مطالب مرتبط:
اعتراف به شکست پس از 5 سال/ جهانگیری: پولی تهِ جیب مردم نمانده که با برجام جدید سرکیسه شود
گزارش تسنیم| اعتراف به شکست پس از 5 سال/ آقای جهانگیری، پولی تهِ جیب مردم نمانده که با برجام جدید سرکیسه شود
بیت کوین پس از 3 سال دوباره رکورد شکست
هزینه کرد 8 میلیاردی بیمه سلامت برای آزمایش مبتلایان ایدز در سال 98
تقویم آزمون های علوم پزشکی سال 1400 اصلاح شد
-209 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 11 آذر 1399 ساعت 21:002020-12-01سياسي

اعتراف به شکست پس از 5 سال


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازتسنیم، دولتِ روحانی درحالی در ماه های پایانی خود همچنان سعی دارد حل مشکلات کشور را معطل مذاکره و احیای برجام کند که 7 سال گذشته را در حالی سپری کرد که 2 سالش به امضای برجام گذشت؛ دو سال دیگرش به اجرای برجام و سه سال اخیر هم به احیای برجام ! و این صورت کلی کارنامه آقای روحانی است! کلید معروف حسن روحانی که قبل از انتخابات 92 مدام در سخنرانی هایش مورد اشاره قرار می داد مذاکره با امریکا با رویای لغو تحریم ها بود؛ او گفته بود: آمریکایی ها کدخدای ده هستند، با کدخدا بستن راحت تر است.

دولتِ روحانی که سودای مذاکره با کدخدا را در سر داشت از همان ابتدا تلاش کرد با وعده و وعید درباره حل مشکلات اقتصادی کشور مقدمات مذاکره با امریکا را فراهم کند؛ روحانی در زمانی که موضوع مذاکره داغ بود و دولت رسماً کار را تعطیل و چشم انتظار اخبار" ژنو و تیم مذاکره کننده بود، آب خوردن مردم را هم به برجام گره زد و گفت: اینکه می گوییم تحریم ظالمانه باید از بین برود بعضی ها چشم هایشان را زیاد نچرخانند! تحریم های ظالمانه باید از بین برود تا سرمایه بیاید.

تا مسئله محیط زیست حل سود.

تا اشتغال جوانان حل شود.

تا صنعت جامعه حل شود.

تا آب خوردن مردم حل شود.

تا منابع آبی زیاد شود.

تا بانک های ما احیا شود.

عملکرد ضعیف تیم مذاکره کننده و دولت روحانی در ضعیف نشان دادن کشورمان موجب شد تا با امضای برجام امتیازهای فراوانی به طرف غربی بدهیم و دست آخر آنچه عایدمان شد طبق اذعان ولی الله سیف رییس کل سابق بانک مرکزی "تقریباً هیچ" بود.

برجام توسط تیم ایرانی درحالی به امضا رسید که طبق آن ایران ظرف سه ماه همه تعهداتش را در قالب واگذاری بخش اعظم برنامه هسته ای یا تعلیق آن، به شکل نقد به انجام رساند تا پس از آن، نوبت وعده های آمریکا و اروپا شود؛ نوبتی که هرگز زمان آن فرا نرسید.

این درحالی است که در سال های گذشته که روحانی اداره کشور را برعهده داشت مدام تأکید می کرد که اگر می خواهیم راهی برای نجات اقتصاد کشور داشته باشیم باید مذاکره کنیم و .

! البته مذاکرات هم انجام شد ولی در نهایت با خروج امریکا از برجام، پرونده برجامی که رییس جمهور برای آن تعبیرهای مختلفی از جمله معجزه قرن ، آفتاب تابان ، فتح الفتوح ، پیروزی بزرگ ملت ایران و .

بکار برده بود بدون آنچه دستاوردی برای کشورمان داشته باشد از سوی طرف مقابل بسته شد.

با این حال اما همچنان دولت و طرفدارانش چشم امیدشان به کدخداست تا با تغییر حاکمان کاخ سفید مجدداً به مذاکره درباره برجام و .

ادامه دهند تا بهانه ای برای معطل کردن اقتصاد کشور در چند ماه باقی مانده از عمر دولتشان داشته باشند.

نکته مهم اما اینجاست که هر زمان انتقادها به دولت درباره مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بالا گرفت و منتقدان از دولت خواستند تا دستاوردهای اقتصادی برجام را بازگو کند، دولتی ها یک گام به عقب برگشتند و زیر وعده های خودشان زدند.

