مطالب مرتبط:
رییس جدید سازمان بورس کیست؟
دولت رییس سازمان بورس را حساب نمی کند | رییس سازمان بورس اختیارات کافی ندارد
رییس سازمان نظام مهندسی کشور:50 درصد ساختمان های تهران، برج هستند
دستور فوری رییس سازمان بهزیستی برای کمک به افراد بی سرپناه در معرض آسیب و سرمازدگی
رییس سازمان نظام مهندسی کشور:50 درصد ساختمان های تهران، برج هستند
-144 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 بهمن 1399 ساعت 21:252021-01-22اقتصادي

بورس و گزینه های روی میز /چه کسی رییس سازمان می شود؟


گزینه های احتمالی بسیاری برای ریاست سازمان بورس معرفی شدند اما هنوز برای انتخاب ریاست این سازمان تصمیمی گرفته نشده است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اقتصادی یکتاپرس، حسن قالیباف اصل اوایل امسال به عنوان رییس سازمان بورس انتخاب شد و جایگزین شاپور محمدی شد که در اعتراض به سیاست و خواست دولت برای رشد شارپی بورس استعفا کرد؛ بازار بورس تهران از سال 98 رشد پرشتابی به خود گرفت و به شکل بی سابقه ای بر سرعت رشد آن در سال 99 افزوده شد.

شاخص کل از سطح 2 میلیون و 200 هزار فراتر رفت و فقط در ابتدای سال جدید در کمتر از چهار ماه تقریباً سه برابر شد.

ناگهان بورس در اواسط امسال سیر نزولی پیدا کرد و سهامدارانی که با وعده های دولت و مسئولان وارد این بازار شدند در چند ماه اخیر به دلیل ضررهای متوالی نسبت به عملکرد سازمان بورس مقابل ساختمان این سازمان و مجلس تجمع کردند.

در همین راستا امیرحسین قاضی زاده، نماینده مجلس طبق بررسی و تفحص به اسنادی از تخلفات میلیاردی بازار سرمایه دست یافت و آن اسناد را به رییس قوه قضاییه رساند.

امیرحسین قاضی زاده نماینده مجلس در توییت خود نوشت: در آخرین جلسه با آیت الله رییسی گزارش تخلفات در بازار سرمایه را ارائه کردم که ایشان با ابراز تأسف از زیان های وارد شده به مردم، خواستار تهیه گزارشی مستند از جزییات تخلفات و ترک فعل های صورت گرفته در بازارسرمایه شد.

این گزارش تهیه شد و طی نامه ای به آیت الله رییسی تقدیم کردم.

در این گزارش جدولی تحت عنوان مازاد فروش و عرضه های سنگین 10 حقوقی به چشم می خورد.

در این بین؛ سازمان تامین اجتماعی، پالایش و پخش فرآورده های نفتی، سهام عدالت، دولت ج .

ا.

ا و صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها خالص فروش های این حقوقی های بزرگ در آن یکی دو ماه، بیش از 63 هزار میلیارد تومان بوده است.

(110 همت فروش؛ 47 همت خرید)در این گزارش؛ مجلس اقدامات حقوقی ها در معاملات را مصداق اخلال در تنظیم عرضه و تقاضای بازار و دستکاری در روند معاملات عنوان کرده است!یک روز بعد از این افشاگری رییس سابق سازمان بورس نامه استعفا خود را تقدیم وزیر اقتصاد کرد.

هرچند در مدت زمان کوتاهی این استعفا توسط قالیباف اصل تکذیب شد اما بالاخر تایید و در همان روز استعفای او را قبول کردند.

اما خبر تایید استعفا روز بعد اعلام شد.

وزارت اقتصاد و دولت تا 15 روز فرصت دارند تا نفر جایگزین را معرفی کنند.

