مطالب مرتبط:
آیت الله علوی گرگانی: ساماندهی اقتصاد کشور انتظار مردم از دولت است/تلاش دشمن برای ایجاد ناامنی در کشور
قدردانی از انسان هایی که در بحبوحه میان مرگ و زندگی، تخصصی ترین خدمات را به مردم ارائه می دهند
قدردانی از انسان هایی که در بحبوحه میان مرگ و زندگی، تخصصی ترین خدمات را به مردم ارائه می دهند
امیر موسوی: ارتش از مردم، با مردم و در کنار مردم است/ ارتش نمایشگاهی از ارزش های اسلامی است
ساماندهی اقتصاد کشور انتظار مردم از دولت است/تلاش دشمن برای ایجاد ناامنی در کشور
-200 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 شهریور 1400 ساعت 05:052021-09-17سياسي

مردم ما آن دوران آرمانی و دوران حاکمیت ارزش های والای الهی بر زندگی بشر را انتظار می برند


مردم ما، ولی الله اعظم و جانشین خدا در زمین و بقیه اهل بیت پیامبر را با نام و خصوصیات می شناسند، از لحاظ عاطفی و فکری با او ارتباط برقرار می کنند، - " مردم ما، ولی الله اعظم و جانشین خدا در زمین و بقیه اهل بیت پیامبر را با نام و خصوصیات می شناسند، از لحاظ عاطفی و فکری با او ارتباط برقرار می کنند، به او می گویند، به او شکوه می برند، از او می خواهند و آن دوران آرمانی – دوران حاکمیت ارزش های والای الهی بر زندگی بشر را انتظار می برند، این انتظار دارای ارزش زیادی است.

خبرگزاری میزان - بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.

IR"، گزیده ای از بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره امام زمان (عجّل الله تعالی فرجه الشریف) در آدینه این هفته مورد بازخوانی قرار می گیرد.

مصداق وعده ی الهیما همین قدر میدانیم که وجود مقدس امام زمان، مصداق وعده ی الهی است.

همین قدر میدانیم که این بازمانده ی خاندان وحی و رسالت، علم سرافراز خدا در زمین است.

السلام علیک ای ها العلم المنصوب و العلم المصبوب و الغوث و الرحمه الواسعه وعدا غیر مکذوب .

حجت خدا در بین مردم زنده است؛ موجود است؛ با مردم زندگی میکند؛ مردم را میبیند؛ با آنهاست؛ درد های آنها، آلام آن ها را حس میکند.

انسان ها هم، آنهایی که سعادتمند باشند، ظرفیت داشته باشند، در مواقعی به طور ناشناس او را زیارت میکنند.

او وجود دارد؛ یک انسان واقعی، مشخص، با نام معین، با پدر و مادر مشخص و در میان مردم است و با آن ها زندگی میکند.

این، خصوصیت عقیده ی ما شیعیان است.

سخنرانی در سالروز میلاد امام عصر (عج) 1369/12/11 دنیا را از عدل و داد پر میکند و ظلم را ریشه کن میسازدخصوصیت مهدی موعود (عجل الله تعالیفرجه وارواحنافداه) در نظر مسلمانان این است که: یملأالله به الارض قسطا و عدلا کما ملئت ظلما و جورا .

عدل و داد، استقرار عدالت در جامعه، از بین بردن ظلم از سطح زمین، خصوصیت مهدی موعود است.

بشر به سمت آن چیزی حرکت میکند که مظهر آن، وجود مقدس مهدی (علیه الصلاهوالسلام و عجل الله تعالیفرجه الشریف) باشد و او کسی است که در احادیث متواتر وارد شده که دنیا را از عدل و داد پر میکند و ظلم را ریشه کن می سازد.

سخنرانی در خجسته سالروز ولادت امام زمان (عج) 1368/12/22 تفاوت شیعیان با دیگر مسلمانانهمه ی مسلمانان، حقیقت مهدی موعود را از طریق روایات خدشه ناپذیری که از نبی اکرم (ص) و اولیای دین رسیده است، قبول دارند، اما این حقیقت در هیچ جای جهان اسلام، مثل محیط زندگی ملت عزیز ما و شیعیان، این برجستگی و این چهره درخشان و این روح پرتپش و پرامید را ندارد، این به خاطر آن است که ما به برکت روایات متواتره ی خودمان، شخص مهدی موعود را با خصوصیاتش می شناسیم.

مردم ما، ولی الله اعظم و جانشین خدا در زمین و بقیه ی اهل بیت پیامبر را با نام و خصوصیات می شناسند، از لحاظ عاطفی و فکری با او ارتباط برقرار می کنند، به او میگویند، به او شکوه میبرند، از او می خواهند و آن دوران آرمانی دوران حاکمیت ارزش های والای الهی بر زندگی بشر را انتظار می برند، این انتظار دارای ارزش زیادی است.

این انتظار به معنای آن است که وجود ظلم و ستم در عالم، چشمه ی امید را از دل های منتظران نمی زداید و خاموش نمی کند.

اگر این نقطه ی امید در زندگی جمعیتی نباشد، چاره ای ندارد جز این که به آینده ی بشریت بدبین باشد.

بیانات در دیدار مردم قم 1370/11/30 عید امید و نقطه ی مقابل فضایی که دشمن می خواهداین عید مایه ی امید و درست نقطه ی مقابل آن فضای یأس آلودی است که استکبار می خواهد در مقابل چشم مستضعفان عالم به وجود بیاورد.

اگر امروز شما سیاستگذاران و طراحان برنامه های استکباری را مشاهده کنید، خواهید دید که از مهمترین کار ها و هدف های آن ها یکی این است که در مقابل چشم مردم، فضای یأس آلودی نسبت به اصلاحاتی که باید انجام بگیرد، ایجاد کنند.

ملت ها باید از صلاح مأیوس بشوند، تا حربه ی استکبار کارگر بیفتد؛ والا اگر ملت ها امیدوار باشند و امیدوار بمانند، حربه ی استکبار چندان کارگر نیست.

