مطالب مرتبط:
مصرف مواد مخدر تفننی نمی شود
اعطای مواد ضدعفونی کننده به کودکان کار/ نان آوری کودکان کار را به خیابان می کشاند/ اگر می خواهیم فضای عمومی خلوت شود باید به معیشت کودکان کار توجه کرد
تولید مواد ضدعفونی در کارخانه الکل بیدستان قزوین
بیانیه مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در رابطه با عدم تأیید مصوبه مجلس در مورد پیوستن به اف. ای. تی. اف
وکیلی: دیگر سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان نمی شوم/ رفتار آقایان حرفه ای نبود
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 9 اسفند 1398 ساعت 16:322020-02-28پزشكي

رابطه تنگاتنگ مصرف الکل و تنباکو با مواد روانگردان در کودکان و نوجوانان


ایرنا- مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران اعلام کرد: گزارش هیات بین المللی کنترل مواد مخدر تأکید می کند مصرف الکل و تنباکو در کودکان و نوجوانان با شروع مصرف مواد روانگردان رابطه ای تنگاتنگ دارد.

- تهران- ایرنا- مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران اعلام کرد: گزارش هیات بین المللی کنترل مواد مخدر تأکید می کند مصرف الکل و تنباکو در کودکان و نوجوانان با شروع مصرف مواد روانگردان رابطه ای تنگاتنگ دارد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروز جمعه مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، در ادامه گزارش هیات بین المللی کنترل مواد مخدر آمده است: مصرف الکل و تنباکو در کودکان و نوجوانان با شروع مصرف مواد روانگردان، مصرف الکل و تنباکو اغلب با مصرف کانابیس و سایر مواد تحت کنترل همراه است و مطالعات طولی که از کودکی تا بزرگسالی را پوشش می دهند نشان داده اند که هر چه شروع مصرف الکل و تنباکو و کانابیس در سنین 19-16 سال زودتر شروع شود، احتمال مصرف مواد افیونی و کوکایین در بزرگسالی بیشتر می شود.

ماهیت و گسترش مصرف مواد میان افراد جوان هیات بین المللی مواد مخدر در گزارش سالانه به یافته های گزارش جهانی مواد مخدر 2018 دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد اشاره می کند و نگرانی خود را نسبت به مصرف مواد روانگردان میان افراد جوان ابراز می کند.

مصرف مواد و عواقب ناشی از آن بر سلامت در میان افراد جوان اثر دارد که کانابیس بیشترین ماده مورد مصرف است و دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد تخمین می زند که در 2016، مصرف کانابیس6، 5 درصد یا 8، 13 میلیون نفراز جوانان 15 تا 16 سال را تحت تأثیر قرار داده که این میزان در کشورهای مختلف متفاوت است.

بالاترین میزان به ترتیب در اروپا (9، 13 درصد) و پس از آن آمریکا" (6، 11 درصد)، اقیانوسیه (4، 11 درصد)، آفریقا (6، 6 درصد)، و آسیا (7، 2 درصد) بوده است.

علاوه بر این، آمار2015  سلامت جهانی سازمان جهانی بهداشت نشان می دهد در حالی که مرگ و میر ناشی از تمام علل در گروه سنی 29-15 تنها 8، 4 درصد است، مرگ و میر ناشی از اختلال مصرف مواد 1، 23 درصد است.

همچنین رییس هیات بین المللی کنترل مواد مخدر می گوید: از میان مواد تحت کنترل بین المللی، کانابیس همچنان نقش برجسته ای میان نوجوانان و بزرگسالان دارد، ما توجه ویژه ای به این پیشرفت داریم و بر نگرانی خود نسبت به وضعیت در چند کشوری تأکید می کنیم که مجوز مصرف مواد تحت کنترل از جمله کانابیس را برای مصرف غیر پزشکی خلاف شروط و تعهدات خود به معاهدات کنترل مواد مخدر صادر کرده اند.

چارچوبی جدید برای علل مصرف مواد در این گزارش تاکید شده است: این تحقیق نشان می دهد افراد جوان به ویژه، در معرض مصرف همیشگی مواد هستند که منجر به بررسی خطر و عوامل محافظ می شود.

نیاز به درمان و پیشگیری در کودکان و نوجوانان باید تأثیرهای محیطی و فردی را در افراد جوان و پیشرفتشان نیز در نظر بگیرد.

