مطالب مرتبط:
برنامه ریزی دستگاه های اجرایی فارس برای پاسداشت چهل سالگی دفاع مقدس 
آغاز برنامه های فرهنگی چهل سالگی دفاع مقدس استان فارس در دهه کرامت
برنامه های بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در فارس
بررسی آیین نامه بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد/ کارگروه ویژه در دستگاه های اجرایی تشکیل می شود
انتصاب مسئول واحد نظارت و برنامه ریزی حوزه علمیه فارس
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 18 خرداد 1399 ساعت 05:002020-06-07سياسي

برنامه ریزی دستگاه های اجرایی فارس برای پاسداشت چهل سالگی دفاع مقدس 


ایرنا- 40 سال از آغاز جنگ تحمیلی علیه ایران اسلامی سپری می شود، نبردی که اگرچه 8 سال به طول انجامید اما رشادت های رزمندگان مدافع این مرز و بوم را برای همیشه در دل تاریخ جاودانه ساخت، - شیراز-ایرنا- 40 سال از آغاز جنگ تحمیلی علیه ایران اسلامی سپری می شود، نبردی که اگرچه 8 سال به طول انجامید اما رشادت های رزمندگان مدافع این مرز و بوم را برای همیشه در دل تاریخ جاودانه ساخت، رشادت هایی که مسوولان دستگاه های اجرایی فارس را بر آن داشت تا پایان سال 99 با تدارک ویژه برنامه هایی روایتگر این دلاوری ها باشند.

نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس استان فارس، عصر شنبه به ریاست استاندار فارس و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی، فرمانده هان نظامی و نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

لزوم پرداخت ویژه دستگاه های اجرایی به موضوع دفاع مقدس استاندار فارس در این نشست گفت: اندوخته ای که تحت عنوان دفاع مقدس داریم، می تواند به عنوان یک اندوخته و پشتوانه عظیم برای حرکت امروز و فردای ما موثر واقع شود و اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی در اقصی نقاط دنیا حرفی برای گفتن دارد، متاثر از رشادت های عزیزانی است که خالق دفاع مقدس بودند.

عنایت الله رحیمی افزود: دوران دفاع مقدس جزو محدود جنگ ها در طول تاریخ ایران بوده است که در این پیکار، وجبی از خاک کشور به دشمن واگذار نشد و این یک دستاورد بزرگ است.

وی بیان کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، امسال را با شعار محوری ما قوی هستیم پذیرفته ایم و یقین داریم که چنین است.

رحیمی با اشاره به مولفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: نخستین مولفه ای که می تواند قوی بودن جمهوری اسلامی ایران را تبیین کند، جمعیت کشور، مردم و همراهی مردم با نظام سیاسی است که به شکل مناسب این مولفه را در نظام مقدس جمهوری اسلامی در قیاس با دوران های گذشته مشاهده می کنیم.

استاندار فارس ادامه داد: مولفه دیگر که باید مورد توجه یک ملت قوی قرار بگیرد، نیروی نظامی و ادوات و تجهیزات به روز است، در ابتدای جنگ هشت ساله دفاع مقدس حتی برای داشتن چند گلوله با مشکل مواجه بودیم اما امروز به گونه ای سیاست گذاری شده است که از پیشرفت ترین سلاح های نظامی برخورداریم و در زمینه تجهیزات دفاعی در دنیا حرف برای گفتن داریم.

رحیمی افزود: موقعیت جغرافیایی خدادادی جمهوری اسلامی ایران یکی دیگر از مولفه های اصلی قدرت است که ما می توانیم قوی بودن را به درستی تعبیر کنیم.

وی اضافه کرد: ایدئولوژی، آرمان خواهی و داشتن هدف از دیگر از مباحث اساسی در مولفه های قدرت است، بی شک ملتی که شهادت را سعادت می داند از دفاع از کشورش ترسی ندارد و بدون تردید سر تعظیم در مقابل هیچ ظلم و ظالمی فرود نخواهد آورد.

