مطالب مرتبط:
توضیحات مبسوط یک مدیر در پی انتشار گزارش مالی فارابی
توضیح فارابی درباره انتشار یک گزارش عملکرد
صحبت های خزانه دار فارابی درباره عملکرد مالی بنیاد
واکنش «فارابی» به حواشی مالی/ تهیه کنندگان بدهکار جوسازی نکنند!
انتشار دهمین گزارش اپیدمیولوژی وضعیت کرونا در فارس
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 23 مرداد 1399 ساعت 16:202020-08-13سياسي

توضیحات مبسوط یک مدیر در پی انتشار گزارش مالی فارابی


سیدمهدی سجادی ـ خزانه دار بنیاد سینمایی فارابی در گفت وگویی تفصیلی در زمینه عملکرد مالی و فعالیت های یکساله این نهاد سینمایی، - به برخی جریان سازی ها که آن را مغرضانه و ناآگاهانه می داند، پاسخ داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، متن صحبت های سجادی در محورهای مختلف مالی بنیاد سینمایی فارابی به این شرح است: از شفاف سازی مالی تا سال مالی در امور مالی، شفاف سازی ماهیانه، انتشار گزارشات عملکرد مالی در سال جاری و سال گذشته به صورت فصلی و نیز انتشار گزارش کامل تر به شکل سالانه از اتفاقات مهم این سال ها در بنیاد سینمایی فارابی است.

  شفاف سازی هایی که از سوی سازمان سینمایی صورت می گیرد، این حسن را دارد که سبب می شود ما با دقت بیشتری گزارشات و اطلاعات مالی را تهیه و ارائه دهیم.

ذکر این نکته مهم است که گزارش دهی مالی باید مبنای سیاستگذاری و تصمیم گیری باشد، نه محل تسویه حساب های شخصی و سیاسی.

من این را با نگاه حرفه ای می گویم.

این را هم باید متذکر شوم که برای تدوین اطلاعات مالی، سال مالی تعریف شده است که یکی از مفروضات حسابداری است.

سال مالی ارزیابی یک دوره کامل است.

همان طور که بودجه برای یک سال نوشته می شود نه برای یک ماه، پاسخگویی هم برای یک سال باید انجام بشود.

در واقع انتشار گزارش های مالی بعد از آن که صورت های مالی تهیه و حسابرسی هم انجام شد، کاربردی تر است.

در واقع پیشنهاد مشخص من برای جلوگیری از برخوردهای مغرضانه، سیاسی و زرد، این است که اطلاعات مالی به صورت سالیانه، هم در تناسب با بودجه هر سال و هم با سال گذشته مقایسه و منتشر شود.

هزینه کرد مطالبات معوق عمده مطالبات معوق بنیاد سینمایی فارابی، از محل تسهیلاتی است که در مقاطع زمانی مختلف، توسط بنیاد سینمایی فارابی به شکل مستقیم پرداخت شده و در قبال آن چک و سفته اخذ شده است، تضمین هایی که خیلی محکم نبوده اند و چون همه اهالی سینما، از یک خانواده هستند، معمولا کسی نمی آید و یک چک را برگشت بزند و.

بالاخره بنیاد سینمایی فارابی در مواجهه با مثلا تهیه کننده ای که وام گرفته، نمی تواند روش های خیلی شدیدی را به کار بگیرد و او را به دادگاه بکشاند و .

این کارها واقعا اتفاق نیفتاده و امکان آن هم نبوده است.

مطالبات باقی مانده از گذشته، رقم خیلی بالایی است که در صورت های مالی هر سال، نمایش داده می شود.

این ارقام، مطالبات معوق و درواقع راکد بنیاد است.

برای ساماندهی به این مطالبات، یک کارگروه تشکیل و ضوابطی ـ با هماهنگی هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی و سازمان سینمایی ـ تدوین شده تا نسبت به تعیین تکلیف آنها اقدام شود.

