مطالب مرتبط:
ادعای تازه پمپئو علیه ایران | 3 سازمان رسانه ای ایران در فهرست تحریم ها
سفیر ایران و مدیر مسوول روزنامه پلیتیکا صربستان بر همکاری رسانه ای توافق کردند
ادعای تازه پمپئو علیه ایران | 3 سازمان رسانه ای ایران به فهرست تحریم ها اضافه شده اند
انتخاب نماینده ای از اولیا برای پیگیری و انعکاس تخلفات مدارس
3 سازمان رسانه ای ایران به فهرست تحریم ها اضافه شده اند
-218 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 آبان 1399 ساعت 10:052020-10-24اقتصادي

رسانه ها در انعکاس دستاوردها و دانشِ سازمانها توانمند هستند


در دیدار مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه با سرپرستان و مدیران مسئول روزنامه های کیهان، نسل فردا، دنیای اقتصاد و اصفهان امروز، - دنیای معدن - در دیدار مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه با سرپرستان و مدیران مسئول روزنامه های کیهان، نسل فردا، دنیای اقتصاد و اصفهان امروز، بر اهمیت و نقش رسانه در انعکاس دستاوردهای سازمانها و بنگاههای اقتصادی بزرگ، به ویژه شرکت فولاد مبارکه، به عنوان یک شرکت سرآمد و پیشرو در تولید و به کارگیری دانش فنی روز تأکید شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازدنیای معدن، ایرج ترابی در این دیدارها که روز سه شنبه 29 مهرماه انجام شد، با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های رسانه ها به ویژه رسانه های مکتوب تصریح کرد: عملکرد رسانه ها از بایگانی شدن علم و دانش حاصل شده جلوگیری می کند، از این رو مدیریت فولاد مبارکه در نظر دارد مدل مدیریتی، دستاوردها و دانش فنی خود را به سازمان ها و صنایع دیگر نیز انتقال دهد و طبیعتا کانال ارتباطی بخشِ زیادی از این مباحث تأثیرگذار رسانه ها هستند.

وی افزود: همگرایی مدیریت و کارکنان فولاد مبارکه و به طورکلی عملکرد شرکت باعث شده تمامی کارکنان در سطوح مختلف سازمانی، مدل های مدیریتی را بپذیرند، خود را به آن ها پیوند بزنند و نهایتا شرایطی فراهم آید که امروز شاهد تحقق دستاوردهای ارزشمندی باشیم.

از این رو این ساختارِ درست باید به عنوان یک مدل به دیگر سازمان ها منتقل شود و فولاد مبارکه در این خصوص آماده هرگونه همکاری است.

مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: این شرکت اکنون در تحقیق و توسعه، فرهنگ سازمانی، تولید و توسعه موفق و تأثیرگذار است و دست یابی به این موارد برای دیگر سازمان ها یک ضرورت به شمار می رود.

ایرج ترابی با اشاره به جایگاه رسانه در انعکاس توانمندی ها در جامعه اذعان داشت: فضای رسانه به دلیل پویایی و دنبال کردن اخبار در همه سطوح، قادر است اگر نقصانی وجود داشته باشد، بلافاصله آن را پیگیری کند و به صورت هوشمندانه به آن بپردازد.

وی همچنین گفت: فولاد مبارکه سازمانی فراملی است و افتخار ما این است که محصولات این شرکت ایرانی در سطح بین المللی نیز توزیع می شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ممکن است رسانه ها در برخی مباحث مواردی را گوشزد کنند و همین امر فرصت هایی سازنده برای مسئولین است.

برای مثال، همفکری رسانه ها در حوزه مسئولیت های اجتماعی و پیشنهادهای ارائه شده از این جمله هستند.

مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه در بخش پایانی سخنانش گفت: در شرایط شیوع ویروس کرونا، فولاد مبارکه با خرید تجهیزات موردنیاز بیمارستان ها و همچنین با تأمین اکسیژن رایگان موردنیاز بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان ها، توانست بخش قابل توجهی از مشکل آن ها را رفع کند.

