مطالب مرتبط:
میانگین مرگ ایرانی ها در اثر کرونا دو برابر میانگین جهانی
مرگ 872 نفر در آمریکا بر اثر کرونا طی 24 ساعت گذشته
علت افزایش آمار مرگ بر اثر کرونا در ایران چیست ؟
رکورد مرگ | پایان کرونا را فراموش کنید | آمار رسمی مرگ بر اثر کرونا برای اولین بار به 200 نفر رسید
مرگ 872 نفر در آمریکا بر اثر کرونا طی 24 ساعت گذشته
-13 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 18 تیر 1399 ساعت 12:252020-07-08اقتصادي

میانگین مرگ ایرانی ها در اثر کرونا دو برابر میانگین جهانی!


با اوج گرفتن شیوع بیماری کرونا، باید توجه داشت بدون یک برنامه ریزی دقیق و سازمان یافته و تغییر تاکتیک در این روزهای بحرانی، مهار بیماری کار بسیار دشواری خواهد بود.

- میانگین مرگ ایرانی ها در اثر کرونا دو برابر میانگین جهانی! " با اوج گرفتن شیوع بیماری کرونا، باید توجه داشت بدون یک برنامه ریزی دقیق و سازمان یافته و تغییر تاکتیک در این روزهای بحرانی، مهار بیماری کار بسیار دشواری خواهد بود.

با اوج گرفتن شیوع بیماری کرونا، باید توجه داشت بدون یک برنامه ریزی دقیق و سازمان یافته و تغییر تاکتیک در این روزهای بحرانی، مهار بیماری کار بسیار دشواری خواهد بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، روز سیاه کرونا در ایران ، آمار بی سابقه رکورد فوتی ها ، 11 استان در شرایط قرمز و رکورد جدید با ثبت 200 فوتی اینها بخشی از تیترهای تلخ رسانه ها در روز گذشته بود، اخبار تلخی که از اوج گیری مجدد بیماری کرونا در کشور حکایت دارند و حالا پس از گذشت 4 ماه از شیوع بیماری در کشور تنها در روز گذشته 200 نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند که این موضوع زنگ هشدار اوج گیری مجدد کرونا در اکثر نقاط کشور است.

برخی خبرهای دیگر نیز از پرشدن تخت های بیمارستانی در پایتخت و برخی شهرهای دیگر کشور حکایت دارند، به طوری که رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری هشدار داد که تخت خالی برای پذیرفتن مبتلایان جدید در پایتخت وجود ندارد.

فوت 70 تهرانی در یک روز هرچند طی روزهای گذشته مسؤولان وزارت بهداشت و متخصصان بارها درباره رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک هشدار داده اند اما بازگشایی ناگهانی اماکن عمومی پرتردد آن هم بدون هیچ گونه نظارتی باعث شد تا این تصور در اذهان عمومی ایجاد شود که کرونا تمام شده و می توان بدون رعایت کردن پروتکل ها در محل کار یا اماکن شلوغ حاضر شد.

نگرانی از شیوع بیماری کرونا تنها به هشدارهای وزارت بهداشتی ها ختم نشد و روز گذشته محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران نیز طی اظهاراتی با ابراز نگرانی درباره وضعیت شیوع بیماری کرونا در شهر تهران گفت: روز دو شنبه 70 نفر در شهر تهران به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند، اتفاق تلخی که منشأ آن را می توان در بازگشایی هیجانی اماکن عمومی و رعایت نکردن نکات بهداشتی توسط مردم جست وجو کرد .

حضور وزیر بهداشت در قاب شیشه ای اگرچه طی روزهای اخیر، وزیر بهداشت کمتر جلوی دوربین ها حاضر می شد اما انگار آخرین هشدارهای او درباره احتمال گل خوردن از کرونا در دقیقه 90 به حقیقت پیوست و بالارفتن آمار مبتلایان به کرونا آقای وزیر را جلوی دوربین رسانه ها کشاند تا برای بار دیگر از مردم تقاضا کند که رعایت کردن مسائل بهداشتی را مد نظر قرار دهند.

