موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - پژمان جمشيدي - فرهاد مجيدي - الهلال عربستان - بين نيازمندان - واكسيناسيون كرونا - بسته معيشتي - بسته معيشتي بين نيازمندان - باشگاه استقلال - اميرحسين صديق - هتلداري و گردشگري - معوقات كارگران - سعيد خوش قامت - خانه دانشجويي - آنفلوانزاي پرندگان - فرماندار گرمسار - اداره ورزش - اتحاديه تاكسيراني هاي كشور - توليد برنج - مدل لباس مردانه - پذيرايي - شرايط قرمز كرونايي - روابط خاروي

مطالب مرتبط:
فرش قرمز برای دولت رییسی؟ /ملاحظاتی درباره طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی/ ثبات قیمت ها با 6 راهکار
فرش قرمز برای دولت رییسی؟
واکنش کنایه آمیز رقیب ابراهیم رییسی به طرح اینترنتی مجلس
غیبت مشکوک قالیباف در تلخ ترین روز مجلس/ دام تندروها پیش پای دولت رییسی
واکنش کنایه آمیز رقیب ابراهیم رییسی به طرح ضداینترنت مجلس
-127 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 9 مرداد 1400 ساعت 04:402021-07-31سياسي

فرش قرمز برای دولت رییسی؟ /ملاحظات کیهان درباره طرح اینترنتی مجلس/ ثبات قیمت ها با 6 راهکار


حرف حساب موافقان و مخالفان طرح صیانت، درخشش دختران بی مدال ایران در المپیک، فاصله 100 ساله دهک اول تا خانه دار شدن، بن بست ترسناک پس از گفت وگوی بدفرجام، - در ادامه تعدادی از یادداشت های منتشره در روزنامه های امروز را مرور می کنیم: فرش قرمز برای دولت رییسی؟ احمد غلامی، سردبیر روزنامه شرق در سرمقاله امروز این روزنامه با عنوان فرش قرمز برای دولت رییسی؟ نوشت: دعوت رییسی از منتقدان در آستانه تشکیل دولت، نوید پویایی در سیاست داخلی را می داد، اما در شیوه برخورد های اخیر با اعتراضات خوزستان و دیگر اعتراضات، این ماجرا سمت و سوی دیگری پیدا کرد.

در این بین مجلس یازدهم هم با تصویب طرح محدودسازی اینترنت از فصل دیگری خبر داد تا به مردم بفهماند مهم رأی کثیر آنان نیست، با رأی حداقلی مردم نیز می توان برای بسیاری تصمیم گرفت.

تصمیم مجلس در خلأ میان دو دولت بسیار پرمعناست.

دولت روحانی که دیگر دولت به حساب نمی آید و کارش تمام شده است و دولت رییسی هم اگر موافق این طرح باشد یا نباشد باز در برابر عمل انجام شده قرار گرفته است.

عملکرد مجلس پیش از آنکه فرش قرمزی برای دولت رییسی باشد، خط و نشان کشیدن برای دولت سیزدهم از طریق موازنه مثبت است؛ یعنی تحمیل اراده به دیگری در حین موافقت در یک موضوع.

شاید این گونه به نظر برسد که تصویب طرح محدودسازی اینترنت در روز های پایانی دولت روحانی صورت گرفته است تا این کار به پای دولت روحانی نوشته شود.

البته بعید است مجلسی که این گونه طرح را مایه مباهات خود می داند دلش بخواهد در افتخار این گونه تصمیمات کسی را سهیم کند؛ بنابراین آنچه خواسته یا ناخواسته به ذهن متبادر می شود، ایجاد موازنه مثبت با نهاد های رسمی و سران دیگر قواست؛ اما با اراده مجلس.

اسپینوزا باور دارد قطب های متضاد قدرت همدیگر را در نهایت واپس می رانند و درصدد اعمال اراده خود هستند تا قدرت نیروی متضاد را به نفع خود تضعیف کنند.

