موضوعات داغ: - سازمان بورس - استقلال و پرسپوليس - بازي استقلال و پرسپوليس - جامعه مدرسين - دانشگاه بوستون - كنعاني زادگان - جمهوري اسلامي ايران - بازي استقلال - بازار سرمايه - رييس سازمان - خادمياران رضوي - عاشقان ايراني - ارتباطات همراه اول - شرق و غرب - دوتابعيتي - اقليتهاي مذهبي - سينماي هنر و تجربه - غلامحسين مسعودي ريحان - سرعت اينترنت - كاشت درختان مثمر - مراسم - عماد مغنيه - جنايات رژيم صهيونيستي

مطالب مرتبط:
تاج و دوستان زرنگ تر از نمایندگان مجلس
مجلس نسخه ای برای درمان بیکاری دارد؟
طرح شفافیت آرای نمایندگان در نوبت بررسی صحن مجلس قرار گرفت
رزم حسینی و خاوازی برای توضیح درباره علت گرانی مرغ به مجلس نرفتند
وزرای دولت برای توضیح درباره علت گرانی مرغ به مجلس نرفتند
-73 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 5 آذر 1399 ساعت 20:002020-11-25ورزشي

تاج ودوستان زرنگ ترازنمایندگان مجلس


- سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: پرونده درخواست غرامت مارک ویلموتس، سرمربی سابق و بلژیکی تیم ملی ایران، در حال فراموشی است.

مردی که قریب به شش ماه با فدراسیون فوتبال ایران همکاری کرد، به دلیل پایبندنبودن مسئولان فدراسیون به پرداخت دستمزد این مربی و کادرش، به فیفا شکایت و درخواست غرامت 6.

2 میلیون یورویی کرده است.

مهدی تاج، رییس وقت فدراسیون فوتبال ایران، قرارداد با مارک ویملوتس را تنظیم کرد و از جزییات آن به خوبی آگاهی داشت؛ با این حال، او هر بار که رقم دستمزد سنگین این مربی بلژیکی مطرح شد، آن را شایعه خواند و نجابت ویلموتس را به میان آورد.

اما دست آخر مهدی تاج، به ظاهر، به دلیل مشکلات قلبی از سمتش در فدراسیون فوتبال استعفا داد و امید داشت پیامدهای شکایت ویلموتس از فدراسیون فوتبال دامنش را نگیرد.

با این حال وقتی مارک ویلموتس به صورت رسمی از ایران شکایت کرد، مشخص شد همه شایعاتی که مهدی تاج و دوستانش در فدراسیون فوتبال آن را تکذیب می کردند، درست است و ایران باید 6.

2 میلیون یورو به مارک ویلموتس بدهد.

با وجود این حلقه نزدیک به تاج در فدراسیون فوتبال که بعد از استعفای او زمام امور را به دست گرفته بودند، وعده دادند که ویلموتس قطعا به کاهدان زده و رأی فیفا شکستنی است.

استناد آنها هم به این بود که در قرارداد ذکر کرده اند وقتی طرف قرارداد فسخ کند، ایران باید سه ماه دستمزد یا یک رقم مشخص را به عنوان غرامت بدهد.

مهدی تاج اعتقاد داشت ویلموتس زبان انگلیسی را خوب نمی دانسته و به همین دلیل این بند قراردادش را نادیده گرفته است؛ پس طبیعتا نه تنها فدراسیون نباید غرامتی به ویلموتس بدهد؛ بلکه این مرد بلژیکی باید به فدراسیون پول هم بدهد! این داستان پول دادن ویلموتس به فدراسیون ایران هم موضوع مجزایی است؛ در واقع فدراسیون فوتبال ایران بعد از دلخوری ویلموتس مبنی بر عقب افتادن دستمزدش، از شرکت های زیر مجموعه شستا دو میلیون یورو قرض می گیرد و در بانکی در ترکیه به حساب ویلموتس واریز می کند؛ اما ویلموتس با وجود گرفتن آن رقم قراردادش را با فدراسیون فوتبال ایران فسخ کرد.

