موضوعات داغ: - باشگاه پرسپوليس - انتخابات فدراسيون فوتبال - فدراسيون فوتبال - بازيكن پرسپوليس - انتخابات فدراسيون - كمپ ترك اعتياد - حرم مطهر حضرت زينب - هفته شانزدهم - پنجره نقل و انتقالاتي - تيم فوتبال پرسپوليس - نيكوكاري - سفر كهگيلويه و بويراحمد - سازمان هدفمندي يارانه ها - ملهم - غذاي نذري - جاوداني تبريزي - فرمول كوكاكولا - نظريه هاي مشورتي - خودروي چيني - حقوق بشر مصر - سزار منوتي - نظر آباد - يكپارچه سازي

مطالب مرتبط:
جزییات طرح اصلاح موادی از قانون آیین دادرسی کیفری/ برخی جزاهای نقدی به خدمات عمومی رایگان تبدیل می شود
تمدید اجرای طرح تست رایگان کرونا در ایستگاه های مترو
خدمات آموزشی،درمانی وتوزیع اقلام ازاقدامات گروه جهادی کریم اهل بیت
برگزاری نمایشگاه های عمومی ممنوع شد
ممنوعیت برگزاری نمایشگاه های عمومی
-109 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 5 بهمن 1399 ساعت 08:452021-01-24سياسي

برخی جزاهای نقدی به خدمات عمومی رایگان تبدیل می شود


در بخشی از طرح اصلاح موادی از قانون آیین دادرسی کیفری مقرر شده برخی جزا های نقدی به خدمات عمومی رایگان تبدیل شود.

- طرح اصلاح موادی از قانون آیین دادرسی کیفری با امضای 29 نماینده مجلس تقدیم هیات رییسه شده و دارای جزییاتی است.

مقدمه (دلایل توجیهی): بنا به جهات ذیل طرح اصلاح موادی از قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 4 /12/ 1392 تقدیم میشود: 1 -کاهش اطاله دادرسی: به موجب قانون آیین دادرسی کیفری محاکم تجدیدنظر در بسیاری از پرونده ها مکلف به تشکیل جلسه رسیدگی و دعوت از اصحاب دعوا میباشد در حالی که ممکن است برحسب محتویات پرونده نیازی به تشکیل جلسه رسیدگی نبوده و دادگاه میتواند به صورت فوق العاده به آن پروندهها رسیدگی کند.

سلب اختیار از دادگاه در چنین مواردی از قانون موجب افزایش اوقات رسیدگی در محاکم و اطاله دادرسی در محاکم تجدیدنظر شده است که با اصلاح قانون در مواردی که ضرورتی به تشکیل جلسه رسیدگی در محاکم تجدیدنظر نمی باشد از اطاله دادرسی جلوگیری میشود.

2- به لحاظ ابهامی که در ماده(242) قانون آیین دادرسی در خصوص مدت زمان بازداشت متهمان با قرار تأمین وجود دارد موجبات اختلاف رویه در مراجع قضایی شده است که با اصلاح ماده مربوط وحدت رویه در این خصوص ایجاد میشود.

3 -ساماندهی و قانونمند کردن بازرسی اشخاص و خودروها در گلوگاهها و محل استقرار پایگاههای ایست و بازرسی 4 -رفع چالش ناشی از تعیین وکیل از میان وکلای مورد تأیید رییس قوه قضاییه در جرائم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور و جرائم سازمان یافته 5 -تعیین تکلیف نحوه رسیدگی به جرائم درجه هفت و هشت در مواردی که توأم با سایر جرائم از درجات بالاتر هستند و ایجاد رویه واحد در مراجع قضایی 6 -ضابطه مند کردن نحوه تبدیل محکومان به حبس در مواردی که محکومٌ علیه مریض بوده و اجرای مجازات موجب شدت بیماری محکومٌ علیه شده و امیدی به بهبودی بیمار نباشد.

