مطالب مرتبط:
رحمتی: اهداف و برنامه ما در شهرخودرو بلندمدت است
پیشنهاد نامگذاری یک خیابان ساری به نام امام جمعه سابق
برنامه «شفیعه» از رادیو معارف پخش می شود
برنامه بازی های هفته یازدهم لیگ برتر والیبال | فینال بالای جدول در خانه والیبال
استخدام کارشناس برنامه ریزی در البرز
-207 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 5 آذر 1399 ساعت 17:102020-11-25اجتماعي

ساماندهی خیابان امام دریک برنامه بلندمدت


قزوین- سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری قزوین از اجرای طرح ساماندهی خیابان امام خمینی قزوین در یک برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت خبر داد - ترابر نیوز: تین نیوز سیدمرتضی نصری : شیما زرآبادی پور در گفت وگو با تین نیوز، با اشاره به عملکرد شهرداری قزوین در حوزه ترافیک شهری اظهار کرد: امروزه معضل ترافیک درشهرهای بزرگ برای شهروندان به سبب ایجاد انواع آلودگی های صوتی وتنفسی باعث بروزمشکلات عدیده ای شده است.

وی با بیان اینکه شاید تمرکز بسیاری از مراکز خدمت رسان در هسته مرکزی و خیابان های اصلی شهرها یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد ترافیک باشد، خاطرنشان کرد: افزایش تعداد وسائط نقلیه و نیاز ضروری تردد درزندگی های امروزه نیز مزید برعلت شده است تا با افزایش حجم ترافیک معابر روبه رو شویم سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری قزوین گفت: در شهر قزوین نیز مسأله ترافیک به علت تراکم وجود ابنیه تاریخی، مذهبی، مراکز درمانی و خدماتی و استقرار بازار در مرکز شهر چالش برانگیز بوده، اما رفع این مشکل سالهاست که به دغدغه مدیران بدل شده تا جایی که با برنامه ریزی شهرداری قزوین و تدوین طرح جامع ترافیک، در مسیر کاهش بار ترافیکی در شهر قزوین گام برداشته شده است.

زرآبادی پور درباره اقدامات صورت گرفته در کاهش بار ترافیک افزود: هم اکنون در شهر قزوین محورهای خیام، آیت الله مدرس، فردوسی، عدل، میدان آزادی، نادری، شهدا، سعدی و امام خمینی(ره) با بیشترین حجم ترافیک روبه روست، ضمن اینکه در مواقع ظهرگاه بلواراسدآبادی نیز به محورهای یاد شده افزوده می شود و محور آیت الله خامنه ای نیزگاه ترافیک زیادی دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه ساعت اوج ترافیک شامل سه دسته صبحگاهی، ظهرگاهی وعصرگاهی است اضافه کرد: ساعت اوج صبحگاهی 7:30 تا 8:30 و ظهرگاهی 11:30 تا 13:30 است، اما از آنجا که ساعت اوج ترافیک عصرگاهی حتی درهرماه می تواند تغییرکند، اگر بخواهیم میانگین ماه های هر فصل را اعلام کنیم، ساعت اوج ترافیک عصرگاهی دربهار 18 تا 20، تابستان 19 تا 21، پاییز 16 تا 18 وزمستان 17 تا 19 است.

زرآبادی پور بیان کرد: در هسته مرکزی شهر از آنجا که این منطقه دربرگیرنده بافت سنتی و تاریخی است، سیاست کلی و البته بهترین راهکار برای گشایش گره های ترافیکی آن به ویژه در ساعات اوج ترافیک، گسترش حمل ونقل عمومی دردستور کار قرار دارد که این امر در ابعاد نرم افزاری و سخت افزاری حائز اهمیت است و مورد پیگیری قرارمی گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که چه اقدامات سخت افزاری برای کنترل ترافیک در سطح شهر قزوین اندیشیده شده است، تصریح کرد: در مباحث سخت افزاری و فیزیکی اقداماتی از جمله اصلاح هندسی، تنظیم زمانبندی چراغ های راهنمایی، کنترل حمل ونقل عمومی، ایجاد مسیرهای دوچرخه، نصب علائم عمودی وافقی وزیرساخت های مناسب به وسیله شهرداری به انجام رسیده است.

سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری قزوین ادامه داد: با وجود رعایت و ایجاد تمام زیرساخت های مربوطه، به دلایلی مانند کاهش شدید ظرفیت معابر مرکزی، عدم اعمال قانون، اشغال ایستگاه های ناوگان حمل ونقل عمومی به وسیله خودروهای شخصی و همچنین انسداد برخی مسیرهای دوچرخه به وسیله دستفروشان و مغازه داران شاهد بی نظمی و پس زدگی درساعات اوج ترافیک هستیم که با توجه به ایجاد زیرساخت های لازم، انتظام بخشی توسط پلیس راهنمایی و رانندگی می تواند بسیار راهگشا باشد.

