مطالب مرتبط:
توضیحات مبسوط یک مدیر در پی انتشار گزارش مالی فارابی
توضیح فارابی درباره انتشار یک گزارش عملکرد
صحبت های خزانه دار فارابی درباره عملکرد مالی بنیاد
واکنش «فارابی» به حواشی مالی/ تهیه کنندگان بدهکار جوسازی نکنند!
انتشار دهمین گزارش اپیدمیولوژی وضعیت کرونا در فارس
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 23 مرداد 1399 ساعت 15:202020-08-13سياسي

توضیحات مبسوط یک مدیر در پی انتشار گزارش مالی فارابی


سیدمهدی سجادی ـ خزانه دار بنیاد سینمایی فارابی در گفت وگویی تفصیلی در زمینه عملکرد مالی و فعالیت های یکساله این نهاد سینمایی، - به برخی جریان سازی ها که آن را مغرضانه و ناآگاهانه می داند، پاسخ داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، متن صحبت های سجادی در محورهای مختلف مالی بنیاد سینمایی فارابی به این شرح است: از شفاف سازی مالی تا سال مالی در امور مالی، شفاف سازی ماهیانه، انتشار گزارشات عملکرد مالی در سال جاری و سال گذشته به صورت فصلی و نیز انتشار گزارش کامل تر به شکل سالانه از اتفاقات مهم این سال ها در بنیاد سینمایی فارابی است.

  شفاف سازی هایی که از سوی سازمان سینمایی صورت می گیرد، این حسن را دارد که سبب می شود ما با دقت بیشتری گزارشات و اطلاعات مالی را تهیه و ارائه دهیم.

ذکر این نکته مهم است که گزارش دهی مالی باید مبنای سیاستگذاری و تصمیم گیری باشد، نه محل تسویه حساب های شخصی و سیاسی.

من این را با نگاه حرفه ای می گویم.

این را هم باید متذکر شوم که برای تدوین اطلاعات مالی، سال مالی تعریف شده است که یکی از مفروضات حسابداری است.

سال مالی ارزیابی یک دوره کامل است.

همان طور که بودجه برای یک سال نوشته می شود نه برای یک ماه، پاسخگویی هم برای یک سال باید انجام بشود.

در واقع انتشار گزارش های مالی بعد از آن که صورت های مالی تهیه و حسابرسی هم انجام شد، کاربردی تر است.

در واقع پیشنهاد مشخص من برای جلوگیری از برخوردهای مغرضانه، سیاسی و زرد، این است که اطلاعات مالی به صورت سالیانه، هم در تناسب با بودجه هر سال و هم با سال گذشته مقایسه و منتشر شود.

هزینه کرد مطالبات معوق عمده مطالبات معوق بنیاد سینمایی فارابی، از محل تسهیلاتی است که در مقاطع زمانی مختلف، توسط بنیاد سینمایی فارابی به شکل مستقیم پرداخت شده و در قبال آن چک و سفته اخذ شده است، تضمین هایی که خیلی محکم نبوده اند و چون همه اهالی سینما، از یک خانواده هستند، معمولا کسی نمی آید و یک چک را برگشت بزند و.

بالاخره بنیاد سینمایی فارابی در مواجهه با مثلا تهیه کننده ای که وام گرفته، نمی تواند روش های خیلی شدیدی را به کار بگیرد و او را به دادگاه بکشاند و .

این کارها واقعا اتفاق نیفتاده و امکان آن هم نبوده است.

مطالبات باقی مانده از گذشته، رقم خیلی بالایی است که در صورت های مالی هر سال، نمایش داده می شود.

این ارقام، مطالبات معوق و درواقع راکد بنیاد است.

برای ساماندهی به این مطالبات، یک کارگروه تشکیل و ضوابطی ـ با هماهنگی هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی و سازمان سینمایی ـ تدوین شده تا نسبت به تعیین تکلیف آنها اقدام شود.

سازمان سینمایی در سال 98، بخشنامه ای جدید برای تعیین تکلیف این مطالبات ارائه داد که ما برای اجرای آن وقت گذاشتیم و در آن، راهکارهای خوب و مناسبی برای نحوه تعیین تکلیف مطالبات راکد پیش بینی شده است.

