مطالب مرتبط:
عبور آمار مبتلایان فرانسه از مرز یک میلیون نفر
اینفوگرافیک | آمار کرونا در جهان تا 3 آبان | عبور تعداد مبتلایان از مرز 42 میلیون نفر | آخرین جایگاه ایران
اینفوگرافیک | آمار کرونا در جهان تا 3 آبان | عبور تعداد مبتلایان از مرز 42 میلیون نفر | آخرین جایگاه ایران
اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در ایتالیا
آخرین آمار جهانی کرونا/ عبور شمار مبتلایان فرانسوی از یک میلیون نفر + جدول تغییرات
-66 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 آبان 1399 ساعت 14:302020-10-24بين الملل

آمریکا همچنان در صدر/اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در ایتالیا/عبور آمار مبتلایان فرانسه از مرز یک میلیون نفر


طبق آخرین آمار جهانی 42 میلیون و 497 هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند؛ در کشور فرانسه شمار مبتلایان از یک میلیون فراتر رفته و به مجموع یک میلیون و 41 هزار مبتلا رسیده است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری آریا،بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز 42 میلیون و 497 هزار و 381 نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید19 ــ مبتلا شده اند که از این تعداد، یک میلیون و 149 هزار و 367 نفر جان خود را از دست داده اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون 31 میلیون و 429 هزار و 838 نفر بهبود یافته و توانسته اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش 85 هزار و 231 مبتلا در 24 ساعت گذشته، به مجموع 8میلیون و 746 هزار و 953 نفر رسیده است؛ تاکنون 229 هزار و 284 آمریکایی مبتلا به کووید19 در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش 53 هزار و 370 مبتلا در 24 ساعت گذشته، به مجموع 7میلیون و 814 هزار و 682 مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد 117 هزار و 992 نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش 23 هزار و 16 مبتلا در 24 ساعت گذشته، به مجموع 5میلیون و 355 هزار و 650 نفر رسیده است؛ تاکنون 156 هزار و 528 برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اندکشورهای روسیه، اسپانیا، آرژانتین، فرانسه و کلمبیا نیز به ترتیب با یک میلیون و 480 هزار و 646، یک میلیون و 110 هزار و 372، یک میلیون و 69 هزار و 368، یک میلیون و 41 هزار و 75 و 998 هزار و 942 نفر مبتلا در رده های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته اند.

همچنین کشورهای پرو با 883 هزار و 116 نفر و مکزیک با 880 هزار و 775 نفر مبتلا در رده های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با 7میلیون و 16 هزار و 46، 5میلیون و 698 هزار و 161 و 4میلیون و 797 هزار و 892 نفر بهبودیافته در رده های اول تا سوم قرار دارند.

رییس جمهور لهستان به کرونا مبتلا شدوزیر امور خارجه لهستان در توییتر از ابتلا آندژی دودا رییس جمهور این کشور به ویروس کرونا خبر داد.

یکی از مقا م های لهستانی از مثبت شدن تست کرونای آندژی دودا رییس جمهور لهستان خبر داده است.

به نوشته خبر گزاری فرانسه، وزیر امور خارجه لهستان با انتشار پیامی در توییتر با اعلام این خبر نوشته: خانم ها و آقایان، طبق توصیه رییس جمهور آندژی دودا، روز گذشته وی تست کرونا داد که نتیجه مثبت اعلام شد.

حال رییس جمهور خوب است.

خبر ابتلای آندژی دودا به کرونا در حالی منتشر شده که پیشتر نیز چند مقام دیگر اروپایی تست کرونا مثبت داشته اند.

منابع خبری پیشتر گزارش کرده بودند که سوفی ویلمز ، وزیر امور خارجه بلژیک که به کرونا مبتلا شده بود به دلیل وخامت وضعیت سلامتی اش به بخش مراقبت های ویژه منتقل شده است.

منابع خبری همچنین روز چهارشنبه از مثبت شدن تست کرونای ینس اسپان ، وزیر بهداشت آلمان خبر دادند.

سازمان جهانی بهداشت در گزارش هفتگی خود اعلام کرد که تعداد مبتلایان به ویروس و قربانیان آن در اروپا به ترتیب 34 درصد و 16 درصد افزایش داشته است.

انگلیس، فرانسه، روسیه و اسپانیا بیش از نیمی از موارد ابتلای جدید به ویروس کرونا در اروپا را به خود اختصاص داده اند.

تلاش چین برای توزیع شدن منصفانه واکسن کرونااخیراً پیوستن چین به برنامه تسهیل دسترسی به واکسن کرونا (کوواکس) مورد توجه رسانه های سراسر جهان قرار گرفته است و این اقدام چین مورد تمجید و تحسین گسترده جامعه جهانی قرار گرفته است.

چین به عنوان کشور پیشتاز در تحقیق و تولید واکسن در جهان که 4 نوع واکسنش وارد مرحله سوم آزمایش بالینی شده و از ظرفیت تولید قابل ملاحظه ای برخوردار بوده، چرا به این برنامه پیوسته است؟همان طور که مقامات چین اخیراً بارها تأکید کرده اند: هدف از این اقدام کمک به توزیع منصفانه واکسن کرونا در جهان، تأمین واکسن برای کشورهای در حال توسعه و هدایت کشورهای توانای بیشتر به پیوستن و پشتیبانی از این برنامه است.

