مطالب مرتبط:
مرد سال زادگاه گلف کشور مشخص شد
تحویل کلبجر پس از 27 سال به جمهوری آذربایجان
بهترین بازیکن سال فیفا چه کسی می شود+اسامی
تورم چندبرابریِ قیمت پرتقال در یک سال
پس لرزه های عکس جنجالی میرحسین موسوی و ترامپ /کواکبیان: حصر دیگر بس است؛ 10 سال شد
-109 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 5 آذر 1399 ساعت 19:552020-11-25سياسي

16 سال حبس برای سوزاندن یک پرچم


سؤالی که با مشاهده این نمونه برخورد ها بانقض به اصطلاح آزادی بیان مطرح می شود، این است که چرا کشور های غربی در چارچوب مأموریت ادعایی خود در حفاظت از آزادی بیان، - : سؤالی که با مشاهده این نمونه برخورد ها با نقض به اصطلاح آزادی بیان مطرح می شود، این است که چرا کشور های غربی در چارچوب مأموریت ادعایی خود در حفاظت از آزادی بیان، تاکنون کسی را به جرم توهین به پیامبر گرانقدر اسلام (ص)، آتش زدن قرآن، هتک حرمت مساجد و قتل و آزار مسلمانان دستگیر نکرده و به دادگاه نکشانده اند؟ کشور های غربی در مورد آزادی بیان دروغ های زیادی بافته اند.

یکی از موارد همین دروغ آزادی بیان را که در زرورق پیچیده اند، در ماجرای محکومیت یک مرد امریکایی اهل ایالت آیووا می توان دید.

این فرد به دلیل آتش زدن پرچم همجنسگرایان به 16 سال زندان محکوم شد.

طنز ماجرا این جاست که توجیه قاضی دادگاه ایالتی در صدور این حکم، نفرت پراکنی و عدم پیروی از آزادی بیان بود! از جمله مصادیق مهم آزادی بیان را در شبکه های اجتماعی غربی هم می توان به وفور دید.

اقدام جدید شبکه اجتماعی اینستاگرام در مسدود کردن صفحه فرانسوی زبان مقام معظم رهبری در این رسانه را می توان مصداق بارزی از یک بام و دو هوای آزادی بیان به سبک غربی دانست.

علت این اقدام اینستاگرام، انتشار پستی در صفحه مذکور با درخواست از جوانان فرانسوی مبنی بر پرسش از مکرون در مورد آزادی بیان بود.

حق و حقوق کفرگویی آزادی بیان، عبارتی که در هفته های اخیر به کرات در توجیه اقدامات اسلام هراسانه و اسلام ستیزانه غرب و به ویژه فرانسه شنیده می شود، ایده ای موهوم در این گستره جغرافیایی و فلسفی است که به عنوان ابزاری برای به سکوت واداشتن دیگری ، مورد استفاده قرار می گیرد.

پس از انتشار تصویری موهن از پیامبر اسلام در نشریه هتاک شارلی ابدو برای دومین بار پس از سال 2015، فرانسه و دیگر کشور های غربی از این اقدام به عنوان نمایشی آشکار از آزادی بیان در کشور های غربی یاد و حمایت کردند.

امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه، در واکنش به ماجرای مذکور، به رغم وجود مفاد قانونی مبنی بر غیرقانونی بودن نفرت پراکنی و در نظر گرفتن مجازات برای تحریک یا چشم پوشی از تروریسم در فرانسه، ضمن اجتناب از محکومیت اقدام نشریه شارلی ابدو، مدعی آزادی بیان و حتی حق کفرگویی در این کشور شد.

این اظهارنظر در ادامه با حمایت شماری دیگر از کشور های غربی دنبال شد.

اما آنچه در میان این ادعا های پرطمطراق، به صورت عمد مورد غفلت واقع شد، محکومیت توهین به اعتقادات ادیان و اقوام بر اساس اسناد بین المللی است؛ اسنادی که غرب همواره با تأکید بر تصویب آن تلاش دارد تا چهره ای پیشگام در رعایت حقوق به ویژه حقوق بشر از خود ارائه کند.

پرچم همجنسگرایان در کلیسا! یکی از موارد مهم ناقض ادعا های فریبنده غرب در مورد آزادی بیان را می توان در ماجرای محکومیت یک مرد امریکایی اهل ایالت آیووا دید که به دلیل آتش زدن پرچم همجنسگرایان به 16 سال زندان محکوم شد.

