مطالب مرتبط:
تغییر وضعیت 38 شهرستان قرمز کرونا/ چگونگی استفاده از ظرفیت کارت ملی در ارائه خدمات
تمامی شهرستان های قرمز استان سمنان به وضعیت نارنجی تغییر رنگ دادند
تغییر وضعیت رنگ بندی کرونایی در استان سمنان/ چهار شهرستان قرمز، نارنجی شدند
23 شهرستان از وضعیت نارنجی کرونا به قرمز رسیدند | نام شهرهایی که از چهارشنبه محدودیت های سختگیرانه دارند
23 شهرستان از وضعیت نارنجی کرونا به قرمز رسیدند | نام شهرهایی که از چهارشنبه محدودیت های سختگیرانه اجرا می شود
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 11 آذر 1399 ساعت 01:002020-11-30پزشكي

تغییر وضعیت 38 شهرستان قرمز کرونا/ چگونگی استفاده از ظرفیت کارت ملی در ارائه خدمات


سخنگوی قرارگاه ملی کرونا، با اشاره به روند بیماریابی کرونا در کشور، گفت: با رعایت 90 درصدی پروتکل های بهداشتی، از چهارشنبه هفته جاری محدودیت 38 شهرستان از وضعیت قرمز به وضعیت نارنجی تغییر می کند و فقط گروه شغلی 3 و 4 شامل محدودیت خواهند بود.

- اما از طرفی 23 شهرستان نیز از وضعیت نارنجی به وضعیت قرمز رسیدند که اعمال محدودیت در آن ها آغاز می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر علیرضا رییسی، گفت: طی 6 یا 8 هفته گذشته فشار سنگینی به خاطر کرونا بر کشور بود، همانگونه که این فشار بر دوش سایر نقاط دنیا از جمله آمریکا و اروپا هم بود و مردم خبرها را دنبال می کنند.

با توجه به سرد شدن هوا موجی از بیماری در سراسر دنیا فراگیر شد.

در کشور ما خوشبختانه با توجه به سیاست های جدیدی که در وزارت بهداشت در پیش گرفته شد و کارهای جدیدی که انجام شد و با همکاری مردم رعایت پروتکل های بهداشتی به بالای 90 درصد رسید و قطعا امید داشتیم بعد از رعایت دقیق پروتکل ها شاهد کاهش بار بیماری باشیم وی افزود: ما از 5 آبان ماه 43 شهرستان را در وضعیت هشدار 3 یا قرمز قرار دادیم و از 14 آبان ماه هم 46 شهرستان در وضعیت قرمز قرار گرفت و همچنین محدودیت سراسری از اول آذر انجام شد که 160 شهر شامل آن بودند.

مردم و سایر نهادها خیلی خوب همکاری کردند و اکنون مزد این زحمات را می بینیم.

از 160 شهر قرمزی که در سطح هشدار 3 بودند فقط با گذشت 10 روز از اجرای محدودیت ها، تنها 37 شهر از آن 160 شهر قرمز باقی مانده است، 120 شهر نارنجی و 3 شهر هم به رنگ زرد درآمدند.

همچنین از 43 شهرستانی که از 5 آبان ماه قرمز اعلام شدند حتی یک شهر هم قرمز نیستند، 41 شهر نارنجی و 2 شهر زرد شده اند.

معیار تقسیم بندی شهرها به 3 رنگ تعداد بستری روزانه است وی درباره تقسیم بندی شهرها بر اساس رنگ ها، اظهار کرد: معیار ما برای رنگ بندی ها بر اساس میزان بستری بیمارستان به ازای هر 100 هزار نفر است.

اگر در شهری بیشتر از 10 نفر به ازای هر 100 هزارنفر بستری روزانه داشته باشیم، این شهر قرمز است؛ بیش از 6 نفر بستری در هر 100 هزار نفر در روز نیز نشان دهنده وضعیت نارنجی است و عدد 4 بستری به ازای هر 100 هزار نفر هم مربوط به شهر زرد است.

بنابراین معیار ما برای رنگ بندی شهرها تعداد فوتی ها نیست که در دنیا هم معیار برای اعلام وضعیت هشدار، تعداد بیماران بستری است.

