مطالب مرتبط:
10 هزار میلیارد تومان وام کارآفرینی به برترین های طرح «محله همدل» اختصاص یافت
10 میلیارد تومان وام کارآفرینی به برترین های طرح «محله همدل» اختصاص یافت
10 میلیارد تومان وام کارآفرینی به برترین های طرح «محله همدل» اختصاص یافت
10 میلیارد تومان وام کارآفرینی به برترین های «محله همدل» اختصاص یافت
10 هزار میلیارد تومان وام کارآفرینی به برترین های مهرواره «محله همدل» اختصاص یافت
-200 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 5 مرداد 1400 ساعت 21:102021-07-27اقتصادي

10 میلیارد تومان وام کارآفرینی به برترین های طرح «محله همدل» اختصاص یافت


دبیر برگزاری جشنواره «محله همدل» گفت: به چهارده برگزیده طرح ملی «مهرواره محله همدل» 10 هزار میلیارد تومان وام کارآفرینی تعلق می گیرد که سهم هر طرح از این وام با توجه به اقتصادی بودن و میزان رتبه ای که کسب کرده، - 10 میلیارد تومان وام کارآفرینی به برترین های طرح محله همدل اختصاص یافت " دبیر برگزاری جشنواره محله همدل گفت: به چهارده برگزیده طرح ملی مهرواره محله همدل 10 هزار میلیارد تومان وام کارآفرینی تعلق می گیرد که سهم هر طرح از این وام با توجه به اقتصادی بودن و میزان رتبه ای که کسب کرده، مشخص می شود.

خبرگزاری میزان" -طرح محله همدل ازجمله طرح هایی است که در ماه مبارک رمضان امسال کلید خورد و توانست انگیزه حل مسائل و مشکلات گوناگون را برای هم وطنان در جای جای کشور ایجاد کند؛ در این طرح مردم به صورت مستقیم در سامانه ثبت مسئله کردند و درصدد حل مسائل بر آمدند.

هنوز چند ماه از اجرای این طرح نگذشته بود که متصدیان و خادمان این طرح متوجه شدند با سرمایه بزرگ عظیم انسانی روبه رو هستند؛ مردمی که با ایده های مختلف برای طرح مسئله پیش قدم شدند و از آن جذاب تر، گام های بلندتری نیز برای حل مسئله بر داشتند؛ ازاین رو جشنواره محله همدل باشکوه تر شکل گرفت تا بهترین های محله همدل به صحنه بیایند و تمام مردم ایران این قهرمانان ملی را بشناسند.

بهترین هایی که برای حل و فصل مسائل محله و منطقه خودشان، پاشنه ها را ورکشیده اند و به میدان آمده اند.

حجت الاسلام رضا غلامی در خصوص انتخاب بهترین طرح از بین هزاران طرح بیان کرد: هزاران طرح و راه حل مسائل و مشکلات محلات در سامانه ثبت شدند و هرچه تعداد مشارکت مردم بیشتر می شد، تعداد خادمان این طرح و همین طور تعداد ارزیاب ها نیز بیشتر می شد تا حق هیچ شرکت کننده ای از بین نرود.

با نزدیک تر شدن به انتخاب برگزیده ها، ارزیابان بیشتری وارد میدان شدند تا بتوانند طرح ها را با دقت بیشتری رصد کنند و بهترین ها را در حیطه داوری بگذارند، به نحوی که 2 هزار و 969 ارزیاب و داوران استانی و شهرستانی تمام طرح ها را مطالعه کردند که از بین آن ها 1 هزار و 457 طرح برتر شهرستانی را برگزیدند و از این تعداد نیز 456 طرح به مرحله استانی راه یافتند.

حجت الاسلام غلامی اذعان داشت: تعداد زیاد ارزیابان و داوران مزیت بزرگی داشت و این مزیت رصد تمام طرح ها به صورت جزیی بود همچنین در مراحل ملی شرکت کنندگان موظف بودند از طرح هایشان دفاع کنند و داوران 11 آیتم شاخص را برای سنجش بهترین طرح ها در نظر گرفتند.

در مرحله ملی نیز یک کارشناس منتخب استان باید از طرح دفاع کرده و داوران را برای بالا آمدن و اهمیت حل مسئله متقاعد می کرد.

آنچه در این رقابت و در این مرحله اهمیت بیشتری داشت نوع روایت و دفاع از طرح بود.

