مطالب مرتبط:
گزارش تسنیم از بودجه دفاعی1400| افزایش در «دفاع» و «امنیت»، کاهش در «تحقیق و توسعه»/ توجه ویژه به سازمان تحت مدیریت شهید فخری زاده
کاهش مناطق دارای وضعیت قرمز کرونا در خراسان رضوی به چهار شهرستان
رابطه تهویه مناسب و کاهش انتقال ویروس کرونا
تردد در جاده های آذربایجان شرقی 39 درصد کاهش یافت
رابطه تهویه مناسب و کاهش انتقال ویروس کرونا
-73 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 13 آذر 1399 ساعت 07:252020-12-03سياسي

کاهش اطاله دادرسی ثمره جذب قضات متخصص


- سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: نمایندگان مردم در مجلس با بیان اینکه جذب قضات متخصص راهکاری برای کاهش اطاله دادسی است تاکید کردند: دستگاه قضا می تواند در جریان جذب سالانه 800 قاضی در برنامه ششم نسبت به ارائه آموزش های تخصصی به این افراد اقدام کند.

خبرگزاری خانه ملت- گروه اجتماعی؛ زمزمه های کمبود نیروی انسانی قوه قضاییه از مجلس نهم به گوش می رسید و به عنوان یکی از مهم ترین مسائل این دستگاه خوانده می شد تا اینکه نمایندگان مجلس دهم را بر آن داشت تا در جریان بررسی و تصویب برنامه ششم توسعه مجوز جذب سالانه 800 قاضی جدید و 3200 نفر نیروی اداری و پشتیبانی برای تکمیل پست های اداری و پشتیبانی بلاتصدی خود را صادر کنند.

طبق روال، قانونگذار به قوه قضاییه اجازه داد تا قضات موردنیاز خود را از طریق آزمون استخدامی و در فضای رقابتی از میان استعدادهای برتر دانشگاهی و حوزوی برگزیند اما برخی نمایندگان نسبت به این شیوه جذب نیرو انتقاد دارند و بر این باورند آموزش و جذب قضات از طریق دانشگاه علوم قضایی منجر به ایجاد تبعیض شده است، نمایندگان تاکید دارند حضور دانشجویان علوم قضایی در دوره های کارآموزی و حضور این افراد پیش از شروع کار تخصصی در دادگاه ها ضروری است.

حال علی رغم نوع جذب قضات نمایندگان معتقدند که در جریان جذب سالانه 800 قاضی آموزش های تخصصی نیز باید به این افراد داده شود تا کمبود قضات در حوزه های تخصصی خانواده، حقوقی، کیفری و غیره جبران شود، کاهش اطاله دادرسی نیز مهم ترین ثمره ای است که نمایندگان آن را ماحصل وجود قضات متخصص می دانند.

با توجه به حجم پرونده ها در دستگاه قضا که به گفته یکی از نمایندگان غالب آنها تکراری است تنها با وجود قضات متخصص کاهش پیدا می کند، نمایندگان اذعان دارند که دادگاه های کیفری نیازمند قضات متخصص امور کیفری و باتجربه است، در غیراین صورت افزایش قاضی مشکلات این حوزه را حل نخواهد کرد.

کمالی پور: افزایش قاضی به کاهش پرونده ها کمکی نمی کند یحیی کمالی پور نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص ضرورت های آموزش قضات، گفت: دنیای پیشرفته امروزی می طلبد همه کسانی که عهده دار مسئولیتی هستند از تخصص لازم برخوردار باشند، دستگاه قضایی کشور نیز از این موضوع مستثنی نبوده و در حوزه های مختلف کیفری، حقوقی و حتی خانواده و اطفال باید دنبال تربیت قضات متخصص باشد.