البته تعیین تکلیف، فقط این نیست که برخوردهای خشن برای بازپس گیری مطالبات صورت گیرد بلکه روش های مختلفی وجود دارد و در راستای شفافیت مالی در حال انجام است.

البته برخی از تهیه کنندگانی پا را از جاده انصاف فراتر گذاشته اند و در اظهارات خود، طلبکارانه در مورد عملکرد بنیاد سینمایی فارابی حرف می زنند که خودشان جزو خوش حساب های سینما نیستند.

متاسفانه می بینیم به بهانه انتشار عملکرد مالی یک ساله بنیاد، برخی افراد در فضای مجازی با کلی گویی و نسبت های ناروا، فرار به جلو را انتخاب کرده اند، اما می دانند که باید نسبت به تعیین تکلیف حساب های قبلی خود، حتما اقدام کنند و با فضاسازی و انحراف موضوع نمی توان از بار پاسخگویی مالی و انجام تعهدات سابق شانه خالی کرد.

ساماندهی تسهیلات از سال 96 که امور مربوط به تسهیلات، به سمت صندوق اعتباری هنرمندان رفت، تفاهمنامه به این صورت تنظیم شد که هر مبلغی که بنیاد سینمایی فارابی به عنوان آورده نزد صندوق اعتباری هنرمندان تودیع می کند سه برابر آن اعتبار ایجاد می شود که در فرآیند مربوطه تهیه کنندگان برای ساخت فیلم به صندوق معرفی می شوند و بعد از طی مراحل اداری تکمیل مدارک توسط صندوق اعتباری هنرمندان، به صندوق کارآفرینی امید معرفی و تسهیلات به آنها پرداخت می شود.

 یک ویژگی مهم این شیوه (که بر اساس ضوابط و آیین نامه های مربوطه جلو می رود) آن است که منابع مالی افزایش می یابد و مهم تر از آن وصولش است چرا که آنها از ابزار و تضامین کافی برای این اقدام برخوردارند و دیگر بنیاد سینمایی فارابی نیستند و با کسی هم تعارف ندارند.

ضمن آن که وقتی درخواست ها، در شورای تخصصی تصویب می شود، به شورای تولید (که این شورا هم براساس آیین نامه های بنیاد سینمایی فارابی ایجاد شده) می رود و پس از تصویب نهایی در این شورا، به صندوق اعتباری هنر معرفی می شود.

ادامه ماجرا، بر اساس ضوابط صندوق است که متناسب با آن، صاحب اثر پول را می گیرد و طبق شرایطی هم باید نسبت به بازپرداخت پول اقدام کند.

کاهش هزینه کرد در جشنواره ها علی رغم برخی جوسازی ها، کاهش هزینه کرد در جشنواره هایی که توسط بنیاد سینمایی فارابی برگزار می شود، با وجود تورم، مشهود است.

کافی است هزینه های سال های گذشته جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان را با دوره اخیر مقایسه کنید تا مشخص شود این جشنواره با افزایش هزینه برگزاری روبه رو نشده است.

منابع ما در بنیاد، نسبت به سال های خیلی گذشته محدود است.

وقتی که منابع محدود می شود باید مدیریت هزینه خیلی دقیق تر اتفاق بیفتد.

برای جشنواره ها، اعتقادمان این است که باید با یک حواس جمع پیش برویم.

در جشنواره کودک سال 98، دبیر جشنواره و تیم اجرایی جشنواره همه بسیج شدند و برای هر اقدامی، از قبل قرارداد بستیم.

قرارداد یعنی اینکه نگاه می کنیم چقدر بودجه داریم، از قبل با هم به توافق برسیم که آیا می توانیم این کار را انجام بدهیم یا نمی توانیم، با چه قیمتی و.

می نشینیم با هم صحبت می کنیم و می گوییم ما اینقدر منابع داریم و نباید به سمت انجام کاری برویم که توان مالی انجامش را نداریم.

