مطالب مرتبط:
نحوه برگزاری کلاس ها و امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه سوره مصوب شد
جزییات حضور دانشجویان علوم پزشکی در دانشگاه ها و خوابگاه ها از 17 خرداد | نحوه برگزاری امتحانات
برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان نیازمند مطالعه دقیق است
وزارت علوم ضوابط برگزاری امتحانات پایان نیمسال تحصیلی دانشگاه ها را اعلام کرد
آمادگی دانشگاه های علوم پزشکی برای اسکان دانشجویان/برگزاری مرحله ای امتحانات
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 11 خرداد 1399 ساعت 12:202020-05-31دانش

آخرین جزییات برگزاری امتحانات پایان ترم در دانشگاه های کشور


گزارش/ آخرین جزییات برگزاری امتحانات پایان ترم در دانشگاه های کشور برخی از دانشگاه های کشور آخرین جزییات برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان در روزهای کرونایی را اعلام کرده اند.

- " برخی از دانشگاه های کشور آخرین جزییات برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان در روزهای کرونایی را اعلام کرده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار می گذرد و بیشتر دانشگاه های کشور به منظور تشکیل کلاس های جبرانی 2 الی 3 هفته به ترم اضافه کرده اند و کمتر از یک ماه دیگر امتحانات دانشگاه ها آغاز خواهد شد که هم اکنون برخی از آن ها روند برگزاری امتحانات خود را اعلام کرده اند.

نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه تهران دانشگاه تهران طبق اطلاعیه ای اعلام کرد که امتحانات دروس مقطع کارشناسی به صورت حضوری و طبق تقویم آموزشی و برنامه زمانبندی اعلام شده برای هر درس، از تاریخ 05/‏04/‏1399 آغاز خواهد شد.

به همین ترتیب دانشجویان ساکن در استان های تهران، البرز و قم با حضور در دانشکده های خود در دانشگاه و دانشجویان ساکن در شهرستان ها با حضور در مراکز و واحد های دانشگاه پیام نور استان های محل سکونت خود در آزمون های پایانی نیمسال شرکت خواهند کرد و سوالات آزمون ها به صورت چند گزینه ای خواهد بود.

انتخاب محل آزمون بر عهده دانشجو است و سامانه مربوط به نحوه انتخاب محل آزمون و مراکز و واحد های دانشگاه پیام نور، از طریق مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه اعلام خواهد شد.

امتحانات دروس مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برای همه دانشجویان دانشگاه تهران به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

استاد هر درس مرجع ارزشیابی دانشجو در همان درس بوده و نسبت به ارزیابی و امتحانات پایانی اقدام خواهد کرد.

آزمون پایان ترم دانشجویان خارجی دانشگاه تهران که به کشور خود بازگشته اند به صورت الکترونیکی برگزار می شود و برای آن دسته از دانشجویان خارجی که در داخل کشور هستند به صورت حضوری خواهد بود.

دانشگاه خوارزمی در انتظار تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا  محمد حسین عبداللهی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خوارزمی در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی" درباره روند برگزاری امتحانات پایان ترم این دانشگاه اظهار کرد: از تاریخ 20 اردیبهشت ماه شرایط حضور برای دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه فراهم شده و تاکید ما برگزاری مجازی امتحانات است و برای حضوری برگزار شدن امتحانات پایان ترم این دانشگاه نیازمند تصمیم گیری ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم.

نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه علم و صنعت ابوالفضل واحدی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت در گفت وگو با خبرنگار  بستگی دارد و با توجه به نگرانی برای بازگشایی خوابگاه ها و سالن های سلف غذاخوری برای دانشجویان، این دانشگاه نمی تواند با حضوری برگزار کردن امتحانات سلامت دانشجویان را به خطر اندازد.