متن استعفا رییس سابق سازمان بورس: پیرو نامه شماره 312/128م مورخ 99/08/10 خطاب به ریاست محترم جمهور و درخواست استعفای اینجانب به تاریخ 99/09/04 به دلیل فراهم نشدن شرایط اعلامی جهت حمایت از صنایع، بازار سرمایه و سرمایه گذاران بدین وسیله استعفای خود را از عضویت در هیئت مدیره و ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار، مجدداً اعلام می نمایم، استدعا دارد در اجرای ماده 11 قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران دستور اقدام صادر فرمایید.

او همچنین در ادامه تأکید کرده است: "بنده در سخت ترین شرایط که مردم دعوت عمومی به بازار سرمایه شده بودند، آزادسازی سهام عدالت و فروش صندوق های سهام دولتی (ETFها) درحال انجام بود این وظیفه خطیر را به عهده گرفتم و در طول چند ماه خدمت در دشوارترین شرایط به دنبال توسعه بازار، تأمین مالی، ابزارها و نهادهای مالی بودم که در کمترین زمان بزرگترین کارها در بازار سرمایه انجام شد ولی متأسفانه به واسطه اقدامات سیاسی و ورود غیرحرفه ای بیش از حد اشخاص و مسئولین به مباحث بازار سرمایه و بروز افت وخیز شدید شاخص کل بورس تهران، هیچ وقت دیده نشدبرخی از کارشناسان معتقدند که .

متن استعفای جنجالی قالیباف اصل سبب شد تا همه بر دستورات سفارشی برخی از مسئولان پی ببرند.

باتوجه به اتفاقات بازار بورس و حضور 90 درصدی مردم در این بازار، انتخاب فرد مناسب به عنوان رییس سازمان بورس نسبت به گذشته با حساسیت بیشتری دنبال می شود.

گزینه های جدی ریاست سازمان بورس بر اساس قانون بازار اوراق بهادار در صورت استعفای هر یک از اعضای هیأت مدیره، جانشین وی برای مدت باقیمانده، ظرف پانزده روز حسب مورد به ترتیب مقرر در ماده (6) قانون، توسط شورای عالی بورس و اوراق بهادار به عنوان بالاترین رکن بازار اوراق بهادار تعیین می شود.

حامد سلطان نژاد، مدیر کنونی بورس کالا و دیگری سیدعلی حسینی، رییس بورس انرژی به عنوان گزینه های احتمالی ریاست سازمان بورس عنوان می شوند.

از میان این دو گفته می شود که پیشنهاد و البته انتخاب حامد سلطان نژاد برای ریاست سازمان بورس محتمل تر است.

چرا که او هم حمایت نمایندگان مجلس را دارد و هم گزینه پیشنهادی برخی از نمایندگان مجلس بعد از استعفای شاپور محمدی بوده است.

حامد سلطان نژاد کیست؟ سلطان نژاد، کارشناس ارشد بانکداری اسلامی، مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران است که اکنون به عنوان مدیرعامل بورس کالا فعالیت می کند.

سوابق علمی: کارشناسی ارشد معارف اسلامی و مدیریت مالی از دانشگاه امام صادق(ع) تدریس دروس مدیریت مالی،مدیریت ریسک و… در دانشگاه ها و مؤسسات عالی تألیف کتاب مدل ارتباطی بورس های اوراق بهادار کشورهای اسلامیعضو کمیته مطالعات بهره و همکاری در ترجمه کتاب بهره و سرمایهسوابق اجرایی:مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران(هم اکنون) مدیرعامل سابق شرکت سرمایه گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه معاون عملیات سابق شرکت سرمایه گذاری مرکزی عضو هیئت مدیره شرکت الوان ثابت عضو هیئت مدیره شرکت پشتیبانی احداث صنایع ایران سیدعلی حسینی کیست؟ دکتر سیدعلی حسینی، عضو هیئت مدیره و معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس به عنوان مدیرعامل جدید چهارمین بورس کشور انتخاب شد.

درپی این انتخاب، شورای عالی بورس نیز با استعفای حسینی از عضویت در هیئت مدیره سازمان موافقت کرد تا این مدیر باسابقه نهاد نظارتی بازار سرمایه، بر کرسی مدیریت ارشد یکی از ارکان اجرایی بازار تکیه بزند.