یحیی کمالی پور در بازدید از غرفه خبرگزاری خانه ملت 669100011/9/2016 2:57:51 PMhttp://media.

icana.

ir/Image/2016/11/201611108463618306_Orig.

jpghttp://media.

icana.

ir/Image/2016/11/201611108463618306_Thum.

jpgمجلس شورای اسلامی یحیی کمالی پور در بازدید از غرفه خبرگزاری خانه ملت نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آیین دادرسی کیفری که اخیر تصویب است بنا را بر کار تخصصی قضات گذاشته است، تصریح کرد: تا به امروز به معنای واقعی در حوزه های تخصصی قضات را تربیت نکرده ایم، دادگاه کیفری اطفال ایجاد شده اما قضات سایر دادگاه ها با حفظ سمت موظف به رسیدگی پرونده کیفری اطفال شده اند.

وی افزود: پیشرفت در حوزه قضا راهی جز تربیت قضات تخصصی مربوط به حوزه های مختلف حقوقی و قضایی ندارد، به نظر می رسد آسیب سپردن امور حساس دستگاه قضی به دست افرادی که از تخصص لازم برخوردار نیست به مردم و جامعه وارد می شود، در واقع عدم وجود قضات متخصص موجب اطاله دادرسی شده است هرچند برخی معتقدند افزایش پرونده ها دلیل اطاله دادرسی است.

کمالی پور با اشاره به وجود پرونده های تکراری در مجامع قضایی، گفت: متاسفانه غالب پرونده ها تکراری است، زیرا وقتی افراد به حق خود نمی رسند راه های متعددی را برای رسیدن به حق خود طی می کنند، متاسفانه در حوزه اختلافات خانواده، زنان جهت وصول حق خود باید پرونده نفقه، پرونده مهریه، پرونده طلاق، پرونده حضانت طفل و پرونده سرپرستی را تکمیل و ارائه کنند در صورتی که اگر قاضی در ابتدا به صورت منسجم تصمیم گیری کند نیازی به این تعداد پرونده سازی نیست.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این تعداد پرونده به مثابه پرداخت هزینه چند برابر و طولانی شدن رسیدگی به پرونده ها و نهایتا عدم تعیین تکلیف موضوع است، این نوع اقدامات نه تنها آسیب بسیاری به مردم وارد می کند بلکه نوعی بی اعتمادی را هم به وجود می اورد.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه باید قضات متخصص درمیدان عمل تربیت کرد، یادآور شد: دادگاه های کیفری نیازمند قضات متخصص امور کیفری و باتجربه است، در غیراین صورت افزایش قاضی مشکلات این حوزه را حل نخواهد کرد.

بختیار: جذب قضات متخصص موجب کاهش اطاله دادرسی می شود علی بختیار عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح یادآوری ماده مصوب برنامه ششم توسعه در صحن علنی مبنی بر جذب سالانه 800 قاضی توسط قوه قضاییه و در توضیح ضرورت های آموزش قضات، گفت: با حکم مجلس شورای اسلامی مجلس اجازه جذب سالانه 800 قاضی را به قوه قضاییه داد از این رو انتظار است دستگاه قضا به دو موضوع مهم تخصصی شدن قضات و کاهش اطاله دادرسی ضمن جذب قضات توجه داشته باشد.

علی بختیار 3406757/10/2016 12:46:08 PMhttp://media.

icana.

ir/Image/2016/07/201607105290824919_Orig.

jpghttp://media.

icana.

ir/Image/2016/07/201607105290824919_Thum.

jpgعلی بختیار علی بختیار نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بکارگیری قضات متخصص به کاهش تعداد پرونده ها و اطاله دادرسی به ویژه در حوزه حقوقی تاثیر بسیار دارد، افزود: با حکم مجلس می توان شاهد ارتقا قوه قضاییه، افزایش توانمندی، اجرای عدالت و حق خواهی بود.

وی ادامه داد: در صورتی که قضات متخصص وکارآمد جذب دستگاه قضا شوند اصل 156 قانون اساسی و احکام این قانون مبنی بر رسیدگی و صدور حکم، احیای حقوق عامه، نظارت بر حسن اجرای قوانین، کشف جرم و تعقیب مجازات و تعزیر مجرمین و اجرای حدود و مقررات مدون جزایی اسلام و اقدامات مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرمان دنبال شده و به شکل کامل تری تحقق پیدا می کند.

