مطالب مرتبط:
آقای رییس جمهور چه چیزی در شأن ملت ایران است؟
تعامل اقتصادی با جهان مصلحت است یا نیست؟
رییس جمهور: قیمت هیچ کالایی بدون هماهنگی با ستاد اقتصادی افزایش نیابد
اهدای جایزه ویژه سال کنفرانس بین المللی صنعت روابط عمومی ایران به آقای محمد امین نعمتی رییس روابط عمومی مجتمع فولاد غدیر نی ریز
رییس دفتر رییس جمهور: قطعنامه علیه ایران را غیرسازنده می دانیم
-127 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 14 اسفند 1399 ساعت 05:402021-03-04سياسي

تعامل اقتصادی با جهان مصلحت است یا نیست؟ /آقای رییس جمهور چه چیزی در شأن ملت ایران است؟ /قانون اساسی اجازه اعتراض مدنی را داده است


«ساسی» مرجع و الگوی نوجوانان و کودکان ما؟، باز هم ترامپی ها در پادگان واشنگتن، نمکی: فکر سفر رفتن را هم نکنید، رییس جمهور تدارکاتچی با این همه خواهان!، - در ادامه تعدادی از یادداشت ها و سرمقاله های منتشره در روزنامه های امروز را مرور می کنیم: تعامل اقتصادی با جهان مصلحت است یا نیست؟ مهدی پازوکی اقتصاددان طی یادداشتی در شماره امروز روزنامه ایران با عنوان تعامل اقتصادی با جهان مصلحت است یا نیست؟ نوشت: آیا ایران می خواهد با جهان تجارت کند؟ آیا می خواهیم با نظام اقتصادی جهان تعامل داشته باشیم؟ اگر پاسخ به این پرسش ها مثبت است و می خواهیم و دوست داریم که ایران جایگاه واقعی خود را در تجارت جهانی داشته باشد، یک ضرورت این امر، ارتباط نظام بانکی ایران با نظام بانکی جهان یا کشور های طرف مبادله است.

زیرا در دنیای امروز نه تنها نمی توان پول را با چمدان منتقل کرد، بلکه چه بپسندیم یا نپسندیم، اف.

ای.

تی.

اف به یکی از نهاد های هنجارساز نظام بانکی دنیا تبدیل شده است.

از این رو چه ایران و چه هر کشور دیگری که بخواهد با این نظام بانکی و پولی جهان کار کند و دادوستد داشته باشد، باید در این چارچوب هنجاری عمل کند.

در این میان برخی منتقدان، چه بسا از موضع دلسوزی برای کشور و نظام، ادعا می کنند که در صورت پیوستن به اف.

ای.

تی.

اف اطلاعات مالی و بانکی محرمانه ما در اختیار کشور های متخاصم قرار خواهد گرفت.

البته برخی هم در ادعا هایی عجیب، مدعی شدند که پیوستن به این نهاد یعنی تسلیم کردن شهید عزیز، سردار سلیمانی به دشمنان.

این ادعا ها کاملاً بی اساس و نادرست است.

اف.

ای.

تی.

اف در سال 1986 با هدف مبارزه با پولشویی و پول های کثیف در اقتصاد جهانی به وجود آمد و بعد از حوادث 11 سپتامبر مبارزه با تأمین مالی تروریسم هم به مجموعه ضوابط آن اضافه شد.

به رغم ادعای برخی منتقدان، در مقررات اف.

ای.

تی.

اف یا کنوانسیون های مورد بحث، اساساً هیچ قید یا ضرورتی برای در اختیار گذاشتن اطلاعات محرمانه و کلیدی کشور، نه فقط به کشور های متخاصم، بلکه به کشور های دوست هم وجود ندارد.

درعین حال، به عنوان یک اقتصاددان که اقتصاد ایران و جهان را می شناسد، صراحتاً اعلام می کنم که درصورت بازگشت همه طرف ها به برجام، اگر ایران اف.

ای.

تی.

اف را نپذیرد، نخواهد توانست با نظام بانکی جهان کار کند.

چه بسا حتی بانک های درجه 2 و 3 اروپایی هم با ما کار نخواهند کرد.

