مطالب مرتبط:
صرفه جوی 10 درصدی با طرح برق امید|تخفیف 35 درصدی برای استخراج ارز دیجیتال
صرفه جویی 10 درصدی با طرح برق امید|تخفیف 35 درصدی برای استخراج ارز دیجیتال
تدوین 3 طرح جامع فولاد، زغال سنگ و سرب و روی نهایی شد
جهش درخشان سودسازی هر سهم در شرکت فولاد خراسان
جمعی از پیشکسوتان ارتش با سرلشکر موسوی دیدار کردند/ طرح مطالبی در خصوص وضعیت بازنشستگان
-218 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 آبان 1399 ساعت 10:052020-10-24اقتصادي

طرح تحول دیجیتال حرکتی بسیار بزرگ برای حفظ سرآمدی فولاد مبارکه


نخستین دوره تربیت رهبران تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران فولاد مبارکه و با همکاری دانشگاه اصفهان روز چهارشنبه سی ام مهرماه 99 آغاز شد.

- دنیای معدن - نخستین دوره تربیت رهبران تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران فولاد مبارکه و با همکاری دانشگاه اصفهان روز چهارشنبه سی ام مهرماه 99 آغاز شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازدنیای معدن، در آیین افتتاحیه دوره آموزشی مدیریت ارشد تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه، مهندس عظیمیان، مدیرعامل این شرکت گفت: اگر بخواهیم رتبه جهانی خود را در صنعت فولاد حفظ کنیم باید به سمت تحول دیجیتال برویم، زیرا در آینده صنعت فولاد، تناژ تولید حرف اول را نمی زند؛ بنابراین اقدام فولاد مبارکه برای استفاده از تکنولوژی نسل چهارم یک کار تزیینی نیست؛ بلکه یک الزام و ضرورت بنیادی در حوزه فولاد کشور است.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و تحریم های شدید افزود: در شرایطی که کشور و هم میهنان تحت شدیدترین تحریم ها قرار دارند، دغدغه دولت تأمین مایحتاج عمومی مردم و نگاهش به صنعت صنعتگران است تا محصولات با قیمت متعارف عرضه گردد و در آرامش بازار به دست مصرف کننده برسد.

وی تأکید کرد: اگرچه در حال حاضر طرح تحول دیجیتال و تربیت مدیران فرهیخته در این حوزه جزو اولویت های اصلی نیست و کمتر مورد توجه قرار گرفته، اما ما باید در کنار تأمین نیازهای دولت، به این موضوعات زیربنایی به عنوان یکی از نیازهای تکنولوژیکی کشور در حوزه صنعت نیز توجه کنیم، تا جایی که این تلاش ها به اداره هوشمند فولاد مبارکه منجر شود.

ممکن است ما در آن زمان نباشیم، ولی به یقین ثمره و آثار پر خیروبرکت آن در آینده مشاهده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه از مدیران این شرکت به عنوان مجریان اصلی طرح تحول دیجیتال یاد و اضافه کرد: این مدیران در یک برنامه آموزشی یک ساله باید حتما به استفاده بهینه از تکنولوژی مجهز و مسلح شوند.

آنان باید آموزش های لازم را ببینند و مهارت های لازم را به دست آورند تا بتواند طرح تحول دیجیتال را اجرا کنند.

به خاطر داشته باشیم عزم فولاد مبارکه برای اجرای طرح تحول دیجیتال و استفاده از تکنولوژی نسل چهارم جزم است و همه باید با حضور مستمر در این دوره بر این مهارت ها مسلط شوند.

مهندس عظیمیان به تأثیر اجرای این طرح بر حفظ سرآمدی فولاد مبارکه اشاره کرد و گفت: طرح تحول دیجیتال گام بسیار بلندی در مسیر حفظ سرآمدی فولاد مبارکه است.

این شرکت در حال حاضر قدرتمند است، اما باید قوی تر و مسلط تر پیش برود.

در این زمینه نظام پاداش دهی به کسب مهارت های این حوزه گره خواهد خورد و بر همین اساس در دستورالعمل های جدید سازمان قرار خواهد گرفت.