سعی می کنند فضای تیره ای را در مقابل چشم ها ترسیم کنند؛ فضای تیره به این معنا که به ملت ها تفهیم کنند که نیروی ذاتی شما، فرهنگ شما، اعتقادات شما، شخصیت و هویت ملی شما، نمی تواند برای شما کاری انجام بدهد؛ باید قدرت های بزرگ به شما کمک کنند تا بتوانید حرکت کنید.

درست صد و هشتاد درجه مقابل این فکر، فکر انتظاری است که بر محیط ما و بر محیط های اطرافیان مذهب اهل بیت (علیهم السلام) حاکم است.

انتظار، یعنی دل سرشار از امید بودن نسبت به پایان راه زندگی بشر.

ممکن است کسانی آن دوران را نبینند و نتوانند درک کنند فاصله هست ، اما بلاشک آن دوران وجود دارد؛ لذا تبریک این عید که عید امید و عید انتظار فرج و گشایش است درست نقطه ی مقابل آن چیزی است که دشمن می خواهد به وجود بیاورد.

بیانات در دیدار مردم قم 1370/11/30 ملتی که معتقد به ظهور است هرگز تسلیم نمی شودملتی که به خدا معتقد و مؤمن و متکی است و به آینده امیدوار است و با پرده نشینان غیب در ارتباط است؛ ملتی که در دلش خورشید امید به آینده و زندگی و لطف و مدد الهی میدرخشد، هرگز تسلیم و مرعوب نمیشود و با این حرفها، از میدان خارج نمیگردد.

این، خصوصیت اعتقاد به آن معنویت مهدی علیه آلاف التحیه والثناء است.

عقیده به امام زمان، هم در باطن فرد، هم در حرکت اجتماع و هم در حال و آینده، چنین تأثیر عظیمی دارد.

این را باید قدر دانست.

دیدار در روز میلاد پربرکت حضرت، ولی عصر (عج) 1374/10/17 جامعه باید با ایجاد آمادگی پذیرای مهدی موعود (ع) بشودامام زمان می آید انجام میدهد، یعنی چه؟! امروز تکلیف شما چیست؟ شما امروز باید چه بکنی؟ شما باید زمینه را آماده کنی، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه آماده، اقدام فرماید.

از صفر که نمیشود شروع کرد! جامعه ای میتواند پذیرای مهدی موعود ارواحنافداه باشد که در آن آمادگی و قابلیت باشد، والّا مثل انبیا و اولیای طول تاریخ میشود.

چه علّتی داشت که بسیاری از انبیای بزرگ اولی العزم آمدند و نتوانستند دنیا را از بدی ها پاک و پیراسته کنند؟ چرا؟ چون زمینه ها آماده نبود.

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم 1376/09/25 شب نیمه ی شعبان تالی تلو لیله القدریکی از مهمترین روز های سال، همین روز نیمه ی شعبان است که هم مصادف با ولادت ذی جود مسعود حضرت بقیه الله (ارواحنا فداه) شده است، و هم شب و روز نیمه شعبان با قطع نظر از ولادت این بزرگوار در این شب و روز از لیالی و ایام متبرک هستند.

شب نیمه ی شعبان، شب بسیار متبرکی است، تالی تلو لیالی قدر، و وقت توجه و تذکر و توسل به ذیل عنایات باری تعالی و طلب و درخواست است.

اعمال و ادعیه ای هم دارد که اگر موفق شده اید و آن ها را انجام داده اید، که انشاءالله مشمول قبول پروردگار باشد، اگر کسانی هم غفلت کردند و توجه نداشتند، به یاد نگه دارند که همه سال، شب نیمه ی شعبان را مغتنم بشمارند.

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم 1376/09/25 عقیده مشترک همه مسلماناناین عقیده که همه ی مسلمان ها به آن معتقدند، مخصوص شیعه نیست، البته در خصوصیات و جزییاتش، بعضی فِرَق، حرف های دیگری دارند، اما اصل این که چنین دورانی پیش خواهد آمد و یک نفر از خاندان پیامبر چنین حرکت عظیم الهی را انجام خواهد داد و یملا الله به الارض قسطا و عدلا کما ملئت جورا و ظلما ، بین مسلمان ها متواتر است.

همه، این را قبول دارند.

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم 1376/09/25 تلاش استعمار بر علیه مهدویتبنده سندی را دیدم که در آن بزرگان استعمار و فرماندهان استعماری توصیه می کنند که ما باید کاری بکنیم که این عقیده ی به مهدویت، به تدریج از بین مردم زایل بشود! آن روز استعمارگر های فرانسوی و استعمارگر های انگلیسی در بعضی جا های آن مناطق بودند فرقی نمی کند که استعمار از کجا باشد استعمارگر های خارجی، قضاوتشان این بود که تا وقتی عقیده ی به مهدویت در بین این مردم رایج است، ما نمی توانیم این ها را درست در اختیار بگیریم! ببینید عقیده ی به مهدویت چه قدر مهم است! چه قدر خطا می کنند کسانی که به اسم روشنفکری و به اسم تجددطلبی می آیند و عقاید اسلامی را بدون مطالعه، بدون اطلاع، بدون اینکه بدانند دارند چه کار می کنند، مورد تردید و تشکیک و این ها قرار می دهند این ها همان کاری را که دشمن می خواهد، راحت انجام می دهند!بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم 1376/09/25 اعتقاد به مهدویت منشأ امیدچند خصوصیت در این عقیده ی مهدویت هست، که این خصوصیات برای هر ملتی، در حکم خون در کالبد و در حکم روح در جسم است.

یکی، امید است.

گاهی اوقات دست های قلدر و قدرتمند، ملت های ضعیف را به جایی می رسانند که امیدشان را از دست می دهند.

وقتی امید را از دست دادند دیگر هیچ اقدام نمی کنند، می گویند چه فایده ای دارد؟ ما که دیگر کار از کارمان گذشته است، با چه کسی دربیفتیم؟ چه اقدامی بکنیم؟ برای چه تلاش بکنیم؟ ما که دیگر نمی توانیم! اعتقاد به مهدویت، به وجود مقدس مهدی موعود (ارواحنا فداه)، امید را در دل ها زنده می کند.