کما اینکه امروز هم نه تنها بانک های درجه یک چینی با ما کار نمی کنند، بلکه بانک های زیر پله ای چین نیز با هزینه ای گزاف حاضر به همکاری با ما می شوند.

به عنوان مثال اگر قرار باشد 100 یورو برای ما در یک کشور اروپایی گشایش اعتبار انجام دهند، 20 درصد یعنی 20 یورو هزینه این اقدام را از ما طلب می کنند.

این هزینه 20 درصدی که به خاطر نپیوستن به اف.

ای.

تی.

اف بر کشور و مردم ما تحمیل می شود، در همه مبادلات بانکی و خرید های خارجی ایران جاری است و مصداق دارد.

در کنار همه استدلال هایی که درباره ضرورت پیوستن ایران به اف.

ای.

تی.

اف وجود دارد، منتقدان باید به این واقعیت هم پاسخ دهند که اگر اف.

ای.

تی.

اف بد است، چرا بزرگ ترین شرکای تجاری ما یعنی چین، روسیه و ترکیه عضو اصلی اف.

ای.

تی.

اف هستند؟ آن هم در حالی که درصورت پیوستن ما به این نهاد تنظیم کننده مبادلات بانکی، ما در کنار 189 کشور دیگر عضو همکار اف.

ای.

تی.

اف خواهیم بود، نه مانند روسیه، چین و ترکیه عضو اصلی؛ بنابراین برای آنکه سیستم بانکی ما بتواند با سیستم بانکی دنیا کار کند، باید این مقررات را بپذیریم و اگر نپذیریم، در شرایط موجود هزینه آن از جیب ملت ایران پرداخت خواهد شد.

در این میان، یک نکته مهم که مسأله را برای فعالان اقتصادی و مردم ایران بغرنج کرده است، طولانی شدن فرایند تصمیم گیری در مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

امروز همه کارشناسان سیاسی و اقتصادی کشور اذعان دارند که مصلحت نظام در این است که نظام بانکی ایران بتواند با نظام بانکی دنیا کار کند.

اما اگر مصلحت این است که ایران منزوی شود یا به سمت زیمبابوه شدن برود، پس نباید به اف.

ای.

تی.

اف بپیوندیم.

چراکه براساس سند چشم انداز، ایران می بایست یکی از کشور های نخست منطقه در همه عرصه ها به ویژه اقتصاد می بود.

اما امروز به دلیل مشکلات ساختاری و انباشت مسائل متعدد به این جایگاه دست نیافتیم.

در چنین شرایطی، نپیوستن به اف.

ای.

تی.

اف به سایر مسائل و مشکلات اضافه شده و عملاً یک هزینه 20 درصدی دیگری را به ملت ایران، در همه خرید های خارجی آن تحمیل خواهد کرد.

از این رو از مجمع تشخیص مصلحت انتظار می رود به مصلحت واقعی وعینی کشور توجه کرده و یک خودتحریمی دیگری را به تحریم های ظالمانه امریکا علیه نظام اسلامی و مردم تحمیل نکنند.

قانون اساسی اجازه اعتراض مدنی را داده است نعمت احمدی حقوقدان طی یادداشتی در شماره امروز روزنامه آرمان ملی با عنوان قانون اساسی اجازه اعتراض مدنی را داده است نوشت: اگر مبنا و میثاق بین مردم و مسئولان را قانون اساسی بدانیم، قانون اساسی تمام مسائلی مانند حق اعتراض، اجتماع، راهپیمایی، آزادی بیان و آزادی عقیده را روشن کرده است.

شرایطی که الان به وجود آمده و سبب شده نتوان قانون اساسی را دقیق اعمال و اجرا کرد، به قوانین عادی باز می گردد.

قوانین عادی آمده و محدودیت هایی را برای قانون اساسی ایجاد کرده است.

برای نمونه، آزادی اجتماعات یکی از همین مسائل است.

گفته شده برای اجتماعات باید از وزارت کشور اجازه گرفته شود، اما در عمر جمهوری اسلامی دیده نشده این وزارتخانه به یک نهاد مدنی اجازه اجتماع بدهد؛ البته ما اجتماعاتی داریم و افرادی که در دایره خودی می گنجند، تحت عنوان اجتماعات خودجوش اجتماع می کنند.