زرآبادی پور اظهار کرد: در مباحث ترافیکی باید بحث روانی ناشی از ترافیک را جدی گرفت به تشویق و ترغیب شهروندان به خودداری ازاستفاده ازخودروی شخصی به ویژه تک سرنشین تاکید کرد وهمچنین استفاده ازحمل و نقل عمومی تاکسی و اتوبوس را مهمترین راه های کاهش بار ترافیکی در مرکز شهرعنوان کرد.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت استفاده از دوچرخه و توسعه این فرهنگ در کاهش بار ترافیکی نیز خاطرنشان کرد: ازآنجا که ازگ ذشته های دور بسیاری از کسبه بازار با استفاده از دوچرخه در محل کسب خود در خیابان امام خمینی(ره) و بازار سنتی قزوین حضورمی یافتند، بستر توسعه فرهنگ استفاده از دوچرخه برای امور آن، توسعه این فرهنگ می تواند در کاهش بار ترافیکی مرکز شهراثرگذارباشد.

تدوین برنامه های بلندمدت، میان مدت ، کوتاه مدت سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری قزوین با اشاره به اهمیت و ضرورت ساماندهی ترافیک خیابان امام خمینی گفت: طرح ساماندهی خیابان امام خمینی(ره) یکی از طرح های ترافیکی مرکزشهراست که با درنظرگرفتن مباحث میراثی و واحدهای تجاری آن اجرایی می شود و برای آن برنامه های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت درنظرگرفته شده است.

زرآبادی پور افزود: درطرح بلندمدت علاقه به اجرای برنامه هایی مانند احداث تراموا، پیاده راه و طرح ترافیک محدوده تاریخی داریم که درمیان مدت می توان طرح ترافیک ساعتی و خط ویژه شرقی غربی را در آن اجرا کرد و در کوتاه مدت نیز مناسب سازی پیاده روها و افزایش جذابیت پیاده روی از برنامه هایی است که اجرای آن می تواند مفید باشد.

وی با بیان اینکه راهبرد معاونت حمل و نقل و ترافیک برای ساماندهی ترافیک، توسعه متوازن بخش سخت افزاری و نرم افزاری است تصریح کرد: برای ساماندهی ترافیک، توسعه متوازن در بخش سخت افزاری نظیر ایجاد، ساماندهی و ایمن سازی معابرو ناوگان ها و در بخش نرم افزاری همچون توسعه فرهنگ ترافیک است.

زرآبادی پور گفت: در این راستا توسعه حمل ونقل عمومی و گسترش فرهنگ استفاده از دوچرخه به عنوان دو سیاست اصلی مدنظر قراردارد.

وی بیان کرد: توسعه و تجهیز پایانه های مسافربری، هدایت تاکسی های کرایه از دروازه های شهر به سمت پایانه ها، هوشمندسازی چراغ های راهنمایی، تجهیز مرکز کنترل ترافیک و بهبود وضعیت حمل ونقل عمومی از اقدامات مهم این معاونت در راستای ساماندهی ترافیک بوده و اقدامات سخت افزاری لازم دراین زمینه در کنار تلاش برای فرهنگ سازی ترافیک انجام شده است اما واقعیت این است که با وجود تمام این اقدامات، تا زمانی که رعایت قوانین از سوی شهروندان و همچنین اعمال قانون برای متخلفان صورت نگیرد، مشکل ترافیک همچنان پابرجاست.

سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری قزوین با بیان اینکه در هسته مرکزی شهر دچار بیشترین مشکلات ترافیکی هستیم، اظهار کرد: قرار داشتن مراکز تجاری همچون بازار بزرگ و بافت تاریخی و سنتی در کنارعرض کم معابر و افزایش روزافزون تعداد خودروها مزید برعلت شده است که به منظور حل این معضلات برنامه های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت دردستورکار قرار دارد و برنامه های ترافیکی کارشناسی شده مد نظر است.

زرآبادی پور با بیان اینکه دروازه های ورودی شهر به دلیل عدم همکاری با نهادهای مربوطه درزمینه ساماندهی وسایل نقلیه کرایه ای شهرهای اطراف دارای مشکلات ترافیکی هستند، گفت: وسایل نقلیه کرایه ای باید درپایانه های مربوطه فعالیت کنند که تقاطع 22 بهمن از جمله آنها است و در مجموع در ساماندهی نقاط دارای مشکلات ترافیکی از جمله موارد یاد شده همکاری بیش از پیش پلیس مورد انتظار است.