سیدعلی حسینی دکترای حسابداری از دانشگاه تهران، کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه تربیت مدرس و کارشناسی حسابداری از دانشگاه صنعت نفت دارد و از سال 1385 تاکنون، به مدت بیش از 7 سال، به عنوان عضو هیئت مدیره و معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت داشته است.

عضویت در کمیته اجرایی تأسیس بورس انرژی، بورس کالا و فرابورس و عضو ناظر هیئت مدیره این شرکت ها از زمان تأسیس تاکنون، عضو ناظر هیئت مدیره بورس اوراق بهادار تهران از سال 1386 تاکنون، مدیر بورس منطقه ای کرج طی سال های 1384 تا 1385و عضویت در هیئت مدیره چندین شرکت سرمایه گذاری و بازرگانی طی سال های 1382 تا 1384، از دیگر سوابق مدیرعامل 40 ساله بورس انرژی است.

در سوابق آموزشی این مدیر هم تدریس دروس مختلفی همچون سیستم های اطلاعات مالی، حسابداری مالی، حسابرسی و حسابداری صنعتی در دانشگاه های تهران، الزهرا و صنعت نفت به چشم می خـورد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازیکتاپرس؛ محسن علیزاده،عضو کمیسیون اقتصادی و عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس درباره گزینه های احتمالی ریاست سازمان بورس، گفت: جابه جایی آقای حسینی مدیرعامل سابق بورس انرژی به سازمان بورس صحت ندارد و به گفته علیزاده، وزارت اقتصاد و دولت تا 15 روز فرصت دارند تا نفر جایگزین را معرفی کنند.

هرچند سید علی حسینی در میان گزینه های احتمالی رسما از سوی عضو کمیسیون اقتصادی و عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس رد شده است، اما همچنان از گزینه های جدی ریاست سازمان بورس معرفی می شود.

برخی خبرها هم حاکی از آن است که احتمالا یکی از اعضای شورای عالی بورس به عنوان رییس این سازمان انتخاب می شود اما برخی از کارشناسان معتقدن باتوجه به شرایط که به وجود آمده به نظر نمی رسد که اعضا تمایل چندانی برای کاندیدا شدن داشته باشند.

گزینه های احتمالی دیگری همانند امیرهامونی مدیرعامل فعلی فرابورس ایران، بهروز خدارحمی مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات، علی سعیدی، اسلامی بیدگلی و زال پور به چشم می خورد.

باید منتظر ماند و دید تا 15 بهمن ماه سال جاری چه کسی به عنوان رییس سازمان بورس انتخاب می شود و روند بازار با فرد جدید مثبت می شود یا خیر؟
کلید واژه ها: سازمان - سازمان بورس - بورس - رییس سازمان - رییس سازمان بورس - حسن قالیباف اصل - وعده های دولت - انتخاب - شاپور محمدی - حسن قالیباف - بازار - ریاست - گزینه - امسال - بورس تهران - بازار بورس - سیر نزولی - امیرحسین - رییس - دولت - سه برابر - جایگزین - مسئولان - اقتصادی - نماینده - قالیباف - ساختمان - اعتراض - عملکرد - میلیون

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارشناس ارتباط با مشتریان (crm) در شرکت زاگرس زرین پارس در تهران