هیچ وقت انسانی که معتقد به این اصل است، ناامید نمی شود.

چرا؟ چون می داند یک پایان روشن حتمی وجود دارد، برو برگرد ندارد.

سعی می کند که خودش را به آن برساند.

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم 1376/09/25 عید همه انسان های پاک و آزاده عالمروز ولادت مهدی موعود (ارواحنا لتراب مقدمه الفدا)، حقیقتا روز عید همه ی انسان های پاک و آزاده ی عالم است.

فقط کسانی در این روز ممکن است احساس شادی و خرسندی نکنند که یا جزو پایه های ظلم، یا جزو پیروان طواغیت و ستمگران عالم باشند، والا کدام انسان آزاده ای است که از گسترش عدالت، از برافراشته شدن پرچم دادگری و رفع ظلم در سراسر جهان خرسند نشود و آن را آرزو نکند.

بیانات در دیدار جمعی از بسیجیان 1378/09/03 منبع برکت، علم، درخشندگی و زیباییجوانان عزیز، بسیجیان، یکی از آن خورشید های فروزان به فضل و کمک پروردگار و به اراده ی الهی، امروز در زمان ما به عنوان بقیهالله فی ارضه، به عنوان حجّهالله علی عباده، به عنوان صاحب زمان و، ولی امر مطلق الهی در روی زمین وجود دارد.

برکات وجود او، انوار ساطعه از وجود او، امروز هم به بشر می رسد.

امروز هم انسانیت با همه ی ضعفها، گمراهی ها و گرفتاریهایش از انوار تابناک این خورشید معنوی و الهی که بازمانده ی اهل بیت است استفاده می کند.

امروز وجود مقدس حضرت حجت (ارواحنا فداه) در میان انسان های روی زمین، منبع برکت، منبع علم، منبع درخشندگی، زیبایی و همه ی خیرات است.

چشم های ناقابل و تیره ی ما آن چهره ی ملکوتی را از نزدیک نمی بیند، اما او مثل خورشیدی، درخشان است، با دل ها مرتبط و با روح ها و باطن ها متصل است و برای انسانی که دارای معرفت باشد، موهبتی از این برتر نیست که احساس کند، ولی خدا، امام بر حق، عبد صالح، بنده ی برگزیده در میان همه بندگان عالم و مخاطب به خطاب خلافت الهی در زمین با او، در کنار اوست، او را می بیند و با او مرتبط است.

آروزی همه ی بشر، وجود چنین عنصر والایی است.

عقده های فروخورده ی انسان ها در طول تاریخ، چشم به انتهای این افق دوخته است تا انسان والا و برگزیده از برگزیدگان خدا بیاید، تار و پود ظلم و ستم را که انسان های شریر در همه ی تاریخ تنیده اند از هم بدرد.

بیانات در دیدار جمعی از بسیجیان 1378/09/03 زمینه ای آماده تر از همیشهامروز، هم بشریت بیش از بسیاری از دوران های تاریخ، دچار ظلم و جور است، هم پیشرفتی که امروز بشریت کرده است، معرفت پیشرفته تر است.

ما به زمان ظهور امام زمان (ارواحنا فداه) این محبوب قلبی انسان ها نزدیک شده ایم، زیرا معرفت ها پیشرفت کرده است.

امروز ذهنیت بشر، آماده ی آن است که بفهمد.

بداند و یقین کند که انسان والایی خواهد آمد و بشریت را از زیر بار های ظلم و ستم نجات خواهد داد، همان چیزی که همه ی پیغمبران برای آن تلاش کرده اند همان چیزی که پیغمبر اسلام در آیه ی قرآن، وعده ی آن را به مردم داده است و یضع عنهم اصرهم والاغلال التی کانت علیهم دست قدرت الهی به وسیله ی یک انسان عرشی یک انسان خدایی، یک انسان متصل به عالم های غیبی، معنوی و عوالمی که برای انسان های کوته نگری مثل ما قابل درک و تشخیص نیست می تواند این آرزو را برای بشریت برآورده کند، لذا دلها، شوق ها و عشق ها به سمت آن نقطه، متوجه و روز به روز متوجه تر است.

ملت ایران، امروز این امتیاز بزرگ را دارد که فضای کشور، فضای امام زمان است.

نه فقط شیعه در همه ی عالم، بلکه همه ی مسلمان ها در انتظار مهدی موعودند.

امتیاز شیعه این است که این موعود الهی و قطعی همه ی طوایف مسلمین بلکه همه ی ادیان الهی را با اسم و رسم و خصوصیات و تاریخ ولادت می شناسند.

بیانات در دیدار جمعی از بسیجیان 1378/09/03 جلوه های حضور مهدی (عج)خیلی از بزرگان ما در همین دوران غیبت، آن عزیز و محبوب دل های عاشقان و مشتاقان را از نزدیک، زیارت کرده اند.

بسیاری از نزدیک با او بیعت کرده اند.

بسیاری از او سخن دلگرم کننده، شنیده اند.

بسیاری از او نوازش دیده اند و بسیار دیگری بدون این که او را بشناسند از او لطف و نوازش و محبت دیده و او را نشناخته اند.

در همین جبهه ی جنگ تحمیلی، جوان هایی که در لحظه های حسّاس، احساس نورانیت و معنویت کردند لطفی از غیب به سوی دل های خودشان حس و لمس کردند و نشناختند و نفهمیدند بسیارند.

امروز هم همان جور است.

بیانات در دیدار جمعی از بسیجیان 1378/09/03 پیوند ناگسستنیبسیج به معنی حضور و آمادگی درهمان نقطه ای است که اسلام و قرآن و امام زمان (ارواحنا فداه) و این انقلاب مقدس به آن نیازمند است لذا پیوند میان بسیجیان عزیز و حضرت، ولی عصر (ارواحنا فداه) مهدی موعود عزیز یک پیوند ناگسستنی و همیشگی است.