بختیار معتقد است: آموزش و جذب قضات متخصص در کاهش تعداد پرونده ها نقس اساسی دارد زیرا موجبات کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها را فراهم می آورد، از این رو در برنامه ششم توسعه جدولی اضافه کردیم که زمان رسیدگی به پرونده های قضایی را تسهیل می کند به نوعی که سالانه این مدت زمانی باید کاهش یابد.

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در جدول مذکور پرونده های قضایی در بخش های مختلف تفکیک شده اند به شکلی که برای هر کدام از پرونده های حقوقی، کیفری، خانواده یا غیره مدت زمان بررسی مشخص است، دیوان محاسبات نیز نظارت خود را باید به شکل مستمر داشته باشد و در صوتی که این احکام عملیاتی نشود طبق مقررات و اصول قانون اساسی برخورد می شود.

رحیمی جهان آبادی: لزوم اصلاح جذب قضات/ آموزش وجذب قضات از دانشگاه علوم قضایی تبعیض است جلیل رحیمی جهان آبادی عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری ماده مصوب برنامه ششم توسعه در صحن علنی مبنی بر جذب سالانه 800 قاضی توسط قوه قضاییه و در توضیح ضرورت های آموزش قضات، گفت: نوع جذب قاضی یکی از اموری است که در نوع فعالیت آنها تاثیر خواهد داشت، جذب قضات توانمند با روشی عادلانه از میان گروه های تخصصی از اقداماتی است که باید در دستور قوه قضاییه قرار گیرد.

جلیل رحیمی جهان آبادی 3406751/8/2017 10:44:38 AMhttp://media.

icana.

ir/Image/2017/01/201701100128176159_Orig.

jpghttp://media.

icana.

ir/Image/2017/01/201701100128176159_Thum.

jpg جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تاکنون قوه قضاییه برای جذب نیروی قضایی از دانشگاه علوم قضایی نیروی موردنیاز خود را تامین کرده یا اقدام به جذب از طریق آزمون قضاوت از میان فارغ التحصیلان حقوق، الهیات و فقه و حقوق دانشگاهی و حوزوی می کند که با طی دوران آزمایشی به کادر قضایی افزوده می شوند اما این کار ضعف اساسی دارد.

وی با بیان اینکه جذب و آموزش قضات از طریق دانشگاه علوم قضایی منجر به ایجاد تبعیض شده است، ادامه داد: در واقع به لحاظ علمی دانشگاه هایی چون دانشگاه تهران، شهید بهشتی، اصفهان، فردوسی مشهد و سایر شعب دانشگاه آزاد فارغ التحصیلان حقوقی را تربیت می کنند که به لحاظ علمی زیر نظر اساتید برجسته علم حقوق آموزش دیده اند و به راحتی می توانند به کادر قضایی افزوده شوند بنابراین نباید سد راهی به نام آزمون قضاوت تنها برای این افراد قرار داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه تاکنون قوه قضاییه شیوه مذکور را به کار برده است، افزود: در شرایط فعلی که قانونگذار اجازه داده سالانه 800 قاضی به کادر قضایی اضافه شود، انحصاری که به نام دانشگاه علوم قضایی است باید برداشته شود زیرا ضرورتی ندارد، در حقیقت تفاوت علمی و دانشی بین فارغ التحصیلان دانشگاه علوم قضایی با سایر دانشگاه ها هم نیست.

رحیمی جهان آبادی یادآور شد: هم اکنون برای تامین کادر قضایی قوه قضاییه با مجوز برنامه ششم باید انحصار برداشته شود تا رقابت عادلانه بین همه انجام گیرد، اعتباراتی هم که برای دانشگاه علوم قضایی در نظر گرفته شده برای ایجاد دوره عملی تخصصی قضات هزینه شود.

