مطالب مرتبط:
مبتلایان کرونا در جمع حضور پیدا نکنند
استفاده از تست سرولوژی برای تشخیص کرونا، کلاهبرداری است/ از حضور در جمع پرهیز کنید و ماسک بزنید/ تنها راه درمان کووید-19 «مراقبت» است نه هیچ دارویی
هفته آینده در مورد برگزاری مراسم دهه اول محرم تصمیم گیری می شود
هفته آینده در مورد برگزاری مراسم دهه اول محرم تصمیم گیری می شود
آمار مبتلایان و قربانیان کرونا درجهان امروز سه شنبه 24 تیر 99/آمریکا در صدر جدول
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 تیر 1399 ساعت 19:002020-07-14پزشكي

مبتلایان کرونا در جمع حضور پیدا نکنند/ روز شنبه برای مراسم محرم تصمیم گیری خواهد شد


خواهشی که دارم این است؛ مبتلایان کرونا که از بیماری خود آگاه هستند، در جمع حضور پیدا نکنند و در خانه بمانند به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، - معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: خواهشی که دارم این است؛ مبتلایان کرونا که از بیماری خود آگاه هستند، در جمع حضور پیدا نکنند و در خانه بمانند به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، علیرضا رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن ابراز تشکر از افزایش میزان رعایت های مردم در رابطه با پروتکل های بهداشتی گفت: مراسم عزا و عروسی بیشترین عامل ابتلاهای کرونایی بوده، همچنین وجود مسافرت و مهمانی هایی که صورت می گیرد باعث خطر است.

وی ضمن تاکید بر زدن ماسک گفت: باید از مردم تشکر کرد چون میزان استفاده از آن در این هفته ارتقا داشت و اگر به همین شکل پیش برود با تعداد کم تری بیمار در بیمارستان ها مواجه خواهیم بود.

البته باید فاصله گذاری را هم در نظر گرفت، به خصوص در فضای بسته و از ماسک نه فقط برای سلامتی خودمان بلکه برای حفظ سلامت دیگران نیز باید استفاده کرد.

رییسی ضمن تاکید بر رعایت پروتکل ها ادامه داد: خواهشی که دارم این است که  مبتلایان کرونا که از بیماری خود آگاه هستند در جمع حضور پیدا نکنند و در خانه بمانند، این نکته بسیار مهم است.

ما می بایست برنامه ریزی کنیم ضمن اینکه زندگی و کسب و کار را انجام می دهیم پروتکل ها هم را رعایت کنیم و زدن ماسک بسیار مهم تر از آن است که چه ماسکی میزنیم چون این دیگر سبکی از زندگی ما شده و باید موارد بهداشتی را رعایت کنیم.

شنبه برای مراسم محرم تصمیمگیری خواهد شد معاون وزارت بهداشت و درمان در رابطه با برگزاری مراسم محرم گفت:در مورد مراسم محرم هم این موضوع قابل بیان است که ما پیوند ناگسستنی با این موضوع داریم اما شیوه ی برگزاری مراسم هنوز برنامه ریزی نشده و شنبه در ستاد ملی تصمیم گیری خواهد شد.

 رییسی ادامه داد: به صورت کلی هر کجا تجمع حفاظت نشده وجود داشته باشد، شانس شیوع بیماری بالا خواهد رفت که برای این موضوع ما یک سری شاخص داریم.

به طور مثال اگر تجمع در جایی که سرپوشیده است ممنوع نباشد و همچنین مواردی مثل اینکه در یک مکان تهویه مناسب نباشد و فرد در آن فصا زمان زیادی حضور داشته باشد، جزو فضای حفاظت نشده محسوب می شود و خطر ابتلا را بالا می برد.

44 درصد مسافران مترو کارمندان دولت اند رییسی ضمن اشاره به لیست مشاغلی که دچار محدودیت دوباره شده اند، گفت: این لیست شامل مشاغل 3 و 4 شد و این یک لیست کلی است که صادر شده، اما برای شهر تهران با موارد بیشتری روبه رو شدیم.

به طور مثال موضوع مترو و مسایل حمل و نقل عمومی مطرح است که به دلیل نبود زیرساخت های مناسب به مشکل برمیخوریم.