او بیان کرد: از دیگر مولفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران، داشتن رهبری با بصیرت، توانمند و جامعه نگر است که می تواند خود را به عنوان یک نظام قوی مطرح کند.

رحیمی افزود: اقتصاد شامل، انرژی، نیروی مستعد انسانی و دانش آموخته از دیگر مولفه های قدرت است که جمهوری اسلامی به وفور از آن برخوردار است.

وی ادامه داد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران شعار قوی بودن را محقق کرده و این افتخاری برای ملت بزرگ ایران است که توانسته به عنوان یکی از قدرت های جهانی مطرح باشد.

استاندار فارس بیان داشت: در دوران دفاع مقدس، 270 هزار نفر رزمنده از استان فارس حضور داشتند که این یک سرمایه عظیمی برای این استان است که نباید به فراموشی سپرده شود و باید ازتوان، اندیشه و قابلیت های آنان استفاده بیشتر و بهتری داشته باشیم.

رحیمی افزود: بزرگترین پشتوانه معنوی ما وجود قبور مطهر شهداست که در این استان حضور دارند و ناظر بر اعمال ما هستند و باید اهداف آنان را پیگیری و محقق کنیم.

وی ادامه داد: بیش از 38 هزار جانباز و 2 هزار نفر آزاده در استان فارس حضور دارند و از افتخار آفرینان این مرز و بوم هستند که به وجود این داشته ها می بالیم و حمایت آنان از نظام، مردم و کشور می تواند مسیر رو به پیشرفت آینده را برایمان هموارتر کند.

استاندار فارس گفت: دستگاه های اجرایی استان باید به موضوع دفاع مقدس به صورت ویژه بپردازند.

رحیمی با اشاره به گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس افزود: چهل سالگی، زمان پختگی و ثمر دهی است، باید برنامه های فاخر و اثرگذاری را در زمینه معرفی دفاع مقدس و اشاعه فرهنگ دفاع مقدس اجرا کنیم.

وی ادامه داد: تدریس درس دفاع مقدس در دانشگاه های استان فارس به ویژه دانشگاه های محوری شیراز و علوم پزشکی پیگیری خواهد شد و افزون بر این در زمینه اعتبارات پروژه های مرتبط با حوزه دفاع مقدس، سازمان مدیریت و برنامه ریزی این استان اعمال نظر خواهد داشت.

رحیمی افزود: اختصاص بودجه به پروژه های دفاع مقدس در استان فارس به خصوص موزه دفاع مقدس به عنوان یک پیشنهاد برای تصویب در سفر رییس جمهوری به فارس پیش بینی شده است.

موانع زیرساختی موزه دفاع مقدس بعد از 21 سال رفع نشده است مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس نیز در این نشست گفت: در طول دوران دفاع مقدس، 270 هزار نفر از رزمندگان اسلام متعلق به این استان بودند که این رقم 9 درصد رزمندگان کل کشور را شامل می شد.

سعدی کوشکی جهرمی بیان داشت: استان فارس، 15 هزار شهید را در دوران هشت سال جنگ تحمیلی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که هشت درصد شهدای کل کشور را شامل می شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در استان فارس ادامه داد: این استان همچنین دارای 38 هزار و 131 جانباز دوران دفاع مقدس است که مشتمل بر هفت درصد جانبازان کل کشور است.

کوشکی جهرمی افزود: همچنین این استان با 2 هزار و 125 نفر آزاده، پنج درصد آزادگان کل کشور را به خود اختصاص داده است.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود به پاره ای از ماموریت ها و وظایف اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: راه اندازی موزه دفاع مقدس استان فارس، ایجاد و اداره نمایشگاه دائمی، ایجاد و راه اندازی مرکز اسناد دفاع مقدس، تولید و انتشار کتاب های با موضوع دفاع مقدس، تولید و انتشار دانشنامه دفاع مقدس، انجام فعالیت های فرهنگی در مناسبت های دفاع مقدس و پیگیری امور نکوداشت پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس از جمله ماموریت های این نهاد است.