ما در حین کار و قبل از جشنواره، خیلی واضح می دانستیم که چقدر پول لازم داریم و منابع چقدر است و برای تمام کارها قرارداد بستیم.

یعنی اگر کسی برای سه روز می خواسته به اصفهان بیاید، از قبل می دانستیم که چقدر باید پرداخت داشته باشیم.

قرارداد بستیم که دیگر شبهه ای وجود نداشته باشد.

در جشنواره فیلم فجر هم به همین صورت است و دبیرهای دو جشنواره ملی و جهانی، با دقت نظر ویژه ای هزینه کرده اند.

با وجود افزایش شدید نرخ تورم، منابع جشنواره ها امسال نسبت به سال گذشته، افزایشی نداشته است.

البته با شیوع کرونا، رویکردهای نوینی برای برگزاری این رویدادها متناسب با پروتکل های بهداشتی پیش بینی شده است.

مفهوم هزینه بنیاد فارابی برای حضور بین المللی سینمای ایران بازار فیلم برلین و بازار تخصصی و سال های سال است (تا پیش از شیوع کرونا) که در کنار جشنواره بین المللی فیلم برلین و کن برگزار می شود و به صورت حرفه ای هم محل دیدار و گفت وگوی فعالان عرصه سینما در اروپا و جهان به شمار می رود.

در این بازارهای معتبر، شرایط برای عرضه محصولات سینمای ایران فراهم می شود.

بنیاد سینمایی فارابی و همچنین سازمان سینمایی بیش از دو دهه است که با برپایی چتر سینمای ایران این امکان را فراهم می کنند که پخش کننده ها و فعالان حوزه سینما در عرصه پخش و توزیع فیلم، بتوانند در اینجا حضور داشته باشند و محصولات خودشان را ارائه بکنند.

خوشبختانه سال 98 هم این مهم، برای چندمین سال پیاپی محقق شد و تعداد زیادی از فعالان سینمایی در چتر سینمای ایران حضور داشتند و مباحثی در کنار عرضه محصولات و ارائه آثار فرهنگی و حضور جشنواره ای، بحث تلاش برای فروش فیلم ها و محصولات ایرانی به متقاضیان و خریداران آثار بود که از این باب، اتفاق بسیار مهمی و نوید بخشی است.

در کنار این ها مباحث حوزه تولید مشترک با شرکت ها و مؤسسات سینمایی که پروپوزال های آنها در این مکان محقق شد.

همچنین در خصوص عرضه تجاری و این که چگونه سینمای ایران می تواند بیشتر در این حوزه و در بازارهای جهانی سهم بیشتری دریافت بکند؛ با فعالان و صاحب نظران خارجی بحث و گفت وگوی  مفصلی صورت می گیرد.

اهمیت حضور  بازار جهانی مانند برلین و کن مکانی برای دیدن و دیده شدن آثار و محصولات سینمایی، شرکت های تولید فیلم و مؤسسات سینمایی است.

از این بابت، حضور سینمای ایران بسیار حائز اهمیت است.

کاری که بنیاد سینمایی فارابی در حقیقت به عنوان تسهیل گر این حوزه، انجام می دهد این است که هزینه های برپایی چتر سینمای ایران را متقبل می شود و این امکان را فراهم می کند که بیشتر، بخش خصوصی و فعالان این عرصه بتوانند در اینجا حضور داشته باشند و از حضور در این بازار، بتوانند بهره کافی و وافی را ببرند و این یکی از وظایف اصلی است.

آثار سینمایی با اسم ایران و با پرچم ایران در چتر سینمای ایران حضور دارند و این یک اتفاقی است که باید تلاش شود تا  امکان دیده شدن هر چه بیشتر محصولات و آثار سینمایی فراهم شود.

اگر به هر دلیلی این امکان سلب شود؛ به تبع آن هدف اصلی که دیده شدن آثار و در حقیقت حضور بیشتر فرهنگی  و تجاری سینمای ایران در عرصه بین المللی است، میسور نمی شود.

با نادیده گرفتن این امر اهدافی که برای رسیدن به بازارهای جهانی گذاشته شده است، قابل دسترس نخواهد بود.