وی با بیان اینکه برخی قضات از تجربه کافی برخوردار نیستند، تصریح کرد: دوره های کارآموزی و حضور این افراد پیش از شروع کار تخصصی در دادگاه ها ضروری است، در واقع باید دوره کارورزی برای همه فارغ التحصیلان رشته حقوق برقرار شود، متاسفانه هم اکنون تنها دانشجویان دانشگاه علوم قضایی از این امکان برخوردارند.

رحیمی با بیان اینکه جذب قضات باید از میان شایسته ترین افراد فارغ التحصیل انجام گیرد، گفت: شیوه گزینش فعلی عادلانه نیست و فرصت حضور را از برخی افراد علاقمند و توانمند گرفته است، قضاوت کار آسانی نیست و این افراد به طور قطع ایثار می کنند که با حقوق اندک مسئولیت سنگینی را بر عهده می گیرند بنابراین ضرورت دارد آموزش به شیوه عادلانه و تخصصی لازم است.

وی ادامه داد: برخی وزارتخانه های دولتی مثل وزارت خارجه و نفت نیز از دانشگاه های تخصصی برخوردارند که اکثر کادر موردنیاز خود را از آن مجموعه تامین می کند در صورتی که دلیل منطقی برای داشتن دانشکده تخصصی برای هر قوه یا وزراتخانه وجود ندارد، دانشگاه های تخصصی و علمی به اندازه کافی در کشور وجود دارد، این نوع اقدامات تنها موجب هدر رفت منابع شده ضمن آنکه در حق برخی از افراد هم ظلم می شود.

رحیمی جهان آبادی ادامه داد: تامین کادر مورد نیاز از دانشکده های خاص سبب عدم آموزش لازم به این افراد می شود، لذا امید است قوه قضاییه برای جذب سالانه 800 قاضی که قانونگذاری اجازه داده رویه جذب خود را تغییر داده و اصلاح کند تا فارغ التحصیلان حقوق دانشگاه ها نیز جذب شوند.

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: برای اصلاح نوع جذب قضات می توان از طریق قانونگذاری طرحی را تهیه و تصویب کرد که پس از این هیچ دستگاهی اجازه تاسیس دانشگاه خصوصی نداشته باشد ضمن آنکه دانشگاه های خصوصی هم منحل شود، هرچند این نوع اصلاح از سوی قوه قضاییه هم می تواند انجام گیرد.

/
کلید واژه ها: نمایندگان - قوه قضاییه - برنامه ششم - نمایندگان مجلس دهم - برنامه ششم توسعه - نمایندگان مجلس - آزمون استخدامی - دستگاه - برنامه - سالانه - مجلس - قضات - اطاله دادرسی - نیروی انسانی - اداری - نیروی - متخصص - دستگاه قضا - قانونگذار - قاضی - کاهش - خبرگزاری - استخدامی - مجلس نهم - مجلس دهم - مهم ترین - دادرسی - اندیشه - یکی از - توسعه

آخرین اخبار سرویس:
جشنواره «سنگر» در همدان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

منتظر توضیح سریع و صریح رسانه ملی درباره توهین به رییس جمهور هستیم

دست کش های برنی سندرز در مراسم تحلیف بایدن سوژه شد

توافق ردبولز با هوندا برای استفاده از موتورهای این شرکت

برادر محسن رضایی: اقشار جامعه خواستار کاندیداتوری «دکتر» هستند

پُر بازدید های دوم بهمن خبرگزاری صدا و سیمای فارس

زیباکلام: روحانی تتمه آبروی اصلاح طلبان را برد/ فائزه هاشمی شایسته ترین فرد برای ریاست جمهوری است!

امام جمعه همدان: نخبگان حلقه های صالحین شناسایی و حمایت شوند

مجمع: مغایرت 5 بند از مصوبه مجلس درباره انتخابات ریاست جمهوری با سیاست های کلی نظام

ایران و آمریکا الان دنبال چانه زنی برای امتیازگیری در بحث برجام هستند / محافظه کاران داخلی علاقه ای به احیای برجام تا قبل از انتخابات 1400 ندارند، چون ممکن است گشایشی در زندگی مردم رخ بدهد

آمار وحشتناک فرار مالیاتی در کشور!