کوواکس یک طرح واکسیناسیون جهانی تحت حمایت سازمان های بین المللی از جمله سازمان بهداشت جهانی است و هدف اصلی از اجرای آن تامین 2 میلیارد دوز واکسن مؤثر و ایمن برای کرونا تا پایان سال 2021 میلادی عنوان شده است؛ این واکسنها به طور یکپارچه میان کشورهای شرکت کننده توزیع میشود تا از همه گیری کرونا و تعمیق شکاف جهانی بین شمال و جنوب جلوگیری کنند.

میتوان گفت: پیوستن چین به این برنامه سبب تقویت اعتماد به پیشبرد آن در جهان شده است.

تا کنون 13 واکسن کرونا در چین در حال آزمایش بالینی قرار دارد که 4 نوع آنها وارد مرحله سوم آزمایش بالینی شده و هیچ موردی از بروز عوارض نامطلوب پس از تزریق در میان حدود 60 هزار داوطلب شرکت کننده در آزمایش گزارش نشده است.

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی اعلام کرد: در سراسر جهان تنها 9 واکسن کرونا وارد مرحله سوم آزمایش بالینی شده که 4 نوع آنها متعلق به چین است.

مجله علمی لانست نیز با انتشار مقاله ای بر ایمنی یکی از واکسنهای کرونای چین تأکید کرد.

رییس ایالت سن پائولوی برزیل اخیرا اعلام کرد: یک واکسن کرونای چین که در برزیل در حال آزمایش است، از میان همه واکسنهای آزمایش شده در این کشور ایمنتر و بهتر بوده است.

اما تأسف آور این است که آمریکا به عنوان یگانه ابرقدرت جهان، نه تنها از سازمان بهداشت جهانی خارج شده، بلکه از پیوستن به این برنامه خودداری کرده است.

این کشور در اوایل سال جاری حتی در صدد بود فناوری تحقیق و تولید واکسن یک شرکت آلمانی را انحصاری کند.

اقدامات آمریکا در این راستا همکاری جهانی در مبارزه با کرونا را تخریب کرده و با محکومیت جامعه جهانی مواجه شده است.

چین به عنوان یک کشور مسؤول بارها تعهد داده است که برای عرضه واکسن کرونا به عنوان محصول عمومی جهانی تلاش خواهد کرد.

پیوستن چین به این برنامه اقدام چین در راستای اجرای چندجانبه گرایی، اجرای تعهدات خود و حمایت از ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک است.

چین همچنین تأکید کرده است: در صورت نهایی شدن تولید واکسن خود، با روشهای اهدا و کمک بلاعوض، عرضه آن را به کشورهای در حال توسعه در اولویت قرار خواهد داد؛ تعهد و اقدامی که مورد تحسین جامعه جهانی قرار گرفته است.

تا کنون 184 کشور جهان به برنامه تسهیل دسترسی به واکسن کرونا پیوسته اند.

اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در ایتالیاشهر ناپل ایتالیا جمعه شب به وقت محلی شاهد اعتراضاتی علیه محدودیت های کرونایی بود که به درگیری معترضان با مأموران پلیس ختم شد.

گروهی از مردم شهر ناپل، سومین شهر بزرگ ایتالیا در اعتراض به محدودیت های کرونایی در شهرشان به خیابان ها ریختند و به اتومبیل های پلیس حمله کردند.

به نوشته وبگاه شبکه خبری راشا تودی ، این اعتراضات بعد از اینکه فرماندار این شهر محدودیت های جدیدی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعمال کرد، برپا شد.

معترضان که جمعه شب به وقت محلی به خیابان ها ریخته بودند، شعار آزادی را سر دادند و برخی از آنان بطری، نارانجک های دود زا و دیگر اشیا را به سمت مأموران پلیس پرتاب کردند.

برخی از معترضان نیز با استفاده از سطل های زباله ایجاد مانع کرده و آنان را آتش زدند.

پلیس نیز در واکنش به این اقدامات برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کرد.

ویدئو های منتشر شده از صحنه اعتراضات در رسانه های اجتماعی نشان می دهد که معترضان در حال حمله به اتومبیل های پلیس هستند و برخی از مأموران را مجبور به ترک صحنه اعتراضات می کنند.

این اعتراضات در حالی برپا شد که محدودیت های جدید مربوط به کرونا از روز جمعه در این شهر آغاز شدند.

طبق این محدودیت ها به شهروندان ناحیه کامپانیا، در جنوب ایتالیا به مرکزیت شهر ناپل، دستور داده شد تا سیزدهم نوامبر (23 آبان) از ساعت 11 شب تا 5 صبح در خانه بمانند.

زمانی که فرماندار این شهر روز گذشته اعلام کرد که حفظ محدودیت ها به مدت 40 روز و به منظور متوقف کردن شیوع دوباره ویروس کرونا ضروری است، مردم این شهر خشمگین شدندابتلای شهردار استانبول به ویروس کروناپس از اعلام مثبت بودن نتایج آزمایش کووید-19 بر روی اکرم امام اوغلو شهردار استانبول، روند مداوای وی در بیمارستان آغاز شده است و هم اکنون حال وی خوب می باشد.

ابتلای شهردار استانبول به ویروس کرونا به گزارش سایت قطره و به نقل ازسرویس بین الملل­ ­­خبرگزاری صدا و سیما از آنکارا، شهردار کلانشهر استانبول نیز به کووید-19 مبتلا شد.

مراد اونگون سخنگوی شهرداری استانبول از ابتلای اکرم امام اوغلو شهردار این کلانشهر به ویروس کرونا خبر داد.

