مطالب مرتبط:
چهل سال جهاد، چهل سال گمنامی در خدمت...
پروژه خدمات خودرویی بهمن تا پایان سال تکمیل می شود
رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران: گسترش خدمات نوین پیشگیری و درمان در اولویت برنامه های آینده است 
چهل سال جهاد، چهل گمنامی در خدمت.....
چهل سال جهاد، چهل گمنامی در خدمت.....
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 16 مرداد 1399 ساعت 10:302020-08-06دانش

چهل سال جهاد با ارایه خدمات درمانی و آموزشی


چهل سال جهاد با ارایه خدمات درمانی و آموزشی ایسنا علوم پزشکی تهران : جهاد دانشگاهی دو سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به ضرورت زمان خود تاسیس شد و امروز به نوعی حلقه واسطه بین دانشگاه و صنعت تبدیل است.

- ایسنا علوم پزشکی تهران : جهاد دانشگاهی دو سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به ضرورت زمان خود تاسیس شد و امروز به نوعی حلقه واسطه بین دانشگاه و صنعت تبدیل است.

جهاد دانشگاهی دو سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به ضرورت زمان خود تاسیس شد.

اما حالا در چهل سال این نهاد مولود انقلاب، نیاز به جهاد دانشگاهی نه تنها کاهش پیدا نکرده است بلکه اتفاقا بیش از پیش احساس می شود.

جهاد در اقصی نقاط کشور واحدهای سازمانی زیادی دارد اما در میان همه واحدهای جهاد دانشگاهی باید فعالیت های واحد این سازمان در دانشگاه علوم پزشکی تهران را به طور جداگانه بررسی کرد.

کمتر کسی است که اسامی، ایسنا، ایسپا، پژوهشکده معتمد (درمان بیماری های برست) و … را نشنیده باشد.

اما بی تردید کمتر کسی است که بداند همه این مراکز در اتاق موسوم به 101 جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران (ساختمان اداری دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران) پایه گذاری شده است.

ایسنا از علوم پزشکی شکل گرفت شاید بد نباشد ابتدا از خودمان شروع کنیم.

ایده تاسیس خبرگزاری ایسنا در واحد علوم پزشکی تهران بیرون آمد.

ایده ای که بکر بود و در کنار راهبری ابوالفضل فاتح، رییس پیشین جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران توانست این رسانه را در همان سال اول در صدر همه رسانه ها بنشاند.

ابوالفضل فاتح این رسانه را با شعار هر دانشجو، یک خبرنگار تاسیس کرد.

ایده ایسنا نه تنها در زمان خود جدید بود بلکه هنوز که بیش از 20 سال از تولد این خبرگزاری می گذرد، می توان آن را معتبرترین رسانه ایران خواند.

بعد از راه اندازی ایسنا بود که خبرگزاری های دیگری با الهام از ایسنا شکل گرفتند.

همانطور که ابوالفضل فاتح گفته بود این رسانه برای اولین بار خبرگزاری را از یک رسانه با واسطه مطبوعات به رسانه ای بی واسطه و دارای سایت اینترنتی تبدیل کرد که مورد توجه سایر رسانه ها نیز قرار گرفت.

مدل های خبرنویسی مختلفی در ایسنا مورد توجه قرار گرفت که همه مورد تشویق متخصصان آن بود.

پوشش لحطه به لحظه، تعریف عکس خبری و تاسیس سرویس های تخصصی خبری از کارهایی بود که ایسنا شروع کرد.

تصویر ایران در دستان جهاد پیش بینی رفتار افراد جامعه در حوزه های مختلف نیازمند شناخت افکار عمومی است، از این رو در جهان مراکز مختلفی با عنوان افکار سنجی تشکیل شده اند تا با روش نظرسنجی تصویر جامعه خود را به دولت یا دیگر نهادها ارائه دهند.

در ایران ایسپا (مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران) یکی از شناخته شده ترین و معتبرترین مراکز نظرسنجی است؛ بیش از پنج هزار پرسشگر در 31 استان کشور دارد و تا کنون بیش از دو هزار و 500 نظرسنجی در زمینه های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در سطوح مختلف محلی، منطقه ای و ملی انجام داده است.

به یادماندنی ترین نظرسنجی ایسپا، پیش بینی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال 96 بود که با کمتر از یک درصد خطا اتفاق افتاد.