او افزود: تا حد امکان امتحانات برخی دروس را به صورت غیرحضوری برگزار خواهیم کرد و برای آن دسته از آزمون هایی که امتحانات آن ها به روش مجازی فراهم نیست، تمهیداتی خواهیم اندیشید.

واحدی تصریح کرد: آن دسته از دانشجویان خارجی که در ایران حضور دارند برای امتحانات حضوری و غیر حضوری می توانند آماده شوند و گروهی از دانشجویان خارجی که در ایران حضور ندارند هم می توانند تا اواخر مهر ماه با بازگشت به ایران و مراجعه به اساتید از شرکت در آزمون های مربوطه عقب نمانند.

نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه شهید بهشتی نیاز به مطالعه دقیق تر دارد  سعدالله نصیری قیداری رییس دانشگاه شهید بهشتی در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی "درباره نحوه برگزاری امتحانات این دانشگاه بیان کرد: از همان آغاز شیوع کرونا تمامی کلاس های دانشگاه شهید بهشتی به صورت مجازی برگزار شد و در حال حاضر 97 الی 98 درصد کلاس ها طبق همین روش برگزار می شوند.

او افزود: برگزاری امتحانات به صورت مجازی کار ساده ای نخواهد بود و اگرچه اساتید دانشگاه شهید بهشتی از همان ابتدا بر اساس ارزشیابی مستمر نمره درطول ترم از احوال دانشجویان با خبر شدند.

برای برگزاری امتحانات به صورت حضوری هم اسکان و تغدیه دانشجویان از نظر مسائل بهداشتی ممکن است سلامت دانشجویان را به خطر اندازد؛ بنابراین این کار نیازمند مطالعه دقیق توسط کارشناسان است تا بتوانیم به صورت جدی تصمیم گیری نهایی را اعلام کنیم.

برگزاری مجازی امتحانات دانشگاه علامه طباطبایی غلامرضا لطیفی معاون دانشجویی د"انشگاه علامه طباطبایی طبق اطلاعیه ای اعلام کرد که بازگشایی دانشگاه ها از 17 خرداد به عهده دانشگاه ها گذاشته شده است و با توجه به اینکه سیستم تدریس دانشگاه در حال حاضر مجازی است، پس امتحانات هم به صورت مجازی برگزار می شود.

به همین دلیل در این ترم پذیرش خوابگاهی نداریم و در حال برنامه ریزی و گرفتن تصمیمات لازم برای شروع سال تحصیلی جدید در مهرماه هستیم.

امتحانات پایان ترم دانشگاه خواجه نصیر مجازی خواهد بود دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی هم طی اطلاعیه ای اعلام کرد که اغلب اساتید دانشکده های این دانشگاه معتقد به ارزیابی غیر حضوری دانشجویان در نیم سال جاری هستند و تعداد کمی از این گروه از اعضای شورا مدعی هستند که در صورت فراهم بودن امکانات، برگزاری آزمون حضوری در پایان نیم سال بهترین روش ارزیابی به خصوص در مقطع کارشناسی خواهد بود.

نظرات اعضای هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در خصوص نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان در جلسه هیئت رییسه مشترک دانشگاه (با حضور روسای دانشکده ها) مورد بررسی قرار گرفت و معاونان آموزشی و دانشجویی دانشگاه ضمن بیان توضیحاتی در خصوص امکانات و محدودیت های خوابگاهی دانشگاه تاکید کردند که در شرایط جاری و یکی دو ماه آینده و با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی، امکان سرویس دهی به دانشجویان کارشناسی در دانشگاه وجود ندارد و حداکثر به حدود یک چهارم دانشجویان کارشناسی ارشد غیر بومی می توان خدمات خوابگاهی ارائه کرد.

