مطالب مرتبط:
اسراییل باید همچنان در آماده باش و منتظر پاسخ ما باشد/ سردار سلیمانی در جنگ 33 روزه در اتاق عملیات در کنار ما بود
سردار سلیمانی در جنگ 33 روزه در اتاق عملیات در کنار ما بود
سردار سلیمانی در جنگ 33 روزه در اتاق عملیات در کنار ما بود/آنچه که در ژوییه 2006 رخ داد، یک جنگ واقعی بود
پیروزی جنگ 33 روزه «معادله راهبردی بازدارندگی» را بر رژیم صهیونیستی تحمیل کرد/ شهید حاج قاسم سلیمانی در فرماندهی مرکزی جنگ نقشی مهم داشت/ توافق امارات با تل آویو خدمت انتخاباتی به ترامپ بود
واکنش دستیار رییس مجلس به توافق امارات و اسراییل/ خیانت امارات مستلزم پاسخ قاطع است
-127 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 24 مرداد 1399 ساعت 22:052020-08-14بين الملل

اسراییل باید همچنان در آماده باش و منتظر پاسخ ما باشد/ ما از توافق امارات و اسراییل غافلگیر نشدیم/ سردار سلیمانی در جنگ 33 روزه در اتاق عملیات در کنار ما بود


از تمامی شهدایی که در نهایت بخشش و عطا بودند، شهدای مقاومت و ارتش و نیروهای امنیتی و گروه های مقاومت و غیرنظامیان، قدردانی میکنم، بالاخص شهید عماد مغنیه و شهید مصطفی بدر الدین که این جنگ را راهبری می کردند.

- بین الملل تابناک: سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان جمعه‌شب به مناسبت چهاردهمین سالروز پیروزی مقاومت لبنان در جنگ 33 روزه (2006) سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در آغاز این سخنرانی ضمن تشکر از همه کسانی که در این نبرد و در ایجاد این حماسه، مقاومت و پیروزی نقش داشتند، گفت: دشمن صهیونیستی با تصمیم آمریکا جنگ 33 روزه را بر لبنان تحمیل کرد.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: در سالگرد پیروزی تاریخی در جنگ ژوییه، در رویارویی با دشمن صهیونیستی، ما هر سال مراسم‌ها و جشن‌های مردمی برگزار می‌کردیم اما امسال به دلیل کرونا، به این سخنرانی در این سالگرد بزرگ اکتفا می‌کنیم.

وی تصریح کرد: به تمامی شما لبنانی‌ها و تمامی آزادگان جهان این پیروزی را تبریک می‌گویم.

شکر، اول و آخر از آن خداست.

قدردانی از تمامی کسانی که در این نبرد و در ساختن حماسه‌ای از پایداری و پیروزی نقش داشتند.

سید حسن نصرالله عنوان داشت: از تمامی شهدایی که در نهایت بخشش و عطا بودند، شهدای مقاومت و ارتش و نیروهای امنیتی و گروه‌های مقاومت و غیرنظامیان، قدردانی میکنم، بالاخص شهید عماد مغنیه و شهید مصطفی بدر الدین که این جنگ را راهبری می‌کردند.

باید حضور شهید قاسم سلیمانی را نیز یادآور شویم که با ما در اتاق عملیات حضور داشت.

از خانواده‌های شهداء نیز که از آنها جز صبر و تسلیم در مقابل خداوند ندیدیم، قدرانی می‌کنیم.

وی اظهار کرد: در مساله پذیرش مهاجران، از برادرانمان و مردمانمان در سوریه قدردانی می‌کنم که در جنگ، میزبان هزاران لبنانی بودند.

همچنین از امیل لحود قدرانی می‌کنم که تلاش‌های بسیاری کرد تا دولت به سمت خطر منحرف نشود.

همچنین از نبیه بری قدرانی می‌کنم که تمامی مذاکرات دشوار را از نخستین روز جنگ تا پایان راهبری می‌کرد.

از تمامی رهبران ملی و مراجع ملی و تمامی اقشار جامعه و تمام افراد و کشورهایی که در کنار لبنان ایستادند، تشکر می‌کنم.

وی تصریح کرد: آنچه که در ژوییه 2006 رخ داد، یک جنگ واقعی بود، این چیزی است که دشمن نیز آن را اعلام می‌کند و دشمن این رخداد را از یک عملیات به یک جنگ توصیف کرد و آن را جنگ دوم لبنان نام نهاد.

این یک جنگی بود که دشمن با تصمیم آمریکا آن را تحمیل کرد.

دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: لبنان در سطح نظامی به تنهایی جنگید و از جانب نظامی، در مقابل رژیم غاصب، تنها ایستاد، دشمنی که ارتش آن از قوی‌ترین ارتش‌ها در جهان به حساب می‌آید.

33 روز گذشت و مقاومت، ملتش و لبنان پایداری کردند و پیروزی‌هایی را ساختند تا اینکه اسراییل مجبور شد تا تعدی خود را متوقف کند و از شروط خود عقب‌گرد کرد و پایان جنگ با قطعنامه 1701 بود.

وی ادامه داد: این جنگ نتایج استراتژیکی در چندین سطح داشت، من به بیان سه نتیجه اکتفا می‌کنم، نخست اینکه طرح خاورمیانه جدید شکست خورد و ناکام ماند؛ همان طرحی که آمریکا آن را اداره می‌کرد و کاندولیزا رایس بشارت آن را داده بود و تمامی اسناد تاکید کردند که جنگ بر لبنان بخشی از این طرح بود.

این برنامه ریزی شده بود که لبنان تحت سلطه آمریکا قرار بگیرد تا مساله فلسطین نابود گردد و سپس نقشه جدیدی برای خاورمیانه نهادینه شود که در آن، اسراییل محور هر آن چیزی باشد که در منطقه رخ می‌دهد.

سید حسن نصرالله ادامه داد: آمریکا در حال حاضر تلاش می‌کند تا اسراییلِ ترسان و وحشت زده را تثبیت کند و آنها در هراس خطر موجودیتی و بقای این رژیم سرطانی به سرمی‌برند.

وی خاطرنشان کرد: نتیجه دوم این بود که جنگ ژوییه حقیقت این رژیم و سطح سستی در منظومه نظامی، امنیتی و جبهه داخلی آن و توانایی‌اش برای پایداری را برملا ساخت.

به همین دلیل جهانیان به توقف جنگ متوسل شدند.

نتایج جنگ تاثیرات عمیقی را تا به امروز برجای گذاشته است.

14 سال گذشته و همچنان پیامدهای شکست باقی مانده است و ما همچنان نشانه‌ها و آثار پیروزی و اعتماد و امید به آینده را داریم.

امروز، در حقیقت، مشکل ما در لبنان با آمریکا و اسراییل است، مشکل آنها با ما قدرت مقاومت و منافع اسراییل است، مقاومت مانعی در مقابل چشم طمع اسراییل است، اگر بپذیریم که از مقاومت شانه خالی کنیم که این پیشنهاد همواره وجود داشته است، اگر این را بپذیریم و از این مسیر شانه خالی کنیم، ما را از فهرست تروریسم خط خواهند زد و دراین صورت، آنها تمام تلاش خود را می‌کردند تا ما در دولت مشارکت داشته باشیم و عزیزترین دوستانشان شویم، آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها مشکل اساسی‌شان این است.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: نتیجه سوم این بود که مقاومت در جنگ ژوییه توانست قواعد و اصول درگیری را تثبیت کند که از لبنان حفاظت می‌کند، دستاورد 2000 همان آزادسازی و دستاورد 2006 همان حفاظت است.

امروز معادله‌ای وجود دارد که از لبنان حفاظت می‌کند که نام آن، توازن بازدارندگی است و روز به روز بیشتر می‌شود و این چیزی است که اسراییل و اربابانش آن را می‌دانند.

وی ادامه داد: این معامله‌ای است که از لبنان حفاظت می‌کند، نه اتحادیه عرب و نه قطعنامه‌های بین المللی از لبنان حفاظت نمی‌کنند، آن چیزی که از لبنان از 14 سال قبل حفاظت می‌کند، این معادله و توازن بازدارندگی است.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: امروز، در حقیقت، مشکل ما در لبنان با آمریکا و اسراییل است، مشکل آنها با ما قدرت مقاومت و منافع اسراییل است، مقاومت مانعی در مقابل چشم طمع اسراییل است، اگر بپذیریم که از مقاومت شانه خالی کنیم که این پیشنهاد همواره وجود داشته است، اگر این را بپذیریم و از این مسیر شانه خالی کنیم، ما را از فهرست تروریسم خط خواهند زد و دراین صورت، آنها تمام تلاش خود را می‌کردند تا ما در دولت مشارکت داشته باشیم و عزیزترین دوستانشان شویم، آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها مشکل اساسی‌شان این است.

وی عنوان داشت: سلطه حزب الله بر حیات سیاسی، یک دروغی است که آنها ابداع کرده‌اند، اگر ما نبرد با اسراییل را متوقف می‌کردیم، آنها ما را از فهرست تروریسم خط می‌زدند.