7- تعیین تکلیف نحوه جبران خسارت معنوی افراد متضرر از جرائم اسامی نمایندگان امضا کننده این طرح به شرح ذیل است: حسن نوروزی - سیدجواد حسینی کیا - موسی احمدی - سیدناصر موسوی لارگانی - احمدحسین فلاحی - موسی غضنفرآبادی - احسان ارکانی - علیرضا سلیمی - جلال محمودزاده - بهروز محبی نجم آبادی - محمد صفری ملک میان - سیدغنی نظری خانقاه - احمد مرادی - عباس گلرو - اسماعیل حسین زهی - حسن همتی - رضا آریان پور - علیرضا عباسی - سیدنظام الدین موسوی - سیدعلی یزدی خواه - رضا تقی پورانوری - علی خضریان - حسینعلی حاجی دلیگانی - اصغر سلیمی - محمدحسین فرهنگی - غلامحسین رضوانی - جعفر قادری - جواد نیک بین - محمدتقی نقدعلی عنوان طرح: طرح اصلاح موادی از قانون آیین دادرسی کیفری ماده 1 - یک تبصره به ماده (15) قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 4 /12 /1392 به شرح زیر الحاق می شود: تبصره - در تمام جرائمی که موضوع آنها مال است، دادگاه ضمن رسیدگی به امر کیفری، در مورد مطالبه اصل مال موضوع جرم یا تحصیل شده از آن رسیدگی میکند و پس از أخذ دفاعیات مرتکب، در صورت وجود شرایط قانونی، او را به رد عین مال و در صورت موجود نبودن آن حسب مورد به رد مثل یا پرداخت قیمت آن محکوم می کند.

رسیدگی به این امر منوط به تقدیم دادخواست و پرداخت هزینه دادرسی نیست.

ماده 2 - تبصره ماده (48) قانون به شرح زیر اصلاح می شود: تبصره - در جرائم سازمان یافته که مجازات آنها مشمول بندهای الف ، ب و ت ماده (302) این قانون است و همچنین جرائم علیه امنیت داخلی و خارجی، جرائم تروریستی موضوع قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم و جرائم اقتصادی با میزان مال موضوع جرم ده میلیارد (10.

000.

000.

000) ریال و بیشتر، در مرحله تحقیقات مقدماتی چنانچه قاضی پرونده ملاقات وکیل با متهم را با ضرورت کشف حقیقت منافی بداند می تواند حداکثر به مدت بیست روز از شروع تحت نظر متهم را از ملاقات با وکیل ممنوع نماید.

پس از این مدت نیز چنانچه اطلاعات محرمانه ای در پرونده وجود داشته باشد ملاقات متهم با وکیل تحت نظارت مقام قضایی صورت میگیرد.

حکم این ماده در رسیدگی های در صلاحیت سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز جاری است.

ماده 3 - ماده (55) قانون اصلاح و دو تبصره به شرح زیر به آن الحاق میشود: ماده 55 - بازرسی اشخاص و اشیاء در جرائم غیرمشهود و به طورکلی ورود به منازل، اماکن تعطیل و بسته و تفتیش آنها با اجازه موردی مقام قضایی است، هر چند وی اجرای تحقیقات را به طور کلی به ضابط ارجاع داده باشد.

تبصره 1 - بازرسی اشخاص و اشیاء در تصرف آنها از قبیل خودرو در جرائم غیرمشهود که حسب قرائن موجود مظنون به ارتکاب جرائم سازمان یافته، جرائم علیه امنیت داخلی و خارجی، قاچاق انسان، قاچاق کالا و ارز و سلاح و مهمات، قاچاق مواد مخدر و روانگردان، قتل، آدم ربایی و سرقت می باشند، به شرح زیر انجام می پذیرد: الف- در پایگاه های ایست و بازرسی ثابت مرزی و داخل کشور با إذن کلی دادستان مرکز استان مربوط؛ ب- در ایست و بازرسی های موقت با إذنکلی دادستان حوزه قضایی مربوط در مدت معین، حداکثر تا چهل و هشت ساعت؛ پ- در غیر از موارد بندهای الف و ب ، چنانچه دسترسی به مقامات قضایی مقدور نباشد و قرائن قوی بر ارتکاب هر یک از جرائم مذکور وجود داشته باشد، ضابطان دادگستری در موارد ضروری میتوانند نسبت به بازرسی اقدام و به طور فوری مراتب را به مقام قضایی صالح گزارش کنند.

