مطالب مرتبط:
فرمانده تیپ 38 ذوالفقار سپاه پاسداران: شهید سلیمانی محور تشکیل لشکر 41 ثارالله و تیپ 38 ذوالفقار در استان کرمان است
تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس با حضور رییس جمهور
76 عنوان کتاب دفاع مقدس و 5 مستند شهدای کرمان رونمایی شد
آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس با حضور رییس جمهور | پخش زنده از ایران پرس
فلسفه تشکیل مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس چیست؟
-93 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 30 شهریور 1400 ساعت 12:002021-09-21سياسي

حضور مقتدرانه امروز ما در مرزها و خارج از مرزها حاصل دفاع مقدس است/سردار سلیمانی محور تشکیل تیپ 38 ذوالفقار در کرمان بود


حضور مقتدرانه امروز ما در مرزها و خارج از مرزها خاصتا در آبهای خلیج فارس حاصل دفاع مقدس است و حماسه دفاع مقدس باعث شد آمریکایی ها در خلیج فارس نتوانند اظهار وجود کنند.

- "، سردار محمدحسین نعمتی فرمانده تیپ مکانیزه 38 ذوالفقار نیروی زمینی سپاه صبح امروز طی نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: هفته دفاع مقدس، یادآور عظمت و بزرگی تاریخ انقلاب اسلامی به وسیله رشادتهای رزمندگان اسلام است.

وی گفت: در سال 1359 عوامل دست نشانده و خود فروخته مثل صدام در منطقه خرمشهر دست به حمله به کشور ایران زدند و تحرکاتی که ارتش عراق در اوایل سال 1359 از شروع انقلاب تا شروع جنگ در مرزها داشتند متاسفانه چه از بعد سیاسی و چه در بعد نظامی پاسخ قانع کننده ای دریافت نکردند و در امر حمله و تجاوز به کشور جمهوری اسلامی تحریک شدند.

فرمانده تیپ مکانیزه 38 ذوالفقار نیروی زمینی سپاه افزود: یکی از اهداف رژیم بعث ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی ویا تجزیه کشور بزرگ ایران بود از جمله سعی داشت جزایر ایرانی ابوموسی تمب بزرگ و کوچک و تصرف استان خوزستان و الحاق آن به عراق و تسلط بر آبراه اروند رود را به تسلط خود درآورد.

برآورد غلط اطلاعاتی عراق از توان نیروهای مسلح سردار نعمتی عنوان کرد: برآورد اطلاعاتی دشمن براساس ظاهر مادی از ایران نشان می داد ارتش و نیروهای مسلح چندانی در کار نیست و امکان مقابله ای از سوی ایرانی ها به آن صورت وجود ندارد.

وی تصریح کرد: اما غفلت از اینکه دشمن ایران قدرت الهی و رهبری امام راحل وهمچنین قدرت ملت ایران را در محاسبات نیاورده بودند و دچار اشتباه محاسباتی شدند و در 22 شهریور 1359 صدام قرارداد 1975 الجزایر را در مجلس عراق جلوی دوربین های بین المللی پاره کرد قراردادی که خودش با شاه ملعون ایران امضا کرده بود باطل اعلام کرد.

فرمانده تیپ مکانیزه 38 ذوالفقار نیروی زمینی سپاه خاطرنشان کرد: بمباران نقاط حساس کشور ما در 31 شهریور 1359 در دستور صدام انجام شد و آنجا اعلام کرد تا ساعاتی دیگر کمر ایران خواهد شکست و برآورد آنها از قدرت بازدارندگی مقابله ودفاع ایران تا این حد پایین بود.

سردار نعمتی یادآور شد: عراق با 12 لشکر در طول 1200 کیلومتر مرز مشترک ما حمله کردند حملات زمینی دشمن در روز اول مهر ماه به شهر خرمشهر آغاز شد و دشمن با آن قدرت و پشتوانه بین المللی و سیاسی و تجهیزاتی که اولین بار در جهان اتفاق افتاد و بلوک شرق و غرب از یک واقعه و از یک کشور هم نظر و متفق القول حمایت کردند.