از 43 شهری که 5 آبان محدویت ایجاد کردیم 41 شهر نارنجی و 2 شهر زرد شدند و از 46 شهرستانی که در 14 آبان محدودیت اعمال کردیم نیز تنها 6 شهر قرمز باقی ماتده و مابقی نارنجی و زرد شدند.

همکاری و حمایت مردم سیر نزولی ورودی به بیمارستان ها را به دنبال داشته است.

تبدیل وضعیت 38 شهرستان از قرمز به نارنجی وی با تاکید بر اینکه نباید صرفا به این کم شدن آمار دلخوش بود، اظهار کرد: به محض اینکه رعایت پروتکل ها را فراموش کنیم مجددا بیماری افزایش خواهد یافت.

تجمعات، دورهمی ها و ترددهای غیر ضروری نقش بسیار مهمی در افزایش بار بیماری دارند.

رییسی بیان کرد: از چهارشنبه هفته جاری محدودیت 38 شهرستان از وضعیت قرمز به وضعیت نارنجی تغییر می کند.

شهرستان های اهر، بناب، شبستر، عجب شیر، میانه مرند در استان آذربایجان شرقی؛ شهرستان های اشنویه، خوی، سلماس، نقده در آذربایحان غربی؛ شهرستان های شهرضا، گلپایگان، مبارکه در استان اصفهان؛ شهرستان نظرآباد در استان البرز؛ شهرستان های قائنات، تربت حیدریه، کاشمر و گناباد در استان خراسان رضوی؛ شهرستان های دامغان، شاهرود، گرمسار در استان سمنان؛ شهرستان های کامیاران و مریوان در استان کردستان؛ شهرستان های رفسنجان و زرند در استان کرمان؛ شهرستان جوانرود، سرپل ذهاب و کنگاور استان کرمانشاه؛ شهرستان های خمین، دلیجان استان مرکزی؛ شهرستان اسد آباد، کبودرآهنگ و بهار در استان همدان، ابرکوه، خاتم، مهریز، میبد در استان یزد و بهشهر در استان مازندران همان 38 شهرستانی هستند که از چهارشنبه 12 آذر وضعیت هشدارشان از قرمز به نانجی تغییر می کنند و فقط گروه شغلی 3 و 4 شامل محدود خواهند بود.

اعمال محدودیت های کرونایی در 23 شهر جدید رییسی ادامه داد: از طرف دیگر از چهارشنبه 12 آذر ماه در 23 شهرستان اعمال محدودیت های وضعیت قرمز خپاهیم داشت.

این شهرها از وضعیت نارنجی به وضعیت قرمز رسیدند و این یعنی پروتکل ها را جدی نگرفتند.

اگر رعایت نکنند وضعیت فعلی بدتر می شود و ناچار به اعمال محدودیت می شویم.

وی افزود: در آذربایجان غربی شهرستان تکاب؛ آبدانان در ایلام؛ شهرستان سامان در چهارمحال و بختیاری؛ شهرستان مانه در خراسان شمالی؛ شهرستان های خرامه، کازرون، گراش، نیریز و خفر در استان فارس، شهرستان بویین زهرا، تاکستان در استان قزوین؛ شهرستان بندرگز، علی آباد، گمیشان، گنبدکاووس، مرواه تپه در استان گلستان؛ آستارا و تالش در استان گیلان؛ گلوگاه در مازندارن و محمودآباد؛ 23 شهری هستند که از نارنجی تبدیل به قرمز شدند و اگر رعایت نکنند محبور به اعمال محدودیت ها هستیم.

معاون وزیر بهداشت درباره استان هایی که بیشترین شهرستان با وضعیت قرمز را دارند، بیان کرد: استان فارس با 11 شهر قرمز، استان گلستان 9 شهر قرمز، استان مازندارن 6 شهر قرمز، قزوین 5شهر قرمز، اصفهان 4 شهر، گیلان 4شهر، آذربایجان غربی 3شهر، اردبیل 3 شهر، خراسان رضوی و شمالی 3 شهر، استان کرمان 3شهر، ایلام 2 شهر، چهارمحال و بختیاری 2 شهر و سیستان بلوچستان 2شهر قرمز دارند.

