مطالب مرتبط:
پیشنهاد حذف 16 سهمیه کنکور/سند نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی مکمل یکدیگرند
پیشنهاد وزارت علوم برای حذف 16 سهمیه کنکور
پیشنهاد وزارت علوم برای حذف 16 سهمیه کنکور
احتمال تغییر دربرخی سهمیه ها تا قبل از کنکور/ توافق دو وزیر برای اصلاح تسهیلات فرزندان هیأت علمی
لزوم بسترسازی برای اجرایی سازی سند اسلامی شدن دانشگاه ها
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 19 تیر 1399 ساعت 13:072020-07-09دانش

پیشنهاد حذف 16 سهمیه کنکور/سند نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی مکمل یکدیگرند


دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، اسناد دانشگاه اسلامی، مهندسی فرهنگی، تحول بنیادین آموزش و پرورش و نقشه جامع علمی کشور را چهار سند مرجع شورای عالی انقلاب فرهنگی دانست و گفت: - با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر چابک سازی ساختار دبیرخانه و شوراهای تخصصی شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضرورت دارد این اسناد بازنگری و به روزرسانی شده و درباره چگونگی شوراهای تخصصی باز اندیشی شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، جلسه 343 شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی به ریاست دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و با حضور دکتر سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

دکتر سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بعد از استماع گزارش برنامه جامع پنج ساله راهبردی دانشگاه آزاد بر پایه سند دانشگاه اسلامی، ضمن تشکر از فراهم کردن زیرساخت لازم برای اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، سند فوق را محور کار خود قرار داده است، ضرورت دارد هم افزایی در سند نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی انجام شود؛ چراکه سند نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی مکمل یکدیگر هستند.

عاملی پیشنهاد داد: سند نقشه جامع علمی کشور نیز در برنامه دانشگاه آزاد اسلامی در کنار برنامه آن دانشگاه درخصوص اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی، لحاظ شود.

بخش اعظمی از وقت مدیریتی مسئولان در جلسات گذرانده می شود؛ لذا با ادغام بعضی از شوراهای تخصصی زمینه تمرکز بیشتر و کاهش جلسات می تواند محقق شود.

وی با اشاره به اسناد دانشگاه اسلامی، مهندسی فرهنگی، تحول بنیادین آموزش و پرورش و نقشه جامع علمی کشور به عنوان 4 سند مرجع شورای عالی انقلاب فرهنگی، تصریح کرد: با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تأکید مقام معظم رهبری بر چابک سازی ساختار دبیرخانه و شوراهای تخصصی شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضرورت دارد این اسناد بازنگری و به روزرسانی شده و در مورد چگونگی شوراهای تخصصی باز اندیشی شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر ضرورت توجه به مصلحت عمومی کشور در امور، تصریح کرد: بخش اعظمی از وقت مدیریتی مسئولان در جلسات گذرانده می شود؛ لذا با ادغام بعضی از شوراهای تخصصی زمینه تمرکز بیشتر و کاهش جلسات می تواند محقق شود.

وی با اشاره به بحث سهمیه های کنکور، تصریح کرد: بخشی از سهمیه های کنکور مصوبه مجلس شورای اسلامی است که با همکاری مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی می توان آن را ساماندهی کرد.

بخشی از سهمیه های کنکور نیز مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است، به عنوان مثال سهمیه بومی گزینی که انتقادات و پیشنهاداتی در این خصوص به شورا ارسال شده است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: دغدغه اصلی جامعه دانش آموزی در ارتباط با شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس، موضوع کنکور و بحث سهمیه های کنکور است.

عاملی با اشاره به پیشنهاد وزارت علوم مبنی بر حذف 16 سهمیه کنکور از 19 سهمیه فعلی تصریح کرد: ضرورت دارد این موضوع با مشارکت و تعامل با مجلس ساماندهی شود.

کمیته های چهارگانه اجرای سند اسلامی شدن را رصد و ارزیابی کنند حجت الاسلام والمسلمین روح الله شاطری، دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی نیز در این جلسه با اشاره به گذشت پنج سال از ابلاغ سند دانشگاه اسلامی گفت: اولین دوره بازنگری و ارزیابی چگونگی اجرای سند از طریق کمیته های چهارگانه انجام و این گزارش ها در جلسات شورا و دبیرخانه بررسی و ارزیابی شده است.

بررسی نقاط قوت و ضعف در فرآیند اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی و اعلام آن به شورا از وظایف دبیرخانه است.

شاطری ادامه داد: گزارش هایی به شورای اسلامی مبنی بر اینکه در برخی دانشگاه ها روند اجرای آیین نامه ارتقاء اساتید در بخش ماده یک با اهداف ذاتی آن همخوانی ندارد، ارسال شده است و دلیل آن برداشت های متفاوت به دلیل برخی ابهامات و شفاف نبودن این آیین نامه عنوان شده است.

دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه ها اظهار کرد: بر اساس شیوه نامه اجرایی آیین نامه ارتقای مرتبه اعضای هیأت علمی، ابلاغ شده توسط وزارت علوم، دانشگاه ها و مؤسسات مربوطه مجاز هستند برنامه های تکمیلی را بر حسب نیازهای خود، در دوره های مهارتی و معرفتی تدوین و پس از تصویب در شورای مؤسسه، اجرا کنند.