این نوع اقدامات مهم که در راستای تعهد به مسئولیت اجتماعی فولاد مبارکه صورت گرفته است، در این سازمان، خدمت بدون منت قلمداد می شود.

این شرکت در عمل به جامعه نشان داده است که تمرکز خود را تنها به تولید محصولات فولادی معطوف نداشته و با چنین اقداماتی در حوزه مسئولیت اجتماعی نیز خوش درخشیده است.

در این دیدار نمایندگان روزنامه های کیهان، دنیای اقتصاد، نسل فردا و اصفهان امروز نیز طی اظهاراتی چنین گفتند: محمدعلی شاه علی سرپرست روزنامه کیهان در استان اصفهان: تعامل روابط عمومی فولاد مبارکه با رسانه های استان روزبه روز قوی تر می شود دیدار بسیار خوبی بود و ما در روزنامه کیهان از دیدن مدیر محترم روابط عمومی فولاد مبارکه بسیار مفتخر شدیم.

معمولا این گونه نشست ها می تواند در روند کار و تعامل هرچه بیشتر بین روزنامه و این مجتمع صنعتی معظم مؤثر باشد.

روابط عمومی فولاد مبارکه همواره عملکرد بسیار مثبتی داشته و می توان آن را یکی از روابط عمومی های بااقتدار، خوب و منسجم در بین دستگاه های اجرایی استان اصفهان دانست که همیشه با گرمی با رسانه ها تعامل داشته است.

به یقین این همکاری های مثبت و ارزنده با رسانه های استان روزبه روز بیشتر و قوی تر می شود.

با توجه به اینکه روزنامه کیهان یک روزنامه سیاسی است و تنها یک صفحه اقتصادی دارد، از مدیر روابط عمومی این شرکت خواستیم خبرهای سازمان را به منظور انعکاس بهتر در طول هفته در اختیار روزنامه کیهان قرار دهد که این پیشنهاد مورد استقبال قرار گرفت.

همچنین با توجه به اینکه بسیاری از افراد رسانه ای چه در استان و چه در کشور با شرایط موجود در فولاد مبارکه آشنایی کامل ندارند، پیشنهاد شد مدیران و دست اندرکاران رسانه های گروهی از این مجتمع بزرگ بازدید و از نزدیک نحوه کار این شرکت را مشاهده کنند.

در این بازدیدها رسانه ها می توانند بفهمند این خبرها از کجا مخابره می شود و تصویر روشن تری از دستاوردهای این شرکت داشته باشند؛ دستاوردهایی که در زمینه جهش تولید و اقتصاد نوین است و همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است.

این دیدارها حتی می تواند امیدواری ایجاد کند، زیرا می بینیم با وجود شرایط اقتصادی و تحریم، هستند دستگاه های اجرایی صنعتی که به صورت شبانه روزی تلاش می کنند تا شرایط اقتصادی بهتر شود و فولاد مبارکه جزو شرکت های موفق و مهم در ارزآوری و توسعه کشور است که این پیشنهاد هم مورد قبول واقع شد.

ما همیشه اخبار فولاد مبارکه در زمینه نوآوری و بومی سازی را که مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است در روزنامه پوشش داده ایم و خوشبختانه فولاد مبارکه در این زمینه بسیار خوب عمل کرده است.

امیدواریم این روند ادامه داشته باشد، زیرا این دیدارها می تواند در بهبود دوجانبه روابط و تعامل بیشتر و نهایتا ایجاد شرایط بهتر بسیار مؤثر باشد و ما بابت تعامل صورت گرفته از این مجموعه سپاسگزاریم.

رضا محزونیه مدیرمسئول روزنامه نسل فردا: فعالیت های فولاد مبارکه در حوزه روابط عمومی قابل تقدیر است شنیدن گزارش پیشرفت های فولاد مبارکه همیشه امیدوار کننده است، به همین دلیل ما هم در ادامه همکاری های خود، آمادگی داریم که این فعالیت ها و پیشرفت ها را به خوبی منعکس کنیم.

