مطالب مرتبط:
انگشت اتهام یکی از مالکان کارخانه هفت تپه به سوی اسدبیگی | در دادگاه مغز متفکر پرونده اخلال ارزی چه گذشت؟
در ششمین جلسه دادگاه متهمان ارزی هفت تپه چه گذشت؟
تصاویر | پنجمین دادگاه اخلال گران اقتصادی زیر سایه کرونا | حجم عجیب پرونده
اعترافات عجیب مغز متفکر پرونده هفت تپه / پول خرید هفت تپه با جعل اسناد
جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان اخلال ارزی
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 18 خرداد 1399 ساعت 05:152020-06-07اقتصادي

انگشت اتهام یکی از مالکان کارخانه هفت تپه به سوی اسدبیگی | در دادگاه مغز متفکر پرونده اخلال ارزی چه گذشت؟


مهرداد رستمی یکی از متهمان پرونده اخلال ارزی که امید اسدبیگی مدیرعامل سابق کارخانه نیشکر هفت تپه متهم اصلی آن است، اتهامات خود را رد کرد و انگشت اتهام را به سوی شریکش نشانه گرفت.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین به نقل از ایرنا، ششمین جلسه دادگاه 21 اخلالگر بازار ارز با ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

قاضی مسعودی مقام در این جلسه با قرائت و تفهیم مواد 193 و 194 قانون آیین دادرسی کیفری رسمیت جلسه را اعلام کرد و خطاب به متهم مهرداد رستمی گفت: برای بیان دفاعیات در جایگاه حاضر شوید.

قاضی مسعودی مقام ضمن تفهیم اتهام متهم مهرداد رستمی خطاب به وی گفت: آیا اتهام انتسابی را قبول دارید؟ متهم رستمی ضمن رد اتهامات انتسابی گفت: بنده رییس هیات مدیره دریای نور هستم، فعالیت این شرکت در راستای تولید نور و لامپ و لوستر بوده است، از سال 83 و بعد از فوت پدرم مدیریت شرکت به دست بنده و برادرم بوده است.

متهم رستمی افزود: در سال 94 اختلاف ارز در بازار آزاد و بانک مرکزی چندان نبوده است، 488 میلیون یورو از بانک انصار و بانک شهر خرم آباد ارز دریافت شده که در این میان یک ریال هم تعهدات ارزی وجود ندارد و 380 میلیون دلار ارزی که از اقتصاد نوین گرفته شده معوق شده است.

وی افزود: بنده در طول زندگی ام یک بار به بانک اقتصاد نوین رفتم آن هم برای افتتاح حساب بوده است مصوبه طلایی برای شرکت بنده گرفته شده است در حالی که مصوبه برای من نبوده و ضمنا توافق شد که بنده در این موضوع دخالتی نداشته باشم، به اسد بیگی وکالتی داده بودم در حالی که وقتی کحال زاده (در زندان با او آشنا شدم) در مورد شرکت دریای نور از اسد بیگی می پرسد او می گوید رستمی هندوانه فروشی در خرم آباد است و دنبال این چیزها نمی آید.

متهم رستمی افزود: اسد بیگی خودش ضامن و در قرارداد کارگزاری نیز ملک پدر ایشان به عنوان ضمانت بوده است، این اتفاقات در سال 94 برای شرکت دریای نور افتاده است و حتی آقایان بنده را در بانک ندیده اند، مدیر عامل شرکت خواهر من است، دوستان فکر می کنند، چون بنده در خرم آباد هستم کارهایی که در خرم آباد صورت می گیرد با بنده است در حالی که با کارشناسی مشخص می شود امضا را من زده ام یا خیر.

وی ادامه داد: ما در ماه مرداد سال 94، کار شرکت را آغاز کردیم و قرار شد تا انتهای سال هرکس سود و زیانی انجام داد برای خودش باشد و از سال 95 بود که کارهای مشترک خود را آغاز کردیم.

لذا در سال 95 متوجه شدیم که شرایط هفت تپه مساعد است، لذا اقدام به خرید این شرکت کردیم که 35 درصد بنده و 35 درصد آقای اسد بیگی آورده داشتیم.

این متهم گفت: زمانی که ما به شرکت هفت تپه ورود کردیم متوجه شدیم برخلاف آنچه به ما گفته شد، مشکلاتی وجود دارد.