آنها در جنگ نظامی شکست خوردند و می‌دانند که هر جنگ آتی اسراییل نخواهد نخواست که حزب الله را تضعیف کند و آنها به ابزارها و دام‌های دیگری متوسل می‌شوند و آنچه که در لبنان در حال حاضر صورت می‌گیرد، بخشی از این نبرد است.

سید حسن نصرالله اظهار کرد: در پایان این بخش می‌گویم که برای ما، مقاومت یک مساله موجودیتی است و همچون هوایی است که ما از آن برای زنده ماندن نفس می‌کشیم.

وی گفت: مقاومت برای لبنان و ملت لبنان یک شرط موجودیتی است و ویژگی‌های اضافی نیست که بتوان از آن بی نیازی جست، مقاومت گزینه ما است، حال فشارها هرچقدر باشد.

ما به دنبال اقدامات نمایشی نیستیم، اصول و قواعد درگیری پابرجا است و ما خواهان تثبیت آن هستیم.

به همین دلیل، آنچه که از روز نخست شهادت علی محسن رخ داد، بخشی از مجازات بود و از سه هفته قبل، ارتش اسراییل منتظر پاسخ مقاومت است و این بخشی از مجازات است.

سید حسن نصرالله اظهار کرد: بیش از دو هفته قبل، اسراییل تعدی به فرودگاه دمشق داشت که این تجاوز به شهادت یک نیروی حزب الله انجامید.

اسراییل می‌دانست که حزب الله پاسخ خواهد داد و ساکت نخواهد ماند.

اسراییل دست به اقداماتی در طول مرزها از الناقوره تا جولان زد تا به هیچ یک از سربازانش لطمه‌ای وارد نشود یا حزب الله نتواند واکنشی را نشان دهد.

تصمیم ما این بود که پاسخ دهیم.

تصمیم برای دادن پاسخ که ما خواهان آن هستیم، هدفش تثبیت قواعد درگیری است و باید سنجیده شده و جدی باشد.

وی ادامه داد: ما به دنبال اقدامات نمایشی نیستیم، اصول و قواعد درگیری پابرجا است و ما خواهان تثبیت آن هستیم.

به همین دلیل، آنچه که از روز نخست شهادت علی محسن رخ داد، بخشی از مجازات بود و از سه هفته قبل، ارتش اسراییل منتظر پاسخ مقاومت است و این بخشی از مجازات است و از سه هفته قبل، ارتش اسراییل منتظر پاسخ مقاومت است و این بخشی از مجازات است و آنها باید انتظار بکشند.

سید حسن نصرالله عنوان داشت: ما از اقدام برخی از حاکمان در امارات غافلگیر نشدیم، بلکه این بخشی از مسیر طبیعی بود که آنها دنبال می‌کردند.

زمان اعلام توافق میان امارات و اسراییل، تاکیدی بر این است که برخی از نظام‌های عربی، خدمت‌گزارانی برای آمریکا هستند.

وی ادامه داد: آنچه که امارات انجام داد، یک خوش‌خدمتی انتخاباتی برای ترامپ و یک خوش‌خدمتی شخصی و انتخاباتی برای نتانیاهو بود.

ما باید از حالا تا انتخابات آمریکا منتظر این باشیم که برخی نظام‌های عربی توافق‌های صلح با اسراییل امضا کنند.

سید حسن نصرالله عنوان داشت: تا زمان انتخابات، ترامپ به دوشیدن نظام‌های حاشیه خلیج فارس از لحاظ مالی، اخلاقی و دینی در راستای خوش خدمتی به خود و دوستش نتانیاهو ادامه خواهد داد.

وی تاکید کرد: روز به روز ثابت می‌شود که صحبت برخی از رسانه‌های حاشیه خلیج فارس در مورد دشمن ایرانی، یک بمب دودزا برای آشتی با اسراییل بوده است.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: برافتادن نقاب‌ها و علنی شدن آنچه که در گذشته به صورت محرمانه صورت می‌گرفت، مساله خوبی است.

در حال بروزرسانی خبر.


کلید واژه ها: سید حسن نصرالله - دبیرکل حزب الله لبنان - حسن نصرالله - دبیرکل حزب الله - حزب الله لبنان - مقاومت - نصرالله - لبنان - الله - سید حسن - صهیونیستی - پیروزی - حزب الله - اسراییل - سخنرانی - نیروهای امنیتی - سردار سلیمانی - روزه - دبیرکل - مقاومت لبنان - شهدای مقاومت - شهدای - عماد مغنیه - آماده باش - بین الملل - شهید - دشمن - سلیمانی - قدردانی - امنیتی

آخرین اخبار سرویس:
مسئول عراقی: آمریکایی ها عجولانه و به شکلی نامفهوم در پی بستن سفارتند

این مرد، بریتانیا را از خاورمیانه بیرون کرد/ «قهرمانی» با 2 بار شکست!