سازمان سینمایی در سال 98، بخشنامه ای جدید برای تعیین تکلیف این مطالبات ارائه داد که ما برای اجرای آن وقت گذاشتیم و در آن، راهکارهای خوب و مناسبی برای نحوه تعیین تکلیف مطالبات راکد پیش بینی شده است.

البته تعیین تکلیف، فقط این نیست که برخوردهای خشن برای بازپس گیری مطالبات صورت گیرد بلکه روش های مختلفی وجود دارد و در راستای شفافیت مالی در حال انجام است.

البته برخی از تهیه کنندگانی پا را از جاده انصاف فراتر گذاشته اند و در اظهارات خود، طلبکارانه در مورد عملکرد بنیاد سینمایی فارابی حرف می زنند که خودشان جزو خوش حساب های سینما نیستند.

متاسفانه می بینیم به بهانه انتشار عملکرد مالی یک ساله بنیاد، برخی افراد در فضای مجازی با کلی گویی و نسبت های ناروا، فرار به جلو را انتخاب کرده اند، اما می دانند که باید نسبت به تعیین تکلیف حساب های قبلی خود، حتما اقدام کنند و با فضاسازی و انحراف موضوع نمی توان از بار پاسخگویی مالی و انجام تعهدات سابق شانه خالی کرد.

ساماندهی تسهیلات از سال 96 که امور مربوط به تسهیلات، به سمت صندوق اعتباری هنرمندان رفت، تفاهمنامه به این صورت تنظیم شد که هر مبلغی که بنیاد سینمایی فارابی به عنوان آورده نزد صندوق اعتباری هنرمندان تودیع می کند سه برابر آن اعتبار ایجاد می شود که در فرآیند مربوطه تهیه کنندگان برای ساخت فیلم به صندوق معرفی می شوند و بعد از طی مراحل اداری تکمیل مدارک توسط صندوق اعتباری هنرمندان، به صندوق کارآفرینی امید معرفی و تسهیلات به آنها پرداخت می شود.

 یک ویژگی مهم این شیوه (که بر اساس ضوابط و آیین نامه های مربوطه جلو می رود) آن است که منابع مالی افزایش می یابد و مهم تر از آن وصولش است چرا که آنها از ابزار و تضامین کافی برای این اقدام برخوردارند و دیگر بنیاد سینمایی فارابی نیستند و با کسی هم تعارف ندارند.

ضمن آن که وقتی درخواست ها، در شورای تخصصی تصویب می شود، به شورای تولید (که این شورا هم براساس آیین نامه های بنیاد سینمایی فارابی ایجاد شده) می رود و پس از تصویب نهایی در این شورا، به صندوق اعتباری هنر معرفی می شود.

ادامه ماجرا، بر اساس ضوابط صندوق است که متناسب با آن، صاحب اثر پول را می گیرد و طبق شرایطی هم باید نسبت به بازپرداخت پول اقدام کند.

کاهش هزینه کرد در جشنواره ها علی رغم برخی جوسازی ها، کاهش هزینه کرد در جشنواره هایی که توسط بنیاد سینمایی فارابی برگزار می شود، با وجود تورم، مشهود است.

کافی است هزینه های سال های گذشته جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان را با دوره اخیر مقایسه کنید تا مشخص شود این جشنواره با افزایش هزینه برگزاری روبه رو نشده است.

منابع ما در بنیاد، نسبت به سال های خیلی گذشته محدود است.

وقتی که منابع محدود می شود باید مدیریت هزینه خیلی دقیق تر اتفاق بیفتد.

برای جشنواره ها، اعتقادمان این است که باید با یک حواس جمع پیش برویم.

در جشنواره کودک سال 98، دبیر جشنواره و تیم اجرایی جشنواره همه بسیج شدند و برای هر اقدامی، از قبل قرارداد بستیم.

قرارداد یعنی اینکه نگاه می کنیم چقدر بودجه داریم، از قبل با هم به توافق برسیم که آیا می توانیم این کار را انجام بدهیم یا نمی توانیم، با چه قیمتی و.