تبصره 2 -تعیین محل استقرار پایگاه های ایست و بازرسی ثابت با مصوبه شورایعالی امنیت ملی و در مورد ایست و بازرسی های موقت با مصوبه شورای تأمین استان است.

ماده 4 - ماده (150) قانون به شرح زیر اصلاح و تبصره های آن ابقاء می شود: ماده 150 - کنترل ارتباطات مخابراتی افراد ممنوع است، مگر در مواردی که به امنیت داخلی و خارجی کشور مربوط باشد یا برای کشف جرائم موضوع بندهای الف ، ب ، پ و ت ماده (302) این قانون لازم تشخیص داده شود.

در این صورت با موافقت رییس کل دادگستری استان و با تعیین مدت و دفعات کنترل، اقدام می شود.

کنترل مکالمات تلفنی اشخاص و مقامات موضوع ماده (307) این قانون منوط به تأیید رییس قوه قضاییه است که می تواند آن را به معاون اول خود تفویض کند.

ماده 5 -ماده (151) قانون به شرح زیر اصلاح می شود: ماده 151 -بازپرس می تواند در موارد ضروری، برای کشف جرم و یا دستیابی به ادله وقوع جرم، حساب های اشخاص نزد بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری را کنترل کند.

ماده 6 -یک تبصره به ماده (152) قانون به عنوان تبصره (2) به شرح زیر الحاق می شود: تبصره 2 -هر یک از مأموران فرودگاه، پست، زندان و سایر افرادی که در هر یک از اماکن، به موجب مقررات مسؤول بازرسی یا دریافت اشیاء، مرسولات و محمولات هستند، با اقلامی که برای عملیات تروریستی یا جرائم امنیتی به کار گرفته می شوند مانند مواد سمی، میکروبی و خطرناک، مواد منفجره یا اسلحه گرم، مواجه شوند، نسبت به توقیف آن و تنظیم صورت مجلس اقدام میکنند و حسب مورد مراتب به دادستان یا ضابط مربوط اطلاع داده می شود.

ماده 7 -ماده (188) قانون، اصلاح و یک تبصره به شرح زیر به آن الحاق میشود: ماده 188 -تا هنگامی که به متهم دسترسی حاصل نشده، بازپرس می تواند با توجه به اهمیت و ادله وقوع جرم، دستور منع خروج او را از کشور و یا توقف ارائه خدمات مبتنی بر کارت ملی را صادر کند.

مدت اعتبار این دستور، شش ماه و قابل تمدید است.

در صورت حضور متهم در بازپرسی و یا صدور قرار موقوفی، ترک و یا منع تعقیب، ممنوعیت خروج یا توقف ارائه خدمات منتفی و مراتب بلافاصله به مراجع مربوط اطلاع داده میشود.

در صورتی که مدت مندرج در دستور مذکور منقضی شود این دستور خودبه خود منتفی است و مراجع مربوط نمی توانند مانع از خروج یا ارائه خدمات شوند.

تبصره- مفاد این ماده در مورد توقف ارائه خدمات مبتنی بر کارت ملی، با رعایت مقررات ماده (509) این قانون در مرحله اجرای احکام نیز جاری است.

ماده 8 -یک تبصره به ماده (190) قانون به عنوان تبصره (4) به شرح زیر الحاق میشود: تبصره 4 - چنانچه وکیل دادگستری یا همسر یا فرزند او با بازپرس رسیدگی کننده رابطه نسبی یا سببی تا درجه سوم از طبقه دوم داشته باشد، وکالت وی پذیرفته نمیشود.