صفحه نخست روزنامه های کشور - دوشنبه 7 مهر 1399

صفحه اول روزنامه های دوشنبه 7 مهر 99

اعتراضات در آمریکا؛ کنتاکی همچنان ملتهب از مرگ یک شهروند سیاه پوست

جنگ در نگاه نادر ابراهیمی

روزنامه میرر| زمان وارد برای پپ

عبدالله برای سفری سه روزه کابل را به مقصد اسلام آباد ترک کرد

انتشار اخبار ضد و نقیض درباره خروج سفیر آمریکا از بغداد

فرار مالیاتی بزرگ ترامپ

الجزیره: انتقال خاموش فلسطینیان به خارج از فلسطین از سوی اسراییل/ تعداد آوارگان فلسطینی 4 برابر شده است

هشدار پمپئو درباره هرگونه تلاش برای بازگرداندن آمریکا به برجام

مدرسه تلویزیونی ایران برای روز دوشنبه 7 مهر

عناوین برگزیده روزنامه های صبح امروز

مسئول عراقی: آمریکایی ها عجولانه و به شکل نامفهومی در پی بستن سفارتند

دخالت دولت در ورزش ایتالیا دردسرساز شد/ IOC تهدید به تعلیق کرد

رسانه صهیونیستی | مذاکرات ترسیم مرزی لبنان و تل آویو بزودی آغاز می شود

افشای حمله نظامی عربستان به قطر

فرار مالیاتی ترامپ/ درگیری جمهوری آذربایجان و ارمنستان/ قاضی آمریکایی مسدود شدن تیک تاک را لغو کرد

شمار نظامیان ارمنی کشته شده به 31 نفر افزایش یافت

لبنان همچنان بی نخست وزیر

دو دلیل سفر وزیر خارجه عراق به تهران

تنبیه و جریمه بیش از 16 هزار مقام چینی در یک ماه

سایه سنگین ارسال مزدوران مسلح از سوریه به آذربایجان بر جنگ قره باغ

جزییات حصر 10 ساله مهدی کروبی و آخرین وضعیت وی/ فاطمه کروبی: حصر 10 ساله انگار پایانی ندارد/ نمی دانیم هدف حاکمیت از تداوم این وضع چیست!

ماجرای گلایه های عجیب سحر و شهره و ریحانه!

رژیم امارات با طرح الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی موافق است

قاضی آمریکا تکلیف تیک تاک را به نفع چین یکسره کرد

شایعه خروج سفیر آمریکا از بغداد و انتقال به اربیل

روزنامه های ورزشی| هالک ایرانی!

چهار تن مواد منفجره در کابل کشف شد

کشته شدن 9 نظامی افغانستان در حمله طالبان

اقدام علیه مصوبه خروج نظامیان آمریکایی خودکشی سیاسی است

«ابوالغیط» تلاش کرد عادی سازی روابط را توجیه کند

مطهرنیا: جو بایدن فشار علیه ایران را افزایش می دهد

انتشار شایعه خروج سفیر آمریکا از بغداد

ژئوپلیتیک بحران قره باغ

ترامپ رسما از ورود آمریکا به بحران قره باغ خبر داد

مرور روزنامه های 7 مهر 99

آمریکا اتاق مذاکره را منفجر کرد

پاییز امسال، بیمارستان ها را تعطیل خواهد کرد!

ادعای رسانه های عربی از خروج سفیر آمریکا از بغداد

بحران قره باغ؛ آتش زیر خاکستر | احتمال وقوع جنگی تازه

افشای فرار مالیاتی «10 تا 15ساله» ترامپ

سوییسی بالاخره به خرید هواپیمای نظامی بله گفتند

انتشار اخبار ضد و نقیض درباره خروج سفیر آمریکا از بغداد

تکرار سفیدشدگی، تهدیدی برای آبسنگ های مرجانی خلیج فارس

افشای طرح دو مرحله ای عربستان و متحدان برای حمله و اشغال قطر/درخواست شمخانی از وزیرخارجه عراق برای پیگیری ترور سردار سلیمانی/ بستن سفارت آمریکا در عراق/ بازگشایی گذرگاه «جابر-نصیب» میان سوریه و اردن

ظریف باکو و ایروان را به خویشتنداری دعوت کرد

نیازمندی های استخدامی شهرهای شمالی 7 مهر 99

چرا «شورای حقوق بشر سازمان ملل» برای کشته شدن 17 هزار غیرنظامی یمنی با تسلیحات اروپایی، بیانیه نمی دهد؟!

