موضوعات داغ: - شجاع خليل زاده - جمهوري آذربايجان - شبكه هاي اجتماعي - هواداران پرسپوليس - باشگاه پرسپوليس - تيم فوتبال پرسپوليس - يحيي گل محمدي - ستاد ملي مقابله با كرونا - مدافع پرسپوليس - مهدي رسول پناه - بازارچه محلي - مشمولان خدمت وظيفه عمومي - آرون گرامي پور - اترك بجنورد - رييس ستاد كل نيروهاي مسلح - نمايشگاه اتوموبيل - عنايتي - نورالله طبرسي - دهياران روستا - مرتضي حقيقي - علي اسكندري - سيگار - مركز ناباروري

مطالب مرتبط:
درماتورژها باید جای بازنشسته های صداوسیما را در ارزشیابی تئاتر بگیرند/ تئاتر ما همیشه در شعب ابوطالب است
جای پارک را چند می خری؟
خودکشی کارگردان معروف تئاتر در مقابل وزارت فرهنگ اردن
​سهامداران «سیمان صوفیان» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند
حکم جایگزین برای شکارچی متخلف / تعمیر وسایل نقلیه به جای چهار ماه حبس
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 مهر 1399 ساعت 08:102020-09-22سياسي

درماتورژها باید جای بازنشسته های صداوسیما را در ارزشیابی تئاتر بگیرند/ تئاتر ما همیشه در شعب ابوطالب است


محمدرضا غریب زاده با طرح این پرسش که «کسی نمی تواند به این سوال پاسخ دهد که چه تعداد تماشاگر تئاتر در تهران داریم؟» می گوید: مدیران ارشد فرهنگی، - محمدرضا غریب زاده با طرح این پرسش که کسی نمی تواند به این سوال پاسخ دهد که چه تعداد تماشاگر تئاتر در تهران داریم؟ می گوید: مدیران ارشد فرهنگی، با وجود بودجه و شرایط، نتوانسته اند آماری از جامعه مخاطبان تئاتر در سالن های خصوصی و دولتی تئاتر احصا کنند و بخشی به نام پژوهش و توسعه وجود ندارد.

درصورتی که یکی از کارهای دراماتورژها، بررسی و آسیب شناسی تئاتر و نظارت کیفی است.

نه اینکه عده ای بازنشسته صداوسیمایی را به حوزه نظارت کیفی تئاتر بیاوریم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، در روزهایی که بسیاری احتمال می دهند کرونا آینده بسیاری از فعالیت های جمعی را دچار تغییرات بنیادین کند، تئاتر با چنگ و دندان به حیاتش ادامه می دهد و در تلاش است تا اعتماد از دست رفته مخاطبان را به فضای بسته سالن ها برگرداند.

محمدرضا غریب زاده (نمایشنامه نویس، کارگردان و پژوهشگر) در گفتگو با ایلنا، با اشاره به شرایط جدید، از ضرورت اتخاذ راهکارهایی دائمی برای مخاطب شناسی و شناسایی تهدیدها و ظرفیت های تئاتر برای مواجهه با هر نوع بحران احتمالی می گوید.

اجرای تئاتر در دوره کرونا با شرایطی که هنوز مخاطب به اندازه کافی به فضای تئاتر اعتماد نکرده است، دشواری های خود را دارد.

در چنین شرایطی نقش خوانان اسفیکسیا با ماسک روی صحنه آمدند.

فکر می کنید تئاتر باید خود را با شرایط جدیدش هم خوان کند؟ خانم مینوی اسفیکسیا را 8 سال پیش نوشته که البته به شکلی نبود که اکنون خوانش شد؛ با پژوهشی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که روی ابعاد روحی و روانی انسان معاصر کار کنیم و در ادامه چهار نماینده از چهار قشر آسیب پذیر جامعه را انتخاب کردیم؛ یک انسان معتاد به الکل، معتاد به مواد مخدر، یک سارق و یک قاتل که دچار اتفاقات و دگرگیسی ذهنی می شوند.

نام کار به معنای فلج مغزی است و این افراد قسمت درک و درایت مغزشان را از دست داده اند؛ قوه تشخیص کار خوب و بد را از دست داده و نمی دانند کاری که انجام می دهند اشتباه است.

