مطالب مرتبط:
بیانیه وزارت امور خارجه درباره تحریم ترامپ و مقامات آمریکایی
بیانیه وزارت امور خارجه درباره تحریم ترامپ و چند مقام ارشد آمریکایی
بیانیه وزارت امور خارجه درباره تحریم ترامپ و چند مقام ارشد آمریکایی
متن کامل بیانیه وزارت خارجه در خصوص تحریم مقامات آمریکایی
بیانیه وزارت امور خارجه درباره تحریم ترامپ و چند مقام ارشد آمریکایی
-127 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 بهمن 1399 ساعت 01:252021-01-19بين الملل

بیانیه وزارت خارجه درباره تحریم ترامپ و مقامات آمریکایی


در اجرای «قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» مصوب 22 مرداد 1396 مجلس، ترامپ و چند تن از مقامات ارشد آمریکایی به خاطر ارتکاب جنایات تروریستی و نقض حقوق بشر در فهرست تحریم های ایران قرار گرفتند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازتابناک به نقل از فارس، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحریم مقامات آمریکایی دخیل در اقدامات تروریستی و ضد حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران و اتباع ایرانی بیانیه ای منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اجرای قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه (مصوب بیست و دوم مرداد 1396 - مجلس شورای اسلامی)، اشخاص آمریکایی ذیل را به دلیل ارتکاب جنایات تروریستی، ترویج و حمایت از تروریسم که تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی است و نیز به دلیل نقض قواعد اساسی و اصول بنیادین حقوق بین الملل از جمله حقوق بشر، در فهرست تحریم های جمهوری اسلامی ایران قرار می دهد:دونالد ترامپ (رییس جمهور ایالات متحده آمریکا)دونالد ترامپ، فعالیت ها و اقدامات تروریستی علیه جمهوری اسلامی ایران و اتباع ایرانی را سازماندهی و حمایت کرده و در ایجاد، تامین مالی، ارائه تسلیحات و آموزش به گروه های تروریستی، رژیم های سرکوبگر منطقه و نیز رژیم تروریستی و سرکوبگر صهیونیستی و حمایت همه جانبه از آنان به ویژه اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی در ترور دانشمند شهید فخری زاده نقش اساسی داشته است.

وی با صدور دستور و راهبری عملیات ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان، که در مبارزه با تروریسم و شکست داعش و نیز حفظ ثبات، صلح و امنیت در سطح منطقه ای و بین المللی نقش تاثیرگذاری داشته اند، مرتکب جنایت تروریستی شده و اصول بنیادین حقوق بین الملل و حقوق بشر را نقض کرده است.

علاوه بر این، دونالد ترامپ، با اعمال تحریم های یکجانبه، غیرقانونی و ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران و اقدام عامدانه جهت تحمیل شرایط خاص زندگی بر ایرانیان، از جمله، از طریق ممانعت از دسترسی آنان به غذا، دارو، خدمات و تجهیزات پزشکی به ویژه در شرایط ناشی از بیماری کوید-19 و نیز محروم کردن آنان از حقوق بنیادین خود، زندگی میلیون ها ایرانی را به مخاطره انداخته است.

اقدامات فوق، نقض آشکار اصول و قواعد اساسی حقوق بین الملل و حقوق بنیادین بشر و مصداق بارز جنایت علیه بشریت می باشد.

وی علاوه بر حمایت مالی و همه جانبه از جنایات تروریستی رژیم صهیونیستی، از اشغالگری و اقدامات سرکوبگرانه آن رژیم و شهرک سازی، احداث دیوار حائل، محدودیت آزادی تردد فلسطینی ها و تصرف اموال و دارایی های آنان توسط رژیم صهیونیستی پشتیبانی کرده و در نتیجه تاثیر مخربی بر بهره مندی مردم فلسطین از حقوق بنیادین خود از جمله حق تعیین سرنوشت، سلامت، آموزش و کار داشته و استقلال و تمامیت ارضی فلسطین را نقض نموده است.