وقتی که توجیهی برای عملکرد ضعیف شان نداشتند، گفتند: هدف برجام اصلاً اقتصادی نبوده که منتظر حل مشکلات اقتصادی بعد از برجام باشیم! محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در دی ماه سال 97 اعلام کرد که هدف برجام اصلا اقتصادی نبود.

مذاکرات ما درباره برجام تا فروردین 94 (یعنی سه ماه قبل از توافق نهایی برجام) صرفا هسته ای و امنیتی بود.

بحث های هسته ای، امنیتی و خارج شدن از شورای امنیت بحث های اصلی ما بود و این که کسی بگوید هدف برجام اقتصادی بود با واقعیات و خطوط قرمزی که برای ما ترسیم شده بود، نمی سازد.

و در همه این اهداف به نتیجه رسیدیم.

همه قطعنامه ها هم لغو شد.

این درحالی است که دولتمردان در قبل از مذاکرات در طول مذاکرات هسته ای و همچنین پس از امضای توافق به دفعات اعلام کردند که بعد از برجام باید شاهد گشایش اقتصادی باشیم و همانطور که در بالا هم اشاره کردیم گفتند: حتی مشکل آب خوردن مردم هم با برجام رفع می شود! با این حال اما نه تنها برجام برای مردم دستاورد اقتصادی نداشت بلکه تورم بالای 52 درصد، 4 برابر شدن قیمت ارز"، افزایش شدید شکاف طبقاتی، کم ارزش شدن پول ملی، رکود سنگین و بی رمق شدن تولید ملی را روی دست مردم گذاشت.

یکی از ادعاهای دولت برای دستاوردهای برجام، امنیت بوده است! آنها زمانی که توجیهی برای عدم منافع اقتصادی برجام نداشتنند، گفتند که ما با برجام به دنبال اهداف امنیتی و هسته ای بودیم! هرچند که بعدها زیر همین حرفشان هم زدند و اساساً منکر اهداف هسته ای برجام هم شدند.

ولی باتوجه به ادعای دولتمردان مبنی براینکه یکی از اهداف برجام، امنیت بوده است، باید به حوادث تلخی اشاره داشته باشیم که ماحصل دلخوشی دولت به برجام و ضعف در مذاکرات بوده است؛ هنوز ترور سردار شهید قاسم سلیمانی در کشور عراق با دستور رییس جمهور امریکا را فراموش نکرده ایم که به لطف تأمین امنیت مان در برجام شاهد ترور دانشمند هسته ای شهید فخری زاده در هفته گذشته بودیم؛ بنابراین باید گفت که آقایان مدعی پیروزی در برجام نه تنها موفق نشده اند که در مذاکرات شان امنیت را هم تأمین کنند بلکه نوع رویکرد دولت روحانی پس از بدعهدی آمریکا و سپس اروپا، عامل اصلی در افزایش تهدیدهای نظامی علیه کشور و جرئت ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود.

بماند که سایر اهداف اعلامی برای برجامِ بزک شده توسط روحانی نیز پایان خوبی نداشتند از جمله لغو تحریم ها که نه تنها تحریمی بعد از برجام برداشته نشد بلکه طبق اذعان دولتی ها شدیدترین تحریم ها نیز در این سال ها علیه کشورمان توسط کدخدا امضا شده است.

این درحالی است که روحانی 23 تیر 94 گفته بود: به ملت شریف ایران اعلام می کنم که طبق این توافق (برجام)، در روز اجرای توافق (دی ماه 94) تمامی تحریم ها، حتی تحریم های تسلیحاتی، موشکی هم به صورتی که در قطعنامه بوده، لغو خواهد شد.

تمام تحریم های اقتصادی شامل مالی، بانکی، بیمه، حمل و نقل، پتروشیمی و فلزات گرانبها بطور کامل لغو خواهد شد و نه تعلیق .

*اذعان جهانگیری به اینکه ایران منفعتی از برجام نبرده طی هفت سال و نیم گذشته به لطف سیاست های غلط اقتصادی و سیاسی آقایان، وضعیت اقتصادی به مرحله هشدار رسیده و معاش مردم در گروی سیاست های غلط و ناهماهنگی های مدیریتی دولت قرار گرفته است، با این حال اما اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور به جای آنکه خبری برای مردم از سیاست های اقتصادی وحمایتی دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی و .

داشته باشد بازهم از ادامه برجام با توجیه چند جانبه گرایی سخن گفته است.