به خاطر داشته باشیم این رویداد برای سازمان بسیار جدی است و با تمام قوا از این طرح حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در بخش پایانی سخنان خود افزود: از ریاست دانشگاه اصفهان که با جدیت بستر اجرای این دوره و طرح را ایجاد کرده اند و همچنین از مدیران و معاونان شرکت که نهایت همکاری و همراهی را در این زمینه مبذول داشته اند، صمیمانه قدردانی می کنم و اطمینان خاطر می دهم که در روزهای آینده خبرهای بسیار خوبی در این حوزه خواهیم شنید.

معاون تکنولوژی فولاد مبارکه: فولاد مبارکه پیشران صنعت کشور در حوزه اقتصاد نسل چهارم است معاون تکنولوژی فولاد مبارکه در این آیین گفت: در سال جاری ایران توانست رتبه دهم فولاد دنیا را کسب کند.

اگر دقت کنیم می بینیم کشورهایی که در این رتبه بندی قبل از ایران هستند، یعنی کشورهای چین، ژاپن، هند، آمریکا، کره و آلمان که رتبه های تک رقمی تولید فولاد را کسب کرده اند، هم راستا با اقتصاد نسل چهارم و حوزه تحول دیجیتال حرکت کرده و توانسته اند در این زمینه به شاخص های مهمی دست پیدا کنند و برای فضای مه آلود آینده گام های محکم تری بردارند.

مهدی نقوی در ادامه به جایگاه ایران در شاخص های دیگر پرداخت و گفت: کشور ما در سال 2018 در زمینه تولید مقالات رتبه 15 دنیا را به دست آورد و در تولید فولاد در جایگاه دهم قرار گرفت؛ اما در شاخص جهانی نوآوری در جایگاه 69 و در زمینه صادرات مبتنی بر فناوری در جایگاه 89 جهان ایستاد.

همچنین در شاخص فضای کسب وکار به رتبه 133 و در فناوری اطلاعات به رتبه 79 بسنده کرد.

این رتبه ها یک تصویر کلی به ما می دهد که در کدام حوزه ها باید بیشتر کار کنیم و دیگر کشورها به کدام سمت حرکت می کنند.

معاون تکنولوژی فولاد مبارکه همچنین به مطالعات صورت گرفته درباره کشورهای پیشرو در صنعت فولاد اشاره کرد و افزود: فولاد مبارکه برای اینکه بتواند در آینده جایگاه ایران را در دنیا حفظ کند، گزیری ندارد جز اینکه هم گام یا جلوتر از رقبای خود در زمینه تولید فولاد حرکت کند.

بر اساس مطالعات صورت گرفته یکی از مهم ترین حوزه های حرکتی کشورهای پیشرو در تولید فولاد، حرکت به سمت دیجیتال کردن و هوشمند کردن سیستم های ارزیابی شد.

بنابراین از سال گذشته، بر مبنای این تفکر که فولاد مبارکه باید فولاد مبارکه نسل چهارم باشد، شاخص هایی در چهار حوزه تعریف شد که عبارت اند از: 1- حوزه بهبود و توسعه محصول؛ 2- حوزه بهبود و توسعه فرایند؛ 3- حوزه هوشمندسازی یا تحول دیجیتال؛ 4- حوزه اقتصاد چرخشی.

در ادامه برای هرکدام از این حوزه ها استراتژی مشخصی طراحی شد تا توسعه ای همه جانبه در فولاد مبارکه ایجاد کنیم.

وی در ادامه به حوزه هوشمندسازی یا تحول دیجیتال پرداخت و گفت: در زمیــــنه طــــرح تحـــول دیجـــیتال، بر اســاس دســـتور مهندس عظیمیان مدیرعامل شرکت و با همکاری مدیرعامل شرکت ایریسا، ره نگاشتی در این زمینه تنظیم شد که مسیر فولاد مبارکه را تا سال 1404 مشخص می کند.

در این زمینه با معاونت وزارت صمت هم گفت وگو شد تا فولاد مبارکه به عنوان پیشران صنعت ایران، فرایند فناور شدن در حوزه اقتصاد دیجیتال را به عهده بگیرد و اجرا کند تا دیگر صنایع از نتایج آن استفاده کنند.