هزینه کرد برای کاهش نیروها کاهش نیروی انسانی در پنج سال اخیر با توجه به دیجیتالی شدن سینما و تغییر در برخی از مأموریت های بنیاد سینمایی فارابی، خود هزینه های عمده ای را برای این بنیاد به همراه داشته است.

بنیاد سینمایی فارابی از دهه 60 یعنی 38 سال است که ایجاد شده و سن و قدمت آن بالا است.

نیروی انسانی در هر مجموعه، یکی از آیتم هایی است که هزینه بالایی به خود اختصاص می دهد و هزینه حقوق و دستمزد نیروی انسانی در اینجا، یک هزینه ثابت است.

از آن سو، طبیعتا چون میزان سنوات افراد شاغل در بنیاد بالا بوده، همین رقم هزینه کرد را در زمان تعدیل یا بازنشستگی بالا می برد.

بسیاری از نیروهایی که در بنیاد سینمایی فارابی، استخدام شدند، در چند سال اخیر بازنشسته شده اند و این به آن معناست که برای آنها  30 سال بیمه رد شده (ممکن است بخشی از رقم بیمه در جاهای دیگر رد شده باشد و مابقی در فارابی).

در نهایت آن فرد، 30 سال بیمه داشته و سن اش هم به حدی رسیده که می تواند بازنشسته شود.

بازنشستگی کارکنان بنیاد در دو، سه سال اخیر، موجب شده که از تعداد نیروهای شاغل در بنیاد به شکل قابل توجهی کاسته شود و حذف هزینه حقوق و دستمزد آنها اتفاق بیفتد، اما به هر حال سنوات آنها براساس قانون پرداخت شده است.

وقتی که این بخش از همکاران ما، بازنشسته می شوند، باید یک رقم سنگین بابت سنوات آنها پرداخت شود و در گزارشات پایان سال مالی نمایش داده می شود.

این رقم های سنگین، هزینه های پشتیبانی را افزایش می دهد و راه گریزی هم از آن نیست.

ارزشیابی با نگاه کیفی گرا و توجه به نیروی انسانی سال گذشته کارگروه تحول اداری در بنیاد سینمایی فارابی با حکم مدیرعامل بنیاد، به منظور ساماندهی نیروی انسانی و با این رویکرد که باید به نیروی انسانی، نگاه سرمایه ای داشته باشیم، ایجاد شد.

  ما معتقدیم که نیروی انسانی سرمایه است؛ بنابراین به ساماندهی نیاز دارد.

جلسات این کارگروه که در اوایل خیلی فشرده بود و از سال گذشته به صورت هفتگی تشکیل شد، رویکرد مفیدی را در این راستا با ایجاد بحث های انگیزشی پشت سرگذاشت و نیروهای فعال بنیاد در آن شرکت داشتند.

اتفاقا این نشان می دهد برعکس آنچه از بیرون به نظر می رسد که گروهی از افراد در اتاق های بنیاد نشسته اند و کار نمی کنند، ما به شدت دغدغه کیفی داشته ایم.

هر کس ویژگی هایی دارد و صرفا نمی توانیم بگوییم نیروی بدی است، بلکه می توانیم بگوییم که جای خوبی به کارگرفته نشده است.

کارگروه تحول اداری با این رویکرد، به وضعیت کارکنان بنیاد سینمایی فارابی رسیدگی کرده است تا به تخصص بها دهد، کسی بیکار نباشد یا اگر کم کار است، فعالیت او تحت نظارت مدیران مربوطه ساماندهی شود.

در دوره حاضر، با توجه به بحث های سرمایه ای نیروی انسانی، پارامترهای انگیزشی از جمله توجه به جایگاه، رفاهیات و پرداخت به موقع حقوق مهم تلقی شده است.

برای ما این مهم است که یک نیروی شاغل، احساس نکند که حق و حقوقی از او ضایع می شود و یا حقی از او سلب شده و یا به او تعلق نگرفته است.

ادغام موسسه رسانه های تصویری با بنیاد سینمایی فارابی همانطور که می دانید نفس تأسیس و فعالیت موسسه رسانه های تصویری، ایجاد ظرفیت و توان برای بخش خصوصی در شبکه نمایش خانگی بود و موسسه، این نقش تاریخی را طی دو دهه انجام داد.