وی ادامه داد: در این شرایط من به آقای اسد بیگی گفتم که توان اداره این مشارکت را ندارم بعد از آن من به آقای اسد بیگی گفتم من پولم را می خواهم و کاری به هفت تپه ندارم.

لذا در اقرارنامه و وکالت نامه ای توافق کردیم هیچ کاری به هفت تپه نداشته باشم.

وی افزود: آقای اسد بیگی هر جا خواستند امتیاز بگیرند گفتند که هفت تپه برای خودشان است و هر کجا خواستند امتیاز بدهند اعلام کردند که هفت تپه برای من و رستمی است.

این متهم گفت: آقای اسد بیگی سهام شرکت دریای نور را به واسطه اقرارنامه و وکالت نامه ای که از بنده داشت جابه جا کرد اما حداقل انتظار من آن بود که تکلیف مالیات ها را روشن کند اما این کار را نکرد.

متهم رستمی با بیان اینکه اگر هر اتفاقی در هفت تپه افتاده من کاره ای نبوده ام، گفت: آقای اسد بیگی در شرکتی که خودم تک امضا بودم جای من امضا کردند و در جایی که دو امضا بودیم نیز به واسطه همان اقرارنامه و وکالت نامه ایشان امضا زدند.

وی گفت: اگر جایی امضا کردم و این امضا اشتباه بوده آن را می پذیرم.

وی ادامه داد: اگر من شریک آقای اسد بیگی هستم پس سهم الشراکت او به بنده چگونه پرداخت شده است اگر هم کاره ای نبودم چرا از اسم من استفاده شده است؛ لذا وی باید پاسخگو باشد.

بعد از پایان صحبت های متهم رستمی قاضی از نماینده دادستان خواست توضیحات خود را بیان کند.

شاه محمدی نماینده دادستان خطاب به متهم رستمی گفت: شما مغز متفکر این کار مجرمانه بوده اید و بهتر است بگویید که در پرونده قبلی به چه اتهامی در زندان بودید؟ نماینده دادستان خطاب به وی افزود: شما در سال 94 در اداره اطلاعات خرم آباد دارای پرونده بودید پس این نشان می دهد برخلاف ادعای خودتان شما سرباز اقتصادی نیستید.

در ادامه نماینده دادستان گفت: بانک مرکزی به شما ارز دلاری داده است امروز بانک مرکزی" به ما اعلام کرده که شما بدهکار هستید چرا که به شما دلار داده است لذا شما رفع تعهد نکردید.

وی در ادامه از متهم پرسید: پول خرید هفت تپه را چگونه به دست آوردید؟ متهم رستمی پاسخ داد: من پول نقد نداشتم لذا اسد بیگی پذیرفت تا پول بنده را پرداخت کند و در ازای آن بنده نیز بدهی اسد بیگی نزد چینی ها را بر عهده گیرم.

نماینده دادستان خطاب به متهم رستمی گفت: این صحبت های شما درست نیست چرا که فروش ارزهای دولتی از سوی شما محلی برای خرید هفت تپه بوده است.

شاه محمدی افزود: شما حتی در دفاعیات خود هم صحبت های کذب و دروغ مطرح کردید.

شما گفتید کحال زاده را در زندان شناختید بعد از آن گفتید که من از شش ماه قبل او را می شناختم.

وی ادامه داد: شما در بانک اقتصاد نوین حساب داشتید و مشخصا برای اخذ ارز افتتاح حساب انجام دادید و در این افتتاح حساب شماره اسد بیگی را اعلام کردید چرا که چنین روزی را می دیدید.

نماینده دادستان تصریح کرد: شما طرح های توجیهی را برای اسد بیگی ارسال می کردید و اقدام به جعل را با همکاری او انجام می دادید.

گفتنی است در ادامه نماینده دادستان سند مربوط به واریزی وجه به حساب متهم رستمی از طریق ارزها در بانک مسکن نشان داد و گفت: بر اساس این اسناد شما نمی توانید بگویید که مطلع نبوده و سودی نبردید چرا که شما از این ارزها منفعت بردید.

نماینده دادستان در مورد جعل برگ سبز گمرکی و نامه گمرک از سوی متهم رستمی گفت: شما نامه گمرکی خرم آباد را جعل کردید و در سال 94 نیز مجدد با جعل همان نامه رفع تعهد کردید و کسی هم متوجه نشد.

به همین ترتیب برای شرکت زئوس نیز از همین ترفند استفاده کردید و گمان نمی کردید روزی استعلام شود.