مهدی تاج اعتقاد داشت چون ایران باید فقط سه ماه غرامت بدهد، پس ویلموتس از رقم فسخ هم بیشتر پول گرفته و باید بخشی از آن را پس بدهد! اینها همه البته خوش خیالی و خوش بینی یا شاید بهانه ای برای خودتطهیری بود؛ چون چندی بعد فیفا آن بند از قرارداد را که طرف ایرانی خیلی به آن دل بسته بود، غیرشفاف دانست و رأی به پرداخت همه رقم قرارداد سه ساله یعنی 6.

2 میلیون یورو به ویلموتس داد.

این مبلغ با احتساب دو میلیون یورویی که ایران پیش تر به این مرد بلژیکی داده بود، به 8.

2 میلیون یورو می رسد! با روشن شدن ابعاد این پرونده و اهمال مطلق مهدی تاج در بستن قرارداد با ویلموتس، موجی هیجانی بین مسئولان رده بالای ورزش و البته نمایندگان مجلس به راه افتاد تا مسببان این قرارداد ننگین را به سزای اعمالشان برسانند.

دراین بین، پیش دستی قوه قضاییه هم مزید بر علت شد تا این خوش بینی به وجود آید که برای اولین بار در فوتبال قرار است آنهایی که از پول بیت المال هزینه بیخود می کنند، مجازات شوند.

این طور شد که همکاری نهاد های نظارتی و سازمان بازرسی بدون فوت وقت شکل گرفت و در اولین گام هشت نفر را به عنوان مقصر این پرونده جنجالی به دادگاه معرفی کردند.

این هشت نفر، مهدی تاج و البته اعضای هیئت رییسه او بودند که همگی پای قرارداد ویلموتس را امضا کرده یا از آن آگاهی داشتند.

هم زمان با قوه قضاییه، نمایندگان مجلس و دو کمیسیون اصل 90 و اعضای فراکسیون ورزش مجلس نیز دست به کار شدند و با کشاندن وزیر ورزش و اعضای هیئت رییسه فدراسیون فوتبال به مجلس، آنها را بازخواست کردند.

آنها به عنوان منتخبان مردم می خواستند در پرونده مجازات مقصران دستی داشته باشند و به نوعی پاسخ روشنی به مطالبه عمومی بدهند که از آنها می خواستند مقصران این پرونده را به سزای اعمالشان برسانند.

اگرچه شور به راه افتاده خیلی خوب داشت مسیر را طی می کرد؛ ولی ناگهان ورق به سود فدراسیون فوتبال ایران برگشت تا نه تنها نهادهای نظارتی؛ بلکه نمایندگان مجلس هم بیخیال این پرونده شده یا احتمالا چراغ خاموش در این مسیر حرکت کنند.

چه کسی به فیفا خبر داد؟ فدراسیون فوتبال و به ویژه آن هشت نفری که پایشان در پرونده گیر بود، زمانی نفس راحتی کشیدند که فیفا با ارسال نامه ای به ایران، رسما خط و نشان کشید که اگر دادگاهی شدن اعضای هیئت رییسه و دخالت نهادهای بیرونی در فدراسیون فوتبال ادامه داشته باشد، فوتبال ایران را تعلیق می کند.

اینکه فیفا چطور به جزییات این اتفاقات دسترسی پیدا کرده و اصولا چه کسی آنها را مطلع کرده، چندان روشن نیست؛ نهادهای نظارتی می گویند از داخل به فیفا گزارش داده اند و مسئولان فدراسیون فوتبال هم می گویند نقشی در این موضوع نداشته اند! به هرحال با همین برگ موقت، فدراسیون فوتبال توانست بر جو هیجانی به وجود آمده فائق بیاید و جریان را به نفع خودش برگرداند؛ دیگر نه سخنگوی قوه قضاییه در صحبت هایش اشاره ای به بازخواست عاملان این پرونده کرد و نه نمایندگان مجلس، مینی بوسی اعضای فدراسیون فوتبال را به مجلس فراخواندند.