دونالد ترامپ با پشتیبانی از رژیم های سرکوبگر منطقه و حمایت از جنایات علیه بشریت و جرایم جنگی رژیم های مذکور در یمن، در کشتار ده ها هزار یمنی، آوارگی میلیون ها نفر و شرایط وخیم زندگی به ویژه برای زنان و کودکان یمنی نقش داشته و در نتیجه قواعد اساسی و اصول بنیادین حقوق بین الملل از جمله حقوق بشر و حقوق بشردوستانه را نقض کرده است.

بر این اساس، دونالد ترامپ، به استناد بند یک تا پنج ماده چهار و بند دو و سه ماده پنج قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه مشمول تحریم های جمهوری اسلامی ایران، قرار می گیرد.

مایک پامپئو (وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا)مایک پمپئو در جنایات و فعالیت های تروریستی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و اتباع آن، به ویژه در اقدام تروریستی آمریکا علیه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان، نقش اساسی داشته است.

وی همچنین، از اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی و نیز گروه های تروریستی نظیر گروهک تروریستی منافقین و داعش حمایت کرده و سیاست های سلطه جویانه، تروریستی و تفرقه افکنانه و مداخله جویانه آمریکا را در منطقه پیش برده است.

مایک پامپئو با تلاش در جهت تشدید تحریم های یک جانبه ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران، اجرای سیاست به اصطلاح فشار حداکثری و توسل به ابزار نامشروع نظیر تهدید و ارعاب سایر دولت ها، در جهت ایجاد اختلال در روابط اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران با سایر کشور ها و تاثیر منفی بر شرایط زندگی ایرانیان، سلامت و امنیت غذایی آنان اقدام کرده است.

پامپئو در اجرای این سیاست خصمانه، با هدف ممانعت از دسترسی ایرانیان به غذا، دارو، خدمات و تجهیزات پزشکی به ویژه در شرایط ناشی از بیماری کوید-19 و نیز محروم کردن آنان از حقوق بنیادین خود و به مخاطره افکندن زندگی میلیون ها ایرانی نقش جدی و موثری ایفا کرده است.

اقدامات فوق، نقض آشکار اصول و قواعد اساسی حقوق بین الملل و حقوق بنیادین بشر و مصداق بارز جنایت علیه بشریت می باشد.

پامپئو به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا از رژیم های سرکوبگر منطقه، پشتیبانی کرده و همواره حامی اشغالگری و سیاست های خصمانه و نژادپرستانه رژیم صهیونیستی در فلسطین، از جمله در خصوص شهرک سازی، احداث دیوار حائل، محدودیت آزادی تردد فلسطینیان و تصرف اموال و دارایی های آنان، بوده است.

بر این اساس، مایک پامپئو، به استناد بند پنج ماده چهار و بند دو و سه ماده پنج قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه مشمول تحریم های جمهوری اسلامی ایران، می شود.

مارک اسپر (وزیر دفاع سابق ایالات متحده آمریکا) و کریستوفر میلر (سرپرست وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا)مارک اسپر و کریستوفر میلر، از اصلی ترین عناصر تصمیم گیری، برنامه ریزی و اجرای اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در سطح منطقه بوده اند.

ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی توسط نیرو های تروریستی سنتکام در عراق، حمایت از اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی علیه اتباع و شهروندان کشور های مختلف منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران و فلسطین، حمایت و تامین مالی، تسلیحاتی، اطلاعاتی، نظامی و آموزش و مشارکت موثر در سازماندهی گروه های افراطی، تروریستی و رژیم های سرکوبگر منطقه، از جمله اقدامات وزارت دفاع امریکاست که موجب نقض اصول و قواعد حقوق بین الملل از جمله حقوق بین الملل بشردوستانه و حقوق بشر مردم منطقه شده است.

با عنایت به موارد فوق، مارک اسپر و کریستوفر میلر به استناد بند یک تا پنج ماده چهار و بند دو و سه ماده پنج قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه مشمول تحریم های جمهوری اسلامی ایران، می شوند.

استیون منوشین (وزیر خزانه داری ایالات متحده آمریکا)استیون منوشین، به عنوان وزیر خزانه داری ایالات متحده آمریکا در اجرای سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و ملت آن، از طریق مجموعه اقدامات وزارت خزانه داری و دفتر کنترل دارایی های خارجی این وزارتخانه نقش موثر داشته است.