منتها وجه دیگری را هم از این ماجرا نشان می دهیم که این قشر از آدم ها از دیگران تنها تر و آسیب پذیر ترند گرچه خودشان با حضورشان به جامعه آسیب زده اند اما از همه بیشتر خودشان آسیب دیده اند؛ نباید فکر کنیم یک قاتل یا فرد الکلی، آدم متفاوتی است.

نه، او از همین جامعه است که قوه تشخیص خود را از دست داده و باعث شده این اتفاقات برای او رخ دهد.

از سویی این نمایشنامه، گریزی به دوره کودکی این آدم ها دارد که این ها در زیر لایه های متن کاملاً مشخص است.

بخش عمده ای از دیالوگ های خود را به صورت تصویری و در سکوت و خفا و تنها با کارهایشان بیان می کنند.

این ها در مکانی قرار دارند که گازهای گلخانه ای وجود دارد و به دلیل حاصل خیز بودن زمین آنجا هستند بنابراین ماسک به صورت دارند که هم بتواند در این فضا زندگی کنند و هم کسی مانند آدم عادی یا پلیس کاری به کارشان نداشته باشد.

بازیگران این اثر فارغ التحصیلان آکادمی پانیذ هستند که سال ها کار کرده اند و همگی بین 19 تا 22 سال سن دارند.

از طرفی، مواجهه من با مخاطب تئاتر اینطور است که فکر می کنم هر کاری یک زمانی دارد.

یعنی باید در زمانی که مختص آن است تمرین و به اجرا برسد و ربطی به کرونا ندارد.

فکر می کنم ما برای اینکه نخواهیم در مسیر فرهنگ قرار بگیریم همیشه توجیهات و بهانه هایی داشته ایم که الان این بهانه، کروناست.

می توانستیم راه ها و ایده های تازه را امتحان کنیم و با شناسایی ذائقه مخاطب در شرایط عادی و بحرانی، نیازسنجی کنیم.

برای این کار می توانیم از طریق سایت های فروش بلیت و مانند آن نظرسنجی کنیم.

شاید خیلی ها که در شرایط عادی با حضورشان در سالن های تئاتر از آن حمایت و سرمایه گذاری می کردند از ترس بیماری، دیگر نیستند اما قشر دیگری مثل نوجوان ها الان بیشتر از قبل در سالن ها حضور دارند.

یعنی معتقدید کرونا تاثیری بر حضور مخاطب در سالن تئاتر نداشته؟ به نظر من کرونا هیچ تاثیری روی شکل یا ذائقه مخاطب نگذاشته است.

از میان گروه تئاتربین های حرفه ای، ممکن است برخی در ابتدا گارد داشته باشند که شاید پروتکل های بهداشتی در سالن ها رعایت نشود اما در ادامه به عنوان یک مخاطب، برای حضور در سالن های تئاتر احساس نیاز می کنند.

هرچند که بر اساس تجربه شخصی ام می گویم رده سنی مخاطب عمده نمایش ها زیر بیست سال است؛ نسل جدید مخاطب، خیلی جسورتر از مخاطبانی است که وارد دوره جوانی یا حتی میانسالی شده اند و بیشتر هم از آثار روی صحنه استقبال می کنند.

از طرفی، مقوله بیماری برای ما که تجربه شکل سنتی تر زندگی را داشته ایم جدی تر از متولدان دهه های 70 و 80 است.

از سوی دیگر، نگاه این نسل نسبت به مقوله فرهنگ و هنر متفاوت تر است.

متفاوت یعنی جدی؟ جدی بودن و عدم توقف برای دیدن یک اثر هنری؛ هنر می تواند برایشان یک غذای روح باشد.

پس علت کاهش چشم گیر میانگین مخاطبان تئاتر در دوره کرونا، چیست؟ به نظر من بخش عمده این مشکل به عدم مدیریت و درایت سالن داران برمی گردد که انگار رغبتی برای تبلیغات بیشتر ندارند و به روشن بودن چراغ سالن بسنده می کنند و برای همین در یک تغییر رویه، به تعامل با گروه ها رسیده اند.

راهکارهایی در این فضا به ذهنم می رسد که یکی از آنها تعداد اجراست.