در این بین، با آرام شدن شرایط و سکوت صورت گرفته، نگاه رسانه ها هم رفته رفته از این موضوع دورتر شد تا مسئولان فدراسیون فوتبال به چیزی که می خواستند، برسند.

آنها مثل چند سالی که مهدی تاج ریاست این نهاد را بر عهده داشت، می خواستند همه چیز را پشت درهای بسته پیش ببرند و از رسانه ای شدن آن واهمه داشتند.

تنها اتفاق ناخوشایندی که برای مسئولان فدراسیون فوتبال رخ داده، توقیف بخشی از اموال آنهاست که این موضوع هم ارتباطی با پرونده ویلموتس ندارد.

آن طور که قاضی زاده هاشمی، نماینده مجلس، گفته این توقیف اموال به خاطر شکایت شستا برای زنده کردن بخشی از دو میلیون یورو است که به فدراسیون فوتبال قرض داده است.

شاید مجلسی ها از شنیدن این موضوع چندان خو ششان نیاید؛ ولی واقعیت این است که در این پرونده، فدراسیون فوتبال، به ویژه مهدی تاج و دوستانش، زرنگ تر از نمایندگان مجلس ظاهر شده اند و مسیر را به نفع خودشان تغییر داده اند.

آنها هم زمان خریدند، هم مسیر رسیدگی به پرونده را تغییر دادند و هم با به میان آمدن نامه تهدید آمیز فیفا، تا حدودی خیالشان راحت است که قرار نیست با تصمیمات ضربتی غافلگیر شوند.

شاید نمایندگان مجلس و مسئولان نهادهای نظارتی با چنین توجیهی که قرار است به صورت مخفیانه با عاملان این پرونده برخورد شود تا فیفا حساس تر نشود، خودشان را تسکین دهند؛ ولی واقعیت این است که در افکار عمومی، مهدی تاج و حلقه نزدیکش در فدراسیون فوتبال، در این پرونده، تا به الان برابر آنها به برتری رسیده اند و از رقیب در حال پیشی گرفتن هستند.


کلید واژه ها: فدراسیون فوتبال - فدراسیون فوتبال ایران - فدراسیون - ویلموتس - فوتبال - مارک ویلموتس - فوتبال ایران - مهدی تاج - ایران - شکایت - درخواست - شکایت ویلموتس - دستمزد - مهدی - مربی - مشکلات قلبی - غرامت - مسئولان - فراموشی - ویملوتس - قرارداد - تیم ملی - میلیون - مشکلات - اندیشه - پرونده - سرمربی - استعفا - همکاری - پرداخت