در خراسان جنوبی، تهران، کرمانشاه و کهکیلویه و بویراحمد هم هر کدام یک شهر قرمز وجود دارد.

در استان تهران خود شهر تهران فعلا وضعیت قرمز دارد.

اعمال محدودیت ها در 160 شهر تا جمعه ادامه دارد و شنبه هفته آینده تصمیماتی بر اساس آخرین اطلاعات می گیریم و اعلام خواهیم کرد.

تا صبح شنبه به جز شهرستان هایی که الان اعلام کردم سایر مشاغل بر اساس محدودیت های قبلی باید فعالیت کنند؛ مگر اینکه اطلاع رسانی دیگری تا روز شنبه انجام شود.

رعایت 90 درصدی پروتکل های بهداشتی و کاهش تعداد شهرستان های قرمز سخنگوی قرارگاه ملی کرونا، بیان کرد: الان در کشور 64 شهر قرمز، 278 شهر نارنجی و 106 شهر زرد هستند.

گرچه الان فوتی ها کاهش یافته است ولی این ها حاصل محدودیت های جدید از اول آذر نیست و مربوط به محدودیت های قبلی، افزایش مراقبت ها و.

است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مردم 90 درصد پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند، گفت: این شاخص فوق العاده است .

اگر مردم بتوانند به همین شیوه رعایت کنند بهتر است تا ما محبور به ایجاد محدودیت نشویم.

کاهش آمار با ایجاد محدویت ها چندان مورد خواست ما نیست.

اکنون تنها 64 شهر قرمز است و با رعایت مردم تعداد محدودیت ها کاهش می یابد.

نگرانی ها از پیک زمستانه کرونا/ عادی انگاری، آفت کنترل بیماری وی درباره پیک زمستانه کرونا، اظهار کرد: هوای سرد مهم ترین پیامدی که دارد این است که افراد در مکان های سربسته جمع می شوند بدون آنکه تهویه مناسبی صورت گیرد و میزان ابتلا افزایش یابد.

با نگاه به استان های جنوبی کشور که گرم تر هستند پیدیم زمانی که اسفند کرونا وارد کشور شد وضعیت بهتری داشتند اما به محض گرم شدن هوا که مجبور به ماندن در منزل بودند تا کولر روشن کنند و .

آمار بیماری افزایش یافت و شهرهای جنوبی در تابستان پیک سختی را تجربه کردند.

در مهرماه که هوا خنک تر شد و افراد کمتر در منزل دور هم جمع شدند وضعیت بهتر شد.

چ ولی به طور قطع و یقین سرد شدن هپا یک هشدار است و کافی است دورهمی خانوادگی را ادامه دهند تا پیک بیماری را شاهد باشیم.

وی با تاکید بر اینکه می توان از پیک های بیماری پیشگیری کرد، ادامه داد: سایت های معتبر بین المللی پیش بینی کرده بودند که در این ماه میزان مرگ و میر از روزی 800 مورد فراتر رود اما با اراده مردم و تصمیمات خوب ستاد ملی کرونا این پیش بینی شکسته شد.

البته به محض عادی انگاری بلافاصله بیماری شدید خواهد شد و کوچک ترین غفلت همه را درگیر خواهد کرد.

هنوز برای قضاوت کردن زود است وی افزود: قضاوت کردن درمورد مدیریت کرونا در کشورهای مختلف تا پیش از پایان اپیدمی نابخردی است.

چند اصل وجود دارد که اولین آن انضباط است، اینکه مردم باید ماسک بزنند یک اصل است حال در کشوری به محض اعلام این نکته همه ماسک زندند، در کشور دیگر به جریمه متوصل شدند و در جای دیگر مردم را با چوب زندند بنابراین؛ انضباط اجتماعی امر مهمی است .

اما بحث دوم حمایت های مادی، معنوی و علمی است.

اکنون چین با دو ابزار انضباط و سیستم دیجیتال موفق به کنترل بیماری شدند.

در کشور ما هم اپلیکیشن ماسک از اسفندماه آماده بود اما تنها بحث این سامانه نیست؛ دولت الکترونیک ما باید کامل باشد، چرا باید هنوز به بانک برویم و از بستر بانکداری الکترونیک استفاده نکنیم؟ معاون وزیر بهداشت با اشاره به اعمال محدودیت عدم تردد و مسافزت مبتلایان کرونا، تصریح کرد: طی همین چند روز مانع از سفر رفتن بیش از 3000 نفر شدیم.

