مطالب مرتبط:
نکات طلایی برای رانندگی در برف
فیروزی: بلاتکلیفی در برنامه نیم فصل دوم آزاردهنده است
انتقام هایی که به نیم فصل دوم موکول شد!
بنگاه های اقتصادی فرصت کافی برای فکرکردن به رفتارهای مولد ندارند
عقب نشینی دولت از اجرای یک تصمیم بورسی
-109 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 5 بهمن 1399 ساعت 08:152021-01-24اقتصادي

فصل طلایی بنگاه های بورسی


گزارش عملکرد دوره ای شرکت های بورسی در فصل پاییز روی سامانه کدال نشست.

- :براساس این گزارش ها، گروه های کالایی و صادرکننده شرایط مطلوبی را تصویر کردند و طلایی ترین فصل عملکرد را به دلیل ترکیب ریال ضعیف و قیمت های جهانی مطلوب، رقم زدند.

خودرویی ها اما باز هم گزارش های چندان امیدوارکننده ای روانه سامانه کدال نکردند.

هرچند در هفته های گذشته سهامداران شاهد افت سنگین شاخص بورس و قیمت سهام و شکسته شدن حمایت های این نماگر بودند اما کارشناسان و تحلیلگران بازار سرمایه معتقدند با توجه به وضعیت گزارش های 9ماهه منتشرشده در صنایع مختلف و افزایش سودآوری شرکت ها به ویژه کالایی ها، پشتوانه های بنیادی سهام در حال تقویت است و در صورت ثبات نسبی دلار و کاهش ترس غیربنیادی بورس بازان شاهد بازگشت قیمت و نماگرهای سهام به سطوح تعادلی خواهیم بود.

به گفته این کارشناسان، گزارش ها حاکی از افزایش روند سودآوری قابل توجه گروه فلزات اساسی، صنایع پتروشیمی، بانکی و همچنین گروه های غذایی و دارویی است.

در این بین اما گروه خودرویی گزارش های چندان امیدوارکننده ای نداشته اند به طوری که در این گروه، ایران خودرو که لیدر گروه و حتی از لیدرهای کل بازار است، در گزارش 9 ماهه 380 ریال زیان بابت هر سهم گزارش کرده که 63 ریال آن مربوط به پاییز بوده است.

همچنین دیگر غول خودروساز، سایپا نیز در 9 ماه امسال 197ریال زیان بابت هر سهم داشته است.

در این گروه خپارس نیز 549 ریال زیان در 9 ماه اعلام کرده است.

سودهای پایدار یا ناپایدار حسن برادران، کارشناس بازار سرمایه در تحلیل وضعیت بازار سرمایه بعد از گزارش 9 ماهه شرکت ها گفت: روزهای پایانی دی ماه مطابق با روال هر ساله شاهد ترافیک گزارش های فصل پاییز و همچنین گزارش 9 ماهه عملکرد شرکت های بازار سرمایه بودیم که مانند گزارش های فصول قبل در اکثر صنایع گزارش های بسیار خوب و حتی فراتر از انتظار بازار روانه کدال شد.

البته در تحلیل این گزارش ها می توان دلایل متفاوتی ارائه کرد و پرسش مهم این است؛ آیا این روند سودآوری تکرارپذیر و پایدار است یا این افزایش به دلایلی خارج از روند عملیاتی حاصل شده است؟ او با طرح این سوال افزود: در جواب می توان گفت بخش عمده افزایش سود اعلام شده در بیشتر شرکت های بازار سرمایه در نتیجه عملیات اصلی شرکت ها به دست آمده است و می توان انتظار داشت برای دوره های آتی نیز قابل اتکا باشد اما بخشی از سود در برخی صنایع به دلایلی خارج از روند فعالیت و عملیات اصلی ایجاد شده است.

مانند بخشی از سود شرکت های صادرات محور که از تفاوت نرخ تسعیر ارز نسبت به سال گذشته به دست آمده است که در صورت ثبات در نرخ ارز این بخش از سود برای فصول بعد قابل تکرار نخواهد بود.