معاون بهداشت و درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه برداشتن طرح ترافیک و کم شدن ورودی مترو عامل ازدحام در مناطق مرکزی شهر است و همین دلیل ایجاد خطرات ابتلا خواهد بود، ادامه داد: ما به دلیل ورودی مترها و حمل و نقل عمومی بحث طرح ترافیک را انجام دادیم، در تحقیقی که انجام شده 44 درصد تراکم حمل نقل عمومی برای کارکنان دولت است و 27 درصد مربوط به کار ضروری افراد است و شاید یکی از راهکارهای کاهش تردد این است که ادراتی که میتواند دور کاری انجام دهند .

کاربران سامانه 4030 را افزایش دادیم رییسی در مورد ارائه خدمات 4030 گفت: ما روزانه تا 700 هزار تماس با 4030 داشتیم و بعد از کاهش مبتلاها این مقدار کم شد تا به 30 الی 20 هزار تماس رسید و برای همین تعداد نیروهای این سامانه را کم کردیم و اما دوباره با افزایش ابتلاها دیروز تصمیم گرفتیم تعداد کاربران را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: مراکز 16 ساعته در سطح شهر هم در همان زمان کاهش پیدا کرد و دوباره با افزایش شیوع مراکز 16 ساعته را افزایش دادیم و مردم می توانند به این مراکز مراجعه کنند.

هنوز داروی مطمئن برای کویید19 یافت نشده رییس در ادامه بیان کرد: هنوز هیچ داروی مطمئنی برای درمان کویید19 در دنیا وجود ندارد و این را به عنوان یک اصل قبول کنید.

صحبت هایی هم که در مورد داروهای درمانی شنیده می شود در حد پژوهش های صورت گرفته است، تنها درمان، مراقبت صحیح و درست است و نه استفاده از دارو که از این مهمتر بحث پیشگیری است.

وی در ادامه به سه فاز مختلف از این بیماری اشاره کرد و گفت: در مورد داروی اینترفرون که به عنوان یک درمان وارد پروتکلهای درمانی شده اما این بیماری سه فاز مختلف دارد که هر کدام روند درمانی خودش را دارد و دارویی که استعاده می شود متفاوت، بنابراین شاید یک دارو که افراد در فاز اول بدون تجویز استفاده می کنند برای فاز دوم باشد و اثری نداشته باشد.

مراسم عزا و عروسی بیشترین عامل ابتلا است رییسی در ادامه افزود: مراسم غزا و عروسی بیشترین عامل ابتلاها بوده، همچنین وجود مسافرت و مهمانی هایی که صورت میگیرد، این مسائله باعث خطر جدی است و باید به این نکات توجه شود.

رییسی ضمن تاکید بر رعایت پروتکل ها ادامه داد: خواهشی که دارم این است که بیمارانی که به بیماری خود آگاه هستند که مبتلا به ویروس کرونا هستند در جمع حضور پیدا نکنند و در خانه بمانند، این نکته بسیار مهم است.

ما باید برای رعایت پروتکل ها ضمن زندگی د کسب و کار برنامه ریزی کنیم.

ضمن اینکه زندگی و کسب و کار را انجام دهیم و توجه داشته باشیم که زدن ماسک بسیار مهم تر از آن است که چه ماسکی میزنیم چون این دیگر سبکی از زندگی ما شده و باید موارد بهداشتی را رعایت کنیم.

تست سلولوژی انجام ندهید رییسی در رابطه با استفاده بعضی افراد از تست سلولوژی برای تشخیص کرونا گفت: نمی دانم بعضی افراد اصلا چرا تست سلولوژی انجام می دهند؟ این تست صرفا برای بحث اپیدمولوژی بررسی می شود، یعنی فقط این موضوع که قبلا فرد مبتلا بوده یا نه را نشان می دهد.

این آزمایش را نباید انجام داد ولی گاهی تبلیغ این تست را هم می بینیم.

تست سلولوژی در رابطه با مواجه قبلی است و اصلا ممکن است آی جی جی که مثبت شده برای ویروس کرونای دیگری غیر از کویید19 باشد.