ایسپا اکنون 19 ساله است و شکل گیری آن مثل خبرگزاری ایسنا از اتاق 101 کلید زده شد.

کابوس قطع عضو بیماران دیابتی به پایان می رسد قطع عضو تا چندی پیش همیشه یکی از کابوس های بیماران مبتلا به زخم های مزمن اندام تحتانی مثل زخم های مزمن پای دیابتی و یا وریدی بود.

پژوهشکده فناوری های زخم و ترمیم بافت (یارا) و مرکز درمانی زخم جهاد علوم دانشگاهی علوم پزشکی تهران که در سال 94 تاسیس شدند سهم مهمی در کاهش موارد قطع اندام تحتانی به دلیل زخمهای مزمن را برداشته اند.

این مرکز با ترکیبی از گروه های مختلف پزشکی مختلف بر اساس جدیدترین و موثرترین دستورالعمل های مدیریت زخم های مزمن سعی دارد طول درمان بیماران مبتلا به زخم های مزمن از جمله زخم های دیابتی و وریدی را کاهش دهد.

این مرکز به صدها پزشک و پرستار آموزش داده است که اگر هر یک از آنها از قطع عضو یک نفر جلوگیری کرده باشند یارا نقش مهمی در سلامت جامعه ایفا کرده است.

درمان بیماری های پستان جهاد دانشگاهی در سال 1375 فعالیت خود را با محوریت درمان بیماران، پژوهش و آموزش در زمینه سرطان پستان آغاز کرد.

در این پژوهشکده که با نام پژوهشکده سرطان معتمد هم شناخته می شود، تمام تخصص های لازم برای درمان بیماری های مروبط به پستان وجود دارد.

هرچند این مرکز بعد از توسعه از جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران جدا شد اما همچنان به عنوان قطب علمی سرطان پستان در کشور و خاور میانه شناخته شود.

پلی کلینیک فوق تخصصی پژوهشکده پستان سالانه بیش از 150 هزار مراجعه کننده از سراسر ایران و کشورهای همسایه دارد و توانسته گام موثری برای کنترل بیماری های پستان و کاهش مرگ و میر زنان بردارد.

امداد و فوریت های پزشکی از جنگ تا کنون وقتی از فعالیت های چشم گیر جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران صحبت می شود نمی توان آموزش های امداد و فوریت های پزشکی را از قلم انداخت.

از همان ابتدای تاسیس جهاد دانشگاهی، در واحد علوم پزشکی تهران امدادگری و فوریت های پزشکی آموزش داده می شود و از این رو باید آن را باسابقه ترین فعالیت جهاد واحد علوم پزشکی تهران دانست.

علت شکل گیری آموزش های امداد و فوریت های پزشکی به دفاع مقدس برمی گردد؛ رزمندگان برای دفاع از سرزمین خود به جبهه های جنگ می رفتند.

جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران نیز آموزش های امدادی خود را به راه انداخت تا دانشجویانی که برای کمک به رزمنده ها پا به جبهه می گذارند بتوانند در زمان ها لازم به مجروحان کمک کنند.

ناگفته نماند که در برخی کشورهای توسعه یافته آموزش امدادگری و فوریت های پزشکی جزء آموزش های لازم به همه شهروندان به شمار می رود.

از ارتودنسی تا کاشت دندان ایمپلنت یا کاشت دندان در ایران برای نخستین بار در جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران انجام شد.

دندانپزشکان مرکز دندان پزشکی جهاد دانشگاهی افرادی باتجربه، باسابقه و عموما هیئت علمی دانشگاه های تهران هستند.

جهاد دانشگاهی علاوه بر ارائه خدمات درمانی به هزاران دندان پزشک آموزش کاشت دندان را داده است.

از دیگر آموزش های مهم دندان پزشکی جهاد علوم پزشکی تهران باید به ارتودنسی اشاره کرد.

زمانی که جهاد دانشگاهی وارد مقوله ارتودنسی و آموزش آن به دندان پزشکان شد، تعداد دندانپزشکان متخصص ارتودنسی در سراسر کشور بسیار کم بود.

بعد از گذشت زمان و مهمتر شدن موضوع بهداشت دهان و دندان تقاضا برای ارتودنسی در جامعه بالا رفت که در این زمینه جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در دسترسی بیشتر به این خدمات نقش به سزایی دارد.