برادران یادآور شد: همچنین بخش دیگری از سود برخی شرکت ها به خصوص در شرکت های سرمایه گذاری ناشی از فروش دارایی ها بوده است که به دلیل تفاوت فاحش در بهای تمام شده این گونه دارایی ها با قیمت فروش شاهد افزایش سود بعضا چندبرابری در گزارش های منتشرشده این گونه شرکت ها بودیم.

همچنین بخش قابل توجهی از سود در گزارش برخی شرکت ها به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات بوده است، بنابراین در تحلیل گزارش های منتشرشده باید توجه داشت که این افزایش سود از چه محلی به دست آمده است.

بهترین عملکرد مربوط به شرکت هایی است که حاشیه سود ناخالص آنها افزایش خوبی داشته یا شرکت هایی که روند فروش روبه رشد قابل توجه داشته اند.

ناکامی خودرویی ها این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه اگر خواسته باشیم نگاهی گذرا به وضعیت گزارش های منتشرشده در صنایع مختلف داشته باشیم، در اکثر گروه های بزرگ بازار شاهد افزایش خوب و سودآوری بوده و شاید تنها در گروه خودرویی گزارش های چندان امیدوارکننده را شاهد نبوده ایم ، گفت: در این گروه ایران خودرو که لیدر گروه و حتی از لیدرهای کل بازار است در گزارش 9ماهه 380 ریال زیان بابت هر سهم گزارش کرده که 63 ریال آن مربوط به پاییز بوده است.

همچنین دیگر غول خودروساز سایپا نیز در 9 ماه امسال 197 ریال زیان بابت هر سهم داشته است.

در این گروه خپارس نیز 549ریال زیان در 9 ماه اعلام کرده است.

او توضیح داد: به نظر می رسد مشکل خودروسازان که با وجود بازار انحصاری همچنان زیان ده هستند هزینه های بسیار زیاد عملیاتی و حتی غیرعملیاتی است.

البته چاره کار از نظر مدیران این صنعت مجوز افزایش نرخ است که شورای رقابت در جلسه دی ماه با افزایش قیمت برخی محصولات خودرویی به طور مشروط موافقت کرد.

مصوبه ای که اجرای آن فعلا تا اردیبهشت به تاخیر افتاده است.

وضعیت خوب فلزی ها و پتروشیمی ها برادران با بیان اینکه در گروه فلزات اساسی تقریبا تمام شرکت ها گزارش های حاکی از افزایش روند سودآوری قابل توجه داشته اند ، گفت: البته گزارش های مقداری فروش با روند سودآوری تطابق ندارد که نشان دهنده این است؛ بخش مهمی از سود به دلیل افزایش مبلغ فروش به دست آمده است.

در این گروه فولادمبارکه در 9 ماه 991 ریال سود ساخته که 91 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

فخوز نیز که امسال افزایش سرمایه 162 درصدی داشته در 9 ماه بابت هر سهم 1443 ریال سود داشته که 195 درصد بیشتر از سال قبل است.

همچنین فملی که امسال با افزایش قابل توجه قیمت جهانی مس روند خوبی داشته برای 9 ماه 869 ریال سود داشته که 102 درصد بیشتر از سال پیش بوده است.

در این گروه نمادهای هرمز و کاوه و فولاژ گزارش های بسیار مناسبی داشته اند که حاکی از تداوم روند افزایش سود آینده آنها است.

او همچنین درباره وضعیت پتروشیمی ها توضیح داد: پتروشیمی ها نیز از جمله صنایع بزرگ بازار بودند که گزارش های مناسبی ارائه کردند.

در این گروه زاگرس برای 9 ماه 2183 ریال سود ساخته که 85 درصد بیشتر از سال قبل بوده است.

