مطالب مرتبط:
احتمال بازگشت بخشی از محدودیت های کرونایی به تهران از شنبه
احتمال بازگشت بخشی از محدودیت های کرونایی به تهران از شنبه
احتمال بازگشت محدودیت های کرونایی به تهران
احتمال بازگشت بخشی از محدودیت های کرونایی به تهران از شنبه
احتمال بازگشت بخشی از محدودیت های کرونایی به تهران از روز شنبه / یک چهارم کل تخت های بیمارستانی تهران از سوی بیماران کرونایی اشغال شده / در صورت ادامه روند فعلی، در 10 روز آینده، این رقم دو برابر می شود
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 18 تیر 1399 ساعت 12:502020-07-08اقتصادي

احتمال بازگشت محدودیت های کرونایی به تهران


معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه متاسفانه آمار ابتلا هم در تهران و هم در کشور در حال افزایش است، - گفت: در این راستا پیشنهاداتی برای افزایش محدودیتها و کنترل بازگشایی ها به مقامات بالاتر، ستاد ملی کرونا و وزارت کشور اعلام شده که در صورت موافقت بخشی از محدودیتها باز می گردد بازگشت محدودیت های کرونایی به تهران دکتر علی ماهر با بیان اینکه با افزایش آمار ابتلا ، درصد اشغال تخت ها و میزان بستری بیماران نیز افزایش یافته، گفت: اگر همین روند ادامه داشته باشد ظرف کمتر از 10 روز آینده دو برابر میزان فعلی تخت های بیمارستانی اشغال می شود و با مشکل جدی روبرو خواهیم شد.

یک چهارم تخت های تهران توسط بیماران کرونایی اشغال شده این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به وضعیت تخت های تهران، ادامه داد: در حال حاضر تقریبا تمام تخت هایی که برای کرونا در نظر گرفته شده بود، کاملا اشغال شده، ولی بیمارستانها در حال آزاد کردن تخت ها و بخش های دیگر هستند.

در حال حاضر تقریبا یک چهارم تخت های دانشگاهی تهران توسط بیماران کرونایی اشغال شده که درصد بسیار بالایی است.

وی درباره برنامه ریزی برای مدیریت شرایط درصورت ادامه این روند تصاعدی، گفت: ما در حال آماده سازی تخت های بیشتر برای ‍‍‍‍‍پاسخگویی به بیماران در صورت افزایش آمار هستیم، ولی در همین راستا پیشنهاداتی در جهت کاهش آمار ابتلا، به ستاد ملی کرونا و استانداری تهران پیشنهاد کرده ایم که قرار است به سرعت بررسی و برای اجرا ابلاغ شود.

احتمال بازگشت محدودیت ها در تهران وی با بیان اینکه در ابتدا قرار بر این بود که اگر بازگشایی ها و رفع محدودیت ها منجر به افزایش آمار ابتلا گردد در این روند تجدیدنظر شود، گفت: در همین راستا پیشنهاداتی برای افزایش محدودیتها و کنترل بازگشایی ها به مقامات بالاتر، ستاد ملی کرونا و وزارت کشور اعلام شده که در صورت موافقت از شنبه آینده بخشی از محدودیتها بازمی گردد و به صورت محدود اجرا می شود تا تاثیرگذاری آن بررسی شود.

عدم رعایت پروتکل ها مهمترین عامل افزایش آمار ابتلا دکتر ماهر همچنین با اشاره به بی تاثیرنبودن لغو طرح ترافیک و بازگشایی ها در افزایش آمار ابتلا در سطح کشور، گفت: با این حال عدم رعایت پروتکل ها مهمترین عامل در افزایش آمار و بروز این شرایط است.

اگر پروتکل ها از سوی افراد جامعه و صاحبان اصناف رعایت می شد، مطمئنا شاهد این وضعیت نبودیم.