اگرچه سران قوا مخالف طرح محدودسازی اینترنت نبودند و نیستند، اما بیش از دو قوه دیگر، قوه مجریه باید هزینه این تصمیمات را بپردازد.

انگار این سرنوشت محتوم همه دولت های ایران است.

گاه با اینکه آنان به انجام تصمیمی رغبت دارند، اما علی رغم تمایل شان این تصمیم در زمانی نامناسب به آنان تحمیل می شود.

این وضعیت از ضعف ساختاری همه دولت هاست.

هیچ کدام از دولت های ایران با تعریف رایج از دولت ها شباهتی ندارند.

مارکسیست ها بر این باورند که با رشد سرمایه داری، سرمایه داران بیش از پیش به دولت تکیه کرده تا از حقوق و مالکیت خودشان صیانت کنند.

سرمایه داران بدون حمایت دولت، کنترل بر ابزار های تولید و دسترسی به بازار های جهانی را از دست خواهند داد.

با اینکه دولت های ایران مخالفتی جدی با سرمایه داری ندارند، اما راه را نیز برای آنان هموار نمی کنند و درست تر آن است که بگوییم اصلا چنین رابطه ای بین سرمایه داران و دولت های ایران وجود ندارد.

رابطه دولت های ایران با سرمایه داران رابطه نسبی است نه سببی.

این سرمایه داران دولتی هم دولت اند و هم نیستند.

این موضوع یکی از مشکلات مهم دولت ها بوده است.

این سرمایه داران دولتی خواسته یا ناخواسته در تصمیمات دولت ها اثرگذار بوده اند و زمانی که طرح و تصمیمی به نفعشان نبوده، آن را از مسیر اصلی خارج کرده اند.

ازاین رو نه تن ها دولت ها با نهاد های رسمی دچار تعارض منافع می شوند، گاه این تعارض منافع به بدنه دولت هم تسری پیدا کرده و طرفه آنکه برخی از این تعارض منافع به خانه ملت و نمایندگان آن که می بایستی صدای مردم باشند هم کشیده شده است.

ازاین رو نمایندگانی که باید حامی منافع مردم باشند، در خدمت منافع خود بوده اند.

دولت روحانی بیش از هر دولت دیگری درگیر این تعارض منافع بوده و اگر بگوییم بخشی از انفعال دولت در همین تعارض منافع در بدنه دولت نهفته است، اغراق نکرده ایم.

مارکسیست ها معتقدند وقتی سرمایه داران در پی تقویت دولت اند اختیار خودشان را به مدیران دولتی یا سرمایه داران همفکری که نهاد های دولتی را اداره می کنند انتقال می دهند.

ازاین رو دولت ها می توانند نماینده طرح های حاکم باشند و خواسته های آنان را دنبال کنند.

این تعریف تا حدودی با دولت هاشمی منطبق است.

دولت احمدی نژاد این تعارض منافع در بدنه دولت ًرا برنمی تافت و هرگونه تعارض منافع با بدنه دولت را با حذف این چهره ها از دولت به نفع خود پایان می داد.

شاید اخراج نابهنگام برخی از وزرا و مدیران دولت ها را بتوان در همین تعارض منافع تعبیر کرد.

تمامیت خواهی احمدی نژاد حتی در مجلس هم نمایندگان حامی اش را به ستوه آورد و به مخالفان جدی اشً تبدیل کرد.

سیدمحمد خاتمی منافعی در دولت نداشت و اطرافیانش را وامی داشت با خویشتن داری، در تعقیب منافع خود باشند و حتی مخالفانش نیز از این قاعده مستنثی نبودند.

شاید دولت خاتمی الگوی نسبتا متعادلی از یک دولت بورژوازی باشد.

اینک دولت رییسی راه دشواری پیش رو دارد؛ چراکه دولت احمدی نژاد خاطره خوبی برای اصولگرایان بر جا نگذاشته است.

