موضوعات داغ: - مسكن كارگران - حق مسكن كارگران - فوتبال ايران - صندوق بازنشستگي - صندوق بازنشستگي كشوري - تمرين استقلال - محصولات ايران خودرو - مرحله يك چهارم نهايي جام حذفي - سيامك نعمتي - ساعت هوشمند - لا ماشين - مقاومت اسلامي عراق - پرونده بورسيه ها - بازنشستگان فرهنگي - اعتمادزايي - شهرستان ريگان - احداث پروژه هاي عمراني - مكران - نشست خبري فرمانده سپاه - گريند - فرماندار دالاهو - مسعود همامي - مرمر

مطالب مرتبط:
انجام تست سرولوژی برای تشخیص کرونا، کلاهبرداری است/تنها راه تشخیص کرونا تست pcr است
آسفالت نبودن راه های روستایی مراغه قابل قبول نیست
دیاب از توطئه داخلی برای شکست دولت سخن گفت
کمپین نظارت بر نانوایی ها در بیرجند راه اندازی می شود
دفتر تسهیل گری و توسعه محلی در دیشموک راه اندازی می شود
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 تیر 1399 ساعت 03:252020-07-14بين الملل

نبردی سخت در راه است/فرمانده شکست ناپذیر پشت دروازهای مأرب


نبرد در جبهه های استان مأرب میان نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی در حالی ادامه دارد که فرماندهی آنرا، - نبرد در جبهه های استان مأرب میان نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی در حالی ادامه دارد که فرماندهی آنرا، مهندس نبردهای سرنوشت ساز ضد متجاوزان، برعهده دارد.

گروه بین الملل" فرزاد فرهادی: ارتش و کمیته های مردمی یمن به محاصره شهر مأرب ادامه می دهند و منتظر هستند تا سرانجام نتایج وساطت های قبیله ای چه می شود.

در صورتی که این وساطت ها راه به جایی نبرد، نیروهای صنعا به همراه قبایلی که ابوعلی الحاکم آماده کرده است، آماده حمله به شهر هستند.

با وجود اینکه نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی از حمایت هوایی گسترده ای برخوردار هستند اما در ممانعت از پیشروی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به سمت مأرب نتوانستند، خللی ایجاد کنند و این پیشروی همچنان ادامه دارد و نیروهای صنعا طی روزهای گذشته به مرکز العبدیه در جنوب این استان نزدیک شده اند یعنی جایی که آخرین خط امداد رسانی نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی است.

همچنین نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن بر مناطق بیشتری از منطقه مدغل واقع در غرب شهر مأرب مسلط شده اند که این منطقه به مثابه یکی از دروازه های اصلی مأرب محسوب می شود.

این در حالی است که برخی مواضع نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی از کنترل آنها در حومه شهر مأرب خارج شده است.

این شکست ها حالتی از سرخوردگی را در صفوف نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی در مأرب شکست های متوالی، حالتی از سرخوردگی را در صفوف نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی در مأرب ایجاد کرده است ایجاد کرده است به ویژه پس از اینکه صدها نفر از افراد قبایل از جبهه های درگیری در اطراف شهر مأرب عقب نشینی کرده اند و فرماندهان نظامی وابسته به عبد ربه منصور هادی به همراه گردان های خود به نیروهای صنعا ملحق شده اند.

در واقع عملاً شهر مأرب از سه طرف در محاصره قرار گرفته و این در حالی است که ارتش و کمیته های مردمی یمن، تصمیم به تمام کردن نبرد را به تلاش ها و وساطت های محلی معطوف کرده؛ زیرا صنعا امیدوار است که از خونریزی پرهیز شود و شهر مأرب ویران نشود به ویژه که بسیاری از ساکنان آن طی هفته های گذشته از همراهی نیروهای عبد ربه منصور هادی خودداری کرده اند.

این در حالی است که منابع یمنی فاش کردند که ائتلاف سعودی به این جمع بندی دست یافته است که شهر مأرب در مرکز یمن نیز به زودی همانند نِهِم و الجوف به کنترل نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن درخواهد آمد.

نیروهای ارتش و کمیته های مرکزی یمن از سه جهت مأرب را در محاصره خود دارند.

هم زمان قبایل استان مأرب نیز به شدت از جنایت عناصر وابسته به حزب الاصلاح به علت قتل فجیع محسن سبیعیان و خانواده اش خشمگین هستند.