بیانات در دیدار جمعی از بسیجیان 1378/09/03 مراقبت از کشور و ملت ایرانو امام زمان (ارواحنا فداه) که این کشور و این ملت در ید قدرت و قبضه ی اوست مراقب این کشور و این ملت است.

بیانات در دیدار با اقشار مختلف مردم 1378/12/11 درس های عمیق میلاداین میلاد و این یاد بزرگ باید به ما درس بدهد.

احساسات بسیار خوب است.

عواطف، پشتوانه ی بسیاری از اعمال نیکوی انسانهاست.

ایمان و عقیده ی قلبی به وجود این منجی عظیم عالم، شفابخش بسیاری از بیماری ها و درد های معنوی و روحی و اجتماعی است، ولی فراتر از همه ی این ها ما باید از این یاد از این خاطره، از این حادثه ی عظیم، درس بگیریم.

هر سال این جشن ها برپا می شود و دل ها را معطر می کند اگر درس های عمیقی که در تجدید این خاطره وجود دارد برای رفتار ما و عمل ما بتواند یک آموزنده و معلم به حساب بیاید یقیناً پیشرفت جامعه ی ما به سمت کمال روانتر و سریعتر خواهد شد.

یک درس از این درس ها این است که همه بدانند، همه اذعان و باور کنند که حرکت عالم به سمت صلاح است، به سمت آفاق روشن است.

مستکبران عالم هر چه میخواهند بگویند، تظاهربه قدرت نمایی بکنند، اما لشکر حق و حقیقت و کاروانی که بشریت را به سمت سرمنزل عدل و داد پیش می برد روزبه روز در حال افزایش یافتن است.

گذشت سال ها نمی تواند این امید را در دل ها از بین ببرد یا کم فروغ کند که در آینده که امیدواریم آن آینده چندان دور نباشد همه ی آحاد بشر طعم عدالت را به معنای واقعی کلمه خواهند چشید.

حقانیت آن دولت الهی و حکومت ربوبی در زمین در این است که همه ی آحاد بشر سهم خود را از معرفت حقیقت و عمل به حقیقت خواهند گرفت قدرتمندان و مستکبران و زورگویان و زراندوزان و زورمداران عالم هر چه تلاش کرده اند و بکنند، نخواهند توانست این حرکت را، این رفتار طبیعی بشر را به سمت صلاح متوقف کنند.

البته در کار خدا در زمین طفره نیست.

کار ها بر طبق روال طبیعی انجام می گیرد، اما طبیعت و فطرت عالم این است، طبیعت عالم این است که به سمت کمال برود و می رود.

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم در سالروز میلاد خجسته امام زمان (عج) 1379/08/22 شعار های امام زمان (عج)شعار هایی که امام زمان (علیه الصّلاه والسّلام و عجّل الله تعالی فرجه) بر سر دست خواهد گرفت و عمل خواهد کرد امروز شعار های مردم ماست، شعار های یک کشور و یک دولت است، این خودش یک گام بسیار بلندی به سوی اهداف امام زمان است یک روزی شعار توحید، شعار معنویت، شعار دینداری در دنیا منسوخ شده بود، سعی کرده بودند به طور کلی آن را به دست فراموشی بسپارند، اما امروز در این منطقه ی عالم، این شعارها، شعار های رسمی حکومت است، شعار های رسمی اداره ی کشور و آحاد ملت است، علاوه بر این شعار ها آرزوی ملت های مسلمان در بسیاری از کشور های دنیاست و این شعار ها یک روز تحقّق پیدا خواهد کرد.

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم در سالروز میلاد خجسته امام زمان (عج) 1379/08/22 روز ظهوراین زمینه ها وقتی آماده شد، آن وقتی که معلوم شد در مقابل قدرت مادی مستکبران عالم، زمینه ی این وجود دارد که آحاد بشر بتوانند بر روی حرف حق خود بایستند، آن روز، روز ظهور امام زمان است آن روز، روزی است که منجی عالم بشریت به فضل پروردگار ظهور کند و پیام او همه ی دل های مستعد را که در همه جای جهان هستند، به خود جذب کند و آن وقت دیگر قدرت های ستمگر، قدرت های زورگو، قدرت های متکی به زر و زور نتوانند حقیقت را آن چنانی که قبل از آن همیشه کرده اند با فشار زر و زور خود به عقب بنشانند یا مکتوم نگهدارند.

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم در سالروز میلاد خجسته امام زمان (عج) 1379/08/22 قطعیت غلبه صلاح بر فساداز نظر اسلام و بینش اسلامی، جریان عالم به سمت حاکمیت حق و به سمت صلاح است، این بروبرگرد هم ندارد.

همه ی انبیاء و اولیاء آمده اند تا انسان را به آن بزرگراه اصلی ای سوق بدهند که وقتی وارد آن شد.

بدون هیچ گونه مانعی تمام استعدادهایش می تواند بروز کند.

انبیاء و اولیاء این مردم گمگشته را مرتب از این کوه و کمر و دشت ها و کویر ها و جنگل ها به سمت این راه اصلی سوق دادند و هدایت کردند.

هنوز بشریت به نقطه ی شروع آن صراط مستقیم نرسیده است آن در زمان، ولی عصر (ارواحنا فداه) محقق خواهد شد لیکن همه این تلاش ها اصلا بر اساس این بینش است که نهایت این عالم، نهایت غلبه ی صلاح است ممکن است زودتر بشود، ممکن است دیرتر بشود، اما بروبرگرد ندارد، قطعا این طوری است که در نهایت صلاح بر فساد غلبه خواهد کرد.

قوای خیر بر قوای شر غلبه می کنند.

این هم یک نقطه از نقاط جهان بینی اسلامی است که در آن هیچ گوهه تردیدی نیست.

بیانات در دیدار مسؤولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران 1379/09/12 زندگی بشر از آن جا به بعد است!دنیای سرشار از عدالت و پاکی و راستی و معرفت و محبت دنیای دوران امام زمان است که زندگی بشر هم از آن جا به بعد است.

زندگی حقیقی انسان دراین عالم، مربوط به دوران بعد از ظهور امام زمان است که خدا می داند بشر در آن جا به چه عظمت هایی نایل خواهد شد.