نظام جمهوری اسلامی ایران با دست خالی در مقابل دنیا ایستاد وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با شرایط نوپا بودن در مقابل تمام دنیا ایستاد همین ارتش عراق در مقابل مدافعان کم تعداد خرمشهر 34 روز زمین گیر شد با آنکه در خرمشهر تیپ و لشکری وجود نداشت مدافعان جان برکف ارتشی و سپاهی و مردمی و بسیجی با دست خالی از این شهر دفاع کردند.

فرمانده تیپ مکانیزه 38 ذوالفقار نیروی زمینی سپاه بیان کرد: خرمشهری که در اول جنگ مورد حمله قرار گرفت در تاریخ 4 آبان 1359 بعد از 34 سال بدست عراقی ها سقوط کرد ما در این مقطع 419 شهید دادیم که مختص دفاع از شهر خرمشهر است.

خروج ارتش عراق از خرمشهر در سوم خرداد سردار نعمتی گفت: اما همین خرمشهر در سه خرداد سال 1361 فتح و از دست عراقی ها خارج شد و عراقی ها با 19 هزار اسیر و 16 هزار کشته و زخمی با این تلفات این مجموعه را پس دادند و این قدرت الهی بدست ملت بزرگ ایران بود.

وی افزود: عراقی ها اسم خرمشهر را عوض کردند و گذاشتند معمره و بر دیوارهای شهر نوشته بودند ما آمدیم که بمانیم ، آنها بنایی برای بازگشت نداشتند در دوران دفاع مقدس مردم دلسوز دلیر ولایت مدار انقلابی وارد عمل شدند و آنچه که داشتند از مال و جان و همه امکانات موجود در راه پیروزی تلاش کردند.

فرمانده تیپ مکانیزه 38 ذوالفقار نیروی زمینی سپاه ادامه داد: بیش از 200 هزار شهید، صدها هزار آزاده، رزمنده و ایثارگر و جانباز تقدیم کردیم.

حاج قاسم سلیمانی محور تشکیل لشکر 41 ثارالله و تیپ 38 ذوالفقار بود سردار نعمتی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس به سرعت این آمادگی نه تنها در کل کشور که در استان کرمان به همت مردم دیار کریمان جوانان و غیرت با فرماندهی حاج قاسم سلیمانی لشکر 41 ثارالله و تیپ 38 ذوالفقار و یگان جهاد سازندگی در پشتیبانی جبهه وجنگ تشکیل و تا پایان جنگ هم در دوران دفاع مقدس در عملیا تها و صحنه های مختلف دفاع مقدس جانفشانی کردند خاصتا تیپ 38 دوالفقار نیروی زمینی سپاه هم بعد از عملیات فتح المبین که تعداد قابل توجهی از تجهیزات زرهی دشمن به غنیمت رزمندگان اسلام در آمد.

وی گفت: اما بکارگیری تجهیزات زرهی هم تخصص می خواهد و هم نیروی آموزش دیده هم تعمیرات و نگهداری قطعات کار مهم و سختی است که در آن دوران امکانش نبود.

با فرماندهی حاج قاسم تیپ زرهی لشکر 41 ثارالله راه اندازی شد فرمانده تیپ مکانیزه 38 ذوالفقار نیروی زمینی سپاه تصریح کرد: این تجهیزات غنیمت گرفته شده شرقی بود و اما تجهیزات ارتش ما غربی بود یعنی از قطعات آنها نمی شد در تکنولوژی و تجهیزات خودمان استفاده کرد اما به تدبیر حاج قاسم با راه اندازی تیپ زرهی لشکر 41 ثارالله توانستند این تجهیزات را در عملیات ها بکارگیری کنند.

