مطالب مرتبط:
رسیدگی مدیریت بحران به مشکل حقوقی خراسان شمالی و گلستان
مشکل تامین زمین مناسب برای ساخت 4 ناحیه صنعتی در خراسان شمالی
ستاد پیشگیری و فرماندهی پاسخ به بحران خراسان شمالی
مشکل تامین زمین مناسب برای ساخت 4 ناحیه صنعتی در خراسان شمالی
ایجاد 4 ناحیه صنعتی در خراسان شمالی با مشکل تامین زمین مناسب مواجه است
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 18 خرداد 1399 ساعت 05:352020-06-07سياسي

رسیدگی مدیریت بحران به مشکل حقوقی خراسان شمالی و گلستان


ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: مشکل حقوقی استان ما با استان گلستان در خصوص پارک ملی گلستان در سازمان مدیریت بحران کشور طرح شده است که این مساله به زودی در نشستی مورد رسیدگی قرار می گیرد.

- بجنورد- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: مشکل حقوقی استان ما با استان گلستان در خصوص پارک ملی گلستان در سازمان مدیریت بحران کشور طرح شده است که این مساله به زودی در نشستی مورد رسیدگی قرار می گیرد.

جواد نظری روز شنبه در نشست ستاد هماهنگی پشتیبانی و فرماندهی پاسخ به بحران استان، اظهار داشت:  امسال قرار است اعتباری به صورت ویژه برای خراسان شمالی در حوزه آتش سوزی ها در عرصه پارک ملی گلستان اختصاص یابد.

34 درصد از گستره 900 کیلومتر مربعی پارک ملی گلستان در حوزه سرزمینی خراسان شمالی قرار دارد و حال آنکه به دلیل مدیریت یکپارچه پارک، تمامی اعتبارات و امکانات تخصیصی برای مدیریت آن در اختیار استان همسایه قرار دارد.

این در حالی است که خراسان شمالی علیرغم نداشتن هیچ بهره ای از این امکانات، اعتبارات و نیروی اختصاص یافته برای مراقبت از پارک ملی گلستان، باید نسبت به خاموش کردن آتش سوزی های حادث شده در بیش از یکسوم گستره آن، که در خراسان شمالی قرار دارد، اقدام کند و البته تاکنون نیز چنین کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی همچنین با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه های استان، خاطرنشان کرد: در مناطقی که ساخت و ساز غیرقانونی صورت گرفته باشد، خسارتی به افراد پرداخت نمی شود و با کسانی که قصور کرده باشند برخورد می شود.

نظری، همچنین از دستگاه های مختلف استان خواست تا در سریع ترین زمان ممکن نسبت به برآورد و ارزیابی خسارات وارده از حوادث در بخش های مختلف اقدام کنند تا برای جبران خسارت به مدیریت بحران کشور ارسال شود.

آتش سوزی در عرصه های استان 6 برابر شد مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی نیز در این نشست با اشاره به افزایش 6 برابری شمار حوادث آتش سوزی عرصه های استان در سال جاری، گفت: پارسال تا خردادماه تنها یک مورد آتش سوزی در عرصه های طبیعی استان روی داده بود که این رقم از ابتدای امسال تا کنون به 6 مورد رسیده است و این نوعی هشدار محسوب می شود.

حسن وحید افزود: معمولا بیشترین آتش سوزی در عرصه ها در ماه های تابستان و در ساعات 10 تا 14 رخ می دهد که بر این اساس نیاز است آمادگی لازم برای مهار آن ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین لازم است با توجه به محدودیت های موجود، وسایل آتش نشانی و تجهیزات مورد نیاز تامین شود تا در صورت وقوع حادثه، دچار بحران نشویم.

