مطالب مرتبط:
صدور بیش از 34 هزار ویزای اربعین / بسته شدن سامانه سماح ظرف 48 ساعت آتی
صدور ویزای 34 هزار زائر اربعین تا امروز
سردرگمی زائران اربعین از ثبت نام در سماح تا صدور ویزا/ بلیت هواپیما با نرخ مصوب کجاست؟
ثبت نام 52 هزار زائر اربعین در سامانه سماح/ دفاتر زیارتی حق فروش بلیت هواپیما ندارند
صدور ویزای 34 هزار زائر اربعین تا امروز
-113 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 شهریور 1400 ساعت 20:052021-09-20اقتصادي

صدور بیش از 34 هزار ویزای اربعین/ سامانه سماح در 48 ساعت آتی بسته می شود


با توجه به شرایط موجود حداکثر ظرف 48 ساعت آینده سهمیه 60 هزار نفری تکمیل می شود و پس از ثبت نام قطعی زائران و اخذ ویزا، مشخصات افراد واجد شرایط در سازمان هواپیمایی بارگذاری می شود تا افراد بر مبنای لیست امکان تهیه بلیت با نرخ مصوب را داشته باشند.

- " با توجه به شرایط موجود حداکثر ظرف 48 ساعت آینده سهمیه 60 هزار نفری تکمیل می شود و پس از ثبت نام قطعی زائران و اخذ ویزا، مشخصات افراد واجد شرایط در سازمان هواپیمایی بارگذاری می شود تا افراد بر مبنای لیست امکان تهیه بلیت با نرخ مصوب را داشته باشند.

رییس سازمان حج و زیارت گفت: تا کنون بیش از 34 هزار ویزا برای زائران اربعین صادر شده است، مابقی نیز طبق روال اداری در دست انجام است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا از روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ علی رضا رشیدیان روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه در موضوع زیارت اربعین تا زمان سفر نخست وزیر عراق به ایران، سفارت این کشور دستورالعملی در زمینه ویزا ارائه نداده بود، افزود : بعد از این سفر بود که دولت عراق دستورالعمل های مربوطه به همراه سهمیه پذیرش زائران از مرزهای هوایی را اعلام کرد.

**ثبت نام 156 هزار نفر در سامانه سماحوی با اشاره به محدودیت زمانی تا اربعین و فشردگی کار گفت : دریافت ویزای معتبر، در اختیار داشتن کارت واکسیناسیون و داشتن جوابیه منفی پی سی آر کرونا از شروط عراق بود که سازمان حج و زیارت نیز بعد از دریافت این دستورالعمل ها و برای تسهیل امور زائران فوری پیش ثبت نام را آغاز نمود.

وی گفت : در همین مدت زمان محدود بیش از 156 هزار نفر در سامانه سماح نام نویسی اولیه کردند.

**استعلام تزریق واکسن از سامانه وزارت بهداشت بوده استرییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه سامانه سماح به سامانه های ثبت احوال و وزارت بهداشت متصل است، گفت: استعلام تزریق دو دوز واکسن تمامی افرادی که پیش ثبت نام کردند از سوی سامانه وزارت بهداشت برای ما ارسال شد و در واقع مرجع رسمی در این زمینه وزارت بهداشت بود.

وی با تاکید بر اینکه داشتن کارت واکسیناسیون جزو الزامات دولت عراق برای این سفر است، عنوان کرد : بعد از دریافت استعلام واکسن، نام نویسی نهایی زائران انجام گرفت.

وی با اشاره به اینکه در مرحله نخست بیش از 42 هزار نفر واجد شرایط اعزام به سفر اربعین شدند، گفت: پس از آن سامانه سماح مجدد برای پیش ثبت نام و تکمیل ظرفیت باز شد، به طوری که تاکنون 52 هزار و 817 نفر ثبت نام قطعی کردند و تا کنون برای 34 هزار نفر هم با همکاری عراق و کنسولگری تهران، مشهد و اهواز ویزای اربعین صادر شده است.