طنز ماجرا این جاست که توجیه دادگاه در صدور این حکم، نفرت پراکنی و عدم پیروی از آزادی بیان بود! آدولفو مارتینز از ایالت آیووای امریکا در ماه گذشته میلادی در شهر آمِس به اتهام جرایم نفرت محور و همچنین آزاد و اذیت و استفاده بی ملاحظه از آتش! محکوم شد.

به گفته پلیس، این شخص به کلیسای متحد مسیح در شهر آمس نزدیک شده، پرچم را از کلیسا برداشته و سپس آن را مقابل یک استریپ کلاب مردانه به آتش کشیده است.

پلیس گفت مارتینز پذیرفت که پرچم را از کلیسا دزدیده و سپس آتش زده است.

وی از ماده آتش زا و فندک معمولی استفاده کرده است.

اراجیف گویی دادستان امریکایی اتهام جرائم نفرت محور از سوی جسیکا رینالدز ، دادستان استوری کانتی به اتهامات مارتینز اضافه شد.

دادستان گفت دلیل انتخاب مکان وقوع جرم، ضدیت با گرایش های جنسی و همچنین کارکرد آن مکان بوده است.

این فرد به جرم جنایت نفرت محور! و ایجاد حریق عمدی به 15 سال زندان و به دلیل استفاده بی ملاحظه از آتش به یک سال زندان محکوم شد.

وی باید 30 روز را نیز به جرم آزار و اذیت در حبس بگذراند.

دادستان شهر استوری کانتی به روزنامه یو اس ای تودی گفت مارتینز نخستین فرد در این بخش است که به دلیل جرایم نفرت محور محکوم شده است.

به آتش کشیدن پرچم دگرباشان تنها چند هفته پیش از پنجاهمین سالگرد شورش استون وال روی داد؛ شورشی که به عنوان نقطه آغاز جنبش دگرباشان در ایالات متحده شناخته می شود.

البته این مورد تنها اقدام غرب بر اساس استاندارد های دوگانه در مورد آزادی بیان نیست.

یکی از شناخته شده ترین نمونه های اخیر در این زمینه، حمله سازماندهی شده و خشونت بار پلیس فرانسه به خبرنگاران، عکاسان و روزنامه نگارانی است که اخبار و تحولات مربوط به اعتراض های ضد دولتی این کشور موسوم به جلیقه زردها را پوشش می دادند.

انفعال و سکوت در برابر جنایت سربرنیتسا از این دست تناقض گویی ها در غرب به کرات پیدا می شود؛ برخورد به اصطلاح مدافعان آزادی بیان با جولیان آسانژ ، بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس ، برکناری کاریکاتوریست شارلی ابدو به دلیل انتشار مطلبی طنزگونه در مورد پسر نیکولا سارکوزی ، نخست وزیر وقت فرانسه در سال 2009، انفعال و سکوت در برابر جنایت سربرنیتسا ، مسدود کردن شبکه های اجتماعی خبرگزاری های ایرانی و.

تنها گوشه ای از رویکرد دوگانه غرب در مورد آزادی بیان است.

سؤالی که با مشاهده این نمونه برخورد ها با نقض به اصطلاح آزادی بیان مطرح می شود، این است که چرا کشور های غربی در چارچوب مأموریت ادعایی خود در حفاظت از آزادی بیان، تاکنون کسی را به جرم توهین به پیامبر گرانقدر اسلام (ص)، آتش زدن قرآن، هتک حرمت مساجد و قتل و آزار مسلمانان دستگیر نکرده و به دادگاه نکشانده اند؟ دبیر ستاد حقوق بشر کشور هم به تازگی در نامه ای خطاب به دبیر کل سازمان ملل، از عملکرد دوگانه حقوق بشری کشور های اروپایی علیه ایران، انتقاد کرد.

علی باقری کنی دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، در نامه ای خطاب به آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل، ضمن انتقاد از عملکرد دوگانه حقوق بشری کشور های اروپایی علیه ایران، اظهار داشت: برخورد سیاست زده، غیرمنصفانه، ناعادلانه، تبعیض آمیز و غیرحرفه ای دولت های غربی با مفاهیم و مسائل حقوق بشری، نه تن ها هیچ گره ای را از مشکلات باز نمی کند، بلکه حقوق بشر را به ابزاری برای پیشبرد اهداف نامشروع قدرت های بزرگ تبدیل می کند.