وحید با اشاره به نبود هیچ اعتباری به منظور پشتیبانی از جوامع محلی در مقابله با آتش سوزی ها عرصه ها، اظهار داشت: البته مردم همیشه برای مبارزه با آتش سوزی ها در کنار ما بوده اند، اما یقینا بدون تجهیزات و امکانات این حضور چندان موثر نیست و می تواند خطرات بالایی نیز برای آنان داشته باشد که ضروری است از محل اعتبارات دهیاری ها، تجهیزات مورد نیاز برای اطفای حریق خریداری شود تا در مواقع نیاز به کار گرفته شود.

تداخل کاری با استان گلستان ایجاد مشکل می کند مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی یکی از مهمترین مشکلات موجود را تداخل کاری با استان گلستان دانست و گفت: هر ساله مشکلاتی با استان گلستان داریم که عرصه متعلق به گلستان است ولی چون آتش سوزی در محدوده خراسان شمالی رخ می دهد، ما موظف به خاموش کردن آن هستیم.

وحید افزود: تقاضا می شود برای حفاظت از محدوده پارک ملی گلستان بین استان های همسایه هم افزایی بیشتری صورت گیرد تا امکان بیشتری برای مدیریت بحران در این محدوده فراهم شود.

خطای انسانی، بیشترین علت آتش سوزی ها مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی نیز در این نشست، خطای انسانی را مهمترین عامل آتش سوزی های استان دانست و گفت: تا کنون هیچ عامل طبیعی در بروز آتش سوزی ها نداشته ایم و این گردشگران و بهره برداران بوده اند که به صورت عمدی و یا سهوی بیشترین مشکل را ایجاد کرده اند.

مهدی اله پور با بیان اینکه تجهیزات موجود برای فرونشاندن آتش سوزی های مناطق سخت گذر جوابگو نیست، اظهار داشت: باید تجهیزاتی مناسب را برای کنترل آتش سوزی ها در کمک به مهار حریق در استان در شرایط بحرانی ایجاد کنیم.

کاهش 26 درصد بارندگی، تابستانی گرمتر از پارسال  مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی نیز با اشاره به کاهش 26 درصدی بارندگی های سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه پارسال،  اظهار داشت: این در حالی است که میزان بارش نسبت به دوره آماری بلندمدت، 16 درصد افزایش نشان می دهد.

مجید بیجندی افزود: از لحاظ دمایی نیز در سال زراعی جاری نسبت به سال قبل و دوره آماری بلندمدت کاهش حدود نیم درجه ای دما را شاهد هستیم.

وی وضعیت بارشی استان را در بین 31 استان کشور در میانه جدول اعلام کرد و گفت: بر اساس پیش بینی های فصلی، تابستان امسال بارش ها، وضعیت نرمالی نسبت به دوره بلندمدت خواهد داشت اما از نظر دمایی انتظار می رود تابستان گرمتری را تجربه کنیم.

90 درصد خسارت سیل پارسال جبران شد رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی نیز با اشاره به خسارت 92 میلیارد و 200 میلیون ریالی سیل و سرمازدگی فروردین و اردیبهشت امسال به بخش زراعی و باغی استان، خواستار پیگیری بیشتر برای جبران این خسارات شد.

عبدالله یوسفی، با بیان اینکه خراسان شمالی امسال بیشترین آسیب را در حوزه سرمازدگی متحمل شده است، گفت: در بحث خسارت سیل سال گذشته در حوزه هزینه ای بالغ بر 90 درصد اعتبارات جذب شد که طی آن از 128 میلیارد ریال اعتبار موجود خسارت ها 123 میلیارد و 500 میلیون ریال جذب شد.

وی افزود: همچنین در تسهیلات قرض الحسنه از 250 میلیارد ریال آن 143 میلیارد و 600 میلیون ریال جذب شده است.

برخورد با تخریبگران مسیر رودها  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی نیز با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجازی که در مسیر رودخانه و گسل ها صورت گرفته، گفت: این گونه ساخت و سازها خسارات جبران ناپذیری به دنبال دارد و با عاملان آن به شدت برخورد می شود.

محسن محمدی، جلوگیری از این رفتار غلط را نیازمند فرهنگ سازی بیشتر دانست و گفت: مردم و دستگاه ها باید پای کار آمده و اطلاع رسانی لازم در این خصوص به مردم صورت گیرد.