غلامی با اشاره به اینکه از بین 456 نفر منتخب استانی 48 نفر به لایه ملی رسیدند و بازهم در بین منتخبان ملی سه نفر انتخاب خواهند شد عنوان داشت: این انتخاب درست شبیه به رقابتی است که در برنامه عصر جدید شکل گرفت بعد از معرفی این طرح در رسانه ملی به چندین منتخب کد هایی تعلق گرفت تا فرصت رقابت از نگاه مردم به آن ها داده شود و با رأی مردم، سه نفر اول انتخاب شوند این در حالی است که سخت ترین بخش انتخاب، به عهده مردم و بینندگان رسانه ملی است.

دبیر برگزاری جشنواره محله همدل در خصوص سهمیه بندی برای هر شهرستان گفت: در ابتدای این طرح بنا داشتیم سهمیه را براساس جمعیت هر استان مشخص کنیم.

برای مثال اگر استانی جمعیت بیشتری دارد، سهمیه بیشتری هم داشته باشد و تعداد بیشتری به مرحله استانی راه پیدا کنند، اما بعد از یک ماه از اجرای طرح متوجه شدیم این اقدام عادلانه نیست؛ زیرا برخی شهرستان ها و استان ها با وجود جمعیت کمتر حضور پررنگ تری در طرح محله همدل داشتند و توانستند ظرفیت بیشتری را پای کار بیاورند.

با این برآورد باید منطق سهمیه بندی عوض می شد.

در این شرایط حتی تعداد ثبت مسئله نیز برای ما معیار و میزان قرار نگرفت؛ چراکه ممکن بود بسیاری از استان ها مسئله را ثبت کنند، اما در حل مسئله اقدامی انجام نشود؛ بنابراین هر استان و شهرستانی که در حل مسئله رکورددار شد، سهمیه بیشتری را برای حضور در لایه استانی و ملی به خودش اختصاص داد.

حجت الاسلام غلامی با بیان این مطلب که برگزاری طرح مهرواره محله همدل زمینه ای فراهم کرد تا مسائل؛ نیاز ها و دغدغه های محلات مختلف کشور ثبت شوند تصریح کرد: هدف مهرواره محله همدل این است که بسیاری از هم وطنان به این موضوع فکر کنند که با طرح ایده های مبتکرانه می توانند به جنگ مشکلات و مسائل محلات بروند، اما مهم تر این بود که یک سرمایه بزرگ انسانی با انگیزه حل مسئله پا به میدان گذاشت و این سرمایهٔ بسیار گران قیمتی برای جامعه محسوب می شود.

طوری که بار ها به خادمان طرح محله همدل اعلام کردیم که در جلسه های تصمیم گیری های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مانند جلسه های استانداری و فرمانداری این عزیزان را به عنوان نخبگان جامعه معرفی کنند تا از فکر و ایده آن ها نیز برای حل مسائل استفاده شود.

وی در خصوص پیشبرد فعالیت های پژوهشی جامعه با استفاده از ایده ها و نظرات ارائه شده بیان داشت: حضور این عزیزان از جهت نیروی انسانی و در حوزه نظام حل مسائل بسیار ارزشمند است و آن ها سرمایه کشور محسوب می شوند.

به عنوان مثال دو طرحی را که درخصوص نهاد خانواده مطرح شده بود و از دل همین محله همدل برآمد به دو مؤسسه پژوهشی که در حوزه خانواده فعالیت می کنند، معرفی کردیم و پژوهش های جالبی صورت گرفته است.

حتی از تحقیق ها و فعالیت های پژوهشی این عزیزان می توان به تحلیل کلان در لایه های ملی رسید.

حالا تلاش می کنیم که این کنشگران فعال جامعه را به مساجد وصل کنیم و ارتباط اجتماعی بیشتری برای آن ها فراهم سازیم؛ حتی به طرح هایشان ضریب رسانه ای داده و به آن ها فرصت گفتمان سازی بدهیم.

غلامی در خصوص الگوسازی از این کنشگران اجتماعی فعال ابراز داشت: در واقع تجربه نگاری این عزیزان می تواند الگوی بسیار مناسبی برای دیگر افرادی باشد که دوست دارند در این زمینه کار کنند.

بخش دیگری که می توان به آن اشاره کرد ساخت مستند روایی است.

گروه مستندساز وارد محله می شود از مسئله و مشکل فیلم می گیرد و مصاحبه می کند و با مردم حرف می زند و بعد از حل مشکل نیز گزارش های روایی تهیه می کند.

این اقدام سبب می شود رغبت حضور مردم در این مشارکت ها افزایش پیدا کند.

غلامی ادامه داد: بعد از اجرای طرح محله همدل بسیاری از ادارات و سازمان ها قول مساعدت دادند که در کنار سازمان تبلیغات اسلامی از این طرح ها و برگزیدگان طرح مهراوه همدل حمایت کنند همچنین علاوه بر اهدای جوایز ارزشمند تلاش شد برای توسعه دادن به 48 طرح برتر ملی وام های کارآفرینی.