انگون در پیامی توییتری با اعلام مثبت بودن نتایج آزمایش کووید-19 بر روی اکرم امام اوغلو نوشت روند مداوای وی در بیمارستان آغاز شده و هم اکنون حال وی خوب می باشد.

وزیر بهداشت ترکیه روز گذشته از افزایش شدید تعداد مبتلایان در استانبول خبر داده و گفته بود تعداد روند ابتلا به ویروس کرونا در این شهر حدود 5 برابر آنکارا پایتخت این کشور می باشد.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزیر بهداشت ترکیه طی 24 ساعت گذشته تعداد متبلایان به ویروس کووید-19 با دو هزارو 165 مورد افزایش به 357 هزارو 693 و تعداد جانباتختگان نیز با 74 مورد افزایش به 9 هزارو 658 نفر رسیده است.

واکسن کرونای آکسفورد کارآمد استتحقیقی جدید نشان می دهد واکسن بالقوه ای که دانشگاه آکسفورد برای مقابله با کووید19 توسعه داده، طبق پیش بینی ها واکنش ایمنی در بدن انسان ایجاد می کند.

تحقیقی جدید نشان می دهد واکسن کووید19 بالقوه توسعه یافته در دانشگاه اکسفورد انگلیس کارآمد است و در بدن واکنش ایمنی قدرتمند نسبت به ویروس ایجاد می کند.

برخلاف نمونه های معمول واکسن که از نسخه ضعیف شده ویروس یا مقدار اندکی از آن توسعه می یابند، واکسن بالقوه دانشگاه آکسفورد سبب می شد بدن انسان به بخشی از ویروس تبدیل شود.

اکنون گروهی از محققان دانشگاه بریستول متوجه شده اند این فناوری نوین درباره ویروس کرونا کارآمد است.

پژوهش مذکور با استفاده از سلول ها در آزمایشگاه انجام شد و نشان داد این واکسن موثر به پروتیین کووید19 دستوراتی می دهد که سلول ها آن را هزاران بار کپی و تولید می کنند.

این بدان معنا است که سیستم ایمنی بدن بیماری را به راحتی تشخیص می دهد و بدون بیمار شدن با آن مقابله می کند.

دیوید متیوز محقق ارشد این پروژه می گوید: اکنون می دانیم این واکسن همانطور که پیش بینی شده عمل می کند و برای مقابله با بیماری کارآمد است.

سارا گیلبرت رهبر آزمایش بالینی واکسن بالقوه آکسفورد برای مقابله با ویروس کرونا می گوید: این تحقیق نشان می دهد انبوهی از پروتیین های اسپایک ویروس کرونا با دقت بالا تولید می شوند و همین امر دلیل موفقیت واکسن در ایجاد واکنش ایمنی در بدن را توضیح می دهد.

نتایج این تحقیق در حالی منتشر می شود که مقامات بهداشت انگلیس هشدار دادند احتمال توزیع واکسن کووید19 تا قبل سال نو میلادی بسیار اندک است.

عبور آمار مبتلایان فرانسه از مرز یک میلیون نفرفرانسه به عنوان دومین کشور اروپایی آمار مبتلایانش به کرونا از مرز یک میلیون نفر عبور کرده و رییس جمهور فرانسه هم محدودیت ها را تنها راهکار برای متوقف کردن این بحران دانسته است.

به گزارش سایت قطره و به نقل از"ان تی وی" آلمان، آمار مبتلایان به کرونا در فرانسه از مرز یک میلیون نفر گذشت.

به این ترتیب فرانسه هفتمین کشور دنیا است که آمار مبتلایانش از این مرز عبور کرده است.

فرانسه به عنوان دومین کشور اروپایی بعد از اسپانیا مطرح است که روز جمعه شمار مبتلایانش از مرز یک میلیون نفر گذشت.

نهادهای بهداشتی فرانسه ازابتلای 42032 نفر در فرانسه به کرونا در عرض 24 ساعت خبر دادند که رکورد بالای جدیدی در مبتلایان روزانه است.

بیش از 34 هزار نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری تا به حال در این کشور جان خود را از دست داده اند.

فرانسه حدود 67 میلیون سکنه دارد.

آمار رسمی مبتلایان به کرونا در اسپانیا به عنوان اولین کشور اروپایی از مرز یک میلیون نفر گذشت.

نخست وزیر این کشور البته روز جمعه اعلام کرد که آمار مبتلایان واقعی به این بیماری در کشورش بیش از 3 میلیون نفر است و در اوایل این بحران بسیاری از مبتلایان ناشناخته باقی مانده اند.

از روز شنبه قانون منع رفت و آمد شبانه در فرانسه گسترش یافته و حدود دو سوم از ساکنان این کشور را در بر خواهد گرفت.

امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه اعلام کرده که فرانسوی ها حداقل تا تابستان آینده باید با ویروس کرونا زندگی کنند.

وی تاکید کرده که هیچ تصمیمی برای کاهش محدودیت های اخیرا تصمیم گیری شده وجود ندارد.

وی اعلام کرده که این بیماری همه گیر تنها از طریق محدودیت ها می تواند متوقف شود.

ماکرون البته اظهار نظر درباره اینکه فرانسه به سمت قرنطینه سراسری و یا منطقه ای پیش خواهد رفت را هنوز زود دانست.

رییس بیمارستان های دولتی پاریس درباره وقوع موج دوم کرونایی بدتر از موج اول آن در بهار هشدار داده است.

