مطالب مرتبط:
ابتلای 600 تن از رانندگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی به کرونا
کروناویروس می تواند از راه هوا منتقل شود
آمار کرونا در ایران، 16 تیر 99/ شناسایی 2613 ابتلا و 160 فوتی جدید
کروناویروس می تواند از راه هوا منتقل شود
محققان: آفتاب تابستان در نیم ساعت 90 درصد کروناویروس ها را می کشد
-56 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 17 تیر 1399 ساعت 00:352020-07-06پزشكي

رانندگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی در معرض ابتلا به کروناویروس


به گزارش سایت قطره و به نقل ازشبکه خبری تهران نیوز، رانندگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی در معرض ابتلا به کروناویروس قرار دارند.

جمالی نژاد با حضور در برنامه ای تلویزیونی در تشریح اقدامات انجام شده در جهت جلوگیری از شیوع کرونا ویروس در حمل و نقل عمومی شهرهای کشور گفت: - جمالی نژاد از ابتلای 600 نفر از ناوبران حوزه تاکسیرانی و اتوبوسرانی به بیماری کووید 19 در کشور خبر داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازشبکه خبری تهران نیوز"، رانندگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی در معرض ابتلا به کروناویروس قرار دارند.

جمالی نژاد با حضور در برنامه ای تلویزیونی در تشریح اقدامات انجام شده در جهت جلوگیری از شیوع کرونا ویروس در حمل و نقل عمومی شهرهای کشور گفت: بی تردید دلیلی وجود ندارد که مردم از ماسکهای 3000 و 2000 تومانی استفاده کنند.

همه می توانند از دستمال کاغذی ماسک درست کنند و از آن استفاده کنند.

هنگامی که استفاده از ماسک مطرح می شود.

با توجه به شرایط سخت اقتصادی همه نمی توانند ماسک را تهیه کنند اما می توانند با دستمال کاغذی این ماسکها را تهیه کنند.

بر همین اساس از همه هم میهنان درخواست می کنم که در استفاده از ماسک توجه جدی داشته باشند و در این شرایط با مسئولان و مدیران خود همراه شوند تا کاری ارزشمند رقم بخورد.

وی افزود: شهرداری تهران و شهرداریهای سراسر کشور نسبت به ضدعفونی معابر و حمل و نقل عمومی تمام تلاش خود را بکار گرفتهاند.

ایستگاههای مترو، بی آر تی و تاکسی ضدعفونی می شوند و معابر عمومی و پاتوقهای مردمی نیز توسط شهرداریها روزانه ضدعفونی می شوند.

وی ادامه داد: برخی ایستگاههای اتوبوس روزانه دو بار و مترو نیز سه بار در روز ضدعفونی می شود.

در حقیقت از سال گذشته که موضوع شیوع کرونا ویروس مطرح شده و حتی پیشتر از آن با وقوع سیل در کشور شهرداریها زحمات زیادی را در کشور متحمل شدهاند.

شهرداریها جامعهای تلاشگر به صورت شبانه روزی هستند و تنها دستگاهی هستند که پای کار آمدند و در کمترین زمان ممکن به کمک مردم و دستگاههای ذیربط در هنگام وقوع بحرانها می شتابند.

رانندگان اتوبوسرانی در معرض خطر ابتلامعاون وزیر کشور در خصوص شلوغی اتوبوسها در پایتخت گفت: در تهران و در شرایط عادی روزانه یک میلیون و 900 هزار نفر از اتوبوسها استفاده می کردند.

با توجه به افزایش قیمت بنزین قطعا تقاضای استفاده از اتوبوس افزایش می یابد اما با شیوع کرونا در کشور این میزان استفاده به 300 هزار نفر در روز رسید و پس از بهبود شرایط استفاده از اتوبوس به 900 هزار نفر در روز افزایش پیدا کرد و در حال بیشتر شدن است.

در چنین شرایطی با توجه به فرسودگی ناوگان و افزایش قیمت تمام شده تولید اتوبوس از رقمی معادل 100 میلیون تومان به حدود دو میلیارد تومان مجموعه شهرداریها با مشکلات بسیاری روبرو شدند.

قطعا تامین منابع مالی برای خرید اتوبوسها در شرایطی که تلاش می شود فشار مضاعف به مردم وارد نشود برای شهرداریها کاری بسیار سخت است.