او گفته است: با پایان جنگ سرد، چندجانبه گرایی از سوی برخی از کشورها به ویژه آمریکا با چالش جدی مواجه شده است.

برجام که به عنوان یکی از دستاوردهای مهم دیپلماسی بین المللی دهه اخیر است، به رغم رویکرد برجام ستیزانه و خروج غیرقانونی دولت ترامپ و اعمال تحریم های ظالمانه علیه کشور ما و بی عملی کشورهای اروپایی عضو، به واسطه سیاست صلح طلبانه و صبر راهبردی ایران و با حمایت اعضای جامعه بین المللی، از جمله اعضای سازمان همکاری شانگهای و البته با مقاومت ملت بزرگ ایران تاکنون پایدار مانده است.

هر چند ایران منفعت قابل توجهی از اجرای آن نبرده است اما همچنان برای تقویت رویکرد چند جانبه گرایی، درصدد بازگشت توازن و تعادل در انجام تعهدات طرفین به این توافق بین المللی است.

جهانگیری درحالی با توجیه چندجانبه گرایی دلخوش به ادامه برجام است که خودش هم اذعان دارد ایران منفعتی از برجام نبرده است! اما از آنجایی که نگاه دولتِ روحانی و مشاورانش در تمام این سال ها به غرب بوده است و با وجود شکست هایی که در برجام خوردند و ماحصل آن وضعیت اقتصادی امروزمان و کوچکتر شدن سفره مردم است، بازهم سیگنال مذاکره می دهند و می خواهند مردم را معطل برجام کنند و .

البته که ما مخالف برداشته شدن تحریم ها نیستیم و این حق مردم است که شاهد کاهش مشکلات اقتصادی باشند و رونق به اقتصاد برگردد اما همانطور که بارها گفته شده دنیا فقط امریکا و چند کشور بزرگ اروپایی نیست که معطل تصمیم های آنها باشیم و در نهایت هم با بدعهدی شان نه تنها پیشرفتی نداشته باشیم بلکه به عقب هم برگردیم.

قطعا می توان از امتیاز مذاکره هم استفاده کرد ولی تجربه مذاکره دولت روحانی نشان داد که نه تنها امتیازی در طول مذاکرات توسط تیم مذاکره کننده گرفته نمی شود بلکه تا حد امکان امتیاز هم داده می شود! بی آنکه این مذاکرات و امتیازها منفعتی برای مردم داشته باشد.

دولت با فرصت سوزی و چشم انتظاری به واکنش امریکا و برخی از کشورهای اروپایی عملاً فرصت استفاده از ظرفیت تعامل با سایر کشورهای دنیا را می سوزاند ولی همچنان ادعای تعامل و رویکرد چندجانبه گرایی در برجام و تعاملات بین المللی دارد.

سوال مشخص از آقای جهانگیری این است که چندجانبه گرایی در برجام یعنی چه؟ این چندجانبه گرایی برای مردم ایران چقدر آب خورده است تا الان؟ آیا هزینه هایی که تا امروز به خانوار ایرانی تحمیل شده، کافی نیست؟ دولت همچنان معتقد است ریشه تمام مشکلات کشور در تحریم هاست و تا زمانی که تحریم ها برداشته نشود احتمالاً نباید انتظار حل مشکلات را هم داشت؛ برهمین اساس هم بار دیگر سودای مذاکره از سوی دولت و طرفداران اصلاح طلبش سر داده می شود بی آنکه حداقل نگاهی به عملکرد 7 سال قبل خود داشته باشند.

باوجود رشد افسارگسیخته قیمت ها در بازارهای مختلف و ثبت رکورد دلار 30 هزار تومانی، سکه 16 میلیونی، پراید 100 میلیونی، گوشت 140 هزار تومانی، مرغ 36 هزار تومانی، مسکن چند میلیاردی و .

معاون اول رییس جمهور گفته است که عملکرد ما از حافظه مردم پاک نخواهد شد! اتفاقاً آقای جهانگیری به نکته دقیقی اشاره داشته است، امکان ندارد مردم فراموش کنند که چطور در دولت آقای روحانی دلار از 3 هزار تومان به 32 هزار تومان هم رسید؟ چه شد که سکه از یک میلیون تومان به 16 میلیون تومان رسید؟ پراید 17-18 میلیونی چرا یکباره بالای 100 میلیون تومان قیمت خورد؟ حتماً مردم فراموش نخواهند کرد که در دولت آقای روحانی خانه دار شدن به آرزوی محال تبدیل شد.