من با مدیران سالن های مختلف و با کارشناسان و هنرمندان درباره این مساله صحبت کرده ام و معتقدم تعداد اجرای سی شبه می تواند آسیب زننده باشد.

چون گروه ها تلاش می کنند تمام سی شب را اجرا کنند؛ نفس گروه ها بسته به نفس تماشاگر است و اگر شبی تماشاگری به سالن نیاید (که بهترین آثار هم می توانند دچارش شوند) کار دچار افول می شود.

اگر هر نمایشی که به صحنه می رود، بروکراسی اداری اش کوتاه تر شود و بتواند حداکثر در یک ماه مجوز اجرا بگیرد و بعد هر تئاتر بین 5 تا 7 نوبت اجرا برود و از یک ماه قبل پیش فروش بلیتش را آغاز کرده و سولد آوت شود، همان تعداد اجرا می تواند برایش کافی باشد.

تئاتری در تماشاخانه ای خصوصی 30 اجرا رفت که تنها چهار، پنج شب آن تماشاگر داشت، در صورتی که در دوره کرونا می توانست یک هفته روی صحنه باشد تا تماشاگرانش در همین مدت به سالن بیایند و طبق این زمان بندی و برنامه منسجم، سالن پر می شد و اداره کل هنرهای نمایشی هم می توانست فضا و شرایط بهتری برای هنرمندان نوظهور فراهم کند و از طرفی با توجه به تعطیلی چند ماهه سالن ها از اسفند تا تیر، تعداد بیشتری از آثار فرصت اجرا پیدا می کردند.

الان بسیاری از هنرمندان چون احساس می کنند کرونا ادامه دار است، اجرای تئاتر را جزو ضروریات تلقی نمی کنند و به طور مثال برای اجرای بهمن ماه از الان دچار اضطراب و تحت فشارند و نوبت اجرایشان را کنسل می کنند.

به طوری که در همین چند ماه، شاهد بودیم که تنها در یک تماشاخانه، هفت گروه از اجرا انصراف دادند.

اما تعداد آثار روی صحنه هم به طور چشم گیری کاهش یافته است.

خب به همان نسبت تعداد مخاطب هم کاهش می یابد.

برای همین، کاهش تعداد روزهای اجرا هم به سود سالن است و هم گروه اجرایی.

این یکی از راه هایی است که از طریق آن می توانیم مخاطبان را با ذائقه های گوناگون به سالن بیاوریم تا گروه ها هم رغبت بیشتری برای تولید دوباره آثارشان پیدا کنند.

برای تولید یک اپرا با آن حجم از تعداد نوازنده و بازیگر، شش ماه تمرین می کنند و اثر را سه شب اجرا می کنند اما با تکمیل تمام ظرفیت سالن.

سوای این، ما هیچ مرجع و منبعی برای ساماندهی مخاطبان و همچنین هنرمندان تئاتر نداریم.

کسی نمی تواند به این سوال پاسخ دهد که چه تعداد تماشاگر تئاتر در تهران داریم؟ مدیران ارشد فرهنگی، با وجود بودجه و شرایط، نتوانسته اند آماری از جامعه مخاطبان تئاتر در سالن های خصوصی و دولتی تئاتر احصا کنند تا بتوانیم انواع نمایش ها را در سالن ها بر اساس نوع مخاطبی که دارند دسته بندی کنیم.

در نهایت، از این مدل راهکارها زیاد است اما چون افراد به شکل اتوبوسی وارد حوزه کاری خود می شوند و علاقه ای به ایجاد تغییرات اساسی و اصلاح جریاناتی در راستای مخاطب شناسی و تولید آثار ندارند، کار به همان منوال است و بخشی به نام پژوهش و توسعه وجود ندارد.

یکی از کارهای دراماتورژها، بررسی و آسیب شناسی تئاتر به عنوان یک بسته هنری است؛ کسی که می تواند کارشناس سالن، منتقد و تحلیل گر، تهیه کننده هنری و ایده پردازی و ناظر کیفی باشد.

نه اینکه عده ای بازنشسته صداوسیمایی را به حوزه نظارت کیفی تئاتر بیاوریم که با وجود اینکه احترام شان واجب است، اغلب دیدگاه های گسترده ای نسبت به تئاتر نسل جوان ندارند.