نکته ای که وجود دارد این است که در انعکاس اخبار مسئولیت اجتماعی فولاد مبارکه، به ویژه اقدامات خوب این شرکت در زمینه بیماری کرونا ظلم شده و رسانه ها از جمله نسل فردا باید به طور ویژه تری به آن می پرداختند، زیرا موفقیت های فولاد مبارکه در مدیریت بحران کرونا می تواند الگوی بسیاری از نهادها، شرکت ها و اداره ها باشد و ما تمایل خود را به انعکاس بیشتر این اخبار اعلام می کنیم.

با توجه به اهمیت تعامل سازمان ها با رسانه ها، باید اذعان داشت عملکرد و رویکرد سازنده روابط عمومی این شرکت به ویژه در دوران کنونی قابل تقدیر است.

عبدالمجید مجیدی نژاد سرپرست روزنامه دنیای اقتصاد در استان اصفهان: دیدار مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه با اصحاب رسانه در شرایط کرونا قابل تقدیر است با توجه به شرایط همه گیری کرونا که برگزاری جلسه ملاحظات خاص خود را دارد، اینکه یکی از مدیران ارشد فولاد مبارکه همت می کند و به دلیل اهمیت موضوع به اصحاب رسانه سرمی زند و به حرف آن ها گوش می دهد، قابل تقدیر است.

همه اعضای هیئت تحریریه ما در روزنامه دنیای اقتصاد در این دیدار حضور داشتند تا از نزدیک از گزارش عملکرد فولاد مبارکه در حوزه تولید و مسئولیت های اجتماعی آگاه شوند.

در این دیدار اعضای هیئت تحریریه، راهکارهای ارتباط هرچه بهتر خود با کارشناسان حوزه روابط عمومی فولاد مبارکه به منظور دسترسی هرچه سریع تر و شفاف تر به اخبار را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

نکته قابل توجه این بود که مدیر روابط عمومی فولاد با سعه صدر صحبت های هیئت تحریریه را شنیدند و تا جایی که وقت اجازه می داد موضوعات مطرح شد و به تفاهم ها و جمع بندی خوبی هم رسیدیم که ان شاء الله در آینده ثمره آن را بیشتر خواهیم دید.

امیر اکبری مدیرعامل و سردبیر روزنامه اصفهان امروز: رسانه ها با نگاه ملی توجه ویژه ای به فولاد مبارکه داشته باشند آنچه در مورد فولاد مبارکه مهم است استفاده درست از تجربه ها و بهبود مستمر سیستم در این مجموعه است.

به نظر من فولاد مبارکه یکی از مجموعه هایی است که مثل دو امدادی عمل می کند، یعنی هر کس کار را تا مرحله ای پیش می برد و فرد یا تیم بعدی که در آن حوزه مسئولیت دارد آن فعالیت را از آنجا به نقطه بهتری می رساند.

این گونه نیست که از نتایج تجربه ها و دستاوردهای دیگران احساس بی نیازی شود؛ هر کس با آمدنش محاسنی را به سیستم اضافه می کند.

ما به عنوان رسانه وقتی حوزه فعالیت روابط عمومی این شرکت را رصد می کنیم، این موضوع در حوزه روابط عمومی هم مشهود است.

کما اینکه این روابط عمومی در ارزیابی های کشوری و جشنواره ها همواره رتبه خوبی به دست آورده و در عمل به وظایفی که بر عهده دارد موفق بوده است.

موضوعی که در دوره اخیر مشهود است تلاش برای ساختارسازی و شفافیت عملکرد است.

ساختار و روند ایجادشده درخصوص انواع رسانه ها در روابط عمومی فولاد مبارکه قابل تعمق است.

ازآنجاکه روابط عمومی فولاد مبارکه با رسانه های مختلفی مثل صداوسیما، روزنامه ها، مجلات، شبکه های اجتــماعی، پایگاه هـــای خبـــری، رسانــه های خارجی و.

