موضوعات داغ: - همسان سازي حقوق بازنشستگان - حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق - كميسيون تلفيق - بازنشستگان تامين اجتماعي - تامين اجتماعي - بيمارستان فرهيختگان - آخرين وضعيت - رهبر معظم انقلاب - رتبه بندي معلمان - كارگردان ايراني - چربي قهوه اي - آزمون فراگير استخدامي - جيلي - افشاگر اينترنتي - قطار شهري - اسقاط خودروي فرسوده - هادرزفيلد - ابوبكر بغدادي زخمي - زيباسازي - كاراته وان پاريس - بخشودگي جرائم - برتولت برشت

مطالب مرتبط:
-73 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 8 آذر 1399 ساعت 18:402020-11-28بين الملل

چرابایدشکرگزارسال2020باشیم


- سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: دشوار است که برای این سال رو به پایان شکرگزار باشیم.

فجایع سال 2020 همچنان ادامه دارد و نه تنها در کنار سال های 1914 یا 1939 از آن به عنوان بدترین سال ها یاد می شود بلکه می تواند به تنهایی بدترین سال تاریخ معاصر لقب بگیرد و افراد کمی باشند که از پایان یافتن آن افسوس بخورند.

استفن والت، پروفسور روابط بین الملل دانشگاه هاروارد در مقاله ای در نشریه آمریکایی فارن پالسی می نویسد، با این وجود و در روزهایی که آمریکایی ها جشن شکرگزاری برگزار می کنند، باز هم می توان از جنبه های امیدبخش به جهان امروز نگریست و شکرگزار بود.

در سال 2020 اتفاقات بدتری ممکن بود رخ دهد که واقع نشد و رویدادهای مثبتی را هم شاهد بودیم که می توان آنها را برجسته تر کرد.

اینها راهی برای یادآوری این موضوع است که بحران فعلی همیشه برقرار نمی ماند و این در اختیار ماست که اوضاع را بهتر کنیم.

با این روحیه و نگاه، می توان به چهار دلیل عمده برای سپاسگزاری از سال 2020 اشاره کرد: 1- شاهد هیچ جنگ قدرت بزرگی نیستیم بسیار وحشتناک است.

بیش از 60 میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و تقریبا 1.

5 میلیون نفر هم کشته شده اند و جوامع به روش های بی شماری از هم گسیخته اند.

اقتصادی راکد را تقریبا در همه کشورها شاهد هستیم و در این میان، کشورهای فقیرتر ضربه بزرگی را متحمل شده اند و کار و زندگی بسیاری از مردم از جمله زنان سال ها عقب گرد کرد.

حضور در مدرسه به روش های مختلفی تغییر کرده و این امر می تواند روی بهره وری در آینده تأثیر بگذارد و مشکلات بهداشت روانی ناشی از آن هم تشدید خواهد شد و سایه ای طولانی بر آینده باقی می ماند.

با این حال، تمام این تحولات افسرده کننده در مقایسه با آسیب ها و چالش های یک جنگ قدرت بزرگ حتی بدون استفاده از تسلیحات کشتارجمعی، بسیار ناچیز به نظر می رسد.

برای جنگ بین آذربایجان و ارمنستان یا هند و چین باید متأسف بود و همچنین تداوم درگیری و خشونت ها در سوریه، سودان، افغانستان، یمن و دیگر نقاط جهان.

اما یک جنگ همه جانبه بین هر یک از قدرت های بزرگ ویرانی و رنج بیشتری را در مقایسه با امروز، برای جهان به بار می آورد؛ البته نباید تصور کرد که چنین جنگی هرگز رخ نمی دهد، بلکه هر سالی که چنین جنگی در جریان نباشد، باید شکرگزار باشیم.

2- انتخابات آمریکا قابل پیش بینی بود که به چنین موضوعی هم اشاره کنم.

بیش از 70 میلیون آمریکایی نتیجه ای متفاوت از آنچه حاصل شد را می خواستند اما بیش از 80 میلیون نفر خوشحال هستند که جو بایدن جانشین دونالد ترامپ در کاخ سفید خواهد شد.

