مطالب مرتبط:
4 عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در فهرست سرآمدان علمی کشور
پذیرش مقاله عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد خرم آباد در ژورنال اپتیک آمریکا
آقازاده های خیرین جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد نشوند
پذیرش مقاله عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد خرم آباد در ژورنال اپتیک آمریکا
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ساوه به سرپرستی کمیته همگانی فدراسیون تنیس روی میز منصوب شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 خرداد 1398 ساعت 16:502019-06-19دانش

دانشگاه آزاد در گام دوم به تربیت قوه عاقله کشور توجه کند/الزام جذب سالانه هزار عضو هیأت علمی


رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر جذب اساتید جوان، از جذب سالانه هزار عضو هیأت علمی در این دانشگاه خبر داد و گفت: دانشگاه آزاد در گام دوم باید به تربیت قوه عاقله کشور توجه کند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی در پنجمین جلسه شورای دانشگاه که امروز به میزبانی واحد شیراز برگزار شد، گفت: این دانشگاه همزمان با گام دوم انقلاب اسلامی، گام دوم خود را برداشته است.

همانطور که در گام اول این دانشگاه، توسعه کمی مدنظر بود و سرمایه خوبی نیز فراهم شد، در گام دوم نیز الزاماتی مدنظر دارد و در گام دوم به تربیت قوه عاقله کشور و هویت فرهنگی که لازمه آن تحول و صیرورت درونی است، باید توجه ویژه داشت.

وی با تأکید بر لزوم توجه دانشگاه به موضوعات فرهنگی و فضای مجازی، گفت: مقام معظم رهبری در این باره می فرمایند مسئله اصلی این است که فضای مجازی یک مرحله تمدنی جدید را ایجاد می کند.

مثل انقلاب صنعتی که یک بحثی در بحث های تمدنی غرب شد و نشانه های این حرکت هم الان پیدا شده است.

شاید هویت انقلاب و جامعه دستخوش تغییر شود.

معنای آنها این است که تمام حوزه های ما را تحت تأثیر قرار دهند.

اخلاق، فرهنگ و اقتصاد تحت تأثیر قرار می گیرد.

ما باید برای صیانت از خود و ارزش های خود کار کنیم.

حاکمیت باید روی این موضوع متمرکز شود.

طهرانچی با تاکید بر اینکه با توجه به اهمیت این موضوع، نقش دانشگاه در فضای مجازی دنباله روی نیست و باید نقش راهبردی داشته باشد، خاطرنشان کرد: دانشگاه در غرب صیرورت داشته، به گونه ای که دانشگاه کلاسیک در نیمه قرن بیستم تبدیل به دانشگاه اجتماعی شد و اکنون دانشگاه نسل جدید می خواهد با امپراطورهای اقتصادی، فضای مجازی و کنشگران جدید، وارد عرصه جدید خود شود.

وی با طرح این پرسش که چرا از عنوان گام دوم استفاده می کنیم؟ گفت: گام دوم در دانشگاه آزاد اسلامی الزاماتی دارد که باید با توجه به آن، وارد این عرصه شویم.

یکی از این موضوعات، دسترسی گسترده به آموزش عالی همراه با فناوری اطلاعات است که این موضوع توان فناوری را برای مردم ایجاد می کند و این موضوع، لزوم هوشیاری را می طلبد تا غربی ها از آن بهره برداری نکنند، بنابراین اگر 10 سال پیش تشکیل معاونت علوم انسانی ضرورت داشت، اکنون وجود و نقش این معاونت بسیار حیاتی است و باید به آن توجه داشته باشیم.

اقتصاد دانشگاه باید مبتنی بر دانش باشد عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دلیل اینکه در این جلسات از تحول سخن می گوییم، این است که تحول در دانشگاه آزاد اسلامی در فضای جدید یک الزام است و ما در طرح آمایش به دنبال اقتصاد آموزش عالی هستیم، چرا که همانطور که آیت الله دژکام در ابتدای این جلسه اشاره کردند، دانشگاه قرار نیست کارهایی انجام دهد که مردم عادی انجام می دهند، بلکه اقتصاد دانشگاه باید مبتنی بر دانش بوده و دانشگاه در این مسیر پیشرو باشد.