آخرین اخبار سرویس:
لمپارد در مسیر خروج از لندن؟! لسترسیتی 2 - 0 چلسی

نتیجه بازی چلسی و لسترسیتی| صعود روباه ها به صدر جدول لیگ برتر انگلیس

لیگ برتر انگلیس| چلسی دست خالی خانه لسترسیتی را ترک کرد/ «روباه ها» صدرنشین شدند

تداوم تیره روزی های لمپارد در خانه روباه ها؛ لسترسیتی چلسی را برد و به صدر رفت

استخدام مشاور املاک و سرپرست،مبتدی و حرفه ای

لستر 2 0 چلسی، شام آخر فرانک لمپارد؟

لیگ برتر انگلیس/ لسترسیتی باشکست چلسی صدرنشن شد

جام حذفی پرتغال| ناکامی پورتو در مرحله نیمه نهایی در غیاب طارمی

حمایت ابراهیم قاسم پور از حضور فوتبالی ها در انتخابات فدراسیون

خلاصه بازی بایرلورکوزن 2 دورتموند 1

نتیجه بازی پورتو و اسپورتینگ لیسبون| شکست پورتو در غیاب مهدی طارمی

ژوپیلر لیگ بلژیک| شکست شارلوا در خانه اندرلشت

سوپرلیگ ترکیه| پیروزی خانگی ترابزون اسپور / مجید حسینی آسیب دید

بازگشت کاستا به یوونتوس

جام حذفی پرتغال| پورتو در غیاب طارمی از صعود به فینال بازماند

فیلم| خلاصه بازی دورتموند و بایرلورکوزن دیشب سه شنبه 30 دی 99

نتیجه بازی دورتموند و بایرلورکوزن| شکست دورتموند در خانه لورکوزن

روزی که بازیکنان تیم ملی وصیت شان را نوشتند+عکس

شکست سنگین شارلروا در حضور علی قلی زاده و کاوه رضایی

زمان آغاز نقل و انتقالات نیم فصل لیگ برتر اعلام شد

 جشن تولد دانشگر با زد و خورد /از پرسپولیسی ها عذرخواهی می کنم

طرز تهیه خورش نعناع جعفری ؛ خوش عطر و خوشمزه

جام حذفی انگلیس| ساوتهمپتون صعود کرد و حریف آرسنال شد

برایتون برای انتقال قرضی علیرضا جهانبخش آماده شد

خبرورزشی- یک بهمن

هاشمی نسب با مطرح کردن نام تیم خاص شیطنت کرد

روزنامه استقلال- یک بهمن

اظهارات جنجالی نکونام پس از عذرخواهی زاهدی فر از پرسپولیس

شکایت بیرانوند از پرسپولیس به فیفا

حمایت ابراهیم قاسم پور از حضور فوتبالی ها در انتخابات فدراسیون

ژوپیلر لیگ بلژیک| شکست شارلوا در خانه اندرلشت

لسترسیتی در اوج؛ چلسی روی نوار ناکامی

داوری که به خاطر دربی بازیکن پرسپولیس را اخراج نکرد!

وضعیت مصدومیت سیدجلال و کنعانی زادگان

علیرضا بیرانوند از پرسپولیس شکایت کرد؛ پای 5 میلیارد وسط است

داوری که به خاطر دربی بازیکن پرسپولیس را اخراج نکرد!

رحمتی در اندیشه تک رقمی شدن

روزنامه فوتبال اصفهان- یک بهمن

از باخت دقیقه هشتادی دورتموند تا پیروزی هوفنهایم و وولفسبورگ برابر حریفان

برد ترابزون اسپور در غیاب حسینی

روزنامه استقلال جوان| تراکتور اسیر مهاجمان استقلال شد

جام حذفی انگلیس| ساوتهمپتون صعود کرد و حریف آرسنال شد

بیرانوند از پرسپولیس شکایت کرد+جزییات

برایتون برای انتقال قرضی علیرضا جهانبخش آماده شد

پورتو بدون طارمی از صعود به فینال بازماند

دورتموند در خانه بایرلورکوزن زانو زد

قهرمانی استقلال در نیم فصل قابل پیش بینی است

شکست سنگین شارلروا در حضور قلی زاده و رضایی

برتری ارزشمند لورکوزن مقابل دورتموند

گلزنی کریم انصاریفرد در تقابل تراکتور و استقلال

روزنامه فرهیختگان ورزشی- یک بهمن

روزنامه ابرار ورزشی- یک بهمن

بیانیه جنجالی آلومینیوم اراک خطاب به داوران لیگ برتر!/بخوانید

واکنش پیشکسوت استقلال به احتمال قهرمانی شاگردان محمود فکری در لیگ برتر

لیگ برتر فوتبال| شهر خودرو و ذوب آهن محکوم به برد، پیکان در اندیشه صعود

اتفاقی که در تبریز برای شیخ دیاباته افتاد

آخرین وضعیت مصدومیت سیدجلال و کنعانی

عناوین روزنامه های ورزشی 1 بهمن 99/ امید فکری به مثلث برمودا +تصاویر

پاتک شبانه سعید آذری به کمیته داوران: فریدون اصفهانیان به خانه برود و نوه های شان را بزرگ کند!