مداخلات مؤثر پیشگیرانه مبتنی بر شواهد بر اساس استانداردهای بین المللی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد و سازمان جهانی بهداشت پیرامون پیشگیری از مصرف مواد مخدر، برنامه های پیشگیری مبتنی بر شواهد برای کودکان و نوجوانان باید اصول زیر را در نظر بگیرند: تأکید بر مهارت های خانواده و فرزندپروری؛ تشویق به مشارکت مثبت در زندگی کودکان؛ برقراری ارتباط مؤثر شامل برقراری مقررات و محدودیت ها، مطالب درسی برای ایجاد مهارت های اجتماعی و شخصی برای جوانان، از جمله تصمیم گیری، تعیین هدف و مهارت های تحلیلی به منظور آگاهی صحیح افراد جوان پیرامون اثرهای مواد روانگردان و مقاومت در برابر تأثیرات موافق مواد مخدر، استفاده از مدارس برای غربالگری و ارزیابی مراجعه کننده ها برای مشاوره و پیگیری، اجرای جدی مقررات به منظور محدود کردن داروها با خواص روانگردان و کاهش دسترسی به تنباکو، الکل و کانابیس برای کودکان و نوجوانان، این استانداردها همچنین رویکردهای پیشگیرانه بی فایده ای را شناسایی می کنند که بر جوانان برای شروع مصرف مواد تأثیر می گذارند و پیشنهادهای مشخصی را ارائه می دهند.

توصیه هایی برای دولت ها گزارش سالانه هیات بین المللی کنترل مواد مخدر دولت ها را فرامی خواند تا با تأسیس  نظام داده های ملی اپیدمیولوژی، روند متغیر در مصرف مواد روانگردان در میان افراد جوان را کنترل کنند و این کار به اجرای پیشگیری مبتنی بر شواهد پیش از شروع مصرف (قبل از تولد، سنین اول، اوسط دوران کودکی و شروع دوران نوجوانی) کمک می کند.

در این گزارش تاکید شده است : دولت ها باید در توسعه تخصص در حوزه درمان و پیشگیری از مصرف مواد با تمرکز بر نیازهای افراد جوان سرمایه گذاری کنند و این امر باید شامل نظام های آموزشی کشور و ارائه مدرک برای متخصصان درمان و پیشگیری باشد که در تصمیم گیری، برنامه ریزی و اجرای برنامه دخیل هستند.

سـرعت ظهور مـواد شیمیـایی جـایگزین کنتـرل نشده که نظام های بین المللی کنترل پیش سازها را به چالش می کشد در ادامه این گزارش تصریح شده است: استفاده از مواد شیمیایی کنترل نشده به جای پیش سازهای کنترل شده مواد مخدر در سرتا سر دنیا به طور مستمر و با استفاده از تنوعی از مواد شیمیایی در حال افزایش است.

کنترل از ماده ای به ماده دیگر ادامه دارد تا بتوان سرعت ابداع قاچاقچیان را پشت سر گذاشت، این در حالی است که بسیاری از مواد مصرف قانونی شناخته شده ای ندارند و به راحتی قابل کنترل نیستند.

هیات بین المللی کنترل مواد مخدر از دولت ها می خواهد تا به بحث سیاستگذاری پیرامون گزینه های پاسخگویی به این چالش ها و ایجاد یک چارچوب جهانی برای پرداختن مؤثرتر به مواد کنترل نشده، که در سال 2019 شروع شد، ادامه دهند.

هیات بین المللی کنترل مواد مخدر کنترل بین المللی متیل آلفا-فنیل استواستات (MAPA) را توصیه می کند، این ماده یک پیش ساز آمفتامین و متامفتامین است که هیچ مصرف قانونی شناخته شده ای به غیر از اهداف محدود تحقیق و تحلیل ندارد و می توان آن را در طبقه بندی پیش ساز طراحی شده قرار داد، چرا که به منظور دور زدن کنترل های موجود برای پیش سازها ساخته شده اند.

در مارس 2020 و به توصیه هیات بین المللی کنترل مواد مخدر، کمیسیون مواد مخدر رأی به کنترل بین المللی این ماده می دهد و این ماده تحت کنوانسیون 1988 قرار می گیرد.

حمایت مستمر به تأکید می کند که می بایست بخشی از تلاش های کلی برای ایجاد صلح، برقراری امنیت و دستیابی به توسعه پایدار در این کشور باشد.

هیات بین المللی کنترل مواد مخدر از جامعه بین الملل می خواهد تا با مساعدت های جامع جهانی، منطقه ای، کشوری و محلی در این فرآیند نقشی داشته باشد.


