مطالب مرتبط:
افزایش 10 برابری وام به بازنشستگان
نرخ سود سپرده های بانکی افزایش یافت
افزایش نرخ های سود تصویب شد/ سقف های جدید نرخ سود علی الحساب سپرده های بانکی
کرونا در جامعه در حال چرخش است/ تجمعات باعث افزایش 50 برابری انتقال ویروس می شود
عملکرد شبکه بانکی در اعطای تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا
-78 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 تیر 1399 ساعت 07:352020-07-15اقتصادي

دفترچه های درمانی کاغذی تا پایان مهرماه جمع می شوند/ افزایش 10 برابری تسهیلات بانکی به بازنشستگان


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: این قول را می دهم تا پایان مهرماه دفترچه های درمانی کاغذی حذف می شود همچنین درحال حاضر دفترچه های درمانی نیاز به تمدید ندارد.

- ، مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در گفت وگوی ویژه خبری، اظهار کرد: جمع آوری دفترچه های درمانی نیازمند زیرساخت آیتی قوی و کار فنی حرفه ای است.

علاوه بر این همکاری مراکز درمانی و پزشکان را نیاز دارد.

اما هم اکنون این قول را می دهم تا پایان مهرماه دفترچه های درمانی کاغذی حذف می شود.

درحال حاضر دفترچه های درمانی نیاز به تمدید ندارد و 6 روشی که پیش از این اطلاع رسانی شده بیمه شدگان می توانند وضعیت اعتبار دفترچه هایشان را استعلام کنند، درحال حاضر با این اقدام مراجعات به شعبه ها کاهش پیدا کرده است.

این قول را می دهیم حدود 40 درصد مراجعات حضوری به شعبه های تامین اجتماعی در بهمن ماه کاهش پیدا کند.

جزییات متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی وی افزود: حدود 3.

5 میلیون نفر بازنشسته داریم که در مقطعی که کار می کردند و بخشی از حق بیمه شان را خودشان و بخشی را کارفرما به تامین اجتماعی واریز کرده تا در دوره بازنشستگی از مزایای این دوران استفاده کنند.

سالاری بیان کرد: در سال 98 افرادی که با 20 تا 35 سال سابقه بازنشسته شده بود حدود یک میلیون و 600 هزار تومان دریافت می کردند که از ابتدای سال 98 با افزایش سنواتی 26 درصد بیش از دو میلیون تومان دریافتی یک بازنشسته بود، اما هم اکنون با احتساب رقم متناسب سازی این رقم نیز افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: افرادی که 35 سال سابقه داشتند و در سال 98 یک میلیون و 600 هزار تومان دریافت می کردند اکنون با متناسب سازی، 3 میلیون تومان حقوق شان است همچنین فردی که 30 سال سابقه دارد و بازنشسته شده 2 میلیون و 800 هزار تومان دریافت می کند و فردی که 25 سال سابقه دارد بیش از 2.

5 میلیون تومان دریافت می کند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه میانگین بیش از 600 هزار تومان به حقوق بازنشستگان برای اجرای طرح همسان سازی افزوده شد، گفت: افرادی که حقوق بالا دریافت می کردند از منابع همسان سازی بیشتر بر حقوقشان افزوده می شود و آن هایی که حقوق پایین دارند کمتر اضافه می شود.

افزایش 10 برابری تسهیلات بانکی به بازنشستگان سالاری ادامه داد: تسهیلات بانکی در سال گذشته 200 میلیارد تومان بود و امسال با افزایش 10 برابری، 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای بازنشسته ها در نظر گرفته شده و 400 هزار نفر از بازنشستگان می توانند، وام 5 میلیون تومانی دریافت کنند که این در سال گذشته 3 میلیون تومان بود.

کانون عالی بازنشستگان لیستی را از متقاضیان تهیه کرده و به ترتیب اولویت به آن ها پرداخت می کند.