اگر سندیکا یا اتحادیه داشته باشیم و آن ها را به رسمیت بشناسیم، در موضوعی مانند کارگران هفت تپه به عنوان یک مساله مهم، این نهاد های مدنی باید مطالبه گر حقوق افراد زیرمجموعه خود باشند.

متاسفانه این نهاد ها را محدود می کنیم و اجازه ظهور و بروز به آن ها نمی دهیم تا اتفاقات ناراحت کننده ای رخ بدهد.

چرا نباید صدا ها شنیده شود؟ همیشه گفته شده اگر مسئولان صدا های مردم را نشنوند، به گواه تاریخ مشکلاتی به وجود می آید.

مطالبه گری می تواند بین دو طرف ایجاد وفاق کند و مطالبات برآورده شود تا به حالتی پنهان و پوشیده نماند.

در صورت پنهان ماندن این مطالبات، به مرور مطالبه به عقده بدل خواهد شد.

انقلاب مشروطه، وقایع سال 32 و وقایع سال 57 را نگاه کنید.

این ها همه ناشی از این بوده که حکومت ها صدای مردم را نشنیده اند.

در این روز ها نیز مساله سراوان یا کولبران غرب کشور مطرح است که باید توجه لازم را به آن معطوف کرد.

زمانی که از کنار شهر هایی مانند همدان عبور می کنیم، دود سفید هیچ کارخانه ای را نمی بینیم.

اگر این دود سفید دیده نمی شود، باید سوال کنیم پس این جمعیت باید چه کاری انجام دهند؟ این جمعیت حق حیات که دارند! به طرف زاهدان که می رویم، بافت بلوچ ما آسیب دیده است.

وضعیت صید ترال نیز نابسامان است.

پس این جمعیت عظیم باید چگونه زندگی کنند؟ بخشی از این مردم مطالباتی دارند که در واقع قسمت گسترده ای از آن مطالباتی که دغدغه ساکنان کلان شهر هایی مانند تهران نیست.

در تهران از توسعه سیاسی صحبت می شود، اما مردم در بعضی شهر ها آب آشامیدنی می خواهند.

بعضی شهروندان در شهر های کوچک و مناطق کمتر توسعه یافته باید چند کیلومتر مسیر را طی کنند تا به آبی دسترسی پیدا کنند که حتی سالم نیز نیست یا تمساح افراد به دنبال آب را از بین می برد.

زمانی که به این مسائل توجه نشود، چه انتظاری از مردم دارید؟ قوانین به افراد، سازمان های مردم نهاد و گرو های مطالبه گر مدنی اجازه اعتراض و تجمع دادند، اما زمانی که راه را برای مردم سد می کنیم، تقابل به وجود می آید.

آقای رییس جمهور چه چیزی در شأن ملت ایران است؟ مصطفی هدایی طی یادداشتی در شماره امروز رسالت با عنوان آقای رییس جمهور چه چیزی در شأن ملت ایران است؟ نوشت: روز گذشته رییس جمهور کشورمان در واکنش به اتفاقات پیش آمده در سراوان و همچنین قاچاق کالا از طریق کولبری در مرز های غربی عنوان کرده بود: پدیده هایی نظیر کولبری و سوخت بری آسیب های جدی اقتصادی و اجتماعی دارد و به هیچ وجه در شأن و منزلت مردم و کشور نیست.

رشد پدیده های کولبری و سوخت بری در سال هایی که کشور با مشکلات عدیده اقتصادی و معیشتی درگیر بوده به شدت افزایش یافته و تصاویر دردناکی نیز از حضور بانوان غیور مرزنشین در میان گروه های کولبری دیده می شود.

اما به راستی ریشه این افزایش آمار ها چیست؟ همه آگاهند که مشاغل سیاه ازجمله سوخت بری، کولبری، دست فروشی و .

در شأن ملت بزرگ ایران نیست، ولی کسانی که سیاست گذار و تصمیم گیر در حوزه های کلان اقتصادی هستند، آیا می توانند خود به عنوان مدعی وارد میدان شده و از این پدیده ها انتقاد کنند؟ چه کسانی عاملان اصلی این تحولات تلخ در کشور هستند؟به طورکلی در طول دولت حسن روحانی، اعتراضات و تجمعات صنفی و کارگری به شدت افزایش پیدا کرده است.