طهرانچی تأکید کرد: با توجه به اهمیت این موضوع، طرح آمایش دانشگاه آزاد اسلامی به گونه ای تدوین شده که اقتصاد آموزش عالی، اقتصاد مقاومتی، اقتصاد کارآفرین، اقتصاد مولد و دانش بنیان مورد توجه است، چرا که مقام معظم رهبری در سخنرانی 14 خرداد فرمودند دشمن به اقتصاد ما حمله کرده است ، بنابراین ما در دانشگاه آزاد اسلامی تصمیم گرفته ایم که مقوّم اقتصاد کشور باشیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت جمعیت آموزش عالی در کشور، گفت: با توجه به سیاست های برخی مدیران آموزش عالی کشور، جمعیت دانشجویی در حال کاهش است، چرا که این مدیران معتقد بودند که عدم اشتغال فارغ التحصیلان بالاست و باید از تولید آنها جلوگیری شود.

این در حالی است که ما معتقدیم باید روش ها را تغییر داد و اصلاح کرد.

وی افزود: 68 درصد از کل جمعیت آموزش عالی کشور در مقطع کارشناسی و 22 درصد دانشجوی مقطع کاردانی هستند که سهم دانشگاه آزاد اسلامی از کل دانشجویان 50 درصد در مقطع کارشناسی و 16 درصد در مقطع کاردانی است.

طهرانچی با بیان اینکه 37 درصد کل دانشجویان کشور در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می کنند، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی سالانه حدود 105 هزار ورودی کارشناسی ارشد و 30 هزار ورودی کاردانی دارد که برای آن باید طرح ویژه تربیتی و تربیت مهارت محور در دستور کار داشته باشد.

اگر سهم واحدها در منطقه خود کمتر از این عدد باشد، جای تأمل دارد و مدیران واحدها باید برای حل آن تدبیری بیندیشند.

دانشگاه آزاد اسلامی به منظور ایجاد تحول و نشاط علمی هیأت علمی جوان جذب می کند رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به وضعیت هرم هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: این دانشگاه 24 هزار عضو هیأت علمی دارد که از این تعداد، 11 هزار نفر مربی هستند.

اکنون جذب سالانه هزار عضو هیأت علمی در دستورکار دانشگاه آزاد اسلامی است.

این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است، به طوری که دکتر ولایتی شخصاً گزارش هیأت جذب استان ها را از دکتر رنجبر پیگیری می کند.

در برنامه ریزی هایمان در نظر گرفته ایم که به منظور ایجاد تحول و نشاط علمی در دانشگاه، هیأت علمی جوان جذب کنیم و نیروهای جوان در کنار اعضای هیأت علمی باتجربه قرار بگیرند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه همچنان از جذب هزار عضو هیأت علمی جدید فاصله داریم، تصریح کرد: دکتر ولایتی تأکید دارد که تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید (مهرماه) این تعداد تکمیل شود.

هیأت رییسه دانشگاه آزاد هماهنگ ترین و همراه ترین مجموعه با هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه است وی با بیان اینکه امانت دانشگاه آزاد اسلامی از سوی مقام معظم رهبری به دکتر ولایتی سپرده شده است، گفت: باید با تمام وجود در جهت تحقق خواسته های رهبر معظم انقلاب و دکتر ولایتی که این امانت را پذیرفته، حرکت کنیم؛ بنابراین هیأت رییسه دانشگاه آزاد اسلامی هماهنگ ترین و همراه ترین مجموعه با هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه است، چرا که ما خود را سرباز ولایت می دانیم و با تمام وجود در خدمت کسی که از ولایت مأموریت می گیرد، هستیم.

حمایت کامل هیأت امنا را داریم و وظیفه خود می دانیم خواسته های هیأت امنا و دکتر ولایتی را اجرایی کنیم.

ارزیابی مدیران استانی بر اساس انجام سیاست های ابلاغی است طهرانچی با اشاره به اجرای طرح بازمهندسی کشاوری در دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: ارزیابی مدیران استانی بر اساس انجام سیاست های ابلاغی است که یکی از این سیاست ها، بحث آمایش و تعالی علوم انسانی و اجرای طرح بازمهندسی کشاورزی است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: آموزش کشاورزی در کشور ما به بن بست رسیده است؛ حضور 1600 عضو هیأت علمی در کنار 7 هزار دانشجوی این رشته، گواه این موضوع است که آینده کشور در زمینه متخصص کشاورزی مورد تهدید است.

به این دلیل دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال بازمهندسی کشاورزی است که بر اساس آن، دانشجویان دو سال در کلاس های تئوری، آموزش های تخصصی را پشت سر گذاشته و دو سال در مزرعه آموزش عملی ببینند.