علت بی اعتباری دفترچه های تامین اجتماعی به مراکز درمانی چیست؟ مدیرعامل تامین اجتماعی گفت: اعتبار دفترچه های درمانی تامین اجتماعی پارسال در همین موقع وضعیت مناسبی نداشت و حدود 10 هزار میلیارد تومان به مراکز دولتی بدهکار بودیم و معوقات 15 ماه خود را به این مراکز پرداخت نکرده بودیم همچنین به بخش خصوصی 6 هزار میلیارد تومان بدهی داشتیم که این باعث کاهش اعتبار دفترچه های درمانی تامین اجتماعی شده بود که تاکید وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رییس جمهور با انتصاب بنده این بود که اعتبار دفترچه های درمانی احیا شود و ما در حال حاضر به بخش دولتی تسویه کامل کردیم و حتی یک ریال هم بدهی نداریم.

اکنون اگر مراکز درمانی دفترچه بدون تمدید قبول نکرد با 1420 تماس بگیرید.

از فروش سهام شستا برای هزینه های جاری استفاده نمی شود وی گفت: یک ریال از فروش شستا و شرکت های آن را بابت امور جاری هزینه نکرده و نخواهیم کرد این اموال مربوط به نسل آینده و پشتوانه سازمان است دنبال این نیستیم سرمایه را بفروشیم و خود را اداره کنیم.

این اجرای متناسب سازی از راه فروش سهام نیست چراکه 32 هزار میلیارد تومان سهامی بود که دولت بابت رد دیون به تامین اجتماعی پرداخت کرده است.

سالاری افزود: بورسی شدن شستا تصمیمی بود که هیات امنا سازمان گرفت تا فعالیت های شستا شفاف تر شود اما در حال حاضر به طور کلی سهام شرکت های خود را مکلف هستیم تا پایان برنامه ششم توسعه را به حداکثر 40 درصد برسانیم و دیگر بنگاه دار نباشیم شستا هم از این قاعده مستثنا نیست و شرکت های دیگر هم همین طور است و به دنبال آن هستیم که شرکت هما را بورسی کنیم تا بتوانیم سهام آن را به فروش برسانیم البته با درآمد حاصل از فروش این سهام ها برای سرمایه گذاری و خرید سهام های دیگر استفاده می کنیم به عنوان نمونه در فولاد مبارکه 2 هزارتا سهام خریدیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه در حال حاضر پس انداز کردن در سازمان تامین اجتماعی سخت است، اضافه کرد: ما سال گذشته کسری منابع داشتیم، اما امسال خوشبختانه کسری نداریم.

مبلغ بدهی بروزسانی شده دولت به تامین اجتماعی وی درباره بدهی دولت به تامین اجتماعی تصریح کرد: تا پایان سال 96 آنچه که حسابرسی کل کشور تایید کرده و توسط سازمان برنامه و بودجه اعلام شده است بدهی دولت به تامین اجتماعی 135 هزار میلیارد تومان است اما درحال حاضر براساس بررسی های صورت گرفته توسط همکاران بنده در سازمان تامین اجتماعی بدهی دولت به تامین اجتماعی حدود 200 هزار میلیارد تومان است تعیین شده است.

سالاری بیان کرد: خروج از بنگاه داری و دریافت سهام از دولت بابت بدهی سهام خود سرمایه گذاری است.

امسال 32 هزار تا به دارایی سازمان تامین اجتماعی افزوده شد.

به ازای هر بازنشسته 4.

6 حق بیمه دریافت می کنیم که این وضعیت خوبی نیست سازمان تامین اجتماعی نیاز به اصلاحات دارد.

قوانین بازنشستگی باید اصلاح شود و اگر اصلاحات را انجام ندهیم در بلندمدت به سیستم ما فشار وارد می شود و در ده سال آینده حقوقی که بازنشسته دریافت می کند نسبت به شرایط زمان خود مناسب نیست.

سازمان تامین اجتماعی در کوتاه مدت مشکل ندارد، اما برای بلندمدت اگر اصلاحات انجام شود توازن ایجاد نمی شود و مدیران را مجبور به فروش سهام می شود.