در جایی سیستم آماده است و حتی تجریاتی هم برای برخی کشورها وجود داشته است اما ما سبک جدیدی از زندگی را تجربه کردیم.

اکنون در آمریکا پس از انتخابات و تجمعات ناشی از آن چنان بیماری اوج گرفته است که شدیدا گرفتار شدند، ویروس صادق است و هیچکس نمی تواند بگوید بیمار نمی شود.

جزییات طرح محله محور کرونا وی درباره تست های سریع کرونا، گفت: طرح محله محور شهید قاسم سلیمانی با کمک بسیج و هلال احمر آغاز شده است و ما بسیار به این طرح خوشبین هستیم و می تواند یکی از بهترین مدل های کنترل بیماری باشند.

مبنای ما پایگاه های سلامت است، هر 12هزار و 500 نفر مربوط به یک پایگاه می شوند و هر دو پایگاه می شود مرکزی برای تخت پوشش قرار دادن حدود 25 هزار نفر خواهند شد.

افراد در این طرح غربالگری می شوند و تست های سریع کاملا رایگان در اختیارشان است.

اگر فردی مثبت شود اطرافیان او را هم ردیابی می کنیم.

تیم های مراقبتی، نظارتی و حمایتی فعال خواهند بود.

محل هایی برای قرنطینه انتخاب کردیم تا کسانی شرایط قرنطینه در منزل ندارند به آنجا بروند.

حدود 7000 تخت قرنطینه ای در هتل ها آماده شده است، استفاده از این ظرفیت مورد حمایت بیمه است البته وزیر گردشگری هم قیمت ها را برای ما کاهش داده اند.

رییسی افزود: اگر فردی در بانک اطلاعاتی ما مثبت باشند به او مراجعه می کنیم تا اطرافیانش را با تست های سریع ارزیابی کنیم.

تیم های حمایتی هم سایر حمایت ها را انجام می دهند.

اساس قطع زنجیره انتقال شناسایی زودرس و جدا کردن فرد آلوده و ایزوله کردن او است.

فرض کنید روزانه بر اساس برآوردهای سایت های معتبر حداکثر 120 هزار مبتلا داشته باشیم اگر 14 روز ایزوله شوند در جمع حدود 2تا 3 میلیون نفر می شوند که می توانیم آنها را ایزوله کنیم تا بقیه بتوانند بیایند بیرون و کارهایشان را انجام دهند.

وی افزود: اکنون 1200 مرکز در سراسر کشور داریم که باذاضافه شدن تست های سریع و استقرار تیم جدید طرفیتمان 2 برابر می شود، علاوه بر این انجام تست در سطح روستاها قرار است راه اندازی شود.

تا امروز 303 هزار تست سریع بین دانشگاه ها توزیع شده است و تا هفته آینده به تعداد کافی تست در کشور توزیع می شود.

اکنون روزانه حدود 42 هزار تست انجام می دهیم و می خواهیم به 100 هزار تست در روز برسد.

تست PCR مربوط به بیمارستان است.

آزمایشگاه خصوصی و دولتی به سامانه های ما متصل شدند و اگر آزمایشگاه خصوصی تست انجام دهد و در سامانه ثبت نکند حتما متخلف است.

چگونگی استفاده از ظرفیت کارت ملی در ارائه خدمات وی که در یک برنامه تلوزیونی صحبت می کرد، درباره الزام به گرفتن خدمت از ادارات با کارت ملی، گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا این موضوع الزامی می شود.

از هفته آینده این موضوع اجرایی خواهد شد و هر شنبه به بعد هر فردی که بخواهد به ادرات مراجعه کند باید کارت ملی همراه خود داشته باشد و شماره اش را حفظ باشد.