بزرگ ترین ناقضان حقوق مردم ایران وی با اشاره به تلاش برخی دولت های مدعی حقوق بشر غربی برای تصویب قطعنامه حقوق بشری در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل علیه کشورمان، تصریح کرد: قطعنامه ای که قرار است در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شود، مبتنی بر واقعیت های حقوق بشری ایران نیست.

کانادا که بانی قطعنامه حقوق بشری علیه ملت ایران است به طور سیستماتیک ناقض حقوق بشر است چراکه صاحبان اصلی این سرزمین را از حقوق اولیه و بدیهی خود محروم کرده و مهاجران اروپایی را بر آن ها مسلط کرده است.

دبیر ستاد حقوق بشر یادآور شد: امریکا، فرانسه، آلمان، انگلیس، کانادا و سوئد که بیشترین هجمه های حقوق بشری را در سطح بین المللی علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته اند، با وضع یا اجرای تحریم های ظالمانه، غیرقانونی و جنایت بار، بزرگ ترین ناقضان حقوق مردم ایران و همچنین ملت های منطقه هستند.

بی توجهی دبیر کل سازمان ملل نسبت به نقض حقوق ملت ایران به واسطه تحریم های رژیم امریکا که از سوی دولت های غربی اجرا می شود و نیز آثار و پیامد های آن بر وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم ایران هیچ منطقی ندارد.

آبروی سازمان ملل دستخوش مقاصد سیاسی وی در ادامه تأکید کرد: بی طرفی، استقلال، انصاف و عدالت اقتضا می کند که گزارش جنابعالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در کنار ذکر ادعا ها و اتهام های گروه های تروریستی و معاند ملت ایران، نگاهی نیز به واقعیت های حقوق بشری ایران داشته باشد و تدابیر و اقدام های زمینه ساز یا منتهی به صیانت از حقوق بشر و نیز تعبیه و ایجاد سازوکار ها و ساختار های ارتقابخش وضعیت حقوق بشر را ارائه دهد، اما در کمال تأسف و تعجب گزارش نهایی به طور کامل چشم خود را روی واقعیت های حقوق بشری ایران می بندد.

دبیر ستاد حقوق بشر در نهایت ضمن اعلام آمادگی برای همکاری حقوق بشری با سازمان ملل به دور از هرگونه سیاست زدگی، تصریح کرد: انتظار می رود که جنابعالی به عنوان عالی ترین مقام سازمان ملل متحد، تدابیر و اقدام های لازم در خصوص اصلاح و بازنگری فرآیند مخرّب و غیرسازنده و سیاست زده برخورد با مقوله حقوق بشر را به عمل آورید تا بیش از این حیثیت و آبروی بزرگ ترین سازمان بین المللی دستخوش اهداف و مقاصد سیاسی چند قدرت زیاده خواه و خودبرتربین قرار نگیرد.

گفتنی است با وجود اینکه در پیش نویس گزارش دبیرکل، موضوع تأثیر تحریم های رژیم امریکا و دولت های غربی بر وضعیت معیشتی مردم ایران و مبارزه با بیماری کرونا آمده بود ولی متأسفانه در گزارش نهایی حذف شده که مورد تعجب و تأسف کارشناسان منصف قرار گرفته است.


کلید واژه ها: آزادی بیان - آزادی - بیان - آتش زدن - کشور - دادگاه - غربی - برخورد - همجنسگرایان - محکوم - نمونه - حفاظت - ماجرا - مسلمانان - امریکایی - پرچم - دروغ - هتک حرمت - سوزاندن - محکومیت - پیامبر - دستگیر - یکی از - آیووا - مساجد - اسلام - توهین - زندان - قاضی - نفرت

آخرین اخبار سرویس:
راه یابی ‏63 اثر به مرحله نهایی داوری/بین رشته ای بودن سبب رشد شد