کلینیک دندانپزشکی جهاد دانشگاهی اکنون نیز در دو بخش مجزا برای اطفال و بزرگسالان، خدمات ارائه می کند.

جهاد 10 سال پیش از شیوع کرونا؛ در منزل بمانید بعد از آنکه ویروس کرونا در کشور شیوع پیدا کرد و در خانه ماندن دغدغه عموم افراد جامعه شد اپلپکیشن های ارائه دهنده خدمات پزشکی مورد توجه قرار گرفتند.

اما شاید ندانید که جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران پیش از هر کس دیگری این ایده را عملی کرده بود.

مرکز دم یا درمان در منزل جهاد دانشگاهی در سال 78 که فضای مجازی وضعیت امروزی را نداشت تاسیس شد و در سراسر تهران ولو در روزهای تعطیل به صورت 24 ساعته خدمات ارائه می کرد.

اکنون 50 هزار مشترک با تماس با شماره پنج رقمی 64064 از خدمات این مرکز استفاده می کنند البته بخش اعظمی از مشترکان را سالمندانی که توان حرکت ندارند تشکیل می دهد.

مرکز دم به طور متوسط ماهانه پنج هزار اعزام دارد که از جمله خدمات آن می توان به موارد زیر اشاره کرد: • پزشک عمومی و متخصص (نورولوژی مغز و اعصاب، داخلی، تغذیه، اعصاب و روان، جراحی، عفونی، اطفال، ارتوپدی، قلب، ارولوژی و …) • خدمات پرستاری و نوار قلب (سونداژ،تزریقات، وصل سرم، پانسمان،زخم بستر و …) • خدمات پانسمان زخم های فشاری ،دیابتی با تیم مجرب متشکل از پزشکان و پرستاران دوره دیده به شیوه های پانسمان نوین • فیزیوتراپی،کاردرمانی،گفتار درمانی و ماساژدرمانی • فروش و اجاره تجهیزات پزشکی (تخت،ویلچر،واکر،اکسیژن،ساکشن و …) • دندانپزشکی (با یونیت کامل دندانپزشکی در منزل) • رادیولوژی دیجیتال و سونوگرافی (پرتابل در منزل) • اکو کاردیو گرافی قلب (پرتابل در منزل) • طب سنتی و مکمل (حجامت،ماساژ درمانی سوئدی برای رفع اسپاسم عضلانی،ماساژ رفلکسوزون تراپی (کف پایی) ماساژ ریلکسیشن و …) • شنوایی سنجی, نصب سمعک در منزل • انجام آزمایشات و نمونه گیری خون و ادرار • فتوتراپی (درمان زردی نوزادان) • آمبولانس • چکاپ کامل و دوره ای (فردی و گروهی) • مراقبت از سالمند و کودک کلینیک مورد علاقه عموم مدتهاست که حوزه زیبایی و پوست یکی از پرطرفدارترین حوزه های پزشکی است.

مرکز خدمات تخصصی پوست، مو و لیزر جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران فعالیت خود را از سال 1380 به​ صورت محدود آغاز کرد.

این مرکز اکنون با شش متخصص پوست و مو که دارای بورد تخصصی و عضو هیئت علمی هستند هرگونه خدمات درمانی، جراحی و لیزر ارائه می کند.

در این مرکز پروژه​های تشخیصی و درمانی متعددی اجرا شده است که برخی از این پروژه​ها در سطح بین​المللی هم مطرح شده اند.

این مرکز به تجهیزات نوین لیزر پزشکی مجهز است و خدماتی مثل کاشت مو، لیزر جراحی، جراحی​های سبک پوستی، انجام تزریق​های تخصصی، لیزر ضایعات مخاطی، لیزر جوانسازی پوست مشاوره انجام می دهد.

درمان واریس در 45 دقیقه کلینیک واریس از دیگر کلینیک های جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران است.

این کلینیک از سال 95 آغاز به کار کرده است.

در این کلینیک از روش های نوین و کم تهاجمی با جای جراحی باز استفاده می شود.

این روشها که نیاز به بیهوشی ندارند و در کلینیک واریس انجام می شوند.

در این روشها از امواج رادیویی، فوم و مواد شیمیایی برای بستن رگ های گشادشده واریسی استفاده می شود.

مهمترین مزایای روش های درمانی جدید واریس هزینه پایین تر، بستری نشدن بیمار، درد کمتر، استفاده نکردن از آنتی بیوتیک هاست.