حکم این تبصره در مورد سایر مقامات قضایی رسیدگی کننده نیز جاری است.

شرایط و نحوه صدور قرار عدم پذیرش وکیل مطابق مقررات رد دادرس میباشد.

ماده 9 -یک تبصره به ماده (192) قانون به شرح زیر الحاق میشود: تبصره - ارجاع امر به میانجیگری در تمام جرائم قابل گذشت و جنبه خصوصی جرائم غیرقابل گذشت پس از موافقت کتبی طرفین، رأساً توسط بازپرس انجام میشود.

این امر تأثیری در تداوم تحقیقات مقدماتی ندارد و در مورد جرائم درجه شش، هفت و هشت مطابق ماده (82 (این قانون اقدام می شود.

در جرائم غیرقابل گذشت در صورت حصول صلح و سازش در مرحله تحقیقات مقدماتی، علاوه بر برخورداری مرتکب از سایر تخفیفاتی که در این مورد مقرر شده است، مجازات قانونی جرم ارتکابی به یک درجه پایینتر و در جرائم درجه هشت به جزای نقدی تبدیل می شود.

ماده 10 -تبصره (3) ماده (217) به شرح زیر اصلاح می شود: تبصره 3 -در جرائم ناشی از تخلفات رانندگی به جز در موارد رانندگی در حالت مستی یا بی ارادگی ناشی از استعمال مواد مخدر یا روانگردان یا فرار راننده و نیز در جرائم غیرعمدی منتهی به سلب حیات، چنانچه مقصر حادثه دارای بیمه نامه متناسب بوده یا خسارت از طریق دیگر قابل جبران باشد، صدور قرار کفالت یا وثیقه ممنوع است.

ماده 11 -ماده (242) قانون، اصلاح و یک تبصره به عنوان تبصره (3) به شرح زیر به آن الحاق میشود: ماده 242 -هرگاه در جرائم موضوع بندهای الف ، ب ، پ و ت ماده (302) این قانون تا چهار ماه و در سایر جرائم تا یک ماه به علت صدور قرار تأمین، متهم در بازداشت بماند و پرونده اتهامی او منتهی به تصمیم نهایی در دادسرا نشود، بازپرس مکلف به فک و تخفیف قرار تأمین است.

اگر علل موجهی برای بقای قرار وجود داشته باشد، با ذکر علل مزبور، قرار، ابقاء و مراتب به متهم ابلاغ میشود.

متهم میتواند ظرف مدت ده روز از تاریخ ابلاغ، از این تصمیم به دادگاه صالح اعتراض کند.

فک و تخفیف قرار بدون نیاز به موافقت دادستان انجام میشود و ابقای تأمین باید به تأیید دادستان برسد و در صورت مخالفت دادستان، نظر دادستان لازم الاتباع است.

فک و تخفیف یا ابقای بازداشت موقت، باید به تأیید دادستان برسد و در صورت مخالفت دادستان با ابقای قرار بازداشت، نظر دادستان لازم الاتباع است و در صورت مخالفت دادستان با فک و تخفیف، حل اختلاف با دادگاه صالح است.

هرگاه بازداشت متهم ادامه یابد مقررات این ماده، حسب مورد، هر یکماه یا هر چهار ماه اعمال میشود.

به هر حال، مدت بازداشت متهم نباید از حداقل مجازات حبس مقرر در قانون برای آن جرم تجاوز کند و در هر صورت در جرائم موجب مجازات سلب حیات و حبس ابد، از دو سال و در سایر جرائم از یک سال تجاوز نمیکند.

پس از پایان مدت بازداشت، متهم با قرار خفیفتر، به نحوی که موجبات آزادی وی فراهم گردد، آزاد میشود.

مگر اینکه متهم خود قرار خفیفتر را نپذیرد یا اقدامی در جهت تأمین آن به عمل نیاورد.

تبصره 3 -قرار بازداشت صادره در مرحله تعقیب، تحقیق و دادرسی در جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی، جرائم تروریستی موضوع قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم و جرائم اقتصادی با موضوع ده میلیارد (10.