نخست وزیر فرانسه هم درباره ضرورت محدودیت های سختگیرانه تر در این کشور پیامد بحرانی شدن بیشتر اوضاع هشدار داده است.

اعتراضات خشونت بار به اعمال محدودیت ها در ناپل ایتالیاصدها معترض شب گذشته اعتراضاتی خشونت باری را علیه محدودیت های ضد کرونایی اعمال‎شده در ناپل ایتالیا برپا کردند و پلیس از گاز اشک آور علیه معترضان استفاده کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل از"ان تی وی" آلمان، صدها نفر شب گذشته در کلانشهر ناپل ایتالیا علیه ممنوعیت های منع آمد و شد و قرنطینه برنامه ریزی شده برای این منطقه به منظور مهار کرونا اعتراض کردند.

رییس منطقه کامپانیا برای این منطقه ایتالیا به منظور مهار کرونا یک قرنطینه سراسری را مدنظر قرار داده است.

ناپل مرکز ناحیه کامپانیا است.

بلافاصله بعد از این تصمیم گیری در شهر ناپل اعتراضات گسترده ای علیه این محدودیت ها شکل گرفت.

معترضان شعار سر داده و از مقابل مقرهای دولت منطقه ای عبور می کردند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری آنسا، معترضان از وسایل آتش زا و بمب های دودزا استفاده می کردند.

پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کرد.

در منطقه کامپانیای ایتالیا روز جمعه 2280 ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت وجود داشته است.

از روز جمعه یک منع آمد و شد شبانه از ساعت 23 تا 5 صبح برای این منطقه در نظر گرفته شده است.

این محدودیت ها به گفته مقامات محلی برای یک ماه تا 40 روز در نظر گرفته شده است.

رییس منطقه ای کامپانیا با اعلام این محدودیت ها گفته است که وضع بسیار دشوار است، اما یک تراژدی نیست.

به گفته وی با این حال تراژدی تنها یک گام با ما فاصله داردآمار مبتلایان جدید به کرونا در ایتالیا اخیراً افزایش چشمگیری داشته و روز جمعه نهادهای بهداشتی ایتالیا از ابتلای حدود 19143 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر دادند که بالاترین میزان مبتلایان روزانه از شروع این بحران در این کشور بوده است.

بیش از هزار نفر هم در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

مقامات ایتالیایی اخیرا ً محدودیت های کرونایی را در این کشور به شدت افزایش داده اند.

روسیه جزو کشورهای برتر در پوشش آزمایش ویروس کرونا در جهان استوزیر بهداشت روسیه گفت، این کشور یکی از بالاترین میزان تست ها برای تشخیص بیماری کووید-19 را داشته و تاکنون انجام بیش از 56 میلیون آزمایش کرونا، باعث شده افراد آلوده سریعاً شناسایی و قرنطینه شوند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری اینترفکس ، "میخاییل موراشکو" وزیر بهداشت روسیه اعلام کرد که این کشور، از جمله رهبران جهانی در عرصه پوشش آزمایش برای تشخیص ویروس کرونا است.

وی شب گذشته در مصاحبه ای تلویزیونی گفت: ما یکی از بالاترین میزان تست ها برای تشخیص بیمار کووید-19 در هر کشور را داریم.

تاکنون 200 سیستم مختلف آزمایش ویروس کرونا، از جمله بیش از 80 تولید داخلی در حال استفاده است که باعث شده افراد آلوده بسیاری، در کوتاهترین زمان، شناسایی و تحت قرنطینه قرار بگیرند و جان بسیاری از شهروندان نجات یابد.

موراشکو افزود، از ابتدای شیوع همه گیری عفونت ویروس کرونا تاکنون، در روسیه بیش از 56 میلیون آزمایش برای تشخیص این آلودگی انجام شده است.

وزیر بهداشت همچنین یادآور شد که حدود 200 هزار تخت بیمارستانی برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا در سراسر روسیه مستقر شده است.

"ولادیمیر پوتین" رییس جمهوری روسیه نیز روز جمعه در نشستی با مقامات مسئول، از مقامات منطقه ای خواست تا با احتیاط بسیار زیاد عمل کنند تا از ایمن بودن شهروندان در زمان شیوع ویروس کرونا اطمینان حاصل شود.

وی تأکید کرد که این مسائل باید تحت کنترل مداوم و کامل مقامات فدرال، مناطق و شهرداری ها قرار داشته باشد.

"دیمیتری پسکوف" سخنگوی کرملین نیز روز گذشته در جمع خبرنگاران اعلام کرد که وضعیت شیوع بیماری کووید-19 در روسیه آسان نیست و متشنج شده، ولی تحت کنترل قرار دارد.

به گفته وی، با وجود شرایط دشوار، در همه مناطق، اقدامات لازم از قبل برای آماده سازی شرایط برای جلوگیری از گسترش این بیماری همه گیر انجام شده است.

پسکوف همچنین از پاسخ دادن به این سئوال خبرنگاران که رییس جمهور پوتین، چه زمانی علیه ویروس کرونا واکسینه می شود، خودداری کرده و یادآور شد که هر زمان این اتفاق بیفتد، او خود درباره آن اطلاع خواهد داد.