کوشکی جهرمی، همچنین از پیگیری و رسیدگی به امور یادمان های شهدای گمنام در استان فارس، پیگیری آموزش درس آشنایی با دفاع مقدس در دانشگاه ها و مراکز علمی، پیگیری برای اجرای اردوهای راهیان نور، تدوین تاریخ دفاع مقدس یگان ها و نقش استان و شهرستان ها در دوران دفاع مقدس و پیگیری ایجاد پارک موزه های دفاع مقدس در شهرستان ها( 12 شهرستان) به عنوان بخش دیگری از ماموریت های این اداره کل یاد کرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در استان فارس گفت: پیگیری تدوین تاریخ دفاع مقدس شهرستان ها، تبیین مشخص سازی و معرفی شهدای شاخص استان، فضا سازی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شهرها و بخش ها، تولید و انتشار موشن گرافیک و مطالب آثار شهدا در فضای مجازی، تدوین تاریخ شفاهی دفاع مقدس، فرمانده هان و رزمندگان شاخص استان، حمایت از برگزاری یادواره های شهدا در این استان، تولید مستندات تلویزیونی و رادیویی مرتبط با دفاع مقدس و برنامه ریزی برای تدوین تاریخ دفاع مقدس یگان های نظامی استان فارس از دیگر ماموریت های این اداره کل است.

کوشکی جهرمی اضافه کرد: از جمله اقداماتی که در حال حاضر در دست اجراست می توان به زیبا سازی و بهینه سازی ورودی باغ موزه از سمت چهار راه غدیر در شیراز، آماده سازی نمایشگاه دائمی برای افتتاح در خردادماه، 99، تزیین دیواره موزه با پلاک نام شهدا، آزادگان و جانبازان استان فارس، تدوین نهایی مداخل دانشنامه و پیگیری برای تولید یک هزار مقاله علمی جهت دانشنامه و پیش بینی تولید و انتشار حداقل 50 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس اشاره کرد.

وی ادامه داد: نهایی سازی محتوای گالری های موزه دفاع مقدس، پیگیری اجرای برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس، اجرای مرحله نخست شناسایی ایثارگران معسر و تامین کارت هدیه و سبد معیشتی به تعداد پنج هزار نفر، برنامه ریزی برای اجرایی کردن سه توافقنامه منعقد شده با شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز با موضوع دانشنامه شهر شهدا، فضاسازی شهری و نمایشگاه دائمی دفاع مقدس در زمره برنامه های در دست اجرای این اداره کل است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس همچنین اظهار داشت: اهم مشکلاتی که فرا روی این اداره کل قرار دارد، عدم اجرای تعهدات و مصوبات در خصوص رفع موانع زیر ساختی و عمرانی موزه دفاع مقدس بعد از گذشت 21 سال، عدم اجرای مصوبات شورای حفظ آثار توسط دستگاه های اجرایی استان و عدم پیش بینی ردیف بودجه مستقل در برنامه های عمرانی استان برای تکمیل گالری موزه دفاع مقدس است.

کوشکی جهرمی افزود: از دیگر مشکلات موجود، عدم اجرای آموزش درس دفاع مقدس در دانشگاه های محوری شیراز و علوم پزشکی، تکمیل نشدن یادمان های شهدای گمنام در تعدادی از شهرستان ها و کم توجهی برخی از مدیران اجرایی این استان نسبت به توسعه و ترویج فرهنگ دفاع مقدس است.

وی، همچنین از نمایندگان مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی خواست نسبت به تخصیص اعتبار مورد نیاز برای تکمیل باغ موزه و گالری موزه دفاع مقدس، پیگیری های لازم را انجام دهند.

کوشکی جهرمی ادامه داد: تشکیل کارگروه های تخصصی، تدوین برنامه های اجرایی کم هزینه و اثرگذار، محور قرار دادن اطلاع رسانی در مورد دستاوردهای دفاع مقدس با توجه به شرایط موجود از طریق فضای مجازی، جلب همکاری خیران و پیشگامان جهاد و شهادت از جمله انتظارات از دستگاه های اجرایی در اجرای برنامه های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان فارس است.