000.

000.

000) ریال و بیشتر و نیز در جرائم موجب سلب حیات و حبس ابد، نصاب حداکثر مدت بازداشت موقت، در مرحله تعقیب و تحقیق، در صورت ضرورت با پیشنهاد بازپرس و تقاضای دادستان و تأیید رییس دادگستری شهرستان و در هنگام رسیدگی در دادگاه با تقاضای قاضی رسیدگی کننده و تأیید رییس دادگستری شهرستان و در مرحله تجدیدنظر با تأیید رییس کل دادگستری استان تا دو برابر نصابهای مقرر در این ماده اضافه میشود.

در صورتی که پرونده در دیوان عالی کشور مطرح باشد، اعمال این تبصره برعهده شعبه دیوان عالی کشور است.

ماده 12 -ماده (244) قانون به شرح زیر اصلاح و تبصره های آن ابقاء میشود: ماده 244 -دادستان در جریان تحقیقات مقدماتی تا پیش از تنظیم کیفرخواست میتواند تشدید یا تخفیف تأمین را از بازپرس درخواست کند.

در صورت مخالفت بازپرس با تخفیف قرار تأمین، نظر دادستان لازم الاتباع است و چنانچه، بازپرس با تشدید قرار تأمین مخالف باشد، پرونده برای رفع اختلاف به دادگاه ارسال میشود و بازپرس طبق نظر دادگاه اقدام میکند.

پس از تنظیم کیفرخواست نیز دادستان میتواند حسب مورد، از دادگاهی که پرونده در آن مطرح است، درخواست تشدید یا تخفیف تأمین کند.

متهم نیز میتواند تخفیف تأمین را درخواست کند.

تقاضای فرجام خواهی نسبت به حکم، مانع از آن نیست که دادگاه صادرکننده حکم، به این درخواست رسیدگی کند.

در صورت رد درخواست، مراتب رد در پرونده ثبت می شود.

تصمیم دادگاه در این موارد قطعی است.

ماده 13 -تبصره ماده (306) قانون به شرح زیر اصلاح میشود: تبصره- منظور از جرائم منافی عفت در این قانون، جرائم جنسی مستوجب حد، همچنین جرائم رابطه نامشروع تعزیری مانند تقبیل و مضاجعه یا برقراری ارتباط از طریق ارسال عامدانه محتویات مبتذل یا مستهجن به هر وسیله اعم از سامانههای رایانه ای مخابراتی و یا حامله ای داده است.

ماده 14 -دو تبصره به ماده (340) قانون به شرح زیر الحاق میشود: تبصره 1 -چنانچه اتهامات متعدد متهم مشتمل بر جرائمی با مجازاتهای تعزیری درجه هفت یا هشت و درجات بالاتر باشد، از شمول حکم این ماده مستثنی بوده و تحقیقات مقدماتی تمامی این جرائم در دادسرا انجام می شود.

تبصره 2 -جرائم در صلاحیت سازمان قضایی نیروهای مسلح از شمول مقررات این ماده خارج است.

ماده 15 -یک تبصره به ماده (426) قانون به شرح زیر الحاق می شود: تبصره-در صورت ضرورت با تشخیص رییس قوه قضاییه شعبه یا شعبی از دادگاه تجدیدنظر استان، در شهرستانهای غیرمرکز استان مستقر می شود.

ماده 16 -یک تبصره به عنوان تبصره (3) به ماده (427) قانون به شرح زیر الحاق می شود: تبصره 3 -آرایی که پس از صدور رأی قطعی با رسیدگی مجدد در دادگاه های بدوی صادر می شود نیز مشمول مقررات این ماده است.

ماده 17 -ماده (450) قانون و بند ث آن به شرح زیر اصلاح می شود: ماده 450 -دادگاه تجدیدنظر استان پس از مطالعه و تهیه گزارش پرونده به شرح زیر اتخاذ تصمیم میکند: ث- در غیر از موارد مذکور در بندهای فوق، هرگاه جرم از جرائم موجب حبس تعزیری درجه چهار باشد و در سایر جرائم در صورت اقتضاء، دادگاه تجدیدنظر با صدور دستور تعیین وقت رسیدگی، طرفین و اشخاصی را که حضورشان ضروری است احضار می کند.