نماینده دادستان تصریح کرد: اگر شما می گویید گناهکار نیستید پس چرا چندین ماه متواری بودید و در آخر در یکی از استان ها دستگیر شدید.

وی درباره ادعای متهم رستمی پیرامون انجام تولیدات در سوله سلفچگان گفت: کارشناسان ما در آنجا حضور یافتند و در آنجا چیز مهمی و تولیدی مشاهده نکردند.

نماینده دادستان گفت: شما نمی توانید مغلطه کنید؛ صاحب ریال و صرافی بانک اقتصاد نوین با شما همدست بود که اکنون می بینید آقای سعیدی متواری شده است.

نماینده دادستان به متهم گفت: اسناد موجود است و اکنون پاسخ دهید چرا حرفه ای جعل می کردید و به چه علت این کار را انجام می دادید؟ پس از اظهارات نماینده دادستان متهم رستمی پاسخ داد: در خصوص جعل پروانه سبز استعلام بگیرید تمام رفع تعهدات توسط یک کد است و نیازی به مکاتبات با بانک نیست.

اگر نامه ای جعل کردم اصل آن را ارائه دهید که ببینیم کدام نامه را جعل کرده ام.

نماینده دادستان گفت: از گمرک استعلام کردیم، پروانه سبز را شما جعل کردید.

به دستور قاضی برگه پروانه سبز جعل شده بر روی نمایشگر نشان داده شد.

نماینده دادستان تصریح کرد: از گوشی آقای رستمی چت های وی با اسد بیگی در مورد موضوع ارز را مشاهده کردیم.

این در حالی است که وکیل وی مدعی شده ما شنود کردیم، اما همین الان نیز این چت ها در گوشی موجود است، شما و اسد بیگی ذی نفع بودید و پیامک هایتان نشان می دهد که گفته اید (من جعل کردم، شاهکار انجام دادم، برو اقتصاد نوین).

این جعل نیز از فکس گمرک انجام شده است.

نماینده دادستان گفت: 567 فقره ثبت سفارش صورت گرفته که رستمی با حذف پروسه های بانکی آن ها را تبدیل به سه فقره ثبت سفارش کرده است که یک فقره از آن از فکس گمرک و دو فقره از گروه آریاک بوده است.

متهم رستمی گفت: بعد از بازداشت خط تعطیل شده است و قبل از آن کارگران مشغول کار بودند، نماینده دادستان می گوید من با صرافی زد و بند داشتم در حالی که آقای سعیدی فر منافع کارت را گرفته است.

گفتنی است به دستور قاضی نماینده دادستان پیامی که متهم رستمی به روناک پورسیف کارمند گمرک داده است را در صفحه نمایشگر به نمایش گذاشت.

نماینده دادستان در این رابطه گفت: خانم پورسیف احضار و توضیحات از وی اخذ شده است و فعلا پرونده اش در دادسرا جاری است.

نماینده دادستان افزود: رییس گمرک مشخصات ظاهری رستمی را داده است و گفته با فلان ویژگی ها به گمرک می آمد.

در ادامه نماینده دادستان چت های متهم رستمی را نشان داد و گفت: در این چت ها موارد جعل مشخص شده که نامه گمرک در گروه آریاک نیز ارسال شده است.

وی ادامه داد: در رفع تعهد این ارزها چه کسی جز شما سود می برد؟ این درحالی است که این رفع تعهد ارزی به نام شرکت شما اخذ شده است.

در ادامه قاضی خطاب به متهم رستمی گفت: ما کارمان را با ارزیابی دقیق انجام می دهیم؛ شما مدعی هستید که خانم پور سیف را نمی شناسید، پولی پرداخت نکردید و این گوشی نیز متعلق به شما نیست.

قاضی ادامه داد: ما بر اساس مستندات خود ارزیابی را انجام می دهیم و آن را در رای لحاظ می کنیم.

در ادامه نماینده دادستان گفت: نخست استناد ما چت ها نیست شما باید اظهارات آن خانم را زیر سوال ببرید همچنین در مورد پرداختی که انجام دادید توضیح دهید.

وی یادآور شد: به نظر می رسد شما دلیلی برای کارهایتان ندارید چرا که قبل از آن نیز به همین روش و به صورت جعل ثبت سفارش کردید.

در ادامه متهم رستمی گفت: اگر من جعل کردم پس چرا بانک مسکن شکایتی از من نکرده است؟ قاضی گفت: هزاران پرونده وجوددارد، اما شکات شکایت نمی کنند که البته اگر هم شکایت نکنند این موضوع جنبه عمومی دارد و ما رسیدگی خواهیم کرد.