اشتغال زایی اختصاص یابد و مبلغی به میزان 10 میلیارد تومان به عنوان وام اشتغال زایی در نظر گرفته شده است و سهم هر طرح از این وام با توجه به اقتصادی بودن و میزان رتبه ای که کسب کرده، مشخص می شود.

البته خیران نیز قول همکاری داده اند و قرار است از وام هایی که خیران در اختیار این طرح ها و پروژه ها می گذارند نیز استفاده شود.

دبیر طرح و جشنواره محله همدل در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: در نظر داریم این طرح را در ماه مبارک رمضان سال آینده نیز فعال کنیم و در این مدت فرصت داریم دبیرخانه ای منسجم، باتجربه و دانش عمیق تری را فعال کنیم.


کلید واژه ها: محله همدل - میلیارد تومان - کارآفرینی - مهرواره محله همدل - محله - میلیارد - اقتصادی بودن - برگزاری - تومان - میزان - برگزیده - مهرواره - جشنواره - اقتصادی - ماه مبارک رمضان - مسائل و مشکلات - طرح ملی - اختصاص - چهارده - برترین - مسائل - سامانه ثبت - ماه مبارک - هزار - دبیر - رتبه - خبرگزاری - مشکلات - مستقیم - سامانه

آخرین اخبار سرویس:
افت دلار

ایران ایر 2166 پرواز در مرداد انجام داد

رفع چالش های تولید و سرمایه گذاری، همکاری بیشتر بانک ها را می طلبد

بیش از 45 درصد از جمعیت هدف در البرز واکسینه شدند

هزینه هنگفت گوگل برای خرید ساختمان اداری

لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه

130 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه معدن گلیران مازندران تخصیص یافت

شکست سنگ آهن توسط زغال کک شو

فردا 15 میلیون دُز واکسن کرونا وارد کشور می شود

عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما

رونق مناسبات اقتصادی و تجاری با عضویت رسمی در سازمان شانگهای

صعود طلا در آستانه تصمیم پولی بانک مرکزی آمریکا

تولید 550 هزار قطعه ماهی زینتی در خراسان جنوبی

راه اندازی دومین شهرک تخصصی کشاورزی

جاماندگان یارانه معیشتی منتظر یارانه جدید باشند

ابرشرکت چینی در آستانه ورشکستگی

استخدام کارگر ساده با بیمه، بیمه تکمیلی و سرویس در شرکت بستنی اطمینان آذرگل

استخدام سرایدار افغانی

صادرات سیلندر گاز و فرآورده های نفتی به افغانستان آغاز می شود

استخدام کارگر ساده

فروشنده در قنادی

واریز وام ضروری بازنشستگان کشوری تا فردا

کدام خودروها 10 درصد ارزان شد؟ + جدول قیمت

جلوگیری از تکرار قطع برق سیمانی ها

افزایش مدت دوره آموزشی سربازان به 6 هفته

نفت یک دلار دیگر گران شد

جزییات طرح جدید فروش فوری رانا پلاس با سقف پانوراما اعلام شد

مهلت ثبت نام وام ودیعه امشب به پایان می رسد؟

واریز وام ضروری بازنشستگان کشوری تا ظهر فردا

عصرانه خبری شهرهای ایران در 31 شهریورماه

رکورد تولید ماهیانه در کارخانه گندله سازی چادرملو شکسته شد

برگزاری مجمع سالیانه بانک شهر با حضور حداکثری سهامداران

دستور بررسی مجدد محدودیت تراکنش های کارت به کارت

سهم آپ مجدد صعود می کند؟

زائران برای بازگشت به کشور عجله نکنند

بهبود 18 رتبه ای شاخص محیط کسب و کار استان اصفهان

کاهش 5 تا 10درصدی قیمت همه خودروها

دستور بررسی دوباره محدودیت کارت به کارت

تصمیم جدید بانک مرکزی درباره محدودیت تراکنش ها

جزییات تسهیلات شغلی کرونا + آدرس سامانه دریافت وام

واردات 8.4 میلیون تن کالای اساسی و نهاده دامی از بندر امام

قیمت واکسن آنفلوانزا اعلام شد

ورود 5 میلیون دوز واکسن، فردا

مدیریت دارایی شما در بورس با سبدگردان هدف

تاب آوری اقتصادی در گرو ارزش آفرینی برای نفت خام

قدردانی استاندار سیستان و بلوچستان از مدیرعامل بانک ملت

عملکرد، اقدامات و برنامه های در دست اجرای مدیریت جدید شرکت شاهد

کاهش 90 درصدی تقاضای کیف در آستانه بازگشایی مدارس

کدام کشور بزرگ ترین تولیدکننده واکسن کرونا در جهان است؟

بهره برداری از سه طرح عمرانی در بخش مرکزی بندرخمیر

افزایش ارزش سهام عدالت

افزایش 7 میلیارد دلار به ارزش برجای ذخایر معدنی/ ایمیدرو؛ اجرا کننده همه وظایف توسعه ای