نیروی انتظامی با متخلفین پروتکل های بهداشتی برخورد کند این عضو هیات علمی دانشگاه با بیان اینکه با وجود اجباری شدن استفاده از ماسک اجباری متاسفانه هنوز همه رعایت نمی کنند، گفت: با افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند باید از سوی نیروهای انتظامی، قضایی و امنیتی برخورد شود.

چراکه ما تنها می توانیم توصیه و اطلاع رسانی کنیم که مهمترین عامل پیشگری از کرونا استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری هاست ولی سایر ارگان های نظارتی و اجرایی که همگی عضو ستاد ملی کرونا و فرماندهی مقابله با کرونا در تهران بوده و در جریان این مسایل هستند، باید برای نظارت بیشتر و برخورد قانونی با متخلفین اقدام کنند.

وی تاکید کرد: قاعدتا سایر دستگاهها به جز وزارت بهداشت هم باید احساس مسئولیت کرده و با افراد و اصنافی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند، به صورت جدی برخورد کنند.

تاثیر برگزاری آزمون های سراسری در شیوع بیشتر بیماری ماهر در ادامه با اشاره به تاثیر برگزاری حضوری کنکور و سایر آزمون های سراسری در شیوع و انتقال بیشتر بیماری، اظهار کرد: مطمئنا کلیه دستگاه ها و سازمان های دخیل در این مساله پیشنهادات خود را به ستاد ملی کرونا ارایه کرده اند و از طرف ستاد کرونای استان تهران نیز پیشنهادات مشخصی ارائه شده، مسوولین و ستاد ملی کرونا باید در این زمینه تصمیم گیری و اظهار نظر کنند.

توضیح درباره حضور بیماران در حیاط بیمارستان مسیح دانشوری معاون ستاد کرونای استان تهران با اشاره به وضعیت بیمارستان مسیح دانشوری و تصاویر منتشر شده مبنی بر حضور بیماران در حیاط و پارکینگ بیمارستان، توضیح داد: بیمارستان مسیح دانشوری بیمارستان فوق تخصصی بیماران تنفسی است و طبیعتا مراجعه به آن نسبت به سایر بیمارستان ها بیشتر است.

البته این دسته از بیماران از طرف ستاد هدایت استان تهران به سایر بیمارستان ها هدایت شده اند ولی خود بیماران برای بستری در بیمارستان مسیح اصرار دارند و بیمارستان هم نمی تواند آنها را مجبور به ترک محیط بیمارستان کند.

در تهران کمبود داروی کرونایی نداریم ماهر همچنین با اشاره به وضعیت داروها و امکانات ویژه برای رسیدگی به بیماران کرونایی، گفت: خوشبختانه در مورد داروها در تهران کمبودی مشاهده نشده ولی درباره امکانات بخش های ویژه مانند ونتیلاتور و غیره، اگرچه هنوز کمبودی نداریم ولی اگر روند ابتلا با این سرعت افزایش داشته باشد، حتما به زودی با مشکل روبرو خواهیم شد.

معاون ستاد کرونای استان تهران همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر فروش برخی داروها همچون رمدسیویر با قیمت های کلان میلیونی در بازار آزاد، اظهار کرد: تا جایی که اطلاع دارم این مساله تنها به داروی رمدسیویر مربوط می شود که هنوز در ایران کارآزمایی بالینی قابل انتشاری نداشته و نمی توان درباره کیفیت و اثربخشی دارو اظهار نظر قطعی داشت.

احتمال تقلبی بودن داروی رمدسیویر در بازار آزاد وی با بیان اینکه این دارو در ایران توزیع نمی شود، گفت: اگر داروی رمدسیویر در بازارهای آزاد و با این قیمت ها به فروش می رسد باید به اصالت آن به شدت شک کرد و احتمال تقلبی بودن این دارو بسیار زیاد است، بنابراین توصیه ما این است که افراد از این داروها استفاده نکنند.