در پس این رویداد خبرهای خوبی وجود دارد: قبل از انتخابات این نگرانی وجود داشت که بروز خشونت باعث اختلال در رأی گیری شود اما این نگرانی بی اساس بود.

از طرف دیگر مشخص شد که قدرت های خارجی در انتخابات آمریکا مداخله نمی کنند و آرا به طور دقیق و عادلانه شمرده می شود و بایدن قاطعانه در انتخابات پیروز شد.

همان گونه که قابل پیش بینی بود تنها مشکل ایجادشده در روند اثبات آرمان های دموکراتیک آمریکا، از سوی دونالد ترامپ (که به زودی رییس جمهور سابق خواهد بود) و حلقه اطرافیانش با اصرار بر تئوری های توطئه ایجاد شد.

این اقدام آنها می تواند اعتماد شهروندان به نهادهای مهم و اصلی آمریکا را تضعیف کند، چهره ایالات متحده در خارج از کشور را خدشه دار کند و با مانع تراشی در مسیر انتقال قدرت، رفاه و سلامت میلیون ها آمریکایی را در معرض خطر قرار دهد.

اما مسئله جدی و مهم این است که مگر ما از یک مرد متخاصم زن ستیز، شرور، اهل مجادله، نژادپرست، فراری از پرداخت مالیات و منکر علم و دانش و بدون صداقت، انتظاری غیر از این داشتیم؟ در گذشته هم آمریکا سیاست مدار فاسد و خطرناک داشته اما اینکه انتظار داشته باشیم این فرد خودشیفته رفتار متفاوتی را در زمان شکست از خود نشان دهد، نشان دهنده این است که نه تنها اقداماتش در چهار سال اخیر بلکه از زمان بلوغ تا امروز را نادیده گرفته ایم.

خوشبختانه اکثر آمریکایی ها خیلی واضح به او گفته اند که شما باید بروید .

ترامپ چند هفته فرصت دارد تا خسارت بیشتری به کشور وارد کند و بدون شک این کار را خواهد کرد و ممکن است رفتارها و رویکردهای شیطنت آمیزش تا مدتی سیاست های ایالات متحده را تحت تأثیر قرار دهد اما خروج او از قدرت به دست رأی دهندگان این امکان را ایجاد می کند که روند افول آمریکا که مدتی است آغاز شده، سرانجام متوقف شود.

3- افراد باصداقت در نقل قول مشهوری از ادموند برک (سیاست مدار، نظریه پرداز و سخنور ایرلندی که پدر محافظه کاری لقب گرفته) آمده است: تنها چیزی که برای پیروزی شر ضروری است، این است که انسان های خوب کاری نکنند .

ما می توانیم امسال از افراد سالم و درست هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه سپاسگزار باشیم که در مقابل وسوسه ها و فشارهای سیاسی با صداقت عمل کردند.

لیوانی را به افتخار برد رافنسپرگر (وزیر اول جمهوری خواه ایالت جورجیا) بلند می کنم.

او تأیید کرد که نتایج انتخابات در جورجیا معتبر است.

ما همچنین از کریستوفر کربس رییس سابق امنیت سایبری سپاسگزار خواهیم بود که با موفقیت تلاش کرد تا از دخالت غیرقانونی در روند انتخابات ایالات متحده جلوگیری کند و به دلیل همین ایستادگی و مقاومت، از سوی رییس جمهور اخراج شد.

ما همچنین مایک شرکی رییس جمهوری خواه سنای ایالت میشیگان را ستایش خواهیم کرد که در واکنش به تلاش های ترامپ برای بی اثرکردن اراده مردم گفت که چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

ما سپاسگزار آن تعداد از رهبران جمهوری خواه خواهیم بود که به روند دموکراتیک احترام می گذارند و پیروزی بایدن را پذیرفته اند و همچنین دموکرات هایی مانند استیسی آبرامز که اقدامات ناامیدکننده گذشته خود را کنار گذاشته اند و هم زمان متعجب خواهیم بود که چه بلایی سر سناتور لیندسی گراهام و دیگر بزرگان حزب جمهوری خواه آمده که زمانی یک حزب قابل احترام محسوب می شد.