نقوی به اقدامات صورت گرفته در زمینه طرح تحول دیجیتال اشاره کرد و گفت: امکانات و فرصت های کشور برای تحقق طرح تحول دیجیتال مورد بررسی قرار گرفت و مرکز تحول دیجیتال در دانشگاه تهران برای جذب شرکت های نوآور و استارت آپ افتتاح شد.

بررسی بعدی، بررسی بلوغ سازمانی برای انجام این حرکت در فولاد مبارکه بود.

نتایج حاصل از این بررسی ها این بود که باید تصویری از آینده اقتصاد دیجیتال برای مدیران و رهبران فولاد مبارکه و افرادی که با این موضوع درگیرند ساخته شود تا بتوانیم درباره این تصویر همفکری کنیم و مسیر حرکت را راحت تر بسازیم.

پیرو این موضوع، آنچه امروز شروع خواهد شد آموزش مدیران این طرح در قالب دوره آموزشی مدیریت ارشد تحول دیجیتال است که در بهترین شکل ممکن برگزار می شود و امیدواریم با این آموزش و تکرار این آموزش ها آن را به فرهنگی تبدیل کنیم که منتظریم ایران و فولاد مبارکه به آن دست یابد.

معاون تکنولوژی فولاد مبارکه در خاتمه به شیوه آموزش بر خط در این دوره آموزشی اشاره کرد و گفت: اگر این آموزش قرار بود به شیوه قدیم برگزار شود، ما حرفی از تحول دیجیتال نزده بودیم و اگر قرار است متحول شویم، باید از همین جا شروع کنیم و آموزش برخط داشته باشیم.

خوشبختانه یا متأسفانه به دلیل شیوع کرونا در مسیری قرار گرفتیم که بتوانیم سریع تر با مفاهیم جدید آشنا شویم.

مدیرعامل شرکت ایریسا مطرح کرد: بهره وری بیشتر و کاهش هزینه ها مهم ترین خروجی اجرای تحول دیجیتال مدیرعامل شرکت ایریسا در این آیین گفت: دوره تربیت رهبران تحول دیجیتال یک دوره MBA فشرده یک ساله است و بر اساس آنچه به آن نیازمندیم بومی سازی شده و امیدواریم بتوانیم مسیر اجرایی این طرح را قدم به قدم جلو ببریم.

دکتر رسول سراییان در ادامه به مسیر چهارساله تحول دیجیتال در فولاد مبارکه اشاره کرد و گفت: مسیری را که برای طرح تحول دیجیتال تعریف کرده ایم یک مسیر چندساله است که از سال 1399 شروع می شود و تا سال 1404 ادامه خواهد داشت.

عنوانی که برای این طرح در نظر گرفته شده SMC است و مسیر آن کاملا مشخص شده است.

باید بگویم تحول دیجیتال برای همه صنایع دیر و زود دارد، ولی سوخت وسوز ندارد و گریزی از آن نیست.

تحول دیجیتال در هر بخش و صنعت، نامی دارد؛ در بانکداری به بانکداری دیجیتال، در دانشگاه به دانشگاه نسل چهارم و.

شناخته می شود و همه این ها بیانگر این است که فناوری دیجیتال همه صنایع و کسب وکارها را متحول خواهد کرد.

وی در ادامه به اولویت آموزش مدیران این طرح اشاره کرد و افزود: ما بر اساس سند ره نگاشتی که تنظیم شده در حال حرکتیم و در سال 1399 فرهنگ سازی، نوآوری و آموزش نیروی انسانی یکی از اولویت های اصلی ما در این سند است، زیرا تحول دیجیتال یک بال نرم دارد و یک بال سخت.

بال نرم آن فرهنگ، ساختار سازمانی، رهبری و قابلیت سرمایه انسانی، و بال سخت آن تکنولوژی های نوظهور است.

طبیعتا حرکت این دو بال با همدیگر ما را موفق خواهد کرد و غفلت از هرکدام ما را از رسیدن به سرمنزل مقصود بازمی دارد.