شیخ سبیعیان از بزرگان استان مأرب به شمار می رود که در 9 تیرماه به طرز فجیعی کشته شد.

حزب اخوانی الاصلاح مهم ترین بخش عناصر وابسته به دولت مستعفی را تشکیل می دهد و مرکز این حزب نیز شهر مأرب به شمار می رود.

بنابراین با آزادی سازی این شهر یکی از مهلک ترین ضربات به ائتلاف سعودی در سال های اخیر در بخش میدانی وارد خواهد شد با آزادسازی مأرب یکی از مهلک ترین ضربات به ائتلاف سعودی در سال های اخیر در بخش میدانی وارد خواهد شد.

به گفته دو منبع نظامی وابسته به دولت مستعفی، ائتلاف سعودی به خارج کردن سلاح های سنگین خود از مأرب به سمت منطقه الودیعه اقدام کرد و صرفاً حضور نمادین در این شهر دارد و مأرب دیگر برای آنها جای امنی نیست.

همزمان با آن ائتلاف سعودی به دنبال شدت گرفتن حملات نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن اقدام به برکناری سرتیپ عبدالحمید المزینی موسوم به ابوسلطان و گماشتن یوسف خیرالله الشهرانی به جای وی عنوان فرمانده نیروهایش در مأرب کرده است.

و در حال رایزنی فشرده با قبایل منطقه برای جلب حمایت آن هاست؛ اما قتل فجیع آل سبیعیان قبایل را نیز در موضع ضدیت با ائتلاف سعودی قرار داده است.

سرتیپ عبدالله یحیی الحاکم رییس سازمان اطلاعات صنعا با اشاره به اوضاع جبهه های مأرب، کار را تمام شده دانست و اعلام کرد که نیروهای مسلح به همراه قبایل یمنی به زودی وارد شهر خواهند شد.

وی در ضمن هشدار شدید اللحنی هم به ائتلاف سعودی درباره ارتکاب هرگونه حماقت علیه مراکز و تأسیسات اقتصادی و نفتی در استان مأرب، داد و تهدید کرد که بازوهای موشکی و پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن به همه تأسیسات مهم نفتی و اقتصادی متجاوزان خواهد رسید.

سرتیپ عبدالله الحاکم فرمانده ماموریت های دشوار و مهندس نبردهای سرنوشت ساز مواضع وی از این جهت حائز اهمیت است که عبدالله یحیی الحاکم مرد مأموریت های دشوار و مهندس نبردهای سرنوشت ساز است و وی این موضع گیری را پس از گزارش های میدانی اتخاذ کرده است.

وی پس از اینکه خود شخصاً از اوضاع اطلاعات لازم را به دست آورده است و نیز از فرماندهان جبهه ها اوضاع را جویا شده، به این موضع گیری پرداخت.

پس از جنایت هولناکی که شبه نظامیان وابسته به حزب الاصلاح در وادی عبیده در مرکز استان مأرب در 29 ژوئن گذشته علیه آل سبیعیان در مأرب رقم زدند.

سرتیپ الحاکم معروف به ابوعلی الحاکم به مرکز استان الجوف رفت و به بسیج قبایل علیه مزدوران وابسته به ائتلاف سعودی پرداخت.

در پی نجات تنها بازمانده ی جنایت نیروهای عبد ربه منصورهادی علیه قبیله آل سبیعیان، (ابوعلی الحاکم) برای متحد کردن قبایل منطقه علیه ائتلاف سعودی به استان الجوف رفت.

در این جنایت که 9 نفر از اعضای قبیله آل سبیعیان (ساکن در منطقه وادی عبیده واقع در شرق استان مأرب)، به جرم حمایت از انصارالله و عدم همکاری با ائتلاف سعودی توسط نیروهای منصورهادی کشته شدند، تنها نوجوانی به نام عبدالله محسن سبیعیان جان سالم به در برده است.

وی توسط بزرگان قبایل منطقه به الجوف منتقل شده است.

عبدالله یحیی الحاکم معروف به (ابوعلی الحاکم) رییس سازمان اطلاعات انصارالله، پس از سفر به استان الجوف با بزرگان قبایل بکیل، مذحج، حمیر و حاشد دیدار کرده و ضمن تجدید پیمان، مشارکت آنها در نبردهای مأرب و الجوف را دریافت کرده است.