شیوه مجازی و غیرحضوری را بهترین روش ارزیابی دانشجویان از سوی حاضران این جلسه اعلام شد؛ بنابراین ارزیابی دانشجویان در نیم سال جاری به شیوه غیر حضوری خواهد بود و دانشکده ها باید تا زمان باقیمانده تا پایان امتحانات بر اساس تقویم آموزشی (22 تیرماه)، ارزیابی های لازم را با توجه به محتوا و مقتضیات درسی یا دروس خود تکمیل کرده و نمرات دانشجویان را مطابق روال معمول و در مهلت تعیین شده در سامانه گلستان وارد کنند و به این صورت ترم جاری را به پایان خواهند رساند.

روند برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد محمدمهدی طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد طی در اطلاعیه ای اعلام کرد که این دانشگاه برای برگزاری هر دو روش امتحانات به صورت حضوری و غیر حضوری آماده است.

طهرانچی ادامه داد: در حال آماده سازی مقدمات اجرای طرح آزمون در شهر محل زندگی هستیم.

در اکثر نقاط کشور با توجه به آنچه امروز جریان دارد اولویت امتحان حضوری با استفاده از شرایط امتحان هم زمان در همه شهر های کشور و عدم جابجایی دانشجویان بین شهرها است.

برای شهر های قرمز که نمی توانند امتحانات را به صورت حضوری برگزار کنند از سامانه آزمون مجازی با استاندارد های دانشگاهی مطرح دنیا استفاده خواهیم کرد، هرچند این آزمون ها برخلاف تصور اولیه ساده تر از امتحانات حضوری نیست و مشکلات خاص خود را دارد.

بیشتر امتحانات دانشگاه الزهرا (س) به صورت مجازی برگزار خواهد شد مهدی سیف برقی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا (س) در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی " درباره روند برگزاری امتحانات پایان ترم این دانشگاه اظهار کرد: به احتمال بسیار زیاد دستورالعمل رییس جمهور برای بازگشایی دانشگاه ها از 17 خرداد ماه بیشتر برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی باشد و غیر ممکن است که دانشگاه بتواند برای حضور تمامی دانشجویان شرایط اسکان، غذاخوری و .

را فراهم کند.

او ادامه داد: ممکن است دانشگاه الزهرا (س) بتواند برخی امتحانات محدود را به صورت حضوری برگزار کند، اما بیشتر امتحانات ما به صورت غیر حضوری برگزار می شود و برای انجام این امر تمهیدات لازم را در نظر گرفته و برای اساتید دوره های آموزشی آزمون سازی را برگزار کرده ایم.

به اساتید توصیه کرده ایم که قبل از امتحانات پایان ترم حداقل دو آزمون به صورت آزمایشی برای دانشجویان بدون در نظر گرفتن نمره برگزار شود تا هم اساتید و هم دانشجویان با این سیستم آشنا شوند و در صورت عملی شدن با نحوه استفاده از آن مشکلی نداشته باشند.

نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم در دانشگاه فنی و حرفه ای  غلامرضا کیانی معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی "، درباره نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم، بیان کرد: امتحانات دانشجویان در مرداد ماه برگزار می شود و برای هر دو حالت مجازی و حضوری آمادگی های لازم را داریم، اما به جهت بحث اسکان و مشکلاتی که ممکن است به وجود آید، طبق ملاحظات منتظر اعمال سیاست های قطعی وزارت علوم هستیم تا بتوانیم در این امر تصمیم گیری های لازم را انجام دهیم.

او افزود: به احتمال زیاد این فرصت را فراهم خواهیم کرد تا دانشجویان در صورت موجود بودن رشته ها در شهر خود امتحان دهند.

اما در حال حاضر تصمیمات قطعی برای برگزاری امتحانات نگرفته ایم.