او همه تعارض منافع را با قدرت به نفع خود تمام کرده بود.

رییسی ناگزیر است کابینه ای را شکل بدهد که تعارض منافع در بدنه دولت به حداقل برسد.

آنچه دولت ها را ناکارآمد می کند، اختلافات درونی دولت هاست.

این اختلافات موجب می شود مدیران دولتی به دنبال متحدانی در خارج از دولت بگردند.

متحدانی که در نهایت دولت را از مرکزیت و ثبات خودش خارج خواهند کرد.

اتفاقی که در اواخر دوره دوم دولت روحانی به وضوح قابل مشاهده است.

دولت های ایران به معنای واقعی هنوز دولت نشده اند.

شبه دولت هایی اند که قرار است دولت باشند.

از این منظر اتفاقات اخیر در شیوه برخورد با اعتراضات خوزستان و تصویب طرح محدودسازی اینترنت در زمانی نه چندان مناسب، این پرسش را به وجود آورده که این تصمیمات فرش قرمزی است برای دولت رییسی یا اعلام حضور شرکای تازه برای سهم گیری از دولت.

ثبات قیمت ها با 6 راهکار سعید ممبینی رییس اتاق اصناف ایران طی یادداشتی در شماره امروز روزنامه ایران نوشت: یکی از موضوعاتی که دغدغه سیاست گذاران است و همواره تلاش می شود که کشور گرفتار آن نشود، نوسان قیمت ها است.

نوسان قیمت ضمن ایجاد نارضایتی در بین آحاد مردم باعث می شود که تولیدکنندگان و عرضه کنندگان هم دچار مشکل شوند و نتوانند برنامه ریزی درستی برای فعالیت های خود داشته باشند.

تمام گروه های جامعه با ثبات قیمت ها موافق هستند چرا که این امر می تواند به ثبات اقتصادی کشور و توسعه فعالیت های اقتصادی کمک کند؛ زمانی که قیمت کالا ها در اقتصاد یک کشور دچار نوسان می شود تمام بخش ها از آثار زیان بار آن متضرر می شوند و تنها گروهی خاص که دلالان هستند نفع می برند.

حال سؤال این است که چگونه می توان به ثبات قیمت ها دست یافت؟اولین راه که می توان به ثبات قیمت دست یافت کمک به ثبات قیمت ارز است؛ یعنی سیاست ها به گونه ای دنبال شود که ارز کمترین نوسان را داشته باشد.

نکته دیگر که باعث نوسان قیمت کالا ها می شود، تورم است.

افزایش نرخ تورم به صورت مستقیم بر قیمت کالا ها اثر می گذارد.

مبحث بعدی، جلوگیری از به هم ریختن تعادل زنجیره تأمین است.

اگر زنجیره تأمین با خللی مواجه شود به سرعت این امر سبب نوسان قیمت می شود.

این اتفاق را در موضوع مرغ همه تجربه کردند، با توجه به تجربه ای که داشته ایم باید اصلاحاتی صورت گیرد.

نکته دیگر، شفاف سازی در مبادی تولید است.

اگر به درستی مبادی تولید تا عرضه کالا به مصرف کننده کنترل شود، نوسان قیمت به حداقل خواهد رسید.

مسأله بعدی که باید به آن پرداخت شبکه های عرضه کالا است؛ در حال حاضر شبکه های متعددی وجود دارد که وضعیت عرضه نهاده و کالا را رصد می کنند، لذا برای کاهش هر گونه نوسان ضروری است که رصد ها تقویت شود.

موضوع دیگری که سیاست گذار باید به آن توجه داشته باشد، پایبندی و عمل به تعهدات است.

اگر وعده داده می شود که نهاده در اختیار مجموعه ای قرار می گیرد بی قید و شرط بایستی اجرایی شود.