مگر می شود گرانی قیمت بنزین و افزایش سایر قیمت ها را در این دولت فراموش کرد.

آنهم دولتی که از ابزار خوب مذاکره هم بهره برد ولی وضع اقتصاد، حتی پس از مذاکره و قبول برجام هم بدتر شد که نشان می دهد، اینها مذاکره کنندگان خوبی هم نیستند و بیش از آنکه به نفع معیشت مردم امتیاز بگیرند، امتیاز می دهند.

قطعاً آمار کاهش چشم گیر مصرف گوشت و مرغ در دولت روحانی از حافظه تاریخی مردم و رسانه ها پاک نخواهد شد؛ گوشت 140 هزار تومانی و مرغ 36 هزار تومانی را مگر می شود فراموش کرد؟ افزایش قیمت ها با دستور دولت را مگر می توان فراموش کرد؟ احتمالاً این رکوردهای قیمتی در بازارهای مختلف از طلا و ارز تا مرغ و گوشت و سایر کالاهای اساسی هزینه چندجانبه گرایی است که مورد توجه جهانگیری است.

اما قسمت تأسف بار سریال گرانی ها و تورم افسارگسیخته در این دولت آنجاست که باوجود فشارهای سنگین اقتصادی بر مردم بجای آنکه شاهد تکاپو در تیم اقتصادی دولت برای رفع مشکلات از داخل و تقویت معاش خانوار باشیم، بازهم باید نگاهمان به غرب باشد تا ببینیم که جو بایدن به برجام بر می گردد یا نه؟ که اگر برگشت، با چندجانبه گرایی مد نظر آقای جهانگیری چه اتفاقی برایمان می افتد؟ تکرار این جملات آنهم بعد از گذشت 7 سال و باوجود شکست های سنگین در مذاکرات و برجام، ثابت می کند که رسماً دولت کار را به مانند گذشته تعطیل کرده و بازهم چشم به آمریکا دوخته و اینبار منتظر است تا با بایدن به مذاکره بنشیند.

همانطور که آقای جهانگیری گفتند، مردم قطعا عملکرد دولت را فراموش نخواهند کرد؛ آقای جهانگیری مطمئن باشید مردم فراموش نخواهند کرد در روزهایی که با سختی به فکر تأمین نان شب شان بودند شما و دولت محترم به جای آنکه حداقل کاری کنید تا از حجم فشارهای اقتصادی بر زندگی مردم بکاهید با راه اندازی دعواهای سیاسی بار دیگر کلید مشکلات را در مذاکره با غرب دانستید و راه را برای سوداگران و سودجویان در بازار هموار کردید.

پرواضح است که دولت و جریان سیاسی اصلاح طلب که کشور را 7 سال معطل مذاکرات سیاسی و .

کرده اند توان و عُرضه مدیریت ندارند که اگر داشتند امروز نباید قیمت ها در بازارهای مختلف در سکوت کامل دولت سر به فلک بکشد؛ در 7 سال گذشته با چشم دوختن به غرب و نگاه چند جانبه گرایی شان تولید را تقریباً زمین گیر کردند و ماحصل آن بیکاری و افزایش قیمت ها در بخش های مختلف شد.


کلید واژه ها: مذاکره - روحانی - برجام - مشکلات اقتصادی کشور - حل مشکلات - حل مشکلات اقتصادی - مشکلات اقتصادی - حل مشکلات کشور - مشکلات - امریکا - دولت - لغو تحریم ها - مشکلات کشور - آمریکایی ها - وعده و وعید - حسن روحانی - چشم انتظار - لغو تحریم - کشور - انتخابات - آمریکایی - تحریم ها - اقتصادی - کارنامه - سخنرانی - انتظار - دو سال - گزارش - موضوع - معروف