4- علم جهان اهمیتی نمی دهد که شما می دانید سازوکارش چگونه است یا نه.

قوانین فیزیک، شیمی، زیست شناسی و.

چه ما آنها را درک کنیم و بپذیریم و چه نه، طبق قانون و روال خود عمل می کنند.

شما آزادید که شواهد اثبات کننده این را که فعالیت های انسانی باعث تغییرات آب وهوایی می شود، بپذیرید یا رد کنید.

اما برای مثال، جو زمین به این نظر شما اهمیتی نمی دهد و بر اساس واقعیت این جهان، اگر دی اکسیدکربن در اتمسفر افزایش یابد، زمین گرم تر خواهد شد و مهم نیست که انکارکنندگان این واقعیت در شبکه های اجتماعی چقدر مطلب در رد آن بنویسند.

درک نیروهای اساسی حاکم بر دنیای واقعی برای فعالیت و زندگی در این جهان امری ضروری است و به همین دلیل ما باید از علم سپاسگزار باشیم.

همچنین می توانیم از علم و دانش به دلیل امید به زندگی طولانی تر، الکتریسیته ای که اتاق شما را روشن می کند، توانایی سفر به سرزمین های دوردست، دردسترس بودن غذای سالم و آب آشامیدنی و پیشرفت های بی پایان دیگر بشر تشکر کنیم.

بدون علم، من نمی توانستم این مطلب را روی لپ تاپ تایپ کنم و شما هم نمی توانستید به صورت آنلاین آن را بخوانید.

در دنیای مدرن، یک جامعه علمی و فناوری پیچیده پیش شرط داشتن یک قدرت بزرگ است.

از قضا، در سالی که میلیون ها نفر تصمیم گرفتند توصیه های علمی را نادیده بگیرند و وارد حفره های دروغین سیاست مداران نادان شوند و به قیمت تبعات مرگ بار، به آنها اعتماد کنند و با عدم استفاده از ماسک و عدم رعایت فاصله مناسب اجتماعی وضعیت شیوع بیماری را وخیم تر کنند.

بازهم این علم است که برای نجات ما تلاش می کند.

انتظار می رود واکسن های مؤثر علیه ویروس کرونا به زودی در دسترس قرار بگیرند و این بازگشت به زندگی عادی در سال آینده را نوید می دهد.

اگر توسط واکسن محافظت شدید و سال آینده جشن شکرگزاری سنتی را با خانواده و دوستان خود برگزار کردید، باید از دانشمندان تشکر کنید.


کلید واژه ها: توان - آمریکایی - دانشگاه هاروارد - روابط بین الملل - جشن شکرگزاری - سال 2020 - تاریخ معاصر - آمریکایی ها - پایان - ادامه دارد - فارن پالسی - بین الملل - دانشگاه - هاروارد - برقرار - برگزار - اندیشه - تنهایی - روابط - بحران - تاریخ - موضوع - روحیه - نشریه - ادامه - اوضاع - افراد - همیشه - امروز - مقاله

آخرین اخبار سرویس:
موافقت امارات با گشایش سفارت این امیرنشین در تل آویو

چهره جنجالی حادثه کنگره: فریب ترامپ را خوردم

چهره جنجالی حمله به کنگره: فریب ترامپ را خوردم

کشتی دزد زده ترکیه در سواحل گابن پهلو گرفت

سفر اولین مقام عالی رتبه بایدن به تل آویو با محوریت ایران

هشداری به پدران و مادران

آمریکا راهبرد جدیدی را درباره کره شمالی اتخاذ می کند

عکس نوشت| تست کرونای همسر شیخ زکزاکی در زندان مثبت شد

انتقاد علمای مسلمان از موضع ضد اسلامی مکرون

حمایت مجدد پادشاه عمان از تشکیل کشور مستقل فلسطین

7 شرط ایران برای آغاز مذاکرات برجامی/ تخت روانچی حامل چه پیامی برای دولت بایدن است؟