گوترش خواستار پایان فوری جنگ بین آذربیجان و ارمنستان شد

آل اسحاق: بیماری ما سیاست زدگی اقتصاد است

دوباره کرونا در نیویورک رکورد زد

دو دلیل وزیر خارجه عراق برای سفر به تهران از نگاه یک کارشناس

آخرین تحولات جنگ بر سر قره باغ

دو دلیل وزیر خارجه عراق برای سفر به تهران از نگاه یک کارشناس

پوتین: تقویت توان هسته ای روسیه ادامه خواهد یافت

صفحه اول روزنامه های استان زنجان 7 مهر 99

جانز هاپکینز: شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به 7.1 میلیون نفر رسید

هشدار پمپئو درباره هرگونه تلاش برای بازگرداندن آمریکا به برجام

مذاکره احتمالی ایران با ترامپ یا بایدن ؟

مروری بر روزنامه های اصفهان دوشنبه هفتم مهر 1399

مقابله با یک جانبه گرایی آمریکا در سازمان ملل

رشد سهام آسیا اقیانوسیه / افت شاخص شانگهای

بایدن یا ترامپ؟آیا برای ایران فرقی هم خواهد کرد؟

تهران، کابل و آش شله قلمکار قدرت ها

واکنش ترامپ به درگیری ارمنستان و جمهوری آذربایجان

پایان 24 ساعت نگرانی؛سردار فقط ضرب دید

مهر UNKNOWN روی پرونده سقوط پرواز فرماندهان ارشد نظامی

ببینید | درگیری پلیس آلمان با تظاهرکنندگان تغییرات اقلیم جلوی معدن ذغال سنگ Garzweiler

همسر کروبی: حصر 10 ساله انگار پایانی ندارد

پوتین: تقویت توان هسته ای روسیه ادامه خواهد یافت

برقراری امنیت در نوار مرزی اردبیل

روزنامه های امروز دوشنبه 7 مهر

قره باغ، بازیگر یا بازیچه

واکنش مکرون به اختلافات ایران و آمریکا

شمار قربانیان جهانی کرونا از یک میلیون نفر گذشت

گزارش نیویورک تایمز از فرار مالیاتی بزرگ ترامپ

پوتین: تقویت توان هسته ای روسیه ادامه خواهد یافت

سالروز آغاز انتفاضه الاقصی، قیامی برای آزادی

ترامپ: برای توقف خشونت میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان تلاش می کنیم

رویکرد انصارالله و حزب اخوانی اصلاح در دوره پسا مأرب

خبرهایی از خروج سفیر آمریکا در بغداد به گوش می رسد!

روزنامه های اقتصادی 7 مهر 99

عباس: مسأله فلسطین آزمون بزرگ سازمان ملل است

آتش جنگ قره باغ دوباره شعله ور شد

نفوذ ولیعهد ماکیاولیایی بر بن سلمان

طالبان خواستار ادامه مذاکرات بر اساس توافق با آمریکا شد

طرح دو مرحله ای چهار کشور عربی برای حمله و اشغال قطر

صفحه اول روزنامه های استان قم 7 مهر 1399

افشاگری درباره فرار مالیاتی ترامپ در سال 2017

اجلاس گروه 20 به صورت مجازی برگزار می شود

سنگاپور خواستار همکاری سازمان های بین المللی برای اعمال اصلاحات در عصر دیجیتال شد

برقراری امنیت در نوار مرزی اردبیل/تهدیدی متوجه کشور ما نیست

رییس جمهوری موقت مالی یک نخست وزیر غیرنظامی منصوب کرد

نشست مجازی سران گروه 20 به میزبانی عربستان برگزار می شود

طلبکاری پدرخوانده تروریست ها در سازمان ملل| عربستان به دنبال چیست؟

نشست گروه 20 به صورت مجازی به میزبانی عربستان برگزار می شود

مغرب: صلحی در خاورمیانه بدون برپایی کشور فلسطینی وجود ندارد

اسراییل باید همچنان در آماده باش و منتظر پاسخ ما باشد/ ما از توافق امارات و اسراییل غافلگیر نشدیم/ سردار سلیمانی در جنگ 33 روزه در اتاق عملیات در کنار ما بود

اسراییل باید همچنان در آماده باش و منتظر پاسخ ما باشد/ ما از توافق امارات و اسراییل غافلگیر نشدیم/ سردار سلیمانی در جنگ 33 روزه در اتاق عملیات در کنار ما بود