پلمب دو آژانس متخلف فروش بلیت اربعین

بازار سیاه فروش بلیت های اربعین در سایه سکوت سازمان هواپیمایی

هر روز با سهام عدالت 31 شهریور 1400؛ ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت 31 شهریور 1400/ روز آخر

خبر مهم وزیر اقتصاد برای بورسی ها

گشایشی جدید در صادرات به عراق و افغانستان

قیمت سبد نفتی اوپک بالای 73 دلار باقی ماند

خانه بلاک چین اتحادیه منطقه ای با دیدگاه جهانی ا مصرف 4 درصد برق کشور برای استخراج رمززارز صحت ندارد

دستور رییس کل بانک مرکزی برای بررسی مجدد محدودیت کارت به کارت

قیمت انواع حبوبات در بازار امروز+ جدول

مخالفت قاطع وزیر اقتصاد با افزایش نرخ بهره

برخی مستاجران عطای وام را به لقایش بخشیدند

جشن 11 میلیونی آقای بازیگر در اینستا؛ طرفدار گلزار با دیدنش غش کرد!

خبر خوش درباره کرونا

دستور بررسی مجدد محدودیت تراکنش های کارت به کارت

ذوب شدن سریع یخچال های طبیعی در رشته کوه های آلپ

نرخ ارز در بازار متشکل ارزی در آخرین روز تابستان

بیش از 20 میلیون دوز واکسن کرونا در آستانه ورود به ایران

کاهش 5 تا 10 درصدی قیمت همه خودروها/رانا 230 میلیونی شد

ایران آماده همکاری تحقیقاتی و تجاری در صنعت حلال با کرواسی است

جریمه در انتظار کسانی که در سامانه اسکان خوداظهاری نکنند

ساعت کار میادین میوه و تره بار تهران در نیمه دوم سال اعلام شد

ثبت نام در سامانه اسکان و املاک تمدید نشد

ورود 5 میلیون دوز واکسن، فردا/ ورود 14الی 16 میلیون دوز در هفته آینده/ تنوع واکسن در دستور است

ازسوی مدیرعامل صورت گرفت:تشریح عملکرد بانک ملت در زمینه تسهیلات فرابانک

گوشی «موتورولا» چند؟

بررسی دومین روز سیاه بورس در سال

عملکرد، اقدامات و برنامه های در دست اجراء مدیریت جدید شرکت شاهد

وضعیت بورس در آخرین روز تابستان 1400 چطور بود؟

تشکیل 704 پرونده قاچاق کالا در کهگیلویه و بویراحمد

قیمت خودرو های سایپا و ایران خودرو 31 شهریور 1400

قیمت روز مرغ در بازار+ جدول(31 شهریور)

پیک ششم کرونا در حال آغاز است؟

ارزش سهام عدالت امروز 31 شهریور 1400

قیمت انواع لوله فلزی در بازار

اجرای موفق طرح فرشتگان سلامت بانک آینده در کشور

فردا 5 میلیون دوز واکسن وارد می شود

خانه های کمتر از یک میلیارد تومان پایتخت / جدول نرخ ها

مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن باز هم تغییر می کند؟

جزییات طرح جدید فروش فوری رانا پلاس با سقف پانوراما

نرخ روز دلار، یورو، قیمت طلا و سکه امروز چهارشنبه 31 شهریور 1400

برق اهواز موفق در عبور از پیک تابستان با همکاری همگانی

ساخت دامپتراک های جدید معدنی در شرکت هپکو اراک

سهم 12 درصدی صنایع غذایی و آشامیدنی از کل صنعت

صدور سند برای زمین های روستای تنیان پس از 50 سال

تورم ایران شش برابر تورم عراق!

پشت پرده تسهیلات 30 میلیون تومانی لوازم خانگی

وزارت خارجه: فردا 15 میلیون دُز واکسن کرونا وارد کشور می شود

سرقت عجیب پراید یک خانم به بهانه کمک در مشهد + فیلم

10 میلیارد تومان وام کارآفرینی به برترین های طرح «محله همدل» اختصاص یافت

10 میلیارد تومان وام کارآفرینی به برترین های طرح «محله همدل» اختصاص یافت