مطالب مرتبط:
آزمون ارشد پزشکی 99 تکمیل ظرفیت ندارد
بی توجهی به ظرفیت روستاها حلقه مفقوده توسعه در کهگیلویه و بویراحمد؛ وقتی فقر و بیکاری در بهشت سرمایه گذاری بیداد می کند
دستگاه ها در طرح ترافیکی زمستانی بطور کامل هماهنگ باشند
150 هکتار از اراضی حلقه دره جنگل کاری می شوند
توزیع بیش از 21هزار حلقه لاستیک میان ناوگان حمل و نقل کرمانشاه
-207 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 5 آذر 1399 ساعت 17:002020-11-25اجتماعي

تکمیل حلقه های ترافیکی


استفاده از سیستم حمل ونقل برقی و دوچرخه های اشتراکی با توجه به آلودگی هوا ازجمله چالش های حوزه حمل ونقل و ترافیک کلان شهرهای کشور به ویژه کلانشهر مشهد با 3.

- ترابر نیوز: تین نیوز در گزارش صفحه شهری شماره 277 هفته نامه حمل ونقل منتشر شده 3 آذر ماه 99 می خوانید: وجود گره های ترافیکی و لزوم احداث تقاطع های غیر هم سطح و بزرگراه ها، فرسودگی ناوگان حمل ونقل عمومی و نوسازی این ناوگان، احداث خطوط مترویی، تقویت پیاده محوری و توسعه حمل ونقل پاک ازجمله استفاده از سیستم حمل ونقل برقی و دوچرخه های اشتراکی با توجه به آلودگی هوا ازجمله چالش های حوزه حمل ونقل و ترافیک کلان شهرهای کشور به ویژه کلانشهر مشهد با 3.

5 میلیون نفر جمعیت درکنارحضور سالانه حدود 30 میلیون نفر زائراست.

با توجه به اهمیت این موضوع برای اطلاع از اقدامات و سیاست های مدیریت شهری مشهد در حوزه حمل ونقل گفتگویی با معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری کلانشهرمشهد انجام شد.

خلیل الله کاظمی، در این خصوص می گوید: شهر مشهد با توجه به وجود مرقد مطهر حضرت رضا (ع) و حضور سالانه حدود 30 میلیون زائر از ویژگی خاصی برخورداراست و این در حالی است که کلانشهر مشهد در کنار پذیرایی از این تعداد زائر دارای بیش از3.

5 میلیون نفر جمعیت است، لذا مباحث ترافیکی و حمل ونقل عمومی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

او می افزاید: بر این اساس در چندین سال گذشته به ویژه سه سال اخیر توسعه سیستم حمل ونقل به خصوص احداث خطوط مترویی، نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی، بهره گیری از سیستم های حمل ونقل برقی به ویژه متورسیکلت و اتوبوس برقی در کنار اجرای پروژه های عمرانی ترافیکی مانند پل ها و تقاطع های غیر هم سطح، بازگشایی معابر و احداث بزرگراه ها در دستورکار مدیریت شهری مشهد قرارگرفته و بخش زیادی از آن اجرایی شده و یا درحال اجرا است.

توسعه خطوط مترو او اظهار می کند: با توجه به توسعه شهر و گره های ترافیکی به همراه افزایش آلودگی هوا احداث چهار خط مترویی در طرح جامع حمل ونقل مشهد تعریف شد که از این میان خط یک مترو مشهد از فرودگاه تا پارک وکیل آباد به طول 24 کیلومتر و با 24 ایستگاه احداث و اکنون نیز فعال است.

کاظمی با بیان اینکه خط دو مترو مشهد نیز به طول 14 کیلومتر و با 13 ایستگاه از انتهای رضا شهر تا انتهای بولوار طبرسی شمالی احداث و درحال حاضر مشغول فعالیت است خاطرنشان می کند: خط سه مترو مشهد نیز به طول 28.

5 کیلومتر از شهرک ابوذر تا قاسم آباد با 24 ایستگاه در حال احداث است.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، در ادامه می گوید: درحال حاضر حفر تونل خط سه مترو مشهد با دستگاه حفار در حال انجام است و تاکنون بخش زیادی از تونل حفر شده است.