بسته شدن سامانه سماح ظرف 48 ساعت آیندهرییس سازمان حج و زیارت ادامه داد : با توجه به شرایط موجود حداکثر ظرف 48 ساعت آینده سهمیه 60 هزار نفری تکمیل می شود و پس از ثبت نام قطعی زائران و اخذ ویزا، مشخصات افراد واجد شرایط در سازمان هواپیمایی بارگذاری می شود تا افراد بر مبنای لیست امکان تهیه بلیت با نرخ مصوب را داشته باشند.

برخورد با دفاتر فروش بلیت با قیمت غیر مصوبرییس سازمان حج و زیارت با اشاره به بروز برخی مشکلات در زمینه بلیت پروازهای اربعین گفت: برخی دفاتر فروش بلیت هزینه بالایی از زائران اخذ کردند و تعدادی دیگر هم فقط بلیت رفت ارائه دادند که خلاف دستورالعمل سازمان هواپیمایی است و به سرعت موضوع پیگیری و مشکل برطرف شد و در این رابطه سامانه رسیدگی به مشکلات سازمان هواپیمایی پاسخگوی زائران خواهد بود.

وی با بیان اینکه دفاتر و شرکت های هواپیمایی در زمان پیک پروازی عموما قیمت ها را افزایش می دهند، افزود : در این میان این شرکت ها برای سفر اربعین با انگیزه کمک به زائران هماهنگ کردند تا هزینه پروازهای اربعین از نرخ عادی هم پایین تر باشد.

وی ابراز امیدواری کرد : این اقدام منجر به رضایت زائران شود و مشکلاتی که از سوی برخی دفاتر فروش نیز ایجاد شده مرتفع و فروش بلیط طبق مصوبه سازمان هواپیمایی کشوری و دستورالعمل صادره انحام پذیرد.

رییس سازمان حج و زیارت در خصوص نحوه اعزام های هوایی و برخی تخلفات از سوی شرکت العراقیه گفت: پیگیری برای اعزام های هوایی به عهده کمیته نقل است و دست اندرکاران نیز سعی کرده اند شرایطی را برای اعزام 60 هزار نفر با قیمت مصوب فراهم آورند.

رشیدیان تصریح کرد : شرکت های متعدد پای کار آمده اند؛ نماینده شرکت هواپیمایی العراقیه نیز در مراجعه به سازمان خواسته بود از این سهمیه استفاده کند که در این راستا ما محدودیتی نداریم جز آنکه باید رعایت شان زائران و قیمت های مناسب انجام شود.

وی افزود: متاسفانه مشکلاتی در پروازهای این شرکت رخ داد و حتی 24 ساعت معطلی در انجام پرواز داشتند که ارتباطی به ما نداشت و بار دیگر به هموطنان تاکید می کنیم که فقط از طریق تعیین شده و با ویزای معتبر در سامانه برای اعزام اقدام کنند.

وی ادامه داد: در روزهای گذشته نیز دفتر نخست وزیری دولت عراق دو بیانیه صادر کرد مبنی بر اینکه شرط ورود زوار ایرانی داشتن ویزای معتبر، صرفا از مرز هوایی، دارا بودن کارت تزریق واکسن و تست منفی پی سی آر است بنابراین زائران باید به این مهم توجه داشته باشند.

تاکید بر حفظ کرامت، سلامت و امنیت زائران کشورمانرییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه برای ما حفظ امنیت، کرامت و سلامت زائران اهمیت دارد، گفت: به زائران اربعین توصیه می کنیم از ظرفیت های موجود استفاده کرده و از شرکت های هواپیمایی داخلی آن هم با نرخ مصوب بلیت تهیه کنند.

وی ابراز امیدواری کرد : بعد از اعزام های اربعین و با توجه به پروتکل های بهداشتی انجام سفرهای عتبات به صورت محدود و با رعایت کامل دستورالعمل ها انجام گیرد.

