مطالب مرتبط:
سه دهه اعتراض بر سر شش خط/ چرا آیین نامه دولت پس از نه ماه هنوز اجرا نمی شود؟
اعتراض پرسپولیس به اقدام عجیب AFC/ چرا مهاجم قطری بخشیده شد؟
اعتراض پرسپولیس به اقدام عجیب AFC/ چرا مهاجم قطری بخشیده شد؟
درج نام مادر روی کارت های ملی منوط به اصلاح آیین نامه مصوب هیأت وزیران
فرار مالیاتی 190 هزار میلیارد تومانی معادن، چرا دولت ساکت است؟
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 مهر 1399 ساعت 08:302020-09-22سياسي

سه دهه اعتراض بر سر شش خط/ چرا آیین نامه دولت پس از نه ماه هنوز اجرا نمی شود؟


با گذشت بیش از سه دهه از تصویب قانون کار، ماده 7 قانون کار، همواره زمینه ساز مجادلات فراوان بین کارگران، کارفرمایان و دولت بوده است.

پژوهشگران، - کارشناسان کار و فعالان کارگری معتقدند در سه دهه اخیر، یک بخش مهم از حقوق کارگران که در این ماده و دو تبصره الحاقی آن مندرج است، هنوز از کارفرمایان استیفا نشده و هیچیک از دولت ها نیز در این زمینه به مطالبه کارگران توجه نکرده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، با گذشت نه ماه از ابلاغ آیین نامه هیات وزیران درباره تبصره یک ماده هفت قانون کار، هنوز خبری از اجرای این آیین نامه و نظارت بر اجرای آن نیست.

این موضوع شائبه تبلیغاتی و نمایشی بودن این ابلاغ را ازسوی تشکل های کارگری و نمایندگان کارگران برانگیخته است.

از سوی دیگر، کارگران درخصوص تبصره دو ماده هفت قانون کار نیز مطالبات بر زمین مانده، قانونی و صریحی دارند.

مطالبه کارگران در خصوص هر دو تبصره نشان می دهد که امروز با افزایش افسارگسیخته میزان موقتی سازی کارگران در اقتصاد کشور، موضوع القای قانونی و واقعی موقتی سازی کارگران به کانون مطالبات کارگران و تشکل های کارگری در کشور تبدیل شده است.

اما این پدیده که امروز به یک بحران کارگری در کشور بدل شده، از کجا آغاز شد تا به وضع امروز کشید؟ شش خط قانون بحث ­برانگیز با گذشت بیش از سه دهه از تصویب قانون کار در کشور، ماده 7 قانون کار، همواره زمینه ساز مجادلات فراوان بین نیروهای کار، کارفرمایان و دولت بوده است.

پژوهشگران، کارشناسان کار و فعالان کارگری معتقدند در سه دهه اخیر، یک بخش مهم از حقوق کارگران که در این ماده و دو تبصره الحاقی آن مندرج است، هنوز از کارفرمایان استیفا نشده است و تمام دولت ها در این زمینه به مطالبه کارگران توجه نکرده اند.

ماده 7 قانون کار چیست و چه می گوید؟ طبق ماده 7 قانون کار، قرارداد کار عبارت است از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی کاری را برای مدت موقت یا مدت غیر موقت برای کارفرما انجام می دهد.

اما این ماده، دو تبصره مهم نیز دارد که بیشتر دردسرها و مشکلات شغلی و معیشتی کارگران، از عدم اجرا درباره تبصره اولی و تفسیر نادرست درباره تبصره دومی نشات می گیرد.

اما این دو تبصره چه می گویند: تبصره یک: حداکثر مدت موقت برای کارهایی که طبیعت آنها جنبه غیرمستمر دارد، توسط وزارت کار و امور اجتماعی تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

تبصره دو: در کارهایی که طبع آنها جنبه مستمر دارد، در صورتی که مدتی در قرارداد ذکر نشود، قرارداد دائمی تلقی می شود.