بر همین اساس دولت در حوزه اورهال کردن اتوبوسهای فرسوده کمک هایی را به شهرداریهای کشور ارائه کرد.

لزوم رعایت پروتکلهای فاصله گذاری در حمل و نقل عمومیوی در خصوص رعایت پروتکلهای فاصله گذاری در حمل و نقل عمومی نیز گفت: پروتکلهای ابتدایی بسیار سختگیرانه بود لذا اصلاح و مقرر شد مسافرین در صندلیهای موجود مستقر شوند اما همگی از ماسک استفاده کنند.

از روز گذشته که الزام استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی اجرایی شده بر اساس گزارشهای میدانی بیش از 98 درصد مسافران ناوگان مترو از ماسک استفاده کردند.

در سایر ناوگان انبوه بر همانند بی آر تی نیز این مورد رعایت شده اما در اتوبوسهای خطوط معمولی به ویژه در مناطق کم برخوردارتر استفاده کمتری داریم لذا از همه شهروندان درخواست می کنیم که برای حفظ سلامتی خود، خانواده و همشهریانشان حتما از ماسک استفاده کنند.

نوسازی و بازسازی 19 هزار دستگاه اتوبوس در کشوررییس سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به نوسازی و بازسازی 19 هزار دستگاه اتوبوس در کشور تا پیش از تحریمها گفت: مقرر بود این نوسازی و بازسازی انجام شود اما با توجه به اعمال تحریمها این موضوع متوقف شد و دولت دست روی دست نگذاشته و سال گذشته 1000 دستگاه اتوبوس بازسازی شد.

همچنین 2000 دستگاه اتوبوس به کلانشهرها داده شد و 8000 میلیارد تومان اوراق برای این بخش اختصاص پیدا کرد.

امیدواریم 2000 میلیارد تومان دیگر نیز امسال برای نوسازی اتوبوسها اختصاص پیدا کند.

از سوی دیگر تفاهم نامه ای نیز با یکی از شرکتهای خودروساز برای تولید 2000 اتوبوس جدید در سمنان منعقد شده است.

سال گذشته برای اولین بار پس از سالها مبلغ یارانه بلیت با وجود شرایط سخت اقتصادی پرداخت شد هر چند که این مبلغ ناچیز بود اما تلاش می کنیم امسال نیز این مبلغ پرداخت شود.

به این ترتیب هر کجا که کورسویی از امید بوده ورود پیدا کردهایم.

وی تاکید کرد: در طول سالهای گذشته و در دولتهای مختلف کارهای خوبی انجام شده اما گلایه هایی نیز وجود دارد.

در شرایط سخت اقتصادی فعلی دغدغههایی برای نوسازی ناوگان در شهرداری ها وجود دارد لذا باید در این شرایط بهترین تصمیمات را اتخاذ کنیم و همت کنیم و با کمک و اطلاع رسانی دقیق در این حوزه اقداماتی موثر را انجام دهیم.

سازمانهای اتوبوسرانی ما درآمدزا نیستند و زیان ده هستند ولی ملاحظات و بازرسیهای مداوم و حسابرسیهای دقیق انجام می شود و با تخلفات به جد برخورد خواهد شد.

در بخش دیگری از این برنامه تلویزیونی مسعود حسن شاهی رییس سازمان حمل و نقل شهرداری شیراز نیز در تشریح آخرین وضعیت حمل و نقل عمومی شهر شیراز گفت: در یک دهه گذشته حمل و نقل عمومی شیراز مورد بی مهری قرار گرفته، ناوگان اتوبوسرانی این شهر از نظر سن در میان کلانشهرها وضعیت بهتری دارد اما باید برای سالهای آینده مورد توجه قرار گیرد.

مقرر بود دولت در جهت حمایت یک سوم از هزینه های بخش حمل و نقل عمومی را پرداخت کند و یک سوم توسط مردم و یک سوم توسط شهرداریها پرداخت شود اما امروز نزدیک به 80 درصد هزینهها توسط شهرداری پرداخت می شود.

وی تاکید کرد: توجه به حمل و نقل عمومی باید از سوی دولت در دستور کار قرار گیرد و یارانه هایی که ظرف سنوات گذشته دریافت نشده پرداخت شود.

بی تردید با وجود این بی مهریها به حوزه حمل و نقل کیفیت خدمات ارائه شده به مردم نیز کاهش پیدا می کند.

