مطالب مرتبط:
مطهری: شاید لاریجانی به نفع من کنار برود / خباز: اصولگرایان شاید این بار هم مثل گذشته به اجماع نمی رسند / گورستان خواری، پدیده تازه در شهرستان دماوند
مازنی: جریان اصلاحات امروز بین المصطفین است! / آیتی: لاریجانی بهانه انشعابی بزرگ در میان اصلاح طلبان می شود / خباز: این بار هم مثل گذشته به اجماع نمی رسند
گورستان خواری، پدیده تازه در شهرستان دماوند
گورستان خواری، پدیده تازه در شهرستان دماوند
رواج پدیده گورستان خواری در دماوند
-127 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 16 اردیبهشت 1400 ساعت 23:152021-05-06سياسي

مطهری: شاید لاریجانی به نفع من کنار برود / خباز: اصولگرایان شاید این بار هم مثل گذشته به اجماع نمی رسند / گورستان خواری، پدیده تازه در شهرستان دماوند /کنایه به لیست 14 نفره نامزد های اصلاح طلب توسط کیهان!


رصد خانه «تابناک» خبر هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می گیرند.

تیتر هایی مانند: - تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر هایی که مورد توجه قرار می گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند.

رسانه های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر هایی را برجسته می کنند و در مواردی هم از کنار آن می گذرند.

اگر خبر به ما هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد خانه تابناک ؛ جایی است که خبر هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی گیرد، برای مخاطبان آماده می کند؛ خبر هایی که گاه به ملاحظه جناح های سیاسی مورد توجه قرار نمی گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه ها به حاشیه می روند، ولی همین خبر ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می کنند.

در رصدخانه، تیتر و خلاصه ای از مهم ترین اخباری که اطلاع از آن ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می بینید.

زیر گرفتن لیست 14 نفره نامزد های اصلاح طلب توسط کیهان!روزنامه کیهان نوشت: مرور اسامی 14 نامزد مطرح شده در نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان (ناسا) از تهی دستی و آشفتگی در این جمع ائتلافی حکایت می کند.

برخی از این افراد، فارغ از این که شایستگی مدیریت یک اداره جزء را ندارند- تا چه رسد به نامزدی ریاست جمهوری- دارای سوابق محکومیت یا در شرف محکومیت هستند و پرونده شان مفتوح است؛ از جمله مولاوردی، محمود صادقی و مصطفی تاج زاده.

شماری دیگر از این افراد نیز کارنامه ناموفقی در زمان مدیریت خود بر جای گذاشته یا متهم سوءمدیریت یا ترک فعل هستند؛ از جمله عباس آخوندی، اسحاق جهانگیری و ظریف.

محسن هاشمی نیز از جمله نامزد های این طیف است که به همراه سایر اعضای شورای شهر تهران، کارنامه ناموفقی بر جای گذاشتند.

عارف، پزشکیان، کواکبیان و محمود صادقی نیز به حضور در مجلس دهم شناخته می شوند؛ کارنامه ای که موجب شد مجید انصاری سرلیست گروه های اصلاح طلب در انتخابات مجلس یازدهم، زیر 70 هزار رأی در تهران را کسب کند.

گورستان خواری، پدیده تازه در شهرستان دماوند محمدتقی تقی زاده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند با انتشار پستی در صفحه شخصی خود نوشت:سرایت چشم و هم چشمی های پوچ و تجملات بی پایان به قبرهای چند ده میلیونی و تصرف گورستان عمومی به عنوان ملک شخصی نتیجه طمع بی پایان و توجه بیش از حد به دنیای دنی و غفلت از خداست.

یقیناً سنگ قبر 300 میلیون تومانی بهشت کسی را تضمین نمی کند، بلکه بر عذاب قبر او می افزاید.

به دهیاری ها اخطار می دهم سریعا نسبت به برچیدن این تصرفات غیرقانونی گورستان های عمومی و مظاهر تفاخر و اشرافیت اقدام کنند.

/فارس مطهری: شاید لاریجانی به نفع من کنار برودعلی مطهری، نماینده سابق مجلس:دوست ندارم تندرو ها رأی بیاورند، با ریاست جمهوری یک روحانی مخالفم.

فقط خودم می توانم اهدافم را محقق کنم.