طبق تبصره یک ماده هفت قانون کار که در سال 1369 به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید، مقرر شده است که دولت آیین نامه ای را درباره تعیین وضعیت کارگران با قراردادهای موقت یعنی کارگرانی که در مشاغل غیرمستمر و پروژه ای کار می کنند، صادر کند.

تبصره دو ماده هفت قانون کار نیز به ضرورت دائمی شدن قرارداد کارگران در مشاغلی که ماهیت مستمر دارند، اشاره می کند.

 اما بر سر این شش خط قانون و نیز کم و کیف اجرای آن، سه دهه است که کارگران و کارشناسان کار کشور در حال تلاش، مباحثه، مطالبه و اعتراض هستند.

با این حال، هنوز خبری از اجرای تبصره یک و اصلاح تفسیر تبصره دو نیست.

فوریت اجرایی: آیین نامه تبصره یک پس از تصویب قانون کار در جریان مجادلات طولانی در دهه شصت، از همان ابتدا مسئله تبصره یک این ماده یعنی تاخیر مکرر دولت ها در ابلاغ آیین نامه اجرایی آن منشا مناقشات فراوان شد به طوری که 29 سال طول کشید تا آیین نامه ای که قرار بود چندماه پس از تصویب قانون کار و درسال 1369 ابلاغ شود، نهایتا دست کم روی کاغذ در بهمن ماه سال 1398 ابلاغ شود.

یعنی کارگران نزدیک به سه دهه برای ابلاغ یک آیین نامه قانونی، تلاش، مطالبه و صبر کردند.

حسین حبیبی (عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار) در خصوص دلیل این تاخیر تقریبا سی ساله در ابلاغ یک آیین نامه ساده ولی مهم از سوی هیات وزیران به ایلنا می گوید: دلیل اصلی این تاخیر و پشت گوش اندازی دولت ها در تصویب و ابلاغ این آیین نامه در سه دهه اخیر، آن است که اگر این آیین نامه صادر می شد، آن وقت ابهام و گنگی در خصوص تمایز بین مشاغل مستمر و غیرمستمر تا حد زیادی از بین می رفت یعنی مشخص می شد که بالاخره چه شغلی مستمر است و چه شغلی غیرمستمر.

در نتیجه تکلیف کارگران و رابطه حقوقی آنها با کارفرمایان تا حد زیادی مشخص تر می شد.

کارفرمایان چون همیشه به دنبال استثمار کارگران بوده اند، در برابر ابلاغ این آیین نامه مقاومت می کنند و دولت ها نیز با آنها همراه هستند با این حال از اوایل دوره دوم روی کار آمدن دولت دوازدهم و با فشارهای روزافزون کارگران و افکار عموم، بحث تصویب آیین نامه مربوط به تبصره یک ماده هفت قانون کار در افواه و افکار عمومی می چرخید.

آنطور که گزارش ها نشان می دهد، در دوره وزیر کار سابق توافقی ضمنی بین نمایندگان رسمی کارگری و وزیر کار، در خصوص شروع ابلاغ این آیین نامه صورت می گیرد.

حبیبی در خصوص این توافق یا معامله با علی ربیعی می گوید: آقای ربیعی به ما قول داد که کمیته ای برای تصویب، ابلاغ و اجرای تبصره یک ماده هفت قانون کار، تشکیل شود.

بعد از روی کار آمدن دولت، این کمیته تشکیل شد که در آن، خود من و آقای علی خدایی به عنوان نماینده کارگران، آقای آهنی ها به عنوان نماینده کارفرمایان و نیز مسئولان وزارت کار حضور داشتند.

نهایتا این آیین نامه تهیه و به دولت ارائه شد.

سقف حداکثری که ما برای قرارداد موقت در مشاغل با ماهیت غیرمستمر در آن آیین نامه تعیین کرده بودیم، سه سال بود اما وقتی به دولت و هیات وزیران رفت، دولت آن را به چهار سال تغییر داد.