لالیگا| تساوی خانگی وایادولید و کادیس مقابل رقبا

لیگ برتر انگلیس| وستهام در خانه بر وست برومویچ غلبه کرد

آذری: اوضاع را کنترل نمی کردیم در بازی با پرسپولیس اتفاقات بدتری رخ می داد/ اصفهانیان به خانه برود و نوه هایش را بزرگ کند

نوستالژی| گلزنی کریم انصاری فرد به استقلال+ویدئو

روزنامه ایران ورزشی| مبصر یا تکنسین؟

حمله سینا مریدی به مهدی هاشمی نسب و مدیران فولاد

روزنامه پرسپولیس- یک بهمن

بوندس لیگا| لورکوزن در خانه، دورتموند را مغلوب و به رده دوم صعود کرد

«رضا بهرام» و یک روز پراز عشق و خدا/ عکس

واکنش پیشکسوت استقلال به احتمال قهرمانی شاگردان محمود فکری در لیگ برتر

شکایت مدیریت پیست دربندسر و دیزین از سرمربی تیم ملی بانوان

جشن تولد دانشگر با زد و خورد /پرسپولیس مهاجم بگیرد رمضانی می رود /امید فکری به مثلث برمودا /پیشخوان

بوندس لیگا| پیروزی خانگی مونشن گلادباخ مقابل وردربرمن

اعلام رسمی محرومیت مهدی طارمی

بوندس لیگا| لورکوزن در خانه، دورتموند را مغلوب و به رده دوم صعود کرد

بوندس لیگا| پیروزی خانگی مونشن گلادباخ مقابل وردربرمن

لیگ برتر انگلیس| وستهام در خانه بر وست برومویچ غلبه کرد

لالیگا| تساوی خانگی وایادولید و کادیس مقابل رقبا

لیگ برتر فوتبال| شهر خودرو و ذوب آهن محکوم به برد، پیکان در اندیشه صعود

بیانیه عجیب باشگاه آلومینیوم اراک درباره داوری

روزی که بازیکنان تیم ملی وصیت شان را نوشتند+ تصویر

بیانیه عجیب باشگاه آلومینیوم اراک درباره داوری

ورمزیار: قهرمانی استقلال در نیم فصل قابل پیش بینی است

تصویر خداداد عزیزی در صفحه اینستاگرام اسطوره فوتبال آلمان+ تصویر

برتری قاطعانه بنفیکا با گلزنی طیبی

آغاز آقا معلم با نساجی/ ذوب آهن بازهم نمی برد؟

برتری قاطعانه بنفیکا با گلزنی طیبی

وضعیت مصدومیت سیدجلال و کنعانی زادگان

جشن تولد دانشگر با زد و خورد /پرسپولیس مهاجم بگیرد رمضانی می رود /امید فکری به مثلث برمودا /پیشخوان

شکایت بیرانوند از پرسپولیس به فیفا

نمی دانم ورزشکار می مانم یا نه/ امیدوارم در مربیگری مفید باشم

اتفاقی که در تبریز برای شیخ دیاباته افتاد

«رضا بهرام» و یک روز پراز عشق و خدا/ عکس

روزی که بازیکنان تیم ملی وصیت شان را نوشتند+عکس

تصویر خداداد عزیزی در صفحه اینستاگرام اسطوره فوتبال آلمان+عکس

وضعیت مصدومیت مدافعان میانی پرسپولیس مشخص شد

برتری ارزشمند لورکوزن مقابل دورتموند

تصویر خداداد عزیزی در صفحه اینستاگرام اسطوره فوتبال آلمان

تصویر خداداد عزیزی در صفحه اینستاگرام اسطوره فوتبال آلمان+عکس

شکایت مدیریت پیست دربندسر و دیزین از سرمربی تیم ملی بانوان

بیرانوند از پرسپولیس شکایت کرد

تاج ودوستان زرنگ ترازنمایندگان مجلس

تاج ودوستان زرنگ ترازنمایندگان مجلس