 
کلید واژه ها: امتحانات - دانشگاه ها - دانشگاه - امتحانات پایان ترم دانشجویان - برگزاری - اعلام - پایان - دانشگاه تهران - کشور - آخرین - دانشجویان - امتحانات دانشگاه ها - امتحانات دانشگاه - برنامه زمانبندی - کرونایی - تهران - گزارش - کارشناسی - خبرنگار - اطلاعیه - آموزشی - جبرانی - برنامه - تقویم - تشکیل - تاریخ - روند - دیگر - صورت - کلاس

آخرین اخبار سرویس:
درباره پرویز شاپور

دفترچه سوالات آزمون کارشناسی ارشد منتشر شد

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

اشتباهی به بزرگی جانشینی یک خلیفه به جای پیامبر(ص) / گمان کردند خلیفه هم امام می شود

اشتباهی به بزرگی جانشینی یک خلیفه به جای پیامبر(ص) / گمان کردند خلیفه هم امام می شود

روبات انسان نمای فوتبالیست ساخته می شود/ تجهیز دانشجویان به مهارت های خودآغازگری

تاکنون خللی در روند درمان بیماران کرونایی بیمارستان کهنوج پیش نیامده است

محمد روزبهانی سرپرست اداره کل تشکل های سیاسی-اسلامی دانشگاه آزاد شد

ترم تابستان دانشگاه آزاد ماهشهر به صورت مجازی برگزار می شود

دفترچه داوطلبان اولین روز آزمون ارشد منتشر شد

خبرنگاران تصویرگر زمان خویش و وجدان بیدار جهان هستند

ترم تابستان دانشگاه آزاد ماهشهر به صورت مجازی برگزاری می شود

دفترچه داوطلبان اولین روز آزمون ارشد منتشر شد

100 دانشجو معلم درالبرز فارغ التحصیل شدند

اساتید باید اطلاعات را به بدنه اجتماعی و دانشجویی تزریق کنند

اعلام شرایط پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه آزاد اسلامی

دفترچه سئوالات داوطلبان اولین روز آزمون ارشد منتشر شد

دفترچه سئوالات داوطلبان اولین روز آزمون ارشد منتشر شد

رییس سازمان جهاددانشگاهی یزد: آینده جهاددانشگاهی یزد بسیار درخشان است

دفترچه داوطلبان اولین روز آزمون ارشد منتشر شد

دفترچه داوطلبان اولین روز آزمون ارشد منتشر شد

دفترچه داوطلبان اولین روز آزمون ارشد منتشر شد 

دفترچه داوطلبان اولین روز آزمون ارشد منتشر شد

دفترچه داوطلبان اولین روز آزمون ارشد منتشر شد 

کتاب مفهومی «تئوری الاستیسیته» ترجمه و منتشر شد

انتصاب دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری

آغاز رقابت 7 هزار داوطلب کارشناسی ارشد

غدیر نقش سرنوشت سازی در تعیین مسیر آینده اسلام داشت

دوره طراحی آموزش الکترونیکی در دانشگاه تبریز برگزار می شود

برگزاری نخستین روز آزمون کارشناسی ارشد درحوزه امتحانی مهاباد

آغاز ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

سرپرست اداره کل توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان معرفی شد

ثبت نام بدون آزمون ویژه استعدادهای درخشان مقاطع دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

نشست رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ

اعلام جزییات پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان

مخلوقات خدا غیر قابل شمارش است

آغاز آزمون کارشناسی ارشد در آذربایجان شرقی

امضای 5 تفاهم نامه علمی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار با صنعت

روشی نوین برای سنتز دی اکسید منگنز ابداع شد

برگزاری موفق آزمون کارشناسی ارشد 99 با رعایت کامل دستورالعمل بهداشتی

آغاز ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

امضای 5تفاهم نامه علمی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار با صنعت

ثبت نام بدون آزمون دکتری و کارشناسی ارشد

رحیمی شعرباف دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری شد

21 مرکز دانشگاه جامع علمی کاربردی مشمول تدابیر اخطاری شورای نظارت و ارزیابی شدند

درمان کرونا با مورچه !

امضای 5 تفاهم نامه علمی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار با صنعت

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در قزوین

ثبت نام بدون آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد.