پتروشیمی غدیر 5401 ریال سود داشته که 385 درصد افزایش نشان می دهد، پتروشیمی شیراز 4675 ریال 9 ماه سود ساخته که 146درصد افزایش داشته، همچنین در سایر نمادها مارون 92 درصد، پتروشیمی اصفهان 198درصد، پتروشیمی کرمانشاه 86 درصد، نوری 103 درصد و جم 126 درصد افزایش سود نسبت به 9 ماه سال پیش داشته اند که نشان دهنده وضعیت مناسب شرکت های این صنعت است که با توجه به قیمت کنونی مناسب به نظر می رسند.

او با بیان اینکه شرکت های گروه سرمایه گذاری اغلب به دلیل فروش بخشی از سهام یا دارایی ها سودهای بسیار زیادی را در 9 ماه امسال کسب کرده اند افزود: در این گروه وخارزم که وضعیت بسیار مناسبی دارد در 6 ماه 1192 ریال سود ساخته که افزایش قابل توجه 902 درصدی داشته است.

وسپهر نیز سود 1119 ریالی داشته که 1473 درصد افزایش داشته.

سایر نمادها نیز وسبحان 100 درصد وتوسم 211 درصد وگستر 778 درصد افزایش سود نسبت به مدت مشابه داشته اند.

این کارشناس بازار سرمایه همچنین یادآور شد: در گروه سازنده دستگاه های برقی بترانس که به تازگی افزایش سرمایه 887 درصدی از تجدید ارزیابی و سود انباشته داشته است در 9 ماه امسال 67 درصد افزایش سود نسبت به سال پیش داشته است.

بترانس با توجه به روند افزایش خط تولید که در پیش دارد می تواند سودآوری مناسبی در فصول آینده داشته باشد.

در این گروه نمادهای بموتو و بسویچ و بشهاب نیز گزارش های خوبی داشته اند.

سود خوب بانکی ها، گروه های دارویی و غذایی برادران در تحلیل وضعیت گروه بانکی نیز گفت: در گروه بانکی بانک ملت 332 درصد و پاسار332 درصد وگردش 473 درصد و بانک تجارت 588 درصد نسبت به مدت 9 ماه سال قبل افزایش سود داشته اند.

بانک دی که خبر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی را در پیش دارد در 9 ماهه سود خوب 4668 ریال داشته که 5771 درصد افزایش نسبت به سال پیش نشان می دهد.

او اضافه کرد: در گروه های دارویی و غذایی که همچنان به دنبال مجوز افزایش نرخ هستند شاهد گزارش های خوبی بودیم.

داروسازی لقمان 57 درصد، داوه 29 درصد، دشیمی 235 درصد، دابور 52 درصد، دکپسول 154 درصد، دتماد 282 درصد، اسوه 58 درصد، دسانکو 310 درصد، دتولید 111 درصد در گزارش 9 ماه امسال نسبت به سال قبل افزایش سود داشته اند.

در این گروه برکت که با ساخت واکسن کرونا خبرساز شده است بر خلاف سایر نمادها در 9 ماهه امسال زیان 34 ریالی داشته است.

در گروه غذایی نیز غبهنوش 271 درصد، مینو 280 درصد، غپاک 281 درصد افزایش سود 9 ماهه داشته اند.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: در سایر گروه های بازار نیز شاهد گزارش های خوب همراه با افزایش روند سودآوری بودیم.

بنابراین هر چند وضعیت شاخص و قیمت نمادهای بورسی در چند ماه گذشته منفی بوده است اما با توجه به این گزارش ها به نظر می رسد بازار به تدریج و در بلند مدت به سمت شرکت هایی که از وضعیت بنیادی مناسب و روند افزایش سودسازی آتی برخوردار هستند، متمایل خواهد شد.