به مسؤولان نامه می نویسم نمکی که طبق آخرین اظهار نظرش، بنا بود اگر اجرای طرح ترافیک حتی یکی دو درصد هم بار حمل و نقل عمومی را افزایش دهد، شخصاً وارد عمل شود و بدون تعارف با کسی لغو اجرای طرح ترافیک را برگرداند در این گفت وگوی تلویزیونی خطاب به برخی مسؤولان گفت: با مسؤولان محترم حرف هایی دارم که از این تریبون نمی زنم و قطعا به آنها نامه می نویسم؛ اینکه چگونه ناوگان حمل و نقل شهری را تقویت کنیم و در برخی موارد چگونه به هم کمک کنیم تا امور مردم تسهیل شود و .

را در ستاد ملی کرونا و طی مکاتبات با مسوولان پیگیری می کنم.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود:دلم نمی خواست مردم با چنین تاوانی عرایض من را جدی بگیرند.

روزی که تمنا و خواهش می کردم، شاید برای برخی ها این هشدارها زیاده گویی بود، اما اصلا دلم نمی خواست اثبات عرایض ما با تاوانی چنین سنگین و مرگ هایی چنین تلخ برای مردم بروز کند.

امیدوارم این حرف ها را جدی بگیرند و در آینده نزدیک با همدلی و وفاق و رعایت پروتکل ها بتوانیم این مرحله سنگین را پشت سر بگذاریم.

افزایش سفرهای غیرضرور با لغو طرح ترافیک پس این سخنان وزیر بهداشت، پیروز حناچی شهردار تهران در صفحه توییتر خود نوشت: براساس گزارش های علمی و مشاهدات میدانی برداشتن طرح ترافیک منجر به افزایش سفرهای غیرضرور می شود؛ ولی همان گونه که بارها بیان کرده ایم در مسیر صیانت از سلامت شهروندان در موضوع طرح های ترافیکی، تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم.

وارد پیک دوم این بیماری شده ایم کاهش تعداد فوتی ها و مبتلایان در یک بازه زمانی ثابت کرد که تنها راه حل فائق آمدن بر این بیماری رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است اما با وجود تمام هشدارها و توصیه ها امروز نه تنها شاهد ادامه روند کاهشی شیوع بیماری نبوده ایم بلکه به عقیده برخی متخصصان وارد پیک دوم این بیماری شده ایم؛ باید توجه داشت بدون یک کار دقیق و سازمان یافته مهار بیماری کار بسیار دشواری خواهد بود.

برای بررسی وضعیت بیماری در کشور، با حمید سوری، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رییس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت وگو کردیم.

وی در این خصوص گفت: به اپیدمی هایی که به این صورت در کشور و دنیا ایجاد می شود در اصطلاح اپیدمی های حاد تهدیدکننده می گوییم، به دلیل اینکه معمولا عامل بیماری زایی عوامل بیولوژیک است یا به سرعت انتشار پیدا می کند و به این دلیل به آن پیشرونده می گویند که در طول زمان قربانی می گیرد و برخلاف اپیدمی های مسمومیت های غذایی به سرعت خاموش نمی شود.

سوری افزود: این اپیدمی ممکن است جان بسیاری از بیماران را بگیرد و بار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی به کشورها تحمیل کند.

بنابراین این مدل اپیدمی ها جزو اپیدمی های حاد پیشرونده و تهدید کننده به حساب می آیند.

این اپیدمی از ویژگی های خاصی برخوردار است، تجارب کشورهای مختلف نشان می دهد کشورهایی که با رویکرد علمی و با استفاده از توان متخصصین کاردان برای مقابله با کرونا برنامه ریزی کردند توانستند جلوی مرگ و میر و افزایش بیماران را بگیرند و توانستند از لحاظ شرایط اقتصادی و اجتماعی زودتر به حالت عادی برگردند.