به نفع لاریجانی کنار بروم؟ ممکن است ایشان به نفع من کنار برود، چون احتمالا رأی من بالاتر است.

ما اگر مسلمان هم نبودیم باید از مردم لبنان، فلسطین و یمن حمایت می کردیم/آرزو می کنم در جنگ با اسراییل شهید شوم/ تسنیم واکنش سیدحسن خمینی به محدودیت های تازه برای کاندیداهای ریاست جمهوری سیدحسن خمینی در واکنش به محدودیتهای اعمال شده برای حضور نامزدها در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: ایران بزرگتر از یک جمع دو سه نفره است.

به گذشته خودمان افتخار می کنیم؛ به شرایط جاری معترضیم اما به آینده امیدواریم.

وی افزود: به وضع موجودمان باید معترض باشیم و هستیم.

کشور ما خیلی بزرگ است، یعنی تمدن این کشور، گذشته این مملکت، ایران خیلی بزرگ است خیلی عزیز است.

حدش، حد یک نفر و دو نفر و سه نفر نیست.

جمع ملیت با دیانت ما یک کار بزرگی کرده است.

سیدحسن خمینی بیان کرد: به نظر من ما واقعا تردید نباید بکنیم، به گذشته خودمان باید افتخار کنیم و می کنیم.

به وضع موجودمان باید معترض باشیم و هستیم.

البته باید به آینده امیدوار باشیم، نه امید واهی و باید همت کنیم.

رییس هیات نظارت بر انتخابات شورا های تهران: متأسفانه وزارت کشور مشغول انتشار آمار ها درباره تأیید صلاحیت هاست احمد نادری رییس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اظهار داشت: با توجه به اخباری که در مورد روند تأیید صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی تصمیماتی گرفته شده و در اخبار هم اینگونه منعکس شده است، به اطلاع کلیه داوطلبین حضور در انتخابات شوراهای اسلامی و مردم عزیز کشورمان می رسانم که هر گونه تصمیم گیری در خصوص روند بررسی صلاحیت ها و نتایج آن متناسب با مبانی قانونی و چارچوب مشخص شده در قانون توسط هیأت های نظارت استانی انجام می شود.

وی افزود: متأسفانه شاهد آن هستیم که برخی از مسئولان دولتی و همچنین مسئولان وزارت کشور در سطح استان ها و شهرستان ها مشغول انتشار و اعلام نظر درباره آمارها و وضعیت روند تأیید صلاحیت ها هستند که این موضوع با توجه به همگرایی که می بایست در بین تمامی مسئولان مربوطه بایستی وجود داشته باشد به نظر می رسد که اتفاق مثبت و مفیدی نیست لذا از کلیه مسئولان می خواهم ضمن خویشتنداری از چالش های سیاسی و ایجاد تشویش در افکار عمومی به شدت پرهیز کنند و اجازه دهند روند قانونی و درستی که قانون گذار برای بررسی صلاحیت های داوطلبان شوراهای اسلامی مشخص کرده است، پیش رود؛ این روند از طریق استعلام از مراجع ذی صلاح و فرایند بررسی صلاحیت های کلیه داوطلبان در شهرستان ها و بخش های مختلف توسط هیأت های نظارت انجام می شود و بهتر است دیگران اجازه دهند این روند پیش برود و با اظهارنظرهای شخصی، سیاسی و حزبی مانع این روند و اختلال در آن نشوند.

جریان انقلاب بارها از توهم پیروزی ضربه خورده است پرویز سروری می گوید: جریان انقلاب بارها از توهم پیروزی ضربه خورده است.

باید با یک مدلی به وحدت حداکثری دست یابیم تا از تفرق سبد رای نیروهای انقلاب جلوگیری شود.

او در این باره می گوید: جریان انقلاب بارها از توهم پیروزی ضربه خورده است.

متاسفانه این درد بی درمانی است و در این دوره هم مشاهده می شود.

نیروهای انقلاب احساس می کنند که پیروزی محرز است و به همین دلیل شاهد تکثر غیرقابل قبولی در جبهه انقلاب هستیم که باید حتما برای آن راه چاره ای اندیشیده شود.

باید با یک مدلی به وحدت حداکثری دست یابیم تا از تفرق سبد رای نیروهای انقلاب جلوگیری شود.

واقعیت امر این است که امروز وحدت یک ضرورت بسیار جدی است و باید تلاش کنیم این وحدت حاصل شود.