جذابیت سود فلزات اساسی و پتروشیمی مجتبی معتمدنیا، دیگر کارشناس بازار سرمایه نیز در تحلیل وضعیت سودآوری شرکت ها گفت: به دلیل رشد قیمت جهانی فلزات اساسی و نفت در سه ماه اخیر متاثر از اعلام رسمی کشف واکسن کرونا و همچنین افزایش تقاضا در این حوزه و همچنین حفظ قیمت دلار نیمایی با توجه به گزارش سایت قطره و به نقل ازهای تولید فروش برای فعالان بازار قابل پیش بینی بود که گزارش ها و روند سودسازی 9 ماهه شرکت ها در مسیر رشد قرار داشته باشد.

به گفته او با نگاه کلی به روند گزارش های گروه های مختلف می توان به روشنی دریافت که بر اساس شرایط موجود وضعیت سودآوری گروه فلزات اساسی (فولاد و مس) و پتروشیمی با توجه به متغیرهای کنونی قیمت های موجود را کاملا توجیه پذیر و بعضا جذاب کرده است.

معتمدنیا همچنین گفت: اگر بخواهیم گروه های کوچک تر را نیز مورد بررسی قرار دهیم تا حدودی گروه سیمان، کاشی و سرامیک، زراعت و لاستیک گزارش های قابل قبولی ارائه کرده اند.

در برخی نمادها این وضعیت روند پررنگ تری به خود گرفته است.

او افزود: در کنار این گروه ها، شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ های چند رشته ای که نمادهای فوق وزن بیشتری را در سبد آنان شامل می شود نیز طبیعتا با نگاه پررنگ تر سهامداران مواجه خواهند شد.

یکی از اتفاقات مثبت اخیر شفاف سازی چند هلدینگ به تبعیت از شستا درباره برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی شرکت های زیرمجموعه بوده است که می تواند تاثیر مثبتی بر روند کلی گروه بگذارد.

در کنار این موارد شاید گزارش های گروه بانکی تا حدودی سهامداران و فعالان بازار را از روند پیش رو ناامید کرد.

هرچند انتخابات آمریکا و کاهش نرخ دلار حداقل در بعد روانی می تواند تاثیر مثبتی بر روند این گروه و همچنین گروه خودروسازی و قطعات که سهامداران به گزارش سایت قطره و به نقل ازهای آنها عادت کرده اند، بگذارد.

این کارشناس بازار سرمایه یادآور شد: شاید به روشنی برای اکثر فعالان بازار این امر مسلم باشد که ابهام و نگرانی بازار در فصل اخیر ارتباطی به روند سودسازی کنونی شرکت ها نداشته و انتظار منفی درخصوص روند سودآوری سه ماه آخر امسال و همچنین سال 1400 که نشات گرفته از تصمیمات دولت و مجلس درباره قیمت گذاری، محدودیت صادرات و وضعیت بودجه و همچنین انتظار اصلاح قیمت دلار در بازار بوده، موجب تشدید این موضوع شده است.

معتمدنیا افزود: اگر احتمال افت قیمت های جهانی در اواخر فوریه و اواخر ماه مارس را به عوامل فوق اضافه کنیم شاید گزارش های فروش خوب سه ماهه 99 حداقل تا یک سال به عنوان سقف شرکت ها در نظر گرفته شود و طبیعتا با توجه به اینکه بازار به آینده سهم قیمت می دهد اصلاح این مدت بازار را تا حدودی توجیه پذیر کند.

او با بیان اینکه تا زمانی که در مولفه های تاثیرگذار بازار تغییری رخ ندهد یا قیمت دلار به ثبات نسبی نرسد برای کلیت بازار نمی توان انتظار رشد قابل توجهی داشت گفت: شاید تنها نکته مثبت که باعث شده است بازار همچنان در وضعیت ناامید قرار داشته باشد وضعیت رقبای بازار اعم از دلار، طلا، مسکن و خودرو باشد که نسبت به بازار دچار حباب قیمتی هستند، طبیعتا برای نقدینگی جدید بازار سرمایه و سپرده بانکی را جذاب تر کرده اند.