وی در پایان تصریح کرد: مشکل ترافیک تنها با اقدامات شهرداری یا پلیس حل نمی شود، بلکه نیازمند مشارکت همه دستگاه هاست تا با فرهنگ سازی و تشویق شهروندان به استفاده درست از وسایل نقلیه به ویژه استفاده از دوچرخه و وسائط نقلیه همگانی مانند اتوبوس و تاکسی، عدم استفاده از ماشین های تک سرنشین و عدم پارک در معابر اصلی و خیابان های کم عرض شهر، گره های ترافیکی رفع شده و ریه های شهر هوای تازه ای به خود گرفته و نفسی تازه کند.


کلید واژه ها: ترافیک - شهرداری قزوین - قزوین - شهرداری - خیابان - ساماندهی - خیابان امام خمینی - حمل و نقل - معاونت - سرپرست - برنامه - افزایش - نیوز - ترافیک شهری - وسائط نقلیه - امام خمینی - شهر قزوین - سیدمرتضی - شهروندان - امام - زرآبادی - گفت وگو - آلودگی - عملکرد - یکی از - ضروری - خمینی - تمرکز - تراکم - مرکزی

آخرین اخبار سرویس:
گزارشی از ابتلا به کرونا در مدارس طی این چند روز نداشته ایم/درخواست صدور مجوز استخدامی جدید

سهره گلو سیاه، عضو جدید خانواده پرندگان خراسان رضوی

شناسایی 953 تبعه خارجی غیرمجاز در قزوین

ترخیص موتورسیکلت های توقیفی در خوزستان

بازگشت آلاینده ها به البرز

بازگشایی راه دسترسی 35 خانوار در محاصره برف

مسیر های برف گیر اندیکا بازگشایی شد

سفر به قشم از لنج تا اسطوره

آیا با وجود مخالفت های پلیس راهور ممنوعیت تردد شبانه ادامه خواهد داشت؟

نگرانی از تغییر الگوی سفر در ایران در اوج کرونا | سردار هادیانفر: نگران سفرهای نوروزی هستیم

وضعیت آب و هوا در 5 بهمن ماه

نگران سفرهای نوروزی هستیم

آذربایجان غربی گرم تر می شود

میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در ناوگان حمل و نقل عمومی

افزایش 4 تا 12 درجه ای دمای هوای کشور

آقای حاجی میرزایی! کاش به اهواز نمی آمدید!

مهلت دریافت معاینه فنی رایگان تاکسی ها پایتخت تمدید شد

نمکی: دروغ انگلیسی ها درباره سرایت ویروس کرونا اثبات شد/محدودیت ها سخت تر می شود

گندم زار ها سیراب شدند

دانش آموزان گیلان به جشنواره پویش سپاس از مدافعان سلامت دعوت شدند

حمایت از حیوانات در زمستان به سبک مردم مهربان رشت/ تصاویر

اهدای 50 دستگاه ویلچر به کودکان معلول نیازمند

جاذبه های گردشگری که به زودی غرق می شوند!

آغاز کلاس های قرآن در مؤسسه «رضوان الصالحین» در سنندج

خبرهای خوب از جاده های ارتباطی دنا در دیدار مدیرکل راه و فرماندار

بهزیستی قزوین افراد بی خانمان را ساماندهی می کند

70درصد فضای مورد استفاده در طرح کارت پارک رایگان است

کیفیت هوای تهران قابل قبول است

واحد تولید آجر نسوز با نصب سیستم فیلتراسیون رفع آلایندگی شد

بانوی زنجانی و اهداء سه باب مغازه برای حرمسازی

پروتکل های بهداشتی بدون تنش اجرا شد

شهادت یک جانباز دوران دفاع مقدس

هوای مشهد ناسالم برای گروه های حساس، تا پایان هفته

جوی آرام و پایدار تا اواسط هفته در لرستان

بیمه کارگران ساختمانی چشم انتظار قانونِ قوی

پاسخگویی مدیرکل تعاون روستایی فارس در سامانه سامد

تخریب فنداسیون مصلای اهل سنت ایرانشهر به دلیل نداشتن تاییدیه از اوقاف

گنبد سرخ مراغه، با معماری به سبک رازی

چهره برفی سد« لفور»

جزییات اجرای TOD در کنار 7 ایستگاه مترو تهران | اجرا از میدان هفت تیر آغاز می شود

هدیه بانک سرمایه به دانش آموزان مناطق محروم سیستان و بلوچستان

بازگشایی راه دسترسی 35 خانوار در محاصره ی برف

هوا گرم می شود

انسداد جاده کندوان تا ساعت 17 امروز/ ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج و جاده شهریار-تهران