بن خواربار و بن مسکن 2 برابر شد مدیرعامل تامین اجتماعی در پاسخ به سئوالی مبنی بر کم بودن حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، بیان کرد: حقوق بازنششستگان کفاف زندگیشان را نمی دهد این حرف کاملاً حرف درست است و راه حل تمامی این انتقادات همان متناسب سازی بوده است و آن چیزی که در وسع سازمان تامین اجتماعی و دولت بود، انجام شده است ما نمی گوییم که میزان حقوق مشخص شده کافی است، اما ما تمام تلاشمان را کردیم که وضعیت را بهتر کنیم.

بن خواربار و بن مسکن به بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است و با مبلغ متناسب سازی به حساب بازنشستگان واریز می شود.

آرزو دارم تامین اجتماعی از شرکت داری خارج شود.

وی در پاسخ به این سئوال که شستا پیش از این حیاط خلوت ها آقازاده ها بوده است، دلیل انتصاب های غلط در شستا چه بوده است؟، گفت: شستا تابع حاکمیت شرکتی است و کارکنان شرکت های شستا کارمندان تامین اجتماعی نبوده بلکه کارمند بخش خصوصی هستند و تابع مقررات همان بخش خصوصی هستند پس انتصابات آن روال حاکمیت شرکتی را دارد.

شرکتی که به این روال اداره می شود طبعاً این مشکلات در آن وجود دارد اما همواره تاکید وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی بر شفافیت در مدیریت شستا بوده است.

پس باید از بنگاه داری خارج شویم تا از این مسائل حل شود و مدیر عامل تامین اجتماعی نباید دغدغه شکرت پتروشیمی، کشتیرانی و .

داشته باشد آرزو دارم از شرکت داری خارج شویم.

سالاری گفت: با مدیریت خوب و برنامه ریزی درست تامین اجتماعی با مشکل اساسی مواجه نخواهد شد اگر بخواهیم در بلند مدت مشکل نداشته باشیم، 3 تا 4 اصلاحیه در سطح قانونگذاری نیاز داریم و اگر آن ها را انجام دهیم تامین اجتماعی سرپا خواهد ماند.

قول مدیرعامل تامین اجتماعی درخصوص 3 جانبه گرایی مدیرعامل تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: 3 جانبه گرایی مطالبه کارگران، بیمه شدگان و بازنشستگان است که به جای هیات امنا، شورای عالی وجود داشته باشد این مسئله را به دولت اعلام کردیم در کمیسیون ها نیز بررسی شد اگر کرونا نیامده بود در صحن علنی مجلس مطرح می شد و حتماً از سوی نمایندگان مجلس مورد تایید قرار می گرفت اما قول می دهیم این سه جانبه گرایی اجرا شود.


کلید واژه ها: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی - درمانی - دفترچه - سازمان تامین اجتماعی - تامین اجتماعی - مهرماه - نیاز - مدیرعامل - تامین - پایان - کاغذی - اجتماعی - تسهیلات بانکی - سازمان - مصطفی سالاری - مراکز درمانی - اطلاع رسانی - تمدید - فنی حرفه ای - بازنشستگان - بیمه شدگان - شعبه - فنی حرفه - تسهیلات - نیازمند - زیرساخت - پزشکان - سالاری - برابری - افزایش

آخرین اخبار سرویس:
خبر مهم رییس سازمان اداری و استخدامی درباره استخدام های جدید

خصوصی سازی باندی و رانتی ریشه مشکلات کارگری/ سهام دار کردن کارگران از مشکلات خصوصی سازی می کاهد

پاسخ نوبخت به حواشی اخیر: ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند

قیمت آپارتمان در محبوب ترین منطقه تهران

آمار جهانی همه گیری کرونا/ بیش از 19 میلیون نفر مبتلا به کووید-19

80 درصد از فرهنگیان کشور عضو صندوق  ذخیره فرهنگیان هستند

ببینید | ماجرای اشتباه گرفتن صدای محمدرضا علیمردانی با محسن چاوشی

کرونا؛ هتلداری جهان را در کما فرو برد

قبل از خرید گوشی دست دوم چه اقدامی الزامی است؟

امروز کشور به جای ارز نفت، با ارز صادرکننده اداره می شود

میانگین پرتفوی سهام عدالت 30 برابر شد/طرح ارائه سهام به جاماندگان به زودی نهایی می شود

ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند

800 میلیون ریال کمک مؤمنانه از سوی بسیج ورزشکاران استان بوشهر توزیع شد

لزوم شفاف سازی در روند اعطای تسهیلات توسط بانک های عامل

272 میلیون دلار سهم صادرات اظهار شده در گمرکات کردستان است

ماجرای ادعای توزیع سهام عدالت بین 20 میلیون ثروتمند/وزارت اقتصاد شفاف سازی کند

در بازار خودروهای دوگانه سوز چه می گذرد؟ | آخرین قیمت ها

بزرگترین بانک جنوب شرق آسیا 22 درصد ضرر کرد

واکنش نوبخت به حواشی فروش ارز صندوق توسعه ملی: ما ارز خودمان را فروختیم

اکسون: 20 درصد از ذخایر نفت و گاز جهان تا پایان 2020 از بین می رود

سود آورترین بازار در این هفته کدام بود؟ / افزایش نرخ جهانی طلا با آتش انفجار بیروت

1147 مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا در آلمان

پیشرفت فیزیکی 32 درصدی پروژه تقاطع غیر همسطح فتح-شهریار

قبل از خرید گوشی دست دوم چه اقدامی الزامی است؟

جدول/ افزایش قیمت سکه و ارز در ساعات پایانی 16 مرداد

همه چیز درباره سال نوی آیینی گیلانی ها/ مراسم «نوروزبَل» را 10 سال زیر زمینی برگزار کردم/ آیین های گیلان با موسیقی گره خورده است

کاهش ارزش لیر در مقابل دلار

خسارت 74 هزار میلیارد ریالی کرونا به هتل داران کشور

آیا جاماندگان سهام عدالت می گیرند؟

افزایش بیماران کرونا در آمریکا

احداث پروژه تفریحی گردشگری در ابرکوه

93 کلاس درس در بروجرد احداث می شود

قیمت روز خودرو های سایپا و ایران خودرو امروز جمعه 17 مرداد 99 + جدول

نوبخت: ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند

در روزهای پایانی تحریم قرار داریم

میزان مبتلایان کرونا در آمریکا از 5 میلیون نفر گذشت

تزریق امید به جامعه رسالت خطیر امروز خبرنگاران

کاهش ارزش لیر در مقابل دلار

بی دفاع در مقابلِ اخراج!

من خبرنگارم ...

جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی

25 میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل متضرر از کرونا در سبزوار پرداخت شد

تمجید واعظی از خودروسازان ایرانی؛ زیبایی، کیفیت و ایمنی دارند!

بیشترین تمرکز صادرات ایران با کشورهای همسایه است

نماینده مجلس خطاب به وزیر اقتصاد: سود سهام شرکتهای بورسی به صورت یکپارچه واریز شود

قیمت جدید انواع برلیانس در بازار | مرداد 99

75 واحد مسکن روستایی در تایباد و باخرز در حال ساخت است

جاماندگان سهام عدالت می گیرند؟

شمار بهبودیافتگان کرونا در دنیا به 12,357,654 رسید

نیرو های دولتی 3 تن از عناصر پ ک ک را از پای در آوردند

کرونا و ریتم تازه کسب و کار

جزییات تمدید طرح بخشودگی جرایم تسهیلاتی بانک مسکن تا پایان مردادماه

تسنیم نوشت: وعده تکراری خانه دار کردن خبرنگاران

کره جنوبی عرضه گاز طبیعی مایع به پاکستان را آغاز می کند

بی دفاع در مقابلِ اخراج!