تجمعاتی که گروه های مختلف صنفی ازجمله کارگران، بازنشستگان، معلمان و .

به خاطر وضعیت اسفبار اقتصادی ناچار به اعتراض شده اند.

هسته اصلی اعتراضات دی 96 و آبان 98 نیز اقتصادی و معیشتی بود که توسط دشمنان مورد سوءاستفاده قرار گرفت و به آشوب و بلوا کشیده شد.

شورشی که بهترین هدیه به عاملان اصلی چالش های اقتصادی بود تا با امنیتی شدن اعتراضات اقتصادی، عملکرد ضعیفشان را پنهان سازند.

قاچاق کالا در ایران، یک بحران اساسی در حوزه اقتصاد و تولید است.

براساس گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس که امسال ارائه شد، در سال های 96 و 97 سالانه 25 میلیارد دلار قاچاق کالا در کشور داشتیم.

پدیده کلانی که با ورود کالا های قاچاق به ویژه کالا های مصرفی، تولیدات در این حوزه ها را به نابودی می کشاند.

سالانه ده ها هزار شغل به خاطر قاچاق از بین می رود و کارگران و کافرما های این حوزه به بخش های سیاه دلالی و یا مشاغل سیاه وارد می شوند.

باید عنوان کرد که افزایش میزان معضلات اجتماعی نظیر فقر، اعتیاد، کولبری، طلاق، مشاغل سیاه، تکدی گری، کودکان کار و .

به صورت مستقیم به سیاست ها و مدیریت اقتصادی دولت مربوط است.

توزیع ناعادلانه ثروت، رانت خواری، فساد اقتصادی کلان، تعطیلی کارخانه ها و کارگاه ها و عدم توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی، پدیده هایی مانند کولبری و سوخت بری را به شدت در سال های اخیر افزایش داده است؛ بنابراین عامل اصلی از بین رفتنشان ملت در حوزه معیشتی و اقتصادی کابینه دولت حسن روحانی در هشت سال گذشته است که به پدیده های شوم و دردناک مشاغل سیاه به شدت دامن زده است.

اما آیا فرآیند های منتهی به سقوط خانواده ها و اقشار مختلف کارگری و کارمندی ایران به بحران های اقتصادی و معیشتی تنها مختص مرزنشین هاست؟ کافی است رییس جمهور در مسیری که از خانه خود در سمت ولنجک به پاستور برای جلسات تشریف می آورند، سری به نانوایی هایی بزنند که برخی برای تهیه نان مجبور به نسیه و باز کردن حساب دفتری شده اند.

پدیده ای که براساس گزارش هایی به منطقه مرکزی شهر تهران نیز رسیده است و اوج ناکارآمدی دولت را در تأمین معاش مردم می رساند.

دولت در هشت سالی که سکان هدایت مدیریت اجرایی را برعهده داشته، هر آنچه در توان داشته برای از بین بردن عزت نفس مردم ایران به کاربرده است و ما امروز شاهد آمار های وحشتناک در امر ورود نیرو های کار به جای بازار کار مفید و کارآمد به سمت بازار های سیاه هستیم.


کلید واژه ها: اقتصادی - جهان - ایران - تعامل - رییس جمهور - نظام بانکی - مصلحت - یادداشت - روزنامه - روزنامه ایران - نظام - نظام اقتصادی - جمهور - تجارت - امروز - بانکی - اقتصاددان - ملت ایران - رییس - نوجوانان - سرمقاله - اعتراض - پازوکی - پادگان - مبادله - کودکان - ارتباط - شماره - جهانی - اساسی

آخرین اخبار سرویس:
باید فهرست تحریم ها و فهرست اقدامات ایران روشن شود

روحانی معروف پاکستانی درگذشت

پیشنهاد نماینده مجلس برای غنی سازی بالای 90 درصد

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: رنگبندی جدید کرونایی صحت ندارد

سعادت بشر در بندگی و اطاعت از دستورات الهی است

 کدخدایی: اصلاح قانون انتخابات هنوز تایید نشده است

عراقچی: فرصتی برای مذاکرات فرسایشی نداریم

آژانس: ایران تقریباً همه مقدمات لازم برای غنی سازی 60 درصدی را فراهم کرده است

ثبت نام 14 هزار و 199 داوطلب در انتخابات شورای روستاهای گیلان

کدخدایی:هنوز اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری تایید نشده است