اگر این امر با تأخیر صورت گیرد و یا مرتب رشد قیمت در نهاده اتفاق بیفتد، به طور قطع تأثیر آن بر کل زنجیره تولید تا عرضه خواهد بود؛ بنابراین تأمین مواد اولیه یکی از ضرورت ها است که دولت ها باید به آن توجه کافی داشته باشند.

با توجه به 6 مبحث عنوان شده که توجه به تک تک آن ضرورت دارد، توصیه می کنم که دولت آینده برای ثبات قیمت ها چند موضوع را مدنظر قرار دهد.

یکی از این موارد استفاده حداکثری از نظر، توان و مشارکت بخش خصوصی در اقتصاد و تنظیم بازار است.

دیگر آنکه دولت خود را موظف به اجرای وعده ها کند و اجازه ندهد برخی از رفتار و سوگیری های سیاسی خللی در تصمیم گیری ها ایجاد کند.

مسأله بعدی که بسیار حائز اهمیت است، توجه به هماهنگی عرضه و تقاضا است.

اگر این دو مقوله مرتب و پیوسته مورد پایش قرار گیرد دیگر شاهد عدم هماهنگی در این حوزه نخواهیم بود.

در نتیجه گیری باید عنوان کرد که ثبات قیمت با راهکار هایی که مورد اشاره قرار گرفت، اتفاق می افتد و به طور قطع تزریق موقتی کالا به بازار و کنترل دستوری قیمت ها نمی تواند مانع از رشد قیمت ها شود.

بدین جهت این امیدواری وجود دارد که با آرامش سیاسی، کاهش نرخ تورم، کاهش نوسان قیمت ارز و تنظیم درست و دقیق عرضه و تقاضا بتوان به سمت ثبات قیمت ها حرکت کرد.

ملاحظاتی درباره طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی جعفر بلوری در بخشی از یادداشت امروز کیهان با عنوان ملاحظاتی درباره طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی نوشت: عده ای می گویند، وقتی اولین و مهم ترین مسئله جامعه ای معیشت و اقتصاد است، پرداختن به مسائلی از این دست به رغم اهمیت آن، بدسلیقگی و کج سلیقگی است.

این عده با سرو سامان گرفتن فضای مجازی مخالف نیستند فقط معتقدند این طرح، با توجه به شرایط بد اقتصادی، اولویت ندارد و بهتر بود الان مطرح نمی شد.

در این باره چند نکته را مطرح می کنیم.

این طرح 13 ماه است که مطرح شده و قانون آن نیز هنوز تصویب نشده و صرفا اصل 85 آن (بررسی در کمیسیون) به تصویب رسیده و راه بلندی تا تبدیل شدن به قانون دارد؛ لذا این طرح مال امروز و دیروز نیست.

بیش از یک سال است که مطرح است.

نکته دوم، را که درباره اولویت نداشتن آن در برابر اقتصاد و معیشت است به شکل یک سؤال مطرح کرده و می گذریم: در فضای بی در و پیکر مجازی بیشتر کلاهبرداری اقتصادی و فساد صورت می گیرد یا در فضایی که رها نیست و قانون بر آن حاکم است ؟ به عبارتی، این طرح در صورت اصلاح و اجرای صحیح، منافع اقتصادی زیادی خواهد داشت.

- نگاهی به تحلیل ها، تیتر ها وگزارش های طیف خاصی از مخالفان این طرح (نه همه آنها) نشان می دهد، بخشی از آن ها از عاملان مستقیم یا غیر مستقیم وضع موجودند.

این طیف جزو آن دسته از افرادی هستند که اصلا صلاحیت انتقاد از وضع موجود را ندارند، چون خود، عامل این وضعند.

در باطل بودن استدلال های این طیف که عامل این سرو صدا ها هم هستند، همین بس که، با تحریف، امور خود را جلو برده و دروغی به بزرگی این طرح به دنبال قطع اینترنت است می گویند! حیات این عده در غوغاسازی و دروغ پردازی است.