خطبه های نماز جمعه ی تهران 1379/01/26 روز تحقق شعار هاشعار هایی که امام زمان علیه الصلاهوالسلام وعجل الله تعالی فرجه بر سر دست خواهد گرفت و عمل خواهد کرد، امروز شعار های مردم ماست؛ شعار های یک کشور و یک دولت است.

این شعار ها یک روز تحقق پیدا خواهد کرد.

بیانات در سالروز میلاد خجسته ی امام زمان (عج) 1379/08/22 یک حکومت صددرصد مردمیحکومت آینده ی حضرت مهدی موعود ارواحنافداه، یک حکومت مردمی به تمام معناست.

امام زمان، تنها دنیا را پر از عدل و داد نمیکند؛ امام زمان از آحاد مؤمن مردم و با تکیه به آنهاست که بنای عدل الهی را در سرتاسر عالم استقرار میبخشد و یک حکومت صددرصد مردمی تشکیل میدهد.

دیدار اقشار مختلف مردم به مناسبت نیمه ی شعبان در مصلای تهران 1381/07/30 ناظر است و میبیند!امام زمان ناظر است و میبیند.

انتخابات شما را امام زمان دید؛ اعتکاف شما را امام زمان دید؛ تلاش شما جوان ها را برای آذین بندی نیمه ی شعبان، امام زمان دید؛ حضور شما زن و مرد را در میدان های گوناگون، امام زمان دیده است و میبیند؛ حرکت دولتمردان ما را در میدان های مختلف، امام زمان میبیند و امام زمان از هر آنچه که نشانه ی مسلمانی و نشانه ی عزم راسخ ایمانی در آن هست و از ما سر میزند، خرسند میشود.

اگر خدای نکرده عکس این عمل بکنیم، امام زمان را ناخرسند میکنیم.

ببینید، چه عامل بزرگی است.

دیدار اقشار مختلف مردم به مناسبت نیمه ی شعبان 1384/06/29 عید بزرگجشن میلاد حضرت حجت (عجّل الله فرجه و ارواحنا فداه) برای عموم شیعیان، بلکه همه ی عدالتخواهان عالم، یک عید بزرگ است؛ لذا مردم ما در این جشن با همه ی وجود و با دل و جان، محبت و ارادت خود را به آستان حضرت بقیهالله (ارواحنا فداه) ابراز می کنند.

آنچه برای ما به عنوان دوستداران و معتقدان به امامت و ولایت حضرت مهدی (سلام الله علیه) مهم است، این است که علاوه ی بر اظهار ارادت و شادی، از این خاطره ی تاریخی، یا از این اعتقاد شیعی درس بگیریم.

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم به مناسبت نیمه ی شعبان در مصلای تهران 1381/07/30 امتیاز شیعه در مبحث مهدویتالبته اعتقاد به ظهور مهدی در دورانی از تاریخ، مخصوص شیعه نیست؛ همه ی مسلمانان، اعم از شیعه و سنی به این معنا معتقدند؛ بلکه غیرمسلمانان هم به یک صورت معتقدند؛ منتها امتیاز شیعه در این است که این شخصیت نجات بخش بشریت را با نام و نشان و خصوصیات می شناسد و معتقد است او همواره برای دریافت دستور الهی، حاضر و آماده است.

هر وقت پروردگار عالم به او دستور دهد، او آماده ی شروع آن کار عظیمی است که بناست بشریت و تاریخ را متحول کند.

آنچه ما به عنوان یک درس و تعلیم معرفتی و عملی از این قضیه باید بگیریم، مهم است.

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم به مناسبت نیمه ی شعبان در مصلای تهران 1381/07/30 عدالت، برجسته ترین شعار مهدویتبرجسته ترین شعار مهدویت عبارت است از عدالت.

مثلاً در دعای ندبه وقتی شروع به بیان و شمارش صفات آن بزرگوار می کنیم، بعد از نسبت او به پدران بزرگوار و خاندان مطهرش، اولین جمله ای که ذکر می کنیم، این است: این المعدّ لقطع دابر الظلّمه، این المنتظر لاقامه الامت والعوج، این المرتجی لازاله الجور والعدوان ؛ یعنی دل بشریت می تپد تا آن نجاتبخش بیاید و ستم را ریشه کن کند؛ بنای ظلم را - که در تاریخ بشر، از زمان های گذشته همواره وجود داشته و امروزهم با شدت وجود دارد - ویران کند و ستمگران را سر جای خود بنشاند؛ این اولین درخواست منتظران مهدی موعود ازظهور آن بزرگوار است.

یا در زیارت آل یاسین وقتی خصوصیات آن بزرگوار را ذکر می کنید، یکی از برجسته ترین آن ها این است که الّذی یملأ الارض عدلا و قسطا کما ملأت ظلما و جورا .

انتظار، این است که او همه ی عالم - نه یک نقطه - را سرشار از عدالت کند و قسط را در همه جا مستقر نماید.

در روایاتی هم که درباره ی آن بزرگوار هست، همین معنا وجود دارد؛ بنابراین انتظار منتظران مهدی موعود، در درجه ی اول، انتظار استقرار عدالت است.

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم به مناسبت نیمه ی شعبان در مصلای تهران 1381/07/30 اولین درساولین درس عملی از این موضوع این است که نابود کردن بنای ظلم در سطح جهان، نه فقط ممکن است، بلکه حتمی است.

این مطلب بسیار مهمی است که نسل های بشری امروز معتقد نباشند که در مقابل ظلم جهانی، نمی شود کاری کرد.

امروز وقتی ما با نخبگان سیاسی دنیا از ظلم های مراکز قدرت بین المللی و سیستم جهانی ِ ظلم - که امروز به سرکردگی استکبار در همه ی دنیا وجود دارد صحبت می کنیم، می بینیم آن ها می گویند بله، چیزی که شما می گویید، درست است؛ واقعاً دارند ظلم می کنند؛ اما کاری نمی شود کرد! یعنی مجموعه ی بزرگی از نخبگان که سررشته ی کار در دنیا در دست آنهاست، اسیر یأس و ناامیدی اند و این یأس و ناامیدی را به ملت های خود سرریز می کنند و آن ها را از این که بتوان نقشه ی ظالمانه و شیطانی امروز دنیا را عوض کرد، مأیوس می کنند.