در ادامه نماینده دادستان خطاب به قاضی گفت: بانک مسکن این موضوع را رسیدگی کرده است.

گفتنی است قاضی مسعودی مقام از نماینده بانک مسکن خواست در جایگاه قرار گیرد و توضیحات خود را ارائه دهد.

نماینده بانک در جایگاه قرار گرفت و گفت: سال 98 بر حسب گزارش های وزارت خانه های اطلاعات و اقتصاد شکایت نامه ای از سوی بانک مسکن تنظیم شد که نام متهمان را ذکر کرد که اکنون در دادسرا در حال رسیدگی است و ما در حال تکمیل اطلاعاتمان هستیم.

بعد از صحبت های نماینده بانک مسکن نماینده دادستان خطاب به متهم گفت: بانک مسکن هم شاکی است و گمرک نیز اعلام کرده که نامه ای را تنظیم نکرده است.

نماینده دادستان به متهم رستمی گفت: انگیزه شما سودی بود که به حسابتان واریز شد و از محل آن توانستید هفت تپه را بخرید.

در ادامه نماینده دادستان میزان کل ارزهای تخصیص یافته به شرکت زئوس و وضعیت ارزهای تخصیص یافته از بانک اقتصاد نوین به تفکیک نوع ارز را در جلسه دادگاه به نمایش گذاشت.

نماینده دادستان گفت: یک قسمت از تامین ریال و خرید حواله های ارزی از شرکت زئوس و یک قسمت برای آقای اسد بیگی بوده است و ارز نیز از بانک اقتصاد نوین به ذی نفع خارجی و داخلی صورت گرفته است، ثبت سفارش به نام شرکت ترک بوده، اما به شرکت دیگری پرداخت شده است در اینجا تخلف محرز است.

وی ادامه داد: در مورد ذی نفع داخلی هم ارز را فروخته اید و تغییر ذی نفع داخلی و خارجی مربوط به 114 پیام سوییفت است.

گفتنی است نماینده دادستان پیام سوییفتی را در دادگاه به نمایش گذاشت که نشان می داد از شرکت دریای نور بوده است.

نماینده دادستان گفت: این مسائل کاملا تخصصی و بانکی است و آقایان از کارشناس خبره بانکی در این زمینه استفاده کرده اند و ما ادعا داریم بانکی ها در این قسمت سهیم هستند، استفاده از ترفند معرفی نماینده و لابی و زد و بند با مدیران بانکی صورت گرفته است.

شاه محمدی تصریح کرد: اسناد اکسل و ورودی که از دفتر این گروه کشف شده مربوط به شرکت ژان ژان ژیاژی بوده که این افراد جعل صورت می دادند.

گفتنی است نماینده دادستان سندی را در دادگاه نشان داد که نشان می داد اسد بیگی نامه ای را به بانک اقتصاد نوین شعبه اسفندیار می زند مبنی بر اینکه از حساب وی ریال برداشت شود.

در این اسناد نشان داده میشد رفع تعهدات هم کاملا جعلی و با همکاری رستمی بوده است.

متهم رستمی گفت: تمام نامه هایی که مستندا با امضای بنده است به کارشناس ارجاع دهید که مشخص شود مربوط به بنده است یا خیر.

قاضی مسعودی مقام ختم جلسه را اعلام کرد و گفت:  جلسه بعدی دادگاه متعاقبا اعلام می شود.


کلید واژه ها: قاضی مسعودی مقام - اتهام - قانون آیین دادرسی کیفری - متهم - رستمی - مسعودی - آیین دادرسی کیفری - اخلال - اتهامات - کارخانه - هفت تپه - قاضی - دادگاه - پرونده - نیشکر هفت تپه - مقام - یکی از - آیین دادرسی - انگشت - هیات مدیره - بازار ارز - رییس هیات - ارزی - خطاب - مدیرعامل - برگزار - دادرسی - آنلاین - همشهری - فعالیت

آخرین اخبار سرویس:
خودروهای موجود در انبار تملیکی قابل شماره گذاری نیستند / در حق صاحبان خودروی متروکه اجحاف نمی کنیم