تعیین راهبرد، تدوین و تشدید تحریم های ظالمانه، مشارکت فعال و اقدام همه جانبه علیه منافع اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ایران که بهره مندی مردم ایران از اساسی ترین حقوق خود و انجام آزاد فعالیت های اقتصادی و تجاری را تحت تاثیر قرار داده است، از جمله اقدامات ضدحقوق بشری منوشین می باشد.

به علاوه، اقدامات وی در خزانه داری آمریکا در پشتیبانی و حمایت مالی از فعالیت های تروریستی ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه، تامین مالی گروه های تروریستی و افراطی از جمله داعش و جبهه النصره به صورت مستقیم و غیرمستقیم و پشتیبانی و تامین مالی گروه های تروریستی جدایی طلب که با هدف بی ثباتی منطقه و ضربه به امنیت و یکپارچگی جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده اند، مصداق بارز تامین مالی تروریسم است.

بر این اساس، استیون منوشین، به استناد بند یک تا پنج ماده چهار و بند دو ماده پنج قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه ، مشمول تحریم جمهوری اسلامی ایران، قرار می گیرد.

جینا هاسپل (رییس آژانس مرکزی اطلاعات ایالات متحده آمریکا (سیا)سازمان سیا به عنوان بازوی اطلاعاتی و عملیاتی دولت آمریکا، اقدامات تروریستی و ضد حقوق بشری این کشور را راهبری، سازماندهی و پشتیبانی کرده و در ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نیز نقش داشته است.

حمایت اطلاعاتی، نظامی و آموزش و مشارکت موثر در سازماندهی فعالیت تروریستی رژیم غاصب صهیونیستی و گروه های تروریستی نظیر داعش و رژیم های سرکوبگر منطقه از دیگر اقدامات سیا در حمایت از تروریسم می باشند که منجر به کشتار هزاران نفر از مردم منطقه در فلسطین و یمن و آوارگی اجباری آنان شده است.

سیا همچنین از طریق حمایت اطلاعاتی از گروه اقدام علیه ایران مجموعه اقدامات تحریمی علیه ایران را سازماندهی و تشدید کرده است.

تلاش در جهت اخلال در فعالیت های اقتصادی و تجاری و مالی ایران از جمله اقدامات سیا در جهت تشدید تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران است.

بر این اساس، جینا هاسپل، به استناد بند یک تا پنج ماده چهار و بند دو ماده پنج قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه ، مشمول تحریم جمهوری اسلامی ایران، قرار می گیرد.

جرد کوشنر (مشاور ارشد دونالد ترامپ)جرد کوشنر، به عنوان مشاور ارشد دونالد ترامپ، در برنامه ریزی و اجرای اقدامات خصمانه و تروریستی علیه جمهوری اسلامی ایران و نیز در حمایت از رژیم صهیونیستی و پشتیبانی سیاسی، مالی و تسلیحاتی از آن رژیم، همکاری و مساعدت کرده است.

کوشنر، علاوه بر حمایت از اقدامات اشغالگرانه ی رژیم صهیونیستی و سلب حقوق فلسطینیان، از طریق ارائه طرح موسوم به معامله قرن منجر به افزایش محدودیت ها و فشار ها علیه فلسطینیان، سلب مالکیت و آوارگی اجباری آنان، گسترش شهرک سازی، تشدید آپارتاید سازمان یافته رژیم صهیونیستی، نقض حقوق اساسی فلسطینیان و نیز نقض تمامیت ارضی فلسطین شده است.

با توجه به موارد فوق، وی به استناد بند پنج ماده چهار و بند دو ماده پنج قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه ، مشمول تحریم های جمهوری اسلامی ایران قرار می گیرد.

جان بولتون (مشاور سابق امنیت ملی آمریکا)ارتباط فعالانه و همه جانبه جان بولتون با گروهک تروریستی منافقین و حمایت سیاسی، تبلیغاتی و فرهنگی وی از این گروهک که اقدامات تروریستی متعددی علیه منافع دولت و شهروندان جمهوری اسلامی ایران مرتکب شده است، مصداق بارز ترویج و حمایت از تروریسم و خشونت می باشد.