کرونا از سیاست های ما پیشی گرفت! این اپیدمیولوژیست خاطرنشان کرد: متأسفانه سیاست ها و برنامه های ما مشکل اساسی داشت اول اینکه سرعت عمل در انجام سیاست ها آنطور که باید نبود و پاسخ ما به اپیدمی کند بود و اپیدمی از سیاست ها و برنامه های ما سریع تر پیش رفت و پس از اقداماتی که انجام دادیم بدون اینکه بررسی دقیق داشته باشیم شرایط را به حالت عادی برگرداندیم و نام آن را فاصله گذاری هوشمند گذاشتیم، باید در ابتدا برای فاصله گذاری هوشمند مفروضاتی مانند نظارت کافی شناسایی نقاط ضعف و برنامه ریزی برای کنترل بیماری را در نظر می گرفتیم.

بنابراین تصمیم عجولانه باعث شد که از طرح فاصله گذاری هوشمند نتوانیم بهره مناسبی را ببریم، من سه ماه قبل در تلویزیون اعلام کردم که احتمال موفقیت این طرح صفر خواهد بود و با اوج مجدد بیماری مواجه خواهیم شد.

سوری با بیان اینکه اپیدمی مقوله اجتماعی است و مقوله فردی نیست و به همین دلیل نمی توان انتظار داشت که فقط با توصیه و اطلاع رسانی به آحاد مردم مانع شیوع بیماری شد و در نهایت همه بار مسؤولیت شعله ور شدن آتش اپیدمی را متوجه مردم کنیم، گفت: این رفتار منصفانه نیست، وظیفه دولت ها و سازمان های ذیربط این است که برای پیشگیری از شیوع بیماری برنامه ریزی و سیاست گذاری مناسب داشته باشند و با ابزارهایی که در اختیار دارند کرونا را کنترل و در اختیار خود قرار دهند.

شدت عمل مقابله با کرونا ضعیف بود استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: ما باید محدودیت آمد و شد بین شهری را به جد مد نظر قرار می دادیم.

بسیاری از کشورها این سیاست ها را مد نظر قرار دادند؛ به طور مثال کشور ایتالیا به سرعت وارد عمل شد و از انتشار اپیدمی از مرکز شروع به سایر مناطق پیشگیری کرد، متاسفانه در مراحل اولیه اپیدمی که می توانستیم اپیدمی را در چند شهر محدود نگه داریم با خوشبینی های غیر واقعی اپیدمی گسترش یافت و امروز هیچ استانی و شهرستانی در کشور وجود ندارد که به لحاظ بیماری پاک باشد.

وی تصریح کرد: داشتن اطلاعات دقیق برای برنامه ریزی لازم است، این اطلاعات باید از منابع صحیح جمع آوری و به دست متخصصین امر برسد و سازماندهی شود.

همچنین اطلاعات باید به صورت صحیح به دست مردم برسد اگر اطلاع رسانی به صورت صحیح به دست مردم نرسد مردم دچار وحشت بیش از حد یا خوش خیالی زیاد خواهند شد؛ بنابراین ایجاد تعادل منطقی بین بیم و امید نکته ضروری است که اگر ما این تعادل منطقی را ایجاد نکنیم مردم به سرعت دچار ذهنیت کاذب می شوند و رفتارهای عادی خودشان را پیش می گیرند.

میانگین مرگ ایرانی ها دو برابر میانگین جهانی است به گفته سوری، در حال حاضر میانگین تعداد مرگ به ازای یک میلیون جمعیت در کشور ما حدود دو برابر میانگین جهانی است در جهان به ازای هر یک میلیون نفر 65 مورد مرگ داریم و در کشور ما به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت به 135 مورد می رسد.