حتی گاهی فردی که کرونا داشته و خوب شده اگر تست سلولوژی دهد در جواب تست نشان ندهد.

وی ادامه داد: ما تولید داخل این تست را داریم و قیمتش 50 هزارتومان است اما اصلا این را پیشنهاد نمیکنم.

فعلا تست ملوکولی تنها تستی است که کرونا را تشخصی می دهد اما این موضوع هم به فردی که نمونه برداری می کند خیلی مربوط است چون کار دقیقی است، برای همین میگویند بین 40 تا 50 درصد جواب کاذب خواهد بود.

این جهش ژنتیکی افزایش فوتی نداشته رییسی گفت: در مورد جهش ژنتیکی کرونا دو بحث وجود دارد یکی اینکه بااین جهت میزان سرایت بیشتر شده و دوم اینکه روی مرگ و میرها تاثیری ندارد، یعنی اگر قبلا یک فرد مبتلا سه نفر را مبتلا می کرد در حال حاضر می تواند 8 الی 10 نفر را مبتلا کند، با این وجود روی مرگ و میر تاثیری نداشته است.

خیلی ها در دنیا به دنبال تغییر رفتار ویروس هستند ولی ما باید دنبال تغییر رفتار مردم باشیم، چون در غیر این فعلا تغییر رفتار مثبت از این ویروس نخواهیم دید.

80 درصد مبتلاها علامتی ندارند رییسی با اشاره به اینکه چرا از بعضی بیماران کرونا تست گرفته نمی شود، گفت: پزشک در مراکز 16 ساعته باید قانع شود تا تست کرونا انجام دهد، بیش از 80 درصد مبتلاها علامتی ندارند و بنابراین اگر بخواهیم از همه تست بگیریم منطقی و شدنی نیست چون اگر فرض کنید یک جوان که مبتلای مخفی است حتی تست هم دهد جز در خانه ماندن کاری نمی تواند انجام دهد.

سه عامل اصلی شیوع کرونا وی در ادامه بیان کرد: عروسی عزا و مسافرت سه عامل اصلی ابتلا در سطح کشور است و مسافرت های تابستانی خطر جدی در رابطه با کرونا است و نمی توان برای جلوگیری از این سفرها جاده ها را بست و فقط باید مردم پروتکل ها را رعایت کنند.

پروتکل های کنکور سخت رعایت می شود/بازرسی بدنی نداریم رییسی گفت: در بحث کنکور تعداد زیادی از افراد خود را برای آن اماده کردند و باید در نظر گرفت که خود کنکور یک عامل استرس زا یک کار طاقت فرسا است و اگر زمان برگزاری کنکور را طولانی تر کنیم خیلی ها از نظر روحی به مشکل میخورند.

بعد دیگر این موضوع سلامت جسمی و برای حفظ سلامتی فرزندان کشور سخت گیرانه برخورد میکنیم.

یعنی باید از قبل مکان امتحان، نحوه فاصله گذاری ها، میزان تراکم افراد در محل و تهویه در فضا مورد تایید ماباشد.

برای ورودی ها بازرسی بدنی را نداریم و به شکل دیگر این موضوع کنترل می شوند.

وی در پایان گفت: اما نکته بعدی اینکه در مورد تاخیر در کنکور ما باید روند بیماری را در نظر بگیریم که به چه صورت است و باید خودمان را برای شرایط سخت آماده کنیم، چون اگر از آبان به بعد برگزار میکردیم شاهد موج آنفلونزاهای که بر کرونا سوار می شود هم بودیم که دردسر بیشتر می شود و باید این موضوع را کنترل کنیم.