مرگ یک مهاجر دیگر بر اثر سرما؛ پاپ از مردم رم خواست به بی خانمان ها کمک کنند

تنش در دریای چین جنوبی با ورود و مداخله ناوگروه آمریکایی/ اعتراضات گسترده در روسیه با حمایت آشکار سفارت آمریکا/ موافقت اسراییل و آمریکا با استقرار سامانه گنبد آهنین در کشورهای حاشیه خلیج فارس/ آمادگی پنتاگون برای دفاع از جزایر مورد مناقشه ژاپن با چین

ادعای وزیر خارجه فرانسه درباره برنامه هسته ای ایران

یک نفتکش ایران در آب های اندونزی توقیف شد

اندونزی مدعی توقیف یک نفتکش با پرچم ایران شد

7 شرط ایران برای آغاز مذاکرات برجامی/ تخت روانچی حامل چه پیامی برای دولت بایدن است؟

آمادگی روسیه برای مذاکره با آمریکا در صورت آمادگی دولت بایدن

پنج رویداد جهان

ملانیا در صورت طلاق چقدر به جیب می زند؟

ورود ناوگروه آمریکایی به دریای چین جنوبی پس از آغاز به کار بایدن

گزارش| چرا نمی توان عربستان را از اقدامات تروریستی در عراق جدا دانست؟

از حمله دلخراش پلیس تا ناامیدی از واکسن آمریکایی

مرزهای عراق به روی ایرانی ها باز شده است؟

کرملین: واشنگتن در امور روسیه مداخله می کند

مصاحبه|تحلیلگر آمریکایی: ایالات متحده دهه هاست که از هم پاشیده است

هادی العامری: تا عراقی امن و خالی از تروریسم و نیروهای خارجی از پای نمی نشینیم

توقیف نفتکش ایرانی در آب های ساحلی اندونزی

تحریم علیه روسیه به نیمی از شرکت های آلمانی خسارت زد

اندونزی مدعی توقیف یک نفتکش با پرچم ایران شده است

توقیف نفتکش ایرانی؛ اندونزی تلافی کرد؟

تحلیلگر سیاسی: آمریکا و اسراییل از قدرت نظامی ایران در منطقه می ترسند

چشم به راه پدرم هستیم

ادعای روزنامه کویتی درباره مذاکره ایران و آمریکا

توقیف یک نفتکش ایران در آب های اندونزی

ادعای سی ان ان: توقیف 2 نفتکش ایرانی و پانامایی در آب های اندونزی

هادی العامری: با وجود نظامیان بیگانه عراق ثبات نخواهد داشت

گارد ساحلی اندونزی یک نفتکش ایرانی را توقیف کرد

تظاهرات هزاران نفری در روسیه

توقیف 2 نفتکش توسط گارد ساحلی اندونزی/ یک نفتکش ایرانی است

دور جدید مذاکرات ترکیه و یونان از سرگرفته می شود

یکی از نفتکش های توقیفی در اندونزی ایرانی است

یک نفتکش ایران در آب های اندونزی توقیف شد

وزیر کشور پاکستان: هرگز اسراییل را به رسمیت نمی شناسیم

توقیف نفتکش ایرانی توسط گارد ساحلی اندونزی

موافقت با رسیدگی به شکایت از رژیم صهیونیستی

الفیاض: شهید سلیمانی به عراق در شکست داعش کمک کرد

توقیف نفتکش ایرانی در آب های اندونزی

نظر چهره جنجالی حمله به کنگره درباره ترامپ

آینده اخوان المسلمین بعداز آشتی مصر و قطر از نگاه دویچه وله

ترور 2 مسؤول زن محلی در حسکه سوریه

توقیف نفتکش ایرانی توسط اندونزی

تشدید سرکوب شیعیان در عربستان|یک ذاکر اهل بیت(ع) به 9 ماه زندان محکوم شد

اشرف غنی در دیدار با علمای شیعه افغانستان: صلح با تضرع را نمی خواهیم

شرایط بعد از آمدن بایدن امنیتی تر می شود/ نباید رابطه ارباب و نوکری با آمریکا داشته باشیم