دلایل بازجویی از وزیر ارتباطات

آیت الله رییسی: درخواست های مردمی واصله در جریان سفر استانی یک به یک پاسخ داده شود/ لزوم تسریع در تبدیل کاروانسرای عباسی سمنان به یک مرکز فرهنگی

درخواست خانواده نماینده جمهوری خواه برای برکناری او

دومین استارآپ ویکند مددجویان امداد ایلام برگزار شد

برخورد با متصرفین در منطقه «چم کلک» اندیمشک/ علیه متصرفین اراضی بنوار ناظر باید اعلام جرم شود

کانون بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت شهرداری شیراز آغاز به کار کرد

بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از صنایع استان مرکزی

بازدید رییس سازمان بازرسی کشور از 2 واحد تولیدی سمنان

علی ارسلانی مراسم گرامیداشت حماسه 2 بهمن در ارومیه

انتقاد تند معزی از توهین به رییس جمهور در رسانه ملی

تحلیل عباس عبدی از ریشه ابتذال بورس

اظهارات منتظری درباره احضار آذری جهرمی

مصوبات سفر نایب رییس مجلس شورای اسلامی به رفسنجان و انار چه بود؟

مخالفت مجمع تشخیص با چند مصوبه مجلس درباره قانون انتخابات ریاست جمهوری

مهم ترین وظیفه بایدن ترمیم لطماتی است که ترامپ به مردم ایران زده است/جنایت های ترامپ را هرگز فراموش نمی کنیم

کارگروه قضایی برای رفع مشکلات کارآفرینان ایجاد می شود

راه اندازی پژوهشگاه خواسته دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه است

امام جمعه تکاب: رهبری صالح، بنیادی ترین دستاورد انقلاب است

طرح جامع در حوزه پدافند غیرعامل خراسان جنوبی تدوین می شود

نماینده ادوار مجلس: برخوردها با ظریف اهداف سیاسی و انتخاباتی دارد

واکنش دولت به توهین میهمان سیما به روحانی

مغایرت 5 بند از مصوبه مجلس درباره قانون انتخابات ریاست جمهوری

لزوم هم افزایی نهادهای فرهنگی در سالگرد پیروزی انقلاب/ امیدآفرینی سرفصل اجرای برنامه ها باشد

توضیح دادستان کل کشور درباره احضار آذری جهرمی: اتهام فقط نبستن اینستاگرام نیست | نوشته بودیم این بخش های مضر را باید ببندند

افتتاح شبکه رادیویی انقلاب

عملکرد نظام و دولت در استان مثبت و قابل دفاع است

نایب رییس مجلس: کسانی که مردم را به بورس دعوت کردند پای حرف خود بایستند

اجرای عدالت تضمین کننده اعتماد عمومی است | اهم اخبار رسا

کاهش اطاله دادرسی یکی از اهداف دستگاه قضا است

تصاویر / هم اندیشی سرگروه های حلقات صالحین استان همدان

بازجویی از وزیر ارتباطات فقط برای اینستاگرام نبود

فعالیت های فرهنگی بنیاد شهید در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است

جلوگیری از حقوق های نجومی بیشتر در دولت

واکنش دفتر رییس جمهور به توهین عجیب مهمان برنامه صداوسیما به روحانی

مجمع تشخیص به طرح مجلس در مورد انتخابات ریاست جمهوری ایراد گرفت

به تعداد ی نیروی جوان جهت استخدام وهمکاری

منشی ومشاور مدیر عامل (خانوم)

گوهر خیراندیش به کرونا مبتلا شد

جوشکار آبگرمکن و کارگر ساده نیازمندیم

راز دستکش های برنی سندرز فاش شد!