طرفین می توانند شخصاً حاضر شوند یا وکیل معرفی کنند.

در هر حال عدم حضور یا عدم معرفی وکیل مانع از رسیدگی نیست.

ماده 18 -ماده (529) قانون و تبصره (2) آن به شرح زیر اصلاح می شود: ماده 529 -هر کس به موجب حکم قطعی دادگاه به پرداخت جزای نقدی محکوم گردد و آن را نپردازد، اموال وی به وسیله مرجع اجرای حکم، شناسایی، توقیف و با رعایت مقررات راجع به مستثنیات دین از محل فروش آنها نسبت به اجرای حکم اقدام میشود.

در صورت فقدان مال یا عدم شناسایی آن، مرجع اجرای حکم میتواند با توقیف بخشی از حقوق طبق قانون اجرای احکام مدنی و یا تمام یا بخشی از سایر درآمدهای محکومٌ علیه برای وصول جزای نقدی اقدام مقتضی به عمل آورد.

در صورت تقاضای تقسیط از جانب محکومٌ علیه و احراز قدرت وی به پرداخت اقساط، قاضی اجرای حکم با موافقت دادستان می تواند با أخذ تضمین مناسب دستور به تقسیط دهد.

هرگاه اجرای حکم به طرق مذکور ممکن نشود با رعایت مقررات مربوط به مجازاتهای جایگزین حبس به ترتیب زیر عمل میشود: الف- در جزای نقدی تا پانزده میلیون(15.

000.

000) ریال، هر سی هزار(30.

000) ریال به یکساعت انجام خدمات عمومی رایگان تبدیل می شود.

ب- در جزای نقدی بالای پانزده میلیون(15.

000.

000 )ریال، همچنین درصورت عدم شرایط اجرای بند الف این ماده، هر سیصد هزار(300.

000) ریال به یک روز حبس تبدیل میشود.

تبصره 2 -صدور دستور تقسیط جزای نقدی یا حکم دادگاه در تبدیل آن به مجازات دیگر مانع استیفای مابه ازای بخش اجراء نشده آن از اموالی که بعداً از محکومٌ علیه به دست میآید، نیست.

ماده 19 -ماده (651) قانون و تبصرههای آن به شرح زیر اصلاح میشود: ماده 651 - کلیه دستگاههای تابعه قوه قضاییه، نظیر دیوان عدالت اداری، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان پزشکی قانونی، سازمان قضایی نیروهای مسلح و مراجع ذیربط در عفو و بخشودگی و سجل کیفری، و روزنامه رسمی جمهوری اسلامی، موظفند کلیه اطلاعات خود را در دسترس مرکز ملی تبادل دادههای قوه قضاییه قرار دهند و آنها را روزآمد نگه دارند.

ماده 20 -ماده (652) قانون نسخ میشود.

تبصره 1 -آیین نامه اجرایی نحوه دسترسی به اطلاعات محرمانه و سری در مرکز ملی تبادل دادههای قوه قضاییه توسط آن قوه تهیه میشود و به تصویب رییس قوه قضاییه میرسد.

تبصره 2 -مراجع انتظامی و سایر ضابطان و دستگاهها، هیأتها و کمیسیونهای ذیربط موظفند اطلاعات مرتبط با امور قضایی خود را در دسترس مرکز ملی تبادل دادههای قوه قضاییه قرار دهند و آنها را روزآمد نگه دارند.