اعلام ویژه برنامه های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس دبیر ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان فارس نیز در این نشست بیان داشت: تمام فعالیت های فرهنگی، هنری ،تبلیغی و رسانه های مرتبط با گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس باید در راستای نامگذاری سال 1399 از سوی رهبر معظم انقلاب و تقویت و تبیین شعار محوری ما قوی هستیم باشد.

رضا جاویدی افزود: اجرای برنامه های ستاد گرامیداشت چهلمین سال دفاع مقدس از سوم خردادماه سالروز گرامیداشت آزاد سازی خرمشهر آغاز شده و تا پایان سال 99 ادامه دارد.

وی اضافه کرد: تمرکز این برنامه ها روی مناسبت های سوم خرداد، هفته دفاع مقدس، روز جهانی مقاومت، دهه فجر و نیز مناسبت های مرتبط با هر یک از دستگاه های کشوری، لشکری و مناسبت های خاص در استان است.

دبیر ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان فارس ادامه داد: هر یک از اداره ها، سازمان ها و دستگاه های کشوری و لشکری باید متناظر با ستادهای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس نسبت به ایجاد ستاد اجرایی اقدام کنند.

جاویدی اظهار داشت: محور برنامه های این ستاد، فرهنگی، هنری و ورزشی، ایثار و شهادت، عمرانی و محرومیت زدایی، رسانه و اطلاع رسانی، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، علمی، پژوهشی، مناسبتی و میدانی است.

وی ادامه داد: برای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، کارگروه های تخصصی از جمله ایثارگران و پیشکسوتان، دفاع مقدس، ایام الله و مناسبت ها، ارتباطات و اطلاع رسانی، سپاه و بسیج، ارتش، نیروی انتظامی، دانشگاهیان و علم و فناوری، فرهنگی، هنری، رسانه و مطبوعات و اقلیت های دینی، ورزش و جوانان و زنان، خانواده،کودک و نوجوان تشکیل شده است.

او اضافه کرد: از جمله کارگروه های تشکیل شده در این زمینه، کارگروه های هیات های مذهبی و تشکل های دینی و مردمی، حوزه و روحانیت، مساجد، دانش آموزی و فرهنگیان، اصناف و بازاریان، جهاد سازندگی، روستایی و عشایری، فضاسازی و مدیریت شهری، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، ارزیابی نظارت و ارتباط با دستگاه ها، اسناد تاریخ شفاهی و انتشارات، آثار شهدا، مدیریت شهری و فضاسازی و سومین حرم اهل بیت (ع) است.

دبیر ستاد گرامیداشت چهلمین سال گرد دفاع مقدس در استان فارس همچنین با اشاره به برنامه های شاخص پیش بینی شده در این زمینه گفت: از جمله این برنامه ها افتتاح نمایشگاه دائمی دفاع مقدس در مرکز فرهنگی دفاع مقدس، تولید یک هزار عنوان مقاله مربوط به مداخل دانشنامه استان فارس، تجلیل، تقدیر و حمایت معیشتی از 10 هزار رزمنده معسر دفاع مقدس، تهیه اطلس دفاع مقدس لشکرهای 19 فجر و 33 المهدی(عج) و اجرای 400 پروژه محرومیت زدایی توسط گروه های جهادی برگرفته از الگوی رفتاری جهادگران عرصه دفاع مقدس است.

جاویدی افزود: از دیگر برنامه هایی که برای این مناسبت ارزشمند تدارک دیده شده است، رونمایی از حداقل 50 اثر ادبی در حوزه دفاع مقدس، کلنگ زنی و افتتاح طرح های حوزه دفاع مقدس از جمله بوستان شهدا و نماد مقاومت فارس، برگزاری 400 یادواره شهدا در این استان، تجلیل از 100 هزار پیشکسوت دوران دفاع مقدس فارس، برگزاری جشنواره ملی تولیدات دفاع مقدس و برگزاری نمایش بزرگ میدانی با عنوان فصل ظهور است.