بر این اساس، مزرعه های دانشگاه آزاد اسلامی دیگر صرفاً تولیدی نخواهد بود.

برای تحقق این موضوع، همه توان علمی، فناوری و حمایت های صندوق پژوهش و فناوری را پشتوانه طرح بازمهندسی آموزشی، پژوهشی و فناوری رشته های کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی، قرار داده ایم.

وی افزود: علاوه بر حوزه علوم مهندسی، در آموزش فنی و مهندسی و علوم پزشکی نیز چنین طرح هایی را در دستور کار داریم تا کیفیت و کارآمدی این علوم را نیز افزایش دهیم.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به وضعیت علوم پزشکی در استان فارس، گفت: بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون نیاز به حمایت دارد که این موضوع همت مسئولان و خیِران استانی را می طلبد که این بیمارستان را مورد توجه قرار داده و آن را احیا کنند.

واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی باید بسترساز اقتصاد دانش بنیان شهرها باشند طهرانچی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در اکثر شهرستان های استان فارس حضور دارد و واحدهای این دانشگاه باید بتوانند بسترساز اقتصاد دانش بنیان شهرها باشند.

به همین منظور وضعیت بخش های مختلف استان را تحلیل و نقاط ضعف و قوت آنها را شناسایی کرده ایم تا برای توسعه هوشمند استان فارس برنامه ریزی کنیم که البته برای تحقق این موضوع نیازمند کمک استان هستیم.

نرم افزار طرح پایش و نظام موضوعات از هفته آینده به صورت کامل عملیاتی می شود رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اجرای طرح پایش در این دانشگاه، تصریح کرد: سامانه پژوهش یار دانشگاه آزاد اسلامی، این امکان را می دهد که دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در یک نظام، موضوع پایان نامه و رساله خود را انتخاب کنند.

کل فرآیند ثبت تا دفاع در این سامانه قابل نظارت خواهد بود.

از هفته آینده نیز نرم افزار طرح پایش و نظام موضوعات به صورت کامل عملیاتی خواهد شد و از مهرماه 98 هیچ دانشجویی پایان نامه بی هدف نخواهد داشت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: تاکنون 15 هزار موضوع پژوهشی احصاء و در سامانه پایش بارگذاری شده که تلاش دارد حل مسائل ملی و منطقه ای را دنبال کند.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری درخصوص اهمیت حوزه پژوهش در دانشگاه ها می فرمایند مسئله تعداد دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی خوشبختانه در این چند سال اخیر افزایش چشمگیری پیدا کرده و این یک مزیّت بسیار فوق العاده ای است، منتها باید برنامه ریزی صحیحی نسبت به خروجی این پدیده مهم انجام بگیرد.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: با توجه به اهمیت این موضوع، تاکنون بیش از 15 هزار چالش ملی شناسایی و نظام موضوعات آن احصاء و در سامانه پایش بارگذاری شده که اساتید دانشگاه آزاد اسلامی تا شهریورماه باید در حوزه های مربوطه اعلام آمادگی کنند.

این برنامه جدی ما در حوزه پژوهش است تا بتوانیم رهنمودهای مقام معظم رهبری را محقق کنیم.

طهرانچی با اشاره به اهمیت موضوعات فرهنگی و اعتقادی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: برای هنجارشکنی و قانون شکنی در دانشگاه، یک هجمه مهندسی شده بر اساس نماد حجاب ایجاد شد و 66 هزار کانال در فضای مجازی برای ترویج استایل دانشجویی در حرکتی برنامه ریزی شده به وجود آمد که این موضوع نشان می دهد نباید نسبت به مهندسی دشمن در موضوعات فرهنگی غفلت داشت.

وی در پایان با اشاره به ابلاغ دستورالعمل آراستگی و شئون رفتاری و فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: برای اجرایی شدن این دستورالعمل باید در همه واحدها کارگروه ویژه ای ایجاد شود و رؤسای استان ها به عنوان مسئولان مقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان در جلسات این کارگروه در واحدهای استانی حضور داشته و گزارش های آن را به سازمان مرکزی ارسال کنند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه آزاد - دانشگاه آزاد اسلامی - رییس دانشگاه آزاد اسلامی - فضای مجازی - رییس دانشگاه آزاد - اسلامی - آزاد - مجازی - اقتصاد - جدید - فرهنگ - تربیت - مقام معظم رهبری - فناوری اطلاعات - کشور - فناوری - فرهنگی - علوم انسانی - علمی - هویت - اطلاعات - اجتماعی - سرمایه - برگزار - کلاسیک - جامعه - اهمیت - گزارش - شیراز