می نشینیم با هم صحبت می کنیم و می گوییم ما اینقدر منابع داریم و نباید به سمت انجام کاری برویم که توان مالی انجامش را نداریم.

ما در حین کار و قبل از جشنواره، خیلی واضح می دانستیم که چقدر پول لازم داریم و منابع چقدر است و برای تمام کارها قرارداد بستیم.

یعنی اگر کسی برای سه روز می خواسته به اصفهان بیاید، از قبل می دانستیم که چقدر باید پرداخت داشته باشیم.

قرارداد بستیم که دیگر شبهه ای وجود نداشته باشد.

در جشنواره فیلم فجر هم به همین صورت است و دبیرهای دو جشنواره ملی و جهانی، با دقت نظر ویژه ای هزینه کرده اند.

با وجود افزایش شدید نرخ تورم، منابع جشنواره ها امسال نسبت به سال گذشته، افزایشی نداشته است.

البته با شیوع کرونا، رویکردهای نوینی برای برگزاری این رویدادها متناسب با پروتکل های بهداشتی پیش بینی شده است.

مفهوم هزینه بنیاد فارابی برای حضور بین المللی سینمای ایران بازار فیلم برلین و بازار تخصصی و سال های سال است (تا پیش از شیوع کرونا) که در کنار جشنواره بین المللی فیلم برلین و کن برگزار می شود و به صورت حرفه ای هم محل دیدار و گفت وگوی فعالان عرصه سینما در اروپا و جهان به شمار می رود.

در این بازارهای معتبر، شرایط برای عرضه محصولات سینمای ایران فراهم می شود.

بنیاد سینمایی فارابی و همچنین سازمان سینمایی بیش از دو دهه است که با برپایی چتر سینمای ایران این امکان را فراهم می کنند که پخش کننده ها و فعالان حوزه سینما در عرصه پخش و توزیع فیلم، بتوانند در اینجا حضور داشته باشند و محصولات خودشان را ارائه بکنند.

خوشبختانه سال 98 هم این مهم، برای چندمین سال پیاپی محقق شد و تعداد زیادی از فعالان سینمایی در چتر سینمای ایران حضور داشتند و مباحثی در کنار عرضه محصولات و ارائه آثار فرهنگی و حضور جشنواره ای، بحث تلاش برای فروش فیلم ها و محصولات ایرانی به متقاضیان و خریداران آثار بود که از این باب، اتفاق بسیار مهمی و نوید بخشی است.

در کنار این ها مباحث حوزه تولید مشترک با شرکت ها و مؤسسات سینمایی که پروپوزال های آنها در این مکان محقق شد.

همچنین در خصوص عرضه تجاری و این که چگونه سینمای ایران می تواند بیشتر در این حوزه و در بازارهای جهانی سهم بیشتری دریافت بکند؛ با فعالان و صاحب نظران خارجی بحث و گفت وگوی  مفصلی صورت می گیرد.

اهمیت حضور  بازار جهانی مانند برلین و کن مکانی برای دیدن و دیده شدن آثار و محصولات سینمایی، شرکت های تولید فیلم و مؤسسات سینمایی است.

از این بابت، حضور سینمای ایران بسیار حائز اهمیت است.

کاری که بنیاد سینمایی فارابی در حقیقت به عنوان تسهیل گر این حوزه، انجام می دهد این است که هزینه های برپایی چتر سینمای ایران را متقبل می شود و این امکان را فراهم می کند که بیشتر، بخش خصوصی و فعالان این عرصه بتوانند در اینجا حضور داشته باشند و از حضور در این بازار، بتوانند بهره کافی و وافی را ببرند و این یکی از وظایف اصلی است.

آثار سینمایی با اسم ایران و با پرچم ایران در چتر سینمای ایران حضور دارند و این یک اتفاقی است که باید تلاش شود تا  امکان دیده شدن هر چه بیشتر محصولات و آثار سینمایی فراهم شود.