قله ای که همه ما باید به آن توجه کنیم تبدیل شدن فولاد مبارکه به یک شرکت هوشمند دیجیتال و یک کارخانه هوشمند در کلاس جهانی است و ما باید در سال 1404 به آن برسیم.

سراییان به انتظار اصلی خود از افراد شرکت کننده در این دوره آموزشی اشاره کرد و گفت: در این دوره در مجموع 129 نفر از مدیران فولاد مبارکه، 25 نفر از شرکت ایریسا و 2 نفر از مدیران شرکت تاکبن حضور دارند و مهم ترین انتظار از افرادی که در این دوره شرکت می کنند این است که نگاه خود را به مسئله و چالش هایی که با آن مواجه اند عوض کنند و این مهم قطعا بزرگ ترین موفقیتی است که می توانیم در این دوره کسب کنیم.

این دوره صرفا یک دوره نظری نیست و ما نیازمند تجارب عملی بر اساس فعالیت های بین المللی بودیم و این اتفاق برای اولین بار در کشور در حال رخ دادن است.

کیفیت برگزاری حداکثری، بهره گیری از اساتید مجرب و ممتاز داخلی و بین المللی و ارائه محتوای به روز و کاربردی بر اساس تجارب موفق بین المللی برای این دوره در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت ایریسا به خروجی اصلی تحول دیجیتال اشاره کرد و افزود: خروجی تحول دیجیتال این است که با هزینه کمتر، کیفیت و بهره وری را افزایش دهیم و مدیران ما بتوانند با همین دارایی، محصولات متنوع در کلاس جهانی تولید کنند، وگرنه فولاد مبارکه در کشور حرف اول را می زند و نمی خواهد با کسی رقابت کند.

چشم انداز این شرکت افق کلاس جهانی است و مدیران این کلاس باید در این نگاه تربیت شوند و این انتظار و توقع ماست؛ چراکه فولاد مبارکه الگوی کشور بوده و هست.

وی در ادامه به استارت آپ های برتر دنیا در حوزه فولاد اشاره کرد و گفت: این باور باید به وجود بیاید که استارت آپ فقط در فروشگاه مجازی و بلیت فروشی نیست.

امروز در دنیا استارت آپ هایی در صنعت فولاد شکل گرفته اند که منجر به تحولات اساسی در این حوزه شده اند.

به عنوان مثال، استارت آپی در بلژیک با هدف فراهم آوردن خدمات بلاکچین جهت ایجاد شفافیت در سوابق زنجیره تأمین شرکت های فولادی شکل گرفته یا استارت آپی در آمریکا توانسته پودرهای فلزی دستگاه های پرینت سه بعدی تولید کند.

پس استارت آپ ها حتی می توانند تولید داشته باشند و باید نگاه ها را تغییر داد.

مدیرعامل شرکت ایریسا در خاتمه افزود: بدون تردید امروز فولاد مبارکه در یک نقطه عطف تاریخی قرار دارد که می توان آن را به سمت بالا یا پایین هدایت کرد و موفقیت این مسیر به دست مدیران حاضر در این دوره است.

پس به این دوره به عنوان یک فرصت طلایی برای یادگیری و آشنا شدن با مفاهیم روز استفاده کنید و با توجه به اینکه این مفاهیم برای اولین بار در کشور مطرح می شود، باید بدانید شرکت و پیمانکاری برای اجرای این طرح تحول وجود ندارد؛ بنابراین باید بتوانیم شرکت های زیادی را تربیت و با خودمان همراه کنیم.

باید با صبر، تدبیر و تأمل این طرح را پیش ببریم تا بتوانیم نتایج آن را در عمل ببینیم.

رییس دانشگاه اصفهان: رقابت ها دنیای امروز، تکنولوژیکی و مبتنی بر دانش است دکتر طالبی، ریاست دانشگاه اصفهان هم در این زمینه گفت: ما امروز شروع یک رویداد سرنوشت ساز را رقم می زنیم؛ رویدادی که مبنای آن تلفیق، همسازی و هم نوایی دو مجموعه بزرگی علمی و صنعتی است که رویکرد پیشروانه ای را در پیش گرفته اند: یکی صنعت فولاد است که در جهت نسل چهارم صنایع در حال حرکت است و دیگری دانشگاه اصفهان که در راستای دانشگاه نسل چهارم گام برمی دارد.