بولتون همواره از اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی و سیاست های منطقه ای این رژیم اشغالگر حمایت کرده و به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا در اجرای سیاست فشار حداکثری و گسترش دامنه تحریم های یکجانبه و ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران، دسترسی مردم ایران به حقوق اقتصادی و اجتماعی خود را تحت تاثیر منفی قرار داده و در نتیجه در نقض قواعد و اصول بنیادین حقوق بین الملل به ویژه حقوق بشر نقش اساسی داشته است.

بر این اساس، جان بولتون به استناد بند چهار و پنج ماده چهار و بند دو ماده پنج قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه مشمول تحریم های جمهوری اسلامی ایران قرار می گیرد.

برایان هوک (رییس سابق گروه اقدام علیه ایران و نماینده سابق ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران)، الیوت آبرامز (نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران)روسای گروه اقدام علیه ایران، گروه مذکور را، از جمله، با هدف اعمال فشار حداکثری، افزایش ریسک و ایجاد فضای عدم اطمینان در محیط اقتصاد جهانی و تحت تاثیر قرار دادن همکاری آزاد دولت ها و فعالان اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران و اتباع آن، سازماندهی و راهبردی نموده و با مذاکره، تهدید و ارعاب دولت ها و بخش های خصوصی خارجی و نیز از طریق تولید، انتشار دروغ و کارزار تبلیغاتی منفی علیه جمهوری اسلامی ایران، دسترسی مردم ایران به حقوق مشروع اقتصادی و اجتماعی خود را دچار اخلال کرده اند.

افراد یاد شده عامدانه و عالمانه در اجرای سیاست فوق از جمله، از طریق تلاش برای ممانعت از دسترسی ایرانیان به غذا، دارو، خدمات و تجهیزات پزشکی به ویژه در شرایط ناشی از بیماری کوید-19 و محروم کردن آنان از حقوق بنیادین خود، تحمیل شرایط خاص زندگی بر ایرانیان و به مخاطره افکندن زندگی میلیون ها ایرانی نقش جدی ایفا نموده اند.

اقدامات فوق، نقض آشکار اصول و قواعد اساسی حقوق بین الملل و حقوق بنیادین بشر و مصداق بارز جنایت علیه بشریت می باشد.

با در نظرگرفتن اقدامات غیرقانونی اشخاص فوق و با استناد به بند 2 ماده 5 قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه برایان هوک و الیوت ابرامز در فهرست تحریم های ایران قرار می گیرند.

آندریا گاکی (مسئول اداره کنترل دارایی های خارجی آمریکا - اوفک)اداره کنترل دارایی های خارجی آمریکا (اوفک) مجموعه ای از سیاست گذاری ها، راهبرد ها و اقدامات خصمانه آمریکا علیه مردم ایران را از طریق اعمال و اجرای تحریم های یکجانبه آمریکا سازماندهی و عملیاتی می نماید.

اوفک تحت ریاست گاکی، اقدامات گسترده ای در خصوص گسترش تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران، اخلال در روابط تجاری و بانکی با سایر کشورها، تهدید و ارعاب طرف های اقتصادی ایران، اخلال در امنیت هوانوردی و کشتیرانی و دسترسی مردم ایران به کالا های انسان دوستانه صورت داده است که سبب نقض فاحش حقوق بنیادین ایرانیان و تاثیر منفی بر بهره مندی آنان از حقوق اقتصادی و اجتماعی شده است.

وی، به استناد بند دو ماده پنج از قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه مشمول تحریم های جمهوری اسلامی ایران می شود.

براساس این بیانیه، اشخاص یادشده و دولت ایالات متحده آمریکا با اقدامات فوق به نحو آشکاری تعهدات بین المللی در حوزه مبارزه با تروریسم و تامین مالی تروریسم، احترام، صیانت و حفاظت از حقوق بشر و خودداری از اعمال اقدامات زورمدارانه یک جانبه را نقض نموده و مرتکب اعمال متخلفانه بین المللی شده اند.

جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر مسئولیت بین المللی ایالات متحده آمریکا در قبال اعمال متخلفانه مورد اشاره، یادآور می شود که جامعه بین المللی همواره اقدامات تروریستی را، فارغ از آن که توسط چه کسی ارتکاب یابد، در همه اشکال و جلوه های آن محکوم کرده است.

در این رابطه، کلیه اعضای ملل متحد از جمله دولت ایالات متحده آمریکا متعهد هستند از سازماندهی و نیز ترغیب، کمک رسانی، تامین مالی، ارائه آموزش و اقدامات تروریستی در کشور های دیگر و هرگونه حمایت از اشخاص و گروه های تروریستی خودداری کنند.

جمهوری اسلامی ایران در راستای تعهدات بین المللی خود در احترام، صیانت و حفاظت از حقوق بنیادین بشر و نیز در مبارزه با تروریسم و تامین مالی تروریسم، به ویژه مبارزه با تروریسم دولتی ایالات متحده آمریکا، به منظور تداوم و حفظ صلح و امنیت بین المللی، تحریم های یاد شده را علیه اشخاص فوق اعمال می کند.

جمهوری اسلامی ایران، همچنین، یادآوری می کند که طبق مبانی حقوقی بین المللی، اعمال تحریم های یک جانبه (اقدامات زورمدارانه یک جانبه)، نقض فاحش اصول بنیادین حقوق بین الملل مندرج در منشور ملل متحد و برخلاف حقوق بین الملل، از جمله، حقوق بین الملل بشردوستانه بوده و مانع از تحقق حقوق بشر می شود.

بر این اساس و با توجه به اعمال متخلفانه بین المللی ایالات متحده آمریکا، تحریم های فوق در چارچوب تعهدات جمهوری اسلامی ایران در مقابله با اقدامات زورمدارانه یک جانبه و نیز در چارچوب عمل متقابل اعمال می شوند.

جمهوری اسلامی ایران، حق خود در اتخاذ تدابیر لازم در مقابله با اعمال متخلفانه بین المللی آمریکا، مبارزه با تروریسم در همه اشکال و جلوه های آن به ویژه تروریسم دولتی، مقابله با تحریم های یک جانبه ظالمانه آمریکا، حفاظت از اتباع و منافع جمهوری اسلامی ایران، صیانت و حفاظت از حقوق بنیادین مردم جمهوری اسلامی ایران و حفاظت از حقوق بنیادین بشر، محفوظ می دارد.

با عنایت به موارد فوق و مفاد قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه ، کلیه نهاد های ذیربط اقدامات لازم را در اجرای تحریم های فوق و سایر اقدامات پیش بینی شده در قانون معمول خواهند داشت.

حسن روحانی رییس جمهور خرداد 1396 قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به وزارت امور خارجه، ابلاغ کرد.


کلید واژه ها: جمهوری اسلامی ایران - تروریستی - جمهوری اسلامی - آمریکا - نقض حقوق بشر - آمریکایی - حقوق بشر - وزارت امور خارجه - تروریستی آمریکا - مقامات آمریکایی - ایران - اسلامی - ماجراجویانه - اقدامات - امور خارجه - بیانیه - مقامات - جمهوری - حقوق - منطقه - خارجه - تحریم - وزارت - تحریم های ایران - امنیت منطقه ای - مقابله - اتباع ایرانی - امنیت منطقه - وزارت خارجه - ترامپ

آخرین اخبار سرویس:
بیانیه مشترک تروییکای اروپا در خصوص برنامه هسته ای ایران

صباح زنگنه: سعی آمریکا انحلال حشد الشعبی به هر شکلی است

پیام های حمله شوکه کننده مقاومت عراق برای کاخ سفید/ اشغالگران آمریکا در عین الاسد سیلی سختی خوردند

آمریکا سامانه دفاع هوایی در عراق و سوریه نصب می کند

صباح زنگنه: سعی آمریکا انحلال حشد الشعبی به هر شکلی است

ثبت بیش از 11 هزار ابتلای جدید به کرونا در ترکیه

گل اول چلسی به لیورپول توسط میسن مانت + ویدئو

اروپا از ارائه قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام عقب نشینی کرد