وی با بیان اینکه تجویز داروی رمدسیویر مجاز نیست، گفت: این دارو هنوز در فارماکوپه ایران تایید نشده و هر دارویی که توسط فارماکوپه تایید نشده باشد، نباید قانونا تجویز شود.

ماهر همچنین درباره داروی فاویپیراویر نیز اظهار کرد: این دارو اگرچه در ابتدا تایید نشد ولی الان در ایران وجود دارد و در حال توزیع است، البته هنوز اثرگذاری آن بر روی این بیماری تایید نشده است.

نه ایران و نه هیچ کشور دیگری به تولید واکسن کرونا نزدیک نیست معاون برنامه ریزی ستاد کرونای استان تهران با تاکید بر اینکه بیماری کووید19 هنوز دارو و واکسن مورد تایید و موثری ندارد، گفت: برخلاف گفته برخی از اساتید مبنی بر تولید و توزیع واکسن در آینده نزدیک، باید بدانیم که نه ایران و نه هیچ کشور دیگری به تولید واکسن نزدیک نیست و نباید در این رابطه اطلاعات غلطی به مردم داده شود، چراکه این ویروس جهش های سریعی دارد و به همین دلیل چشم انداز دستیابی به واکسن روشن نیست.

دکتر ماهر در خاتمه تاکید کرد: حتی اگر همین الان کارآزمایی بالینی واکسن تایید شود، تا زمان ارایه مجوز نهایی و تولید برای جمعیت های بزرگ، حداقل دو سال زمان را باید در نظر گرفت.

بنابراین تا آن زمان بهترین راه همچنان استفاده از ماسک، شستن مرتب دست و رعایت پروتکلها و فاصله گذاریهای اجتماعی است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
کلید واژه ها: محدودیت های کرونایی - تهران - محدودیت - دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - کرونا - افزایش - کرونایی - علوم پزشکی شهید بهشتی - دانشگاه علوم پزشکی - معاون برنامه ریزی - اشغال - مقابله با کرونا - بیماران - ستاد ملی کرونا - کرونا در تهران - بازگشت - عضو هیات علمی - برنامه ریزی - بیمارستانی - ابتلا - ادامه - میزان - علوم پزشکی - وزارت کشور - شهید بهشتی - هیات علمی - کشور - فرماندهی - بیان - بازگشایی

آخرین اخبار سرویس:
بورس، همچنان بهترین بازار برای کسب بازدهی معقول

15 هزار بسته معیشتی در استان مرکزی توزیع شد

ببینید | نمایی دیدنی از فرود روی باند ناو هواپیمابر از دید خلبان

شیوع کرونا موجب افزایش نزاع خانوادگی در استان سمنان نشد

زمان تحویل واحدهای مسکن ملی مشخص شد/ امکان پرداخت مرحله دوم ودیعه مسکن وجود دارد؟

بورس، همچنان بهترین بازار برای کسب بازدهی معقول

سریال تکراری افت فشار و قطع آب آشامیدنی روستاهای گهرباران در روزهای گرم کرونایی

کشف میلیاردی دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در یزد

افول شاخص سهام در بورس نیویورک

نمایشگر هوشمند لنوو 75 دلار شد

قیمت خودرو های ایران خودرو امروز شنبه 25 مرداد 99 +جدول

مرگ 30 عابر پیاده در تصادفات سه ماهه مازندران

دلایل تاخیر در صدور کارت های هوشمند ملی/کارت ملی 3 هزار نفر در استان غیر فعال است

سقوط شاخص بورس نیویورک

کاهش مصرف برق در خوزستان

شاسی بلند جدید کیا سونت رونمایی شد

چشم انداز تولید 550هزار تنی کاتد تا سال 1410

تیتر باران | واکسن راه نجات از کرونا نیست

قیمت خودرو های سایپا امروز شنبه 25 مرداد 99 +جدول

چابهار؛ خواب های خوش توسعه و بیداری تلخ فقر

بیم و امید وام با سهام عدالت / نرخ سود و نحوه بازپرداخت وام سهام عدالت

ورود پهنه کاشمر و بجستان به مرحله صدور پروانه اکتشاف تا پایان شهریور/ اتمام فاز شناسایی و پی جویی پهنه کاشمر و بجستان زودتر از موعد