نباید با اظهار نظرهای غلط آرامش روانی جامعه مختل شود

دفتر آیت الله صافی در ماه رمضان با 30 خط مسائل شرعی را پاسخ می دهد

ساخت تانک با توانمندی جنگ الکترونیک در ارتش

پیام تبریک سردار قاآنی به امیر موسوی به مناسبت روز ارتش

قطع دست مافیای واردکننده سیلندرهای اکسیژن در گیلان

عراقچی: نشست امروز بسیار جدی و چالشی بود / اروپایی ها باید جدیت را در مذاکرات نشان دهند

رستم قاسمی: فرمان قوه مجریه باید دست آدم های اجرایی و متخصص باشد

رودخانه رمضان الکریم انسان ها را در مسیر رستگاری قرار می دهد

سازماندهی کمک های مومنانه در مناطق کم برخوردار امیدافرین است

قاضی زاده هاشمی: مجلس به معیشت بازنشستگان ارتش توجه ویژه دارد

1.3میلیون نفر تا پایان فروردین واکسینه می شوند

قطع دست مافیای واردکننده سیلندرهای اکسیژن در گیلان

پیشنهاد رییس سابق سازمان انرژی اتمی برای غنی سازی بالای 90 درصد

پوستر| برکت جهاد

اخبار کوتاه از مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد

سعادت بشر در بندگی و اطاعت از دستورات الهی است

دو خبر کوتاه از لرستان

تایید طرح اصلاح قانون انتخابات تکذیب شد

محسن هاشمی: از بنیانگذاران سوخت جامد موشکی بودم/جلایی پور: بیش از 10 سال است که دیگر در ایران اصلاً حجاب نداریم

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: رنگ بندی جدید کرونایی صحت ندارد

جلسه اعضای برجام با آمریکا بدون حضور ایران

عراقچی: نشست امروز بسیار جدی و چالشی بود / اروپایی ها باید جدیت را در مذاکرات نشان دهند

ارزیابی روسیه از نتایج نشست کمیسیون مشترک برجام

دستگاه های اجرایی در تدوین دایره المعارف دفاع مقدس هرمزگان همکاری کنند

استاندار خراسان رضوی درگذشت مادر سردار سرلشکر شهید ناصری را تسلیت گفت

آمادگی 180 نفر از گروه جهادی همدان برای کمک به کادر درمان

معرفی گوشی های جدید سری Mi X شیائومی

عراقچی: جلسه امروز جدی و چالشی بود/ لیست های رفع تحریم در حال آماده شدن است

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا: رنگبندی جدید کرونایی صحت ندارد، هیچ شهری سیاه نیست

فرداد فرحزاد کیست + بیوگرافی و همسرش

بیانیه وزارت خارجه روسیه در باره نتایج سفر لاوروف به ایران

مشارکت مردم در انتخابات نماد پیروزی برابر تحریم ها است

شرح و تفسیر نامه سی و هشتم نهج البلاغه

شهادت دو مرزبان در سیستان و بلوچستان

هفته نامه تاسیسات نیوز، شماره 330 منتشر شد

زنجیره انسانی دانشجویان مقابل سایت نطنز/دانشجویان خواستار توقف تمام تعهدات هسته ای شدند

نیروی انتظامی با روزه خواران قاطعانه برخورد می کند

خاکسپاری اموات در یاسوج هشت صبح انجام می شود/ به کسانی که به خودشان رحم نمی کنند، رحم نمی کنیم

عراقچی: اروپایی ها باید جدیت را در مذاکرات نشان دهند 

جلسه امروز جدی و چالشی بود/ لیست های رفع تحریم در حال آماده شدن است

درخواست چین درباره مذاکرات برجامی وین

مسابقه لو دادن اسرار هسته ای کشور و طرح ادعاهای دردسرساز برای اهداف انتخاباتی

جلسه امروز چالشی بود/ اروپایی ها جدیت خود را در عمل نشان دهند

آماده سازی استودیو 11جام جم برای مناظره های انتخاباتی

فرداد فرحزاد فرزند کیست + پدرش

مسابقه لو دادن اسرار هسته ای کشور و طرح ادعاهای دردسرساز برای اهداف انتخاباتی

نماز جمعه در کرمانشاه برگزار نمی شود

از شعرخوانی اتل متل توتوله تا درخواست پفک از رهبر انقلاب در دیدار جذاب فرزندان مدافع حرم با آیت الله خامنه ای