نهایتا ما نیز چون می خواستیم کار پیش برود، مخالفتی نکردیم اما نهایتا در دوره وزیر کار بعدی، یعنی آقای شریعتمداری، تقریبا همان آیین نامه ابلاغ شد.

هرچند هنوز انگار با اجرای آن فاصله داریم.

اما آیین نامه تصویب شده در خصوص تبصره یک چه می گوید؟ طبق این آیین نامه، از این پس در همه مشاغلی که ماهیت غیرمستمر دارند، اگر مدت زمان کار کارگر در آن واحد به چهارسال برسد، پس از آن، کارگر دائمی محسوب خواهد شد و باید مطابق با شرایط یک نیروی کار دائمی، با او برخورد کرد و از مزایای نیروی کار دائمی مندرج در قانون کار ازجمله بیمه بیکاری و غیره بهره مند خواهد شد.

آن طور که از نص این آیین نامه، اظهارات کارشناسان کار و نمایندگان مختلف کارگری برمی آید، از این پس کارگران شاغل در کارهایی از قبیل راهسازی، سدسازی و ساخت کارخانه پس از چهار سال کار، باید کارگر دائمی تلقی شوند.

اما حتی ابلاغ آیین نامه مربوط به تبصره یک ماده هفت قانون کار در زمستان 1398 هم نتوانست تاثیری روی اجرا و نظارت بر اجرای آن بگذارد، زیرا به نظر نمی رسد دولت و نهادهای نظارتی روابط کار، چندان تمایل و عزمی برای اجرای این آیین نامه داشته باشند.

فوریت قضایی:  اصلاح تفسیر تبصره دو با این حال مشکلات کارگران فقط به تبصره یک ماده هفت قانون کار و تاخیر در ابلاغ آیین نامه هیات وزیران و عدم اجرا و نظارت بر آن محدود نمی شود.

کارگران درباره تبصره دو ماده هفت قانون کار نیز مطالبات و بحث های فراوانی دارند.

ریشه تاریخی مشکلات کارگران در خصوص تبصره دو نیز به دهه هفتاد شمسی برمی گردد.

ماجرا از آنجا شروع شد که در سال 1372 بخشنامه ای به شماره 35723 توسط وزارت کار صادر و به ادارات کار سراسر کشور ابلاغ شد.

در این بخشنامه آمده است که در صورت تمدید مدت قراردادهای کار مدت معین برای مدت معین دیگر، قرارداد کار نامحدود یا مستمر نخواهد بود.

 در واقع، معنای این بخشنامه جنجالی سال 1372 آن بود که تمدید یک قرارداد موقت در مشاغل مستمر، به معنای دائمی شدن آن قرارداد نیست.

در همان سال، ابلاغ این بخشنامه، منجر به اعتراضات گسترده کارگران و کارشناسان و پژوهشگران روابط کار شد؛ اما در کمال شگفتی، در نهایت دیوان عدالت اداری در سال 1375، دادنامه 179 را صادر کرد؛ این دادنامه مستفاد از مفهوم مخالف تبصره 2 ماده 7 قانون کار، تصریح می کند که در صورت ذکر مدت در قرارداد، قرارداد موقت تلقی می شود و غیردائم خواهد بود.

از زمان ابلاغ این دادنامه تاکنون که نزدیک به 25 سال می گذرد، کارگران و نمایندگان کارگری همواره به نحوه تفسیر این رای توسط دیوان عدالت اداری معترض بوده اند.

آنها معتقدند این رای به وضوح کل قانون کار را از حیز انتفاع خارج کرده و اجازه موقتی سازی همه کارگران را صادر ساخته است.

در واقع به دلیل همین دادنامه 179، آرایش و شکل روابط کار در کشور طی کمتر از سه دهه کاملا عوض شد؛ به طوری که در اوایل دهه هفتاد، میزان قراردادهای موقت در کل کشور کمتر از 15 درصد بود و میزان قراردادهای دائمی تقریبا 85 درصد بود اما در عرض کمتر از سه دهه با همین دادنامه به ظاهر ساده، روابط کار در کشور زیر و رو شد؛ به طوری که طبق آمارهای رسمی هم اکنون 95 درصد قراردهای کار موقت است و چیزی کمتر از 5 درصد قراردادهای کار با گارگران، به طور دائمی بسته می شود.

