مطالب مرتبط:
جذب سرمایه گذار در گرو حل مشکلات تولید است
تاکید بند دوم سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بر توسعه اقتصاد دانش بنیان
استخدام پشتیبان آموزشی و کارشناس جذب دانش آموز و کارشناس تولید محتوا
866 شرکت دانش بنیان تولید محصولات ایران ساخت در حوزه مواد پیشرفته را افزایش داد
انعقاد قراردادی دانش بنیان برای ساخت سنسور و مجموعه های الکترونیکی خودرو
-93 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 5 مهر 1400 ساعت 04:452021-09-27اقتصادي

جذب سرمایه گذار کلید توسعه اقتصاد استان/تولید دانش؛ سنگ بنای سرمایه گذاری در گام های دانش بنیان


برای اینکه سرمایه گذاری به طور موثرتری در اقتصاد استان انجام شود نیاز به ایجاد زیرساختهای جدید است که خوشبختانه در حال حاضر برای افق 10 ساله در حال برنامه ریزی برای زیرساختهای موجود بویژه تامین برق، - حسین مهرابی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان در گفتگو با راه آرمان" در رابطه با اینکه آیا سرمایه گذاری در استان در امسال نسبت به سال های قبل رشد داشته است، اظهار کرد: استان کرمان ظرفیت های زیاد در حوزه معدنی، کشاورزی، اقلیم، جاذبه های گردشگری دارد و همچنین محدودیتهایی در حوزه سرمایه گذاری دارد که از جمله مهمترین آنها می توان به مسئله آب اشاره کرد و موارد دیگر که مربوط زیرساختهای تامین گاز و برق می باشد.

وی گفت: برخی از این محدویتها قابل رفع شدن است که از آن جمله می توان به زیرساختهای جاده ای، دسترسی جاذبه های گردشگری، نیروگاه های خورشیدی اشاره کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان افزود: با توجه به اینکه استان کرمان به بهشت معادن معروف است این به تنهایی کافی نیست باید زنجیره ارزش این محصولات کامل شود که در استان کرمان کامل و یا در حال کامل شدن است.

مهرابی بیان کرد: کرمانی های زیادی هستند که در اقصی نقاط ایران و جهان زندگی می کنند و به خاطر حس وطن پرستی و کرمان دوستی که در آنها هست دوست دارند در استان کرمان سرمایه گذاری کنند.

وی عنوان کرد: سرمایه گذاری معمولا به تفاوت نرخ های مالیات برای سرمایه گذاران خارجی و تفاوت نرخ بهره و تامین مالی و مهم تر از همه ریسک و اطمینانی که در سرمایه گذاری است منجر شود بنابراین باید مقداری فضا را آماده کرد تا براساس آن ما بتوانیم سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری بیشتر جذب کنیم.

ایجاد سرمایه گذاری موثر در اقتصاد استان نیاز به زیرساختهای جدید است سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان خاطرنشان کرد: اگر کسانی هستند که موانعی بر سر راه سرمایه گذاریشان وجود دارد که می تواند مانعی برای ورود آنان به سرمایه گذاری و اخذ مراقبت های صدور مجوزها و پروانه های بهره برداری و نهایتا راه اندازی کسب و کارها شود می توانند به استانداری کرمان مراجعه کنند که حتما به این مسئله رسیدگی خواهد شد.

مهرابی با تاکید بر اینکه اعلام آمادگی می کنیم که اگر موانعی باشد آن را برطرف کنیم و اگر حمایت هایی نیاز باشد آن را انجام خواهیم داد، اذعان کرد: برای اینکه سرمایه گذاری به طور موثرتری در اقتصاد استان انجام شود نیاز به ایجاد زیرساختهای جدید است که خوشبختانه در حال حاضر برای افق 10 ساله در حال برنامه ریزی برای زیرساختهای موجود بویژه تامین برق، ایجاد جاده ها و تامین گاز هستیم.

وی به بحث آب شرب و صنعتی نیز اشاره و تصریح کرد: آب مسئله مهمی است که بخشی از طرف انتقال خلیج فارس انجام شده و از دریای عمان طرح آن در حال بررسی است.

فاز دوم انتقال آب از خلیج فارس به کرمان کلید خورد سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان افزود: فاز دوم انتقال آب از خلیج فارس کلید خورد که بزودی به کرمان خواهد رسید که بخشی از آن در شرب و بخشی در صنایع مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مهرابی گفت: بنابراین تمام کسانی که تمایل دارند چه کرمانی و کرمانی های مقیم استان های دیگر و خارج از کشورمی توانند جهت سرمایه گذاری اقدام کنند که ما از آنها استقبال خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در آینده نزدیک پنجره واحد الکترونیکی که راه اندازی شده تکمیل خواهد شد و افراد بجای مراجعه به تک تک دستگاه ها برای گرفتن مجوز می توانند از طریق همین پنجره واحد الکترونیکی اقدام کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان عنوان کرد: بخشی از این فضا به نااطمینانی ها و ریسک هایی در کشور به دلیل بی ثباتی در اقتصاد به جود آمده پیش آمده است.