فکر می کنم باید با خود نامزدهای محترم ریاست جمهوری صحبت شود و آن ها به یک جمع بندی برای رسیدن به یک گزینه برسند.

در این فرایند نه چندان طولانی، ان شاءالله هر چه سریع تر می توانیم تکثر را به وحدت افزایی تبدیل کنیم؛ درحال حاضر با این تکثری که دیده می شود احتمال اینکه خطراتی متوجه مجموعه نیروهای انقلاب در نتیجه نهایی باشد، وجود دارد.

شورای نگهبان با ردصلاحیت گسترده زمینه رقابت را محدود می کند محمد عطریانفر: انتخابات مجلس شورای اسلامی به دلیل اینکه در حوزه های انتخابیه متنوعی اجرا می شود، انگیزه ها و جذابیت های محلی، قومی و منطقه ای موثر است.

هر مقدار که زمینه مشارکت و رقابت بین نامزدهای انتخاب شونده تقویت شود سطح مشارکت مردم افزایش می یابد.

لکن متاسفانه تجربه تاریخی بدی که داریم همواره شورای نگهبان با سیاست های نظارتی و کنترلی شدیدی که دارد از جمله نگاه های انقباضی معمولاً حد حضور نامزدها را بسیار کاهش می دهند همچنین با رد صلاحیت های گسترده ای که دارند زمینه رقابت ها محدود می شود.

وقتی نامزدهایی حق انتخاب شوندگی دارند، کاهش می یابد همچنین تاثیر بومی و منطقه ای و محلی نیز کاهش می یابد.

لذا انگیزه مردم برای رقابت بسیار کم می شود.

هر مقدار شورای نگهبان نسبت به سیاست انقباضی خود در حوزه انتخابیه تغییر ایجاد کند معمولاً رقابت ها قانع کننده و قابل قبول است و نسبتاً مشارکت افزایش می یابد و هر مقدار سختگیری کند رقابت بسیار اندک می شود.

از جمله وضعیت انتخابات گذشته است که رقابت در سطح تهران بدلیل این که سطح گسترده ای از نامزدهای اصلاح طلب یا دیگر نامزدها که مایه های اعتدالی داشتند یا از اصولگرایی فاصله داشتند رد صلاحیت شدند که همین امر باعث شد جذابیت و مطلوبیت مشارکت کاهش یافت که متاسفانه در تهران حد مشارکت در حد 10-9 درصد بوده است.

خباز: چندکاندیدایی اصولگرایان تاکتیکی نیست/ این بار هم مثل گذشته به اجماع نمی رسند خباز با تاکید بر اینکه ما آرزوی تشتت رقیب را نداریم به آزادی" گفت: ولی سوابق گذشته به خصوص در جریان انتخابات 92 و 96 نشان می دهد که اصولگرایان علی رغم تصمیم به وحدت و معرفی یک کاندیدا، امضای میثاق نامه، سوگند یاد کردن، شاهد گرفتن و صورت جلسه کردن و .

به عهد خود در بین اصولگرایان وفا نکرده و همه نامزد می شوند.

در انتخابات قبلی به جای یک کاندیدا، با چهار کاندیدا وارد شده و آرای آنان متفرق شد.

این تفرقه در آرا یکی از دلایل عدم موفقیت آنان بود .

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: اکنون هم در همچنان بر همان پاشنه می چرخد.

یعنی این ها شخصیتی دارند که همه از او حرف شنوی داشته باشند.

بعد از مرحوم آیت الله مهدوی کنی شخصیتی که بتواند همه را زیر چتر خود قرار دهد، نبوده است.

از طرف دیگر همه مدعی هستند که خودشان به تنهایی رای دارند و مردم منتظر حضور آنان هستند و اگر وارد شوند، پیروز خواهند بود.

مهم تر از همه اینکه تحلیل درستی هم از وضعیت فعلی کشور ندارند.

فقط یک امید دارند و آن هم ناامید کردن مردم و انتخابات حداقلی است که در آن صورت پیروز خواهند شد.

بهترین نمونه هم رد صلاحیت های گسترده در انتخابات شوراهای شهر و روستا است که در اختیار مجلس اصولگرای به اصطلاح انقلابی قرار دارد.