بدیهی است که انسان های مأیوس نمی توانند هیچ حرکتی در راه اصلاح انجام بدهند.

آن چیزی که انسان ها را وادار به کار و حرکت می کند، نور و نیروی امید است.

اعتقاد به مهدی موعود، دل ها را سرشار از نور امید می کند.

برای ما که معتقد به آینده ی حتمی ظهور مهدی موعود (علیه السلام) هستیم، این یأسی که گریبانگیر بسیاری از نخبگان دنیاست، بی معناست.

ما می گوییم نخیر، می شود نقشه ی سیاسی دنیا را عوض کرد؛ می شود با ظلم و مراکز قدرت ظالمانه درگیر شد و در آینده نه فقط این معنا امکان پذیر است، بلکه حتمی است.

وقتی ملتی معتقد است نقشه ی ظالمانه و شیطانیِ امروز در کل عالم قابل تغییر است، آن ملت شجاعت پیدا می کند دست تقدیر، تسلط بر ستمگران را برای همیشه به طور مسلّم ننوشته است.

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم به مناسبت نیمه ی شعبان در مصلای تهران 1381/07/30 راه استقرار عدالت مهدویدرس دیگری که اعتقاد به مهدویت و جشن های نیمه شعبان باید به ما بدهد، این است: عدالتی که ما در انتظار آن هستیم عدالت حضرت مهدی (علی علیه السّلام) که مربوط به سطح جهان است با موعظه و نصیحت به دست نمی آید؛ یعنی مهدی موعود ملت ها نمی آید ستمگران عالم را نصیحت کند که ظلم و زیاده طلبی و سلطه گری و استثمار نکند.

با زبان نصیحت، عدالت در هیچ نقطه ی عالم مستقر نمی شود.

استقرار عدالت، چه در سطح جهان آن طور که آن وارث انبیاء انجام خواهد داد و چه در همه ی بخش های دنیا، احتیاج به این دارد که مردمان عادل و انسان های صالح و عدالت طلب، قدرت را در دست داشته باشند و با زبان قدرت با زورگویان حرف بزنند.

با کسانی که سرمست قدرت ظالمانه هستند، نمی شود با زبان نصیحت حرف زد؛ با آن ها باید با زبان اقتدار صحبت کرد.

آغاز دعوت پیغمبران الهی با زبان نصیحت است؛ اما بعد از آن که توانستند طرفداران خود را گرد بیاورند و تجهیز کنند، آنگاه با دشمنان توحید و دشمنان بشریت، با زبان قدرت حرف می زدند.

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم به مناسبت نیمه ی شعبان در مصلای تهران 1381/07/30 * ویرانی کاخ های ستمامام زمان (ارواحنافداه) با اقتدار و قدرت و تکیه بر توانایی ای که ایمان والای خود او و ایمان پیروان و دوستانش، او را مجهز به آن قدرت کرده است، می رود گریبان ستمگران عالم را می گیرد و کاخ های ستم را ویران می کند.

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم به مناسبت نیمه ی شعبان در مصلای تهران 1381/07/30 حکومت مردمی به تمام معنادرس مهم دیگری که وجود دارد، این است که حکومت آینده ی حضرت مهدی موعود (ارواحنافداه) یک حکومت مردمیِ به تمام معناست.

مردمی یعنی چه؟ یعنی متکی به ایمان ها و اراده هاو بازوان مردم است.

امام زمان، تنها دنیا را پر از عدل و داد نمی کند؛ امام زمان از آحاد مؤمن مردم و با تکیه به آنهاست که بنای عدل الهی را در سرتاسر عالم استقرار می بخشد و یک حکومت صددرصد مردمی تشکیل می دهد؛ اما این حکومت مردمی با حکومت های مدعی مردمی بودن و دمکراسی در دنیای امروز از زمین تا آسمان تفاوت دارد.

آنچه امروز در دنیا اسم دمکراسی و مردم سالاری را روی آن گذاشته اند، همان دیکتاتوری های قدیمی است که لباس جدید بر تن کرده است؛ یعنی دیکتاتوری گروهها.

اگر رقابت هم وجود دارد، رقابت بین گروههاست و مردم در این میان هیچکاره اند.

یک گروه به قدرت دست پیدامی کنند و در سایه ی قدرت سیاسی که همه ی زمام های امور را در کشور در اختیار او می گذارد و با سوءاستفاده از این قدرت، ثروت و پول و سرمایه را به نفع خود گردآوری می کند و آن ها را در راه به دست آوردن دوباره ی قدرت مصرف می کند.

دمکراسی های امروز دنیا بر پایه ی تبلیغات دروغ و فریبنده و مسحور کردن چشم ها و دلهاست.

امروز در دنیا هرجا شعار دمکراسی می دهند، شما ببینید برای تبلیغات کاندیدا های ریاست جمهوری و یا نمایندگان مجلس چه کار می کنند.

پول خرج می کنند.

دمکراسی در پنجه ی اقتدار پول اسیر است.

مردم سالاری امام زمان یعنی مردم سالاری دینی با این روش، بکلّی متفاوت است.

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم به مناسبت نیمه ی شعبان در مصلای تهران 1381/07/30 پرتو کوچکی از آن حقیقت درخشاندر نظام اسلامی که مظهر کامل آن، حکومت حضرت بقیهالله (ارواحنافداه) است، فریب و حیله گری برای جلب آراء مردم، خودش جرم است؛ استفاده ار قدرت برای به دست آوردن پول، یکی از بزرگترین جرائم است.

آنجا یاران حضرت مهدی موظفند در سطوح پایین زندگی کنند.

نظام اسلامی ما پرتو کوچکی از آن حقیقت درخشان است.

ما هرگز این ادعا را نکردیم و نمی کنیم، اما باید نشانه ای از او داشته باشیم.