استخدام کارشناس مجازی سازی (virtualization) با مزایا در خراسان رضوی

استخدام مشاور فروش خدمات با مزایا در هولدینگ پارس پندار نهاد در تهران

استخدام کارشناس مهندسی خرید و کارشناس تحقیقات بازار در نیلپر در تهران

استخدام کارمند فروش نمایشگاهی در یک شرکت فعال نمایشگاهی و همایشی در تهران

استخدام کارمند اداری با بیمه و سرویس در شهرک صنعتی پرند

استخدام مهندس ساخت و تولید آقا در شرکت تهویه تهران در شهرک صنعتی شمس آباد

استخدام کارشناس کامپیوتر در شرکت رایان محاسب پارس در اراک

امضاء تفاهم نامه راه اندازی 1000 هکتار گلخانه در خراسان رضوی

استخدام کارشناس مهندسی صنایع آقا در شرکت نیلپر در تهران

استخدام پیک سیار (پیک موتوری) در شرکت اطلس طلایی ایرانیان پویا در البرز

بهره برداران بخش کشاورزی حائز رتبه برتر کشوری شدند

استخدام کارشناس خزانه و کارشناس بهای تمام شده در تهران

استخدام بازاریاب و ویزیتور تجهیزات ابزار دقیق در بوشهر

استخدام بازاریاب و ویزیتور تجهیزات ابزار دقیق در خوزستان

استخدام 5 عنوان شغلی در شرکت آریا زرین بلورین در تهران

استخدام بازاریاب و ویزیتور تجهیزات ابزار دقیق در فارس

صادرات بیش از 2000 تُن محصولات چاپی از قزوین

متفرق کردن مهمانان 12 مراسم عروسی و عزا در یک هفته در دزفول

پیش بینی قیمت خودرو در سال 1400؛ روند صعودی یا نزولی؟

احیای پارک آبی آزادگان از بهار 1400 آغاز می شود

استخدام فروشنده درون فروشگاهی در جانبو در تهران

چانه زنی برای تعیین حداقل مزد در شورای عالی کار | تعیین دستمزد به نشست هفته آینده موکول شد

استخدام حسابدار و کارمند فروش در زاگرس چوب سام درپردیس (کمرد) در تهران

تفاهم نامه همکاری بین باشگاه سپاهان و العهد لبنان امضا شد

رایزنی برای افزایش مراودات تجاری و اقتصادی ایران و ژاپن

قیمت دلار امروز سه شنبه 19 اسفند 99

تلاش برای جذب منابع، رعایت اصل شفافیت و بهبود کفایت سرمایه بانک صنعت و معدن

گله مندی از کمبود مرغ در بازار

ارزش بازار بیت کوین دوباره از یک تریلیون دلار فراتر رفت

معرفی پرفروش ترین تاب ریلکسی ، تاب راحتی و صندلی تابی برای آپارتمان

اختصاص 160 میلیارد تومان برای توسعه مجتمع های آب رسانی اردبیل

قیمت روز خودرو امروز سه شنبه 19 اسفند +جدول

شناسایی 4 عامل برای رکود ساخت و ساز در تهران

سرکوب تقاضا با نفت 70 دلاری

قیمت مسکن در سال 1400 کاهش پیدا می کند

با پول نفت و مالیات مردم صاحب فناوری نمی شوند

قیمت انواع خودرو سه شنبه 19 اسفند

20 میلیارد ریال برای مرمت آثار تاریخی بلاد شاپور هزینه شد

7 خودروی لاکچری سال 2020 را ببینید + تصاویر

خطر بیخ گوش سمندر لرستانی؛ خریدوفروش «سین» هشتم سفره عید

جدول قیمت طلا، سکه و دلار سه شنبه 19 اسفند

قیمت کالاهای اساسی امسال 66 درصد افزایش یافت!

تولید 4 تا 6 میلیون بچه ماهی در سیستان وبلوچستان

برندهای برتر آنتی اسکالانت

کاهش چشمگیر بارندگی ها در خراسان رضوی/خطر خشکسالی جدی تر شد

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی با حقوق و مزایای عالی در اصفهان