وی با اشاره به عدم پرداخت خسارت بیمه ای به این گونه ساخت و سازها در مسیر رودخانه ها و روی گسل ها، افزود: مردم باید بدانند که این گونه اقدامات در محدوده و حریم رودخانه ها، می تواند خسارات جبران ناپذیری به آنها وارد آورد.

محمدی همچنین بر بسیج همه امکانات دستگاهها برای مدیریت مقابله با بحران به ویژه با توجه به آتش سوزی های اخیر در عرصه های طبیعی استان تاکید کرد و گفت: بیمه اموال منقول و غیرمنقول نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

سند استانی مدیریت بحران تدوین می شود  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی،  با تاکید بر تدوین سند استانی قانون مدیریت بحران، بر ضرورت حضور حداکثری دستگاه ها در تدوین این سند با بهره گیری از ظرفیت دانشگاهیان و نخبگان استان تاکید کرد و آمادگی دستگاه ها برای اجرای مانور لحظه صفر در افزایش آمادگی نیروها و تجهیزات در مواقع بحران را خواستار شد.


کلید واژه ها: مدیریت بحران - خراسان شمالی - پارک ملی گلستان - سازمان مدیریت بحران کشور - گلستان - مدیریت بحران استانداری - استانداری خراسان شمالی - سازمان مدیریت بحران - مدیرکل مدیریت بحران - مدیریت - استان - پارک ملی - خراسان - بحران - بحران استانداری - سازمان مدیریت - استان گلستان - پارک - رسیدگی - استانداری - قرار - حقوقی - نشست - سازمان - مدیرکل - مشکل - مورد - کشور - فرماندهی - حوزه

آخرین اخبار سرویس:
ربیعی: رسانه ها دوگانه عادی سازی و تعطیلی را بیان نکنند

سیل پل 20 متری تالش را مسدود کرد

حاتمی: تحریم ها تاثیری بر پیشرفت های دفاعی ایران نداشته است

همکاری حرم رضوی و حرم کاظمین؛ گامی قابل توسعه در دوره کرونا

یک ادعا درباره مشاجره روحانی و قالیباف و چند تکذیب / حمله ترکان به مجلس؛ نمایندگان فقط حرف می زنند! / کنایه مشاور لاریجانی به ضرغامی: در حد وزیر نبودند می خواهند رییس جمهور شوند!

کمک آیت الله یعقوبی به بیماران کرونایی عراق

قاسمی پور: حاجی بابایی رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس شد

انتخاب هیات رییسه فراکسیون فرهنگیان

پاسخ رییس شورای امنیت درباره تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران: از آمریکا بپرسید

جزییات یازدهمین دادگاه اکبر طبری و سایر متهمان | ماجرای نظارت طبری بر واحد VIP برج فلورا

تشریح اقدامات مجلس برای مقابله با کرونا از زبان رییس حوزه ریاست

همه باید در مقابل دشمن اصل وحدت را دنبال کنیم

امیری: فهرست لوایح مرتبط با محورهای مورد نظر رهبری به مجلس ارسال شد

باید در مفابل دشمن اصل وحدت را دنبال کنیم

فرمانده کل سپاه: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) نقطه اتکای جامعه است

20 نماینده مجلس برای عضویت در شوراهای نظارت بر صدا و سیما، نظارت بر مطبوعات و نظارت بر میراث فرهنگی داوطلب شدند

محمدصادق نیک گستر علی نیکزاد در خبرگزاری فارس

85 درصد تجمعات مربوط به مراسمات عزاداری است

پست و تصاویر معنادار سایت رهبر انقلاب

واکنش ربیعی به درگیری لفظی روحانی و قالیباف

در جلسه شورای انقلاب فرهنگی به ریاست روحانی چه گذشت؟

رییس حوزه ریاست مجلس: برای مقابله با کرونا، نیروی انسانی کاهش، و تجهیزات بهداشتی تامین شده است