وی درباره گزارش تخلفات عدم رعایت پروتکل ها، گفت: مردم می توانند تخلفات را به 190 یا صنف مربوطه که تخلف کرده است گزارش دهند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: وضعیت - محدودیت - شهرستان - کرونا - وضعیت قرمز - کشور - قرمز - بهداشت - بیماری - پروتکل - نارنجی - وزارت بهداشت - ارائه خدمات - تغییر - رعایت - دنیا - چهارشنبه - هفته - مردم - فشار - کارت ملی - قرارگاه - استفاده - علیرضا - آمریکا - همکاری - فراگیر - گزارش - اروپا - ظرفیت

آخرین اخبار سرویس:
نیمی از بیماران کرونایی آمل از روستاها هستند

طرز تهیه کاناپ تن ماهی

آسیب شدید کرونا بر ریه مبتلایان

گیاهی که می تواند دیابت را کنترل کند

جهش های ویروس می تواند خطرآفرین باشد/بروز کرونا با چهره متفاوت

چند ترفند ساده برای پیشگیری از چاقی و کم تحرکی در دوران کرونا

کرونا آماده «پاتک» به کهگیلویه و بویراحمد/فاصله گذاری در ادارات به 86 درصد رسید

علائم کلسترول بالا در خون چیست؟

استخدام ویزیتور عمده و خرده فروش

اهدای زندگی به 3 بیمار نیازمند در رفسنجان

چگونگی ارتقای خودمراقبتی بیماران مزمن در جهان پساکرونا

ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی

«لاغری» با این نوشیدنی در مشت شماست!

جوان اندوهجردی به 3 بیمار زندگی دوباره بخشید

کاهش تلفات ناشی از سرطان های سینه و مثانه با مصرف هفته ای سه عدد از این دارو

شایعات درباره کرونای انگلیسی را باور نکنید

افزایش خطر ابتلا به پارکینسون در بیماران اسکیزوفرنی

استخدام روانشناس بالینی در کلینیک بستری روانپزشکی، درمان اعتیاد دی در تهران

سازمان دامپزشکی: هیچ مورد آنفلوآنزای مرغی در انسان گزارش نشده است

شناسایی 40 مورد مشکوک به کرونا در ماسال

مهم ترین دمنوش های آرامبخش را بشناسید

جان باختن 168 بیمار کرونایی در ترکیه

استخدام انباردار باسابقه کار

دکتری که 5 سال دوش نگرفته است + عکس

ضرورت اجرای سخت گیرانه محدودیت های کرونایی در گیلان

تاثیر تغییر ساعت وعده غذایی در پیشگیری از دیابت

طرح شهید سلیمانی با مشارکت یک هزار و 151 تیم در ایلام اجرا می شود

فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟

نشانه هایی که می گویند سیستم ایمنی بدن تان ضعیف است

با استفاده از چند دمنوش خانگی ساده استرس را از بین ببرید

مخالف بازگشایی مدارس هستیم

ارتباط پیاده روی با کاهش استرس ناشی از کار

کباب کوبیده در فر

صداوسیما: غرب دستگاه های غربالگری ایران را دستکاری کرده تا بچه های سالم را بیمار نشان بدهند!