اگر به هر دلیلی این امکان سلب شود؛ به تبع آن هدف اصلی که دیده شدن آثار و در حقیقت حضور بیشتر فرهنگی  و تجاری سینمای ایران در عرصه بین المللی است، میسور نمی شود.

با نادیده گرفتن این امر اهدافی که برای رسیدن به بازارهای جهانی گذاشته شده است، قابل دسترس نخواهد بود.

هزینه کرد برای کاهش نیروها کاهش نیروی انسانی در پنج سال اخیر با توجه به دیجیتالی شدن سینما و تغییر در برخی از مأموریت های بنیاد سینمایی فارابی، خود هزینه های عمده ای را برای این بنیاد به همراه داشته است.

بنیاد سینمایی فارابی از دهه 60 یعنی 38 سال است که ایجاد شده و سن و قدمت آن بالا است.

نیروی انسانی در هر مجموعه، یکی از آیتم هایی است که هزینه بالایی به خود اختصاص می دهد و هزینه حقوق و دستمزد نیروی انسانی در اینجا، یک هزینه ثابت است.

از آن سو، طبیعتا چون میزان سنوات افراد شاغل در بنیاد بالا بوده، همین رقم هزینه کرد را در زمان تعدیل یا بازنشستگی بالا می برد.

بسیاری از نیروهایی که در بنیاد سینمایی فارابی، استخدام شدند، در چند سال اخیر بازنشسته شده اند و این به آن معناست که برای آنها  30 سال بیمه رد شده (ممکن است بخشی از رقم بیمه در جاهای دیگر رد شده باشد و مابقی در فارابی).

در نهایت آن فرد، 30 سال بیمه داشته و سن اش هم به حدی رسیده که می تواند بازنشسته شود.

بازنشستگی کارکنان بنیاد در دو، سه سال اخیر، موجب شده که از تعداد نیروهای شاغل در بنیاد به شکل قابل توجهی کاسته شود و حذف هزینه حقوق و دستمزد آنها اتفاق بیفتد، اما به هر حال سنوات آنها براساس قانون پرداخت شده است.

وقتی که این بخش از همکاران ما، بازنشسته می شوند، باید یک رقم سنگین بابت سنوات آنها پرداخت شود و در گزارشات پایان سال مالی نمایش داده می شود.

این رقم های سنگین، هزینه های پشتیبانی را افزایش می دهد و راه گریزی هم از آن نیست.

ارزشیابی با نگاه کیفی گرا و توجه به نیروی انسانی سال گذشته کارگروه تحول اداری در بنیاد سینمایی فارابی با حکم مدیرعامل بنیاد، به منظور ساماندهی نیروی انسانی و با این رویکرد که باید به نیروی انسانی، نگاه سرمایه ای داشته باشیم، ایجاد شد.

  ما معتقدیم که نیروی انسانی سرمایه است؛ بنابراین به ساماندهی نیاز دارد.

جلسات این کارگروه که در اوایل خیلی فشرده بود و از سال گذشته به صورت هفتگی تشکیل شد، رویکرد مفیدی را در این راستا با ایجاد بحث های انگیزشی پشت سرگذاشت و نیروهای فعال بنیاد در آن شرکت داشتند.

اتفاقا این نشان می دهد برعکس آنچه از بیرون به نظر می رسد که گروهی از افراد در اتاق های بنیاد نشسته اند و کار نمی کنند، ما به شدت دغدغه کیفی داشته ایم.

هر کس ویژگی هایی دارد و صرفا نمی توانیم بگوییم نیروی بدی است، بلکه می توانیم بگوییم که جای خوبی به کارگرفته نشده است.

کارگروه تحول اداری با این رویکرد، به وضعیت کارکنان بنیاد سینمایی فارابی رسیدگی کرده است تا به تخصص بها دهد، کسی بیکار نباشد یا اگر کم کار است، فعالیت او تحت نظارت مدیران مربوطه ساماندهی شود.