در سال گذشته بر اساس ابلاغ سازمان سینمایی قرار شد موسسه مذکور در بنیاد سینمایی فارابی ادغام شود که این امر بر اساس قوانین کشور به خوبی انجام شد و با انحلال موسسه رسانه های تصویری، بخشی از کارکنان سابق آن موسسه هم جزو کارکنان بنیاد سینمایی فارابی محسوب می شوند و این پروسه با تعیین و تعریف فعالیت جدید و جایگاه شغلی برای آنها طی شده است.

به روزرسانی کمیته طبقه بندی مشاغل و ارتقاء امنیت اداری کمیته طبقه بندی مشاغل در دوره اخیر، به روزرسانی شده است.

  قانون کار این اجبار را دارد که هر کارگاهی که بیش از 50 نفر نیروی انسانی دارد، باید طبقه بندی مشاغل را اجرا کند.

اعضای کمیته، دوره دیدند و با جدیت بیشتری جلسات را تشکیل دادند.

نکته مهم این است که کارکنان بنیاد هم می توانند بهره این طبقه بندی را ببینند و ارتقائات و حق وحقوقشان در این کمیته اتفاق می افتد.

یکی از فعالیت های ما در این مدت، توجه به ایجاد و ارتقاء امنیت اداری بوده است.

همکار باید بداند که فضایی که در آن کار می کند، در ابعاد مختلف و البته به لحاظ اداری امنیت دارد.

در همین راستا آیین نامه های اداری در حال تدوین است و آیین نامه های انضباط کار و مکاتبات و .

تدوین و اجرا شده است که تاکنون برکات خوبی داشته است.

از کاهش هزینه ها با اتوماسیون تا هزینه های پشتیبانی تا سال 97، عمده مکاتبات به شکل کاغذی بود؛ اتوماسیون اداری اواخر سال 97 پس از استقرار و آموزش، مورد بهره برداری قرار گرفت، به طوری که الان دیگر هیچ مکاتبه ای به شکل فیزیکی و دستی نداریم و همه مکاتبات، ارجاعات و دستورات به صورت اتوماسیون است.

با ردیابی مکاتبات، اگر جایی یک دستور متوقف شده باشد، در اتوماسیون معلوم می شود ضمن آن که این فرآیند، فقط داخلی نیست و بوروکراسی اداری برای همه مراجعان به بنیاد سینمایی فارابی را هم کاهش داده است.

در همین راستا و با هدف نظم دهی، آیین نامه ی مکاتبات در پی راه اندازی اتوماسیون وضع شد و به اجرا درآمد.

این روزآمدی، بر سرعت کار افزوده و از هزینه ها کاسته است.

ساختمان بنیاد سینمایی فارابی، یک بنای تاریخی و قدیمی است و ارزش خاصی دارد.

از آن طرف، هزینه های نگهداری اش با یک بنای امروزی متفاوت است.

مرمت بنا، کف حیاط، بندکشی دیوارها و.

کلیه عملیاتی برای نگهداری بنای بنیاد و نیز ساختمان میثاقیه، کار هر کسی نیست و باید با سلیقه و تخصص انجام شود.

تأسیسات این بنا قدیمی است و نمی شود کار خاصی در روزآمدی آن انجام داد و فقط باید پیشگیرانه نگاه کرد و مراقب بود.

در واقع بخش مهمی از هزینه های پشتیبانی، جهت نگهداری از یک بنای تاریخی و میراث فرهنگی کشور و بهسازی آن به صورت مستمر اختصاص دارد و از آنجا که بنیاد سینمایی فارابی از این مکان استفاده می کند، باید هزینه نگهداری آن را (به انضمام  اقداماتی چون زیباسازی محوطه و فضای سبز و.

) بپردازد.

به این هزینه ها، می توان سایز اقدامات عمرانی را هم اضافه کرد.