به عبارت دیگر، این دادنامه 179، انقلابی در روابط کار به سود کارفرمایان و به زیان کارگران ایجاد کرد.

 اعتراضات کارگران و کارشناسان کار طی این 25 سال به ابلاغ و اجرای این دادنامه همواره تداوم داشته است تا سرانجام در اسفندماه سال 1398 نامه ای از سوی کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران به ریاست جدید قوه قضاییه نوشته شد.

طبق این نامه، کارگران از ریاست قوه قضاییه خواستار اعمال ماده 91 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392 در خصوص دادنامه شماره 179 سال 1375 این دیوان شدند.

رییس قوه قضاییه نیز در همکاری با این نامه کارگران، موضوع را به دیوان عدالت اداری برای رسیدگی ارجاع داده اند.

با ای حال هنوز دیوان عدالت اداری به این موضوع مورد مطالبه کارگران، رسیدگی نکرده است.

(تصویر این نامه در ذیل موجود است) اکنون اگر دیوان عدالت اداری در این خصوص به استیفای حقوق کارگران طبق قانون کار رای دهد، می توان گفت پس از 25 سال، کارگران به بخش کوچک اما مهمی از حقوق قانونی خود دست خواهند یافت.

به نظر می رسد مطالبه کارگران در خصوص بازنگری دیوان عدالت اداری درخصوص دادنامه 179 بر حق و قانونی است؛ زیرا اگر قرائت مفهوم مخالف درست باشد، آنگاه تبصره دو با تبصره یک در تناقض قرار خواهد گرفت.

در یک کلام، هرگونه تفاوت بین مشاغل مستمر و غیرمستمر از بین خواهد رفت و در واقع تمامی مشاغل در زمره مشاغل موقتی قرار خواهند گرفت؛ مسئله ای که بیش از دو دهه، منشا بسیاری از مشکلات و مضایق شغلی و معیشتی کارگران  بوده است.

سه دهه نقض حق قانونی کارگران امروز تقریبا تمامی تشکل های کارگری رسمی و غیررسمی، نمایندگان کارگری، کارشناسان روابط کار ، پژوهشگران اجتماعی و کلیت افکار عمومی، بر این دو مطالبه قدیمی، قانونی و همیشگی کارگران متفق القول هستند که اولا درخصوص تبصره یک ماده هفت قانون کار یعنی اجرا و نظارت بر آِیین نامه مشاغل غیرمستمر، باید اراده لازم در دولت و ادارات کار به وجود آید.

ثانیا درخصوص تبصره دو ماده هفت قانون کار، لازم است قوه قضاییه و دیوان عالی کشور بر مطالبه کارگران درخصوص ابطال یا اصلاح دادنامه 179  توجه کند و در رسیدگی به نامه کارگران تسریع ایجاد کند.

این در حالی است که امروز حتی در خصوص آیین نامه دولت در خصوص تبصره یک ماده هفت قانون کار، به رغم ابلاغ این آیین نامه، به لحاظ اجرایی و نظارتی تحول خاصی صورت نگرفته است.

فتح الله بیات (رییس اتحادیه کارگران پیمانی و قراردادی کشور) در این خصوص به ایلنا می گوید: به رغم اعلام وزارت کار، هنوز آیین نامه دائمی شدن کارگران موقت اجرایی نشده است و دوستان ما در هیات های تشخیص و حل اختلاف ابلاغی در این خصوص دریافت نکرده اند.