سردار نعمتی افزود: تیپ زرهی در کنار اراده و توان رزمندگان بسیجی وارد صحنه شد سپس این یگان تبدیل به گردان و سپس در سال 64 تبدیل به تیپ 38 ذوالفقار شد در عملیات والفجر 8 و تا پایان جنگ این تیپ ذوالفقار که امروز به صورت امانت در اختیار ما است حاصل خون 206 شهید و هزاران رزمنده و جانباز است هم اکنون نیز تحت امر نیروی زمینی سپاه پاسداران مشغول خدمت است.

وی خاطرنشان کرد: در بعداز دفاع مقدس با توسعه و تجهیزات به روز دنیا و آموزش نیروی های جوان در کنار با تجربه های جنگ یگان قدرتمند تیپ ذوالفقار نیروی زمینی سپاه ذوالفقاری برنده در دست مقام معظم رهبری است.

فرمانده تیپ مکانیزه 38 ذوالفقار نیروی زمینی سپاه ادامه داد: بعد از دفاع مقدس در بحث مبارزه با ناامنی های جنوب شرق تحت امر حاج قاسم سلیمانی موفقیت های خوبی بدست آمد.

سردار نعتی همچنین به بحث مردم یاری اشاره کرد و افزود: کمک به مردم شریف استان در حوادث طبیعی مثل زلزله بم سیلابهایی که رخ داد در همه صحنه ها پایوران و سربازان حضور داشتند و خدماتی به مردم ارائه کردند و همچنین در بحث بحران کم آبی، به مردم حاشیه شهر آبرسانی انجام شد.

وی اذعان کرد: در جبهه مقاومت در سوریه و عراق رزمندگان ما به عنوان مشاور مستشار و نیروی عملیاتی در دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام زحمات زیادی کشیدند و شهدا و جانبازانی در این هدف مهم تقدیم کردند.

فرمانده تیپ مکانیزه 38 ذوالفقار نیروی زمینی سپاه بیان کرد: اگر به دستاوردهای انقلاب بپردازیم و علی الخصوص در دفاع مقدس اگر یک مروری به تاریخ کشور در 300 سال گذشته داشته باشیم قسمت های مهم و با اهمیتی از استراژیکی اقتصادی با بی کفایتی حاکمان از دست دادیم.

در دوران دفاع مقدس با دست خالی حتی یک وجب خاک را از دست ندادیم وی گفت: اما در دوران انقلاب اسلامی علیرغم این جنگ جهانی که علیه ما صورت گرفت با دست خالی اما با عنایت خداوند و رهبری امام (ره) حتی یک وجب از خاک خود را از دست ندادیم.

فرمانده تیپ مکانیزه 38 ذوالفقار نیروی زمینی سپاه، ایجاد روحیه خودباوری را یکی از ارکان مهم برشمرد و گفت: یعنی قبل از انقلاب نیروهای مسلح را کسی باور نداشت که ایرانی بتواند یک تکنولوژی را اپراتوری کند چه برسد به اینکه تکنولوژی را ابداع و به صحنه کارزار بیاورد.

حضور مقتدرانه امروز ما در مرزها و خارج از مرزها حاصل دفاع مقدس است سردار نعمتی با اشاره به فرمایشات امام (ره ) که فرمودند: ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت غرب و شرق را درهم شکستیم، اذعان کرد: حضور مقتدرانه امروز ما در مرزها و خارج از مرزها خاصتا در آبهای خلیج فارس حاصل دفاع مقدس است حماسه دفاع مقدس باعث شد آمریکایی ها در خلیج فارس نتوانند اظهار وجود کنند.

وی ادامه داد: ما توانستیم جلوی تجاوز و کشتی انگلیس را در خلیج فارس بگیریم، پهباد میلیاردی و مهم جاسوسی آمریکا را زدیم، عین الاسد با آن عظمت را موشک باران کردیم جبهه مقاومت مدیون دفاع مقدس است.