آخرین اخبار سرویس:
پیگیری کمیسیون اصل 90 برای ایجاد ردیف بودجه خاص حقوق سربازان

لزوم رفع موانع طرح مجتمع گردشگری سرخه/ دستگاه ها همکاری کنند

مردم استان بوشهر میزبان خوبی برای اتباع خارجی بوده اند

مراسم مذهبی در گناوه با رعایت همه ملاحظات بهداشتی برگزار می شود

اولین شناسنامه فرزندی با مادر ایرانی و پدر خارجی در بوشهر صادر شد

تنفس مصنوعی آمریکا و اسراییل به کرونا با تحریم و ترور

بازدید دبیر ستاد حقوق بشر از مراحل پیشرفت تست انسانی واکسن ایرانی کرونا

رفع ایرادات طرح اصلاح ساختار بودجه درباره نحوه توزیع اعتبارات استانی

رسانه ها تبیین بیانیه گام دوم را در دستور کار قرار دهند

رییسی: نباید دسترسی به وکیل چنان سخت باشد که مردم توان هزینه کردن نداشته باشند

استیضاح معاون سابق احمدی نژاد از شهرداری الوند/ احمدزاده برکنار شد

ایران ترامپ و پمپئو را تحریم کرد

فرصت طلایی حضور هندی ها در استراتژیک ترین بندر ایران

اختتامیه مسابقه طراحی یادمان سرباز وطن

نرس داندانپزشک

استخدام کارشناس کال سنتر پشتیبان مرکز (خانم)

سردار جعفری: مثل وضع امروز که امید به برجام و دیگران داریم، بنی صدر هم حین جنگ می خواست مذاکره کند

10 اکتبر تاریخ برگزاری انتخابات زودهنگام عراق

ارائه گزارش 8 ماهه اجرای بودجه 1399 توسط دیوان محاسبات

حقوق دیماه بازنشستگان کشوری از عصر امروز واریز می شود

بررسی عدم پرداخت حقوق سربازان در کمیسیون اصل نود

رییس کانون وکلای مرکز: از نظر کانون وکلا، سند تحول قضایی رنسانس دستگاه قضایی قلمداد می شود

لزوم بهره مندی آتش نشانان از مزایای بازنشستگی کارهای سخت و زیان آور

ایران، ترامپ، پمپئو و چند مقام ارشد دیگر آمریکا را تحریم کرد

ادعایی تازه در مورد منشا ویروس کرونا!

مقامات ارشد آمریکا از امروز در فهرست تحریم های ایران قرار می گیرند

مصونیت قضایی، توجیه کننده اهانت و افترا توسط نمایندگان مجلس نیست

حاتمی: پاسخ سنگین و قطعی ایران در مقابل کوچکترین خطای محاسبات دشمنان

مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق دفتر تبلیغات افتتاح شد

رونمایی از سه نسخه خطی 500 ساله با مضامین فاطمی

دشمن به دنبال انحراف جوانان در فضای مجازی است

آیا واکسن فایزر باعث فوت آیت الله مصباح یزدی شد؟

پیمان استراتژیک آمریکا و کرونا برای نابودی انسان ها

مهدی مریزاد افتتاح شبکه رادیویی انقلاب

راهپیمایی یوم الله 22 بهمن به صورت خودرویی برگزار می شود

رسیدگی به شکایات دولتی ها از نمایندگان مجلس در جلسه هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان

19 ژانویه روز آذری های مسلمان جهان/ دایره المعارف زبان ترکی آذری در حال تدوین است

بررسی ایرادات شورای نگهبان به احکام کلی بودجه در جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه

خطیب زاده: ایران مقامات ارشد آمریکا را تحریم کرد/ ترامپ و پمپئو در صدر فهرست

دست های پشت پرده مانع تحول دیجیتال در ایران هستند

رییس قوه قضاییه : نباید دسترسی به وکیل سخت باشد

دیوان محاسبات گزارش 8 ماهه اجرای بودجه 1399 را همزمان با بررسی بودجه سال آینده منتشر کرد

الکاظمی: انتخابات زودهنگام پابرجاست و از آن کوتاه نخواهیم آمد

خصومت آمریکا با ملت ایران، تحریم سازنده واکسن ایرانی کرونا

ترکیب هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراها در استان ها اصلاح شد

استخدام کارشناس اداری و منابع انسانی در روانکار سماتک در تهران

استخدام اپراتور دستگاه لاغری

مهندس عمران

استخدام حسابدار و کارآموز

تنفس مصنوعی آمریکا و اسراییل به کرونا با تحریم و ترور

آمریکا با تحریم تولید کننده واکسن ایرانی کرونا نشان داد برای نابودی انسان ها، با کرونا همدست است

تکمیل درمانگاه رستاق تا سال 1400+فیلم

وجود 60 سکونتگاه غیررسمی در گلستان/ 17 پایگاه فرهنگی اجتماعی در این مناطق ایجاد می شود