خودداری اروپا از صدور قطعنامه علیه ایران بهترین راهکار بود

دیدار جو بایدن و حسن روحانی

واشنگتن: عقب نشستن اروپا از قطعنامه ضد ایرانی با حمایت ما انجام شد

آمریکا و عراق حزب الله را مسئول حملات اخیر به عین الاسد می دانند

حمله موشکی یمنی ها به جنوب عربستان

امیر کویت برای انجام معاینات پزشکی عازم آمریکا شد

استخدام پشتیبان سیستم خانم در شرکت آریا ماد سفر در تهران

آمریکا: پایبندی ایران، پاسخ مشابه را در پی دارد

عقب نشینی اروپا از قطعنامه علیه ایران با حمایت کامل ما بود

عقب نشینی اروپا از قطعنامه علیه ایران با حمایت کامل ما بود

مهلت 10 روزه حکمتیار به دولت افغانستان

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: عقب نشینی اروپا از قطعنامه علیه ایران با حمایت کامل ما بود

کشته شدن ژنرال نیروی زمینی ترکیه در سانحه سقوط بالگرد

چرا تروریسم داخلی باعث نگرانی آمریکایی‎ها شده است؟

سقوط مرگبار بالگرد نظامی در ترکیه

بیانیه تروییکای اروپایی به شورای حکام درباره ایران

خواهران پادشاه اسپانیا جنجال آفریدند

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: عقب نشینی اروپا از قطعنامه علیه ایران با حمایت کامل ما بود