فرمانده تیپ مکانیزه 38 ذوالفقار نیروی زمینی سپاه خاطرنشان کرد: دفاع رزمندگان فلسطینی، سوری، یمنی ، لبنانی وعراقی الهام بخش پیروزی و رشد باور نکردنی تجهیزات دفاعی از بعد از انقلاب، بی نظیر و چشمگیر است.

سردارنعمتی با اشاره به اینکه امروز وظیفه ما به عنوان میراثداران ارزشمند که حضرت آقا فرمودند: این جنگ یک گنج بود و وظیفه امروز ما حفظ نظام جمهوری اسلامی است ، اذعان کرد: در هر شرایطی و به هر قیمتی که ثمره خون شهدا و همت مردم عزیز کشور است ما از نظام جمهوری اسلامی دفاع خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در این جنگ سخت و طاقت فرسای تحریم ها، جنگ اقتصادی، جنگ نرم فضای مجازی و تهاجم فرهنگی بدون توکل به خدا و روحیه جهادی و انقلابی امکان پذیر نیست چرا که امروز دشمن در هر لباسی به دنبال ناامید کردن مردم و ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی است.


کلید واژه ها: دفاع مقدس - هفته دفاع مقدس - مرزها - مقدس - دفاع - خلیج فارس - ذوالفقار - نیروی زمینی سپاه - اسلام - امروز - رزمندگان اسلام - محمدحسین نعمتی - جمهوری اسلامی - انقلاب اسلامی - اسلامی - انقلاب - تاریخ انقلاب - فرمانده تیپ - نیروی زمینی - آمریکایی ها - سردار - صبح امروز - ارتش عراق - نشست خبری - کشور - رزمندگان - خلیج - حضور - فارس - هفته

آخرین اخبار سرویس:
استخدام مدرپ (نماینده علمی) در مجموعه دکتر نکست در خراسان شمالی

استخدام نماینده علمی با بیمه و شرایط حقوقی خوب در فارس

استخدام کمک آشپز در مجموعه فست فود فکرکده در تهران

استخدام سرایدار با بیمه و اسکان در یک مجموعه معتبر در تهران

ببینید | خط و نشان جدید و جدی فرمانده کل سپاه پاسداران برای دشمنان!

ببینید | خط و نشان جدید و جدی فرمانده کل سپاه پاسداران برای دشمنان!

«از کجا آورده اید» محرمانه شد

جای خالی دیپلماسی آب

امنیت سایبری، صفر و صد ندارد

پاسخ قاطع هیأت دیپلماتیک ایران به ادعاهای امارات و بحرین در سازمان ملل

انتصاب داماد زاکانی، صدای تلویزیون را هم درآورد / فیلم

آیت الله نوری همدانی: وحدت ادیان و مذاهب در لبنان الگویی برای دیگران است

داماد آقای شهردار در بهشت

استخدام مهندس متالورژی در یک شرکت تولیدی معتبر در خرمشهر

استخدام خزانه دار با بیمه، بیمه تکمیلی، وعده غذایی از تهران و البرز

استخدام مسئول دفتر مدیر عامل با بیمه در شرکت دناوب در خراسان رضوی

فیلم | تواضع و فروتنی در زمان دفاع مقدس

بیسوادانی که با عناوین جعلی تخصص از آمریکا خدمات روانشناسی می دهند

رحمان دوست: ارتباط نزدیک رییس جمهور با مردم در 8 سال اخیر آسیب دیده است/ ابطحی: مسئولان دولت جدید وعده های غیرقابل تحقق ندهند

فتوتیتر | مصرهای کوچک و بزرگ

برنامه دشمن، تضعیف نیروهای انقلاب و تزلزل در ثبات قدم آنان است

نیاز 1000 کیلومتر جاده در اصفهان به روکش آسفالت / اصفهان خراب ترین راه ها را دارد

راز طول عمر پیرترین مرد بریتانیا از زبان خودش

آداب مطالبه حقوق شهروندی چیست؟/ راه های پیش پا افتاده ای که بَلَد نیستیم!