بیش از 11 هزار نفر در آزمون دستیاری پزشکی ثبت نام کردند

ترک فعل بانک مرکزی و بانک های عامل را تحت نظر داریم

وزیر بهداشت: سفر به شمال را ممنوع کنید

اینفوگرافیک ابتکارات فرماندهان جوان در دفاع مقدس

ترک فعل بانک مرکزی و بانک های عامل را تحت نظر داریم

واکنش واعظی به تحریم های جدید آمریکا علیه کشورمان

ایران نایب رییس کمیته بررسی عضویت وابسته UNWTO شد

اجرای ویژه برنامه «لشکر فرشتگان» در زنجان

دستاورد بزرگ سپاه در هدف گیری ناوها با موشک بالستیک

دستاورد طرح شهید سلیمانی در شاهرود/ کاهش 85 درصدی مراجعات به مراکز درمانی

برگزاری کارگاه طراحی پوستر برای طلاب لرستانی

فتوتیتر | کل بودجه شبکه قرآن، یک سوم بودجه برنامه یک شبکه دیگر است

واعظی: دولت ترامپ در آخرین روز ها هم ضدیت با ایرانیان را کنار نمی گذارد

بذرپاش: ارتش و سپاه ثابت کردند ⁧‫ما می توانیم‬⁩

گلایه از محرومیت شرکت های واسط و فناور از عنوان دانش بنیانی

«ام الائمه» از شبکه الکوثر پخش می شود

 پاسخ گویی حوزه علمیه به نیازها، تحول جامع و همه جانبه می خواهد

دهمین فراخوان انتخاب رساله های برتر در زمینه الگوی اسلامی پیشرفت

ایزدی: 6 سال است نگاه در کشور معطل غرب است / نتیجه. افزایش تحریم و کاهش فروش نفت شده

پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار ایلام به کنگره ملی عقیق و ارغوان

اگر کاری ازتان ساخته نیست، اینجا جمع شدید چکار کنید؟

حل مشکل تامین آب عشایر خراسان شمالی در مناطق قشلاقی تا دهه فجر

چرا واتس آپ آری، تلگرام خیر؟

علت استعفای شهردار پایتخت گل ایران چه بود؟

استخدام کارگر خدمات -آبدارچی در نویان نگین پارسیان در تهران

ترکیب کار حرفه ای

به متخصصان ایرانی در تولید واکسن کرونا اطمینان کامل دارم

افتتاح 2 پروژه در دانشکده کشاورزی شیراز

راه اندازی فاز نخست پالایشگاه نفت خام فوق سنگین قشم/ 60 درصد از تجهیزات ساخت داخل است

تامین مالی طرح نگهداشت تولید با فروش 5 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت

مجلس به دنبال رفع ایرادات مصوبه اسناد رسمی/ تثبیت مالکیت و کاهش آمار پرونده های قضایی با اجرای کاداستر

متهم کردن گردشگری به گسترش فساد عادلانه نیست

صیانت از مخازن نفت و گاز، راهکار کاهش وابستگی به نفت است

وضعیت کرونایی شهرهای استان و دلیل پلمب نمایشگاه کرمان اعلام شد

استخدام سالن کار با مزایا در کافه رستوران دنجا در تهران

منطقه سبزوار برای تأمین سوخت زمستانی آماده است

دستورالعمل ارزیابی، تقویت و اتقان آراء قضایی ابلاغ شد

ترکیه از برگزاری انتخابات در فلسطین استقبال کرد

ایجاد ظرفیت های تازه صادرات، انتقال و دریافت پول نفت در شرایط تحریم

توزیع بسته های حمایت معیشتی در حاشیه شهر مشهد

مستند پرتره اولین بانوی مجتهد جهان اسلام پخش می شود

در لایو گوشی دختر بهاره رهنما را دزدیدند! + ویدیو

رییس بنیاد فرهیختگان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد

توزیع غذای گرم در بین نیازمندان سردشت

وداع مدافعان سلامت فارس با شهید گمنام

5 شهر لرستان در وضعیت آبی/ پرهیز از عادی انگاری کرونا

همایش بزرگ سادات کرمانشاهی برگزار می شود

شهری با کربن صفر در عربستان ساخته می شود

پایان سلطه دلار با ساماندهی کشورهای تحریم شده

دریچه ای به شناخت فاطمه زهرا(س)

تحریم های اخیر آمریکا کارکردی جز نمایش ندارد

سقوط «ادبیاتِ سیاسی» در پارلمان یازدهم

هر چه حوزه های علمیه تقویت شوند، جامعه اسلامی بیمه خواهد شد

نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی: حوزه کمک به نیازمندان و فقرزدایی تقویت شود

امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه ادیان و مذاهب و انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه

برنامه رادیویی «چهلستون»؛ گفتمان ساز حوزه سواد مالی در کشور

لزوم تشکیل کارگروه مشترک امنیتی بین دو کشور

لزوم حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم و چهارم در پساکرونا

نبوی: تصویب پالرمو و CFT مزایایی برای ما نخواهد داشت/ چرایی مسکوت ماندن FATF در مجمع

روحانی:راهپیمایی 22 بهمن امسال نمادین خواهد بود/ فاز اول واکسیناسیون کرونا تا آخر امسال اجرا می شود

برگزاری آیین سوگواری یاس نبوی در امامزادگان اصفهان به صورت مجازی

چرا پروژه «اسکای مال» بدون مجوز گودبرداری شد؟/ مسوولان شفاف پاسخ دهند

احداث مراکز فرهنگی جدید در دانمارک

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: حضور در مدارس اجباری نیست

مخالفت سازمان هواپیمایی با اخذ عوارض مضاعف شهرداری ها از ایرلاین ها

رییس شورای قانونگذاری فلسطین: خواهان انتخابات شفاف و عدم دخالت رژیم اشغالگر هستیم

روحانی:راهپیمایی 22 بهمن امسال نمادین خواهد بود/ فاز اول واکسیناسیون کرونا تا آخر امسال اجرا می شود

ممنوعیت هر نوع تجمعی در ایام فاطمیه در تهران

جهش ویروس در مرگ و میر کرونا موثر بوده است/ هشدار برای ورود 30 هزار مسافر به قشم/ احتمال مرگ 10 هزار نفر در صورت ورود به موج چهارم در بهمن

بررسی چالش ها و مسائل مربوط به لندفیل شهرداری جیرفت با ورود دستگاه قضایی

انتقاد رییس سازمان بازرسی کل کشور از بانک ها / چرا مصوبات بانک مرکزی را اجرا نمی کنید؟

کتاب کردستان و انقلاب اسلامی تدوین شود

جزییات تایید نشده از طرح غربی ها برای چگونگی ایجاد دولت آینده در افغانستان

آغاز تزریق واکسن ایرانی کرونا به گروه چهارم از 30 دی ماه

حضرت زهرا(س) مصداق شب قدر است

آزادی زندانیان حجاب از زندان های جمهوری آذربایجان

اعلام فراخوان مسابقه خطبه فدکیه

واکنش مدیرعامل فولاد به تصویب طرح تحقیق و تفحص از فولاد در مجلس: استقبال می کنیم

83 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد مازندران

فروشنده خانم مجرب

همه تلاش ها برای خرید واکسن کرونا انجام می شود

استخدام رستوران

استخدام منشی به صورت پاره وقت و تمام وقت

استخدام برشکار و سردوزکار و میاند وزکار

استخدام شرکت معتبر

استخدام کارشناس الکترونیک آقا در تعاونی یارنیکان صالح در تهران

مجلس افغانستان بار دیگر طرح بودجه 1400 را رد کرد

دستورالعمل اتقان آرای قضایی ابلاغ شد

مشاور امنیت ملی افغانستان به ولایت بلخ سفر کرد

تصاویری از آخرین دیدار سردار سلیمانی با سید حسن نصرالله

اعلام فراخوان دهمین جشنواره حدیث آجا

کدام فناوری ایلان ماسک را ثروتمندترین فرد جهان کرد؟

وضعیت آبی کرونایی در لرستان به منزله عادی انگاشتن شرایط نیست

ناکارآمدسازی نقاط قوت دشمن تمرین شد/ موشک ابزار تولید قدرت است

هویت یک شهید گمنام در ملایر شناسایی شد

انتخاب ایران به عنوان نایب رییس کمیته بررسی عضویت وابسته سازمان جهانی گردشگری

ببینید | آخرین خبرها از کاخ سفید

 استاندار تهران: هر نوع تجمعی در ایام فاطمیه در تهران ممنوع است

خسارت وسایل آسیب دیده از قطعی برق را چگونه بگیریم؟

16 سال حبس برای سوزاندن یک پرچم

16 سال حبس برای سوزاندن یک پرچم