به عنوان نمونه، سال گذشته در سالن سینمای بنیاد سینمایی فارابی، اقدامات اساسی انجام شد، از نظر مساحت گسترش یافت و از نظر تجهیزات فنی، به یکی از مدرن ترین سالن های سینمای کشور تبدیل شد ضمن آن که عمر مفید آن سالن، افزایش پیدا کرد.

توجه به آیین نامه مالی معاملاتی یکی از اتفاقات خوبی که در بحث انضباط مالی افتاد که در شرایط فعلی، در کشور ما اهمیت دارد جزو مسائل روز کشور به شمار می رود، تدوین و تصویب آیین نامه مالی معاملاتی است.

سال 97 آیین نامه مالی معاملاتی نوشته شد و در هیأت امنا، به عنوان بالاترین رُکن بنیاد تصویب شد و پس از آن، کلیه عملیات مالی بنیاد سینمایی فارابی در آن چارچوب انجام می شود.

در این آیین نامه، برای هزینه های اجرایی و پشتیبانی، یک کمیسیون معاملات پیش بینی شده  که این کمیسیون هم منطبق با کمیسیون های معاملات در همه سازمان ها است و ضوابط خودش را دارد.

بر این اساس، معاملات به سه دسته جزء، متوسط و عمده تقسیم شده و در هزینه های پشتیبانی و اجرایی اعمال می شود.

کمیسیون فرهنگی هنری (که با همان عنوان پیشین شورای تولید فعال است) نیز هر هفته تشکیل می شود و در آیین نامه مالی معاملاتی پیش بینی شده که وظایفش چیست و در چه مواردی باید تصمیم گیری کند ضمن آن که نحوه هزینه کرد آن و مستنداتش در چارچوب آیین نامه پیش بینی شده است.

در واقع همه تصمیمات و تولیدات فیلم و فیلمنامه بنیاد سینمایی فارابی در شورای تولید (کمیسیون فرهنگی هنری) مصوب می شود و عقد قرارداد با تهیه کننده، فیلم نامه نویس و.

هم طبق آن مصوبه است.

با این کار، توزیع منابع خیلی دقیق تر و بهتر انجام می شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: بنیاد سینمایی فارابی - سینمایی - مالی - گزارش - فارابی - شفاف سازی - بنیاد - انتشار - سازی - سازمان سینمایی - شفاف سازی مالی - شفاف - عملکرد - روابط عمومی - سجادی - تصمیم گیری - گزارش مالی - صورت - اطلاعات - محورهای - فعالیت - سالانه - سازمان - تفصیلی - روابط - تصمیم - عمومی - مختلف - خزانه - گذشته