کلید واژه ها: قانون آیین دادرسی کیفری - آیین دادرسی کیفری - آیین دادرسی - دادرسی - قانون - طرح اصلاح - رسیدگی - اطاله دادرسی - خدمات عمومی - اصلاح - پرونده - آیین - دادگاه - رایگان - نماینده مجلس - عمومی - تشکیل - تقدیم - خدمات - هیات رییسه - فوق العاده - پرونده ها - نقدی - نماینده - افزایش - اصحاب - هیات - دعوت - صورت - دعوا

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کاراموز عکاسی

همکار معمار مسلط به فاز 2

پلمب یک مجتمع تجاری در کیانپارس اهواز

حسابدار خانم

استخدام کارمند اجرایی

استخدام

خانم جوان جهت برش و منتاژ اقلام تولد (تمام وقت)

منشی مدیر عامل(خانم)

آیا رییسی و قالیباف وارد انتخابات ریاست جمهوری می شوند؟

لزوم توجه به راه اندازی بازارچه های مرزی

تفاوت حقوق اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت و علوم یک نارضایتی قدیمی است

نشست شورای حکام و سناریوهایی درباره برجام

آیا رییسی و قالیباف وارد انتخابات ریاست جمهوری می شوند؟

مساعدت طلاب جهادی به کادر درمان، روحیه بخش است

نیروی خانم جهت کافی نت باسابقه کار نیازمندیم

طراح فتوشاپ کار

مهندسین گرایش ساختمان خانم و آقا

یکی که بتونه تبلیغ کنه

چرا احساس ناراحتی و تنهایی می کنیم؟

بازداشت سردار قلابی خنثی کننده بمب در تهران + عکس

نیازمند یاری حوزه های علمیه برای غلبه بر کرونا هستیم

نیازمند 3نفر نیروی ماهر کارواش

استخدام تراکت پخش کن ساعتی

دعوت به همکاری از خانواده فرهنگیان

منشی شیفت عصر

عثمان محمدپرست از بیمارستان مرخص شد

واکسیناسیون تطهیرکنندگان بهشت زهرا(س) به کجا رسید؟

نیازمند نیروی باهوش

نیروی بسته بندی میوه اقا/ خانم

مجلس پیگیر تصویب قانون جامع حمایت از سازمان های مردم نهاد

معظم له برای ادامه فعالیت علمی به نجف اشرف بر می گردند

همایش بین المللی قره باغ از طرف حوزه های علمیه برگزار می شود

استخدام نیروی علاقمند به کار دوزندگی ( با اموزش)

جهت کار در استند کافی

کارگر ساده خانم و آقا ( بسته بند)

کار با دستگاه لاغری

روند افزایشی کرونا در 2 استان / پیک سومِ خوزستان با ویروس انگلیسی

زکات دانش در کلام امیرالمومنین (ع) چیست؟

احداث جاده سیل زده خرم آباد - پلدختر در انتظار اعتبار

روند افزایشی کرونا در 2 استان / پیک سومِ خوزستان با ویروس انگلیسی

کار نیمه وقت و تمام وقت حتی در منزل

ارائه ایده های نوین دانشجویان با برگزاری جشنواره های کسب و کار

جاده سیل زده خرم آباد - پلدختر در انتظار اعتبار

ائمه جماعات «مسجد» را با کار اداری اشتباه نگیرند | دشمن می خواهد جوانان را از دین جدا کند