رییس دانشگاه اصفهان در ادامه به ضرورت تحول در صنعت اشاره کرد و افزود: تحول یک امر طبیعی در هر زمینه ای از جمله صنعت و دانشگاه است و در دنیای امروز رقابت ها به سوی رقابتِ تکنولوژیک مبتنی بر دانش سوق پیدا کرده است.

دانش را ذهن ها، عقل ها و استعدادها می سازند و به همین دلیل است که نیروی انسانی به عنوان یک سرمایه پایدار برای توسعه پایدار مورد استفاده قرار می گیرد؛ بنابراین فکر می کنم در این جهت، مسیر آموزش را درست انتخاب کرده ایم، چراکه برای نائل شدن به موفقیت ها باید صورت مسئله را بشناسیم و زیربنای شناخت، آموزش است.

طالبی در ادامه به نتایج آموزش در دو سطح مدیران و کارگزاران اشاره کرد و گفت: برای رسیدن به شناخت باید مدیران و کاربران و کارگزاران از آموزش های لازم برخوردار شوند و آموزش ها باید به این ختم شود که مدیران مسیر را بهتر و راحت تر بشناسند تا بتوانند در آن جهت سیاست گذاری، تصمیم سازی و تصمیم گیری کنند و در مرحله بعد سایر کارگزاران هستند که باید این مسیر را بشناسند تا مسیر هموارتر شود.

رییس دانشگاه اصفهان به زیربنای علمی و توان دانشگاه اصفهان پرداخت و گفت: من می توانم تضمین کنم و اطمینان بدهم که دانشگاه اصفهان از زیربنای علمی و دانشی لازم برخوردار است و همکاران ما در این زمینه هم خودشان نیروی انسانی مجربی هستند و هم شناخت خوبی از ظرفیت های داخلی و بین المللی دارند.

ما بارها در دانشگاه های برتر کشور از جمله دانشگاه اصفهان دیده ایم که در شرایط بسیار سخت با قیمت حداقلی تولید علم می شود و امیدواریم با این همکاری بتوانیم بار دیگر نشان دهیم کشور ما می تواند در شرایط سخت و تحریمی هم در رقابت جهانی موفق باشد و قطعا عجین شدن این دو مجموعه آینده ای پر از موفقیت را رقم خواهد زد که ثمره آن را در آینده ای خیلی نزدیک خواهیم دید.

وی در خاتمه از فرصتی که فولاد مبارکه در اختیار دانشگاه اصفهان قرار داده تقدیر و تشکر کرد و افزود: آموزش ها از امروز شروع می شود و همکاران ما در دانشگاه کارهای خوبی در این جهت انجام داده اند.


کلید واژه ها: فولاد مبارکه - فولاد - مبارکه - دیجیتال - شرکت فولاد - دانشگاه اصفهان - مدیرعامل - تحول - صنعت فولاد - چهارشنبه - شرکت - دانشگاه - نخستین - دوره - مهرماه - رهبران - مدیران - اصفهان - همکاری - دوره آموزشی - تربیت - رتبه جهانی - نسل چهارم - افتتاحیه - معدن - حضور - صنعت - تکنولوژی - استفاده - آموزشی

آخرین اخبار سرویس:
انفجار و آتش سوزی در میادین بزرگ نفتی امارات

قیمت مصوب مرغ در استان سمنان 20400 تومان اعلام شد/ مردم تخلفات را اعلام کنند

چرا بانک ها تعطیل نمی شوند؟

مفهوم انتقال قهری سهام در بورس

پرداخت وام خرید تجهیزات کمک آموزشی به دانشجویان

در توزیع نهاده های دام و طیور انحراف وجود دارد؛ دستگاه های مسئول پاسخگو باشند

جهش تولید سیمان در کشور با همت متخصصان ایرانی

در توزیع نهاده های دام و طیور انحراف وجود دارد؛ دستگاه های مسئول پاسخگو باشند

باورهای غلط و انگ اجتماعی

صادرات انار ارتباطی به گرانی ندارد

پیش دریافت 10 درصدی خرید ورق فولادی در بورس کالا ابلاغ شد

مظنه رهن و اجاره آپارتمان در پیروزی

طرح، «هر ایرانی، 20 لیتر بنزین» به سرانجام می رسد؟

دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی در انهدام شبکه نفوذ درنگ نکنند/ روز های وحشت تل آویو از انتقام ایران