وی ادامه داد: از دیگر برنامه ها می توان به تهیه مستند تلویزیونی از خاطرات 40 نفر از والدینی که 2 و یا سه شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند، تهیه مستند تلویزیونی سردار رودکی و سردار اسدی از فرمانده هان لشکرهای 19 فجر و المهدی(عج) استان در دوران دفاع مقدس و امیر سیاری از فرمانده هان ارتش در دفاع مقدس، آغاز عملیات اجرایی احداث 12 پارک موزه در 12 شهرستان، برنامه ریزی برای تکمیل و بهسازی 124 یادمان شهدا، برنامه ریزی برای تکمیل دیواره موزه دفاع مقدس و 50 درصد از عملیات داخلی گالری موزه و تولید و واگذاری 15 هزار تمبر شناسنامه شهدای استان به خانواده معظم شهدا اشاره کرد.

شهدا را به عنوان یک الگو به نسل جدید معرفی کنیم امیر ابوالقاسم رضایی، فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: شهدای زیادی داریم که گمنام هستند که باید این شهدا را به نسل جدید به عنوان یک الگو معرفی کنیم.

وی افزود: ارتش، 37 برنامه شاخص برای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در این استان تدارک دیده است که می کوشیم آنها را به بهترین نحو برگزار کنیم.

سرهنگ علی پور، معاون سپاه فجر استان فارس نیز در این جلسه بیان کرد: همه تلاش ما باید این باشد که اگر در سال 98 در برپایی ویژه برنامه های دفاع مقدس نواقصی بوده، امسال آن را برطرف کنیم.

وی افزود: در معرفی دفاع مقدس به نسل جدید، باید فعالیت خود را گسترده تر کنیم و سپاه بنا دارد علاوه بر برنامه هایی که به طور منظم در این زمینه انجام می دهد در حوزه محتوا نیز فعالیت بیشتری داشته باشد.

وی اضافه کرد: بازسازی عملیات های دفاع مقدس نیز از جمله اقداماتی است که در دستور کار سپاه فجر استان فارس قرار دارد.

فرهنگ ایثار و شهادت را به منازل ببریم حجت الاسلام محمد رضایی، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس نیز در این نشست بیان کرد: برای نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت باید آن را به منازل مردم ببریم،  وی افزود: با توجه به هجمه سنگینی که علیه دفاع مقدس وجود دارد باید حساب شده در محورهای فرهنگی از جمله انتشارات و تبلیغات، ساخت فیلم به ویژه فیلم های کوتاه، چاپ و توزیع وصیت نامه شهدا در محله های مختلف، ایجاد نماد دفاع مقدس در شهرستان های فارس، برپایی آیین ها، برگزاری نمایشگاه ها، جشنواره ها و رقابت های فرهنگی گام برداریم.

آمادگی نمایندگان مجلس برای کمک به اجرای پروژه های دفاع مقدس نماینده مردم شهرستان های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار داشت: آن دسته از طرح ها و اقدامات مرتبط با گرامیداشت دفاع مقدس که نیاز به منابع مالی دارد باید با همراهی دستگاه های اجرایی تامین شود.

جعفر قادری افزود: آمادگی داریم در بحث پیگیری اعتبارات پروژه های دفاع مقدس، همکاری لازم را داشته باشیم و اگر لازم باشد طرح ها و لوایحی در این زمینه در مجلس شورای اسلامی مطرح کنیم.

یکی دیگر از نمایندگان مردم شهرستان های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست گفت: امروز بخش اعظمی از حرکت های آزادیبخش جهان به خاطر درسی است که ملل مظلوم از دفاع مقدس ما گرفتند.

ابراهیم عزیزی بیان کرد: باید بکوشیم هر چه در توان داریم برای گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس، پای کار بیاوریم.