مهرابی خاطرنشان کرد: عدم پیش بینی نرخ ارز، عدم پیش بینی سیاستهای خارجی متکی بر واردات و صادرات و برخی از تصمیماتی که به دلایلی اخذ می شوند که افراد را با ریسک هایی در مسیر سرمایه گذاری مواجه می کند فکر می کنیم ثبات اقتصاد کلان ایجاد شود که برخی از آن به ثبات سیاسی و اقتدار نظام در زمینه های مختلف بر می گردد.

استان کرمان در بخش خدمات نیاز به سرمایه گذاری جدی تری دارد وی با اشاره به اینکه ما می توانیم امیدوار باشیم جریان خوبی از سرمایه گذاری ها در کرمان انجام شود، ابراز کرد: در استان کرمان در بخش خدمات نیاز به سرمایه گذاری های جدی تری است برای اینکه سرمایه بخش خدمات در استان کرمان به اندازه متوسط کشور نیست و این امر نیازمند ایجاد زیرساختهای توسعه بخش خدمات است که این هم از طریق گسترش شرکتهای دانش بنیاد و یا تجارت های الکترونیکی و ریلی اتفاق خواهد افتاد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: اگر بخواهیم در یک جمع بندی کوتاه مسائل مربوط به سرمایه گذاری را در استان کرمان ارائه کنیم استان کرمان ویژگی های خاص خود را دارد که باید نگاه بلند مدت تری نسبت به این زیرساختها به سمت سرمایه گذاری موثر و ایجاد توازن بخشی در استان بین مناطق و شهرستانهای مختلف و همینطور توازن بخشی بین بخش های مختلف اقتصادی و حرکت به سمت یک بهره وری اجتماعی باشد.

مهرابی عنوان کرد: از سوی دیگر در استان کرمان کسانی که سرمایه گذاری کردند از جمله شرکت های متوسط و کوچک شاید به نوعی دچار میانه گمشده شده باشند زیرا چند شرکت بزرگ در استان کرمان وجود دارد که بر روی فضای سرمایه گذاری سایه انداختند.

سرمایه گذاری برای کسب و کارهای در حال رشد وی ادامه داد: اما می شود به سمت بنگاه های کوچک و متوسط حرکت کرد تا میانه گم شده پر شود و این نیازمند تفکر جدی در مورد مشاغل خانگی، مشاغل خرد و بنگاه های کوچک دارد، که این بنگاه ها باید دارای یک فرایند زنجیره ای باشند که بازار محصولاتشان تامین می شود و از طرف دیگر دارای مزیت نسبی در اقتصاد باشند در کسب و کارهایی سرمایه گذاری شوند که در حال رشد هستند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان به کسب و کارها در اقتصاد اشاره و بیان کرد: براساس تقسیم بندی که کسب و کارها در اقتصاد می شوند کسب و کارها در دوران مختلف رو به نزول و نابودی هستند و یکسری از کسب و کارها به صورت متوسط حرکت می کنند و نزول و صعود خیلی زیادی تجربه خواهند کرد.

مهرابی عنوان کرد: یکسری کسب و کارها رو به رشد و ترقی و برخی نوپا و نو پدید هستند که بیشتر در حوزه کسب و کارهای الکترونیکی قرار می گیرند که در این زمینه باید فضاسازی خیلی خوبی انجام شود.

تولید دانش؛ سنگ ینای سرمایه گذاری در گام های دانش بنیان وی افزود: خوشبختانه زیرساختهای دانشی در استان کرمان آماده شده است و به عبارتی دیگر دانشگاه ها و مراکز پژوهشی به اندازه کافی انسان های تحصیل کرده و با دانش تولید کرده اند اما این تولید دانش به عنوان یک سنگ بنای اولیه در حرکت به سمت سرمایه گذاری در گام های دانش بنیان مطرح می شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان تصریح کرد: در گام دوم مباحثی همچون استارتاپ ها به عنوان مراکز پیش رشد مطرح و باعث رشد شرکت های دانش بنیان می شوند که اگر این اتفاق رخ دهد سیل عظیمی از فارغ التحصیلان که دانش خوبی از لحاظ مبانی نظری و تئوری در ذهن خود دارند می توانند آنها را به ایده و سپس به محصول تبدیل کنند.