کلید واژه ها: مبتلایان کرونا - بهداشت - معاون بهداشت - وزارت بهداشت - بیمار - کرونا - پروتکل های بهداشتی - خبرنگار - حضور - بیماری - علیرضا رییسی - بیمارستان ها - گزارش - مراسم - میزان - معاون - وزارت - تصمیم گیری - بیمارستان - آگاه - مردم - خانه - بیشترین - کرونایی - بهداشتی - استفاده - علیرضا - مسافرت - افزایش - پروتکل

آخرین اخبار سرویس:
مشکلات شنوایی و کووید 19/تسکین افسردگی با بوتاکس

برگزاری آزمون فلوشیپ پزشکی بازساختی دردندانپزشکی، برای اولین بار در ایران

علت اصلی ریزش مو در زنان

خیران هشت دستگاه ضدعفونی دست به بیمارستان امید مشهد اهدا کردند

گاو، مرغ و حیوانات دیگر به چه نوعی از کرونا مبتلا می شوند؟

چرا عشق در زندگی مشترک کمرنگ می شود؟

ورزش؛ ناشتا یا بعد از وعده غذایی

ورزش؛ ناشتا یا بعد از وعده غذایی

هشدار دامپزشکی خراسان رضوی نسبت به شیوع بیماری تب سه روزه گاوی

خواب از فراموشی خاطرات قدیمی جلوگیری می کند

رضایتمندی 91 درصد از داوطلبان کنکور ارشد از رعایت اصول بهداشتی

تغذیه کودکان در ایام کرونا چگونه باشد/ ویتامین D فراموش نشود

گاو، مرغ و حیوانات دیگر به چه نوعی از کرونا مبتلا می شوند؟

خواب از فراموشی خاطرات قدیمی جلوگیری می کند

تاثیر عجیبی که سرماخوردگی عادی بر کرونا می گذارد

علائم جدید ابتلا به کرونا در ایران / دعوت از مردم برای نذر اهدای خون در محرم

مزایای مصرف ویتامین سی برای سلامت بدن

مغز هنگام خواب، محفوظات جدید را بازسازی می کند

علائم جدید ابتلا به کرونا در ایران / دعوت از مردم برای نذر اهدای خون در محرم

در 30 ثانیه از سلامت بدن خود باخبر شوید!

هشدار دانشگاه علوم پزشکی گیلان به اصناف و بازاریان متخلف

تحصیلات عالی روند شروع آلزایمر را کُند می کند

شمار مبتلایان به کرونا در ترکیه از 237 هزار نفر گذشت

راهکارهایی برای تسکین گرفتگی های عضلانی

کمبود دارویی نداریم

شمار مبتلایان به کرونا در ترکیه از 237 هزار نفر گذشت

خواب از فراموشی خاطرات جلوگیری می کند

آلبالو طبع گرم دارد یا سرد؟

آلبالو طبع گرم دارد یا سرد؟

تغذیه کودکان در ایام کرونا چگونه باشد/ویتامین D فراموش نشود

کرونا 80 یزدی را به کام مرگ کشید

بایدها و نبایدهایی در زمان رسیدگی به یک زخم

آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان | افزایش ابتلا در روسیه | 26 استان در وضعیت قرمز و هشدار

چرا آکنه و جوش می زنیم و چگونه درمانش کنیم؟

چرا باید قوطی کنسرو ماهی را جوشاند؟

اصناف گیلان رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند

مهمترین دغدغه افراد شاغل چیست؟

زباله های خطرناک کرونایی که در خیابان رها می شوند

بودزوناید؛ موارد مصرف، عوارض جانبی

طرز تهیه خورشت هویج؛ اگر به دنبال یک طعم خاص هستید

آیا ویتامین دی خطر ابتلا به افسردگی را کاهش می دهد؟

گزینش بیماران در بخش ICU صحت ندارد/ با این روند کنونی وضعیت بیماری در پاییز بغرنج است

خبر جراحی زیبایی حیوانات در ایران تکذیب شد

تغذیه کودکتان در ایام کرونا چگونه باشد/ویتامین D فراموش نشود

تغذیه کودکان در ایام کرونا چگونه باشد/ویتامین D فراموش نشود

تغذیه کودکتان در ایام کرونا چگونه باشد/ویتامین D فراموش نشود

تحصیلات عالی روند شروع آلزایمر را کُند می کند

تغذیه کودکان در دوران کووید 19 چگونه باشد/بخور نخورهای ایام کرونا

درمان های طبیعی برای عصب سیاتیک ملتهب

درمان های طبیعی برای عصب سیاتیک ملتهب

توصیه هایی برای مصرف دمنوش در تابستان + اینفوگرافی

چاقی خطر ابتلا به کووید 19 را افزایش می دهد

برای رفع chr(034)گرمازدگیchr(034) چه بخوریم؟

یافته جدید پژوهشگران داخلی درباره دیابت/ استفاده از محیط کشت سلول بنیادی انسان برای درمان سریع تر زخم ها