بستن مجدد مرزها در مرکز توجه کشورهای اروپاییبا وجود هشدارهای کمیسون اروپایی درباره عواقب بسته شدن مجدد مرزهای داخلی اروپا اما موج دوم کرونا بار دیگر این اقدام را به عنوان راهکاری برای مهار کرونا در مرکز توجه کشورها قرار داده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل از"آر ان دی" آلمان، با وجود هشدارهای کمیسیون اروپایی اعضای این اتحادیه بار دیگر بستن مرزها برای مقابله با شیوع کرونا را در دستور کار قرار می دهند.

با توجه به افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در اروپا بستن مرزها بار دیگر در مرکز توجه قرار می گیرد.

کشور دانمارک از روز پنج شنبه برای مهار کرونا مرزهای خود را بر روی توریست های آلمانی بسته که این مسئله با انتقاد دولت آلمان مواجه شده است.

توماس باریس، مسئول امور گردشگری دولت فدرال آلمان این مسئله را تصمیمی آزاردهنده از طرف دولت دانمارک دانست.

وزارت امور خارجه دانمارک روز پنج شنبه اعلام کرد که شهروندان آلمانی از روز شنبه تنها در صورتی اجازه دارند به این کشور سفر کنند که دلیل موجهی داشته باشند.

در روز پنج شنبه بر اساس اعلام نهادهای بهداشتی دانمارک شمار مبتلایان مبتلایان روزانه جدید به کرونا بالاترین میزان از زمان شیوع کرونا را بدست آورد.

بروکسل امیدوار است که بار دیگر هرج و مرج های مرزی در سایه تصمیمات یکجانبه دولت ها مشابه آنچه در فصل بهار اتفاق افتاد رخ ندهد.

کمیسیون اروپایی در این راستا قدرتی برای مداخله ندارد و اینکه مرزهای داخلی کی و چگونه بسته می شوند و یا اینکه باز می مانند از طرف کشورای عضو تصمیم گیری می شود.

کمیسیون اروپایی تنها می تواند در این باره توصیه هایی را به کشورها کند و کشورها می توانند به آن عمل کنند و یا آن را رد کنند.

دولت آلمان کاملا راهکار بستن مرزها برای مهار کرونا را رد می کند.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان اعلام کرده است: این اقدام در فصل بهار نشان داد که بستن مرزها به نفع همه ما نیست.

آخرین آمار ابتلای به ویروس کرونا در ترکیهوزیر بهداشت ترکیه نوشت: در مجموع نزدیک به 13 میلیون تست گرفته شده است.

تعداد مبتلایان بد حالمان رو به افزایش است.

فخرالدین کوجا وزیر بهداشت ترکیه درخصوص آخرین وضعیت شیوع کرونا در این کشور در صفحه توییتر خود نوشت: طی 24 ساعت گذشته از 115 هزار و 979 نفر تست کرونا گرفته شده است که از بین آنها 2165 نفر مبتلا تشخیص داده شده اند و 74 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: به این ترتیب در مجموع از 12 میلیون و 992 هزار و 246 نفر تست گرفته شده است که 357693 نفر از آنها مبتلا به کرونا تشخیص داده شده اند؛ همچنین 9658 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

تعداد مبتلایان بدحال نیز 1648 نفر است.

وزیر بهداشت ترکیه ادامه داد: در مجموع نزدیک به 13 میلیون تست گرفته شده است.

تعداد مبتلایان بد حالمان رو به افزایش است.

آمریکا روز جمعه بالاترین آمار روزانه ابتلا به کرونا را ثبت کردایالات متحده آمریکا روز جمعه با شناسایی 83010 مورد ابتلا به کرونا، بالاترین آمار روزانه تعداد مبتلایان از زمان شیوع این ویروس را به ثبت رسانده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازرویترز، بالاترین آمار روزانه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا در تاریخ 17 جولای ثبت شد، اما این رکورد روز جمعه شکسته شد.

آمار و ارقام منتشر شده در آمریکا نشان می دهد که روز جمعه 83010 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند که این بالاترین میزان ابتلا به ویروس کرونا در این کشور از زمان انتشار کووید-19 است.

بر اساس این آمار، تعداد مرکز و میر ناشی از ویروس کرونا نیز در آمریکا در مقایسه با هفته گذشته، 13 درصد افزایش داشته است و روزانه به طور متوسط 785 نفر جان خود را از دست می‎دهند.

آمریکا از لحاظ تعداد موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا، همچنان در رتبه اول جهان قرار دارد.

در ایالات متحده تاکنون هشت میلیون و 733 هزار و 574 نفر به این ویروس مرگبار دچار شده اند که از این میان، 229139 نفر جان خود را از دست داده اند.

اعلام آمار جدید مبتلایان در عراقمنابع بهداشتی در عراق در گزارشی آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را اعلام کردند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازشبکه السومریه، وزارت بهداشت عراق امروز جمعه اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته، 3785 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده است و طی همین مدت، 48 بیمار دیگر جان خود را از دست داده اند.

با ثبت موارد جدید ابتلا، آمار کل مبتلایان تا امروز جمعه در عراق به 445 هزار و 949 نفر و آمار جان باختگان هم به 10 هزار و 513 نفر رسیده است.

انتقال وزیر خارجه بلژیک به بخش مراقبت های ویژهجدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که وزیر امور خارجه بلژیک که چند روز پیش تست کرونایش مثبت اعلام شد به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد.

سخنگوی وزارت خارجه بلژیک اعلام کرد که وی روز چهارشنبه به بیمارستانی در بروکسل رفت و بعد از آن به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد.

سخنگوی وزارت خارجه بلژیک در عین حال اعلام کرد که وزیر خارجه بلژیک وضعیت نسبتا خوبی دارد.