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم به مناسبت نیمه ی شعبان در مصلای تهران 1381/07/30 توسل و انس معنوی با امام زمان (علیه السلام)این توسلاتی که در زیارات مختلف وجود دارد که بعضی از این ها اسانید خوبی هم دارد، این ها بسیار باارزش است؛ و توسل، توجه، انسِ با آن بزرگوار از دور.

این انس به معنای این نیست که حالا کسی ادعا کند که من خدمت حضرت میرسم یا صدای ایشان را میشنوم؛ ابداً اینجور نیست.

غالب آنچه که در این زمینه گفته میشود، ادعاهایی است که یا دروغ است، یا طرف دروغ هم نمیگوید، تصور میکند، تخیل میکند.

ما کسانی را دیدیم.

آدم های دروغگویی نبودند، اما خیال میکردند، تخیل میکردند؛ تخیلات خودشان را به عنوان واقعیت برای این و آن نقل میکردند! نبایستی تسلیم این ها شد.

راه درست، راه منطقی.

آن توسل، توسل از دور است؛ توسلی است که امام آن را از ما میشنود، ان شاءاللَّه میپذیرد؛ ولو اینکه ما با مخاطب خودمان از دور داریم حرف میزنیم؛ اشکالی ندارد.

خدای متعال سلامِ سلام دهندگان و پیامِ پیام دهندگان را به آن بزرگوار میرساند.

این توسلات و این انس معنوی بسیار خوب و لازم است.

بیانات در دیدار اساتید و فارغ التحصیلان تخصصی مهدویت 1390/04/18 بیشتر بخوانید: در آخرالزّمان از خاندان پیامبر، شخصی ظهور می کند که دنیا را از عدل، از دادگستری و از نیکی پُر می سازد
کلید واژه ها: دوران - انتظار - امام زمان - بیانات رهبر انقلاب - رهبر انقلاب اسلامی - پایگاه اطلاع رسانی - الهی - اهل بیت - انقلاب اسلامی - قرار - برقرار - آرمانی - ارزش - پیامبر - برند - جانشین - ارتباط - مردم - الله - حاکمیت - رهبر انقلاب - اطلاع رسانی - مصداق - زندگی - عاطفی - زمان - زمین - خبرگزاری - امام - وعده

آخرین اخبار سرویس:
از کولوسیوم روم تا تخت جمشید ایران/ چرا باید به تاریخ خود افتخار کنیم؟

زنان پیشگام در عکاسی خبری

لزوم تامین آب برای فصل کشت پاییزه

دوره های آموزشی و پژوهشی در کاشان برگزار می شود

دیدار آیت الله رمضانی گیلانی با نبیه بری

شرکت های بزرگ به مسئولیت اجتماعی خود در خوزستان عمل کنند

فروش منافع ملی ادامه می یابد؟

کارهای اجرایی خوزستان ناقص انجام می شود/عدم استفاده صنایع ازکارون

شمخانی خطاب به الهام علی اف: مراقب دام های پرهزینه شیاطین باشید

گذر از موانع تحریم در سایه اصلاح ساز و کارهای داخلی

شیوه جمع آوری زباله باید تغییر کند/ سود زباله به جیب مافیا می رود

خاموشی های برنامه ریزی شده حداقل تا سال 1402 ادامه دارد

خاموشی های برنامه ریزی شده حداقل تا سال 1402 ادامه دارد!

عزت الله ضرغامی برای آینده چه برنامه ای دارد؟

اتاق فکر تخریب مجلس درباره مصوبه محرمانه بودن اموال مسوولان به کاهدان زد!

برای بزرگراه ایذه – لردگان کاری انجام نشده است

تصمیم پژمان پشتام در صورت مواجهه با نماینده اسراییل

واکنش توییتری احمد مرادی و منصور آرامی به ماجرای انتزاع

تأسیس تشکلی برای مقابله با تکثیر غیرقانونی کتاب/ تیراژ 100 نسخه ای کتاب زیبنده کشور 83 میلیون نفری نیست

کارشناسان و صاحب نظران برای کاهش آمار طلاق چاره اندیشی کنند

تصمیم پژمان پشتام در صورت مواجهه با نماینده اسراییل

دشمن تمام تلاش خود را برای مخدوش کردن حوزه علمیه و ولایت فقیه بکار گرفته است

امام حسن عسکری برای ترویج آموزه های دینی خستگی ناپذیر تلاش کردند

برگزاری مراسم شهادت امام حسن عسکری(ع) در میشیگان آمریکا+تصاویر

حوادث تروریستی متوالی ثابت می کند که دولت افغانستان در برقراری نظم شکست خورده است

چرا روحانی، هاشمی نمی شود؟

ویدیوکست | آقا جان از انتظار نگو از وصال بگو

آشوری: مطرح کنندگان دوباره طرح انتزاع متوجه منافع ملی نیستند/ رییس جمهور از ماهیت خواسته های اینچنینی مطلع اند

آغاز امامت امام زمان(عج) غدیری دیگر

فاجعه نماز جمعه شیعیان قندهار سبب خشم حوزه های علمیه جهان است

ماموریت اصلی منتظران ظهور چیست؟

موسوی: چگونه می شود حکومت تشکیل داد ولی به فکر امنیت مردم نبود؟

نماهنگ | بهترین هدیه به امام زمان «عج» ترک گناه است

تبلیغ قرآن کارکرد اصلی تلاوت است

سردار باقری به روسیه می رود

هشدار شمخانی به الهام علی اف

از کولوسیوم روم تا تخت جمشید ایران

نبرد تمام عیار جانی دپ و امبر هرد در ویرجینیا

تبلیغ قرآن؛ کارکرد اصلی تلاوت / افتتاح مؤسسه جدید قرآنی در اراک

ماجرای توهین عضو شورای شهر سمنان به منتقدان چه بود؟+ سند

چاهی که روحانی در اولین و آخرین روز دولتش برای آذربایجان کند/ از شعار احیای دریاچه ارومیه تا در بن بست قرار دادن تبریز