برجام و بن سلمان؛ نگاهی به استاندارد دوگانه دولت بایدن

نامه محرمانه دولت بایدن به ایران

آیا جو بایدن باید قدم اول مذاکره ایران و آمریکا را بردارد؟

پایان عملیات الحشدالشعبی در استان کرکوک با تحقق دستاوردهای امنیتی بزرگ

اتحادیه عرب مدعی حاکمیت امارات بر جزایر سه گانه ایران شد

پاسخ ظریف به وندی شرمن: برجام قابل مذاکره مجدد نیست

پاسخ ظریف به وندی شرمن: برجام قابل مذاکره مجدد نیست

عقب نشینی اروپا از قطعنامه ضد ایرانی با تایید آمریکا انجام شد

حملات هوایی ائتلاف سعودی در تعز با بیش از 10 کشته و مجروح

مسکو و دمشق: آمریکا در سوریه به دنبال چپاول نفت و نه مبارزه با تروریسم است

یمنی ها به جنوب عربستان موشک بالیستیک شلیک کردند

امیر کویت برای انجام معاینات پزشکی عازم آمریکا شد

لاوروف به امارات، عربستان و قطر سفر می کند

افزایش حملات خشونت آمیز علیه آسیایی تبارها در آمریکا

اتحادیه عرب مدعی حاکمیت امارات بر جزایر سه گانه ایران شد

آمریکا: عقب نشینی اروپا از قطعنامه علیه ایران با حمایت کامل ما بود

سقوط بالگرد در ترکیه با 9 کشته و 4 مجروح + تصاویر

سقوط بالگرد در ترکیه با 9 کشته و 4 مجروح + تصاویر

تظاهرات در نقاط گوناگون لبنان و بسته شدن خیابان ها توسط معترضان

آمریکا: تصمیم تروییکا درباره ایران بهترین راه حل بود

بیانیه سه کشور اروپایی به شورای حکام درخصوص ایران

حمله مزدوران ائتلاف سعودی به شهر صاله یمن/12 تن کشته و زخمی شدند

سقوط بالگرد و کشته شدن 9 نفر در ترکیه / سفیر ایران تسلیت گفت

4اورانگوتان و 5بونوبو واکسن کرونا دریافت کردند

بیانیه سه کشور اروپایی به شورای حکام درخصوص ایران

آمریکا: عقب نشینی اروپا از قطعنامه علیه ایران با حمایت کامل ما بود

پاسخ ظریف به وندی شرمن

فکر نمی کردم زنده بمانم، هنوز شب ها کابوس می بینم +ویدئو

مسیر بازگشت آمریکا به برجام روشن است؛ نیاز به هیچ مذاکره ای ندارد

اظهارات رییسی درباره کولبری و بازارچه های مرزی

آمریکا: تصمیم تروییکا درباره ایران بهترین راه حل بود

افشای جزییات تازه از شکنجه یک مبلغ سعودی در کاخ پادشاهی

آخرین آمار کرونا در جهان/ بیش از 116 میلیون نفر مبتلا شدند

تصویری که بابک جهانبخش از همسرش به اشتراک گذاشت

ادعای تروییکای اروپایی؛ همچنان به برجام پایبندیم

بیانیه اروپا در واکنش به انصراف از ارائه قطعنامه ضد ایرانی

بیانیه تروییکای اروپایی درباره پاینبدی به برجام

برجام قابل مذاکره مجدد نیست

بیانیه تروییکای اروپا در پی عقب نشینی از صدور قطعنامه انتقادی علیه ایران

بیانیه تروییکای اروپایی به شورای حکام درباره ایران

حمله موشکی انصارالله به جیزان عربستان

تروییکای اروپا پس از عقب نشینی از قطعنامه ضد ایرانی بیانیه صادر کرد

وال استریت ژورنال: عقب نشینی اروپا از قطعنامه ضد ایرانی با تایید آمریکا انجام شد

تصاویر/ دیدنی های امروز

ایران نشانه های دل گرم کننده درخصوص تداوم دیپلماسی هسته ای نشان داده

برجام قابل مذاکره مجدد نیست

بیانیه سه کشور اروپایی: ایران از فرصت استفاده کند

تردد دوباره قطار «اکو» بین پاکستان - ایران و ترکیه + گزارش

بیانیه سه کشور اروپایی به شورای حکام درخصوص ایران

سقوط بالگرد نظامی در ترکیه؛ جان باختن 11 نفر

باکو،آنکارا وتهران موضع مشترکی دراجرای طرح های حمل ونقل درمنطقه دارند

بیانیه اروپا در واکنش به انصراف از ارائه قطعنامه ضدایرانی

حماس: سفر نتانیاهو به کشورهای عربی با هدف پیروزی در انتخابات است

اروپا: ایران، بدون پیش شرط نشست با آمریکا را بپذیرد

بیانیه سه کشور اروپایی به شورای حکام درخصوص ایران

بیانیه سه کشور اروپایی: به برجام پایبند اما نگرانیم

سه کشور اروپایی دوباره در مورد برجام بیانیه دادند: نگرانیم!

وال استریت ژورنال: عقب نشینی اروپا از قطعنامه ضد ایرانی با تایید آمریکا انجام شد

ظریف:برجام قابل مذاکره مجدد نیست؛خلاص

ژنرال نیروی زمینی ترکیه در سانجه سقوط بالگرد کشته شد

الیمن | وقفه لکلیتی المستقبل وبن حیان فی حجه تندیدًا بحصار قوی التحالف السعودی

بیانیه سه کشور اروپایی به شورای حکام درخصوص ایران

بیانیه تروییکای اروپایی: به برجام پایبندیم اما از نقض توافق توسط ایران نگرانیم

ائتلاف سعودی مدعی انهدام یک موشک بالستیک انصارالله یمن شد

اعتراف به شکست فشار حداکثری در سند راهبردی

حمله جنگنده های ائتلاف سعودی به استان تعز یمن؛ 11 غیرنظامی کشته و زخمی شدند

سخنگوی کاخ سفید: افراط گرایی خشن در آمریکا تمام نشده است

ائتلاف سعودی مدعی انهدام یک فروند موشک بالستیک شد

واشنگتن بر واردات آلومینیوم 18 کشور تعرفه بست

فلسطین المحتله | جیش الاحتلال ینشر مشاهد خاصه لتدریبات تضمنت القتال فی مناطق مأهوله

شهروند خبرنگار

روز درختکاری به روایت قلم دوربین

پمپئو اعلام کرد : در انتخابات 2024 نامزد می شوم

انصارالله با موشک بالستیک جنوب عربستان را هدف قرار داد

بیانیه وزارت خارجه درباره تحریم ترامپ و مقامات آمریکایی

بیانیه وزارت خارجه درباره تحریم ترامپ و مقامات آمریکایی