او با شاره به اینکه قراراست در فاز اول 5.

2 کیلومتر از خط سه تا اوایل سال آینده به بهره برداری برسد می افزاید: طبق برنامه ریزی های انجام شده قرارداد 1000 میلیارد تومانی برای اجرای سازه های جانبی ایستگاه های خط سه به ویژه میدان شهدا، باب الجواد (ع) و پایانه مسافربری با قرارگاه خاتم الانبیا (ص) منعقد شده است تا بتوانیم با اجرای آن 5.

2 کیلومتر از خط سه قطار شهری را به بهره برداری برسانیم.

او تصریح می کند: درحال حاضر حفر تونل خط سه در این محدوده تکمیل شده و عملیات اجرای سازه های جانبی در سه ایستگاه مذکور آغاز شده است و از حدود 30-35 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

کاظمی با بیان اینکه قرارداد مربوط به تجهیز مسیر 5.

2 کیلومتری خط سه قطار شهری مشهد از میدان شهدا تا پایانه مسافربری امام رضا (ع) به ارزش بیش از 2000 میلیارد تومان منعقد شده است خاطرنشان می کند: امیدواریم در زمان بندی مشخص شده اوایل سال 1400 این فاز از خط سه قطار شهری را به بهره برداری برسانیم.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه می دهد: با بهره برداری از این بخش از خط سه قطار شهری مشهد، اتصال میان خط یک، دو و سه قطار شهری مشهد و حرم مطهر برقرار می شود.

او، همچنین با اشاره به وضعیت خط چهار مترو مشهد اظهار می کند: عملیات اجرایی احداث خط چهار مترو مشهد نیز به طول 14 کیلومتر با 14 ایستگاه از شهرک شهید با هنر تا خواجه ربیع آغاز شده است که امیدوارم بتوانیم تا پایان سال عملیات حفاری خط چهار قطار شهری را آغاز کنیم.

او می افزاید: با اجرای این خط تمامی خطوط قطار شهری برنامه ریزی شده در طرح جامع ترافیکی مشهد اجرا خواهد شد.

نوسازی ناوگان تاکسیرانی کاظمی، در ادامه به نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهرداری مشهد، اشاره می کند و می گوید: یکی دیگر از اقدامات شهرداری مشهد در راستای توسعه و بهبود حمل ونقل عمومی توجه به نوسازی تاکسی های فرسوده بود که برای این کار با حمایت شهردار و شورای شهر مشهد تسهیلات بانکی برای نوسازی 3 هزار دستگاه تاکسی فرسوده در نظر گرفته شده است که 14 درصد از 18 درصد کارمزد آن را شهرداری پرداخت می کند که بخشی از این تاکسی ها با استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده نوسازی شده اند.

نوسازی ناوگان اتوبوسرانی معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، همچنین به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی این کلانشهر نیز اشاره می کند و می افزاید: امسال 100 دستگاه مینی بوس جدید خریداری و وارد ناوگان شد و قرارداد خرید 100 دستگاه دیگر نیز منعقد شده است.

او تصریح می کند: در کنار خرید این 200 دستگاه مینی بوس، قرارداد خرید 100 دستگاه اتوبوس جدید نیز با استاندارد یورو 5 نهایی و در انتظار اخذ ضمانت نامه از سوی فروشنده هستیم.

او با بیان اینکه به دلیل تحریم های ظالمانه قیمت اتوبوس چند برابر شده و حتی اتوبوسی برای خرید وجود ندارد خاطرنشان می کند: بر این اساس طرح بازسازی اتوبوس های فرسوده ای که قابل استفاده هستند موردتوجه قرار گرفت و اکنون 300 دستگاه اتوبوس در حال بازسازی است.

کاظمی اضافه می کند: درمجموع توانایی مالی خرید اتوبوس را داریم اما به دلیل تحریم ها اتوبوسی در سطح کشور برای خرید وجود ندارد.