این روش ها 45 دقیقه زمان می برد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند به فعالیت عادی خود ادامه دهد.

آلرژی به صورت تخصصی درمان می شود جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با همکاری جمعی از اساتید مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی دانشگاه علوم پزشکی تهران کلینیک فوق تخصصی آلرژی را تأسیس کرده است.

در این کلینیک بیماران مبتلا به آسم، رینیت آلرژیک، سرفه مزمن، آلرژی غذایی و دارویی، گزش حشرات و آنافیلاکسی، کهیر و آنژیوادما و … ویزیت می شوند.

کلیه تستهای تشخیصی نیز انجام می شود.

در این کلینیک تمامی خدمات توسط پزشکان فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی انجام می شود.

نکوداشت درس و استاد به دست دانشجو با وجود آنکه به دستاوردهای تخصصی جهاد دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره شد، اما اعضای جهاد واحد معتقدند نگاه فرهنگی مجموعه باعث شکل گیری فعالیت های علمی و تخصصی شده است.

جهاد دانشگاهی همه سرمایه اش را منابع انسانی خود می داند.

با این نگاه، عملکرد فرهنگی بسیار مهمی در کارنامه جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران دیده می شود؛ نکوداشت مقام استاد همایشی است که برای 19 سال به صورت مداوم با هدف تجلیل از اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران و مقام علم برگزار می شود.

از سال گذشته این دانشجویان هستند که در انتخاب اساتید برگزیده خود نقش بیشتری ایفا می کنند.

معاونت فرهتگی جهاد دانشگاهی واحد، دو هیات انتخاب و داوران را تشکیل داده است.

هیات انتخاب از روسای هر دانشکده، اساتید برگزیده دوره های قبل و دانشجویان تشکیل می شود که لیستی از استادان پیشنهادی تهیه می کنند.

هیات داوران که وظیفه نهایی را برعهده دارد از دانشجویان تشکیل شده است.

دانشجویان بر اساس 15 شاخص، اساتید برگزیده را انتخاب می کنند.

ژنتیک: جهاد امروز برای آینده بهتر آنچه در بالا به آن اشاره شد تنها بخشی از فعالیت های موثر جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران در سطح جامعه بود.

انتشار فصل نامه های متعدد علمی پژوهشی، برگزاری همایش های بین المللی، آموزش به مراقبین و رابطین بهداشت مدارس شهر تهران در حوزه های مختلف و … از دیگر فعالیت های موثر این سازمان است.

جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران با سابقه ای که از خود به جا گذاشته این روزها طرحی ملی بر دوش خود گذاشته است.

این مجموعه با سازمان بهزیستی کشور تفاهم نامه ای برای غربالگری معلولان کشور منعقد کرده است در این طرح قرار است ژن خانواده هایی که دو معلول یا بیشتر دارند بررسی شود.

بعد از انجام این کار نقشه ژن های معلوب به دست خواهد آمد که می تواند به کاهش معلولیت در کشور منجر شود.

بازوی اجرایی این پروژه مرکز فوق تخصصی ژنتیک پزشکی است که در آن علاوه بر انجام آزماش های ژنتیکی، تشخیص بیماری های ژنتیکی و مشاوره های پیش از ازدواج و بارداری ارائه می شود.

چرا جهاد دانشگاهی شکل گرفت؟ اما چرا جهاد دانشگاهی شکل گرفت؟ این روزها فضای کسب و کار بیش از همه به نوآوری و خلاقیت که ویژگی های استارتاپی هستند بها می دهد.

ایده تاسیس جهاد دانشگاهی نیز در زمان خود خلاقانه و نوآورانه بود.

جهاد دانشگاهی این ویژگی را دارد که همیشه روند شکل گیری و رشد و توسعه خود را به یاد می آورد.

به همین خاطر از هرگونه ایده خلاقانه و نوآورانه حمایت می کند.

جهاد دانشگاهی در سالهایی که در ایران مراکز رشد یا شتابدهی وجود نداشت این ویژگی ها را در خود داشت و امروز به یکی از مهمترین سازمان هایی تبدیل شده است که با حمایت از ایده های استارتاپ ها فضا را برای تبدیل شدن آنها به شرکت های اقتصادی فراهم می کند و به نوعی حلقه واسطه بین دانشگاه و صنعت تبدیل است.