نکته ای هم خطاب به طراحان این طرح: وقتی با مخالفانی مواجه هستید که طی 8 سال قشر متوسط یک کشور 80 میلیونی را از بین برده! و امروز سر و سامان دادن به فضای مجازی را برای اقتصاد و معیشت مردم مضر می دانند! مردم را با کم کاری های خود، وابسته به فضای خاصی از این فضای مجازی کرده اند تا کاسبی های سیاسی و اقتصادی خود را داشته باشند، بزرگ ترین ابزارشان برای پیشبرد امور دروغ و تحریف است و در نهایت اینکه، برای رسیدن به مقصود، از هیچ وسیله ای دریغ نمی کنند یعنی، با بد موجوداتی مواجه هستید لذا، هیچ گونه اشتباه دیگری در این مورد از شما پذیرفته نیست.

در مبحث اقناع سازی مردم، کوتاهی شد، این همه سرو صدا کردند، منتظر اشتباه بعدی تان هستند تا این فضا همچنان قتلگاه نوجوانان و جوانان باقی بماند!
کلید واژه ها: روزنامه - رییسی - اعتراضات - دولت - اینترنت - قرمز - دیگر - مجلس - مجلس یازدهم - روزنامه شرق - سیاست داخلی - تصمیم - دیگری - امروز - ثبات قیمت - اینترنتی - مردم - خانه دار - منتقدان - مخالفان - سرمقاله - یادداشت - خوزستان - موافقان - قیمت ها - پویایی - یازدهم - سردبیر - دختران - راهکار

آخرین اخبار سرویس:
دعوت استاندار تهران از مردم برای حضور در جشنواره کتابخوانی رضوی

بسیاری از زوایای دفاع مقدس مغفول مانده است

رییس جمهور امشب به صورت مجازی در نشست سازمان ملل سخنرانی می کند

راز ازدواج این خواهر و برادر چه بود؟

76 عنوان کتاب دفاع مقدس و 5 مستند شهدای کرمان رونمایی شد

در بررسی پرونده ها حتماً دستگاه های مسئول را به ستاد اقتصاد مقاومتی دعوت خواهیم کرد

استاندار همدان: حفظ دستاوردهای امروز بر همه ما واجب است

90 درصد هیأی مذهبی شیوه نامه های بهداشتی در ماه محرم را رعایت کردند

راه اندازی واحد دانش آموزی خبرگزاری فارس استان فارس/ شور و شوق نوجوانان قلم به دست

تسلیت وزیر امورخارجه در پی درگذشت استاد برجسته دانشگاه تهران

اعزام تعداد محدود مبلّغ به عراق بدلیل محدودیت ها

پیام تشکر رییس جمهور از حاکم امارات

اکنون زمان تقویت انقلاب اسلامی در عرصه بین الملل است

دلایل قدسیت نظام جمهوری اسلامی از زبان رییس جمهور / بیداری در منطقه به برکت خون شهدا است