لوله کش ماهر اب وفاضلاب

نظافتچی (ابدارچی) خانم جهت کار در شرکت بازرگانی

استخدام مشاور املاک

استخدام خانم****حقوق مناسب همراه آموزش

استخدام مترجم شفاهی و کتبی

رهبر انقلاب: زینب کبری از اولیاءالله است

اثری پژوهشی درباره نشریات طنز و فکاهی

تشکیل کمیته نظارت بر قانون اقدام راهبردی

علت حذف دفترچه های کاغذی و دردسرهای نسخه پیچی الکترونیک

ایجاد 320 مراکز نیکوکاری برای مددجویان کمیته امداد مازندران

رسانه ابزار توسعه معارف الهی در جامعه است

لغو دوباره مجمع انتخاب رییس هیات شنای خوزستان / علت، کرونا یا اختلاف نظر!؟

ادامه بررسی لایحه بودجه سال 1400 شهرداری تهران در صحن شورای شهر

پاساژ امام رضا کیانپارس اهواز پلمب شد

علل ریپ زدن خودرو چیست؟

ما توی جنگ بزرگ شدیم

لغو دوباره مجمع انتخاب رییس هیات شنای خوزستان / علت، کرونا یا اختلاف نظر!؟

فقدان دیپلماسی منطقه ای در بازارچه مرزی

«دادستان» چگونه شکل گرفت؟/ کریمی: شعار برای ذات سریال «ده نمکی» است

جلب اعتماد مردم نسبت به مدیریت شهری با ورود افراد توانمند به شوارها

راه اندازی 4 برج سلامت، بایو، ICT و دامپزشکی در شهر دانش دانشگاه تهران

»تپه اشرف« بزرگترین سایت موزه خاورمیانه می شود

حوزه های علمیه مدارس علوم و معارف اسلامی در استان های کشور راه اندازی می کنند

پیام نفتی بودجه 1400

واردات 250 هزار دوز واکسن کرونا از کشور چین

تغییر چهره عجیب نیما شعبان نژاد /عکس

گزارش وزیر نفت به رییس جمهوری درباره توسعه گازرسانی در کشور

حوزه های علمیه مدارس علوم و معارف اسلامی در استان های کشور راه اندازی می کنند

سارا خویینی ها عکس بی حجابش را حذف کرد

عثمان محمدپرست از بیمارستان مرخص شد/ آرش فولادوند به آموزش آنلاین موسیقی روی آورد

توضیحات دولتی ها در کمیسیون مشترک مجمع کافی و قانع کننده بود

ماجرای ازدواج پیمان قاسم خانی و میترا ابراهیمی +عکس

رد صلاحیت سلیقه ای نخواهیم داشت

50 نمازخانه بین راهی در استان بوشهر حال و روز خوبی ندارند

نیروهای اجتماعی برای توسعه با حاکمیت ائتلاف کنند

افشای نامه های محرمانه ایران به آژانس

بیژن مرتضوی به کرونا مبتلا شد

باید صدای واحدی از حاکمیت کشور در عرصه بین المللی شنیده شود

ماجرای ازدواج پیمان قاسم خانی و میترا ابراهیمی +عکس

پیام تبریک یحیی گل محمدی برای برانکو ایوانکوویچ

واکسیناسیون کرونا بدون تبعیض انجام خواهد شد

واکسیناسیون VIP نداریم+ عکس

ضرورت تشدید نظارت و برخورد قانونی با تخلفات کرونایی

می توان با اعتماد به رزومه توانایی کارجویان را سنجید؟

جایگزین قالیباف کیست؟

شواهدی از کرونای جهش یافته ایرانی در کشور به روایت عضو ستاد ملی مقابله با کرونا /روحانی: ناچاریم محدودیت ها را تا ماه ها ادامه دهیم

چگونه طبق آیات قرآن، فرشته ها برای انسان شفاعت می کنند؟

آیا «شاد» پولی می شود؟!

جلب اعتماد مردم با افراد توانمند در شورا

درونگرا هستید یا برونگرا؟ کدام یک دوستان و مدیران بهتری هستند؟

شرح خطبه متقین توسط استاد فاطمی نیا: تفاوت مشخصات ظاهری و باطنی متقین با مقدس نماها+صوت

پیگیری افشای نامه های محرمانه ایران به آژانس بین المللی اتمی

درآمد دولت از هدفمندسازی یارانه ها مشخص شد

ماجرای نامه سید محمد خاتمی به رهبر انقلاب چیست؟

برنامه ریزی برای انتخابات آتی با محوریت حفظ سلامت شهروندان

امیرعبدالهیان: کاخ سفید با سیاست دوگانه در استفاده از تروریسم دوست داعش می ماند

برخی جزاهای نقدی به خدمات عمومی رایگان تبدیل می شود

برخی جزاهای نقدی به خدمات عمومی رایگان تبدیل می شود