کپی شد
کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی - پیروزی انقلاب اسلامی - دانشگاه - انقلاب اسلامی - ارایه خدمات درمانی - جهاد - علوم پزشکی - دانشگاه و صنعت - انقلاب - خدمات درمانی - دانشگاه علوم پزشکی تهران - ارایه خدمات - زمان - پیروزی - اسلامی - دانشگاه علوم پزشکی - دو سال - تهران - پزشکی - ایسنا - تاسیس - ضرورت - آموزشی - درمانی - واحد - سازمان - علوم - واسطه - خدمات - امروز

آخرین اخبار سرویس:
رقابت 4 هزار و  400 مهندس در دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه

20 هزار نفر جذب دانشگاه فرهنگیان می شوند / جبران کمبود معلم تا سال 1401

همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با دانشگاه الخلیج عمان

ساخت میکروسکوپی برای تعیین ضخامت لایه های نانومتری در کشور

آخرین فرصت ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه دامغان اعلام شد

راه اندازی مراکز نیکوکاری در دانشگاه های ایلام

امشب، پایان انتخاب رشته داوطلبان دانشگاه ها

احتمال کشف اولین سیاره فراخورشیدی در کهکشانی دیگر

20 هزار نفر جذب دانشگاه فرهنگیان می شوند / کمبود معلم تا سال 1401 جبران می شود

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد پزشکی تمدید شد

افتتاح دفتر بنیاد خیران و واقفان در دانشگاه علوم قرآنی میبد

انتخاب رشته 166 هزار نفر در کنکور 99/ امشب مهلت انتخاب رشته به پایان می رسد

آخرین فرصت برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه دامغان اعلام شد

30 درصد نمره کل آزمون دکتری تخصصی پزشکی را مصاحبه علمی تشکیل داده است

بیش از 166 هزار داوطلب برای کنکور 99 انتخاب رشته کردند

کفشدوزک، رباتی برای تسهیل فعالیت کشاورزان

معرفی داوران مسابقه عکس سینمای ایران

انتخاب رشته کنکوریهای متقاضی رشته های دانشگاه آزاد آغاز شد

عکس اینستاگرامی بهاره رهنما در آرایشگاه زنانه

دانشگاه ها با تحولات اجتماعی ارتباط تنگاتنگی دارند

از تشکیل دانشکده ای با محوریت آب درمانی تا ساخت یادمان شهید مدافع حرم

دانشگاه های سطح یک مصاحبه دکتری را چطور برگزار می کنند؟

آغاز انتخاب رشته با آزمون آزاد

لغو قرارداد استادان منوط به تایید هیأت مرکزی جذب وزارت علوم شد

ضرورت توجه به سنجه های فرهنگی در پذیرش دانشجویان جدیدالورود

ثبت درخواست اسکان در خوابگاه های شهید بهشتی از 7 مهرماه آغاز می شود

تهیه بیش از 360 مقاله توسط اعضای هیات علمی دانشگاه لرستان

چاپ 5 کتاب در دانشگاه آزاد لرستان

جوهر نامریی دستکاری دستگاه های برقی را مشخص می کند

راهکار تأمین نیازهای علمی پژوهشی دانشجویان در دوره کرونا/ کانون ظهور خلّاقیت علمی دانشجویان کجاست؟

عکس از بهاره رهنما در آرایشگاه زنانه

مرحله دوم ارزیابی پذیرفته شدگان کنکور دکتری آغاز شد

رقابت یک هزار داوطلب ورود به حرفه مهندسان در استان گیلان

فناوران مرکز رشد دانشگاه آزاد نجف آباد موفق به تولید یخچال درجا شدند

زمان اعلام نتایج همه کنکورها و پذیرش دانشگاه ها در سال 99 اعلام شد

هر دانشجوی علوم پزشکی که بخواهد وارد دانشگاه شود مورد غربالگری کرونا قرار می گیرد!