در حال حاضر در شیراز تمام بخش اتوبوسرانی در اختیار بخش خصوصی است.

قیمت تمام شده کرایه هر مسافر حدود 1900 تومان است ولی 500 تومان دریافت می شود.

این مابه التفاوت باید به بخش خصوصی پرداخت شود.

لذا نیاز است که یارانه این بخش به موقع توسط دولت پرداخت شود تا بتوانیم در جهت حمایت از بخش خصوصی حرکت کنیم.

وی ادامه داد: در دوره شیوع کرونا با توجه به لزوم ضدعفونی اتوبوسها و ایستگاهها هزینهها کاهش پیدا نکرده و از سوی دیگر کمبود مسافر زیانی را به این بخش وارد کرده است.

باید اعتبارات دولتی پیش بینی و توزیع شود تا دغدغههای موجود مرتفع شود.

در شرایط عادی روزانه 500 هزار مسافر توسط بخش حمل و نقل عمومی شهر شیراز جابجا می شدند که امروز به کمتر از 50 درصد کاهش پیدا کرده اند.

 در بخش دیگری از این برنامه سعید مقدم، مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی شهر مشهد نیز با اشاره به شیوع کرونا و لزوم توجه به بخش حمل و نقل عمومی گفت: ما در مشهد همانند بسیاری از کلانشهرهای کشور با مشکل کمبود و فرسودگی ناوگان مواجه هستیم و نیاز است هر چه زودتر این مشکل حل شود.

نیاز است که نوسازی ناوگان را انجام دهیم اما نمی توانیم اتوبوس وارد کنیم و در داخل نیز تولید کم و بیش با کندی و یا توقف مواجه شده، لذا نگرانی جدی برای کلانشهرها در حوزه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شدت گرفته است.

وی افزود: عمر ناوگان ما وارد 9 سال شده و این در حالیست که عمر مفید برای ناوگان اتوبوسرانی را 10 سال اعلام کردهاند.

به سمت بازسازی اتوبوسها رفتیم اما این موضوع در کوتاه مدت تنها بخشی از نیاز ما را تامین می کند.

با توجه به شیوع کرونا در مقطعی به لحاظ ملاحظات بهداشتی حمل و نقل عمومی در مشهد تعطیل بود و در حال حاضر نیز به نسبت شرایط عادی سال گذشته با کاهش 50 درصد مسافر مواجه هستیم و به دلیل ضدعفونی هایی که انجام می شود هزینه های ما افزایش پیدا کرده است.

پایش روزانه سلامت رانندگان اتوبوسرانی در حوزه حمل و نقل عمومیوی تاکید کرد: روزانه پایش سلامت رانندگان اتوبوسرانی در حوزه حمل و نقل عمومی انجام میشود و متاسفانه مواردی از ابتلا در میان همکارانمان داشتیم.

مقدم در پاسخ به سوالی درخصوص کمک آستان قدس رضوی در حوزه حمل و نقل عمومی گفت: آستان قدس نهادی مستقل است و مجموعههای خود را مدیریت می کند.

تعاملات غیرمستقیمی با مدیریت شهری دارد اما در مورد حمل و نقل عمومی نمی توانیم توقعی از آستان داشته باشیم.

بطور کلی نمیتوانیم از مجموعه هایی که در این حوزه وظیفهای ندارند انتظار کمک داشته باشیم.

در حال حاضر به طور روزانه ماسک و مواد ضدعفونی کننده در اختیار رانندگان اتوبوسرانی قرار می گیرد و کابین رانندگان اتوبوس نیز جداسازی شده است.

در انتهای این برنامه جمالی نژاد در تشریح آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا ویروس در حوزه حمل و نقل عمومی گفت: تا کنون 150 نفر از رانندگان بخش اتوبوسرانی به این بیماری مبتلا شدند که متاسفانه 9 نفر از آنها فوت کرده اند.

در بخش تاکسیرانی نیز 450 نفر از تاکسیرانان به این بیماری مبتلا شده اند که 35 نفر از آنها فوت شده اند لذا لازم است که ناوبران حوزه حمل و نقل عمومی استفاده از ماسک را به صورت جدی مورد توجه قرار دهند.