بهبود سوددهی شرکت ها همایون دارابی نیز درباره وضعیت شرکت های بورسی در فصل پاییز و مقایسه آن با فصل تابستان گفت: آشکارا وضعیت شرکت های بورسی به چند دلیل قطعا بهتر شده است چرا که هم نتیجه انتخابات آمریکا به بهبود وضعیت بازارهای جهانی کمک کرد و هم نرخ دلار نیمایی به نرخ بازار آزاد نزدیک شد.

در همین حال اما رکود در بازار داخلی همچنان سبب شده است بازار همچنان بحث صادرات به جلو ببرد و در بازار داخلی همچنان شرکت ها با رکود نسبی همراه هستند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: آمارها نشان می دهد میزان فروش شرکت های بورسی در فصل پاییز به 251هزار میلیارد تومان بالغ شد که نسبت به 193هزار میلیارد تومان فصل تابستان 5/ 30درصد بیشتر بود.

همین رشد را در مورد سود عملیاتی و سود خالص هم می بینیم که نرخ رشد سود عملیاتی شرکت ها در فصل پاییز به تابستان 79/ 34درصد و سود خالص 79/ 31درصد بوده است.

این ارقام البته در فصل تابستان به بهار امسال بیشتر بود.

در فصل تابستان به فصل بهار میزان فروش 97/ 48درصد، سود عملیاتی 5/ 86درصد و سود خالص 6/ 95درصد رشد را نشان می دهد.

دارابی با بیان اینکه در همین حال بهترین رشدها در بازار را گروه های وابسته به بازار جهانی رخ داده است گفت: به عنوان نمونه گروه آهن و فولاد متشکل از 16نماد در فصل پاییز نسبت به فصل تابستان هم در فروش و هم در سود محقق شده به ترتیب 41و 40درصد بهتر عمل کردند.

در گروه تولید کود اوره از زیر مجموعه های پتروشیمی هم ما شاهد رشد فروش به میزان 74درصد و رشد سود خالص به میزان 24درصد بودیم.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: فلزات غیر آهنی نیز در این مدت 20درصد در سود بالاتر رفتند در همین حال برخی از گروه ها نیز هر چند بیشتر فروختند نظیر گروه خودرویی که 40درصد بیشتر فروش کرد اما به سود نرسیده ولی زیان آنها در این فصل 56درصد کمتر شد.

او گفت: در این میان گروه حفاری با افت 50درصدی فروش کارنامه خوبی به جای نگذاشت و گروه سیمانی نیز حتی با رشد 10درصدی فروش با افت 9درصدی سود خالص همراه شد.

در گروه ساختمانی نیز هرچند فروش در فصل پاییز با 32درصد رشد فروش مواجه شد اما در سود خالص راه به جای نبرده و 70درصد سود این گروه نسبت به فصل تابستان افت کرده است.


کلید واژه ها: گزارش - سامانه کدال - کارشناسان - بورس - سهام - سودآوری - شرکت ها - عملکرد - قیمت - افزایش - سامانه - گزارش عملکرد - بازار سرمایه - افزایش روند - طلایی - بورسی - صادرکننده - سهامداران - شاخص بورس - فصل پاییز - قیمت سهام - گروه - شرکت - شاهد - پشتوانه - بازگشت - سرمایه - مطلوبی - جهانی - تقویت

آخرین اخبار سرویس:
استخدام نیروی خدماتی خانم در دفتر اداری

استخدام کارشناس خدمات پس از فروش در شرکت تلفر در شهرک صنعتی اشترجان

افزایش شاخص بورس در دومین روز معاملات

نرخ مشارکت اقتصادی در استان 47.2 درصد است

دسترسی خانواده های شهدا و ایثارگران به خدمات بانک دی در سراسر ایران امکان پذیر شد