آخرین اخبار سرویس:
مراکز گردشگری تعطیل شد

لزوم اجرای دقیق برنامه اقدام مشترک بازآفرینی شهری برای ارتقاء زندگی شهروندان

مراسم سوگند کارشناسان دادگستری گیلان

آغاز بهره برداری از 4 پروژه مهم با دستور دکتر روحانی

ابلاغ تصمیمات تسهیل ورود و تعیین تکلیف کالا های وارده به گمرکات کشور

بررسی اصلاح ساختار مجلس در کمیسیون آیین نامه

توصیه کنعانی مقدم به نامزد های انتخاباتی

ارائه خدمت 80 موکب اربعین در مناطق محروم کشور

واگذاری معادن جدید در استان گیلان باید منوط به تدوین پیوست زیست محیطی باشد

انجمن اسلامی مدارس به هیچ وجه نباید تعطیل شود

کاهش 15 درصدی رعایت پروتکل های بهداشتی در آذربایجان شرقی

عدم تعادل سهم استان از مجموع درآمد ها و مجموع اعتبارات پذیرفتنی نیست

دیدار مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با جانبازان کهگیلویه

اعلام آمادگی ایران برای مشارکت با چین در تولید واکسن کرونا

برگزاری برنامه های هفته ملی کودک بر بستر فضای مجازی

ارائه خدمت بیش از 80 موکب اربعین در مناطق محروم کشور

پیاده روی حرم تا حرم در مراغه برگزار نخواهد شد

بیش از 1000 کلاس درس سنگی در خوزستان وجود دارد

سی وپنجمین آیین شب شعر عاشورایی فارس

عملیات اجرایی موزه دفاع مقدس خراسان جنوبی

چرا نباید هویت خود را به هویت فرزندتان گره زد؟

مجری جدید و نامزد دموکرات باهوش تر پیدا کنید

روحانی فرا رسیدن سالروز تاسیس جمهوری خلق چین را تبریک گفت

مجمع سهامداران حقیقی بورس تشکیل می شود

«زعفران» ویژه روز ناشنوایان روانه آنتن می شود

7 پیشنهاد برای ترکیب رنگ اتاق نشیمن

روحانی: شرکت های دانش بنیان در هفت سال گذشته 100 برابر شده است

افشای واقعیت های آمریکا در مناظره

روحانی: شرکت های دانش بنیان در هفت سال گذشته 100 برابر شده است

آخرین گام برای تکمیل خط ریلی تهران - ورامین برداشته شد

پیامهای تبریک رییس جمهور به مناسبت سالروز تاسیس جمهوری خلق چین و سالروز استقلال نیجریه

روسیه: بازگشت تحریم های بین المللی علیه ایران منتفی است

حسن جعفری سرپرست استانداری خراسان رضوی شد

وزیر راه و شهرسازی: بلیت پرواز اربعین امسال فروخته نمی شود / تنها هیئت های سیاسی و مقامات دو کشور امکان تردد دارند

81 درصد مددجویان زیرپوشش کمیته امداد گیلان سالمند ند

امام جمعه جدید شهرستان دلفان معرفی شد

تولیت آستان قدس: برای بازگشایی رواق های حرم مطهر با وزیر بهداشت گفت وگو کردم / وزارت بهداشت پروتکل‎های جدید ارائه دهد

تجلیل فرمانده سپاه گیلان از پرستاران بیمارستان رازی رشت؛ «مدافعان سلامت» یادآور رشادت های رزمندگان «دفاع مقدس» هستند

بررسی مشکلات بورس با حضور حقوقی ها در بهارستان

نماینده مجلس بر اتمام برخی از پروژه ها در کرج تاکید کرد

ایران آمادگی دارد برای تولید واکسن کرونا با چین مشارکت کند

آغاز عملیات اجرایی موزه دفاع مقدس خراسان جنوبی

عملکرد نامطلوب بخش خصوصی و دولت در حوزه گردشگری

گفتمان تئاتر دفاع مقدس|برای 200 سال آینده متریال داریم / تئاتر دفاع مقدس به رنسانس نیاز دارد

4 نکته درباره یادگیری زبان آلمانی

سازمان خصوصی سازی علت خروج 604 شرکت از لیست واگذری ها را اعلام کند/ جایگزینی شرکت های زیان ده در لیست سهام عدالت

حسن جعفری سرپرست استانداری خراسان رضوی شد

خانواده شهدا چشم و چراغ ملت ایران هستند

عملکرد نامطلوب بخش خصوصی و دولت در حوزه گردشگری

نماینده ولی فقیه در لرستان: موفقیت های کشور مدیون خون شهدا است

مسعود شیخ ویسی تشییع پیکر مطهر 3 شهید پاسدار در زاهدان

روحانی فرا رسیدن سالروز استقلال جمهوری فدرال نیجریه را تبریک گفت

مرزبان هنگ مرزی «سیرکان» حین کنترل نوار مرزی به شهادت رسید

حضور پروین بر سر مزار کاشانی و حجازی

بازدید رییس بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس از نمایشگاه دستاورد های ارتش

امضای برنامه مشارکت جامع راهبردی 25 ساله، گامی بزرگ در جهت پیشبرد منافع مشترک است

ترامپ: نامزد حزب دموکرات را عوض کنید!