ابوعلی الحاکم از فرماندهان وابسته به انصارالله یمن است که فاتح نبردهای دماج، فتنه علی عبدالله صالح در صنعاء و عملیات فأمکن منهم در الجوف بوده است.

وی در لیست سیاه ائتلاف سعودی قرار دارد.

به موازات اخباری که از رقم خوردن قریب الوقوع نبرد مأرب به نفع نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن، وجود دارد؛ نیروهای صنعا طی دو هفته گذشته بر شدت حملات موشکی خود به مواضع و مراکز نظامی ائتلاف سعودی و مزدورانش در مأرب افزوده است.

اهمیت راهبردی مأرب مأرب نام استانی تاریخی و مهم در یمن است و بیش از 250 هزار نفر جمعیت و همچنین 17405 کیلومتر مربع مساحت دارد.

مأرب در دوره 650 قبل از میلاد تا 115 میلادی پایتخت حکومت یمن (سبأ) بوده است و هم اکنون کاخ و سدی تاریخی در مأرب وجود دارد که مربوط به این دوره است.

آب و هوای این استان در مناطق کوهستانی و بیابانی مختلف است و علیرغم وجود خشکسالی، کشاورزی و دامپروری عمده فعالیت مردم ساکن این استان است.

مأرب از منابع نفتی و گازی بسیاری برخوردار است و دارای نیروگاه تولید برق است.

مأرب تا سال 2014 میلادی به سایر استان های یمن نیز برق، گاز و نفت صادر می کرد که با آغاز جنگ در یمن این روند با مشکل روبه رو شد.

بنابر گزارش منابع محلی پالایشگاه صافر که منبع تولید نفت و گاز استان مأرب است، سالانه بیش از 700 هزار تُن گاز و 9 الی 18 هزار بشکه نفت در روز تولید می کند.

صافر دو خط لوله اصلی دارد که یکی از آنها از طریق صنعاء و عبور از استان ذمار، نفت را به بندر رأس عیسی در الحدیده متصل می کند، و دیگری خط لوله انتقال گاز است که با عبور از استان شبوه به بندر بلحاف در سواحل جنوب یمن متصل شده است.

همچنین دو خط لوله داخلی دیگر وجود دارد که یکی از آنها نفت را به صنعاء منتقل می کند و دیگری گاز را به غرب شهر سیئون در استان حضرموت می رساند.

در مأرب چند قبیله سکونت دارند که سه قبیله جزء قبایل بزرگ یمن هستند.

بطور کلی اهمیت استان مأرب در شرایط فعلی یمن، در دو نکته است: منابع نفت و گاز تبدیل شدن مأرب به پایگاه حزب اصلاح و دولت مستعفی منصورهادی به هر حال با توجه به شواهد میدانی و جنایت هولناکی که مزدوران وابسته به ائتلاف سعودی در مأرب رقم زده اند، به نظر می رسد که فتح مأرب به دست ارتش و کمیته های مردمی یمن قریب الوقوع است.

از دست رفتن مأرب به مثابه ضربه ای مهلک به متجاوزان است از همین رو ائتلاف سعودی و مزدورانش تمام توان خود را برای تسلط بر این استان به کار می گیرند تا این استان سقوط نکند.

نبرد مأرب نبردی سرنوشت ساز محسوب می شود و به مثابه دروازه ای برای آزادی دیگر استان های یمن خواهد بود نبرد مأرب نبردی سرنوشت ساز محسوب می شود و به مثابه دروازه ای برای آزادی دیگر استان های یمن خواهد بود.

همچنین به مثابه پاکسازی استان های شمالی یمن از اشغال مزدوران وابسته به ائتلاف سعودی خواهد بود.

همانطور که گفته شد نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن تمام تلاش خود را به کار می گیرند که بدون خونریزی، مأرب فتح شود اما اگر نشد، با عملیاتی برق آسا آنرا فتح خواهند کرد.

نیروهای صنعا به دنبال این هستند که منابع راهبردی نفت و گاز این استان در معرض حملات سعودی قرار نگیرد.