طرح الزام دولت به ایجاد نظامات جامع در تمامی حوزه ها در کمیسیون صنایع و معادن مجلس تدوین شد

بررسی درآمدها و هزینه های سه ماهه اول سال در نشست کمیسیون برنامه و بودجه/ فرشادان جایگزین تاجگردون

وزیر امورخارجه: از تمام روش ها برای بازگرداندن پول های بلوکه شده استفاده می کنیم

استاندار تهران: دورکاری کارمندان فردا تعیین تکلیف می شود

مفتح: فرشادان جایگزین تاجگردون در کمیسیون برنامه و بودجه شد

بازداشت 5 نفر از برگزارکنندگان یک عروسی

نیک بین: استیضاح رییس جمهور دیگر در دستور نیست/ طرح های اقتصادی را دنبال می کنیم

شورای عالی سیاسی یمن ریاست مهدی المشاط بر این شورا را تمدید کرد

کلیات و برخی مواد سند جهش تولید در حوزه علم، فناوری و فرهنگ تصویب شد

تجلیل رییس دیوان عالی کشور از رسول قهرمانی

درخواست دکتر زالی برای حضور حداقلی کارکنان آسیب پذیر در محل کار

اگر به فرمایشات رهبر انقلاب عمل میشد شاهد مشکلات اقتصادی امروز نبودیم

آغاز ثبت نام دوره سوم حلقات متن خوانی در کانون اندیشه جوان

اتخاذ تدابیر بهداشتی برای مقابله با کرونا در مجلس

آخرین وضعیت استیضاح رییس جمهور بعد از سخنان رهبر انقلاب

افشاگری محسنی اژه ای درباره حق الوکاله 1.5 میلیاردی در پروند ه بزرگ اقتصادی

تشریح اقدامات مجلس برای مقابله با کرونا

مصوبه چابک سازی ساختار آب کشور در فرآیند نهایی شدن است

خط و نشان جدید تاجگردون بعد از رد اعتبارنامه اش /همین یک حرف کدخدایی را ثابت کنید، همه ادعاها را می پذیرم/اینقدر این حرف بچرخد تا یکی حرف بزند

تلاش شرکت های دانش بنیان برای کشف واکسن کرونا تا آذرماه

واکنش سردار قاآنی به آتش سوزی ناو آمریکایی

ربیعی: جلسه سران قوا پر از همدلی بود

واکنش فرمانده نیروی قدس به آتش سوزی ناو آمریکایی: خداوند با دست خود شما، شما را مجازات می کند

ببینید | دولت همچنان از بورس حمایت می کند

ادامه جولان کرونا در کشور؛ 25 استان در وضعیت قرمز و هشدار

آیت الله جنتی: اگر به فرمایش های رهبر انقلاب عمل شده بود، امروز شاهد مشکلات اقتصادی نبودیم

6 مسابقه مهارت در کردستان برگزار می شود

هیات رییسه فراکسیون فرهنگیان انتخاب شدند

کارگروه مشورتی قانون کاهش مجازات حبس تعزیری تشکیل شد

107 واحد زمین خالی شهرک های صنعتی تهران تعیین تکلیف شود

همایش چشم انداز روابط افغانستان و ایران با سخنرانی عراقچی

فرشادان جایگزین تاجگردون شد

مسابقه دفاع از پایان نامه سه دقیقه ای برگزار می شود

صدور مجوز استخدام 25 هزار معلم

کلیات و برخی از مواد سند جهش تولید در حوزه علم و فناوری و فرهنگ تصویب شد

ایجاد و توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور

شهردار اصفهان در سامانه تلفنی پاسخگوی تماس 60 شهروند بود

به تمام افرادی که در فرارم نقش داشتند کمک می کنم

کتابخانه ملی 10 روز تعطیل شد

سینماهای تهران هم تعطیل شدند؟

آنچه برای ناو آمریکایی اتفاق افتاد، نتیجه رفتار دولت آمریکاست/ روزها و حوادث سختی پیش روی آمریکا و اسراییل است