«محمدعلی فروغی»؛ سیاستمداری که ایران را بدون انگلیس، هیچ می دانست

ماله کشی یاران زاکانی بر انتصابات فامیلی اش در شهرداری تهران/ این شهر عروس هزار داماد است

ترتیل صفحه 256 قرآن/ شکر نعمت، نعمتت افزون کند+فیلم، متن و مفاهیم

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 4 آبان

استخدام مسئول ایمنی و بهداشت در شرکت تولیدی و صنعتی هواساز در تهران

افغانستان نیازمند هدایتگر در حوزه کنش های اجتماعی و محلی است/ دیگر نمی توان مانند حاج قاسم را پیدا کرد

نگهبان ساعت 16 تا 9 صبح .

خشکسالی؛ عامل اصلی فرونشست در ایران/ 30 استان کشور در خطر فرونشست قرار دارد

عارف رییس هیات مدیره مجمع وزیران ادوار شد

8500 پاسخ به سؤال «چی بپزم؟»

رییسی در دیدار با میهمانان نشست تهران: نتیجه حضور بیگانگان به ویژه آمریکا در افغانستان جز بدبختی و خون ریزی نبوده است

رییسی: آمریکایی ها در حوادث و ناامنی های اخیر افغانستان دست دارند

قانونی که منطق نداشته باشد مطرود است/ درخواست برای رفع ابهامات قانون تسهیل کسب و کار وکلا

رهبر انقلاب: برای وحدت مسلمین باید تبیین، برنامه ریزی و تقسیم کار کنیم

اردوغان خطاب به مقام های باکو؛ از مرزهای ارمنستان هم آن طرف تر می روید

ببینید | فیروزآبادی: حمله سایبری به سامانه های سوخت توسط یک کشور خارجی بود

معاون وزارت کشور: قرار بود استانداران با سابقه نظامی خیلی کم باشند / در همه فهرست گروه های سیاسی، حداقل یک نظامی برای پست استانداری معرفی شده بود

آیت الله رییسی: ظرفیت گسترش روابط تهران – عشق آباد بسیار فراتر از سطح کنونی است

تصمیم کمیسیون انتخابات عراق برای شمارش دستی آراء

عنایت ویژه امام رضا(ع) به مرحوم علامه حسن زاده آملی

استخدام نماینده علمی با شرایط حقوقی خوب و بیمه در اصفهان

رییسی: فصل جدیدی در روابط ایران و تاجیکستان آغاز شده است

رییسی درنخستین جلسه شورای عالی آب چه گفت؟

اکبری تالارپشتی: جامعه جهانی نباید در برابر تحریم های آمریکا سکوت کند

عکس/ وقتی عمو پورنگ ریش و سبیل داشت!

آغاز ثبت نام وام دانشجویی از امروز

پاشنه آشیل سایبری ایران کجاست؟

کشورهای منطقه می توانند در امنیت افغانستان موثر باشند

انتصاب معاونان جدید در سازمان انرژی اتمی ایران

برای گسترش روابط با ازبکستان محدودیتی وجود ندارد

استخدام نگهبان، اپراتور تولید و راننده لیفتراک با بیمه و سرویس در اصفهان

استخدام وکیل در شرکت امداد آفتاب شهر طلایی در تهران

آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با بدهی کمتر از 200 میلیون ریال در لرستان

استخدام آبدارچی و نظافتچی در شرکت بهار روب تهران در تهران

استخدام کارشناس HSE در شرکت کیفیت پژوهان کیا راد در اصفهان

استخدام نماینده علمی با بیمه و شرایط حقوقی خوب در البرز

تأکید بر افزایش روابط میان تهران و اسلام آباد

پاشنه آشیل سایبری ایران کجاست؟

تاکید بر افزایش همکاری در حوزه ترانزیت و انرژی میان ایران و ترکمنستان

همراهی نمایندگان مجلس با لایحه رتبه بندی معلمان

فصل جدیدی در روابط ایران و تاجیکستان آغاز شده است

چیزهای مدرنی که در گذشته هم وجود داشتند؛ از فوتوشاپ عصر ویکتوریا تا نبرد رپ آزاد! +تصاویر