رکود در بازار طلا و ارز/ شاخص بورس به کانال یک میلیونی بازگشت+فیلم

از رونق کشاورزی تا حفظ محیط زیست/ 18 هزار هکتار؛ تا تکمیل سامانه گرمسیری در ایلام

روزنامه های اقتصادی شنبه 25 مرداد

گزارش|روایت تسنیم از مصائب بیماران کلیوی / هزینه هایی که در نهایت بیماران را به کام مرگ می کشاند

24 طرح صنعتی ، کشاورزی و گردشگری البرز در چند قدمی اجرا

بازار گرم کنسول های بازی

تولید لوله آهنی و پروفیل در منطقه آزادچابهار

قیمت ربع سکه امروز 25 مرداد 99

همکاری عظیم مزدا و تویوتا

ثبات در قیمت شیر

چرا نمی توان با رمز ارز های مجازی خریدو فروش های کلان کرد؟

ثبت پایین ترین رشد اقتصادی تاریخ اروپا

آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان | عبور از مرز 21 میلیون ابتلا در جهان؛ ترکیه در یک قدمی بحران | 15 استانِ ایران در وضعیت قرمز

ادامه ریزشهای لیر

اقتصاد هلند زمینگیر شد

مسیر بورسهای جهانی از هم جدا شد

63 درصد متقاضیان، وام رونق تولید دریافت کردند

حل مشکل لاستیک تا چند روز دیگر

قیمت ربع سکه امروز 25 مرداد 99

مدیریت منابع آبی تولید برنج مازندران را 300 هزار تن افزایش می دهد

قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت طلا امروز شنبه 25 مرداد 99 +جدول

آیا وایتکس و یخ عمر گل را بیشتر می کند؟

ادعای توقیف 4نفتکش ایرانی توسط آمریکا /واکنش نمایندگان مجلس به طرح گشایش اقتصاد /خروج 8خودرو از بازار ایران؟ /پیشخوان

نقش صندوق های سرمایه گذاری در مالکیت خانه های خالی به روایت وزیر راه

طرح گشایش اقتصادی؛ مفری برای روزهای پایانی دولت/ مشکلات مردم همچنان در بوته فراموشی

افزایش «نابرابری اجتماعی» و «تورم»، ماحصل عرضه اوراق سلف نفتی

نیازمندی های استخدامی فارس 25 مرداد 99

نقش صندوق های سرمایه گذاری در مالکیت خانه های خالی به روایت وزیر راه

تاثیر فقر مالی بر تغذیه زنان باردار و کم توانی نسل آینده / نگرانی مصرف موادغذایی با فلزات سنگین توسط زنان باردار

تولید ماهی در قزوین تا بیش از سه برابر قابل افزایش است

افزایش ظرفیت تولید مهم ترین برنامه اقتصادی قم تا توجه به وضعیت صادرات

عمر ناوگان مینی بوس در چهارمحال و بختیاری بیشتر از میانگین کشوری است

بیش از 200 واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی بانه ایجاد می شود

ساخت 120 خانه برای مددجویان بهزیستی لرستان/ 600 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی پرداخت شد

خبری که اول هفته دارندگان سهم عدالت را تلخ کرد/ کاهش ارزش سهام عدالت

برگزاری کافه پارکی با محوریت ”مدیریت پسماند و آلاینده های صنایع شیمیایی و پتروشیمیchr(034)