مواجـــه است، روند منسجم برای ارتباط، گزارش گیری، تحلیل و آمارگیری موردنیاز است و ما در دوره اخیر می بینیم که این روند برقرار بوده و تعاملات با رسانه ها تا جایی که ما مشاهده کرده ایم مبتنی بر همین تحلیل ها و آمارها و روش های کمّی و کیفی بوده است.

این امر فارغ از نظرات شخصی به یک ساختار تبدیل شده و بسیار ارزشمند است و مجموعه ها و هلدینگ هایی که از نظر ساختاری شبیه این مجتمع اند می توانند از این مدل الگو بگیرند.

دیدار با مدیر روابط عمومی این شرکت با توجه به محدودیت ها و مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا بسیار ارزشمند بود، چراکه رسانه ها در زمینه انعکاس اخبار مربوط به اقتصاد کشور، تولید ملی و جهش تولید وظایفی بر عهده دارند که طبعا یکی از مهم ترین آن ها در استان ما انعکاس اخبار قطب فولاد ایران است.

فولاد مبارکه هم از لحاظ تکنولوژی و هم از نظر تولید در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد و لازم است رسانه ها با نگاه ملی، به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

با وجود همه مشکلاتی که در کشور وجود دارد، فولاد مبارکه هیچ گاه روند توسعه و رشد را متوقف نکرده است؛ اما برای ما به عنوان یک رسانه، نکته بسیار ارزشمند در کارنامه فولاد مبارکه که فراتر از تولید، بومی سازی، خودکفایی و مسائل مرتبط با اقتصاد مقاومتی است، پرداختن این شرکت به مسئولیت اجتماعی به ویژه در دوران بیماری کروناست.

اگرچه این شرکت در حوزه های آموزشی، دینی، ورزشی و دیگر زمینه ها نیز به خوبی ایفای نقش کرده است، اما به عنوان کسی که اخبار فولاد مبارکه را پیگیری می کنم، نقش و حضور این شرکت در زمینه مبارزه با کرونا و همراهی با آسیب دیدگان آن بسیار ارزشمند و شیرین بود.

اقداماتی که برکت و اجر معنوی آن برای کل مجموعه فولاد مبارکه باقی خواهد ماند.

این اقدامات به یکی از نقاط درخشان و به یادماندنی تاریخ فولاد مبارکه مبدل شد.


کلید واژه ها: فولاد مبارکه - مدیر روابط عمومی - رسانه ها - شرکت فولاد - دستاوردها - رسانه - مدیر - مبارکه - دنیای اقتصاد - روابط عمومی - فولاد - اقتصاد - دانش - شرکت - دانش فنی - دیدار - رسانه های مکتوب - روزنامه - مدیران - انعکاس - اصفهان - مدیریت - روابط - عمومی - علم و دانش - نقش رسانه - ویژه - معدن - توانمندی - بایگانی

آخرین اخبار سرویس:
فیلم| تهیه و توزیع 700 بسته حمایتی و بهداشتی در آمل

این راه را ادامه بدهید!

رشد اقتصادی قابل توجه ترکیه

شکایت تجار به گوش دولت رسید

سناریوهای ارزی بودجه 1400

رشد اقتصادی قابل توجه ترکیه

نقش سامانه جامع تجارت در مقابله با قاچاق کالا/ ذخیره 70 درصد اطلاعات تجارت خارجی در سامانه جامع