نقش ناظر نباید صرفا به این محدود شود که به جزییاتی در نمایش گیر بدهد، بلکه باید ایده های پیش برنده به یک تئاتر بدهد.

یک کلونی ساخته اند که همان ها هم بر کار کودک و نوجوان نظارت می کنند و هم بازبینی آثار تئاتر تجربی و کلاسیک را انجام می دهند.

فکر نمی کنم در هیچ کجای دنیا نهاد یا بخشی با عنوان نظارت و ارزشیابی بر تئاتر در دولت وجود داشته باشد؛ اگر هم چنین وظیفه ای باشد به خود سالن نمایشی واگذار شده است.

دراماتورژ در سالن، می تواند بازبینی کیفی اثر را به عهده بگیرد و در صورت تایید او، مجوز اجرا در سالن صادر شود.

اما در ایران، دولت چنین نقشی را از سالن گرفته است؛ نسبت به سالن دار بی اعتماد است، به هنرمند بی اعتماد است و نیت خوانی می کند، از آن سو با سخت گیری و نبود ایده پیش برنده کیفیت آثار را تنزل می دهد، بعد ما باید کلاه مان را از شادی بالا هم بیاندازیم! فکر می کنم با این شرایط، تئاتر ما همیشه در شعب ابوطالب است.

 برای خروج از این وضعیت که به یک بحران هم خلاصه نمی شود، چه باید کرد؟ همه این ماجراها بهم مرتبط اند و روی هم تاثیر مستقیم دارند و باید سازوکاری کوتاه مدت و پر بازخورد را برای آن در نظر بگیریم؛ یکی از روش ها این است که فضای اشتراکی مان را در اجراها از مثلا یک کارگردان در هر ماه به 4 برسانیم.

دوم اینکه بحث اجرای آنلاین را جدی تر دنبال کنیم؛ در برخی کشورها، تئاتر زنده اجرا می شود و هم زمان پخش آنلاین هم دارد.

چرا کمپانی های تئاتر اروپا تعطیل نشد؟ چون دولت یا نهادی این اختیار را به آنها داده که با کمک ایده پردازان برای روزهای بدتر از این هم برنامه ریزی کنند که اینطور دچار آسیب نشوند.

ضرورت دارد مرجعی برای مخاطبان و برای هنرمندان داشته باشیم تا فضایی برای تعامل و صحبت و همکاری شکل بگیرد.

در چنین شرایطی است که می توان چراغ تئاتر را به درستی روشن نگه داشت.


کلید واژه ها: تئاتر - مدیران ارشد - صداوسیما - بازنشسته - محمدرضا - تماشاگر - مدیران - تهران - نظارت - آسیب شناسی - غریب - ارشد - زاده - پرسش - پاسخ - سوال - تغییرات - خبرنگار - مخاطبان - فعالیت - احتمال - یکی از - توسعه - جامعه - گزارش - خصوصی - دولتی - آینده - بررسی - همیشه

آخرین اخبار سرویس:
آقای رسول پناه؛ قسم حضرت عباس را قبول کنیم یا دٌم خروس را !

محمود فلاح تهیه کننده «مختارنامه» فوت شد

رییس دفتر روحانی به قرنطینه رفت

لغو ویزای گروهی ایران و روسیه عقب افتاد

ساخت 12 کلیپ مهدوی در همدان/ برگزاری مسابقه «ولایت عشق»

تصویر دیده نشده و خاص از رهبر انقلاب

تصاویر| بازدید از غرفه خبرگزاری حوزه در حرم مطهر شاهچراغ(ع)

جزییات جدید از ویدئوی کتک خوردنِ زنی در آبادان

اجرای اقدامات تاکتیکی و دفاعی هواپیماهای شکاری و رهگیر

گفت وگوی سفیر ایران در باکو با وزیر کار و رفاه اجتماعی آذربایجان

وزیر ارتباطات: دولت دوازدهم، مخالفان سرسخت داخلی دارد

تصاویر/ نشست شورای حوزه علمیه استان فارس با حضور آیت الله اعرافی

آغاز عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای زیر 100 هزار نفر

سرعت آینده راستگرایی دینی با موانع فراوانی در درون و خارج از جامعه آمریکا روبرو خواهد بود