در دوره حاضر، با توجه به بحث های سرمایه ای نیروی انسانی، پارامترهای انگیزشی از جمله توجه به جایگاه، رفاهیات و پرداخت به موقع حقوق مهم تلقی شده است.

برای ما این مهم است که یک نیروی شاغل، احساس نکند که حق و حقوقی از او ضایع می شود و یا حقی از او سلب شده و یا به او تعلق نگرفته است.

ادغام موسسه رسانه های تصویری با بنیاد سینمایی فارابی همانطور که می دانید نفس تأسیس و فعالیت موسسه رسانه های تصویری، ایجاد ظرفیت و توان برای بخش خصوصی در شبکه نمایش خانگی بود و موسسه، این نقش تاریخی را طی دو دهه انجام داد.

در سال گذشته بر اساس ابلاغ سازمان سینمایی قرار شد موسسه مذکور در بنیاد سینمایی فارابی ادغام شود که این امر بر اساس قوانین کشور به خوبی انجام شد و با انحلال موسسه رسانه های تصویری، بخشی از کارکنان سابق آن موسسه هم جزو کارکنان بنیاد سینمایی فارابی محسوب می شوند و این پروسه با تعیین و تعریف فعالیت جدید و جایگاه شغلی برای آنها طی شده است.

به روزرسانی کمیته طبقه بندی مشاغل و ارتقاء امنیت اداری کمیته طبقه بندی مشاغل در دوره اخیر، به روزرسانی شده است.

  قانون کار این اجبار را دارد که هر کارگاهی که بیش از 50 نفر نیروی انسانی دارد، باید طبقه بندی مشاغل را اجرا کند.

اعضای کمیته، دوره دیدند و با جدیت بیشتری جلسات را تشکیل دادند.

نکته مهم این است که کارکنان بنیاد هم می توانند بهره این طبقه بندی را ببینند و ارتقائات و حق وحقوقشان در این کمیته اتفاق می افتد.

یکی از فعالیت های ما در این مدت، توجه به ایجاد و ارتقاء امنیت اداری بوده است.

همکار باید بداند که فضایی که در آن کار می کند، در ابعاد مختلف و البته به لحاظ اداری امنیت دارد.

در همین راستا آیین نامه های اداری در حال تدوین است و آیین نامه های انضباط کار و مکاتبات و .

تدوین و اجرا شده است که تاکنون برکات خوبی داشته است.

از کاهش هزینه ها با اتوماسیون تا هزینه های پشتیبانی تا سال 97، عمده مکاتبات به شکل کاغذی بود؛ اتوماسیون اداری اواخر سال 97 پس از استقرار و آموزش، مورد بهره برداری قرار گرفت، به طوری که الان دیگر هیچ مکاتبه ای به شکل فیزیکی و دستی نداریم و همه مکاتبات، ارجاعات و دستورات به صورت اتوماسیون است.

با ردیابی مکاتبات، اگر جایی یک دستور متوقف شده باشد، در اتوماسیون معلوم می شود ضمن آن که این فرآیند، فقط داخلی نیست و بوروکراسی اداری برای همه مراجعان به بنیاد سینمایی فارابی را هم کاهش داده است.

در همین راستا و با هدف نظم دهی، آیین نامه ی مکاتبات در پی راه اندازی اتوماسیون وضع شد و به اجرا درآمد.

این روزآمدی، بر سرعت کار افزوده و از هزینه ها کاسته است.

ساختمان بنیاد سینمایی فارابی، یک بنای تاریخی و قدیمی است و ارزش خاصی دارد.

از آن طرف، هزینه های نگهداری اش با یک بنای امروزی متفاوت است.

مرمت بنا، کف حیاط، بندکشی دیوارها و.

کلیه عملیاتی برای نگهداری بنای بنیاد و نیز ساختمان میثاقیه، کار هر کسی نیست و باید با سلیقه و تخصص انجام شود.

تأسیسات این بنا قدیمی است و نمی شود کار خاصی در روزآمدی آن انجام داد و فقط باید پیشگیرانه نگاه کرد و مراقب بود.