تعطیلی نماز جمعه در آبادان و خرمشهر

فریضه نماز جمعه اردبیل فردا اقامه نمی شود

کوپن الکترونیک تورم را زیاد می کند؟

دفاع مقدس از نهضت عاشورا نشات گرفته است

با حکم وزیر کشور حسن جعفری سرپرست استانداری خراسان رضوی شد

انتصاب سرپرست استانداری خراسان رضوی / استان تا چه زمانی بلاتکلیف خواهد بود؟

بیانیه مشترک نشست نمایندگان ولی فقیه در آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل و زنجان در محکومیت اشغال قره باغ

روحانی: آمادگی مشارکت با چین برای تولید واکسن کرونا را داریم

مقاوم سازی هفت هزار واحد مسکونی روستایی گلستان آغاز شد

روحانی فرا رسیدن سالروز استقلال جمهوری فدرال نیجریه را تبریک گفت

میکروفن «ترامپ» و «بایدن» شاید قطع شود!

روحانی فرا رسیدن سالروز استقلال جمهوری فدرال نیجریه را تبریک گفت

روحانی: آمادگی مشارکت با چین برای تولید واکسن کرونا را داریم

حسن جعفری سرپرست استانداری خراسان رضوی شد

نیروهای مسلح به هرگونه تعرضی پاسخ قاطع خواهند داد

نشست کمیته ای چهارجانبه در خصوص پناهندگان افغانستانی

نظر هاشمی طبا درباره کاندیدا های نظامی

امضای برنامه مشارکت جامع راهبردی 25 ساله ایران و چین گامی بزرگ در جهت پیشبرد منافع مشترک و مقابله با یکجانبه گرایی است / اعلام آمادگی ایران برای مشارکت با چین در تولید واکسن کووید-19

روحانی فرا رسیدن سالروز استقلال جمهوری فدرال نیجریه را تبریک گفت

هشدار نایب رییس مجلس به شرکت های حقوقی فعال در بورس

دولت با تمام توان از شرکت های دانش بنیان که نقش مهمی در توسعه علم و فناوری دارند، حمایت می کند

افزایش 100 برابری شرکت های دانش بنیان در 7 سال گذشته

سید عباس فاطمی رییس ستاد انتخابات معاونت استان ها شد

روحانی: در دوران کرونا اهمیت دارو و غذا را بیشتر درک کردیم/ باید روی پای خود بایستیم

مهره اصلاح طلبان در انتخابات 1400 کیست؟

مهره اصلاح طلبان در انتخابات 1400 کیست؟

اصولگرایان به دنبال کاندیدای جدید در انتخابات 1400؟

اعلام آمادگی ایران برای مشارکت با چین در تولید واکسن کووید-19

دولت با تمام توان از شرکت های دانش بنیان که نقش مهمی در توسعه ی علم و فناوری دارند، حمایت می کند/ شرکت های دانش بنیان در دولت تدبیر و امید با رشد 100 برابری همراه بوده اند

تاکید بر اهمیت تولید دارو و واکسن برای تامین سلامت و بهداشت جامعه/ افزایش 100 برابری شرکت های دانش بنیان در دولت تدبیر و امید

این جملات را به کسانی که طلاق گرفته اند نگویید

شصت و نهمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش در آب های بین المللی است

مشکلات بازار بورس معضلات اجتماعی پدید آورد/ پیگیر حل مسائل بازار سرمایه هستیم

پیشنهاد مجلس برای ایجاد مجمع سهامداران حقیقی/حقوقی ها همراهی کنند

حسن جعفری سرپرست استانداری خراسان رضوی شد

پیام تبریک مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به وزیر جدید صمت

ترامپ: نامزد حزب دموکرات را عوض کنید!/ یک مجری جدید پیدا کنید

آمادگی استانداری برای کمک به ایمن سازی محورهای مواصلاتی تهران

با امضای برنامه 25 ساله ایران و چین فصل جدید همکاری های دو کشور رقم می خورد

وبینارتقریب بین مذاهب؛رگ های پیشرفت امت اسلامی در آینده برگزار شد

جهانگیری فرا رسیدن سالروز استقلال چین را تبریک گفت

روحانی: فرا رسیدن سالروز تاسیس جمهوری خلق چین را تبریک گفت

برگزاری نشست حمایت از بازگشت پناهندگان افغانستان

توضیحات مبسوط یک مدیر در پی انتشار گزارش مالی فارابی

توضیحات مبسوط یک مدیر در پی انتشار گزارش مالی فارابی