تهیه کننده «مختارنامه» به آرزویش درباره امام(ره) نرسید

تصاویر/ اختتامیه همایش منطقه ای حوزه انقلابی _ حوزه منتظر در شیراز

گفت وگوی سفیر ایران در باکو با وزیر کار و رفاه اجتماعی آذربایجان/ بررسی آخرین تحولات همکاری های مشترک فی مابین

یکجانبه گرایی آمریکا حاکمیت قانون بین المللی را به خطر انداخته است

پدافند هوایی به توان مقابله با اهداف دورایستا رسید

استیضاح وزیر اقتصاد کلید خورد/ناکامی بورس پاشنه آشیل وزارت اقتصاد؟

رقابت آنلاین سه اراکی در مسابقات کشوری تفسیر قرآن کریم

باید بجای ‎استیضاح، دولت را به کار واداریم!

اهانت به پیامبر اکرم(ص) احساسات میلیون ها مسلمان را جریحه دار می کند

مفتی دمشق در پی انفجار تروریستی کشته شد

توضیح دادستان آبادان درباره کتک زدن دختر جوان

رزمایش مشترک پدافند هوایی با موفقیت پایان یافت

تصویر دیده نشده و خاص از رهبر انقلاب

ماجرای آزادی 1126 زندانی سیاسی در عصر پهلوی چه بود؟

تصاویر/ نشست کمیته عالی وقف حوزه علمیه فارس با حضور آیت الله اعرافی

ترتیل صفحه 521 قرآن کریم+فیلم و متن آیات

دلایل عجیب برخی بازیگران برای ازدواج نکردن

تصاویر/ تودیع و معارفه امام جمعه لالجین

امام راحل بنیانگذار وحدت حوزه و دانشگاه بود

اوقات شرعی دوم آبان در سمنان

بالاترین شاخص ابتلای روزانه به کووید 19 در جمهوری آذربایجان به ثبت رسید

تصاویر/ نشست مدیران مدارس علمیه کردستان با نماینده ولی فقیه در استان

نکوداشت شهدای عرصه نظم و امنیت

برداشت های میلیاردی دولت از استراتژیک ترین صندوق کشور/ رهبر انقلاب: متاسفانه صندوق توسعه ملی کم خاصیت شده است

لحظه به لحظه تا مناظره بزرگ

امام راحل بنیانگذار وحدت حوزه و دانشگاه بود

جو بایدن، در پنج ایالت حساس از دونالد ترامپ، پیشی گرفته است

تصاویر/ فعالیت گروه جهادی طلاب مدرسه علمیه مولود کعبه شهرستان جاسک در مناطق سیل زده شرق

کاخ سفید: ترامپ در صورت شکست، قدرت را تحویل خواهد داد

روایت خواندنی از اولین روز های جنگ تحمیلی و فداکاری یک دختر 20 ساله

رزمایش مشترک پدافند هوایی با موفقیت پایان یافت

مذاکره، تنها راه حل بحران قره باغ

ترامپ بعد از شکست در انتخابات چه خواهد کرد؟

صید ترال در سواحل مکران متوقف شد

برخورد با مدیرانی که مصوبات ستاد کرونا را عملی نمیکنند

پدافند هوایی به توان مقابله با اهداف دورایستا رسید

پدافند هوایی به توان مقابله با اهداف دورایستا رسید

جزییات ضرب و شتم دختر جوان آبادانی در شهرک مسکونی شرکت پالایش نفت آبادان

راهکار ترامپ در صورت انتخاب مجدد در قبال ایران

زندانی شدن مامور نگهبانی شرکت نفت آبادان

جانشین عادل در نقش جواد خیابانی ؛ پست خاص محمدحسین میثاقی برای دلبندش + عکس

افزایش دستفروشی در پایتخت به دلیل شرایط کرونا

پیام تسلیت معاون سیما برای درگذشت تهیه کننده تلویزیون

واکنش رسول پناه به حواشی اخیری که برای او ایجاد شده

انتقال زندان های البرز با جدیت پیگیری می شود

ویدئو | پهپادهای پرقدرتی که حتی انسان را هم از آب بیرون می کشند

جانشین عادل در نقش جواد خیابانی ؛ پست خاص محمدحسین میثاقی برای دلبندش + عکس

دستور دادستان کل کشور برای پیگیری فوری ضرب وشتم زن جوان در آبادان

اجرای اقدامات تاکتیکی و دفاعی هواپیماهای شکاری و رهگیر

تخت روانچی: یکجانبه گرایی آمریکا خطری برای حاکمیت قوانین بین المللی است

اگر ترامپ در انتخابات شکست بخورد،قدرت را تحویل خواهد داد!