شرایط او نگران کننده نیست و هوشیار است.

وزیر امور خارجه 45 ساله بلژیک روز شنبه بعد از مثبت شدن تست کرونایش به قرنطینه رفت.

کاهش فروش چشمگیر شرکت های کوچک و متوسط آلمانیبر اساس یک نظر سنجی بحران کرونا بر شرکت های کوچک و متوسط در آلمان تاثیر چشمگیری داشته و سطح فروش آن را کاهش داده است.

بر این اساس بیش از نیمی از این شرکت ها از کاهش فروش خود در سال جاری میلادی خبر داده اند.

بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در لهستانلهستان هم رکورد جدید دیگری را در آمار مبتلایان روزانه ثبت کرده و بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور در 24 ساعت گذشته 12107 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شدند.

168 نفر هم در اثر این ابتلا در این دوره زمانی جان خود را از دست دادند.

پیش بینی درباره افزایش مرگ های کرونایی در آلمان"لوتار ویلر"، رییس انستیتو رابرت کخ آلمان هم در گزارشی شرایط کرونایی را بسیار جدی ارزیابی کرده و درباره تحولات اخیر و افزایش آمار مبتلایان جدید در این کشور ابراز نگرانی کرده است.

وی البته همچنان فرصت برای کند کردن شیوع ویروس کرونا را باقی دانست.

وی تاکید کرد که باید انتظار مرگ های کرونایی بیشتری را در آینده در آلمان داشته باشیم.

انستیتو رابرت کخ آلمان همچنین سراسر اتریش را به عنوان منطقه خطر کرونایی اعلام کرد.

قرنطینه سراسری در جمهوری چکموارد ابتلای جدید به کرونا در جمهوری چک هم همچنان در حال افزایش است و بر اساس جدیدترین آمارها در 24 ساعت گذشته 14968 نفردر این کشور به کرونا مبتلا شدند که از زمان شیوع کرونا بی سابقه بوده است.

120 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

جمهوری چک با حدود 10.

7 میلیون سکنه یکی از کشورهایی است که بیشترین رشد مبتلایان جدید به کرونا را دارد.

از این رو جمهوری چک مجددا یک قرنطینه سراسری را که از در این کشور اجرایی می شود را اعلام کرده است.

در بخش هایی از رم ایتالیا هم به دلیل افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا منع آمد و شد شبانه مقرر شده است.

این دستور شب گذشته از طرف وزیر بهداشت و وزیر منطقه ای این شهر امضا شد.

این قاعده از جمعه شب اجرایی شده و برای مدت 30 روز ادامه خواهد داشت.

رکورد بالای مبتلایان روزانه در ایتالیادر روز چهارشنبه در ایتالیا حدود 15199 نفر به کرونا مبتلا شدند که بالاترین میزان مبتلایان روزانه از زمان شیوع کرونا در این کشور بوده است.

نشست سران اروپایی درباره کرونا برگزار می شودسران کشورهای اروپایی پنج شنبه هفته آینده در یک کنفرانس ویدئویی درباره همکاری های تنگاتنگ تر در بحران کرونا مشاوره می کنند.

چارلز میشل، رییس شورای اروپایی شب گذشته در سخنانی اظهار داشت: ما باید تلاش های مشترک خود برای مبارزه با بیماری کووید 19 را تقویت کنیم.

27 هزار مبتلای روزانه در انگلیسدر انگلیس هم در 24 ساعت حدود 27 هزار نفر به کرونا مبتلا شده اند.

وزیر بهداشت آلمان هم کرونایی شدینز اشپاهن"، وزیر بهداشت آلمان هم تست کرونایش مثبت اعلام شد.

این خبر را وزارت بهداشت آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت آلمان اعلام کرد که این سیاستمدار حزب دموکرات مسیحی بلافاصله در قرنطینه خانگی قرار گرفت.

تا به حال تنها علائم سرماخوردگی در وزیر بهداشت آلمان دیده شده است.

شپاهن در قبل از ظهر چهارشنبه در نشست کابینه در دفتر صدر اعظم آلمان شرکت کرده بودسخنگوی دولت آلمان اعلام کرده که نیازی به قرنطینه شدن اعضای کابینه دولت فدرل آلمان که در نشست با اشپاهن حضور داشته اند نیست.

این نشست منطبق با قوانین ضد کرونایی و با رعایت فاصله برگزار شده و این مسئله در نظر گرفته شده که در صورت مثبت بودن تست کرونای یکی از افراد، دیگران و یا برخی افراد نیازی به رفتن در قرنطینه پیدا نکنندگسترش محدودیت های سفر به کشورها در اتحادیه اروپااتحادیه اروپا به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان محدودیت های سفر تصویب شده علیه کشورها را به کانادا، گرجستان و تونس گسترش می دهد.

رکوردهای جدید بالای مبتلایان روزانه در بسیاری کشورهای اروپاییبا توجه به افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا دولت سوییس تقویت محدودیت ها برای مهار کرونا را در دستور کار قرار داده است.

وزیر کشور سوییس اعلام کرده است که شرایط کشورش بسیار بدتر از بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی است.

به گفته وی شرایط جدی است.

وی تحولات دو سه هفته آینده را بسیار تعیین کننده دانست.

هلند هم با 8500 ابتلای روزانه رکورد بالایی را در این زمینه به نام خود ثبت کرده است.