راه اندازی سیستم جدید دوچرخه اشتراکی ظرف یک ماه آینده معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد در ادامه به استفاده از سیستم حمل ونقل پاک اشاره می کند و می گوید: در این راستا به دنبال استفاده از دوچرخه های اشتراکی، و توسعه سیستم حمل ونقل برقی موردتوجه قرار گرفته است.

او می افزاید: در همین راستا مسیرهای ویژه دوچرخه توسعه یافته و درحال راه اندازی سیستم جدید دوچرخه های اشتراکی با استانداردهای روز هستیم که امیدواریم با تحویل گرفتن بخشی از دوچرخه های سفارش داده شده این سیستم را با 200 دوچرخه اشتراکی در فاز اول راه اندازی کنیم.

او در ادامه، با اشاره به اینکه دوچرخه های اشتراکی جدید با استفاده از نرم افزار قابل استفاده است تصریح می کند: سیستم نرم افزار دوچرخه های اشتراکی قابلیت نصب روی گوشی تلفن همراه را داشته و شهروندان می توانند با انجام شارژ طبق تعرفه های مشخص شده از این دوچرخه ها استفاده کنند.

موتورسیکلت و اتوبوس برقی کاظمی، به سیاست شهرداری و شورای شهر مشهد در خصوص استفاده از سیستم حمل ونقل برقی اشاره و اظهارمی کند: در همین راستا برنامه ریزی ها برای تأمین 10000 هزار موتورسیکلت برقی با ارائه تسهیلات جهت استفاده پیک های موتوری و شهروندان انجام و به زودی اجرایی خواهد شد، همچنین طرح جامع مطالعات بهره گیری از اتوبوس و تاکسی برقی در حمل ونقل عمومی مشهد با تأکیدات شهردار مشهد به تصویب شورای شهر رسیده است.

تکمیل حلقه ترافیکی شهر مشهد معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، در ادامه به سیاست های مدیریت شهری و شورای شهر در دوره پنجم اشاره می کند و می گوید: یکی از سیاست های ما در دو سال گذشته تکمیل حلقه ترافیکی رینگ پیرامونی مشهد و اتصال آن به نقاط مختلف شهر در چهارچوب طرح جامع ترافیکی مشهد با اجرای پروژه های مختلف عمرانی بوده است که در این مسیر تعداد زیادی پل و تقاطع غیر هم سطح تعریف شده است.

احداث تقاطع چهار سطحی آزادگان او اضافه می کند: پروژه تقاطع چهار سطحی آزادگان (میدان نمایشگاه) مشهد یکی از بزرگ ترین پروژه های ترافیکی در حال اجرای شرق کشور است که با توجه به مطالبه مردم برای رفع مشکل ترافیک سنگین محور نمایشگاه و بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی احداث می شود.

او با بیان اینکه تقاطع میدان نمایشگاه دارای چهار سطح است که سطح منفی یک آن بولوار نمایشگاه را به بولوار آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل خواهد کرد اظهار می کند: سطح صفر این پروژه نیز به صورت میدان اجرا می شود.

کاظمی تصریح می کند: سطح مثبت یک این تقاطع نیز، شرق بزرگراه امام علی (ع) را به غرب این بزرگراه و به سوی چناران متصل می کند.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد در ادامه می گوید: همچنین سطح مثبت دو تقاطع غیر هم سطح آزادگان که دارای دو چپگرد است بزرگراه امام علی (ع) را به بولوار نمایشگاه و دیگری غرب بزرگراه امام علی (ع) از سمت چناران را به بولوار آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل خواهد کرد.

او با اشاره به اینکه تقاطع چهارسطحی آزادگان با اعتبار حدود 2 هزار میلیارد ریال و طی حدود 2 سال احداث خواهد شد می افزاید: درحال حاضر روند عملیات اجرایی این پروژه بزرگ مناسب است و امیدواریم بخشی از آن را بهمن ماه 99 به بهره برداری برسانیم.

احداث دوربرگردان زیرگذر شهید برونسی او تصریح می کند: یکی دیگر از پروژه های عمرانی ترافیکی مشهد عملیات اجرایی احداث دوربرگردان زیرگذر شهید برونسی است که به عنوان بخشی از طرح ساماندهی ترافیکی انتهای بلوار وکیل آباد اجرا می شود.