خباز ادامه داد: اگر به انتخابات حداکثری اعتقاد داشتند ، اینطور نیروها را قلع و قمع نمی کردند اما چون معتقد هستند که در انتخابات حداکثری رای ندارند، از دوپینگ استفاده کرده و رقبا را از صحنه خارج می کنند.

طبیعی است که در این شرایط، اقلیتی که پای صندوق می آیند به آنان رای می دهند.

امیدشان به این است چون می دانند که مردم با توجه به آگاهی که دارند و سوابق گذشته به نامزد اصولگرا در انتخابات ریاست جمهوری رای نمی دهند.

دقت داشته باشید که ما بعد از انقلاب به جز دولت احمدی نژاد هیچ وقت، شاهد نبودیم که نامزد ریاست جمهوری کاملا اصولگرا رای بیارود.

یعنی رییس جمهور یا فراجناحی بوده و یا کاملا اصلاح طلب.

فقط در دوره نهم و دهم چون در بین اصلاح طلبان همان اتفاقی افتاد که در بین اصولگرایان می افتد یعنی به صحنه آمدن چند کاندیدا؛ به دست خودمان زمینه را برای رقیب فراهم کردیم.

وی با تاکید بر اینکه چند کاندیدایی در جریان اصولگرا تاکتیک نیست، گفت: این تاکتیک نیست که هر روز یک صدایی از این اردوگاه بلند شود.

بلکه نشانه به جمع بندی نرسیدن است.

نشانه انسجام نداشتن است.

نشانه تحلیل درستی از مردم نداشتن است.

آیتی: لاریجانی بهانه انشعابی بزرگ در میان اصلاح طلبان می شود فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: من هنوز باور دارم که انشعابی مهم در جبهه اصلاحات به وجود می آید؛ به بیان دیگر به نظر من بحث آقای لاریجانی بهانه ای برای به وجود آمدن انشعابی بزرگ در میان اصلاح طلبان خواهد شد.

حزب کارگزاران سازندگی از روز نخست این انتخابات گوشه چشمی به آقای لاریجانی نشان می داد و در شورای مرکزی این حزب درباره آقای لاریجانی بحث شده بود و در مقابل دیگر احزاب و گروه های اصلاح طلب باور داشتند و البته دارند که باید فقط با یک نیروی سراسر اصلاح طلب وارد انتخابات شویم و دیگر نباید تجربه تلخ حمایت از آقای روحانی در سال های 92 و 96 را تکرار کنیم.

مهدی آیتی ادامه داد: این در حالی است که کارگزاران باور دارد می توان در شرایطی خاص از لاریجانی حمایت کرد؛ هرچند تا همین لحظه شواهد و قرائن حکایت از آن دارد که بعد از آقای ظریف می خواهند از آقایان محسن هاشمی و جهانگیری حمایت کنند .

او درباره اینکه آیا اگر اصلاح طلبان نتوانند به نامزد شاخص اصلاح طلب برسند، بهتر است از انتخابات کناره گیری یا با نیروی ائتلافی وارد میدان شوند، بیان کرد: من باور دارم که اصلاح طلبان نباید در این دوره نامزدی ارائه بدهند و باید کنار بنشینند و نقش نظاره گر داشته باشد و از طرفی بروند و به بازسازی سیاسی خود بپردازند تا هشت سال آینده با قدرت وارد انتخابات شوند.

اکنون دوره اصلاح طلبان نیست .

عضو شورای وحدت: حضور رییسی، حتمی است یک عضو هیئت اجرایی شورای وحدت با اشاره به ارسال نامه شورای وحدت به 10 نفر از کاندیداهای احتمالی جریان اصولگرایی تصریح کرد: بزودی نشست های هیئت عالی شورای وحدت در قالب کمیته بررسی برنامه داوطلبان ریاست جمهوری 1400 با خود نامزدها برگزار می شود.

محمدجواد محمدی نوری با اشاره به آخرین اقدامات شورای وحدت اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: تاکنون تلاش بر توسعه وحدت و اهتمام در وحدت حداکثری برای تعیین نامزد واحد ریاست جمهوری و تفاهم بر سر لیست مشترک در شوراهاست که نتایج نسبتا مناسبی هم از آن حاصل شده است.

وی با اشاره به رایزنی افراد و جریان های مختلف سیاسی برای دعوت از سیدابراهیم رییسی به انتخابات، تصریح کرد: بر اساس آخرین ارزیابی ها و قرائن موجود، گویا حضور آیت الله رییسی در انتخابات ریاست جمهوری 1400 قطعی است و این حضور می تواند باعث شکل گیری وحدت میان اضلاع اصولگرایی در کشور شود.