مهرابی گفت: معمولا کسانی که در این مسیر قرار می گیرند ممکن است دارای یکسری ریسک هایی باشند که ممکن است تعدادی از آنها به نتیجه نرسد و توجیه اقتصادی نداشته باشد و احتمال دارد از نظر فنی امکان پذیر نباشند و بعضی از آنها ممکن است پذیرش فرهنگی و اجتماعی نداشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در نتیجه بخشی ازآن ممکن است به کندی حرکت کند و یا در حین حرکت سرعت بالایی داشته باشد که محور و کار اصلی اقتصاد باید بر مبنای دانش بنیان گذاشته شود.

که می تواند بخشی از آن در بهره وری و بخشی در تکنولوژی خود را نشان دهد نهایتا منجر به رشد اقتصادی خواهد شد.


کلید واژه ها: سرمایه گذار - سرمایه گذاری - سرمایه - معاونت هماهنگی امور اقتصادی - استان - هماهنگی امور اقتصادی - اقتصاد - جاذبه های گردشگری - استانداری کرمان - امور اقتصادی - استان کرمان - برنامه ریزی - تامین - کرمان - جاذبه - دانش بنیان - استانداری - دانش - گاز و برق - توان - حوزه - مسئله آب - گردشگری - اقتصادی - هماهنگی - معاونت - دسترسی - سرپرست - برنامه - مهرابی

آخرین اخبار سرویس:
افتتاح اقامتگاه بوم گردی به بارت در شهرستان اراک

صنعت ابزارآلات در ایران

سنگ های ریز و درشت در مسیر توسعه شهرکرد

جدیدترین اخبار کرونا در ایران| رشد 28 درصدی شهرستان های قرمز / شرایط شکننده و عادی انگاری مردم نگران کننده است+ نقشه و نمودار

ثبت 2 وقف جدید در خوانسار طی سال 1400

خودروهای ناقص سایپا به زیر 10هزار می رسد

سامانه ستاد در شهرداری ارومیه آغاز به کار کرد

60 درصد دستگاه های دولتی مناسب سازی شدند/سهم فضاهای شهری به 38 درصد رسید

صعود پرقدرت بورس پس از سقوط چند روزه

دام مازاد روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان با نرخ مصوب خریداری شود

10 ماموریت رییس جدید بورس

قیمت اوراق مسکن کاهش یافت

استخدام سرایدار ویلا

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

رشد 48 درصدی صادرات فولاد ایران

قیمت خودرو در 24 مهر 1400

نسخه ای جامع برای ارتقای کیفیت زندگی در محلات شهر

کسب رتبه یک صرفه جویی ارزی توسط گل گهر

شناسنامه فنی با منافع تولیدکنندگان درتضاد است

چرا با وجود تزریق 2 دوز واکسن برخی افراد بر اثر کرونا فوت می کنند؟

شتاب حذف گوشت از سفره ها

بررسی عملکرد کیفیتی پگاه در حوزه استاندارد

پیک ششم در راه است/200 مرگ روزانه را عادی می دانیم!

آگهی دعوت از داوطلبان عضویت در هیات مدیره بانک کارآفرین

صندوق توسعه ملی روی منابع خود تسلط ندارد

توضیح پلیس درباره اقدامات لازم بعد از برگشت خوردن کارت و برگه سبز خودرو

پیشرفت فیزیکی 96 درصدی تصفیه خانه آب شرب تویسرکان

بازسازی والوهای کلاس 2500 درین هیترهای فشارقوی در نیروگاه بندرعباس

خدمت به جامعه صنعتی و اقتصادی مصداق عمل صالح است

خرید متفاوت ترین هدایای مناسبتی از سایت گیفت آس

اهداف، برنامه ها و دستاوردهای شرکت “فرآورده های دیرگداز الماس پارس” اعلام شد

راه اندازی سامانه ستاد در شهرداری ارومیه

فقط لاف حمایت از تولید را می زنیم/ نظام بانکی و لابی واردکنندگان تولید را به خاک سیاه نشانده اند

آلارم قیمتی بازار به سازنده ها

ببینید | تصاویری خبرساز از خودروی خودران کمپانی فولکس واگن

توضیح پلیس درباره اقدامات لازم بعد از برگشت کارت و برگه سبز خودرو

فروش لاستیک های وارد شده از مناطق آزاد ممنوع می شود

پیش بینی بورس تا پایان سال

نشریات ترکیه| دلار 9.24 لیره، بنزین 7.95 لیره/ به اردوغان اختیارات دادیم، تبعات آن را دیدیم

ترخیص درست پشتوانه بازار است

بورس در هفته هایی که گذشت؛ سرخ اما امیدوار!