وی گفت : در رابطه با این سفر هم ما توصیه هایی برای جلوگیری از شیوع کرونا داشتیم وبرای این امر همه اقدامات را به صورت غیرحضوری انجام داده ایم.

علاوه بر این در ثبت نام زائران اربعین هم به تزریق دو دوز واکسن و رعایت دستورالعمل ها تاکید جدی شده است.

رشیدیان با بیان اینکه سازمان و کارشناسان از ماهها قبل پروتکل های بهداشتی برای سفر زیارتی اربعین را تدوین کرده اند، تصریح کرد: تاکید بر واکسیناسیون، دریافت تست کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی و انجام تست کرونا در مبادی ورودی به کشور و قرنطینه کردن افراد مشکوک از جمله اقدامات در راستای سلامت زائران و مردم است بنابراین نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

وی در عین حال مجدد تاکید کرد: زائران به طور جدی به رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی توجه داشته باشند و خانواده ها و هموطنان نیز پس از مراجعت تا اعلام نتیجه تست پی سی آر به دیدار زائران نروند.

زائران به مرزهای زمینی و غیرمجاز مراجعه نکنند.

رییس سازمان حج و زیارت در خصوص برخی افراد که به صورت غیر مجاز از مرز زمینی اقلید خارج شده بودند، گفت: حدود 54 نفر قصد عزیمت به عراق از این مرز را داشتند که در این منطقه دستگیر شدند.

رییس سازمان حج و زیارت در خصوص برخی افراد که به صورت غیر مجاز از مرز زمینی اقلیم کردستان عراق خارج شده بودند نیز گفت: طبق گزارشات دریافتی 54 نفر که قصد عزیمت به عراق از این مرز را داشتند، در این منطقه توسط عراقی ها دستگیر شدند که هم اکنون پیگیری ها از طریق سفارت ایران در عراق برای آزاد کردن آنها در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کس از مرزهای غیر قانونی برای سفر اربعین تردد نکند، افزود : عزت، امنیت و سلامت هموطنان ما در اولویت قرار دارد.

ضمن اینکه زائران پذیرفته شده به جای همه ملت ایران عازم این سفر هستند و نایب الزیاره عزیزانی که از این سفر جامانده اند محسوب می شوند از اینرو باید در شان خود و ملت بزرگ ایران عمل نمایند.

سهم 30 درصدی بانوان در زیارت اربعینرشیدیان همچنین 30 درصد از زائران اربعین امسال را بانوان و 70 درصد را مردان عنوان وذکر کرد : از اینرو در کمیته موکب ها تمهیدات و برنامه ریزی هایی انجام شده تا شرایط مناسبی برای استراحت بانوان زائر فراهم شودچنانکه حدود 500 موکب از سوی کمیته مواکب ساماندهی و در عتبات عالیات راه اندازی می شود و به زائران خدمات می دهند.

وی افزود: در خصوص سن زائران نیز بیش از 55 درصد زیر 50 سال و 45 درصد بالای 50 سال هستند که به نسبت جمعیت ما جوان هستند.

رییس سازمان حج و زیارت در پایان با بیان اینکه زائران پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و همچنین سفر خود را طولانی نکنند، ابراز امیدواری کرد : زائران کشورمان سفری توام با سلامت و کرامت را داشته باشند و نایب الزیاره همه مردم ایران اسلامی باشند.


کلید واژه ها: سازمان حج و زیارت - سازمان هواپیمایی - سازمان - شرایط - رییس سازمان حج و زیارت - افراد - هواپیمایی - حج و زیارت - زائران - سازمان حج - ویزا - هزار - بارگذاری - زیارت - نرخ مصوب - علی رضا رشیدیان - ثبت نام - زائران اربعین - حداکثر - اربعین - مشخصات - ساعت - روابط عمومی - اصحاب رسانه - رییس سازمان - سامانه سماح - تکمیل - آینده - سهمیه - نشست خبری

آخرین اخبار سرویس:
در مسیر رفع موانع تولید ریسک پذیرهستیم

​دستورالعمل واحدی برای تسهیل ارائه تسهیلات به جوانان به بانک ها ابلاغ شود

پیشنهاد طالبان به ایران +جزییات

کمک 16 میلیارد ریالی کهگیلویه و بویراحمدی ها در طرح شور عاطفه ها

دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران: دنیا با شوک بزرگ افزایش اخبار مواجه شده

ببینید | استقبالی عجیب از مدیرعامل جدید بانک ملی؛ سلام نظامی به رییس!