1860 پروژه نیمه تمام در آذربایجان شرقی وجود دارد

تشریح سیاست های ترامپ در قبال ایران در صورت پیروزی در انتخابات

هشدار دادستان کاشمر به اصنافی که محدودیت های کرونایی را جدی نگیرند

خط حزب الله 259 | امید صادق

اسامی بحرانی ترین شهرهای ایران در کرونا | محدودیت ها هفته آینده در این 43 شهر تشدید می شود | تهران بحرانی نیست؟

ترامپ! برای مناظره امشب، مراقب رفتارش باش

کنایه رمضان زاده: ‏روی اسب بازنده شرط نبندید!

همه حمله کنندگان به دختر آبادانی بازداشت شدند

پیام آذری جهرمی به مناسبت بزرگداشت هفته نیروی انتظامی

کسب رتبه هشتم کشوری توسط دستگاه های اجرایی استان اردبیل

بازداشت مامور نگهبانی شرکت نفت آبادان دختر آبادانی تجاور کرد

محمود فلاح از همان ابتدای انقلاب در خدمت ثبت حماسه های ملت ایران بود

اسامی بحرانی ترین شهرهای ایرانی در کرونا | محدودیت ها هفته آینده در این 43 شهر تشدید می شود | تهران بحرانی نیست؟

چه کسی بر صندلی حسن روحانی تکیه می زند؟

رییس کل دادگستری خوزستان: مامور نگهبانی شرکت نفت آبادان بازداشت شد

پیام تسلیت معاون سیما برای درگذشت تهیه کننده تلویزیون

تشریح سیاست های ترامپ در قبال ایران در صورت انتخاب مجدد

دستگاه ضد عفونی کننده دست اتوماتیک دیواری و ایستاده

دفن پدر سالار عقیلی در کردکوی

به زودی پروژه های جدید با همکاری قرارگاه خاتم در اردبیل آغاز می شود

تخت روانچی: یکجانبه گرایی آمریکا حاکمیت قانون بین المللی را به خطر انداخته است

گشت مشترک نظارت

معما هایی برای محک زدن دقت

زندانی شدن مامور نگهبانی شرکت نفت آبادان

پیام تسلیت رییس صدا و سیما برای درگذشت تهیه کننده مختارنامه

محمود فلاح از همان ابتدای انقلاب در خدمت ثبت حماسه های ملت ایران بود

آزمون بکارگیری 1423 نفر نیروی انسانی در سراسر کشور فردا برگزار خواهد شد

گفت وگوی سفیر ایران در باکو با وزیر کار و رفاه اجتماعی آذربایجان

کاخ سفید: ترامپ در صورت شکست، قدرت را تحویل خواهد داد

لزوم احیای پارک ملی توران/ فرهنگ گردشگری در توران زنده شود

مشاور کاخ سفید: ترامپ در صورت شکست، قدرت را تحویل خواهد داد

وزیر ارتباطات: دولت دوازدهم، مخالفان سرسخت داخلی دارد

تسلیت رییس صداوسیما برای درگذشت تهیه کننده «مختارنامه»

پلوسی دخالت ادعایی ایران در انتخابات آمریکا را نپذیرفت

14 هزار کیلومتر از شبکه برق گلستان در معرض آسیب است

درماتورژها باید جای بازنشسته های صداوسیما را در ارزشیابی تئاتر بگیرند/ تئاتر ما همیشه در شعب ابوطالب است

درماتورژها باید جای بازنشسته های صداوسیما را در ارزشیابی تئاتر بگیرند/ تئاتر ما همیشه در شعب ابوطالب است