مشکل داغ شدن لپ تاپ خود را به آسانی با این راهکارها رفع کنید

آخرین موجودی کالاهای اساسی /54 شناور به بنادر رسیدند

85 درصد محدودیت های کرونایی در شهرستان گناوه رعایت شده است

هماهنگی بین دستگاه های دولتی منجر به رشد بازار سرمایه شده است

حل مشکل کسری بودجه

آخرین موجودی کالاهای اساسی/ 54 شناور به بنادر رسیدند

85 درصد محدودیت های کرونایی در شهرستان گناوه رعایت شده است

طرز تهیه ژله یلدایی چند رنگ و لایه ای انار و تخم شربتی؛ مخصوص یلدا 99

شهرهای قرمز در مدت محدودیت های کرونایی به 37 شهر کاهش یافته است

آخرین موجودی کالاهای اساسی/ 54 شناور به بنادر رسیدند

تقاضای 29 سازمان کنترل تسلیحاتی برای توقف فروش سلاح به امارات

صف مرغ دولتی در هیاهوی کرونا!

مسافرت های هوایی تا 2024 به سطح قبل از کرونا باز نمی گردد

کرونا در تهران تا حدی رو به کاهش / کنترل مراجعین ادارات با کارت ملی هنوز اجرایی نشده است

آخرین موجودی کالاهای اساسی/ 54 شناور به بنادر رسید

ادامه تعطیلی های کرونایی شنبه مشخص می شود/ 38 شهر قرمز هستند

قیمت انواع کوییک در بازار خودرو

خدمات دولتی فقط با کارت ملی | از کی اجرا می شود؟

کرونا در تهران تا حدی رو به کاهش / کنترل مراجعین ادارات با کارت ملی هنوز اجرایی نشده است

حال بورس بهتر شد/ پیامدهای لغو معافیت های مالیاتی/ مافیای قدرت پشت پرده واردات خودرو

ادامه تعطیلی های کرونایی شنبه مشخص می شود/ 38 شهر قرمز هستند

آخرین موجودی کالاهای اساسی/ 54 شناور به بنادر رسید

بازار مسکن یک پله دیگر افت کرد +جزییات قیمت ها

نهاده های دامی با ارز 4200 تومانی به دست تولیدکننده نمی رسد

مصرف مرغ در استان سمنان روزانه 30 تن است/قیمت مصوب 20400تومان

قطعه بندی مرغ بهانه ای برای گران فروشی !

تبدیل وضع 38 شهرستان از قرمز به نارنجی از روز چهارشنبه

همدلانه ها به روستای روستا فرات شهرستان دامغان رسید

امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام وام یک میلیون تومانی کرونا

گوشت قرمز در بازار امروز کیلویی چند؟ (99/09/10) + قیمت

کارایی 100 درصدی یک واکسن کرونا!

تعطیلی ادارات بندرامام در روز سه شنبه

گزارش اکونومیست از شهرهایی با بالاترین هزینه ها؛ گران مثل تهران

نکات مهمی که سهامداران عدالت باید بدانند

کارایی 100 درصدی یک واکسن کرونا!