عضو هیئت اجرایی شورای وحدت با اشاره به تلاش شورای وحدت برای راه اندازی کمیته های تخصصی در استان ها، اظهار کرد: این امر فرصتی برای احیا فعالیت همه علاقمندان به جمهوری اسلامی است و توجه به ظرفیت های موجود در سطح شهرها و بخش های مختلف کشور هم مورد توجه شورای وحدت برای شکل گیری یک جریان موفق تشکیلاتی است.

دیدار انتخاباتی محسن رضایی، رستم قاسمی و سعید محمد محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و نامزد احتمالی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری از دیدار انتخاباتی خود با 2 تن از نامزدهای احتمالی خبر داد.

رضایی با انتشار تصویری از دیدار خود با رستم قاسمی و سعید محمد، فرماندهان پیشین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه در صفحه خود در توییتر، نوشت: ‏در نگرش اسلامی ایرانی به مدیریت، داوطلبی برای مسوولیت با تلاش برای کسب قدرت کاملاً متفاوت است.

در انتخابات 1400 فارغ از هر نتیجه ای، قرار است ‎برادرانه و ‎همه با هم ایران را بسازیم .

مازنی: جریان اصلاحات امروز بین المصطفین است! نماینده مجلس دهم تاکید کرد: جبهه اصلاحات ایران باید بر اساس معدل جریان اصلاحات عمل کند در گذشته می گفتند این جریان بین العباسین است از عباس دوز دوزانی تا عباس عبدی ولی امروز بین المصطفین است از مصطفی تاج زاده تا مصطفی کواکبیان.

احمد مازنی ، نماینده اصلاح طلب مجلس دهم در رابطه با عدم وجود شور انتخاباتی در جامعه با توجه به زمان اندک باقی مانده تا انتخابات تصریح کرد: واقعیت این است که هیچ دوره ای، مثل این دوره نبوده که در اواسط اردیبهشت ماهی که در اواخر خردادش انتخابات برگزار می شود هنوز نامزدهای انتخابات مشخص نباشند و هنوز کاندیدا نهایی هیچ یک از جناح ها مشخص نباشد.

او افزود: معمولا در دوره های قبل در اسفندماه نفرات مشخص می شدند اما اینبار مساله مشخص نیست.

ما انتخابات مجلس یازدهم را پشت سر گذاشتیم که در اسفند ماه سال 98 برگزار شد و از نظر میزان کاهش مشارکت رکوردی در 4 دهه بعد از انقلاب و یازده دوره مجلس بود.

به نظر من قهر مردم با صندوق رای همچنان ادامه دارد.

در تهران اقلیتی بیست درصدی شرکت کردند و در کشور حدود چهل درصد رای دادند این وضعیت به هر دلیلی بود آن دلایل همچنان ادامه دارد.

تلاش اسراییلی ها برای شکست مذاکرات وین به روایت واعظی رییس دفتر رییس جمهوری گفت: کشورهای اسلامی برای ایستادن مقابل صهیونیست ها و حامیان آن، بیش از هر زمانی به وحدت و انسجام نیاز دارند.

محمود واعظی، روز جهانی قدس را میراث حضرت امام (ره) عنوان کرد و گفت: نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس از سوی حضرت امام (ره) اقدامی در جهت خواسته مسلمانان جهان بود.

بطوریکه این موضوع به سرعت از مرزهای ایران فراتر رفت و نه تنها در کشورهای مسلمان بلکه در سایر کشورها هم گسترش یافت.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: مسلمانان برای بزرگداشت این روز و همچنین نفرت از اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به طور گسترده راهپیمایی می کنند اما به دلیل شیوع ویروس کرونا راهپیمایی امسال روز جهانی قدس در کشورهای جهان به ویژه ایران چون سال های گذشته برگزار نمی شود.

واعظی با تاکید بر اهمیت موضوع روز قدس به عنوان روز مهمی که باید همواره زنده نگه داشته شود، ابراز امیدواری کرد که شخصیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به هر طریقی که می توانند، برای بزرگداشت این روز و اعلام انزجار از رژیم صهیونیستی تمام توان خود را به کار بگیرند.