کشورهای اسلوونی، کرواسی ، لیتوانی، اسلواکی و لهستان هم رکوردهای تازه جدیدی را در میزان مبتلایان روزانه ثبت کرده اند.

اتریش هم با ابتلای 2435 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت رکورد بالای جدیدی را از زمان شیوع کرونا ثبت کرد.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم از ابتلای بیش از 11 هزار نفر در این کشور به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داد که رکورد تازه ای در آمار مبتلایان روزانه محسوب می شود.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپاییبر اساس جدیدترین آمارها شمار مبتلایان جدید به کرونا در اروپا همچنان در حال افزایش است و تا به حال در اسپانیا 1046641 نفر به کرونا مبتلا شده و 34366 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 957421 نفر به کرونا مبتلا شده و 34048 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در انگلیس هم تا به حال 789229 نفر به کرونا مبتلا شده و 44158 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 449648 نفر به کرونا مبتلا شده و 36832 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در آلمان هم تا به حال 393525 نفر به کرونا مبتلا شده و 10014 نفر هم در اثر این ابتلا جان خود را از دست داده اند.


کلید واژه ها: میلیون - هزار - جهان - آمار جهانی - آخرین آمار - محدودیت های کرونایی - آمریکا - کرونا - پایگاه اطلاعاتی - کشور - بیماری - فرانسه - آمار - بیماری کرونا - بهبود یافته - ویروس کرونا - جهانی - آخرین - صبح امروز - اطلاعاتی - خبرگزاری - آمریکایی - بیشترین - محدودیت - کرونایی - افزایش - پایگاه - گزارش - ویروس - بهبود

آخرین اخبار سرویس:
آمریکا: استقرار ناو در خلیج فارس تهدید نیست

سیسی در سودان جنوبی: باید درباره راه اندازی سد النهضه به توافقی الزام آور رسید

بیانیه ارتش آمریکا درباره استقرار ناو هواپیمابر در خلیج فارس

آکسیوس| ترور فخری زاده ادامه فشار حداکثری علیه ایران بود

حماس: اثرانگشت رژیم صهیونیستی در جنایت ترور دانشمند هسته ای ایران آشکار است

کارشناس عراقی: پمپئو، بن سلمان و نتانیاهو نقشه ترور فخری زاده را طراحی کردند

آغاز به کار اولین راکتور هسته ای کاملا بومی چین

کارشناس روس: عاملان ترور فخری زاده با آمریکا و اسراییل ارتباط دارند

پرواز اولین تاکسی هوایی در کره جنوبی /فیلم

کمیته های مقاومت فلسطین ترور شهید فخری زاده را محکوم کردند

ورود رییس جمهور مصر به سودان جنوبی

روسیه در تعداد قربانیان کرونا رکورد زد

کارشناس روس: عاملان ترور فخری زاده با آمریکا واسراییل ارتباط دارند

انتخاب دبیر کل جدید برای سازمان همکاری اسلامی

اعتراض های سراسری در فرانسه علیه قانون جدید حمایت از پلیس

تجزیه قوای سپاه سوم عراق و آزادسازی «بستان» در عملیات «طریق القدس»

پمپئو، بن سلمان و نتانیاهو نقشه ترور فخری زاده را طراحی کردند

اعلام همبستگی آفریقای جنوبی با ملت فلسطین

تیراندازی به یک کودک در نیوجرسی آمریکا

اولتیماتوم روس ها و خروج شوستر از ایران

اسکاتلند به دنبال همه پرسیِ استقلال

کارشناس روس: عاملان ترور فخری زاده با آمریکا واسراییل ارتباط دارند

گردهمایی اعتراض آمیز در سراسر فرانسه ، علیه قانون جدید حمایت از پلیس

ونزوئلا صادرات مستقیم نفت به چین را از سر گرفت

کمک 250هزار فرانکیِ سوییس به ایران

ممنوعیت کیسه پلاستیکی در آلمان از 2 سال دیگر

اعتراض به قانون امنیتی جدید در فرانسه

وزیر اول اسکاتلند: اکثریت مردم خواستار استقلال از بریتانیا هستند

رییس جماعت علمای اهل سنت عراق ترور فخری زاده را محکوم کرد

دانشگاهیان انگلیسی خواهان اجازه انتقاد از رژیم صهیونیستی

پیش روی ارتش اتیوپی در تیگرای

بازتاب ترور دانشمند ایرانی در رسانه های هند

2 کشته و زخمی در پی تیراندازی در کالیفرنیا

ترور دانشمند ایرانی اوضاع را بدتر می کند

ارتش آمریکا: استقرار ناو هواپیمابر نیمیتز در خلیج فارس تهدید نیست

شگفت زدگی کارشناسان خارجی از نقش جنگل کاری های چین در کاهش جهانی کربن

اسکاتلند به دنبال همه پرسی استقلال

صلح با اسراییل به خاطر فلسطین بود!/ واکنش ها تغییر کرده است

پمپئو، بن سلمان و نتانیاهو نقشه ترور فخری زاده را طراحی کردند

سفر نتانیاهو به عربستان از پادشاه سعودی مخفی شده بود

سردار نقدی: نابودی رژیم صهیونیستی باید به مطالبه عمومی مردم منطقه تبدیل شود

دمشق خواستار حفاظت از شهروندان سوری مقیم لبنان شد

انتشار تصاویر سخنرانی نتانیاهو هنگام نام بردن از فخری زاده در رسانه های کرواسی 

کمک «خانه مان» به افرایش مهارت زندگی در خانه نشینی کرونایی

دانشگاهیان انگلیسی خواهان اجازه انتقاد از رژیم صهیونیستی

رییس جماعت علمای اهل سنت عراق ترور فخری زاده را محکوم کرد

اعلام انزجار مردم ورامین از آمریکا و صهیونیست

اوباما در کتاب سرزمین موعود: آل سعود از تکرار انقلاب اسلامی ایران در عربستان هراس دارد

نتانیاهو دست خالی از عربستان بازگشت؟

بیانیه ارتش آمریکا: استقرار ناو هواپیمابر در خلیج فارس تهدید نیست

واکنش دولت آفریقای جنوبی به ترور شهید فخری زاده

پوست مصنوعی که خود را 5هزار بار ترمیم می کند!