در واقع بخش مهمی از هزینه های پشتیبانی، جهت نگهداری از یک بنای تاریخی و میراث فرهنگی کشور و بهسازی آن به صورت مستمر اختصاص دارد و از آنجا که بنیاد سینمایی فارابی از این مکان استفاده می کند، باید هزینه نگهداری آن را (به انضمام  اقداماتی چون زیباسازی محوطه و فضای سبز و.

) بپردازد.

به این هزینه ها، می توان سایز اقدامات عمرانی را هم اضافه کرد.

به عنوان نمونه، سال گذشته در سالن سینمای بنیاد سینمایی فارابی، اقدامات اساسی انجام شد، از نظر مساحت گسترش یافت و از نظر تجهیزات فنی، به یکی از مدرن ترین سالن های سینمای کشور تبدیل شد ضمن آن که عمر مفید آن سالن، افزایش پیدا کرد.

توجه به آیین نامه مالی معاملاتی یکی از اتفاقات خوبی که در بحث انضباط مالی افتاد که در شرایط فعلی، در کشور ما اهمیت دارد جزو مسائل روز کشور به شمار می رود، تدوین و تصویب آیین نامه مالی معاملاتی است.

سال 97 آیین نامه مالی معاملاتی نوشته شد و در هیأت امنا، به عنوان بالاترین رُکن بنیاد تصویب شد و پس از آن، کلیه عملیات مالی بنیاد سینمایی فارابی در آن چارچوب انجام می شود.

در این آیین نامه، برای هزینه های اجرایی و پشتیبانی، یک کمیسیون معاملات پیش بینی شده  که این کمیسیون هم منطبق با کمیسیون های معاملات در همه سازمان ها است و ضوابط خودش را دارد.

بر این اساس، معاملات به سه دسته جزء، متوسط و عمده تقسیم شده و در هزینه های پشتیبانی و اجرایی اعمال می شود.

کمیسیون فرهنگی هنری (که با همان عنوان پیشین شورای تولید فعال است) نیز هر هفته تشکیل می شود و در آیین نامه مالی معاملاتی پیش بینی شده که وظایفش چیست و در چه مواردی باید تصمیم گیری کند ضمن آن که نحوه هزینه کرد آن و مستنداتش در چارچوب آیین نامه پیش بینی شده است.

در واقع همه تصمیمات و تولیدات فیلم و فیلمنامه بنیاد سینمایی فارابی در شورای تولید (کمیسیون فرهنگی هنری) مصوب می شود و عقد قرارداد با تهیه کننده، فیلم نامه نویس و.

هم طبق آن مصوبه است.

با این کار، توزیع منابع خیلی دقیق تر و بهتر انجام می شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: بنیاد سینمایی فارابی - سینمایی - مالی - گزارش - فارابی - شفاف سازی - بنیاد - انتشار - سازی - سازمان سینمایی - شفاف سازی مالی - شفاف - عملکرد - روابط عمومی - سجادی - تصمیم گیری - گزارش مالی - صورت - اطلاعات - محورهای - فعالیت - سالانه - سازمان - تفصیلی - روابط - تصمیم - عمومی - مختلف - خزانه - گذشته

آخرین اخبار سرویس:
رهبر انقلاب فردا به مناسبت هفته دفاع مقدس سخنرانی می کنند

بیانکا ماریا اسکارچا درگذشت

دادستان روانسر: ضامن معتبر فقط کارمند نیست

رونمایی از تمبر 40 سالگی دفاع مقدس در کرج

ظرفیت سازی نهضت امام(ره) با تکیه بر عقیده و تکلیف گرایی / مسیر حل مسائل از مردم می گذرد

امیدواری های آقای مجری/ عکس

مقتل مظلوم بازآرایی شد

نقش ارتش در دفاع مقدس

اعلام نتایج پانزدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن

عکس های منتخب/ آرامگاه اویس قرنی از دریچه دوربین «ایمان فاتحی»