آخرین اخبار سرویس:
افزایش 15 درصدی شهریه های دانشگاه آزاد اسلامی

گزارشی از وضعیت بهداشتی یکی از خوابگاههای دانشگاه شریف: تعداد زیادی از اتاق ها ساس دارد/ مدیر خوابگاهها ساس ها را خود ‏دانشجویان منتقل می کنند!‏

دانشجویان و مردم در حمایت از «شیخ زکزاکی» تجمع کردند + فیلم و عکس

دانشجویان و مردم در حمایت از «شیخ زکزاکی» تجمع کردند

سلف دانشگاه علوم کشاورزی گرگان امسال کاملا صنعتی می شود

ایرانی ها از چه زمانی پشت کنکوری شدند؟

چهارمین نشست تخصصی «شب های فناوری»

از زمانی که دانشگاه فنی وحرفه ای زیرمجموعه وزارت علوم شد، امنیت شغلی ازبین رفت

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 دانشگاه آزاد آغاز شد

نسل جدیدی از سلول های خورشیدی لایه نازک ساخته شد

معرفی نوآوری های صنعت سنگ

افتتاح چند طرح جدید در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان

سندروم اردک چیست؟ علت و نشانه های آن

سفیر فرانسه از دستاوردهای علمی دانشگاه امیرکبیربازدید کرد

کاهش معنادار تعداد دانشجویان دختر در مقطع دکترای تخصصی

ساخت نسل جدید سلول های خورشیدی پربازده و ارزان قیمت

بازگشت پنج گونه حیات وحش به دامان طبیعت

آغاز به کار پنجمین کنفرانس ملی بیو الکترو مغناطیس دراردبیل

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد | مهلت انتخاب رشته تا 5 مرداد

کاروان سلامت دانشگاه آزاد در مناطق سیل زده الیگودرز به 260 نفر از مردم خدمات پزشکی ارائه کرد

آغاز فعالیت قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی در پلدختر و معمولان

آغاز انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد

آغاز به کار پنجمین کنفرانس ملی بیو الکترو مغناطیس دراردبیل

گزارشی از وضعیت بهداشتی یکی از خوابگاههای دانشگاه شریف

محققان عضله قلب را با کشف یک سلول جدید ترمیم کردند

هنر با تفکیک از علوم انسانی جایگاه واقعی خود را پیدا می کند

سلف سرویس های دانشگاه خلیج فارس بوشهر تعمیر می شود

دانشکده مهندسی نساجی در دانشگاه یزد ایجاد می شود

اهدای پرچم «دزدان دریایی» به سفارت بریتانیا در ایران توسط دانشجویان+ عکس و فیلم

وزارت علوم برای کاهش یا افزایش ظرفیت کلاس های درسی تحت تاثیر هیچ گروهی قرار نمی گیرد

همکاری های علمی عتبه امیرالمؤمنین(ع) و المصطفی(ص) توسعه می یابد

تقدیر از موزه مردم شناسی خانه بومیان کیش

اثرات اصطکاک دیواره بر رطوبت توربین بخار به همت عضو هیئت علمی دانشگاه حکیم بررسی شد

همکاری های علمی عتبه امیرالمؤمنین(ع) و المصطفی توسعه می یابد

تصویب ماده واحده تشکیل شبکه کمیسیون های معین نقشه علمی

بازیگران اکوسیستم فناوری و نوآوری چه کسانی هستند؟

روسای دانشگاه ها گروه های تخصصی علوم انسانی و هنر را در واحد ها فعال کنند/ به دنبال تحقق مردم سالاری علمی هستیم

استخدام پروموتر و بازاریاب در موسسه اعزام دانشجو دانش کسری

مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد پزشکی، امروز 26 تیرماه پایان می پذیرد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

رونمایی از استندآپ کمدی وزارت علوم با موضوع اعتیاد و آسیب های اجتماعی

آموزش مباحث پیشگیرانه به دانشجویان باید از مهمترین برنامه‏ های دانشگاه ها باشد

راه اندازی سامانه جدید نوبت دهی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه فعال

جشن دانش آموختگی

37 محصول حوزه پزشکی بازساختی به تولید انبوه رسید

اشتغال دانش آموختگان با فشار و اجبار قابل اصلاح نیست

بخشنامه تعطیلات تابستانی دانشگاه آزاد ابلاغ شد

جلسه 121 ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور برگزار شد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