استخدام کارشناس فروش تلفنی و پشتیبان خانم با مزایا در چهارمحال و بختیاری

جهانگیری مصوبه فوق ‎العاده سختی کار کارمندان صنعت آب وبرق را ابلاغ کرد

استخدام بازاریاب و ویزیتور و سرپرست فروش از تهران و مازندران

درآمد 30 هزار میلیارد تومانی دولت از بازار سهام

استخدام مسئول دفتر در بین المللی و توسعه سرمایه گذاری ساختمان انتخاب

سود 200 هزار تومانی سهام عدالت برای دارندگان مستقیم و غیرمستقیم

استخدام کارشناس بازرگانی خارجی خانم با حقوق ثابت و مزایا در مرزداران تهران

معضلات بی شمار گاوداران گناباد/ دخل و خرج ها با یکدیگر سازگار نیست

افزایش 6.2 درصدی صادرات غیر نفتی کشور

چین به یکی از کشورهای برتر در زمینه های سیاسی و اقتصادی جهان تبدیل خواهد شد

کارخانه آلومینیوم جنوب و تحقق سهم فارس در جهش تولید

استخدام 7 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در فارس

اجرای طرح کنترل کرونا توسط هلال احمر در مبادی رسمی کشور از هفته آینده

استخدام بازاریاب و ویزیتور با بیمه در کامیاب تجارت مهتاب در تهران

ارزش بازار بیت کوین دوباره از 1 تریلیون دلار فراتر رفت

سیگار هم رجیستری می شود

قیمت دلار 19 اسفند 1399 به 24 هزار و 422 تومان رسید/ هر یورو 29 هزار و 148 تومان شد

تجاری سازی املاک آموزش و پرورش کرمان 41 میلیارد تومان درآمدزایی دارد

تخفیف 15 تا 20 درصدی جشنواره فروش نوروزی اصناف

6 درصد منابع دولت برای مدیریت بحران ها هزینه می شود

قیمت انواع سکه و طلا 18 عیار در روز سه شنبه 19 اسفند

قیمت انواع میوه، مواد پروتیینی و حبوبات در بازار همدان؛ سه شنبه 19 اسفند ماه+ جدول

افزایش محسوس تعداد کودکان کرونایی در تهران

قیمت دلار و یورو سه شنبه 19 اسفند

پایان نامه های تحصیلات تکمیلی حوزه it خراسان شمالی تسهیلات دریافت می کنند

آغاز بکار کنگره سراسری «همکاری های دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی» در گیلان

سهمیه جدید گوشت و برنج به خراسان رضوی اختصاص یافت

بیش از 45میلیارد ریال برای تامین جهیزیه نوعروسان خراسان شمالی هزینه شد

قیمت دلار و یورو امروز سه شنبه 19 اسفند 1399

پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده کرونا

قیمت دلار و یورو سه شنبه 19 اسفند

خراسان رضوی/ احتمال طغیان شَته روسی در مزارع غلات کاشمر

صدر اعظم اتریش: مردم باید با کرونا زندگی کنند

ایلان ماسک 27 میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد!

ضرورت ایجاد کتابخانه در 2 شهر بدون کتابخانه شهرستان خرامه

75 میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد امام خمینی( ره ) دهگلان کمک شد

وزارت ارشاد کاغذ دولتی در اختیار تولیدکنندگان لوازم التحریر قرار نمی دهد

انعقاد 196 قرارداد همکاری بین دانشگاه گیلان و صنایع

بی توجهی بانک ها به دستور رییس کل بانک مرکزی/مجلس سهم مسکن از تسهیلات را احیاء کرد

کاهش جزیی نرخ ارز در بازار؛ دلار 24 هزار و 422 هزار تومان است

خراسان جنوبی/ احتمال طغیان شَته روسی در مزارع غلات کاشمر

اجرای رزمایش یگان های حفاظت دستگاه های اجرایی در قم

اهالی هشجین خلخال 900 میلیون ریال به نیازمندان کمک کردند

طرح ملی آبرسانی روستایی

312 میلیارد ریال جریمه برای قاچاقچیان استان

افزایش فرار از دریافت بیمه شخص ثالث

قیمت طلا، سکه، دلار و سایر ارزها در 19 اسفند 1399

پیش بینی صنایع پر بازده بورسی در سال 1400

روند رشد شاخص بورس تا چه زمانی ادامه دارد؟

برداشت شکوفه های بیدمشک در ارومیه آغاز شد

فعال سازی معادن جزو سیاست های استان است

قیمت رمز ارزها در 19 اسفند 1399

قیمت خودروهای وارداتی در بازار

بورس و گزینه های روی میز /چه کسی رییس سازمان می شود؟

بورس و گزینه های روی میز /چه کسی رییس سازمان می شود؟