ببینید | استقبالی عجیب از مدیرعامل جدید بانک ملی؛ سلام نظامی به رییس!

اجاره خانه در منطقه صاحب الزمان تا 4 آبان 1400 +جدول

زمان پرداخت خسارت نوسانات برق سال 1400 اعلام شد

طالبان: در صورت مساعدت ایران آماده خرید نفت هستیم

ظرفیت تامین مالی طرح طراوت بانک صادرات در صنعت تا پایان سال به 100 هزار میلیارد تومان می رسد

مدیر فرابورس: دولت از ابتدای مهر اوراقی نفروخته

جزییات عرضه سیمان در بورس

کمک هزارو 900 میلیارد تومانی خیران به «ایتام» و «محسنین»

کرونا 20 میلیارد تومان به بیمه سلامت یزد تحمیل کرد

به پروتکل های سازمانی احترام بگذاریم

دستگاه ها باید در قبال دریافت بودجه پاسخگو باشند

قیمت بازار جهانی فلزات غیرآهنی/ امروز دوشنبه 3 آبان

همتی افشاگری کرد/ دست تیم اقتصادی رییسی رو شد

قیمت انواع خودرو / پراید 162 میلیون

دعوت به همکاری. اعطای کد نمایندگی

استخدام تکنسین برق و تعمیرات

استخدام چرخکار خانم کرج

کارشناس تولید محتوای سایت و اینستاگرام

مقام طالبان: در صورت مساعدت ایران، آماده خرید نفت هستیم

منشی یا مشاور املاک

100 خودروی لاکچری در گمرک ایران

مظنه اجاره آپارتمان درمحدوده صاحب الزمان

تمام اراضی ملی استان گیلان تا سال آینده سنددار می شود

ماجرای استقبال خاص از محمدرضا فرزین مدیرعامل جدید بانک ملی+ ویدئو

بخشودگی جرایم تسهیلات پرداختی بانک ها به کشاورزان خسارت دیده

مقام طالبان: در صورت مساعدت ایران، آماده خرید نفت هستیم

مسیر متفاوت عبور حامل های انرژی از بحران

تأمین مخارج مهرماه دولت بدون انتشار اوراق دهی جدید

کاهش میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی / نارنجی شدن 2 شهرستان گیلان

گشایش نمایشگاه آیفیکس 2021 در کیش

واکسیناسیون میزان آنتی بادی های کووید-19 در مجاری تنفسی را افزایش می دهد

ظرفیت شهرک صنعتی زاهدان برای تامین مبلمان شهری

اعلام نتایج قرعه کشی پیش فروش محصولات ایران خودرو + لیست برندگان

کفش های کهنه ستاره محبوب 1.5 میلیون دلار فروخته شد! +عکس

پیش بینی قیمت دلار تا پایان سال 1400

مرغ گران می شود؟

کمک 1900 میلیارد تومانی خیران به «ایتام» و «محسنین»