کلید واژه ها: ارتش و کمیته های مردمی یمن - ائتلاف سعودی - مأرب - نبرد - مردمی - کمیته - استان مأرب - ادامه دارد - ائتلاف - ارتش - فرماندهی - سعودی - ادامه - شکست ناپذیر - استان - جبهه - میان - برخوردار - محاصره - ممانعت - گسترده - سرنوشت - ابوعلی - قبیله - هوایی - صورتی - حمایت - همراه - مهندس - شکست

آخرین اخبار سرویس:
عصبانیت مجری آمریکایی از ولخرجی ترامپ

عمران خان خواستار مقابله سازمان ملل با اسلام هراسی شد

کارشناس ایتالیایی: انفجار بیروت ناشی از بمب بوده

دموکرات ها می خواهند آمریکا را نابود کنند

تماس نخست وزیر لبنان با میشل عون برای استعفا

تصویر/ آمار کرونا در جهان تا 20 مرداد

نخست وزیر لبنان استعفای دولت را با میشل عون مطرح کرد

حمله عجیب با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

نخست وزیر لبنان استعفای دولت را با میشل عون مطرح کرد

آخرین توصیه های ایران به اعضای شورای امنیت

توقیف کامیونی با 34 مهاجر غیرقانونی

وزیر جنگ تل آویو: باید دره اردن مرز شرقی ما و قدس تحت کنترل ما قرار داشته باشد

معاون وزیر خارجه در گفت وگو با فارس: نامه دبیرکل شورای همکاری جعل سند و کلاهبرداری آشکار است

نخست وزیر لبنان استعفا کرد؟

طرح تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران شکست خواهد خورد

نخست وزیر لبنان استعفا داد؟

تصاویر| لاک پشت دو سر

عراق 4 تروریست وابسته به داعش را در بغداد دستگیر کرد

طرح ترکیه برای انجام عملیات لرزه نگاری درشرق دریای مدیترانه

الف تا ی برنامه هسته ای امارات

تلاش آلمان، فرانسه و ایتالیا برای تحریم ناقضان ممنوعیت صادرات سلاح به لیبی

نخست وزیر لبنان استعفا کرد / تکذیب گمانه زنی ها درباره نخست وزیرلبنان

ظریف: برای استرداد پول های بلوکه شده از روش های مختلف استفاده می کنیم

نخست وزیر لبنان استعفا می دهد؟

نخست وزیر لبنان استعفا کرد / تکذیب گمانه زنی ها درباره نخست وزیرلبنان

در خانواده های کارگران مفقود شده سیلوهای بیروت چه می گذرد؟(+عکس)/ خانواده ها: مدیریت بحران فاجعه است

9 کشته در درگیری مسلحانه طالبان و ساکنان غزنی

شمار مبتلایان از 20 میلیون نفر گذشت/ دستیابی اروپا به واکسن کرونا تا 6 ماه آینده/ اعتراضات کرونایی در آلمان

مقام روس: آمریکا به دنبال تحمیل سیطره خود بر اروپاست

احتمال استعفا نخست وزیر لبنان قوت گرفت

ترامپ: ظرف 4 هفته با ایران به توافق می رسم/ پلوسی: شانس پیروزی ترامپ با دخالت های روسیه افزایش می یابد

چین، بیانیه اتئلاف پنج چشم درباره هنگ کنگ را محکوم کرد

عملیات الحشد الشعبی در سامرا علیه داعش

درگیر شدن مقامات دولت واشنگتن بر سر تیک تاک در حضور ترامپ

مخالفان دولت بلاروس پیروزی دوباره لوکاشنکو را نپذیرفتند

عملیات الحشد الشعبی در سامرا علیه داعش

کارشناس ایتالیایی: انفجار بیروت ناشی از بمب بوده است

بن سلمان به دادگاه واشنگتن احضار شد

تصاویر| لاک پشت دو سر

پلیس پورتلند اعلام شورش کرد

چهار کشته در درگیری مسلحانه طالبان و ساکنان استان غزنی

برگزاری کارگاهی برای اعلام همبستگی با مردم لبنان

ماموریت نیرو های یونیفل در لبنان تمدید نخواهد شد

هشدار رائد صلاح درباره تصمیم صهیونیست ها برای تخریب مسجدالاقصی

دیاب موضوع استعفای دولت را با عون در میان گذاشته است

کنترل سلاح در آمریکا بازیچه مسائل سیاسی شده است

ورود جنگنده های چین به حریم هوایی تایوان در اولین روز سفر رسمی وزیر بهداشت آمریکا