که این موضوع نشان می دهد شدت بیماری در کشور ما نسبت به میانگین جهانی بالاتر است چرا این موضوع اتفاق افتاد به دلیل این که علی رغم اینکه ما باید شرایط اقتصادی را در نظر داشته باشیم گروه های پرخطری که بیشترین میزان بستری و بیشترین میزان مرگ را دارا هستند مورد مراقبت ویژه برنامه ریزی شده قرار دهیم این موضوع سناریویی است که هفته های مختلف آن را اعلام کردیم اما متاسفانه کسی به آن توجه نمی کند.

وی خاطرنشان کرد: در اوایل شیوع بیماری اغلب رسانه ها درک درستی از شرایط نداشتند و به سراغ متخصصانی رفتند که حرف های دقیقی را مطرح نکردند و احوالی که باید اعلام می شدند اعلام نشد برخی از رسانه ها دچار هیجان زدگی شدند و در اطلاع رسانی دقیق عمل نکردند.

استفاده از نظرات افراد غیرکارشناس! این اپیدمیولوژیست تصریح کرد: در تیم مشاوره وزارت بهداشت بیش از آنکه متخصصان اپیدمیولوژی حضور پیدا کنند از متخصصان حوزه درمان استفاده می شود اما مشکل اساسی ما در حال حاضر بحث پیشگیری است و ما از نیروی انسانی متبحر به درستی استفاده نمی کنیم باید توجه داشته باشیم که موضوع بیماری سیاسی و جناحی نیست و یک مقوله جهانی است که باید با آن برخورد درست شود رویکردهای ما در مقابله با اپیدمی از یک چارچوب مشخص برخوردار هستند و متاسفانه یکی از نامناسب ترین رویکردها را انتخاب کردیم و فقط تلاش کردیم روند شروع بیماری را با ارائه توصیه به مردم کنترل کنیم.

بسیاری از سازمان های دولتی از ماسک استفاده نمی کنند به طور مثال ما اعلام کردیم که استفاده از ماسک باید اجباری باشد اما متاسفانه بسیاری از سازمان های دولتی از ماسک استفاده نمی کنند و اگر نگاه اجمالی به تردد های مردم بیندازیم 30 درصد مردم از ماسک استفاده نمی کنند و این احساس را دارند که مسأله جدی نیست و ما شرایط جامعه را به شکل کاذب عادی سازی کرده ایم و بهانه تجمع مردم را فراهم کرده ایم.

باید استراتژی را تغییر دهیم این استاد دانشگاه ادامه داد: وقتی یک تیم ورزشی در برنامه های خود موفق نمی شود استراتژی خود را تغییر می دهد، لذا لازم است در سیاست های خودمان تغییر ایجاد کنیم به دلیل اینکه امروز کشور ما از لحاظ مرگ و میر به رتبه دوم دنیا رسید.

*سو استفاده سودجویان از بازار کرونا وی با بیان اینکه اظهارات درباره تولید واکسن تا پاییز تصورات غلطی است گفت: نباید به مردم امید کاذب دهیم، همچنین نباید بدون هیچ گونه تحقیقی اعلام کنیم که 20 میلیون ایرانی مصون شده اند، متاسفانه در برخی مواقع هم می بینیم که برخی پزشکان با تبلیغ برخی داروها به دنبال ایجاد تقاضای القایی هستند.

برخی نیز اعلام می کنند ماسک نانو بخرید! این افراد به دنبال سودجویی هستند و برخی افراد از این اوضاع سوء استفاده می کنند، مردم باید در این زمینه هوشیار باشند و رسانه ها نیز کمک کنند حرف مستند از غیرمستند جداسازی شود.