سوال ما به عنوان نماینده کارگران این است که اگر آیین نامه ای تصویب و ابلاغ شده است، چرا اجرا نمی شود و بر آن نظارت صورت نمی گیرد؟ این درحالی است که حاتم شاکرمی (معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) گفته است: پیش بینی می کنیم بیش از 2 میلیون کارگر غیرمستمر در کشور مشغول باشند که تمامی آنها مشمول این مصوبه جدید هیأت دولت خواهند شد.

اگر این مصوبه به درستی اجرا نشود، تمام هیأت های حل اختلاف کارگری موظف به رسیدگی به شکایات کارگران هستند.

در واقع با این شواهد، به نظر می رسد هنوز تفاوت بین حرف تا عمل مسئولین زیاد است.

به عبارت دیگر، در خصوص اجرای تبصره یک و اصلاح تفسیر تبصره دو، چشم بستن به حرکت از سوی دولت یا دستگاه قضا، بدون پیگیری و مطالبه گری کارگران، کاری از پیش نخواهد برد.

در این خصوص حسین حبیبی نیز می گوید: اگر دولت تصمیم به ابلاغ آیین نامه تبصره یک ماده هفت قانون کار گرفته است، باید آن را رسما در رادیو و تلویزیون و رسانه ها اعلام کند.

مهمتر از این، به هیات های تشخیص و حل اختلاف نیز این مصوبه را ابلاغ کند تا آن را اجرا کنند و خود نیز از طریق ادارات کار بر آن نظارت کند.

به هر حال به نظر می رسد کارگران در مقابل دولت و کارفرمایان تنها مانده اند و تا اطلاع ثانوی، فقط اتحاد کارگران برای تحقق این دو طلب قانونی، شاید بتواند این نهادها را به سمت پذیرش حق قانونی کارگران هدایت کند.

  گزارش: سینا چگینی
کلید واژه ها: کارگران - قانون کار - آیین نامه - قانون - کارفرمایان - ماده - اجرا - آیین - نامه - کارگری - زمین - دولت - حقوق کارگران - تصویب قانون - هیات وزیران - ابلاغ - کارشناسان - نمایندگان - تبلیغاتی - خبرنگار - مطالبات - اعتراض - مطالبه - قانونی - فعالان - نمایشی - تصویب - گزارش - نظارت - موضوع

آخرین اخبار سرویس:
سخنان دلگرم کننده آقای دادستان برای تولیدکنندگان/ منع توقیف در راه تولید

توسعه دولت الکترونیک از برنامه های اولویت دار اصلاح نظام اداری است

آمریکا شر مطلق است/ ایران از عراقِ مستقل و مقتدر حمایت می کند

اقدام رییس جمهور فرانسه یک حماقت سیاسی بود

پروژه های محرومیت زدایی سپاه در 8 دهستان لرستان اجرا شد

قدرت سرایت کرونا 3 تا 9 برابر افزایش یافته است

مصوبه قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس اصلاح شد

واکنش عضو خبرگان به توییت جنجالی ذالنور

اهانت به اسلام نشانه ترس غرب در اوج قدرت نظامی است/ لزوم تحریم کالاهای فرانسوی توسط مجلس

برگزاری نشست مشورتی میان کشورهای عضو همکاری اسلامی

رزمایش کمک به مومنان در سیستان و بلوچستان

ضرورت افزایش اعتبارات آبخوانداری در نظام بودجه ای کشور

هشدار صدها اقتصاددان نسبت به ریاست جمهوری مجدد ترامپ

جلسه دادرسی الکترونیک برای اولین بار در دادسرای تهران برگزار شد

رییس ستاد جلیلی در 22 بهمن ساواکی شد!

غرب برای کدام ترس، گریبان می درد؟

محمد هاشمی رفسنجانی: گروه هایی که تمایل به مشارکت حداقلی دارند، خلاف اندیشه امام رفتار می کنند/ آیت الله هاشمی همیشه خود را در معرض رأی مردم قرار می داد/ مشارکت حداکثری توطئه را خنثی می کند

روش هایی برای ست کردن پالتو قرمز

بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پی اهانت به رسول اکرم (ص)

ابوشریف: وحدت جهان اسلام مانع از توهین به مقدسات می شود

برگزاری نخستین انتخابات در هند زیر سایه کرونا

معاون پارلمانی روحانی: لایحه جامع انتخابات از ادبیات قانونی قابل توجهی برخوردار است

لزوم بازگشت تمدن اسلامی برای مقابله با دشمن

بازگشایی تمام واحدهای صنفی امکانپذیر نیست

رییس ستاد جلیلی در 22 بهمن ساواکی شد!