انتقاد موسوی لارگانی از قیمت سرسام آور بخاری: وزارت صمت نظارت کند

رشد 29 هزار واحدی بورس در 24 مهر

تغییرات ناگهانی قیمت دلار و سکه

تمدید مهلت ثبت نام و پرداخت وام اجاره مسکن

رشد 14 هزار واحدی بورس در ابتدای معاملات امروز

ماجرای بودن بواسطه تمام »نبودن« ها

قیمت سکه و طلا امروز شنبه 1400/7/24

ثبت وقف قرآنی جدید در هشتبندی

کم توجهی به نشانه های آغاز پیک جدید کرونا

باید و نبایدهای سیاستگذار بورسی

»لندن« دومین شهر نوآور جهان شد

رشد 27 هزار واحدی شاخص بورس امروز 24 مهر 1400

انجام الکترونیکی 97 درصد ابلاغ های قضایی در مازندران

قیمت اوراق مسکن در استان ها چقدر است؟

قطعی روزانه 6 تا 10 ساعت آب شرب در هوراند

ایجاد ارزش افزوده؛ راهبرد اساسی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

پیش بینی قیمت دلار امروز شنبه 24 مهر

علل ریزش شاخص بورس در روز های اخیر

طلا راه خود را از نفت جدا کرد / ریزش 29 دلاری طلا

قیمت اوراق مسکن کاهش یافت

واکسیناسیون 80 درصد کارگران واحدهای تولیدی زنجان

تغییر 3 معاون سازمان بورس و اوراق بهادار

افزایش نرخ رسمی 28 ارز

قیمت بیت کوین از 62 هزار دلار بالاتر رفت

سایبان پارچه ای راهکاری هوشمندانه در دنیای معماری

جمع آوری 820 میلیون ریال کمک های نقدی و کالا طرح شور عاطفه ها در گچساران

چگونه کارشناس سئو موفقی شویم؟ توصیه های نبض مارکتینگ

بیشترین محصولات آزمایشگاهی مربوط به حوزه زیست فناوری

فرونشست در ایران به مرحله هشدار رسید/ خطر فرونشست برای خطوط راه آهن و فرودگاهها

تدوین سند توسعه روستایی گام موثر در توسعه پایدار روستاهای استان تهران

یک دهه چشم انتظاری برای تکمیل پروژه مجتمع فرهنگی هنری فهرج

ارزانی دلار نزدیک است؟

تصاویری خبرساز از خودروی خودران کمپانی فولکس واگن +فیلم

بازسازی والو های کلاس 2و 500 درین هیتر های فشارقوی در نیروگاه بندرعباس

قیمت خودرو در بازار کاهشی است

ظرفیت اقتصادی اورآسیا و شانگ های برای ایران  

زنگ خطر برای خریداران ارز های دیجیتال در ایران

پرداخت بیش از 321 میلیارد ریال غرامت به بیمه شدگان زیر بخش های کشاورزی سیستان وبلوچستان

معادن سیستان و بلوچستان؛ گنجینه ای در قلب محرومیت/ فرصتی بی نظیر که اقتصاد منطقه را متحول می کند

موز ارزان شد

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 24 مهر / پیش بینی قیمت دلار

رشد 28 هزار واحدی شاخص کل در آغاز معاملات

دعوت از شرکت های تعاونی برای اجرای طرح اقد ام ملی مسکن در فارس

استفاده از ماینرهای بورس در سال گذشته تخلف نبود

قیمت جهانی نفت امروز 24 مهر 1400

ثبت رکوردهای 2021 روسیه در تولید گاز طبیعی| تمرکز بر عرضه داخلی در زمستان آینده

نفت رکورد زد

آخرین قیمت انواع خودرو در بازار + جدول

پیش بینی بسیار تلخ از وضعیت بازار مسکن

«ولغدر» از عملکرد 9 ماهه گفت

راهنمای فوری پیدا کردن کار در اصفهان

پذیرش محصول 7 شرکت در بازار اصلی بورس کالا

رکوردزنی دوباره بهای نفت در بازارهای جهانی

قیمت اوراق مسکن کاهش یافت

چراغ خاموش برند صنایع دستی، در شهر خلاق جهانی یونسکو

اجباری شدن گواهی سبز کرونا در ایتالیا/متخلفین از کار برکنار می شوند

حرکت خزنده کرونا در کشور

قرار گرفتن دو سوم شهرستان های استان مرکزی در وضعیت زرد کرونایی

پرداخت 590 میلیون دلار باج به هکرها در آمریکا در شش ماه نخست 2021

جذب سرمایه گذار کلید توسعه اقتصاد استان/تولید دانش؛ سنگ بنای سرمایه گذاری در گام های دانش بنیان

جذب سرمایه گذار کلید توسعه اقتصاد استان/تولید دانش؛ سنگ بنای سرمایه گذاری در گام های دانش بنیان