کارمند خانم جهت مدیریت سایت

منتخب تصاویر امروز جهان- 2 بهمن

امضای سندترتیبات مالی مرکز مدیریت اطلاعات بالایا برای آسیا و اقیانوسیه

همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی راضی کننده است؟

تصاویر / دیدار نماینده رهبر معظم انقلاب در کشور آذربایجان با شخصیت های حوزوی در قم

عملیات تاخت تیپ 223 نیرو مخصوص نزاجا در نوار ساحلی مکران

یک هزار جهیزیه به نوعروسان دیواندره ای اهدا می شود

واکنش دولت به توهین مهمان سیما به روحانی

کمک مومنانه| اهدای 25 تبلت به دانش آموزان نیازمند خلخال

بهره برداری از 10 میلیارد طرح عمرانی در پیام نور قشم

شرکت کنندگان در مراسم تحلیف بایدن جلیقه ضد گلوله به تن داشتند

تشکیل ستاد انتخاباتی محسن رضایی تکذیب شد

شهید قاسم سلیمانی افتخاری بزرگ برای جهان اسلام است

نگران سفرهای غیر ضروری هموطنان در دهه فجر به هرمزگان هستیم

اولین واکنش دولت به توهین جنجال برانگیز یک روحانی به رییس جمهور در تلویزیون

ظریف با علی اف دیدار می کند

کمک 600 میلیاردی مساجد فارس به نیازمندان در ایام کرونایی

تاکید بر حمایت همه جانبه از توسعه ی گلخانه ها

دادگستری مازندران درباره قطع درختان مرکبات مثمر در سوادکوه شمالی توضیحاتی ارائه کرد

عزم پولادین «فولادمبارکه» در عرصه مسئولیت های اجتماعی

مغایرت 5 بند از مصوبه مجلس درباره انتخابات ریاست جمهوری با سیاست های کلی نظام

به یک نفر منشی خانم جهت امور دفتری با مزایا

یک نیروی خانم ویک اقا در کبابسرانیازمندیم

استخدام همکار آقا جهت منشی و مسئول دفتر

تحویلدار و سالن دار

تحریم آستان قدس رضوی مصداق بارز تروریسم دولتی است

ادامه ممنوعیت کرونایی تردد شبانه در اصفهان/ برخورد با متخلفان عزاداری فاطمیه در کاشان و گلپایگان

خوش بینی به دولت جدید آمریکا، اشتباهی استراتژیک است

آمار جالب دروغگویی 4ساله رییس جمهور!

ترم آینده تحصیلی طلاب حوزه علمیه سنقر به صورت حضوری برگزار می شود

انتقاد تند نائب رییس مجلس از روحانی بخاطر بورس

تسریع پرونده های مربوط به دستگاه قضا پیگیری می شود

واردات کالای دارای امکان تولید داخلی خلاف قانون است

چند خبر از فعالیت ها و خدمات حوزه های علمیه؛ اعلام نتایج امتحانات مجازی نیمسال اول دیماه 99/ بیست و دومین اجلاسیه سالانه اساتید حوزه برگزار می شود/ تمدید پذیرش سطح سه رشته تخصصی معارف نماز

نبرد دیدنی مار کبری با میرکت ها

تریبون های انقلابی باید توسط مجموعه های مردمی و نهادهای حاکمیتی تقویت شوند

فرمانده کل ارتش: ایران در عرصه پهپادها به قدرت کم نظیر تبدیل شده است

حماسه دوم بهمن 57 / یک مرد یک شهر

رد پای نفوذ در بورس

فعالیت های دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان را سربلند کرده است

کم سن و سال ها بیشتر وام می گیرند و بیشتر در معرض خطر هستند!

دفاع از نظام ولایت بارزترین جنبه زندگی حضرت زهرا (س) است

استخدام در دفتر فنی مهندسی

پیک رستوران

استخدام حسابدار آقا در شرکت ارزش آفرینان میثاق صدرا در کردستان

استخدامی غیر حضوری

استخدام کارگر ساده آقا در شرکت کالای برق در یزد

پاسخ منفی المپیک دونتسک به ریوآوه برای فروش زاهدی

باخ: شاید المپیک توکیو را بدون حضور تماشاگران برگزار کنیم

کاهش اطاله دادرسی ثمره جذب قضات متخصص

کاهش اطاله دادرسی ثمره جذب قضات متخصص