وی اضافه کرد: نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی وظیفه خود می دانند از همه ظرفیت مجمع نمایندگان به اجرای طرح های دفاع مقدس کمک کنند و پیگیری های لازم را در این زمینه انجام دهند و همچنین در موضوع هایی که نیاز به تصویب قوانین است، اقدامات لازم را دنبال خواهیم کرد.

به گفته عزیزی، فراکسیونی در مجلس شورای اسلامی برای توسعه و نشر ارزش های دفاع مقدس تشکیل شده است.

سی و یکم شهریورماه سال 1359 در حالی که فقط 19 ماه و 18 روز از پیروزی انقلاب اسلامی سپری می شد، رژیم بعث عراق، جنگ زمینی، هوایی و دریایی علیه ایران اسلامی را به بهانه پایبند نبودن ایران به قرارداد الجزایر، آغاز کرد.

این دفاع مقدس 2 هزار و 887 روز (8 سال) به طول انجامید.


کلید واژه ها: دستگاه های اجرایی - حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس - دفاع مقدس - ایران اسلامی - چهلمین سالگرد دفاع مقدس - جنگ تحمیلی - دستگاه - اسلامی - رزمندگان - مجلس شورای اسلامی - فارس - رشادت - شورای هماهنگی - استاندار فارس - مقدس - برنامه - دفاع - شورای اسلامی - استان - تاریخ - ایران - شورای - همیشه - مدافع - شیراز - نمایندگان - چهل سالگی - ویژه - استاندار - علیه

آخرین اخبار سرویس:
قرارداد 25 ساله با چین هنوز نهایی نشده است/ بررسی ابعاد مختلف حادثه نطنز در مجلس

60 تا 100هزار معتاد متجاهر در کشور/معتادان مستعد ابتلا به کرونا

رییس کمیسیون بهداشت خواستار کاهش فعالیت مجلس شد

دفتر آیت الله العظمی سبحانی درگذشت یکی از فضلای حوزه را تسلیت گفت

سخنگوی وزارت امور خارجه: صلح دوستی یکی از شاخص های تاریخی ایرانیان است

برخی هم لباس های ما در راه آمریکا گام برمی دارند | داغ مذاکره را به دل ترامپ می گذاریم

واژه ای که دشمن با تکرار آن به دنبال ضربه به عفاف و حجاب است/زن ستون عاطفی خانواده

کمرنگ شدن امر به معروف عواقبی ناگوار به دنبال دارد

تعزیرات و صمت کهگیلویه و بویراحمد کجایند؟/مردم در این آشفته بازار احساس ناامنی می کنند

رفع بیکاری و حل مشکل آب از اولویت های مهم دشتستان است

جامعه نباید از افزایش تعرفه های پزشکی آسیب ببیند/ خطر کاهش کیفیت خدمات بهداشتی

از «جنرال موتورز» تا «الستون» اینجا ترمز قطارها کشیده می شود/ خودکفایی در تولید ترمز لوکوموتیو

برنامه بنیاد مستضعفان برای تقویت زیرساخت های سیستان و بلوچستان

اجرای 85 برنامه به مناسبت هفته حجاب و عفاف در شاهرود

شهید عرصه سلامت، پروفسور نادری به خیل یاران شهیدش پیوست

کمک های پزشکی و بهداشتی عمان به ایران ارسال شد

آیت الله علم الهدی: متأسفانه عفت در خانواده های امروز رو به ضعف است

کاظم جلالی: صادرکنندگان ایرانی سفرای اصلی ایران در جهان هستند

امام جمعه بجنورد: بالا بردن همت ها لازمه تحول در جامعه است

فرمانده گردان دژ خرمشهر در دفاع مقدس درگذشت

وزیر ارتباطات مسئول فیلترینگ نیست

حمله سردار آزمون به منتقدان/با گُلم دهانتان را می بندم!