مصرف مرغ در استان سمنان روزانه 30 تن است/قیمت مصوب 20400تومان

آغاز برداشت وش پنبه در شهرستان آرادان

تعطیلی ادارات بندرامام در روز سه شنبه

ایجاد شبکه دفع آبهای سطحی اهواز خارج از توان شهرداری/آبگرفتگی منازل 15 درصد سال گذشته

بازار مسکن یک پله دیگر افت کرد +جزییات قیمتها

ضرورت بهینه سازی مصرف گاز در کشور/ طرح رایگان شدن گاز کم مصرف ها به کجا رسید؟

اولین پرواز برای واردات واکسن کرونا کی انجام می شود؟

نرخ تورم استان ها چقدر است/ ایلام رکورد دار بالاترین تورم ماهانه + نمودار

اتمام روز خوب بورس+ سه نماد تاثیر گذار

گزارش تحلیلی-تفسیری «وبملت»

ورود شهرداری ها به حوزه ساخت مسکن؛ رونق یا چالش

خواب سنگین دولت و کابوس افزایش قیمت مسکن؛ گرانی نتیجه بی توجهی به انبوه سازی

آغاز تولید 600 هزار اصله نهال در نهالستان شهید عموزاده در سال 99

اولین پرواز برای واردات واکسن کرونا کی انجام می شود؟

ایجاد شبکه دفع آبهای سطحی اهواز خارج از توان شهرداری/آبگرفتگی منازل 15 درصد سال گذشته

تسهیلات 5000 میلیارد ریالی بانک صنعت و معدن به واحدهای صنعتی و تولیدی استان

هنرمندانی که دست فروشی می کنند!

بازار مسکن یک پله دیگر افت کرد +جزییات قیمتها

تسهیلات 5000 میلیارد ریالی بانک صنعت و معدن به واحدهای صنعتی و تولیدی استان

استان های کم برخوردار، دریافت کننده کمترین تسهیلات رونق تولید

صورت حساب سهام عدالت 10 آذر 99 | ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

ترانزیت دام زنده از ترکیه به قطر از مرز بازرگان از سر گرفته می شود

با فعال شدن سامانه جامع تجارت؛ انقلابی در تجارت رخ می دهد

جریمه فروشگاه عرضه کننده تجهیزات صنعتی غیراستاندارد در شیراز

تولید روزانه 300 تن گوشت مرغ در استان سمنان

ورود شهرداری ها به حوزه ساخت مسکن؛ رونق یا عقب گرد

قیمت انواع کوییک در بازار خودرو

ائتلاف اوپک پلاس در مذاکرات غیررسمی بر سر تعویق افزایش تولید به توافق نرسید

هنرمندانی که دست فروشی می کنند!

راهداری قم آماده مواجهه با زمستان امسال

استان های کم برخوردار، دریافت کننده کمترین تسهیلات رونق تولید

یک انبار متخلف عرضه مرغ در قم پلمب شد

لزوم حمایت جدی دولت و مجلس از صنوف/ کسبه نیازمند تخفیف مالیاتی هستند

ماجرای پدیده «سرقت های سفارشی»

راهداری قم آماده مواجهه با زمستان امسال

پیش بینی بورس بعد از تزریق منابع جدید

تاکید فرماندار انزلی بر لزوم آمادگی برای بحران احتمالی

قیمت فعلی ارزهای دیجیتال پس از شکست سقف تاریخی بیت کوین+ جدول

هزینه شبکه آب های سطحی اهواز 10 هزار میلیارد است/آبگرفتگی اهواز نسبت به سال قبل کمتر شده

درهای این فروشگاه همیشه باز است

تعدیل نیرو در یک بانک نظامی ادغامی

هزینه شبکه آب های سطحی اهواز 10 هزار میلیارد است/دولت باید به خوزستان کمک کند

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: کاهش شهرهای قرمز به 37 شهر/رعایت پروتکل ها به 90 درصد رسیده است

پیش بینی بورس بعد از تزریق منابع جدید

تاکید فرماندار انزلی بر لزوم آمادگی برای بحران احتمالی

فروش یک ملک دولتی دیگر در بورس

فرسودگی خطوط تولید کارخانه های سنگ لرستان

ارزش سهام عدالت، امروز 10 آذر 99

توزیع 400 تن مرغ در ری به منظور ایجاد تعادل قیمت

یک انبار مرغ فروشی متخلف در قم پلمب شد

شناسایی انبار احتکار کالاهای اساسی در سمنان

طرح تحول دیجیتال حرکتی بسیار بزرگ برای حفظ سرآمدی فولاد مبارکه

طرح تحول دیجیتال حرکتی بسیار بزرگ برای حفظ سرآمدی فولاد مبارکه