برداشت60 درصد نفت از میادین مشترک غرب کارون

تشکیل حدود 3900 فقره پرونده تخلف صنفی و غیرصنفی در آذربایجان غربی

بیش از 200 واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی بانه ایجاد می شود

بیش از 7 هزار واحد مسکن مهر د ر آستانه حذف یارانه تسهیلات

حل مشکل 24 واحد تولیدی با ورود دستگاه قضایی استان آذربایجان شرقی/ 17 کارخانه به چرخه تولید بازگشت

تولید قطعات «فابریک» پراید متوقف شد

نیازمندی های استخدامی همدان 25 مرداد 99

رشد شارپ گونه سهم های بزرگ عامل خروج بازار از تعادل است

تفاوت اوراق سلف نفتی با عرضه نفت در بورس چیست؟

پیامد های فروش اوراق نفتی و چالش های دولت بعدی چیست؟ / اصلاح ساختاری لازمه ی گشایش اقتصادی

بیش از 7 هزار واحد مسکن مهر فارس د ر آستانه حذف یارانه تسهیلات

بازار سگ های اشرافی در تهران ! / جمعه بازار سگ ها مشکل جدید تهران

پوزخند پرواز های کرونایی به مسافران!

زنجان در هفته ای که گذشت

چرا نمی توان با رمز ارز های مجازی خریدو فروش های کلان کرد؟

اعطای کد شناسایی به پنج هزار انبار در چهارمحال و بختیاری

طرح جامع گردشگری برای 230 هکتار از اراضی علیصدر

ببینید | به شاخص کل بورس نگاه نکنید، بسیاری از سهم ها اصلاح شان را کرده اند

طرز تهیه پیاز سوخاری؛ طعمی جدید و جذاب

پایدار سازی سازه و احیای بخش آسیب دیده بازار پردیس یک

3300 نفر برای دریافت تسهیلات کرونا در سبزوار ثبت نام کردند

برگزاری کافه پارکی با محوریت ”مدیریت پسماند و آلاینده های صنایع شیمیایی و پتروشیمی

ابهامات خرید 80 اتوبوس توسط شهرداری اصفهان/تبلیغات برای تازه نفس ها چقدر هزینه داشت؟

مراجعه یزدی ها به روانپزشک 30 درصد افزایش یافت

تفاوت اوراق سلف نفتی با عرضه نفت در بورس چیست؟

ثبت رکورد ملی در پیمایش بخشی از بیابان جهانی لوت

بازگشت 98 واحد صنعتی آذربایجان شرقی به چرخه تولید 

بازگشت 98 واحد صنعتی آذربایجان شرقی به چرخه تولید 

دلار در مقابل یورو و پوند کم آورد

صنایع تبدیلی زنجیره اتصال صنعت و کشاورزی

حذف برندهای چینی از شبکه های 5G هند

قیمت روز خودرو های سایپا و ایران خودرو امروز شنبه 25 مرداد 99 + جدول

ضرورت ایجاد خوشه های صنعتی برای تولید پایدار/آذربایجان غربی قطب تولید عسل کشور

قیمت انواع سکه پارسیان کادویی امروز شنبه 25 مرداد 99

24 پروژه اقتصادی البرز در ستاد جهش تولید کشور تایید شد 

طرح مجلس؛ تغییری به نام مردم از جیب دولت!

روایت آماری نرخ فلاکت کرمانشاه در دهه 90

آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان | عبور از مرز 21 میلیون ابتلا در جهان؛ ترکیه در یک قدمی بحران | 15 استانِ ایران در وضعیت قرمز

برداشت 8 هزار تن گوجه فرنگی از مزارع شهرستان تفتان

طرح جدید مجلس؛ تغییری به نام مردم از جیب دولت

سقوط شاخص بورس نیویورک

چرا سرمایه گذاری برای انرژی خورشیدی در خوزستان اندک است؟

احتمال بازگشت محدودیت های کرونایی به تهران

احتمال بازگشت محدودیت های کرونایی به تهران