آیت الله آملی لاریجانی درگذشت آیت الله نبوی را تسلیت گفت

واکنش به احتمال تعطیلی ادارات در روزهای آینده | اعلام شرط تعطیلی ادارات و دورکاری کارمندان در دوران کرونا

انتقاد تند امام جمعه قم نسبت به توهین به مرجعیت عراق

برنامه بنیاد مستضعفان برای تقویت زیرساخت های سیستان و بلوچستان

گرامیداشت سالروز تاسیس شورای نگهبان و روز عفاف و حجاب

رییس کمیسیون بهداشت خواستار کاهش فعالیت مجلس شد

کاظم جلالی: صادرکنندگان ایرانی سفرای اصلی ایران در جهان هستند

نماینده مجلس: وزارت علوم در زمان برگزاری کنکور تجدیدنظر کند/ در اوج همه گیری کرونا هستیم

«قلمروهای هستی از نگاه فیلسوفان تحلیلی» منتشر شد

جزییات طرح مجلس برای ارائه سهام عدالت به جاماندگان

کرونایی هایی که منجر به فوت هموطنان شوند در حکم قاتل محسوب می شوند

کمک های پزشکی و بهداشتی عمان به ایران ارسال شد

احداث باغ مشارکتی گردو در روستای الکش/ زنگ مهاجرت معکوس در روستای الکش شاهرود خلخال به صدا درآمد

اشرافی گری نباید فرهنگ شود/ آمریکا نگران افزایش نفوذ و قدرت چین است

آیت الله علم الهدی: عفت در خانواده های امروز رو به ضعف است/ وجود عفت در مردان و زنان؛ حافظ جامعه از فساد و انحراف

شهید عرصه سلامت، پروفسور نادری به خیل یاران شهیدش پیوست

دشمن قصد عفاف زدایی از خانواده های ایرانی را دارد/ لزوم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی

اتفاق عجیب برای بیرانوند در راه بلژیک

کتاب سیزدهمین جشنواره شهید مطهری منتشر شد

برنامه همکاری ایران و چین رویکرد سیاسی ندارد

نیروهای مسلح اجازه هرگونه بداندیشی را به دشمن نخواهند داد

نخستین فراخوان طرح و ایده های فرهنگی در حوزه زنان و خانواده اعلام شد

سردار نجات: قراردادن مردم در برابر نظام مهمترین هدف تحریم دشمن است

رییس جمهور بولیوی هم کرونا گرفت

انتقاد تند آیت الله سعیدی نسبت به توهین به مرجعیت عراق

عفت در خانواده های امروز رو به ضعف است

ببینید | روایت خبرنگار معروف صداوسیما از ابتلایش به کرونا

سردار نجات: قراردادن مردم در برابر نظام مهمترین هدف تحریم دشمن است

پیام تسلیت آیت الله سبحانی به مناسبت درگذشت سیدعلی نوری نسب

البرز نیازمند ایجاد بیمارستان صحرایی

نماینده ولی فقیه در سوریه: طرح جدید غربی ها درباره تروریست ها/ دربرابر فتنه جدید علیه سوریه باید هوشیار بود

انتقاد تند آیت الله سعیدی نسبت به توهین به مرجعیت عراق

برگزار آزمون استخدامی نهضت سوادآموزی در کهگیلویه وبویراحمد

عمارت برازجانی ها مالک و شاکی خصوصی دارد

ترامپ مراکز آموزشی را تهدید به قطع بودجه کرد

دوره فقه تخصصی نظام ساز در موسسه آموزش عالی امام رضا برگزار می شود

سردار نجات: قراردادن مردم در برابر نظام مهمترین هدف تحریم دشمن است

ترقی: رییس جمهوری که تابع حزب نباشد به هیچ جا پاسخگو نیست/ رأی نیاوردن نشانه شکست حزب نیست

ششمین نماینده خوزستان هم کرونا گرفت / بستری سهراب گیلانی در بیمارستان بقیه الله تهران

انتقاد شدید امام جمعه اصفهان از رواج دوچرخه سواری زنان / این اقدام نوعی بی دینی است

هیچ کشوری از آمریکا دفاع نکرد/ گزارش حقوق بشر سازمان ملل درباره ترور سردار سلیمانی حائز اهمیت است