ستاد کرونای استان قزوین: خبرنگاران عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ادارات را رسانه ای کنند

جلسه هیئت مدیره اتحادیه قرآنی لرستان برگزار می شود

ولایتی:هیچکس در جهان از آمریکا تبعیت نخواهد کرد

مسجد درعین سادگی کانون بی نهایتی از ظرفیت هاست

پروژه آب رسانی به 59 روستای استان کرمانشاه به بهره برداری رسید

راه اندازی میز خدمت در شهرداری همدان مردم را از سرگردانی نجات می دهد

باید اجرای تعهدات یازده گانه اروپا را مطالبه کنیم/ ایران ابتکار عمل را در دست بگیرد

انتصاب شهردار فردیس، حقیقت یا شایعه؟

ویدئو/ آموزشهایی به کودکان درباره کرونا

تعبیر خواب مرده با لباس تمیز

استخدام طراح معمار در یک شرکت معتبر در تهران

آیا شیوع بیماری خطرناک تر از کرونا در منطقه صحت دارد؟/ واکنش معاون وزیر بهداشت به اظهارات روحانی: حرف رییس جمهور علمی نبود، غیرمنطقی بود

درخواست بازگشت محدودیت ها به تهران

پیام شهردار قم به مناسبت هفته دفاع مقدس

ملت ایران در جنگ 8 ساله معادلات دشمنان را برهم زد

معین: فضای مجازی به دلیل نبود اراده جهادی و انقلابی به خارج وابسته شده است/ اصلی ترین مشکل فضای مجازی غیربومی بودن خدمات است

جزییات پرداخت یارانه کالایی به 60 میلیون ایرانی

دستورات مهم روحانی به اعضای ستاد هماهنگی اقتصادی دولت

رییس جمهور تا دقایقی دیگر با مردم سخن می گوید

امیر سرتیپ حیدری از بخش های مختلف بیماران بیمارستان هاجر بازدید کرد

نمایش همدلی در محله هلال احمر

پرداختن به ایثارگری ها و تبعیت پذیری ها در دفاع مقدس ضروری است

اصحاب رسانه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ادارات را رسانه ای کنند

بانوان در خط مقدم جنگ هستند؛ برخی کارها از دست مردان خارج شده است/ به متجاوزان امان نمی دهیم

آغاز به کار نمایشگاه «کاروان شهدای رسانه»

صلح صادق و عادلانه باید بر پایه کرامت انسانی در جهان تبیین شود

برق امید، تشویق مردم به رعایت الگوی مصرف است

شهردار فردیس منصوب شد؟

آغاز ساخت 50 هزار واحد مسکونی برای کم درآمد ها

کاهش تعداد موکب های خدماتی در اربعین امسال به دلیل کرونا

علت بازداشت شهردار رودهن چه بود ؟

استقبال از دو شهید دفاع مقدس در شیراز

امیدواری های آقای مجری/ عکس

اینفوگرافیک/ آشنایی با بیماری آنفلوانزا

دادمان: به دنبال کاهش تصدی گری در مراکز استانی هستیم

فرهنگ دفاع مقدس تنها راه حل مشکلات است

عضو فراکسیون روحانیت مجلس: اگر کشورها جلوی رفتار ضدایرانی آمریکا نایستند، نوبت به آنها هم خواهد رسید

حکم شهردار فردیس توسط وزیر کشور صادر شد

ستاد ملی کرونا اجازه اعزام موکب سلامت به عراق را نداد

سخنگوی دادستانی افغانستان در گفت وگو با فارس: خشونت علیه زنان مهم ترین چالش است

رییس کل دادگستری استان فارس ادعای شکنجه نوید افکاری را تکذیب کرد

سفر نماینده ولی فقیه در گیلان به آستارا‎

استخدام حسابدار در شرکت پاک پروتیین پدیده در تهران

خطیب زاده: مردان دیپلماسی و مردان مقاومت دو بال قدرت جمهوری اسلامی ایران هستند

بیانیه گرامیداشت هفته دفاع مقدس

استخدام نیروی خدمات (آبدارچی) آقا در یک شرکت معتبر در تهران

تکذیب معرفی رزم حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت

مجموعه متن در مورد مادر فوت شده (2)

روحانی مستقیم با مردم سخن می گوید

اصلاح طلبان واقعی را از بدلی جدا کنید!