منبع:
کلید واژه ها: اتوبوسرانی - تاکسیرانی - شیوع کرونا ویروس - کروناویروس - حمل و نقل عمومی - ویروس - کرونا - رانندگان - کرونا ویروس - استفاده - ابتلا - حمل و نقل - جمالی - اقدامات - بیماری کووید 19 - کشور - برنامه - ماسک - نژاد - دستمال کاغذی - تهران - گزارش - عمومی - خبری - قرار - شبکه - شیوع - حضور - کووید 19 - بیماری

آخرین اخبار سرویس:
تحلیل انفجار بیروت/ لزوم تهیه نقشه مخاطرات کشور

برای رفع گرمازدگی چه بخوریم؟

تحصیلات عالی روند شروع بیماری آلزایمر را کُند می نماید

چاقی خطر ابتلا به کووید 19 را افزایش می دهد

خواب از فراموشی خاطرات قدیمی جلوگیری می کند

مشکلات شنوایی و کووید 19/تسکین افسردگی با بوتاکس

کشف روشی سریع برای تشخیص ابتلا به ویروس کرونا با سی تی اسکن

تحلیل انفجار بیروت/ لزوم تهیه نقشه مخاطرات کشور

جوانان کردستانی کرونا را دست کم نگیرند

راهکاری ساده برای افزایش جذب ویتامین D در بدن

کارکرد انواع تست های کرونا را بشناسید

کارکرد انواع تست های کرونا را بشناسید

مزایای مصرف ویتامین سی برای سلامت بدن

راهکاری ساده برای افزایش جذب ویتامین D در بدن

این دختر زیبا هرگز نمی تواند ازدواج کند + تصاویر

راه اندازی chr(034)مرکز توانمندسازی میان رشته ایchr(034)/ایجاد سامانه مشاور تلفنی رایگان سلامت روان

راه اندازی مرکز توانمندسازی میان رشته ای /ایجاد سامانه مشاور تلفنی رایگان سلامت روان

رونق کشت گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری

نقش چشمگیر ورزش در پیشگیری از ابتلا به کرونا

مزایای مصرف ویتامین سی برای سلامت بدن

ابتلا به بیماری کرونا در کشور کاهش یافته است

درمان های خانگی برای رهایی از کمردرد/ 10 ماده غذایی جادویی برای سلامت قلب/ نوشیدن آب یخ کبد را چرب می کند؟

ابتلا به بیماری کرونا در کشور کاهش یافته است

ضعف های ایمنی راه ها در ایران

نهضت کمک های مومنانه

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز: کرونا در فارس همچنان قربانی می گیرد

راه اندازی مرکز سلامت خیرساز دهستان چاه طوس

ضعف های ایمنی راه ها در ایران

مزایای مصرف ویتامین سی برای سلامت بدن

رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی در برگزاری آزمون های سراسری

رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی در برگزاری آزمون های سراسری

کارکرد انواع تست های کرونا را بشناسید

رسیدگی به کوآلا های باغ وحش - سیدنی

علائم گوارشی و تنفسی مهمترین علامت های بیماران کرونایی

حذف وعده های اصلی مانع سوخت و ساز بدن خواهد شد

جزیره ای که ساکنانش به کرونا مبتلا نمی شوند

25 حقیقت درباره رابطه جنسی

کارکرد انواع تست های کرونا را بشناسید

منشا اصلی نیمی از کلسیم جهان کشف شد

حکایت ناقلان خاموش؛ هزینه تست کرونا با جیب مردم نمی خواند

4300 بهبودیافته کرونا پلاسما اهدا کرده اند/ هموطنان نذر خون را فراموش نکنند

رضایت 91 درصد داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد از رعایت اصول بهداشتی

چرا بهتر است نوزادان از شیر مادر تغذیه کنند؟

هیچ کمبود دارویی برای بیماران واقعی کرونا نداریم

20نکته برای یک خواب خوب

رژیم غذایی موثر برای بیماران تب دار

منشا اصلی نیمی از کلسیم جهان کشف شد

عکس جدید کیت میدلتون | عکس جدید کیت میدلتون با ماسک برای اولین بار

نیلوفر رخشان توزیع 3000 بسته مواد غذایی در دهستان های شهرستان کوهرنگ

چرا باید قوطی کنسرو ماهی را جوشاند؟

پزشک ایرانی مقیم ترکیه از روشهای موفق کنترل ویروس کرونا می گوید

آخرین آمار جهانی کرونا، شمار مبتلایان از 19 میلیون نفر گذشت

وزارت بهداشت از رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی در برگزاری کنکور خبر داد