کهن ترین بنای تاریخی شهر سمنان

تجهیز 48 استخر پرورش ماهی در زهک

راهبران آموزشی به دانش آموزان مناطق محروم کمک می کنند

برقراری هوای ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد پایتخت

افزایش آلاینگی هوای قم از فردا

عدم مشاهده آنفلوآنزا و کرونا در حیات وحش همدان

تلاش راهداران برای بازگشایی محور پوشیده از برف تبریز-بستان آباد

این قانون تهران را از آلودگی هوا نجات می دهد+فیلم

افزایش 4 تا 12 درجه ای دمای هوا در کشور/ ورود سامانه بارشی جدید از پنچشنبه

استخدام کارمند خانم کار با اتوکد

تمدید مهلت دریافت معاینه فنی رایگان تاکسی های پایتخت

دید افقی در جاده های جنوب کرمان به 10 متر رسید

آخرین وضعیت جاده ها/ ممنوعیت تردد در محور چالوس از ساعت 8 الی 17

کاهش 70 درصدی ترددها در ایام نوروز سال 99

گلایه مدیر کل میراث فرهنگی البرز از کمبود کادر حراست از اماکن تاریخی/ چند برابر آمار ثبت شده اماکن تاریخی داریم

اهدای 2 هزار تبلت و گوشی هوشمند به دانش آموزان محروم البرزی

به یاد سردار دل ها و ابومهدی المهندس

خیران البرزی الفبای مهربانی را مشق می کنند/اهدای 2 هزار تبلت به دانش آموزان نیازمند

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص اعلام زمان مجدد برای ثبت نام متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 و بیست و ششمین دوره المپیاد علمی- دانشجویی کشور و اصلاحیه دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون

از تاسیس مدارس غیر انتفاعی در استان استقبال می کنیم

عدم مشاهده آنفلوآنزا و کرونا در حیات وحش همدان

بهره مندی 17 هزار نفر از مشاوره بهزیستی

پرونده استخدام حق التدریس ها و نهضتی ها تا پایان برنامه ششم بسته می شود

617 دانش آموز نیازمند تحصیل در ایلام شناسایی شد

یک قلاده پلنگ ایرانی در شهرستان البرز مشاهده شد

پاسخ آموزش و پرورش به نامه دختر روستایی/برگزاری کلاس های درس موگر به صورت حضوری

افزایش غلظت آلاینده های جوی در استان یزد

بهسازی خاک و حفظ محیط زیست با ترکیب خاک و لاستیک

دانش آموزان مناطق روستایی وعشایری فارس از کلاس های حضوری استقبال کردند

نخستین جشنواره زن و مهارت در قزوین برگزار می شود

استاندار خراسان رضوی از گرمخانه های ویژه افراد کارتن خواب در مشهد بازدید کرد

مهلت ثبت نام برای جاماندگان کنکور کارشناسی ارشد 1400 آغاز شد

احداث جاده سلامت در ناحیه منفصل شهری مشعلدار

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

نگران سفرهای نوروزی هستیم

خسارت طوفان شن در جازموریان و رودبار جنوب بسیار بالاست

ببینید | تلاش راهداران برای بازگشایی محور پوشیده از برف تبریز-بستان آباد

ترافیک سنگین صبحگاهی در اکثر بزرگراه های پایتخت

افسانه ی کهن «اعلا و رعنا» با احیای عروسک هایشان بر سر زبانها افتاد

مددکاری اجتماعی، طرحی برای کاهش مشکلات اجتماعی

آسیب های ناشی از کار با تجهیزات نوین آموزشی در حال کنترل است

«فیروز» 4یوزپلنگ دیگر را به توران کشاند

معاینه فنی رایگان تاکسی های پایتخت تا پایان دهه فجر

اجرای طرح TOD در کنار 7 ایستگاه مترو/ تهران انسان محور می شود

تصاویری جالب از پشت صحنه «آقازاده» که ندیده اید

«بهشت گمشده جنوب ایران» کجاست؟

اشتری: تعداد زیادی از کارکنان پلیس به دلیل کرونا فوت کردند

هوا گرم می شود؛ تا 12 درجه | پیش بینی آلودگی هوا | ورود سامانه بارشی به ایران از آخر هفته

اولین هنرستان کشاورزی البرز آغاز به کار می کند

گزارش هواشناسی خراسان رضوی

راهیان نور مجازی دانش آموزان همدانی افتتاح شد

تردد خودروها در جاده کرج - چالوس ممنوع شد

کندوان مسدودشد

سرمای شبانه تا فردا در 8 مرکز استان ادامه دارد

پیش بینی جوی آرام و پایدار در کرمانشاه/ هوا گرم تر می شود

هر هزار هکتار به یک محیط بان نیاز دارد

ساماندهی خیابان امام دریک برنامه بلندمدت

ساماندهی خیابان امام دریک برنامه بلندمدت