وی تصریح کرد: این روزها می بینیم برخی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی ارتباط برقرار کردند که این کشورها با مخالفت مردم سرزمین خود مواجه شده اند.

ماهیت رژیم صهیونیستی تغییر نکرده است و نه تنها با فلسطینی ها بلکه با مسلمانان سراسر جهان سر ناسازگاری دارد.

وی به نشست وین اشاره کرد و یادآور شد: رژیم صهیونیستی در چند هفته گذشته هیات هایی به آمریکا و کشورهای اروپایی فرستاد و از همه ابزارهای تبلیغاتی و جنگ روانی استفاده کرد تا مذاکرات وین به شکست بینجامد و تلاش کرد تا آمریکا به برجام بر نگردد.

بنابراین دشمنی رژیم صهیونیستی با کشورهای اسلامی فقط در یک بعد و فقط مرتبط با فلسطینی ها نیست.

برای ایستادن مقابل صهیونیست ها و حامیان آن، کشورهای اسلامی بیش از هر زمانی به وحدت و انسجام نیاز دارند.

واکنش مشاور سابق روحانی به ابلاغیه شورای نگهبان مشاور سابق رییس جمهور در رشته توییتی به ابلاغیه جدید شورای نگهبان و تعیین شروط برای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری واکنش نشان داد.

حمید ابوطالبی، مشاور سابق رییس جمهور در رشته توییتی به ابلاغیه جدید شورای نگه واکنش نشان داد و نوشت: اصل 115 قانون اساسی، تمامی شرایط رییس جمهور را با ذکر همه ی موارد دقیقا احصاء نموده است؛ مطابق اصل 99 قانون اساسی، شورای نگهبان تنها وظیفه نظارت بر انتخابات را برعهده دارد.

اضافه کردن هرشرطی بر شروط دقیقا احصاییِ اصل 115 - چه توسط مجلس و یا شورای نگهبان، وچه در لباس تفسیر و یا تفضیل -بازنویسی قانون اساسی وخارج از اصل 177 است.

بازنویسی قانون اساسی، مختص ملت است، نه شورای نگهبان و یا مجلس؛ تمامی اصولی که تصضیل و یا تعیین حدود و کیفیت آن نیازمند قوانین عادی است به صراحت در متن قانون اساسی بیان گشته است؛ مانند اصول 24، 25، 32، 33، 38، 44، 47، و… ؛ و اصل 115 جزء آنها نیست.

‏به نظر می رسد شورای نگهبان، اصل 115 که شرایط رییس جمهور را دقیقا احصا نموده است، با اصل 62 که تعیین شرایط کاندیداهای نمایندگی مجلس را به قانون عادی واگذار مینماید، اشتباها یکی گرفته باشد.

درحالیکه شورای نگهبان، تنها وظیفه تفسیر قانون اساسی ونظارت بر انتخابات، و انطباق شرایط دقیقا احصاییِ اصل 115 بر کاندیداها را برعهده دارد؛ و نه اضافه کردن شروط جدید به اصل 115، و محدود کردنِ حتی ثبت نام نامزدها!
کلید واژه ها: هایی - اخبار روز - رسمی - اخبار - وابستگی - شهرستان دماوند - رسانه های خبری - مورد - قرار - کنار - تابناک - اصولگرایان - اصلاح طلب - لاریجانی - خانه - گورستان - شهرستان - مخاطبان - دماوند - اخباری - پدیده - نامزد - اصلاح - اهمیت - متوقف - گذشته - رسانه - توسط - خبری - لیست

آخرین اخبار سرویس:
انصراف زاکانی از رقابت های انتخاباتی تکذیب شد

اختصاص 400 میلیارد ریال برای آبرسانی به مشگین شهر

مسئول جدید سازمان بسیج رسانه سپاه شهدای آذربایجان غربی معارفه شد

این انتخابات می تواند به انتخابات مشکل گشا تبدیل شود

حضور گسترده در انتخابات تنها راه تغییر وضعیت موجود است

ایران زیباست؛ تپه های رنگی «اشتهارد»

دهمین کنگره سراسری حزب جوانان ایران اسلامی برگزار شد

80 روحانی مبلغ و استاد حوزه خراسان شمالی دوره مشاور خانواده را گذراندند

الزام شهرداری تهران جهت احداث بنای یادمان شهدای قبل از پیروزی انقلاب

شعرخوانی حدادیان و طاهری برای انتخابات + فیلم

پاسخ ستاد مردمی حامی رییسی به بیانیه ستاد کرونا

بیانیه شماره 3 جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در مورد انتخابات