از گوشه و کنار آذربایجان شرقی| کسب مقام دوم مسابقات پاراگلایدر / برخورد با 35 تور گردشگری غیرمجاز

رسانه ها دوگانه عادی سازی و تعطیلی را بیان نکنند

برگزاری مجالس عزا و عروسی در نایین تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

اتخاذ تدابیر بهداشتی برای مقابله با کرونا در مجلس

کدام گمانه درباره انفجار نطنز قوی تر است؟ | عباسی: جاسوس های رژیم صهیونیستی در کشور ما نفوذ دارند | موسوی: شورای امنیت گزارش می دهد

طراح استیضاح روحانی عقب نشینی کرد

تشریح اقدامات مجلس برای مقابله با کرونا از زبان رییس حوزه ریاست

تجلیل رییس دیوان عالی کشور از رسول قهرمانی

استاندار تهران: دورکاری کارمندان فردا تعیین تکلیف می شود

تشریح اقدامات مجلس برای مقابله با کرونا/ نیروی انسانی کاهش و تجهیزات بهداشتی تامین شده است

دعای هواداران برای آمیتا باچان + عکس

تشریح اقدامات مجلس برای مقابله با کرونا از زبان رییس حوزه ریاست

رای وحدت رویه دیوان عالی در مورد رسیدگی به امور آب های زیرزمینی

رای وحدت رویه دیوان عالی در مورد رسیدگی به امور آب های زیرزمینی

نماز جماعت در مساجد شهر تهران لغو شد

ایجاد و توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور

دیوان لاهه در پرونده محاصره هوایی قطر، به نفع این کشور رأی داد

پدیده حیرت انگیز موج فشان های چابهار

کلیات و برخی از مواد سند جهش تولید در حوزه علم و فناوری و فرهنگ تصویب شد

حضور استاندار در مرکز سامد

تست کرونای جیمز هاردن هم مثبت اعلام شد

نوبخت: 3 هزار نفر کادر درمانی در سالجاری استخدام می شوند

توییت ظریف به مناسب پنج سالگی برجام

با توجه به رهنمودهای رهبر انقلاب استیضاح رییس جمهور از دستور کارمان خارج شد/ طرح های اقتصادی و معیشتی را دنبال می کنیم

فرمایشات رهبری عمل شده بود شاهد مشکلات اقتصادی امروز نبودیم/ مجلس برای رفع مشکلات معیشتی مردم چاره جویی کند

نشست ستاد مقابله با کرونا در فرمانداری رشت

مشکلات آب و فاضلاب کشور در نشست کمیسیون عمران مجلس بررسی شد

مشکل ماسک زدن برای وزیر بهداشت استرالیا+ فیلم

واکنش سردار قاآنی به آتش سوزی ناو آمریکایی

رفتار قانون گریزانه آمریکا نباید مقیاسی برای اندازه گیری هنجارهای بین المللی باشد

ظریف: تحقیر قانون و دیپلماسی از جانب آمریکا، امنیت جهان را تهدید می کند

آیت الله جنتی: اگر به فرمایشات رهبری عمل شده بود شاهد مشکلات اقتصادی امروز نبودیم

روزگار انزوا و ترس سمیرا حسن پور+عکس

نیک بین: استیضاح رییس جمهور دیگر در دستور نیست/ به جای استیضاح طرح های اقتصادی را دنبال می کنیم

توزیع 6000 میلیارد تومان اعتبار میان دانشگاه های علوم پزشکی طی چند روز آینده

نخستین مرکز جامع «درمان و بازتوانی اعتیاد» در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید

فرمایشات رهبری عملی شده بود شاهد مشکلات اقتصادی امروز نبودیم

رسیدگی مدیریت بحران به مشکل حقوقی خراسان شمالی و گلستان

رسیدگی مدیریت بحران به مشکل حقوقی خراسان شمالی و گلستان