*طرح ترافیک اولین اولویت کنترل بیماری کرونا نیست وی درباره برخی اظهارات درخصوص اثرات زیاد طرح ترافیک در کنترل بیماری توضیح داد: مشکل افزایش آمار مبتلایان فقط مختص به تهران نیست، هرچند لغو طرح ممکن است تا حدودی به کاهش مبتلایان کمک کند اما این موضوع اولویت اول نیست و نباید با آدرس غلط دادن تلاش کنیم مشکلات را به سایر سازمان ها ارتباط دهیم؛ فاصله گذاری اجتماعی و نحوه رعایت پروتکل ها باید با تحقیق صورت گیرد، تحقیقی که در شهر تهران انجام دادیم نشان داد که بیشترین شیوع بیماری در مناطق شرقی تهران بوده که موضوع طرح ترافیک در این نقاط مطرح نیست، و تاکنون شواهد مستندی نیز وجود ندارد که بتوانیم اعلام کنیم طرح ترافیک اولین اولویت کنترل بیماری کرونا است.

*وارد موج دوم نشده ایم وی گفت: در حال حاضر وارد موج دوم بیماری نشدیم بلکه در پیک دوم بیماری قرار داریم، وقتی اپیدمی وارد جامعه ای می شود می تواند افراد مختلفی را مبتلا کند، سرعت انتشار کرونا بالاست و وقتی از نقطه ای شروع می شود به قله ای می رسد و پس از دو هفته روند کاهشی می گیرد که این موضوع در کشور ما رخ داد و وقتی با کاهش مواجه شدیم این تصور در ما ایجاد شد که بیماری کنترل شده است.

پس از خاموشی اپیدمی ممکن است طغیان مجدد داشته باشد که به دلیل تغییر در ساختار بیولوژیک ویروس باشد اما اکنون این اتفاق در کشور ما رخ نداده و اپیدمی خاموش نشده است.

کشور ما تا کنون دو پیک بیماری را تجربه کرده و کشورهای اروپایی یک پیک را تجربه اند.

حال با اوج گیری شدن بیماری و پر بودن تخت های بیمارستان ها باید دید ستاد ملی مقابله با کرونا طی روزهای اخیر چه تصمیمات جدیدی را اتخاذ خواهد کرد و آیا بیمارستان هایی که طی روزهای گذشته از مدار پذیرش مبتلایان خارج شده بودند باز هم اقدام به پذیرش بیماران خواهند کرد؟ وسرانجام باید منتظر ماند و دید نتیجه نامه نگاری وزیر بهداشت به مسؤولان چه خواهد شد ودر صورت لغو مجدد طرح ترافیک در شهر تهران برنامه وزارت بهداشت برای کنترل بیماری در سایر استان ها چیست؟
کلید واژه ها: بیماری - سازمان یافته - شیوع بیماری - برنامه ریزی - کرونا - میانگین - تاکتیک - برنامه - سازمان - ایرانی ها - تغییر - ایران - کرونا در ایران - شیوع - مهار - ایرانی - برابر - رکورد - فوتی - در ایران - رسانه ها - گزارش - شرایط - استان - گذشته - اخبار - سابقه - رسانه - تلخی - قرمز

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارشناس بازاریابی و فروش در شرکت کیمیا گران خاک ثامن