او اضافه کرد: دوربرگردان شهید برونسی با فاصله ی حدود 1200 متر از بلوار وکیل آباد، در بزرگراه شهید برونسی و با هدف تأمین دسترسی خودروها از خروجی طرقبه-شاندیز به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی، تأمین دسترسی خودروها خروجی از بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی به بلوار پیروزی و تأمین دسترسی خودروها از شهرک های درحال توسعه این منطقه به بلوارهای پیروزی و وکیل آباد درحال اجرا است که تا 22 بهمن به بهره برداری خواهد رسید.

با اجرای پروژه های عمرانی و توسعه حمل ونقل پاک پروژه بازگشایی مسیر کوشش تا خلج معاون عمران حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، به پروژه بازگشایی مسیر کوشش تا خلج اشاره می کند و می افزاید: بازگشایی مسیر کوشش تا خلج یکی از خواسته های چندین ساله ساکنان این منطقه است که با هدف بازگشایی انتهای کوشش و اتصال آن به شریان اصلی شهر درحال اجرا است.

تقاطع غیر هم سطح ابوطالب او تصریح می کند: یکی دیگر از پروژه های حوزه حمل ونقل و ترافیک مشهد تقاطع غیر هم سطح ابوطالب است که با اعتباری بالغ بر 31 میلیارد تومان و با هدف برقراری ارتباط میان بولوار ابوطالب شمالی با بزرگراه شهید چراغچی و همچنین بخش مرکزی شهر در حال اجرا است و در بهمن ماه آماده بهره برداری خواهد شد.

تقاطع غیر هم سطح مصلی او با بیان اینکه پروژه تقاطع غیر هم سطح مصلی یکی دیگر از پروژه های مهم ترافیکی کلانشهر مشهد است خاطرنشان می کند: اجرای این پروژه نه تنها مسیر دسترسی میان شهرک های اطراف این محل را محیا می کند بلکه این منطقه را از بن بست خارج کرده و با کاهش مسافت کاهش آلودگی هوا و ایمن شدن تردد عابران پیاده را نیز در پی خواهد داشت.

کاظمی، به پروژه های عمرانی که در یک سال گذشته به بهره برداری رسیده نیز اشاره کرده و می گوید: در سال گذشته پروژه اتصال جاده محمدآباد- طرق به 100 متری، چپ گرد غیرمسطح شهید ناصری، دوربرگردان غیر هم سطح ابوطالب و دوربرگردان روگذرشرقی آیت الله هاشمی رفسنجانی مشهد احداث و به بهره برداری رسیده است.

تقاطع غیر هم سطح خلیج فارس معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد در ادامه می افزاید: همچنین در کنار این پروژه ها عملیات اجرایی تقاطع غیر هم سطح خلیج فارس نیز در دو فاز آغاز شده است که در فاز اول زیرگذر به همراه میدان اجرا و در فاز دوم نیز پل روگذر اجرا می شود.

او اضافه می کند: همچنین چپ گرد غیر هم سطح بزرگراه پیامبر اعظم (ص) به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز یکی دیگر از پروژه های عمرانی حوزه حمل ونقل و ترافیک شهرداری کلانشهر مشهد است که طی هفته های آینده آغاز خواهد شد.

کاظمی، می گوید: در کنار اجرای پروژه های عمرانی و توسعه حمل ونقل عمومی مدیریت شهری مشهد به تقویت پیاده محوری نیز توجه ویژه داشته و در این راستا طرح های متعددی ازجمله بهسازی و مناسب سازی پیاده روها، گذرگاه های عابر پیاده را در دستور کار قرارداده و اجرا کرده است.