محمد رسول الله

تدوین سامانه جامع جمع آوری متکدیان در شهر قم/ساماندهی بیش از یک هزار و111 معتاد متجاهر

نیروهای مسلح در تولید تجهیزات گام های بلندی برداشته اند

آغاز مراسم یادواره شهید خلبان ذبیحی در مازندران/تقدیم 28 شهید خلبان از مازندران در دفاع مقدس

تذکر به رییس جمهور و وزیر نفت برای تخصیص بنزین به خودروهای انتظامی

رزمندگان دفاع مقدس سلامت روانی را به جامعه تزریق کردند

آغاز توزیع مرحله جدید کمک های مومنانه در کردستان/توزیع 13550 بسته معیشتی

لزوم اتحاد هنرمندان مقابل اهانت های تفرقه افکن/ این یک بازی کثیف است

ضرورت تشکیل شعبه قضایی ویژه برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در سمنان

ضرورت تشکیل شعبه قضایی ویژه برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در سمنان

امیری: تحریم ها و کرونا اولویت ها را در کشور تغییر داده است

رونمایی از ادوات و تجهیزات بازتولید نیروی زمینی ارتش

خدمات کامپیوتر در محل ؛ کدام معیارها در این انتخاب نقش کلیدی دارند؟

مشارکت 60 مسجد اراک در طرح آب رسانی به روستاهای سیستان و بلوچستان

نهادهای دینی تأثیر ویژه ای در کنترل کرونا در قم داشتند

استاندار از بلاتکلیفی مراکز جمع آوری معتادان متجاهر مازندران انتقاد کرد

مصوبات هیات دولت در روز ریاست روحانی بر جلسه

نکاتی مهم که باید در مورد نفقه بدانید

محسن رضایی: آمریکا شر مطلق است/ ایران از عراق مستقل، یکپارچه و مقتدر حمایت می کند

ظریف: تبادل دو جاسوس بازداشتی با آمریکا کذب محض است

اعلام آمادگی گل گهر برای ترویج مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

در جلسه شورای نگهبان چه گذشت؟

تشریح برنامه های هفته وحدت در خراسان رضوی/ حاج قاسم چهره ای وحدت آفرین است

دفاع نماینده مجلس از سخنانش علیه روحانی

مردم تفاوتی میان مجلس و دولت قائل نیستند/ وضعیت فعلی بورس یادآور سرنوشت موسسات مالی غیرمجاز است

آیت الله عیسی قاسم: سکوت در قبال کوچکترین هتک حرمتی نسبت به رسول الله(ص) جایز نیست

نقش دانش آموزان بسیجی در حفظ آرمان ها و ارزش های شهدا و ایثارگران

بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پی اهانت به رسول اکرم(ص)/مسلمانان برای مقابله با بلایا و مصائب کنونی متحد شوند

استاندار یزد: تامین آب برای تداوم حیات در فلات مرکزی ایران، قربانی حاشیه سازی نشود

نشست «مبانی فلسفی و روش شناسی اقتصاد اسلامی» برگزار می شود

جمع آوری 50 میلیارد کمک مردمی برای حمایت از آسیب دیدگان از کرونا

قوای سه گانه باید در برابر توهین به پیامبر (ص) موضع گیری کنند

اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بیانیه ای صادر کردند

درخواست فعالان محیط زیست برای ایجاد ژئوپارک گاوخونی در اصفهان

واکنش آیت الله رشاد به توهین مکرون و سکوت مسئولان کشور

هشدار صدها اقتصاددان نسبت به ریاست جمهوری مجدد ترامپ

ارتقاء یگان های نیروی زمینی سپاه مستقر در مناطق مرزی در صورت نیاز

آغاز رایزنی های عراقچی درباره طرح ابتکاری ایران برای حل مناقشه قره باغ در باکو

پایان داوری موسیقی نواحی جشنواره جوان/ کرونا تأثیری بر اجراها نداشت

اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بیانیه ای صادر کردند

اعلام آمادگی گل گهر برای ترویج مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