ماجرای هزینه 100هزار تومانی «اسدالله» برای زن خیابانی

مرجع رسیدگی به تخلف کارکنان پیمانی هیات رسیدگی به تخلفات اداری است

متکی: شورای «وحدت» و «ائتلاف» لیست مشترک نخواهند داشت

کلانتری: جزو 10 کشور اول تولید کننده گازهای گلخانه ای هستیم

کوتاهی در امر انتخابات آسیب های جدی و جبران ناپذیری به مصالح کشور وارد خواهد کرد

موشن گرافی// تکنیک برچسب زنی در رسانه و تخریب شخصیت ها

مسئول جدید سازمان بسیج رسانه سپاه شهدای آذربایجان غربی معارفه شد

قاضی زاده هاشمی به سیستان و بلوچستان می رود

گره گشایی به رسم اهل بیت(ع) در دهه کرامت

اعلام هزینه های ستاد انتخاباتی از سوی سعید جلیلی

فعالیت 60 نیروی خدمات شهری برای پاکسازی و امحای پوسترهای تبلیغاتی

پایان نامه هایی که برای مریخ نوشته می شوند!

جشن های دهه کرامت روی آنتن رسانه ملی و بین المللی می رود

مهمترین توطئه استکبار جهانی کاهش مشارکت حداقلی در انتخابات 28 خرداد است

آغاز زودهنگام حرف و حدیثها؛چه کسی عهده دار ریاست جمهوری عراق می شود؟

شرکت مخابرات رتبه برتر را در پنجمین «رخداد ملی بررسی مسائل و چالش های روابط عمومی» کسب کرد

پخش ویژه برنامه باغ آینه از امشب در روبیکا و آیگپ

سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران در آمریکا

ناگفته هایی از دلایل پیروزی روحانی در انتخابات یازدهم/ نقوی حسینی: غیرقابل باور بود که روحانی رأی بیاورد

دهمین کنگره سراسری حزب جوانان ایران اسلامی برگزار شد

اختلافات ادامه دار در جریان اصولگرا /شورای وحدت و شورای ائتلاف به لیست مشترک نرسیدند

مناظرات ریاست جمهوری از دیدگاه دانشجویان/ شکل گیری احزاب سیاسی در جریان انتخابات امری ضروری است

مردم: مناظره نامزدهای ریاست جمهوری کارساز بود!

بسته انتخاباتی صفحه شما در بیست و دوم خرداد

حمایت مهرعلیزاده از لیست شورای شهر تهران و استان های جبهه اصلاحات

به بازآفرینی جشن ها و شادی ها نیازمندیم!

حمایت مهرعلیزاده از لیست شورای شهر تهران و استان های جبهه اصلاحات

معزی: دریغ از مذاکره ستیزی هایی که انجام شد

از ساخت مدرسه علمیه تا بیمارستان برای بیماران دیالیزی / کارهای خیری که پایان ندارد

نشست الزامات حقوقی رسانه ها در انتخابات برگزار می شود

اهل سنت با حضور پرشور در انتخابات به نامزد اصلح رأی خواهند داد

توضیح حداد عادل در خصوص حضور دختر شهید سلیمانی در انتخابات شورای شهر +فیلم

طرح جدید مجلس برای سربازی حرفه ای

سه هزار و 444 اصفهانی در مسابقات کشوری قرآن کریم رقابت می کنند

مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح اولویت انتخابات است

سوال معنادار عباس عبدی از سعید جلیلی

2 تله خطرناک در کمین زوج ها

جشن های دهه کرامت روی آنتن شبکه ملی و بین المللی می رود

دیدنی های امروز

مدیریت در خانواده از منظر بانو مجتهده امین بررسی شد

حدادعادل: به دختر شهید سلیمانی پیشنهاد انصراف دادیم اما می خواهند حضور داشته باشند

لوایح دولت برای مقابله با خشونت ها و آسیب های علیه دختران

تصاویر| شام 3 ساعته مایک پمپئو در محاصره نیرو های امنیتی از ترس انتقام سردار سلیمانی