استخدام سرآشپز مدیریت خانم با حقوق و بیمه در شرکت سه نان

آخرین قیمت سکه، طلا و ارز در بازار

افزایش واردات سنگ آهن چین به علت کاهش موجودی قراضه داخلی - اخبارفولاد

آخرین قیمت سکه، طلا و ارز در بازار

مشاغلی که کارتخوان مالیاتی را ثبت نکرده اند مشمول مالیات مقطوع نمی شوند

آغاز طرح لایروبی لوله های شبکه فاضلاب خرمشهر

واگذاری 560 طرح به بخش خصوصی

شریعتمداری: مشارکت جوانان در عرصه مدیریت کارآمدی و شفافیت را افزایش داده است

ساخت 2هزار واحد مسکونی محرومان در مازندران

روند صعودی کرونا در اروپا/ آلمان بالاترین مبتلای روزانه در 3 ماهه گذشته

رکورد تولید برق خورشیدی و بادی شکسته شد

مظنه اجاره بهای یک واحد مسکونی در مرزداران چقدر است؟

درآمد طرح فروش نفت به مردم نباید صرف هزینه های جاری دولت شود

اجرای بیش از 37 طرح خدمات شهری و عمرانی در منطقه 4 شیراز

بیش از 99.5 درصد مردم منطقه داران از گاز طبیعی برخوردار هستند

جزییات طرح جدید مجلس درباره سهمیه بندی بنزین

قیمت مصوب مرغ در بازار مناسب است

افت قیمت سکه

80 هزار هکتار کشت سبزی و صیفی فضای باز فارس به کشت گلخانه ای تغییر می کند

کاهش 37 درصدی تصادفات فوتی در قزوین

فروش 70هزار میلیارد تومانی شرکت های معدنی و صنایع معدنی بورسی در 4 ماه - اخبارفولاد

معرفی انواع دستگاه های بسته بندی زعفران / شرایط مورد نیاز برای بسته بندی زعفران در خانه

مالیات خریداران سکه در سال 98 تعیین شد

533 میلیون دلار کالا از گمرکات آذربایجان غربی صادر شد

پهنه بحرانی بازار املاک

خریداران سکه در سال گذشته چقدر باید مالیات بدهند؟

مالیات خریداران سکه در سال 98 تعیین شد

تامین آب کشت تابستانه در امیدیه الزامی است

افزایش آمار ابتلای مددجویان بهزیستی به کرونا/ پرداخت سرانه 500 هزار تومانی به مراکز بهزیستی

ابرخودروی هیدروژنی Hyperion معرفی شد

واگذاری 560 پروژه به بخش خصوصی در استان همدان

مقایسه خودروی سوزوکی ویتارا اتوماتیک 2400 و کیا سورنتو

بهره برداری از 3.2 میلیارد دلار طرح در بخش معدن - اخبارفولاد

پیش فروش واکسن کرونا با نرخ 120 دلاری

هتل ها از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند

ظفرقندی: هر واکسن کرونای آکسفورد 120 دلار پیش فروش می شود

درآمد طرح فروش نفت به مردم نباید صرف هزینه های جاری دولت شود

بررسی مشکلات پروژه های عمرانی و فضای سبز شهر قشم

ساعات معاملات بورس در هفته آینده مشخص شد

استخدام سرپرست کارگاه (مهندس عمران) در ایلام

استخدام کارشناس فروش حضوری آقا در نمایندگی انحصاری نگار خودرو

پیش بینی برداشت 90 تن سیر از مزارع شهرستان مهاباد

آغاز بتن ریزی سد شفارود

اصلاح 2 درصدی بورس در هفته سوم مردادماه

حقوق 150 هزار مستمری بگیر تأمین اجتماعی مازندران افزایش یافت

اصلاح 2 درصدی بورس در هفته سوم مردادماه

سایپا و بانک تجارت تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند/ حمایت بانک تجارت از جهش تولید در سایپا

تکمیل 150 هزار خودرو ناقص در صورت ترخیص مواد اولیه

ابزارهای تبلیغاتی برای بهبود وضعیت کسب و کارها در عصر کرونا چه تجهیزاتی میتوانند باشد؟

عملیات اکتشافی در محدوده های مستعد شمال غرب با تمام توان دنبال می شود - اخبارفولاد