مانع سفربیرانوند به بلژیک مشخص شد

بدون ماسک، مسافر پروازی نمی پذیریم

احکام شرعی | موی بلند سر چگونه باید مسح شود؟

پست اینستاگرامی جهانگیری درباره اتفاقات اخیر در اطراف کشور

پست معنادار جهانگیری درباره امنیت کشور

پست اینستاگرامی جهانگیری درباره اتفاقات اخیر در اطراف کشور

نظر رهبر انقلاب درباره همکاری های ایران و چین

امام جمعه قم: شورای نگهبان در طول عمر با برکت خود سد محکمی در برابر انحراف ها و نفوذ ها بوده /همیشه خاری در چشم مستکبران، منحرفان و بدخواهان است

پست اینستاگرامی جهانگیری درباره اتفاقات اخیر در اطراف کشور

ترامپ بخش آموزش را به قطع بودجه تهدید کرد

موسوی: تروریسم و نژاد پرستی حاصل بشر پسا مدرن امروز است

نایب رییس اول مجلس: برنامه همکاری ایران و چین سبب تسریع خروج آمریکا از منطقه می شود

اوحدی: مطالبه گر حقوق ایثارگران و به ویژه جانبازان هستم

قلم برای رفع آلام بشر و مسئولیت پذیری اجتماعی برای کاهش مرگ بشر نیازمندیم

اوحدی: مطالبه گر حقوق ایثارگران و به ویژه جانبازان هستم

دادستان مرکز استان بوشهر: عمارت برازجانی ها مالک و شاکی خصوصی دارد

برگزاری مراسم نماز جمعه در مسجدالاقصی با حضور هزاران فلسطینی

وفا به عهد در اسلام/ پیمان شکنی و پیامدهای آن

قلم برای رفع آلام بشر و مسئولیت پذیری اجتماعی برای کاهش مرگ نوع بشر نیازمندیم

مدیران و کارکنان ملزم به استفاده از ماسک در محل کار شدند

آذری جهرمی: فیلترینگ در اختیار وزارت ارتباطات نیست

توسعه پایدار هرمزگان به تشکیلات منسجم نیاز دارد/ احزاب قوی در هرمزگان شکل بگیرد

نماینده مجلس: وزارت علوم در زمان برگزاری کنکور تجدیدنظر کند/ در اوج همه گیری کرونا هستیم

مردم اصلاندوز از کمبود آب شرب رنج می کشند/ دولت و مجلس به فکر حل مشکلات معیشتی مردم باشند

صنعت گردشگری در آذربایجان غربی مورد غفلت واقع شده است

مراسم رونمایی از کتاب طعنه سیاسی آغاز شد

مرجعیت نگذاشت عراق و سوریه تجزیه شوند

مسئولان و مجلسی ها فکری به حال گرانی افسار گسیخته کنند

امام جمعه بوشهر: مردم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند

برگزاری یا لغو مراسم اربعین بر عهده ستاد مرکزی است

امام جمعه بوشهر: گرانی ها از ناکارآمدی برنامه های اقتصادی حکایت دارد

فائوچی: اختلاف احزاب اجازه مدیریت کرونا را نمی دهد

برنامه همکاری ایران و چین به اخراج آمریکا از منطقه سرعت می دهد

سلیمی نمین: تبدیل مسائل قابل بحث به منازعه جامعه را متضرر می کند

پست اینستاگرامی جهانگیری درباره اتفاقات اخیر در اطراف کشور

قاضی زاده هاشمی: برنامه همکاری ایران و چین به اخراج آمریکا از منطقه سرعت می دهد

نماینده عالی دولت در استان البرز: در البرز به وضع اضطرار رسیده ایم/ بیمارستان صحرایی ظرف یک هفته راه اندازی شود

برنامه ریزی دستگاه های اجرایی فارس برای پاسداشت چهل سالگی دفاع مقدس 

برنامه ریزی دستگاه های اجرایی فارس برای پاسداشت چهل سالگی دفاع مقدس