وزیر اول اسکاتلند: هیچگاه درباره استقلال تا این حد اطمینان نداشته ام

اولین راکتور هسته ای کاملا بومی چین آغاز به کار کرد

اولتیماتوم روس ها و خروج شوستر از ایران

همسرِ مک کین گزینه احتمالی بایدن به عنوان سفیر انگلیس

بالکان نگران از شیوع دیوانه وار کرونا

تبریک تولد متفاوت فرزند شهید همت به دبیر کل حزب الله لبنان

اردوغان: از قدس حمایت می کنیم حتی به بهای جانمان

اردوغان: توهین به مقدسات، به آزادی بیان ارتباطی ندارد/ مسلمانان متحد شوند

تعداد کرونایی های ترکیه در صدر آمار اروپا

گل اول لیورپول به برایتون توسط دیگو ژوتا دقیقه 60 برایتون 0 لیورپول 1+ ویدیو

شهید فخری زاده و توییت سفیر ایران در کرواسی

انتشار تصاویر سخنرانی نتانیاهو هنگام نام بردن از فخری زاده در رسانه های کرواسی 

سلفی نفرت انگیز؛ لبخند کنار جسد بی جان مارادونا

به کارگیری روش های متنوع اعدام در آمریکا آزاد می شود

 ترور شهید فخری زاده؛ مصداق آشوب طلبی منطقه ای با فشار حداکثری امنیتی علیه ایران

روایت وال استریت ژورنال از دیدار نتانیاهو و بن سلمان و دلیل مخالفت عربستان با عادی سازی روابط

آلونکی برای دسترسی به اینترنت (فیلم)

عکس های دیدنی روز

آخرین لحظات زندگی دیگو مارادونا چگونه گذشت؟

 اتحادیه جهانی اقتصاد دانان مسلمان ترور شهید فخری زاده را محکوم کرد

بازتاب پیام رهبری در پی ترور فخری زاده در رسانه های خارجی

بی اطلاعی ملک سلمان از سفر نتانیاهو به عربستان!

بیانیه ارتش آمریکا درباره استقرار ناو هواپیمابر در خلیج فارس

دبیری کل سازمان همکاری اسلامی به چاد رسید

اوکراین در فهرست 20 کشور کرونا زده

اخطار ایران به آمریکا و رژیم صهیونیستی

سردار نقدی: نابودی رژیم صهیونیستی باید به مطالبه عمومی مردم منطقه تبدیل شود

حمله هکرهای کره ای به شرکت تولید واکسن کرونا آسترا زنکا

2 کشته و زخمی در پی تیراندازی در کالیفرنیا

نتانیاهو دست خالی به فلسطین اشغالی بازگشت

آلمان: ترور دانشمند هسته ای ایران، اوضاع منطقه را بدتر می کند / همه طرف ها از اقداماتی که باعث تشدید تنش ها می شود، خودداری کنند / قبل از روی کار آمدن بایدن، حفظ دامنه گفت وگو با ایران مهم است

پیروزی پر گل تاتنهام برابر نماینده بلغارستان

مجارستان بورس تحصیلی می دهد

ترکیه: ترور دانشمند ایرانی اقدام تروریستی بود

انتشار تصاویر سخنرانی نتانیاهو هنگام نام بردن از فخری زاده در رسانه های کرواسی

نهایی سازی ترکیب شورای مصالحه افغانستان محور دیدار اشرف غنی و عبدالله

آمریکا در حال تعطیل کردن پایگاه های نظامی خود در افغانستان است

سفر نتانیاهو به عربستان از پادشاه این کشور مخفی شده بود

رویترز: ملک سلمان از سفر محرمانه نتانیاهو مطلع نبود

انگلیسی ها در اعتراض به محدودیت های کرونایی دولت، تظاهرات کردند

تداوم تظاهرات در فرانسه در اعتراض به قانون امنیتی جدید

آلمان خواستار خویشتنداری طرف ها پس از ترور دانشمند ایرانی شد

مخالفت مردم عربستان با عادی سازی روابط با اسراییل

آلمان: ترور دانشمند ایرانی اوضاع را بدتر می کند

لاوروف: غرب به دنبال آشوب در بلاروس است

وال استریت ژورنال: نتانیاهو دست خالی از صحرای عربستان بازگشت

افزایش بودجه نظامی انگلیس برغم کسری بودجه

وزیر خارجه آفریقای جنوبی ترور دانشمند هسته ای ایران را محکوم کرد

آمریکا همچنان در صدر/اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در ایتالیا/عبور آمار مبتلایان فرانسه از مرز یک میلیون نفر

آمریکا همچنان در صدر/اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در ایتالیا/عبور آمار مبتلایان فرانسه از مرز یک میلیون نفر