اگر به مسجد توجه می کردیم آسیب های اجتماعی کمتر بود

برپایی نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در ساری

تحصیل طلاب اهل سنت در برخی واحد های المصطفی(ص) کم نظیر است

دادستان کرمانشاه نسبت به سوءاستفاده از مجوز گلخانه ها هشدار داد

ولایتی: پارس کردن سگ آمریکایی به جایی نمی رسد

ولایتی: پارس کردن های آمریکا به جایی نمی رسد

برپایی 2 هزار یادمان شهدا در مدارس

زنگ خطر ساخت وساز در پارک ملی گلستان

تصاویر | جلسه علنی مجلس | از نگاه خاص پزشکیان تا شیوه خاص یک نماینده برای استفاده از موبایل در دوران کرونا

زنگ خطر ساخت وساز در کنار پارک ملی گلستان

آتش سوزی در جنگل های منطقه حفاظت شده دنا

متجاوز نیستیم ولی به متجاوزان امان نخواهیم داد

در نقد »ادیسه« مطرح شد: ما متخصصان قصه گویی هستیم

برگزاری مراسمات در اردستان در چارچوب پروتکل‍های بهداشتی نیست/پلمب صنوف متخلف

رویداد ملی تقاضا محور صنایع دریایی

جشنواره «بهیاری یگانه رزم» در مازندران برگزار می شود

اردوغان: به دنبال حل مشکلات از طریق گفت وگو هستیم

استقبال از پیکر دو شهید دفاع مقدس در شیراز

تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب »مربع های قرمز«

پیام مدیر عامل بانک توسعه تعاون به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

استخدام حسابدار در ماشین سازان کیمیا صدر در تهران

اعلام استان های دارای بیشترین ابتلا و فوتی ناشی از کرونا در کشور

اجازه ندهیم چراغ برنامه های اربعین خاموش بماند

تعداد بازداشتی های شهرداری بوشهر به 18نفر رسید

مسجد امام زمان (عج) منطقه 19 تا پایان سال بهره برداری می شود

تعداد بازداشتی های شهرداری بوشهر به 18نفر رسید

محتوای منابع اسلامی محتوای بی نظیر برای عرضه به تمام دنیا است

پاکسازی گردنه آکنده از زباله کولی کش به همت پویش «حامیان کوه درشک»+تصویر و فیلم

اهداء واکسن آنفولانزا به جانبازان و والدین شهدا

13 میلیون نفر حاشیه نشین در کشور داریم

بیانکا ماریا اسکارچا درگذشت

«به شهادت آب» در همدان/ «عشق هرگز نمی میرد» در راه است

رهبر معظم انقلاب به مناسبت هفته دفاع مقدس سخنرانی می کنند

وزارت آموزش و پروش نسبت به نفوذ سند 2030 سند حساس باشد

دوره آموزشی بازاریابی و فروش بیمه های زندگی برای کارشناسان و نمایندگان بیمه سرمد

تهران صاحب خانه شود/ انتقاد به ساخت سمن سرا بدون مجوز شورا

تکمیل جاده مشگین شهر- اردبیل تا ابتدای سال 1400

راه اندازی و ثبت شرکت دانش بنیان در حوزه گیاهان دارویی

ساخت 50000 واحد مسکونی برای کم درآمد ها کلید خورد

تغییرات جامعه روحانیت مبارز در آستانه انتخابات

توضیحات مبسوط یک مدیر در پی انتشار گزارش مالی فارابی

توضیحات مبسوط یک مدیر در پی انتشار گزارش مالی فارابی