کلید واژه ها: کودکان و نوجوانان - مواد روانگردان - مصرف الکل - سازمان ملل متحد - مصرف - تنباکو - روانگردان - مواد - نوجوانان - بین المللی - سازمان ملل - مواد مخدر - مصرف مواد - الکل - کودکان - اطلاعات - گزارش - کنترل - تهران - سازمان - شروع - رابطه - هیات - مخدر - اعلام - گزارش روز - کانابیس - همراه - کودکی - نشان

آخرین اخبار سرویس:
لحظات تلخ این روزگار بیمار

شناسایی سه گونه مختلف ویروس کرونا

استنلی جانسون پدر 79 ساله «بوریس جانسون» + عکس

روحانی: طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی از شنبه باید با نظارت و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اجرا شود

گندزدایی و ضدعفونی پاتوق های معتادان در اهواز

راهکار عربستان برای لیگ نیمه تمام

غربالگری 70میلیون نفر در کشور/ضدعفونی313 میلیون مترمربع توسط سپاه

 تحویل 45 دستگاه سی تی اسکن جدید به بیمارستان ها

38 مرکز در خراسان رضوی آزمایش کرونا انجام می دهند

سایه کرونا بر روزگار جذامیان مهاباد

غربالگری بیش از 70 میلیون و سیصد هزار نفر

ابتلای قطعی 1274 یزدی به کرونا / 172 نفر فوت شدند

نگرانی از نحوه دفع زباله های خانه های دارای بیمار کرونا/ بکارگیری 50 اتوبوس برون شهری برای جابجایی مسافران در پایتخت/ تعیین سقف جمعیت در اتوبوس ها/ کمک حمایتی از مددجویان روزمزد

لحظه ورود کووید 19 به سلول ثبت شد

137 مرکز و مکان عمومی در جنوب سیستان و بلوچستان پلمب شد

تولید هزاربطری ژل ضدعفونی در دانشگاه لرستان

لحظه ورود ویروس کووید 19 به سلول ثبت شد

بهبودی 1367 نفر از مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی

سرعت غربالگری افزایش می یابد

داروهای ضدالتهاب چه تاثیری در درمان بیماران کرونایی دارند؟

توزیع 3هزار بسته غذایی میان اقشار آسیب پذیر در نیشابور

انتقال ویروس کرونا اکنون به روستاهای هرمزگان رسیده است

تور رنگی خوراکی ها در نوروز!

تولید داروی فاویپیراویر در سه شرکت داروسازی

بهترین اپلیکشن ها برای ورزش در روزهای قرنطینه

137 مرکز و مکان عمومی در جنوب سیستان و بلوچستان پلمب شد

137 مرکز و مکان عمومی در جنوب سیستان و بلوچستان پلمب شد

تصاویر لحظه آلوده شدن سلول های سالم به کروناویروس

تلخ و شیرین روزهای کرونایی در قرنطینه | بیمارستان؛ خانه دوم زوج پرستار

راهکار عربستان برای لیگ نیمه تمام فوتبال

راهکار عربستان برای لیگ «نیمه تمام» فوتبال مشخص شد

نیمه شعبان در روستای کبیرآباد

کرونا مهمان ناخوانده ی روستاهای هرمزگان

تولید هزاربطری ژل ضدعفونی در دانشگاه لرستان

شناسایی 3 گونه مختلف ویروس کرونا توسط محققان

مرگ 100 پزشک ایتالیایی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا

اثر شگفت انگیز این میوه در کنترل وزن و درمان کم خونی

سپاه 313 میلیون متر مربع از نقاط پرتردد کشور را گندزدایی کرد

مصرف کنندگان مواد مخدر بیشتر در معرض ابتلا به «کرونا»

سرعت غربالگری افزایش می یابد/ از موارد مشکوک آزمایش گرفته می شود

توزیع بسته های بهداشتی و ضدعفونی وگندزدایی سطح شهرمهربان

لحظه ی آلوده شدن سلول های سالم به chr(034)کروناویروسchr(034) ثبت شد+تصاویر

لحظه ورود کرونا به سلول ثبت شد

نداشتن شجاعت عامل شاد نبودن انسان ها است

راهکار عربستان برای لیگ «نیمه تمام» فوتبال مشخص شد رسانه7 | اخبار ورزشی

توزیع 3 هزار بسته غذایی میان اقشار آسیب پذیر در نیشابور

افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی به2421 نفر

توصیه های تغذیه ای دوران نقاهت به بیماران کرونایی

عدم پرداخت 7 ماهه مطالبات پرستاران ایلام/ لزوم توجه بیشتر به کادر درمانی در ایام کرونا