مرزهای عراق به روی ایرانی ها باز شده است؟

گارد ساحلی اندونزی یک نفتکش ایرانی را توقیف کرد

ببینید | نظر تحلیلگر برجسته جهان عرب درباره هدف آمریکا از بازگشت به برجام

توقیف نفتکش ایرانی در اندونزی

2 نفتکش در آب های اندونزی توقیف شدند/ یک نفتکش ایرانی است

توقیف نفتکش ایرانی در آب های ساحلی اندونزی

وزارت دادگستری از ترامپ تحقیق کند

سفیر امریکا در عراق: واشنگتن برای حل دیپلماتیک اختلافات با تهران تلاش می کند

توقیف 2 نفتکش در آب های اندونزی

ادامه اعتراضات علیه نخست وزیر تونس

توقیف نفتکش ایرانی از سوی گارد ساحلی اندونزی

توقیف نفتکش ایرانی توسط اندونزی

اظهارات وزیر خارجه فرانسه درباره برجام

هشدار مسکو به دولت بایدن

توقیف نفتکش ایرانی توسط اندونزی

ریاست جمهوری عراق با حکم اعدام 340 نفر موافقت کرد

صباح الخالد بار دیگر نخست وزیر کویت شد

2 نفتکش در آب های اندونزی توقیف شدند/ یکی از نفتکش ها ایرانی است

ورود 6.5 میلیون دز واکسن چینی کرونا به ترکیه از فردا

خطر افزایش کودک همسری به علت وام ازدواج 100 میلیونی

آغاز واکسیناسیون کرونا برای نظامیان آمریکایی در افغانستان

لودریان: ما در وضعیت مخالف آنچه که ترامپ می خواست قرار داریم

آینده اخوان المسلمین بعداز آشتی مصر و قطر از نگاه دویچه وله

آینده سیاسی اخوان المسلمین از نگاه دویچه وله

تل آویو برای مصونیت مقابل دیوان کیفری بین المللی دست به دامن بایدن می شود

لفاظی دوباره وزیر خارجه فرانسه درباره برنامه هسته ای ایران

تعریف و تمجید رژیم صهیونیستی از عربستان

اسپیس ایکس امروز 143 ماهواره پرتاب می کند

توقیف نفتکش ایرانی در آب های ساحلی اندونزی

خونِ شهدای «حشد شعبی» مناطق آزاد شده از لوث داعش را حفظ کرد

دور جدید مذاکرات ترکیه و یونان آغاز می شود

تایوان بار دیگر مدعی نقض حریم هوایی خود از سوی چین شد

پاکستان طالبان را به کاهش خشونت ترغیب کند

مجوز تزریق برای اسپوتنیک وی،تکاپوی پاکستان برای آغاز واکسیناسیون کرونا

نماینده پارلمان اروپا: دولت بایدن در تحریم ها از همان جایی آغاز کرد که ترامپ رها کرد

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت

تاثیر جهانیِ تحریم های آمریکا علیه ایران

الفیاض از نقش برجسته شهید سلیمانی در مقابله عراق با داعش تقدیر کرد

کشتی ربوده شده ترکیه در سواحل گابن پهلو گرفت

تاثیر جهانیِ تحریم های آمریکا علیه ایران

ناو هواپیمابر آمریکایی وارد دریای چین شد

بایدن به دنبال تغییر قوانین سخت و بی رحمانه مهاجرت ترامپ

رایزنی مشاور امنیت ملی عراق با سفیر لبنان درباره همکاری در مبارزه با تروریسم

رنگ چک های جدید صورتی و بنفش است/ فیلم

آغاز پنجمین دور مذاکرات تبادل اسرا بین صنعاء و دولت هادی در اردن

چرابایدشکرگزارسال2020باشیم

چرابایدشکرگزارسال2020باشیم