نقش خبرنگاران اسفراین در جذب کمک 12 میلیارد ریالی خیران سلامت

نانوایان اردستانی پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند/معرفی 8 واحد صنفی به تعزیرات

جدیدترین خبرها در مورد کرونا در تهران

تحصیلات عالی روند شروع بیماری آلزایمر را کُند می نماید

تحلیل انفجار بیروت/ لزوم تهیه نقشه مخاطرات کشور

برای رفع گرمازدگی چه بخوریم؟

تحصیلات عالی روند شروع بیماری آلزایمر را کُند می نماید

چاقی خطر ابتلا به کووید 19 را افزایش می دهد

خواب از فراموشی خاطرات قدیمی جلوگیری می کند

مشکلات شنوایی و کووید 19/تسکین افسردگی با بوتاکس

کشف روشی سریع برای تشخیص ابتلا به ویروس کرونا با سی تی اسکن

تحلیل انفجار بیروت/ لزوم تهیه نقشه مخاطرات کشور

جوانان کردستانی کرونا را دست کم نگیرند

راهکاری ساده برای افزایش جذب ویتامین D در بدن

کارکرد انواع تست های کرونا را بشناسید

کارکرد انواع تست های کرونا را بشناسید

مزایای مصرف ویتامین سی برای سلامت بدن

راهکاری ساده برای افزایش جذب ویتامین D در بدن

این دختر زیبا هرگز نمی تواند ازدواج کند + تصاویر

راه اندازی chr(034)مرکز توانمندسازی میان رشته ایchr(034)/ایجاد سامانه مشاور تلفنی رایگان سلامت روان

راه اندازی مرکز توانمندسازی میان رشته ای /ایجاد سامانه مشاور تلفنی رایگان سلامت روان

رونق کشت گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری

نقش چشمگیر ورزش در پیشگیری از ابتلا به کرونا

مزایای مصرف ویتامین سی برای سلامت بدن

ابتلا به بیماری کرونا در کشور کاهش یافته است

درمان های خانگی برای رهایی از کمردرد/ 10 ماده غذایی جادویی برای سلامت قلب/ نوشیدن آب یخ کبد را چرب می کند؟

ابتلا به بیماری کرونا در کشور کاهش یافته است

ضعف های ایمنی راه ها در ایران

نهضت کمک های مومنانه

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز: کرونا در فارس همچنان قربانی می گیرد

راه اندازی مرکز سلامت خیرساز دهستان چاه طوس

ضعف های ایمنی راه ها در ایران

مزایای مصرف ویتامین سی برای سلامت بدن

رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی در برگزاری آزمون های سراسری

رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی در برگزاری آزمون های سراسری

کارکرد انواع تست های کرونا را بشناسید

رسیدگی به کوآلا های باغ وحش - سیدنی

علائم گوارشی و تنفسی مهمترین علامت های بیماران کرونایی

حذف وعده های اصلی مانع سوخت و ساز بدن خواهد شد

جزیره ای که ساکنانش به کرونا مبتلا نمی شوند

25 حقیقت درباره رابطه جنسی

کارکرد انواع تست های کرونا را بشناسید

منشا اصلی نیمی از کلسیم جهان کشف شد

حکایت ناقلان خاموش؛ هزینه تست کرونا با جیب مردم نمی خواند

4300 بهبودیافته کرونا پلاسما اهدا کرده اند/ هموطنان نذر خون را فراموش نکنند

رضایت 91 درصد داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد از رعایت اصول بهداشتی

مبتلایان کرونا در جمع حضور پیدا نکنند/ روز شنبه برای مراسم محرم تصمیم گیری خواهد شد

مبتلایان کرونا در جمع حضور پیدا نکنند/ روز شنبه برای مراسم محرم تصمیم گیری خواهد شد