بیداری امروز در منطقه به برکت خون شهدا است

رییسی:نقش آفرینی مقام معظم رهبری در کنار امام خمینی(ره) باید روشن شود

احتمالاً تمامی مدارس در اوایل آبان ماه با حفظ پروتکل های بهداشتی فعال شوند

وزیر راه: با گرانفروشی بلیت اربعین برخورد می کنیم + لیست مراکز فروش

برنامه های حوزه علمیه بوشهر در هفته دفاع مقدس

رزمنده ای که در «نوجوانی» وارد جبهه شد و شهد شهادت نوشید

موقوفه «مهدی قلی خان قرایی» 154ساله شد/ مجلس سوگواری سیدالشهدا در حرم رضوی

استاندار جدید مرکزی را چه کسی معرفی می کند؟

نامه سرگشاده زیباکلام به رییسی/ می خواهید بحران برجام ادامه یابد؟

«فرهنگ نامه چهره پردازی»؛ منبعی کامل برای فراگیری اصول چهره پردازی

حبیب کاشانی خزانه دار شورای پایتخت شد

تبریک وزیر دفاع بابت انتصاب امیر واحدی به فرماندهی نیروی هوایی ارتش

از پیام آیت الله رییسی به سرکیسیان تا تجمع فلسطینیان در غزه

واکنش چمران به خبر استعفای اجباری مدیران زن شهرداری تهران

لزوم استقرار خزانه دارای الکترونیک در شهرداری تهران

تاکید امیرعبداللهیان بر نیاز به نقش فعال تر سازمان ملل در افغانستان

توجه ویژه به مناطق کم برخوردار و رعایت عدالت اجتماعی

انتخابات کانادا؛ ترودو نخست وزیر می ماند

ضرورت بهره گیری از ظرفیت امامان محله برای رفع آسیب ها

ویدئویی از رهبر انقلاب در خط مقدم جبهه

نظر یک عضو مجمع تشخیص درباره واردات خودرو

بیش از هفت میلیون نفر در سال 97 از مناطق جنگی بازدید کردند

دیکتاتور بدقواره، دیکتاتور شیک | علی ورامینی

چرا خانه کارگر با اصلاح قانون کار مخالف است؟

هفته دفاع مقدس؛ بازشناسی یکی از عبرت های بزرگ تاریخ معاصر

رییس کمیسیون عمران مجلس: زائران مراقب نرخ های مصوب باشند/ ایرلاین ها بلیط رفت و برگشت را همزمان صادر کنند

نظر یک عضو مجمع تشخیص درباره واردات خودرو/ زننده است در جمهوری اسلامی، افرادی ماشین خارجی سوار شوند

اسلامی: آمریکا فوراً تحریم ها را لغو کرده، به برجام بازگردد

تصویب یک فوریت طرح ارائه خدمات مشاوره شهرسازی در شهرداری تهران

دفاع مقدس از یوم الله های انقلاب اسلامی است

رونمایی «رییسی» از تندیس مرزداران

با آیین نامه های قوه قضاییه مسائل زندان ها حل نمی شود/ بهتر است نظارت بر زندان ها به نهاد دیگری محول شود

مشاور و مدیر کل حوزه شهردار منصوب شد

پیام تبریک وزیر دفاع به جانشین ستادکل و فرمانده نهاجا

زندان جای مجرمان خطرناکی است که امنیت اجتماعی، روحی و روانی مردم را بر هم می زنند

پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس در کردستان تجلیل شدند

رمز ماندگاری نام شهیدان برای اخلاص و قدسی بودن خود آنها است/بیداری در منطقه به برکت خون شهداست و ادامه خواهد داشت

نظر یک عضو مجمع تشخیص درباره واردات خودرو/ زننده است در جمهوری اسلامی،افرادی ماشین خارجی سوار شوند

آخرین خبر از همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته

حبیب کاشانی خزانه دار شورای شهر تهران شد

آیت الله رییسی: دشمن با رسانه و جاهلیت مدرن نداشته هایش را مخفی می کند

رییسی: تجلیل از دفاع مقدس، مصون سازی نسل جوان است

ثبت نام مسکن خبرنگاران و هنرمندان آغاز شد

توضیح خبرگزاری دولت درباره انتصاب جانشین مخبر

تکیه تسنیم| ترسیم معشوق ، جای توصیف معصوم را گرفته است!/ «پیچیده شمیمت همه جا ای تن بی سر» را برای امام حسین نسروده بودم! + فیلم