هزارو900 نفر در آزمون کارشناسی ارشد البرز رقابت می کنند

برگزاری آزمون سراسری کارشناسی ارشد 99 در دانشگاه های آزاد اسلامی گرگان و اراک

آغاز ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

شکل گیری اردوهای جهادی مهارتی امری ضروری است

ثبت نام بدون آزمون مقطع دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

مهمترین نتیجه انقلاب فرهنگی در دانشگاه ها، تشکیل گروه معارف است

مراکز برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی معرفی و تقدیر شدند

تقویم آموزشی دانشگاه اراک برای سال تحصیلی 1400-1399 اعلام شد

زرین آمیزی: پایان رقابت بیش از 321 هزار داوطلب ارشد در اولین روز برگزاری آزمون / نحوه اجرای پروتکل ها نظر سنجی می شود

رییس دانشگاه فرهنگیان اصفهان از معاونت فرهنگی جهاد و ایکنا و ایسنا بازدید کرد

جنگ رسانه ای عرصه ای بزرگ تر از جنگ نظامی دارد

بازدید رییس دانشگاه فرهنگیان از معاونت فرهنگی جهاد و خبرگزاری های ایکنا و ایسنا

جایگاه ویژه تعامل اساتید با دانشجویان در برنامه ریزی های فرهنگی

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 99 در تهران

بازدید ریییس دانشگاه فرهنگیان از معاونت فرهنگی جهاد و خبرگزاری های ایکنا و ایسنا

ثبت نام بدون آزمون مقاطع دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد سال 99 دانشگاه آزاد

کلیه واحد های تربیت بدنی دانشگاه امیرکبیر غیرحضوری برگزار می شود

ثبت نام بدون آزمون ویژه استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد آغاز شد

ویژه استعداد های درخشان؛ ثبت نام بدون آزمون دکتری تخصصی و ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

ثبت نام بدون آزمون مقاطع دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد سال 99 دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

کدام شرکت رهبر جهانی کاربرد و توسعه مواد گرافنی شناخته می شود

ثبت نام بدون آزمون دکتری تخصصی و ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

جایگاه ویژه تعامل اساتید با دانشجویان در برنامه ریزی های فرهنگی

مراکز برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی معرفی و تقدیر شدند

ثبت نام بدون آزمون دکتری تخصصی و ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

جزییات آماری از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد

جهاددانشگاهی از عناصر اصلی اسلامی سازی دانشگاه هاست

تمرکز مجدد روی «هیدروکسی کلروکین» موجب اتلاف زمان و منابع می شود

 شناسایی 23 مورد جدید مبتلا به کرونا در شاهرود

نشست تخصصی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور

خدایی: پیش بینی پذیرش 300هزار داوطلب کنکور ارشد در دانشگاه ها / 5هزار ناظر بهداشتی از آزمون بازدید کردند

اجرای حمید گودرزی با ماسک در تلویزیون +عکس

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 99 در تهران

چگونه نظم و عدالت در جامعه حاکم می شود؟

رقابت 9 هزار داوطلب کارشناسی ارشد در گیلان آغاز شد

کودکان، والدین مثبت اندیش و کرونا

کلاسهای تربیت بدنی دانشگاه امیرکبیر غیرحضوری شد

مصلی ها و ورزشگاه ها؛ میزبان داوطلبان کنکور سراسری 99

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی فاجعه انفجار بیروت را تسلیت گفت

دانشگاه گیلان بر اساس سوابق تحصیلی در 24 رشته دانشجو می پذیرد

دانشگاه آزاد اسلامی یزد میزبان 700 داوطلب آزمون کارشناسی ارشد

کلاسهای تربیت بدنی دانشگاه امیرکبیر غیرحضوری شد

آخرین جزییات برگزاری امتحانات پایان ترم در دانشگاه های کشور

آخرین جزییات برگزاری امتحانات پایان ترم در دانشگاه های کشور