شهادت 2 مرزدار منطقه بلوچستان

اعلام مصوبات جدید ستاد استانی مقابله با کرونا

خاتمی: مراقب خانواده باشید تا جهنمی نشوید

فرصتی برای مذاکره فرسایشی نداریم

در رابطه با آیین های مذهبی نباید بگذاریم دوگانه دین و سلامت ایجاد شود

افزایش جمعیت تشویق می خواهد نه اجبار

فریبرز عرب نیا: ما مقصرها باید کنار هم بمانیم!

مشاور املاک خانوم باسابقه و منظم

استخدام نیروی کار اداری

استخدام مشاور امور ملکی

در نشست مهم امروز وین چه گذشت؟

عراقچی: کشورهای اروپایی جدیت خود را در مذاکرات نشان دهند

عراقچی: نشست امروز بسیار جدی و چالشی بود

پیشنهاد رییس کمیسیون انرژی برای غنی سازی بالای 90 درصد

کدخدایی: اصلاح قانون انتخابات هنوز تایید نشده است

ببینید | راستی آزمایی از محمدحسین میثاقی به خاطر کری خوانی در سپک تاکرا!

موافقت وزیر بهداشت با برگزاری مراسم لیالی قدر / از مراجعان به بیمارستان ها نمی پرسیم که از آن هایی بودی که به ما گوش کردی و سفر نرفتی یا در ایام تعطیلات خوش گذراندی؟

نام هاشمی و روحانی در تاریخ ایران ماندگار شد

سالگرد غرق شدن تایتانیک

تکذیب طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری

جلسه امروز جدی و چالشی بود/ اروپایی ها جدیت خود را در عمل نشان دهند

90 درصد داوطلبان شوراهای شهر در هیئت اجرایی تأیید صلاحیت شدند

نشست غیررسمی روسای هیات های 4 + 1 و آمریکا درباره احیای برجام

تأیید اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان

شهادت 2 مرزدار در سیستان و بلوچستان

عراقچی: نشست امروز بسیار جدی و چالشی بود/ اروپایی ها باید جدیت را در مذاکرات نشان دهند

از اسلام آباد،

عراقچی: جلسه امروز جدی و چالشی بود/ لیست های رفع تحریم در حال آماده شدن است

چین خواستار افزایش سرعت مذاکرات برجام شد

روزانه 500 پرس غذای گرم بین روزه داران نیازمند در زرند توزیع می شود+تصاویر

مشارکت مردم در انتخابات نماد پیروزی مردم در برابر تحریم ها است

کدخدایی: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری هنوز مورد تایید قرار نگرفته است

نشست غیررسمی روسای هیات های 4 + 1 و آمریکا درباره احیای برجام

لشکر زینبی (1)

رییسی: هیچ بانکی حق ندارد مانع فعالیت کارخانه ها شود/ اگر فردی تخلف کرده، باید تحت تعقیب قرار گیرد

عملیات اجرایی پایاب سد گیوی قوت گرفت

نباید با اظهار نظرهای غلط و موضع گیری های تند آرامش روانی جامعه مختل شود

نشست 1+5 بدون حضور ایران برگزار شد

مشاغل گروه یک در اصفهان تا قبل از ساعت 22 باید تعطیل شوند/ مجبور به برپایی بیمارستان صحرایی هستیم

تکذیب طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان

نشست کمیسیون برجام بسیار جدی و چالشی بود

کدخدایی: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری هنوز تایید نشده

تعامل اقتصادی با جهان مصلحت است یا نیست؟ /آقای رییس جمهور چه چیزی در شأن ملت ایران است؟ /قانون اساسی اجازه اعتراض مدنی را داده است

تعامل اقتصادی با جهان مصلحت است یا نیست؟ /آقای رییس جمهور چه چیزی در شأن ملت ایران است؟ /قانون اساسی اجازه اعتراض مدنی را داده است