آب شرب در شهرها و روستاهای بوشهر به وضعیت پایداری می رسد

افتتاح دو طرح ورزشی در بندرعباس وجزیره قشم

راه اندازی سالن فریستال گاوداری شیری /سر موعد حقوق کارگران و پرسنل پرداخت می شود

آخرین مهلت بهره مندی از مالیات مقطوع برای صاحبان مشاغل

مدیر عامل آبفای فارس: پرداخت هزار و 300 تومان یارانه برای هر متر مکعب آب

قطب تولید؛ برداشت گوجه فرنگی در مرودشت

بهره برداری از 36 طرح میراث فرهنگی فارس در هفته دولت

طرح اطعام حسینی در زنجان اجرا می شود

1500 پرونده بیمار کلیوی در انجمن کلیوی استان زنجان وجود دارد

استخدام مهندس مکانیک ماشین آلات در یک شرکت معتبر در بندرعباس

استاندار خراسان رضوی: بخشی از مشکلات جاری کشور به مسائل داخلی ارتباط دارد

استخدام کارشناس برنامه ریزی فروش و کارشناس حسابداری

یارانه انرژی برای افراد فاقد خودرو

کاریکاتور | صادرات 154 میلیون دلاری لبنیات به خارج و گرانی آن در کشور

افزایش تولید شیر خام در مرودشت

فروشندگان سهام عدالت تاخیر در واریز مبلغ سهامشان را اطلاع دهند

مصرف آب آشامیدنی در استان بوشهر 30 درصد افزایش یافت

راهنمایی کامل خرید درب ضد سرقت

مالیات خریداران سکه در سال 98 تعیین شد

آخرین قیمت سکه، طلا و ارز در بازار

اولین نسخه نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی شرکت داده تجارت رسما راه اندازی شد

طرح اوراق سلف نفتی باید در مجلس بررسی می شد

کاهش قیمت خودرو در بازار

برخورد جدی با دپوکنندگان سیب در جاده های آذربایجان غربی

افزایش 300 تومانی بهای دلار در صرافی های بانکی

جزییات ترخیص فوری 2.5 میلیون تن کالای اساسی/26 کشتی دیگر به بنادر رسید

توزیع گاز مایع (LPG) با زیر ساخت بانکی در منطقه البرز

اسپیکر هوشمند؛ برنده دوران کرونا

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صمت فارس: 2 درصد ثبت سفارش های واردات کالا به کشور در فارس

افتتاح 270طرح عمرانی به مناسبت هفته دولت دراستان چهارمحال و بختیاری

سیگنال فروشی جرم است

خوزستان| با حکم دیوان عدالت اداری بیمارستان صنایع پتروشیمی بندرماهشهر دولتی باقی ماند

امکان صادرات محصولات نظامی ایران فراهم می شود

رشد قیمت بیلت در جنوب شرق آسیا - اخبارفولاد

استخدام پیک موتوری آقا در شرکت بازرگانی در محدوده میدان توحید

ویدئو | صادرات 154 میلیون دلاری لبنیات به خارج و گرانی آن در کشور

تنها جایگاه سوخت کالپوش پاسخگوی جمعیت این منطقه نیست

بازگشت 35 واحد صنعتی کوچک خراسان جنوبی به چرخه تولید

سهمیه جدید لاستیک از هفته آینده توزیع می شود/ ذخیره سازی 4 میلیون تن کالای اساسی

سرعت گیری اقدام ملی مسکن با همکاری بیشتر شهرداری ها

توزیع گاز مایع (LPG) با زیر ساخت بانکی در منطقه البرز

جزییات ترخیص فوری 2.5 میلیون تن کالای اساسی/26 کشتی دیگر به بنادر رسید

ترخیص کالاهای اساسی از گمرکات بدون اخذ کد رهگیری

کاهش 15 صدم درصدی عیار ماده معدنی در شرکت مس - اخبارفولاد

ارزش روز سهام عدالت پنجشنبه 23 مرداد

سومین جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش برگزار می شود

پی وی سی چیست؟ کاربردهای جادویی PVC (+پیشنهاد ویژه)

نوبخت: 1400 میلیارد تومان به اجرای طرح های جهش تولید در مازندران اختصاص یافت

آخرین مهلت استفاده از مالیات مقطوع برای صاحبان مشاغل

میانگین مرگ ایرانی ها در اثر کرونا دو برابر میانگین جهانی!

میانگین مرگ ایرانی ها در اثر کرونا دو برابر میانگین جهانی!