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی به عنوان سخنگوی حوزه اقتصادی دولت تعیین شد

برای گسترش روابط با ازبکستان محدودیتی وجود ندارد

علی باقری وارد بروکسل شد

ابلاغ آزادی امیرحسین مرادی؛ از متهمان پرونده آبان 98/سرلشکر سلامی: در صحنه جنگ اطلاعاتی به دستاوردهای خوبی رسیده ایم

دستگاه های اجرایی با دفاتر تسهیلگری همراه و همدل باشند

حمایت از واردات با شعار حمایت از تولید

تصمیم کمیساریای انتخابات عراق برای بازشماری آراء بیش از 2 هزار مرکز اخذ رأی

مسلمانان در سایه وحدت با اسراییل مبارزه کنند/ تقویت مقاومت وظیفه است

بازشماری آراء بیش از 2000 حوزه اخذ رأی در عراق

رفع چالش های حوزه تعاونی ها اولویت سرپرست جدید تعاون مازندران

ماجرای ضرب و شتم کارگر شهرداری خرمشهر/عضو شورا راست می گوید یا پاکبان؟

یکی از مدیران شهرداری بوشهر بازداشت شد

استخدام 5 عنوان شغلی در هلدینگ عصرگفتگوی قلم در تهران

استخدام کارمند پذیرشگر با بیمه، عیدی و سنوات در هتل بزرگ تهران

مشکلات عشایر با اولویت بندی رسیدگی می شود/ شورای عالی عشایر با مدیریت استاندار تشکیل خواهد شد

ماجرای ضرب و شتم یک کارگرشهرداری در خرمشهر/عضو شورا راست میگوید یا پاکبان؟

استخدام کارشناس حسابداری در یک شرکت معتبر در تهران

فصل جدیدی در روابط ایران و تاجیکستان آغاز شده است

مرحله کشوری نوزدهمین مسابقات ملی مهارت در فارس آغاز شد

مرحله ششم رزمایش احسان و همدلی در لرستان با توزیع 5600 بسته معیشتی

(ویدئو) سنگینی شکار عقاب را به شنا تا ساحل واداشت!

دکتر «طاهر علی محمدی» سرپرست دانشگاه ایلام شد

رفع مشکلات تهران منوط به اقدامات عملیاتی و میدانی است

حسن یزدانی خبر ازدواجش را تکذیب کرد/ویدیو

اصولگراها به جان هم افتادند!

جشن تولد برای بچه لازم است؟

پدافند غیرعامل شهرداری تهران فعال شد/ آماده باش کامل ستاد مدیریت بحران

انتصاب معاونان جدید در سازمان انرژی اتمی ایران

تشکیل کارگروه های ویژه؛ راهی برای تحقق عملی وحدت و همدلی مسلمین

سرپرست دانشگاه شیراز منصوب شد

دبیر شورای عالی فضای مجازی: حمله سایبری از یک کشور خارجی بود

استخدام طراح وب سایت در مجتمع فنی مهد پردا پژوهان در البرز

استخدام بازاریاب و ویزیتور با حقوق ثابت، پورسانت عالی در چهارمحال و بختیاری

ظرفیت گسترش روابط تهران – عشق آباد بسیار فراتر از سطح کنونی است

حضور مقتدرانه امروز ما در مرزها و خارج از مرزها حاصل دفاع مقدس است/سردار سلیمانی محور تشکیل تیپ 38 ذوالفقار در کرمان بود

حضور مقتدرانه امروز ما در مرزها و خارج از مرزها حاصل دفاع مقدس است/سردار سلیمانی محور تشکیل تیپ 38 ذوالفقار در کرمان بود