کلید واژه ها: حمل ونقل - دوچرخه های اشتراکی - ترافیک - کلان - آلودگی هوا - ترافیکی - کلانشهر - استفاده - حمل ونقل عمومی - آلودگی - میلیون - مشهد - حوزه - دوچرخه - ناوگان - مدیریت شهری - احداث - سیستم - کشور - ویژه - شهری - برقی - نیوز - چالش - فرسودگی - اقدامات - شهرداری - بزرگراه - نوسازی - سالانه

آخرین اخبار سرویس:
تعطیلی بندر شهید حقانی بندرعباس به علت شرایط نامساعد جوی

تنفس نصف جهان نشینان در هوای نارنجی

برنامه مدرسه تلویزیونی شنبه چهارم بهمن

افتتاح 3موزه جدید در گیلان تا پایان سال؛ بنای دانش سرای رشت مرمت می شود

معاون استاندار یزد ایجاد گرمخانه برای بی خانمانان را خواستار شد

یکه تازی سرما در زنجان

تاسیس هنرستان در روستای فیض آباد راور

نگار دادجو شور مردم از ایلام برفی

طبیعت ارومیه پس از بارش برف سنگین زمستانی

اجرای بیش از 70 میلیارد ریال از نیت واقفان زنجانی

890 شغل در کارگاه های تولیدی جهادی البرز ایجاد شد

161 آموزشگاه دهدشت مشمول بخشنامه آموزش حضوری/مصوبه شورای مدارس الزامی است

تصاویر| بارش برف در مناطق شمالی کشور

نقل و انتقال معلمان در چه شرایطی امکان پذیر است؟

سفره هایی با طعم کرونا

دود اگزوزهای فیلتر دار، سالم تر از هوای تهران

حادثه در کمین 4هزار مدرسه کانکسی

برنامه پخش مدرسه تلویزیونی شنبه چهارم بهمن 99

اوقات شرعی امروز شنبه 4 بهمن در زنجان

یخ های سبک دریاچه بایکال

جدول آموزش تلویزیونی چهارم بهمن ماه و اخبار کوتاه سیستان و بلوچستان

تحصیل در جغرافیای محرومیت؛ ایمنی مدارس درگیر بی سرپرستی یا بدسرپرستی؟

سرنوشت نامعلوم بیمه رانندگان در بودجه 1400/ کمبود اعتبار بهانه مسئولان برای بیمه راننده ها

آخرین وضعیت تعطیلی مدارس خراسان شمالی

رویدادهای خبری گلستان در هفته گذشته

کارگر ساده جهت نگهبانی

نیازمند دستیار کراتین

استخدام مربی شبانه روزی خانم در یک موسسه خیریه در هشتگرد

نکاتی که هنگام رانندگی در هوای برفی باید رعایت کرد

حاکمیت جو پایدار در اردبیل/ یخبندان شبانه تا اواسط هفته ادامه دارد

تماشای تاریخ مشاغل از پشت شیشه

نکاتی که باید در رانندگی در هوای برفی رعایت کرد

ببینید | لحظه کشف پیکر مطهر 4 شهید دوران دفاع مقدس در فکه

پیشگیری از سکته در هوای سرد و آلوده

تلاش مردان جاده های برفی +عکس

استخدام منشی آشنا به حسابداری در گروه تولیدی پایا پوشش زاگرس در اصفهان

فارس من| نقل و انتقال معلمان در چه شرایطی امکان پذیر است؟

جزییات استخدام جدید در آموزش و پرورش/ از جذب 25 هزار خدمتگزار و سرایدار تا مطالبات معلمان

جزییات استخدام های جدید در آموزش و پرورش/ از جذب 25 هزار خدمتگزار و سرایدار تا وضعیت بدهی های چندین ساله

بازگشایی محور های مسدود شده بر اثر کولاک در گلستان

مراقب شنبه صبح باشید/ لباس خیلی گرم یادتان نرود (تصویر)

ببینید | تصاویری هولناک از هجوم میلیون ها پرنده به بزرگراه

اهالی »ماچک پشت« در مازندران برای ممنوعیت شکار پیمان بستند

جدول زمانی مدرسه تلویزیونی شنبه 4 بهمن

برف روبی و بازگشایی راه 1141 روستای استان اردبیل

استخدام در سرزمین سوخاری

راننده خاور با گواهینامه پایه 2

روزنامه استقلال جوان| فکری: یک حسرت 22 ساله دارم!