جزییات افزایش حقوق بازنشستگان با احتساب همسان سازی اعلام شد

اجرای یک میلیون و 440 هزار مترمربع آسفالت معابر شهری در اصفهان

تست های تشخیص کرونا چقدر معتبر هستند

سرنوشت 10 سال آینده اصفهان در گرو طرح جامع

فرماندار: وضعیت سرخس از نظر شیوع کرونا قرمز است

10 ناشر برجسته صکوک در نیمه اول سال 2020

وزارت صمت و بانک مرکزی سیاست های تعادل ارزی را اجرا می کنند

افزایش طلاق و کاهش ازدواج در 8 سال گذشته

صادرکنندگان و واحدهای تجاری متعهد به سیاست های کشور، مورد تشویق و حمایت دولت هستند/ اقلیت متخلف مورد پیگرد قرار می گیرند

فروشگاه رفاه شعبه ولیعصر در کرج افتتاح شد

بیمه مرکزی درباره کلاهبرداران تلفنی هشدار داد

حاشیه های محسن افشانی؛ این باز درگیری با همسر (عکس و فیلم)

ماهانه 180 میلیون ماسک در کشور تولید می شود

پارک 30 درصد حساب های جاری در کارگزاری ها

دلبری:سهام عدالت تا پایان سال کامل آزاد می شود

افزایش «عمق بورس» راهی برای حمایت از سرمایه گذاران

فراخوان استخدام نیرو در شرکت پدرام طب بندر

813 میلیارد ریال به شهرداری ها و دهیاری های کهگیلویه و بویراحمد کمک شد

شاخص بورس وارد کانال 1800000 واحدی شد

تعطیلی فعالیت تالارهای پذیرایی شهر گرگان/ 125 بیمار با علائم...

نکاتی در خصوص گواهی سپرده یورویی/بانک مرکزی با چه تضامینی می تواند اعتماد عمومی را بازگرداند؟

مشکل تورم از جانب عرضه کل اقتصاد است

عملاً متولی قانونی برای حوزه حجاب در کشور نداریم / ضعف شدید 2 قانون در حوزه عفاف و حجاب

قیمت دلار در بانک ها امروز 99/04/22|بانک ها دلار را چند می خرند؟/ ارز مسافری 25 هزار و 516 تومان

40 روز تا پایان مهلت شرکت در قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک ملی ایران

نه به کیسه های پلاستیکی!  

بانک مرکزی فهرست صادرکنندگان متخلف را اعلام کند

تاکید بر جایگاه ممتاز بخش خصوصی در شرایط تحریم

جزییات نرخ رسمی 47 ارز/ همه قیمت ها ثابت ماند |

فرق است میان رانندگی از تهران تا کیش!

وزارت صمت بر میزان عرضه فولادسازان نظارت کند

جزییات مبلغ وام ودیعه مسکن مستأجران از زبان وزیر

قیمت طلا امروز 1399/04/22| طلا 18 عیار گران شد

کاهش ازدواج و افزایش طلاق طی 8 سال اخیر

جدول قیمت مسکن در پایتخت 22 تیر 99

نمادهای پربیننده امروز در بازار بورس/ 22 تیر 99

ماهانه 180 میلیون ماسک در کشور می شود

آمارهایی از ازدواج و طلاق در سال های اخیر

تامین اجتماعی بروجرد 250 میلیارد تومان طلب دارد

تست های تشخیص کرونا چقدر معتبر هستند

فرق است میان رانندگی از تهران تا کیش!

قیمت دلار 22 تیرماه 1399 به 22 هزار و 550 تومان رسید/ هر یورو؛ 24 هزار و 850 تومان

رفع ایرادات قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مجلس

جذب سرمایه گذاری در بخش فن آوری اطلاعات از مسیر توافق با چین

خداحافظی با بخاری های نفتی در مدارس اردبیل

رشد غیرعادی شاخص بورس

طراحی نوع جدیدی از باطری که هزینه های تولید را کاهش می دهد

استارت پروژه برقی کردن مرکز انتقال نفت سبزوار

روحانی: سوداگران ارز صادراتی مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند

مقابله با ویروس کرونا با ماسک طلا! (عکس)

جزییات عرضه ETF های بعدی دولت مشخص شد

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز یکشنبه 22 تیر 99

بازدهی 848 درصدی صندوق ارزش کاوان آینده

هیئت دولت مصوبه مربوط به قراردادهای بالادستی نفت و گاز را لغو کرد

کرایه هفتگی پورشه برابر با یک پراید صفر +عکس

ارتباط و تعامل بین صنعت و دانشگاه در استان بوشهر تقویت می شود

طعنه احسان علیخانی به فاصله اجتماعی (فیلم)