آیا سرمایه گذاری در ترکیه هنوز منطقی است؟

لهستان نیروهای مرزی خود برای مقابله با مهاجران را افزایش می دهد

نبود تهویه هوا مشکل عمده بانک های خوزستان در رابطه با کرونا است

چای ترش برای نخستین بار در حمیدیه به بار نشست

بازگشت امید به مجتمع نیشکر هفت تپه

قیمت باتری خودرو در بازار تا 4 آبان 1400 + جدول

عدم همکاری کارخانجات آذربایجان غربی در خرید سیب

گودبرداری غیراصولی؛ علت فوت 4 کودک در چابهار

اراده ملی و مدیریت یکپارچه لازمه موفقیت مناطق آزاد

ارز 4200 تومانی حذف نمی شود بلکه از شکلی به شکل دیگر تغییر می کند

قیمت دلار در بازار امروز دوشنبه سوم آبان 1400

بهترین انیمیشن ها برای تماشا در پاییز

لیست نتایج قرعه کشی پیش فروش محصولات ایران خودرو

جزییات پرداخت خسارات ناشی از نوسانات برق

ظرفیت تامین مالی طرح طراوت بانک صادرات ایران در صنعت تا پایان سال به 100 هزار میلیارد تومان می رسد

بورس فردا به کدام سو می رود؟( 4 آبان)

شناسایی 37 معدن غیرفعال در چهارمحال و بختیاری

میزبانی شعبه پارک ساعی بانک سینا از مشتریان در محل جدید

پاسخ وزیر اقتصاد به شائبه فروش گسترده اوراق دولتی در بورس

مقام افغانستان: در صورت مساعدت ایران، آماده خرید نفت هستیم

نظارت بر بازار همدان تقویت شود

نخستین عرضه صادراتی مس کاتد از سوی ملی مس در بورس کالا

ثبت رکورد تولید در شرکت فولاد مبارکه + فیلم

طرح مسکن متری سه میلیون چه کسانی را صاحبخانه می کند؟

بانک سینا پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا را تمدید کرد

رشد تولید و فروش در «قهکمت»

آمار ابتلا به کرونا در استان سمنان سینوسی شد

بخشودگی جرایم تسهیلات پرداختی بانک ها به کشاوزران خسارت دیده

قیمت انواع یخچال فریزر کره ای در بازار/ جدول

جاماندگان سهام عدالت چه زمانی تعیین تکلیف می شوند؟

برای حذف ارز 4200 تومانی تصمیم گیری نشده است

غو ممنوعیت ثبت سفارش و واردات فصلی برنج

قیمت جدید روغن در بازار (3 آبان)

قیمت مرغ پر کشید

کاهش 36 درصدی ازدواج/ افزایش 28 درصدی طلاق!

دریچه های سد «ایوشان» برای آبگیری بسته شد

جزییات پرداخت خسارات ناشی از نوسانات برق

ثبت سفارش واردات برنج آزاد شد

در مسیر رفع موانع تولید ریسک پذیرهستیم 

مشمولان یارانه 480 هزار تومانی کیستند؟

بازدید میدانی مدیرعامل از واحد توزین شرکت فولاد خوزستان

خبرنامه اقتصاد ایران - دوشنبه 3 آبان 1400

خسارت های بورسی جبران خواهد شد؟

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: چند نرخی بودن ارز فسادآور است

دستورالعمل واحدی برای تسهیل ارائه تسهیلات به جوانان به بانک ها ابلاغ شود

شرط تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت چیست؟

نارضایتی استاندار تهران از میزان تسهیلات پرداختی به تولیدکنندگان

تغییر تعرفه گاز برای مشترکان پرمصرف

کار در منزل به صورت پاره وقت برای. همه افراد نیازمند به کار

جدیدترین قیمت خانه در کرج

جمع سه بازار بورس ، بانک و بیمه در سوپر مارکت مالی

20 میلیون جامانده سهام عدالت در کشور وجود دارد/ شرط تعیین تکلیف آنهایی که سهام عدالت نگرفته اند چیست؟

امکان صادرات 100 میلیارد دلاری به کشورهای همسایه

ثبت سفارش برنج آزاد شد

بورس به جاده اصلی خود بر می گردد؟/ دولت تعیین تکلیف کند

ممنوعیت استخدام مشمولان بدون کارت پایان خدمت

بی تفاوتی بانک ها و یا طرح ناکارآمد

صدور بیش از 34 هزار ویزای اربعین/ سامانه سماح در 48 ساعت آتی بسته می شود

صدور بیش از 34 هزار ویزای اربعین/ سامانه سماح در 48 ساعت آتی بسته می شود