وزیر خارجه انگلیس: برجام از اولین محورهای گفت وگوی ما با بایدن خواهد بود

روحانی: اولین محموله واکسن کرونا در هفته های آتی وارد کشور می شود

مدیرکل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری منصوب شد

5 بیمارستان تا پایان دولت دوازدهم در مناطق مختلف بهره برداری می شود

12 محصول دانش بنیان در پارک فناوری پردیس رونمایی شد

ارجاع سوال عدم حمایت وزارت نیرو از برق هسته ای به هیات رییسه مجلس

اقدامات دادسرای ناحیه 29 تهران برای کاهش جمعیت کیفری

توسعه بدون تعهد و اعتقاد مدیران به آن ممکن نخواهد شد

کنسرت ها دوباره راه افتاد؛ قیمت بلیت ها چند شد؟

با ورود اولین محموله واکسن خریداری شده، عملیات واکسیناسیون آغاز می شود

از «سونامی طرح ها» تا سونامی «تحقیق و تفحص»/مجلس یازدهم در پی ثبت رکوردی خیره کننده

انتخاب اعضای هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودرو در کمیسیون صنایع

شکایت یک نماینده از رزم حسینی به دلیل عدم اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان

اعتراض هیئت تطبیق به 10 درصد مصوبات شوراهای اسلامی استان سمنان

تکذیب شایعه درباره علت درگذشت مصباح یزدی/ نامه نمایندگان کُردنشین مجلس به رهبر انقلاب در اعتراض به صداوسیما/ تلویزیون: مجری برنامه جنجالی ممنوع التصویر نشد؛ گفتیم برود استراحت کند/ محمد صدر: تندروها از پایگاه رأی ظریف هراس دارند

طرح استیضاح وزیر اقتصاد به هیات رییسه مجلس ارسال شد

پنج بیمارستان در دولت تدبیر وامید بهره برداری می شود

شکایت یک نماینده از رزم حسینی به دلیل عدم اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان

طرحی برای غربالگری سالمندان در مقابله با کرونا

پیش بینی دسترسی به واکسن کرونای ایرانی تا خرداد 1400

دقایقی با خانواده شهید مدافع حرم جواد سنجه ونلی

دستگیری نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران

اجرای عملیات ترکیبی مشترک برای ارزیابی مهارت نیرو های هوابرد نزاجا

مرکز سلامت هلال احمر ایران در غنا به بیمارستان تخصصی ارتقا می یابد

استخدام کارشناس ایمنی و افسر ایمنی در مهندسی سبز آشیان آپادانا در فارس

دارمد 4الی 5میلیون تضمینی

استخدام نماینده علمی و فروش با حقوق و مزایا در مازندران

تحویلدار . سالن دار

نیروی فروشنده و نیروی خدمات

هر ایرانی باید برای مجاهدت متخصصان ساخت واکسن کرونا احساس غرور کند

جلسه مشترک کمیسیون فرهنگی مجلس و مرکز پژوهش های اسلامی قم

بودجه خاص برای امور سربازان پیش بینی می شود

امضای تفاهم نامه همکاری سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح واستانداری هرمزگان

دانستنی های قابل تأمل درباره تغییر شخصیت

انتخاب اعضای هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودرو در کمیسیون صنایع

امام جمعه گناباد: انتقادپذیری بستر امر به معروف را هموار می کند

خط و نشان وزیر دفاع برای آمریکایی ها

سیستم حقوق کارکنان بانک سپه و مجموعه های ادغامی از ابتدای 1400 یکسان می شود

آمریکا، هم پیمان کرونا برای کشتار انسان ها

خواننده برجسته کشور: هنرمندان متعهد تحریم آستان قدس را محکوم کنند

اصول ستاد دیه، کمک به زندانیان نیازمند است

آغاز تولید انبوه واکسن کرونا در شرکت برکت/دسترسی به واکسن کرونای ایرانی تا خرداد

گزینه وزیر امنیت دولت بایدن: اجازه تکرار یورش به کنگره را نخواهم داد

 کمیسیون پزشکی بنیادشهید 755 پرونده ایثارگران را بررسی کرد

ایران ترامپ و 9 نفر از مقامات دولت آمریکا را تحریم کرد

ایران، ترامپ و 9 نفر از مقامات دولتش را تحریم کرد

دستگاه های اجرایی برای جذب اعتبارات کاهش آسیب های اجتماعی اقدام کنند

اعتراف به شکست پس از 5 سال

اعتراف به شکست پس از 5 سال