حمایت از تولید نباید صرفاً به بیمه و مالیات مربوط شود

فرار جوانان از خانه نشینی کرونایی به «اتاق های فرار» غیرمجاز

انفجار و آتش سوزی در میادین بزرگ نفتی امارات

قیمت مصوب مرغ در استان سمنان 20400 تومان اعلام شد/ مردم تخلفات را اعلام کنند

چرا بانک ها تعطیل نمی شوند؟

مفهوم انتقال قهری سهام در بورس

پرداخت وام خرید تجهیزات کمک آموزشی به دانشجویان

در توزیع نهاده های دام و طیور انحراف وجود دارد؛ دستگاه های مسئول پاسخگو باشند

جهش تولید سیمان در کشور با همت متخصصان ایرانی

در توزیع نهاده های دام و طیور انحراف وجود دارد؛ دستگاه های مسئول پاسخگو باشند

باورهای غلط و انگ اجتماعی

صادرات انار ارتباطی به گرانی ندارد

پیش دریافت 10 درصدی خرید ورق فولادی در بورس کالا ابلاغ شد

مظنه رهن و اجاره آپارتمان در پیروزی

طرح، «هر ایرانی، 20 لیتر بنزین» به سرانجام می رسد؟

دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی در انهدام شبکه نفوذ درنگ نکنند/ روز های وحشت تل آویو از انتقام ایران

مشکل داغ شدن لپ تاپ خود را به آسانی با این راهکارها رفع کنید

آخرین موجودی کالاهای اساسی /54 شناور به بنادر رسیدند

85 درصد محدودیت های کرونایی در شهرستان گناوه رعایت شده است

هماهنگی بین دستگاه های دولتی منجر به رشد بازار سرمایه شده است

حل مشکل کسری بودجه

آخرین موجودی کالاهای اساسی/ 54 شناور به بنادر رسیدند

85 درصد محدودیت های کرونایی در شهرستان گناوه رعایت شده است

طرز تهیه ژله یلدایی چند رنگ و لایه ای انار و تخم شربتی؛ مخصوص یلدا 99

شهرهای قرمز در مدت محدودیت های کرونایی به 37 شهر کاهش یافته است

آخرین موجودی کالاهای اساسی/ 54 شناور به بنادر رسیدند

تقاضای 29 سازمان کنترل تسلیحاتی برای توقف فروش سلاح به امارات

صف مرغ دولتی در هیاهوی کرونا!

مسافرت های هوایی تا 2024 به سطح قبل از کرونا باز نمی گردد

کرونا در تهران تا حدی رو به کاهش / کنترل مراجعین ادارات با کارت ملی هنوز اجرایی نشده است

آخرین موجودی کالاهای اساسی/ 54 شناور به بنادر رسید

ادامه تعطیلی های کرونایی شنبه مشخص می شود/ 38 شهر قرمز هستند

قیمت انواع کوییک در بازار خودرو

خدمات دولتی فقط با کارت ملی | از کی اجرا می شود؟

کرونا در تهران تا حدی رو به کاهش / کنترل مراجعین ادارات با کارت ملی هنوز اجرایی نشده است

حال بورس بهتر شد/ پیامدهای لغو معافیت های مالیاتی/ مافیای قدرت پشت پرده واردات خودرو

ادامه تعطیلی های کرونایی شنبه مشخص می شود/ 38 شهر قرمز هستند

آخرین موجودی کالاهای اساسی/ 54 شناور به بنادر رسید

بازار مسکن یک پله دیگر افت کرد +جزییات قیمت ها

نهاده های دامی با ارز 4200 تومانی به دست تولیدکننده نمی رسد

مصرف مرغ در استان سمنان روزانه 30 تن است/قیمت مصوب 20400تومان

قطعه بندی مرغ بهانه ای برای گران فروشی !

تبدیل وضع 38 شهرستان از قرمز به نارنجی از روز چهارشنبه

همدلانه ها به روستای روستا فرات شهرستان دامغان رسید

امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام وام یک میلیون تومانی کرونا

گوشت قرمز در بازار امروز کیلویی چند؟ (99/09/10) + قیمت

کارایی 100 درصدی یک واکسن کرونا!

تعطیلی ادارات بندرامام در روز سه شنبه

گزارش اکونومیست از شهرهایی با بالاترین هزینه ها؛ گران مثل تهران

نکات مهمی که سهامداران عدالت باید بدانند

کارایی 100 درصدی یک واکسن کرونا!