جایگاه فرآورده های گیاهان دارویی در بیماری های ویروسی جدید

بهره برداری از مرکز جامع خدمات سلامت خیرساز در ملایر

هلندی ها، جلیقه خنک کننده ساختند

استقبال پزشکان نهاوند از طرح نسخه نویسی الکترونیکی

با این 7 روش پوستتان را صاف و زیبا کنید

فواید رژیم غذایی پارینه سنگی برای سلامت بدن

مادر لرستانی با اهدای اعضا به سه جوان حیات دوباره بخشید

مادر خورموجی به سه بیمار زندگی بخشید

مادر خورموجی به 3 بیمار زندگی بخشید

آمار فوتی های کرونا در مهاباد روی 311 نفر ثابت ماند

نگران چاق شدن در دوران پاندمی هستید؟ رژیم محبوب سال 2020 را دنبال کنید

10 نشانه مخفی ابتلا به تیرویید

آشنایی با خواص دارویی ترنجبین

استخدام ویزیتور مویرگی با حقوق و مزایا در البرز

کمبود گروههای خونی A و AB در استان بوشهر

استخدام کارگر ساده با مزایا در شرکت صنایع غذایی ماد در تبریز

نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم تغییر نمی کند

خوراکی های مفید برای بی تحرک ها

ارتباط رژیم غذایی کوتاه مدت کربوهیدرات و بهبود دیابت

تحویل یک هزار کپسول اکسیژن به بیماران کرونایی در زنجان

ارتباط رژیم غذایی کوتاه مدت کربوهیدرات و بهبود دیابت

غربالگری 81 درصدی جمعیت شهرستان ماسال/شناسایی 40 مورد مشکوک به کرونا

تاثیر تغییر ساعت وعده غذایی در پیشگیری از دیابت

فعالیت فیزیکی در ایام کرونا کم نشود

خواص دارویی ترنجبین؛ از درمان سرفه های خشک تا تحریک سیستم ایمنی بدن

مهمترین نگرانی ها درباره جهش های اخیر کرونا

شهرستان ایجرود در خصوص بیماری کرونا در وضعیت زرد است

طرح بسیج ملی مقابله با ویروس کرونا در شهرستان بختگان

عملکرد متقابل ژنوم، میکروبیوم، سبک زندگی و غذا

کمبود انسولین و تلخ کامی بیماران دیابتی کرمان

دانشجویان علوم پزشکی در اولویت دریافت واکسن کرونا

نوع جدید کرونا نوجوانان و جوانان را بیشتر درگیر می کند

بازگشایی مدارس شرایط را به سمت افزایش آمارها سوق می دهد

شایعات درباره کرونای انگلیسی را باور نکنید

اختصاصی| واکسن کرونا چقدر مصونیت ایجاد می کند؟

بازگشایی ها نیازمند هماهنگی بین دستگاهی است

کاهش تلفات ناشی از سرطان های سینه و مثانه با مصرف هفته ای سه آسپرین

کرونای برزیلی؛ هر آنچه درباره گونه جدید ویروس کرونا می دانیم

خدمات رایگان چشم پزشکی گروه جهادی شهید رهنمون در سنندج

چند ترفند ساده برای پیشگیری از چاقی و کم تحرکی در دوران کرونا

مخالف بازگشایی مدارس از ابتدای بهمن هستم

10 میان وعده برای کمک به کاهش وزن

برای کنترل قند خون تان این خوراکی خوشمزه را مصرف کنید

خطر مرگ با مصرف کشمش و برگ زردآلو

برای کنترل قندتان، پرتقال و گوجه فرنگی بخورید

خطر مرگ با مصرف این دو میوه خشک

علامتی که می گوید حمله قلبی یا سکته مغزی در راه است

در مورد خواص بی نظیر میوه و برگ درخت کُنار یا سِدر چه می دانید؟

شمار بستری های کرونایی در زنجان 5.5 برابر کاهش یافت

بهبودی 68 میلیون بیمار کرونایی درجهان

الهام اُمی خدمات رایگان چشم پزشکی گروه جهادی شهید رهنمون در سنندج

نگرانی ها درباره جهش های اخیر کرونا و پاسخ های یک متخصص

اگر قبلا کرونا گرفته ام باید واکسن بزنم؟

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد: برنامه ریزی برای پساکرونا ضروری است

اختصاصی| چرا به مرحله کنترل ویروس کرونا نمی رسیم؟

کنترل رفلاکس قبل از رفتن به رختخواب

همکاری با دندانپزشک پروانه دار کرمانشاه

ساختمان دو طبقه کلینیک دندانپزشکی چالشتر بهره برداری می شود

ارتباط پیاده روی با کاهش استرس ناشی از کار

مهمترین نگرانی ها درباره جهش های اخیر کروناویروس و پاسخ ها

روش تمیز کردن انواع وسایل سفید در خانه

چه زمان هایی باید آب بنوشیم؟

استخدام قصاب همراه با اسکان

علائم هشدار دهنده کم آب شدن بدن

پنج پیشنهاد تند و تیز برای آشپزی ایرانی

طرز تهیه شیرینی لیمویی ترکدار یا پرتقالی خانگی

تغییر وضعیت 38 شهرستان قرمز کرونا/ چگونگی استفاده از ظرفیت کارت ملی در ارائه خدمات

تغییر وضعیت 38 شهرستان قرمز کرونا/ چگونگی استفاده از ظرفیت کارت ملی در ارائه خدمات