ترتیل صفحه 245 قرآن/ آزمون سخت حضرت یعقوب (ع)+فیلم، متن و مفاهیم

سرنوشت «رتبه بندی معلمان» چه می شود؟/ حقی که سال هاست نادیده گرفته شده

انتشار لیست نهایی انجمن نخبگان مهندسی ساختمان در انتخابات نظام مهندسی تهران

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 23 مهر

کارمند خانم در دفتر بیمه نیازمندیم

بیانیه مشترک مصطفی الکاظمی و برهم صالح درباره انتخابات عراق

در فضای خزنده ضد ایرانی/ آیا عراق، آذربایجانی دیگر می شود؟

اگر ایران نبود، کل اروپا گرفتار مواد مخدر می شد

عکس| لباس بندری مژده لواسانی

خبر مهم | آغاز گفتگوهای برجامی تا دو هفته دیگر

بهجت و سرور قلبی محبان اهل بیت (س) در سالروز آغاز امامت صاحب الامر و الزمان (عج)

گزارش تصویری: مراسم بزرگداشت شهدای مسجد جامع قندوز در شهر مقدس قم + تصاویر

ایام تعطیلی حرم مطهر رضوی دشوارترین دوران زندگی ام بود

فضاسازی شهری برای کنگره 3535 شهید استان زنجان

باید دعای طلب باران بخوانیم و از خداوند طلب باران رحمت الهی کنیم

از تشریفات تبریک خودداری کنید

شورای فقهی بنیاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در قم تشکیل می شود

چالش جوانگرایی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ شعار یا تعبیر رویا

سینمای غرب مفهوم مهدویت را درک کرده اما ما نسبت به مهدویت غافلیم

اظهارات جدید نماینده مجلس درباره بودجه و تصویب رتبه بندی معلمان

ایران ادعا های رییس جمهور آذربایجان را ساختگی دانست

دانشگاه امام صادقی ها دولت رییسی را قبضه کردند/ نیمی از کابینه، دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) + جزییات

ماده 477 به یک معضل برای دیوان عالی تبدیل شده است / چرا اساساً یک قاضی باید حکمی صادر کند که خلاف بیّن شرع باشد؟

دانشگاهیان نقش مهمی در رسیدن تمدن نوین اسلامی دارند/صدای شکستن استخوان های نظام لیبرال دموکراسی شنیده می شود

لزوم ایجاد واحدهای جدید پتروشیمی در خوزستان / انجام مطالعات ایجاد 3 شهر اقتصادی

مراکز علمی، پژوهشی و آموزشی ما نسبت به مسأله مهدویت کم کاری کرده اند/سینمای غرب مفهوم مهدویت را درک کرده اما ما نسبت به مهدویت غافلیم

آغاز امامت امام زمان (عج)

بار سنگین حفاظت از امنیت کشور بر عهده نیروی انتظامی است

تحلیل و تبیین | امام عسکری (ع) شیعه را برای عصر غیبت آماده کرد

ادامه تظاهرات معترضان به نتایج انتخابات پارلمانی عراق در بصره

محسن رضایی: مشکل بزرگ کشور تحریم های داخلی است

خروج تدریجی اورژانس از واکسیناسیون کرونا

کشف 38 تن مواد مخدر در فارس/ هشدار به مخلان نظم و امنیت عمومی

شاخص های فرهنگی چهارمحال و بختیاری بررسی شد

آیت الله العظمی فیاض برای درمان عازم انگلستان شد

استفاده از تصویر شفیعی کدکنی در تبلیغ یک پوشک بزرگسال

انتقاد تند پزشکیان از سفرهای بدون پشتوانه رییسی/مصوبات استانی احمدی نژاد 100 سال دیگر هم اجرا نمی شوند چه برسد به رییسی!

قالیباف: آغاز امامت امام زمان(عج) نویددهنده پایان عصر بی عدالتی است

شوخی جالب ابراهیم رییسی با خودش! + فیلم

پاشینیان ادعاهای تازه علی اف علیه ایران و ارمنستان را تکذیب کرد

لایحه دایمی کردن همسان سازی حقوق بازنشستگان در مجلس مطرح می شود

از نظارت بر خوابگاه های دانشجویی تا رونمایی از شگرد جدید مجرمان اجتماعی

چیدمان پازل مدیران ارشد رسانه ملی با نیروهای جوان

حرکت آکروباتیک پلنگ برای شکار آهو

کدام فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق به دولت ابراهیم رییسی رفتند؟

عوارض اتوبان تبریز-سهند حذف می شود؟

مشخصات ردمی نوت 11 پیش از رونمایی فاش شد

بازدید محسن رضایی از خوزستان

خشم حوزه های علمیه از تکرار فاجعه قندوز در قندهار افغانستان؛ استکبارجهانی در ویرانی بلاد اسلامی نقش دارد

دو عنوان سومی جودوکاران خراسان شمالی در رقابت های کشور

اژه ای: اگر یک قاضی مکرراً حکم خلاف شرع دهد باید مورد سؤال قرار بگیرد

جباری: طرح دوباره ماجرای انتزاع وحدت شکن است/ مسؤولان عالی کشور مراقب دستاویزهای سیاسی برخی باشند

قابلیت های ایران با جمهوری آذربایجان به هیچ وجه قابل مقایسه نیست

محسن رضایی: تمام تحریم های داخلی را در این دولت برمی داریم

جشن امامت حضرت مهدی (عج) در میدان امام حسین (ع)

علیرضا دبیر: در شورای شهر بابت داشته هایم به من تهمت زدند/ با اصرار حمید سوریان و استخاره وارد فدراسیون شدم + ویدئو

محسن رضایی: تمام تحریم های داخلی را در این دولت برمی داریم

تمام تحریم های داخلی را در این دولت برمی داریم

کشته شدن نماینده مجلس انگیس بر اثر حمله با چاقو

مردم ما آن دوران آرمانی و دوران حاکمیت ارزش های والای الهی بر زندگی بشر را انتظار می برند

مردم ما آن دوران آرمانی و دوران حاکمیت ارزش های والای الهی بر زندگی بشر را انتظار می برند