پزشک ایرانی مقیم ترکیه از روشهای موفق کنترل ویروس کرونا می گوید

وزارت بهداشت از رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی در برگزاری کنکور خبر داد

طبع میوه اختری سرد است یا گرم؟

174 بیمار کرونایی دیگر جان باختند / مجموع جان باختگان به 17976 نفر رسید / 26 استان در وضعیت قرمز یا هشدار

ابتلای یک هزار و 900 نفر از نیروهای اورژانس به کرونا

انفجار بیروت هم طراز با شهادت سردار سلیمانی شد

کارساز نبودن دارو های ایرانی کرونا شایعه است/ رمدسیویر تولید داخل کورتون ندارد

استفاده از روبات برای پاکیزه کردن شهر از کووید-19

مدیرعامل سازمان انتقال خون: 4300 بهبود یافته کرونا تاکنون پلاسما اهدا کرده اند

هشدار استاندار کرمان نسبت به تعطیلی های مجدد برای کاهش کرونا

سفرها به مقصد آخرت آغاز شد

مدیرعامل سازمان انتقال خون: 4300 بهبود یافته کرونا تاکنون پلاسما اهدا کرده اند

ابتلای یک هزار و 900 نفر از نیروهای اورژانس به کرونا

گجت همراهی که تزریق انسولین را با نیاز لحظه بیمار تنظیم می کند/ جایگاه ایران در تولید زیست حسگرها چیست؟

پذیرش 64 بیمار جدید با علایم کرونا در قزوین

رییس سازمان غذا و دارو: رمدسیویر ایرانی هنوز وارد چرخه مصرف نشده است

دامپزشکی خراسان رضوی نسبت به شیوع بیماری تب سه روزه گاوی هشدار داد

دامپزشکی خراسان رضوی نسبت به شیوع بیماری تب سه روزه گاوی هشدار داد

علت زردی پوست و رنگ پریدگی چهره ام چیست؟ همیشه انگار مریضم!

رییس سازمان غذا و دارو: رمدسیویر ایرانی هنوز وارد چرخه مصرف نشده است

علت زردی پوست و رنگ پریدگی چهره ام چیست؟ همیشه انگار مریضم!

ایران تنها خط تولید داروهای ضد ویروسی را در منطقه دارد

تنها خط تولید داروهای ضد ویروسی منطقه در ایران/وضعیت واکسن روسی کرونا

کلرزنی فاضلاب خروجی از غسالخانه های خوزستان الزامی است

بایدها و نبایدهایی در زمان رسیدگی به یک زخم

قدردانی لبنان از کمک رسانی سریع ایران

هشدار درباره افزایش شیوع کرونا در آمریکا

پنج ورزش برای برای بهبود قدرت دست

هشدار به افزایش شیوع کرونا در آمریکا

خبر مهم رییس سازمان اداری و استخدامی درباره استخدام های جدید

جوانان کردستانی کرونا را دست کم نگیرند

نقش خبرنگاران اسفراین در جذب کمک 12 میلیارد ریالی خیران سلامت

بازدید وزیر بهداشت لبنان از بیمارستان صحرایی هلال احمر ایران

پنج ورزش برای برای بهبود قدرت دست

مژده برای کسانی که غذاهای چرب دوست دارند! + توییتر

طرز تهیه کیک آجیلی

مدیریت شعب البرز بانک رفاه در تجهیز مراکز درمانی استان مشارکت کرد

این مواد غذایی را حتما خام مصرف کنید!

خواهر نیکول کیدمن مشغول کشاورزی +عکس

مسئول بخش کرونا بیمارستان بروجرد به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست

ساخت داروی گیاهی برای لاغری

نخستین شهید مدافع سلامت لرستان آسمانی شد

ماست بخوردی تا افسردگی نگیرید

نمکی : خبرنگاران ارتقای آگاهی و سواد رسانه سلامت مردم را نشانه رفته اند

انجام دو هزار مورد سی تی اسکن از ابتدای شیوع ویروس کرونا

سرپرستار بخش کرونای بیمارستان آیت الله بروجردی آسمانی شد

انتقال غیرقابل پیش بینی ویروس کرونا از طریق هوا

رانندگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی در معرض ابتلا به کروناویروس

رانندگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی در معرض ابتلا به کروناویروس