تشریح برنامه های هفته وحدت در خراسان رضوی

درخواست بسیج برای تغییر نام خیابان نوفل لوشاتو

توضیحات مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی پیرامون زمین های اطراف چهل ‎بازه

فیلم/ نایب رییس اول مجلس: شرایط موجود در شان مردم نیست، باید کاری کرد

متولیان حق تغییر نیات موقوفه را ندارند

درخواست بسیج برای تغییر نام خیابان نوفل لوشاتو

اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران

بیانیه جامعه روحانیت شیراز در پی اهانت به پیامبر اسلام(ص)

اهانت به پیامبر را نمی توان آزادی بیان قلمداد کرد / طبق نظر مرجعیت انتخابات زودهنگام راهی برای اصلاحات است

معرفی اعضای هیئت انتخاب عکس جشنواره امید

آیت الله عیسی قاسم: سکوت در برابر کمترین اهانت به ساحت مقدس پیامبر (ص) جایز نیست

کلیپ/ برگزاری جشن ولایتعهدی امام زمان(عج) در مرکز بهزیستی بوشهر

انتخابات 2020 صفحه تازه ای در روابط ایران و امریکا می گشاید

ایران از عراق مستقل، یکپارچه و مقتدر حمایت می کند

اقدام عجیب کارمند بیمارستان که باعث شد 3 بیمار کرونایی جان دهند!

فتوکلیپ/ مجموعه روایات از امام حسن عسکری (ع)

فراخوان پذیرش ایده های کسب و کار نوآورانه

سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی فردا آغاز به کار می کند

اجرای طرح های محرومیت زدایی در 61 روستای گلستان

هنرمندی ناشناس و مرموز که آثارش میلیون ها دلار ارزش دارد/ تصاویر

کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی فردا آغاز می شود

تودیع و معارفه رییس سازمان بسیج رسانه کرمانشاه

بیش از 200 هزار واحد مسکونی در مناطق محروم کشور ساخته می شود

پیش راه اندازی پروژه 3000 متری اورژانس سوختگی و پرتویی در اراک

نشست مجازی معاونان فرهنگی حوزه علمیه خواهران یزد برگزار شد

کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی فردا آغاز می شود

سید عمار حکیم : اهانت به پیامبر اسلام (ص) احساسات نزدیک به 2 میلیارد مسلمان را جریحه دار کرد‎

متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 99 چگونه اجرا شد؟

استاندار: تامین آب برای تداوم حیات در فلات مرکزی ایران، قربانی حاشیه سازی ها نشود

رضاخان در پی ترور کدام نماینده بود؟

رییس قوه قضاییه: تحریم ایران و سوریه جنایت علیه بشریت است/نه تنها بلندی های جولان بلکه تمام مناطق اشغالی آزاد می شوند

بیانیه نهمین گردهمایی نمایندگان ولی فقیه در استان ها در محکومیت اهانت به پیامبر اکرم(ص)

روایت خیرانی که در اجرای پروژه های خیرخواهانه شهری هم قدم و هم قسم شده اند

تسلیت رییس سازمان صدا و سیما در پی درگذشت مرحوم حسینی طباطبایی

سه دهه اعتراض بر سر شش خط/ چرا آیین نامه دولت پس از نه ماه هنوز اجرا نمی شود؟

سه دهه اعتراض بر سر شش خط/ چرا آیین نامه دولت پس از نه ماه هنوز اجرا نمی شود؟