اجبار به استعفای مدیران شهرداری صحت دارد ؟

لزوم رعایت مصوبات ستاد کرونا جهت جلوگیری از وقوع پیک ششم در مراسم دهه پایانی صفر

پیروزی های دفاع مقدس در لرستان هنرمندانه بازگو شود

رزمایش کمک مومنانه توسط موکب های اندیمشک

نگاه ابطحی به علت تغییر استانداران در دولت جدید

وزیر ارتباطات: از گوشی تولید داخلی استفاده می کنم

آغاز واکسیناسیون کارگران استان چهارمحال و بختیاری در برابر کرونا

بازسازی ویرانه های جریان غرب پرست زمان بر، اما شدنی است

بانوی اندیشمند عمل گرا

یزد میزبان هفتمین کنگره کشوری بزرگداشت شهدا

سازمان ها و ادارات همدان بر وظایف خود دخیل باشند

منطقه آزاد با واردات ماشین شاسی بلند مغایر است

واکنش کاربران به حضور خبرنگار فارس به همراه فرزندش در نشست خبری/ حالا اگه یه اروپایی بود همه براش غش وضعف می کردن!

کتاب نفیس «کتاب آرایی نسخه های هنری دوره قاجار» منتشر شد

جدول پخش ویژه برنامه «نواهای عاشورایی» منتشر شد

رییس جمهور: دشمن با رسانه و جاهلیت مدرن نداشته هایش را مخفی می کند

لزوم بازنگری در شیوه محاسبه برق بها|گلستان در زمره مناطق گرمسیری لحاظ شود

آیت الله رییسی: مقدس بودن نظام ما به علت مبتنی بودن بر دین است

عملیات اجرایی قطعه باقیمانده بزرگراه زاهدان- زابل به زودی به آغاز می شود

اظهارات دادستان تهران پس از حضور در شهرک صنعتی «شمس آباد»

برنامه های حوزه هنری هرمزگان در هفته دفاع مقدس اعلام شد

ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس در قلب پایتخت اعلام شد

نقاشی چهره «شهید سلیمانی» بر دیوار مرزی لبنان و فلسطین

نشست علمی ادبیات عرب حوزه علمیه فارس برگزار شد

حقوق و دستمزد کارگران نباید از تورم عقب بیافتد

پیام رییسی به خلیفه بن زاید

سرلشکر باقری خطاب به نظامیان آمریکایی: اجازه ندهید حاکمان بی خرد شما را پیاده نظام جنگ افروزی خود قرار دهند

کانادا؛ پیشبینی ها از پیروزی حزب ترودو حکایت دارد/برای اعلام پیروزی لیبرال ها زود است

ماجرای دادگاه نظامی برای 200 گلوله خمپاره/ گلوله هایی که جلو عملیات سنگین دشمن را گرفت + تصاویر

امکان سفر به کربلا بعد از ایام اربعین وجود دارد؟

افتخار همه ماست تحت نظر ولی فقیه جامع الشرایطی قرار داریم که جانشین ولی عصر(عج) است

اخبار فرهنگی چیست؟ مهمترین ویژگی های اخبار فرهنگی

انتخاب حبیب کاشانی به عنوان خزانه دار شورای شهر تهران

رییسی: تجلیل از دفاع مقدس، مصون سازی نسل جوان است

لزوم یادآوری ارزش های دفاع مقدس توسط مسئولان/ دفاع مقدس موجب شعله ور شدن نیروهای انقلابی شد

تشکیل مجمع خیرین ستاد نماز جمعه در استان فارس

جلوه های احساسی حضور زائران در حرم رضوی پس از محدودیت های کرونایی وصف ناپذیر بود

خادمان آستان قم به نیابت از جاماندگان اربعین زیارت می خوانند

پیام رییس جمهور به رییس دولت امارات

باطنی: مسئله آب و اشتغال مورد توجه استاندار جدید قرار بگیرد

313 سفیر سلامت از قزوین به گردهمایی جهانی اربعین می روند

فرش قرمز برای دولت رییسی؟ /ملاحظات کیهان درباره طرح اینترنتی مجلس/ ثبات قیمت ها با 6 راهکار

فرش قرمز برای دولت رییسی؟ /ملاحظات کیهان درباره طرح اینترنتی مجلس/ ثبات قیمت ها با 6 راهکار