اعلام نامزدان مورد حمایت شورای ائتلاف در انتخابات

استخدام مشاور

استخدام 10 نفر خانم با حقوق ثابت املاک

کارمند و کارآموز آژانس هواپیمایی با حقوق

به چند نصاب حرفه ای کرکره وشیشه نیازمندیم

استخدام مشاور فعال و حرفه ای

خیاط یا چرخکار ماهر خانم مزون دوز

دعوت جاثلیق آرام اول از ارامنه ایران جهت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری

مشکلات کشور حل شدنی است

نماینده مردم کرمان در مجلس: برخی ها از انتخاب آیت الله رییسی به عنوان رییس جمهور آینده ایران هراس دارند

حدادعادل: شورای ائتلاف به حمایت از رییسی افتخار می کند

مشکلات کشور حل شدنی است

تکذیب اظهارات یک نامزد انتخابات/ کشتی های ایرانی در تمام کریدورهای بین المللی تردد دارند

تغییر چهره حسن معجونی /عکس

مسجدجامعی: نگران کاستی های برج آزادی هستیم

معلمان از مزایای صندوق ذخیره فرهنگیان بهره مند شوند

واکنش دادگستری به صحبت های مهرعلیزاده درباره دریافت واکسن کرونا توسط کارکنان قضایی شیراز

ویدئو| ترامپ شلوارش را پشت ورو پوشید؟

پیکر شهید دوران دفاع مقدس محمد اسحاقی شناسایی شد

پاسخ شورای اطلاع رسانی دولت درباره اتهام زنی نامزدهای انتخابات

ممنوع بودن سفر به مشهد مقدس

نشاء برنج در «الموت»

طرح مجلس برای سربازی حرفه ای

ششمین انتخابات شوراها در استان ها| نامزد اصولگرای شورای شهر مشهد: رونق مناطق کم برخوردار مشهد نیازمند اعتبارات ملی است+فیلم

فیلم/ توضیح حداد عادل در خصوص حضور دختر شهید سلیمانی در انتخابات شورای شهر

عراقچی: تا هر زمان که لازم باشد به رایزنی های وین ادامه می دهیم

(تصاویر) روی دیگر مناظرات انتخاباتی

بیش از 68 هزار واجد شرایط رای در میبد

انصراف زاکانی از رقابت های انتخاباتی تکذیب شد

ضرورت پاسخگویی وزارت کشور درباره حذف دو عضو شورا از تایید صلاحیت شده ها

سیدمحمد خاتمی: جامعه نیاز به نشاط، امید و اشتیاق به شرکت در عرصه سرنوشت دارد

قاضی زاده هاشمی امروز به سیستان و بلوچستان سفر می کند

پاسخ شورای اطلاع رسانی دولت درباره اتهام زنی نامزدهای انتخابات

31درصد مردم هنوز نامزد مورد نظر را انتخاب نکردند

کلانتری: جزو 10 کشور اول تولید کننده گازهای گلخانه ای هستیم

کاندیداهای ریاست جمهوری باید بر اساس امکانات کشور قول بدهند

در مناظراتِ ریاست جمهوری مناظره ای وجود نداشت!

جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت - 23 خرداد 1400

توضیحات حداد عادل درباره کاندیداتوری دختر شهید سلیمانی

صدر هاشمی نژاد یکی از 11 بدهکار بانکی که همتی تحویل رییسی داد کیست؟

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تجربه ای برآمده از 42 سال کار سیاسی است

تسخیر افکار به روش برچسب زنی

رونمایی مهرعلیزاده از یک نظریه جدید!

تاریخ معماری معاصر جهان در «هنر فردا» بررسی می شود

نباید به انتخابات به عنوان یک رقابت حزبی و سیاسی معمولی نگاه کنیم

مطهری: شاید لاریجانی به نفع من کنار برود / خباز: اصولگرایان شاید این بار هم مثل گذشته به اجماع نمی رسند / گورستان خواری، پدیده تازه در شهرستان دماوند /کنایه به لیست 14 نفره نامزد های اصلاح طلب توسط کیهان!

مطهری: شاید لاریجانی به نفع من کنار برود / خباز: اصولگرایان شاید این بار هم مثل گذشته به اجماع نمی رسند / گورستان خواری، پدیده تازه در شهرستان دماوند /کنایه به لیست 14 نفره نامزد های اصلاح طلب توسط کیهان!