روزنامه ابرار ورزشی| آبی ها در فکر حفظ صدرنشینی

آسمان آبی کلانشهرهای ایران در دمای زیر صفر

تصویر جالب بیرانوند در اینستاگرام باشگاه آنتورپ بلژیک (عکس)

شناسایی عوامل مؤثر بر بالا بردن کیفیت مدارس ابتدایی

بازار داغ تدریس خصوصی در کنار آموزش آنلاین

استخدام پیک موتوری دو شیفت و تک شیفت در آشپزخانه

استخدام ویزیتور فوری

تمدید ثبت نام آزمون سراسری قرآن و عترت تا 15 بهمن

نصب و راه اندازی سامانه مدیریت ایمنی (سما)

مدارس ابتدایی اردبیل و هیر تعطیل اعلام شد

برف روبی و بازگشایی راه 1141 روستای استان اردبیل/ امدادرسانی به 555 خودرو گرفتار در برف

دریاچه پریشان خشک شد

سازه های آبی شوشتر در میراث جهانی یونسکو ثبت شد

جدول پخش مدرسه تلویزیونی 4 بهمن 99 از شبکه آموزش و 4 سیما

یخبندان شبانه پیش روی مازندران

بارش برف زمستانی در بجنورد

ببینید | تصاویری هولناک از هجوم میلیون ها پرنده به بزرگراه

بازگشایی 186 راه روستایی در استان قزوین پس از برف و کولاک

جدول زمانی مدرسه تلویزیونی شنبه 4 بهمن

نیازمند شاگرد جهت لوازم سردکننده

آموزش اصول ایده پردازی و کارآفرینی به 30 دانش آموز قشمی

جدول زمانی مدرسه تلویزیونی شنبه 4 بهمن

بازگشایی 186 راه روستایی در استان قزوین پس از برف و کولاک

استخدام کباب ترکی زن و پیتزا زن ماهر

هوای سرد تا اوایل هفته آینده در استان سمنان ماندگار است

پدیده نادر زمین شناسی در ایران / فیلم

جدول پخش مدرسه تلویزیونی ایران 4 بهمن 99/ فهرست برنامه های شبکه آموزش و چهار

جاده های سمنان باز است

جذب راننده اقا و خانم

بازگشایی 186 راه روستایی در استان قزوین

حسین معمری شادی مردم بجنورد از بارش برف زمستانی

بارش برف در مناطق شمالی کشور

نیازمند 2 فروشنده خانم در بوتیک زنانه در ستاره شهر

بازگشایی تمامی محورهای مسدود شده گلستان بر اثر کولاک

ببینید | خسارات باورنکردنی وزش باد به مشهد

بازگشایی 186 راه روستایی در استان قزوین

بازگشایی تمامی محورهای گلستان بر اثر کولاک

خطرات گاز مونو کسید کربن

آلودگی هوا باز هم به سراغ کلانشهر ها می آید

مدرسه تلویزیونی ایران؛ برنامه های درسی شنبه 4 بهمن

وزیر سابق آموزش و پرورش: گردش مالی 15 هزار میلیاردی مافیای کنکور در سال 96/ هیچ تسلطی در فضای مجازی نداریم/ آمریکا و فرانسه هم سند 2030 را امضا نکرده اند

186 راه روستایی در استان قزوین بازگشایی شد

مراکز آموزش قرآن قطر هفته آینده بازگشایی می شود

ببینید | بارش سنگین برف در شهرستان کوهرنگ

توقف صدور بارنامه کامیونها به مقصد گیلان/ اتوبوسها مشکلی ندارد

محمد خطیبی زاده ملقب به بپ گپو“ درگذشت

پوشش تحصیلی دوره پیش دبستانی در چهارمحال و بختیاری به 90 درصد رسید

تمدید مهلت تحویل موتورسیکلت های رسوبی در خراسان جنوبی

اهدای یک هزار و 52 تبلت از سوی خیران به دانش آموزان نیازمند

اعزام کاروان سلامت هلال احمر به منطقه آرند چرام

کسب رتبه نخست منابع طبیعی مهاباد در جذب همیار طبیعت

استاد خطیبی زاده بپ گپو هرمزگان به دیار باقی شتافت

تکمیل حلقه های ترافیکی

تکمیل حلقه های ترافیکی