تشریح بسته حمایت از صادرکنندگان در شرایط تحریم و کرونا از سوی مدیرعامل بانک توسعه صادرات

قیمت طلا و سکه در 22 تیر 99

مقابله با کرونا در گراش/ خدمات بانکی و ادارای به افراد فاقد ماسک ارائه نمی شود

دادگاه علنی اخلال گران اقتصادی لرستان؛ تصاحب 26 میلیارد تومان از بیت المال با صدور فاکتورهای جعلی

دستورالعمل تأمین مالی بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط در سال 1399 ابلاغ شد

ایجاد نخستین مرکز بین المللی تیمار حیوانات در بوستان جنگلی چیتگر

پاداش 10 میلیون تومانی معرفی مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارز

آزادی 18 زندانی جرائم غیرعمد از زندان های هرمزگان

جزییات تازه راه اندازی ایرتاکسی/ پروانه بهره برداری مرکز خدمات هوایی در اختیار بخش خصوصی

تولید بالغ بر 620 تن ماهی گرمابی در هرمزگان طی سال 98

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پس از همسان سازی چقدر شد؟

گران شدن قیمت پایه آیفون 12 نسبت به نسخه های پیشین

افزایش قیمت پوشک پا به پای دلار

افزایش تولید نفت اوپک و متحدانش از ماه آینده

جزییات لغو یک مصوبه نفتی دولت

قیمت ارز مانند هر کالای دیگر با عرضه و تقاضا تعیین می شود

رکورد عبور شاخص بورس از 1.8 میلیون/ اثرگذاری 5 هزار واحدی دو نماد

ببینید | پرستاری که برای بیماران کرونایی ویولن می نوازد

ذخایر مرغ مکفی است

شرایط بازنشستگی زنانی که در روزهای کرونایی شغل شان را از دست داده اند

تلاش برای اخذ اسناد تک برگی برای کل املاک فاقد سند شهرداری تبریز

جدول/ قیمت امروز طلا و سکه

هیئت دولت مصوبه مربوط به قراردادهای بالادستی نفت و گاز را لغو کرد

رییس سازمان بهزیستی کشور خبرداد: پرداخت تسهیلات بلاعوض مسکن تا سقف 140 میلیون تومان به نیازمندان

برنامه وبودجه| همسان سازی 90 درصدی حقوق بازنشستگان و شاغلان هم تراز از اول مهر اجرا می شود

جدول قیمت مسکن در پایتخت 22 تیر 99

جزییات مبلغ وام ودیعه مسکن مستأجران از زبان وزیر

شرکت های دانش بنیان دانشگاه محقق اردبیلی 50 درصد افزایش یافت

رکورد شکنی مجوز تک آهنگ ها در بهار امسال

نمایشگاه بین المللی سنگ محلات به دلیل شیوع کرونا لغو شد

دلار گران شد | آخرین قیمت ارزها در 22 تیر ماه

قیمت مرغ دوباره پَر کشید؛ نزدیکِ 20هزار تومان

عملاً متولی قانونی برای حوزه حجاب در کشور نداریم / ضعف شدید 2 قانون در حوزه عفاف و حجاب

ستاد دانشجویی مبارزه با کرونا در یزد 420 ماسک n95 بدون سوپاپ را به کادر درمان اهدا کرد

اجرای فاز ششم صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران

آزادی 18 زندانی جرائم غیرعمد از زندان های هرمزگان

فتاح : مجوز ایجاد بانک قرض الحسنه را به بنیاد مستضعفان نمی دهند/ استکبار امروز شمشیر را از رو بسته

اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان از اول مرداد/ مشکلی برای تامین منابع نداریم

پارک ساعی یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی تهران+ عکس

ذخایر مرغ کافی است/هر کیلو مرغ در بازار 15 هزار تومان

کنداکتور رشوه؛ کی به کی رشوه داده و چقدر؟

839 »تک آهنگ« در بهار امسال مجوز گرفت/ رشد تک آهنگ در موسیقی

انگشت اتهام یکی از مالکان کارخانه هفت تپه به سوی اسدبیگی | در دادگاه مغز متفکر پرونده اخلال ارزی چه گذشت؟

انگشت اتهام یکی از مالکان کارخانه هفت تپه به سوی اسدبیگی | در دادگاه مغز متفکر پرونده اخلال ارزی چه گذشت؟