استخدام 4 عنوان شغلی در شرکت مهندسی تولیدی در شهرک صنعتی شمس آباد

شریک برای راه اندازی آزمایشگاه

استخدام 4 عنوان شغلی در شرکت آبادراهان دشتی از زنجان

استخدام کارشناس تولید محتوا در یک شرکت معتبر بازرگانی در تهران

استخدام بازاریاب و ویزیتور با مزایا در شرکت آدرین پاک مهر پارس در تهران

حفاری اولین حلقه چاه در طرح توسعه میدان نفتی مارون 2 و 5

استخدام 4 عنوان شغلی در بازرگانی گلزاد در اصفهان

درآمدهای مصوب خراسان رضوی 100 درصد تحقق یافت

وزیر میراث فرهنگی: احیای 99 رشته صنایع دستی کشور/صادرات این بخش به 600 میلیون دلار رسید

در هنگام خانه تکانی میکروب ها  را  جا به جا نکنید!!!

افتتاح 9 طرح کشاورزی بنیاد مستضعفان+ فیلم

استخدام کارشناس فروش و دستیار فروش در شرکت چاشنیگ در تهران

جدیدترین قیمت فلش مموری های موجود در بازار

استخدام کارشناس ازمایشگاه کنترل کیفیت (رشته شیمی) در مرکزی

نمایشگاه مجازی ایران؛ تبدیل تهدید به فرصت

بازگشت هزار و 437 واحد صنعتی راکد در کشور به چرخه تولید

ارزان ترین تلویزیون ها در بازار

هشدار رییس بورس نسبت به ورود به بازار رمز ارزها

استخدام کارشناس آزمایشگاه در شرکت آواگستر آسیا در شهر صنعتی رشت

سال 1400 ورود حوزه معدن به بورس

وزیر صنعت: هیچ کمبود کالایی را در بازار شاهد نیستیم

آفت زدایی از جنگل های ارسباران مکانیکی انجام می شود

طرح محدودیت های صادراتی میوه در دستور کار کارگروه تنظیم بازار

فرایند صدور چک در قانون جدید اعلام شد

رییس سازمان بورس:نرخ سود بین بانکی را کاهش دهید

کسری 101 میلیون مترمکعبی مخازان آبی در خراسان جنوبی

واکنشهای فعالان ارز دیجیتال به تصمیم بانک مرکزی

کاروانسرای میاندشت میامی در استان سمنان تحویل سرمایه گذار بخش خصوصی شد

اختصاص500میلیارد تومان در حوزه صنعت و تولید در استان اردبیل

تکمیل و بهره برداری9 طرح آبخیزداری در منطقه گل رودبار

دسترسی خانواده های شهدا و ایثارگران به خدمات بانک دی در سراسر ایران امکان پذیر شد