حرکت جهشی تولید در قم با تقویت زیرساخت شهرک های صنعتی

همه چیز درباره سال نوی آیینی گیلانی ها/ مراسم «نوروزبَل» را 10 سال زیر زمینی برگزار کردم/ آیین های گیلان با موسیقی گره خورده است

خصوصی سازی باندی و رانتی ریشه مشکلات کارگری/ سهام دار کردن کارگران از مشکلات خصوصی سازی می کاهد

وعده تکراری خانه دار کردن خبرنگاران

تصاویر خداحافظی با پراید | خودروی پرحاشیه بالاخره از خط تولید خارج شد

حرکت جهشی تولید در قم با تقویت زیرساخت شهرک های صنعتی

بررسی اولویت های بخش صنعت آذربایجان شرقی

سود آورترین بازار در این هفته کدام بود؟/بیشترین و کمترین رشد قیمت سهام ها در بازار سرمایه

مدارس نیمه تمام مهرشهر و دستگرد نیازمند یاری خیرین

عرضه اولیه سهام یکی از زیرمجموعه های شستا در سه شنبه 21 مرداد

واکنش نوبخت به حواشی فروش ارز صندوق توسعه ملی

افزایش 2 برابری ظرفیت تولید پروپیلن کشور تا سال 1404

رییس دفتر رییس جمهور برای خداحافظی پراید چه نوشت؟

کرونا و ریتم تازه کسب و کار

کشت محصولات تابستانه در بمپور

اشتغال 123 نفر از بانوان سرپرست خانوار خراسان جنوبی

استخدام کارشناس فنی تعمیرات در تهران

افغانستان 15 هزار تن کالا از مرز دوغارون ایران ترانزیت کرد

فورد برخی از خط تولیدهای خود در آمریکا را جمع می کند

نوش داروگردشگری کشاورزی بعد از محو گردشگران!

قیمت رانا پلاس و زمان عرضه رانا جدید به بازار اعلام شد

زمینه آزادی 49 زندانی در خراسان رضوی فراهم شد

رکورد قیمت طلا باز هم شکست

ببینید | لحظه انفجار بیروت از نگاه دوربین مداربسته

طلای 18 عیار نرخ ارز دلار سکه طلا یورو| امروز جمعه 17 مرداد 99 + جدول

تذکر یک نماینده مجلس به وزیر اقتصاد برای واریز سود سهام شرکتها از طریق سجام

افغانستان 15 هزار تن کالا از مرز دوغارون ایران ترانزیت کرد

گرانی مسکن رویاهای طبقه متوسط کره جنوبی را بر باد داد

1147 مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا

فورد موستانگ شلبی GT500 رونمایی شد

گریمور معروف مارال فرجاد/ عکس

آزمون دانشگاه ها برای میزبانی از داوطلبان آزمون ارشد / تغییر روش اردوهای جهادی در روزهای کرونایی برای کمک به محرومان

توزیع الکترونیکی گاز مایع از ابتدای شهریور در فارس

رم در آستانه فروش

واکنش نوبخت به فروش ارز صندوق توسعه ملی

لیر در مقابل دلار تاب نیاورد

قیمت جهانی طلا امروز 99/05/17

استقرار بانک ماشین آلات جنوب کشوردر مهر

بازار سوخت کثیف از رونق افتاد

اوج گیری تورم در هلند و روسیه

افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-19 در ژاپن

تمجید واعظی از خودروسازان ایرانی؛ زیبایی، کیفیت و ایمنی دارند!

بورس در هفته پیش رو چگونه خواهد بود؟

اندر حکایت درآمدهای میلیونی از اینستاگرام؛ رو مسخرگی پیشه کن و ....

طرح دو فوریتی مجلس برای بورس

دفترچه های درمانی کاغذی تا پایان مهرماه جمع می شوند/ افزایش 10 برابری تسهیلات بانکی به بازنشستگان

دفترچه های درمانی کاغذی تا پایان مهرماه جمع می شوند/ افزایش 10 برابری تسهیلات بانکی به بازنشستگان