نا آرامی در شیکاگو درپی شلیک پلیس به یک شهروند آمریکایی

تشدید تدابیر امنیتی اطراف پارلمان لبنان/ استعفای یک نماینده دیگر

موضع منفی بورل درباره انتخابات ریاست جمهوری بلاروس

انتقاد رهبر اقلیت سنا از عملکرد ترامپ در مدیریت مداخلات انتخاباتی

آخرین توصیه های ایران به اعضای شورای امنیت

مقام آمریکایی: ترامپ و الکاظمی درباره خروج کامل آمریکا از عراق بحث نمی کنند

پاسخ متفاوت انور قرقاش به اظهارات نخست وزیر پیشین قطر

چین چند تن از مقام های آمریکایی را تحریم کرد

شلیک چندین موشک آزمایشی توسط حماس

ادعای جدید درباره اسناد دخالت روسیه در انتخابات 2016 آمریکا

پوتین به لوکاشنکو تبریک گفت

ادامه توقیف 18 نفتکش یمنی توسط ائتلاف سعودی

ترامپ به بهانه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به دنبال نابودی برجام است

تعداد تلفات انفجار بیروت از 200 تن گذشت

نخست وزیر لبنان استعفا کرد

بادامچیان: تسلیم ملت ایران یک خواب و خیال بیش نیست

گانتس: نتانیاهو با وجود پرونده های فساد نمی تواند در منصبش بماند

نخست وزیر لبنان استعفای دولت را با میشل عون مطرح کرد

هشدارهای بولتون به اسراییل درباره تغییر رفتار دولت آینده آمریکا

واعظی : اعضای شورای امنیت در معرض آزمونی بزرگ قرار دارند

تماس تلفنی نخست وزیر لبنان با میشل عون برای استعفای دولت

اطلاعات نصرالله از بندر حیفا صهیونیست ها را وحشت زده کرده است |

منابع خبری: ریاض تمدید قرارداد فروش نفت به اسلام آباد را متوقف کرد

هتک حرمت مسجد تاریخی لاهور / تعلیق کاری متولی مسجد

عمران خان خواستار مقابله سازمان ملل با اسلام هراسی شد

تصاویر دیگری از خشونت ها و اعتراضات در آمریکا

دنیا شریک غم لبنان شد

حریری در اندیشه بازگشت به قدرت با حمایت یک کشور غربی

موج سواری وزیر جنگ اسراییل بر روی انفجار بیروت

ادامه توقیف 18 نفتکش یمنی توسط ائتلاف سعودی

سفر تفریحی جانسون به اسکاتلند با وجود گسترش کرونا

اعلام جنگ قبایل سوریه علیه اشغالگری آمریکا

چین مجدداً فشارهای آمریکا را تلافی کرد

تحرکات امارات برای سرقت طلای لیبی با همدستی «خلیفه حفتر»

خبر های متناقض از قصد «حسان دیاب» برای استعفا از نخست وزیری لبنان

استفاده آمازون از فضای مراکز تجاری به منظور انبارداری و پخش محصولات

ادامه توقیف 18 نفتکش یمنی توسط ائتلاف سعودی

نشریه آمریکایی: تقلا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران،آمریکا را منزوی تر می کند

موج تازه کرونا در برخی کشورها و رکوردزنی های آمریکا

اسناد جدید درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

کناره گیری 8 عضو حزب حاکم هند در 24 ساعت گذشته

تقلای نتانیاهو برای باقی ماندن در قدرت؛ «باید از انتخابات اجتناب کنیم»

واکنش رییس بنیاد دفاع از دموکراسی به اظهارات ترامپ درباره توافق چهار هفته ای با ایران

قطر در صدر کشورهای اهداکننده به لبنان

کابینه لبنان استعفا می کند؟

نخست وزیر لبنان استعفا داد؟

واعظی: اعضای شورای امنیت سازمان ملل در معرض آزمونی بزرگ قرار دارند

ابراز نگرانی اتحادیه اروپا از طولانی شدن بازداشت فعالان زن در عربستان سعودی

ادامه تحرکات امارات در سقطری یمن در میان سکوت عربستان

نخست وزیر لبنان استعفای دولت را با میشل عون مطرح کرد

تعداد تلفات انفجار بیروت از 200 تن گذشت

معرفی برخی عوامل آشوب اخیر در لبنان

حسان دیاب استعفای دولت را با عون مطرح کرد

نبردی سخت در راه است/فرمانده شکست ناپذیر پشت دروازهای مأرب

نبردی سخت در راه است/فرمانده شکست ناپذیر پشت دروازهای مأرب