بهبودی 1367 نفر از مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی

موارد ابتلا به کووید-19 در کانون شیوع کرونا در کره جنوبی صفر شد

غربالگری 70 میلیون نفر در کشور/ ضدعفونی313 میلیون متر مربع توسط سپاه

کرونا در آلمان: افزایش مبتلایان برای چهارمین روز پیاپی/ 113525 مبتلا و 266 فوتی

چگونه روزهای کرونایی را بگذرانیم؟

رژیم های غذاییِ کاهش وزن می توانند ما را به کرونا نزدیک تر کنند؟

توضیحات رییس اتاق اصناف بوشهر درباره بازگشایی صنوف/ پاساژ ها همچنان بسته هستند

ابتلای 2421 نفر به کرونا در آذربایجان شرقی

نتایج تحقیقات بر روی چند داروی مقابله با کرونا رضایت بخش بوده است

روند شیوع کرونا در استان قزوین نزولی شد

لحظه ی آلوده شدن سلول های سالم به کروناویروس ثبت شد+تصاویر

سرعت غربالگری افزایش می یابد/ از موارد مشکوک هم آزمایش گرفته می شود

لحظه ورود کووید 19 به سلول ثبت شد

کرونا چگونه از خفاش به انسان منتقل می شود؟

با این گیاه پرخاصیت بهاری غذا بپزید

علایم کرونا در نوزادان چگونه است؟

دورا پزشکی امکانی برای بیماران استان های دیگر

تقدیر اصحاب رسانه دشت ورامین از مدافعان سلامت

راهکار عربستان برای لیگ «نیمه تمام» فوتبال مشخص شد

زالی: مراجعه به بیمارستان های تهران افزایش یافته است

زالی: مراجعه به بیمارستان های تهران افزایش یافته است

مجامع بین المللی از عملکرد ایران در مبارزه با کرونا تقدیر کردند

راﻫﮑﺎرﻫﺎی رواﻧﺸﻨﺎﺳﯽ ورزﺷﮑﺎران در ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ ﺑﺎ ﮐﺮوﻧﺎ

درمان قطعی 79 بیمار مبتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

از بین بردن تومور های سرطانی با کمک یک پروتیین

40 درصد مراکز عرضه قلیان خود جوش تعطیل کردند

راه های پیشگیری از اگزما در ایام کرونا

آخرین اخبار کرونا| بیش از 9000 جهادگر در مبارزه با ویروس کرونا در استان البرز فعالیت می کنند

علایم کرونا در نوزادان چگونه است؟

شناسایی 3 گونه مختلف ویروس کرونا در دانشگاه کمبریج

قهرمان اسبق کاراته جهان: کرونا را جدی بگیرید

تجربیات یک نجات یافته از ویروس کرونا

علایم کرونا در نوزادان چگونه است؟

مراجعه 72 بیمار به مرکز بیماران حاد تنفسی روانسر

هشدار در مورد دارو های تقلبی کرونا

کرونا در ایتالیا؛ تعداد تلفات کرونا در میان پزشکان به 100 نفر رسید

دفاع بچه های جنوب شهر از مدافعان سلامت کشور

شناسایی 3 گونه مختلف ویروس کرونا توسط محققان دانشگاه کمبریج

شناسایی 3 گونه مختلف ویروس کرونا

جهادگران مسجد قمر بنی هاشم(ع) نظام آباد ماسک تهیه می کنند

آخرین خبر از آغاز لیگ برتر فوتبال

ثبت حدود 32 هزار تماس مردمی در سامانه 2525 علوم پزشکی

آخرین آمار ابتلا به کرونا در جهان

ویتامین D، هدیه گرانبهای خورشید

با این گیاه پرخاصیت بهاری غذا بپزید

ثبت نام از واحد های صنفی بوشهر برای بازگشایی آغاز شد

ورود ماده اولیه ایرانی تا 2 ماه آینده به بازار

بهترین اپلیکشن ها برای ورزش در روزهای قرنطینه

فیلم| اقدامات جهادی در مقابله با کرونا در بابلسر

چگونه روزهای کرونایی را بگذرانیم؟/ پاسخ یک روانشناس

آیا دارو ها فاسد می شوند؟

رابطه تنگاتنگ مصرف الکل و تنباکو با مواد روانگردان در کودکان و نوجوانان

رابطه تنگاتنگ مصرف الکل و تنباکو با مواد روانگردان در کودکان و نوجوانان