مصرف مرغ در استان سمنان روزانه 30 تن است/قیمت مصوب 20400تومان

آغاز برداشت وش پنبه در شهرستان آرادان

تعطیلی ادارات بندرامام در روز سه شنبه

ایجاد شبکه دفع آبهای سطحی اهواز خارج از توان شهرداری/آبگرفتگی منازل 15 درصد سال گذشته

بازار مسکن یک پله دیگر افت کرد +جزییات قیمتها

ضرورت بهینه سازی مصرف گاز در کشور/ طرح رایگان شدن گاز کم مصرف ها به کجا رسید؟

اولین پرواز برای واردات واکسن کرونا کی انجام می شود؟

نرخ تورم استان ها چقدر است/ ایلام رکورد دار بالاترین تورم ماهانه + نمودار

اتمام روز خوب بورس+ سه نماد تاثیر گذار

گزارش تحلیلی-تفسیری «وبملت»

ورود شهرداری ها به حوزه ساخت مسکن؛ رونق یا چالش

خواب سنگین دولت و کابوس افزایش قیمت مسکن؛ گرانی نتیجه بی توجهی به انبوه سازی

آغاز تولید 600 هزار اصله نهال در نهالستان شهید عموزاده در سال 99

اولین پرواز برای واردات واکسن کرونا کی انجام می شود؟

ایجاد شبکه دفع آبهای سطحی اهواز خارج از توان شهرداری/آبگرفتگی منازل 15 درصد سال گذشته

تسهیلات 5000 میلیارد ریالی بانک صنعت و معدن به واحدهای صنعتی و تولیدی استان

هنرمندانی که دست فروشی می کنند!

بازار مسکن یک پله دیگر افت کرد +جزییات قیمتها

تسهیلات 5000 میلیارد ریالی بانک صنعت و معدن به واحدهای صنعتی و تولیدی استان

استان های کم برخوردار، دریافت کننده کمترین تسهیلات رونق تولید

صورت حساب سهام عدالت 10 آذر 99 | ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

ترانزیت دام زنده از ترکیه به قطر از مرز بازرگان از سر گرفته می شود

با فعال شدن سامانه جامع تجارت؛ انقلابی در تجارت رخ می دهد

جریمه فروشگاه عرضه کننده تجهیزات صنعتی غیراستاندارد در شیراز

تولید روزانه 300 تن گوشت مرغ در استان سمنان

ورود شهرداری ها به حوزه ساخت مسکن؛ رونق یا عقب گرد

قیمت انواع کوییک در بازار خودرو

ائتلاف اوپک پلاس در مذاکرات غیررسمی بر سر تعویق افزایش تولید به توافق نرسید

هنرمندانی که دست فروشی می کنند!

راهداری قم آماده مواجهه با زمستان امسال

استان های کم برخوردار، دریافت کننده کمترین تسهیلات رونق تولید

یک انبار متخلف عرضه مرغ در قم پلمب شد

لزوم حمایت جدی دولت و مجلس از صنوف/ کسبه نیازمند تخفیف مالیاتی هستند

ماجرای پدیده «سرقت های سفارشی»

راهداری قم آماده مواجهه با زمستان امسال

پیش بینی بورس بعد از تزریق منابع جدید

تاکید فرماندار انزلی بر لزوم آمادگی برای بحران احتمالی

قیمت فعلی ارزهای دیجیتال پس از شکست سقف تاریخی بیت کوین+ جدول

هزینه شبکه آب های سطحی اهواز 10 هزار میلیارد است/آبگرفتگی اهواز نسبت به سال قبل کمتر شده

درهای این فروشگاه همیشه باز است

تعدیل نیرو در یک بانک نظامی ادغامی

هزینه شبکه آب های سطحی اهواز 10 هزار میلیارد است/دولت باید به خوزستان کمک کند

رسانه ها در انعکاس دستاوردها و دانشِ سازمانها توانمند هستند

رسانه ها در انعکاس دستاوردها و دانشِ سازمانها توانمند هستند