دانشمندان کوچکترین «یخچال» جهان را ساختند

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

آغاز انتخاب رشته متقاضیان با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

جانز هاپکینز: مبتلایان به کرونا در آمریکا از 7 میلیون نفر فراتر رفت

دستاوردهای باشگاه پژوهشگران واحد یادگار امام خمینی (ره) در 1000 روز گذشته/ از برگزاری ده ها استارت آپ تا تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت

لزوم تلاش برای طراحی نرم افزارهای بومی آموزش مجازی/ ظرفیت داخلی در تولید سخت افزار و نرم افزار تقویت شود

امشب مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد پزشکی پایان می یابد

شر ، ماهیت ذهنی فلاسفه غربی از درد و رنج است

حذف و اضافه نیمسال 1400_1399 دانشگاه یزد در روز های 5 و 6 مهر انجام می شود

آغاز انتخاب رشته کنکور 99 دانشگاه آزاد اسلامی

دلیل تاخیر در فراخوان جذب هیئت علمی

آزمون مشاوران خانواده قوه قضاییه

برخی اندیشمندان ایرانی نسبت به الهیات مسیحی شیفتگی مزمن دارند

دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد شهرقدس به نام سردار شهید همدانی مزین شد

پردیس فاروج دانشگاه آزاد شیروان راه اندازی شد

آزمون کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه

هفت زندانی ایرانی در ایروان به کشور بازگشتند

خوابگاه های دانشگاه ارومیه ظرفیت پذیرش 824 دانشجو را دارد /ساخت خوابگاه برای دانشجویان خانم

انتخاب رشته کنکوری های متقاضی رشته های دانشگاه آزاد آغاز شد

انتخاب رشته کنکوریهای متقاضی رشته های دانشگاه آزاد آغاز شد

هفت زندانی ایرانی در ایروان به کشور بازگشتند

انتخاب رشته کنکوریهای متقاضی رشته های دانشگاه آزاد آغاز شد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کنکور 99 آغاز شد

اولین عمل پیوند عضو در دانشگاه آزاد اسلامی انجام شد

فرایند انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی در کنکور 99 آغاز شد

انتخاب رشته متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

9 شهر خوزستان در وضعیت قرمز کرونا

تفسیر دانشگاهیان از جمله سردار دل ها/ «شرط شهیدشدن، شهیدبودن است» به چه معناست؟

فرایند انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی در کنکور 99 آغاز شد

آغاز انتخاب رشته متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد

انتخابات ریاست فدراسیون ورزش های دانشگاهی برگزار می شود

حداقل واحد های درسی به دانشجویان ورودی جدید ارائه می شود

نخستین پیوند عضو در بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد انجام شد

زمان بندی حذف و اضافه دانشگاه علم و صنعت اعلام شد

پذیرش 307 مقاله در همایش ملی رویکردهای نوین مدیریت در مطالعات میان رشته ای

گشایش نخستین دفتر پردیس دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در فاروج

نخستین دانشجوی دکتری تخصصی رشته میکروبیولوژی دانش آموخته شد

نخستین مجوز دانش بنیان در حوزه انرژی های تجدیدپذیر در استان گلستان صادر شد

تجلیل از 16 رزمنده دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند

برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون دانشگاهی؛ شنبه

طرح پایش دانشجویان دانشگاه سمنان تا 15 آبان قابل اجرا است

برپایی مجمع انتخاباتی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی به ریاست وزیر علوم

آمار انتخاب رشته کنکوری ها اعلام شد

برگزاری chr(034)دوره کهاد مهندسی کامپیوترchr(034) در دانشگاه علم و صنعت

زمان و نحوه مصاحبه آزمون غیرحضوری دکتری علوم پزشکی +جزییات

پیوند علم و ثروت حلقه های شکل گیری اقتصاد دانش بنیان است 

زمانبندی حذف و اضافه برای دانشجویان دانشگاه علم و صنعت اعلام شد

مکانیسم ماشه مانند توطئه های دیگر آمریکا راه به جایی نمی برد

انتخابات فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی فردا برگزار می شود

مجمع انتخاباتی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی فردا برگزار می شود

زمانبندی حذف و اضافه برای دانشجویان دانشگاه علم و صنعت اعلام شد

شرایط تدریس در دانشگاه علمی کاربردی + جزییات

تشریح جزییات آزمون سراسری نظام مهندسی در دانشگاه آزاد اسلامی میانه

آمار انتخاب رشته کنکوری ها و رشته های بدون آزمون اعلام شد

طراحی سیستم آموزشی یک پارچه مبتنی بر سند تحول/ استقرار یک نظام آموزشی و پرورشی مختص با ویژگی های مدارس سما

چهل سال جهاد با ارایه خدمات درمانی و آموزشی

چهل سال جهاد با ارایه خدمات درمانی و آموزشی