تسهیل در ارائه خدمات بانکی به ایثارگران فارس

مثبت شدن شاخص بورس در دومین روز معاملات

خبرهای جدید از نرخ تخم مرغ

واحدهای فعال در بخش کالاهای خانواری در سامانه تجارت ثبت نام کنند

کار در منزل دوختن ماسک

جذب مدیردفاتر فروش

همکار خانم بابت بازاریابی محصولات آرایشی

به 2 نفر نیروی خانم نیازمندیم

استخدام شرکت دانش بنیان

استخدام پشتیبان دستگاه کارتخوان در شرکت کارت اعتباری ایران کیش در گیلان

استخدام انباردار و کارشناس بازرگانی خارجی آقا در کویر موتور در تهران

فروش محصولات ارایشی و بهداشتی پوست ومو

بخشنامه جدید گمرک برای انباشت محموله های اشتعال زا

جذب نیروی کار فروشگاه زنجیره ای افق کوروش

سازمان صمت جنوب کرمان رتبه اول کشوری سامانه سیمبا را کسب کرد

کاهش قیمت کالاهای اساسی در روزهای پایانی سال

پیش بینی بورس برای فردا 18 اسفند 99

کاهش 11 درصدی فوتی های تصادفات جاده ای در استان تهران

بانک مرکزی | اسکناس 50 هزار ریالی جدید منتشر شد

افتتاح مجموعه گردشگری گیاهان گرمسیری در باغ گلهای اصفهان

کاهش قیمت کالاهای اساسی در روزهای پایانی سال

فرآیند صدور چک در قانون جدید

ما منکر تورم و گرانی در بازار نیستیم

اصلاح و استراحت بورس پس از رشد پرشتاب شاخص، طبیعی است

رییس کل بانک مرکزی: بودجه نباید منجر به رشد نقدینگی شود

مترو تهران-پردیس هفته آینده کلنگ زنی می شود

آزادی زندانی توسط نوجوان 13 ساله همدانی

استخدام بازاریاب آرایشی بهداشتی با حقوق توافقی و بیمه در آذربایجان شرقی

راه آهن ایران به دریای مدیترانه متصل شود

استخدام جوشکار برق با مزایا در شرکت ممتاز سنگ شکن کان در تهران

سردرگمی مردم و فعالان گردشگری؛ تبلیغ بسته های سفر در کنار منع شدید از مسافرت کردن

نظارت کامل سازمان تعزیرات بر تامین و توزیع میوه شب عید

بیمارستان چگونه نظافت می شود؟

استخدام فروشنده فروشگاه، کارشناس ارشد فروش تلفنی و کارشناس ارشد حسابداری

حضور کارکنان بانک قرض الحسنه رسالت در سمینار آموزشی زیست بوم چک

نرخ مشارکت اقتصادی در استان 47.2 درصد است

درخواست رییس بورس از مقامات سیاسی کشور

موانع اجرای طرح تونل انتقال آب کرمان

جزییات افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان

توزیع بیش از 11 هزار تن کالای اساسی در خراسان رضوی آغاز شد

قیمت حوله دستی در بازار چقدر است؟

کوتاهی دست بابک زنجانی ها از درآمدهای نفتی در جنگ اقتصادی

اصلاح و استراحت بورس پس از رشد پرشتاب شاخص، طبیعی است

طرح اقتصادی کردن جنگل ها و مراتع در فردوس اجرا شد

خسارت زلزله به زیر ساخت های کشاورزی شهرستان دنا

​خبر خوش مدیرعامل بانک صادرات ایران برای سهامداران بانک در روز درختکاری

طرح های آبخیزداری پاکدشت افتتاح شد

طرح اهدایی و مشارکت جهیزیه در رامهرمز اجرا می شود

26.1هزارمترمربع اراضی خالصه دولتی به ارزش 27.4میلیارد ریال در روستاهای لافت و تلمبو رفع تصرف شد

استاندار تهران: اخذ مدارک هویتی از شهروندان برای ارائه خدمات حذف شد

ارزش سهام عدالت و دارایکم در 17 اسفند ماه 99

تشکیل کانون انجمن های زنان شاغل در وزارت کار

کاهش قیمت کالاهای اساسی در روزهای پایانی سال

جدول حقوق سال 1400 (افزایش مجدد دستمزد)

افتتاح 2400 مرکز مثبت زندگی با حضور رییس جمهور همزمان در سراسر کشور

750 میلیارد تومان در حوزه آی. تی. سی تهران سرمایه گذاری شده است

جلسه تعیین دستمزد کارگران برای سال 1400 فردا برگزار می شود

 واردات کالاهای اساسی از مرزها آزاد می شود

کلیه مراتع، جنگل ها و منابع طبیعی 2،800،000 هکتاری آذربایجان شرقی تا پایان سال 1400 سنددار می شود

گوشه به گوشه ایران؛ «شهرک نو بنیاد» کیش

مترو تهران-پردیس هفته آینده کلنگ زنی می شود

ارزش پالایشی یکم 17 اسفند 99

ایجاد900نفر اشتغال تا انتهای سال آینده در اردبیل

رضایی؛ پاسخ به معمای دیپلماسی اقتصادی ایران

فصل طلایی بنگاه های بورسی

فصل طلایی بنگاه های بورسی