وزارت علوم برای کاهش یا افزایش ظرفیت ها تحت تاثیر هیچ گروهی قرار نمی گیرد

غلامی: وزارت علوم برای کاهش یا افزایش ظرفیت ها تحت تاثیر هیچ گروهی قرار نمی گیرد

گزارش فعالیت دانشگاه ها در اجرای نقشه جامع علمی ارائه شود

تعیین تکلیف پرونده جذب 200 هیات علمی دانشگاه پیام نور تا پایان تابستان

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 آزاد

اولین رویداد بین المللی مدرسه تابستانه در دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

استخدام فروشنده حضوری با درآمد عالی در یزد

استقلال رأی وزارت علوم در خصوص ظرفیت دانشگاه ها

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

انگیزه برای ذی نغعان به منظور مشارکت در روزآمدسازی مصوبات شورا ایجاد شود

زمان انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد

انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1398 دانشگاه آزاد

آغاز انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد

روسای دانشگاه ها نسبت به برخی مصوبات و تصمیمات شورای عالی انقلاب فرهنگی معترض هستند

بخشنامه تعطیلات تابستانی دانشگاه آزاد ابلاغ شد

وزارت علوم برای کم یا زیاد کردن ظرفیت ها تحت تاثیر هیچ گروهی قرار نمی گیرد

گفتگوی ویژه خبری

استقلال رأی وزارت علوم در خصوص ظرفیت دانشگاه ها

بانک اطلاعات آزمون‏ های ارزیابی شناختی ایجاد شد

آغاز انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد

مدیرکل جدید ارتباطات همراه اول منصوب شد

نقشه 3 بعدی ماه ساخته شد

طرح احداث پارک صنعتی دانشگاه یزد کلید خورد

ثبت نام دوره کاردانی دانشگاه علمی کاربردی از فردا 27 تیرماه آغاز می شود

شهریه دانشجویان پیام نور را بانک ها پرداخت می کنند

اعلام فراخوان مقاله همایش «ملی پژوهش های ترجمه ای قرآن و عترت»

صفات محسنین به بیان استاد انصاریان

بخش خبری 25-4-98

رویکرد جهادگران در اردو های پیش رو به سمت حل مسئله می رود / ادامه برگزاری سلسله نشست های هم اندیشی

اتحادیه دانشجویان مستقل از مردم و دانشگاهیان برای تجمع مقابل سفارت نیجریه دعوت کرد

آمار انتخاب رشته داوطلبان آزمون ارشد اعلام شد/اعلام نتایج نهایی دهه دوم شهریور

انتصاب رییس پارک علم و فناوری گلستان

طرح «در های باز» در دانشگاه تربت حیدریه برگزار شد

هزینه روز ملی فیزیوتراپی به سیل زدگان کمک می شود

نخستین دوره کارشناسی ارشد آموزش مهندسی در دانشگاه تهران

کهربا از صاحبان ایده و گروه های نوپا در حوزه بین الملل حمایت می کند

دوره های مشترک دانشگاه های فرانسه و صنعتی امیرکبیر توسعه پیدا می کند

پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان کارگاه روش تکمیل اظهارنامه مالیاتی برگزار می کند

55 درصد داوطلبان کارشناسی ارشد انتخاب رشته کردند

بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشگاه آزاد اصفهان خواستار رسیدگی به وضعیت شیخ زکزاکی شدند

شناسایی دانشجویان سفارش دهنده پایان نامه از طریق سازمان سنجش

کمیسیون معین برای تسهیل در ارتباط دانشگاه ها و پژوهشگاه ها

جشن دانش آموختگی در دانشگاه علامه طباطبایی

اعلام نتایج آزمون Ept و مهارت های عربی دانشگاه آزاد

توکلی: تنها 55 درصد داوطلبان مجاز کنکور ارشد 98 انتخاب رشته کردند

نخستین دوره کارشناسی ارشد آموزش مهندسی 

مهدی غفاری رییس پارک علم و فناوری گلستان شد

دانشگاه آزاد در گام دوم به تربیت قوه عاقله کشور توجه کند/الزام جذب سالانه هزار عضو هیأت علمی

دانشگاه آزاد در گام دوم به تربیت قوه عاقله کشور توجه کند/الزام جذب سالانه هزار عضو هیأت علمی