وی اظهار کرد: بخش مهارتی از اختیارات دانشگاه هاست و طبق مفاد آیین نامه دوره های دانش افزایی مصوبه شورای اسلامی شدن طراحی دوره های معرفتی به عهده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با محوریت دفتر هم اندیشی است و مسئول و  متولی دو امر تأمین محتوا و مدرس با همکاری دانشگاه ها است.

وی افزود: عنوان همکاری دانشگاه ها در این مصوبه برای بعضی از دانشگاه ها محل ابهام شده و طراحی دوره هایی با عنوان دانش‎افزایی، منجر به نادیده گرفته شدن سرفصل های مصوب 5 گانه در دوره های معرفت افزایی و کنُد شدن فرآیند شده است.

شاطری با اشاره به ماده یک فعالیت های فرهنگی، تربیتی و اجتماعی آیین نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیأت علمی گفت: هدف از تدوین بندهای دهگانه، ارتقاء و تقویت نقش فرهنگی دانشگاهیان و اساتید بوده است اما به دلیل عدم وجود وحدت رویه در طراحی دستورالعمل و آیین نامه های اجرایی، آیین نامه های مختلفی در دانشگاه ها طراحی شده است که ضرورت دارد بازنگری انجام شود.

حجت الاسلام شاطری گفت: در فرایند اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی، اولویت با اقدامات پیشران و اقدامات تکمیلی است که باید توسط دستگاه ها اجرا شود.

فرآیند نظارت باید از طریق کمیته های چهارگانه انجام شود.

یکی از وظایف کمیته های چهارگانه رصد و ارزیابی میزان و چگونگی اجرایی شدن سند است که باید از دستگاه ها، اجرای سند را مطالبه کنند.

ضرورت انجام کار میدانی برای ارزیابی پیاده سازی سند دانشگاه اسلامی دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز با اشاره به بحث طراحی درس های مهارتی تأکید کرد: نباید بخش دانش افزایی حذف شود و ضرورت دارد آیین نامه دانش ‏افزایی شفاف سازی شود.

وی درمورد آیین نامه های اجرایی مختلف در دانشگاه ها گفت: طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی هیأت های ممیزه می توانند آیین نامه و شیوه نامه های مختلفی تدوین کنند اما نباید با آیین نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیأت علمی تناقض داشته باشد.

وزیر علوم با بیان اینکه ضرورت دارد برای ارزیابی میزان اجرایی شدن و شناسایی نقاط ضعف در اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی، کار میدانی انجام شود، خاطرنشان کرد: اقدامات لازم در بخش های فرهنگی، نهاد نمایندگی و مجموعه مدیریتی دانشگاه ها برای اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی انجام شده است.

غلامی گفت: با اقدام نوآورانه ای مانند طراحی سامانه می توان اجرایی شدن سند را ارزیابی کرد و با شناسایی نقاط ضعف در حوزه اجرا، سند دانشگاه اسلامی به روزرسانی شود.

غلامی ادامه داد: در وزارت علوم تلاش بر این است که سند دانشگاه اسلامی اجرا شود و امید است با هم فکری ها و همدلی ها در دوره اجرای گام دوم انقلاب اسلامی به اجرایی شدن سند کمک شود.

  بازنگری آیین نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیأت علمی در ادامه دکتر محمدعلی کی نژاد، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ماده یک فعالیت های فرهنگی آیین نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیأت علمی گفت: این ماده در ارتقاء و تبدیل وضعیت اعضای هیأت علمی تأثیرگذار است و با توجه به گذشت زمان ضرورت دارد آیین نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیأت علمی بازنگری شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فعالیت های فرهنگی دانشگاه ها به صورت غیرحضوری انجام می شود، پیشنهاد داد: با توجه به فراهم بودن شرایط برای تغییر ساختارها، کمیته ای برای بازنگری تشکیل شود.

  لزوم بسترسازی و فرهنگ سازی برای اجرایی سازی سند اسلامی شدن دکتر محمدمهدی طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه به ارائه گزارشی با موضوع برنامه جامع پنج ساله راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی بر پایه سند دانشگاه اسلامی و گام دوم انقلاب اسلامی پرداخت و تصریح کرد: متأسفانه برای اسناد نوشته شده، مدل اجرایی شدن آن تهیه نمی شود و بیش از یکسال است که در دانشگاه آزاد برای پیاده سازی سند اسلامی شدن کار کارشناسی انجام گرفته است.

وی ادامه داد: سند دانشگاه اسلامی به فراخور دانشگاه های مختلف به صورت بومی سازی در دانشگاه ها پیاده سازی و اجرا می شود.

رییس دانشگاه آزاد با بیان اینکه برای پیاده سازی سند دانشگاه اسلامی 14 رویکرد در نظر گرفته شده است، گفت: دانشگاه تمدن ساز، دانشگاه مرجعیت ساز، دانشگاه کارآفرین، دانشگاه حل مسئله، دانشگاه عفیف، دانشگاه با گسترش فضای انقلابی، دانشگاه با فضیلت، دانشگاه دین مدار، دانشگاه تربیتی، دانشگاه الهام بخش و نقش آفرین در جهان اسلام، دانشگاه اجتماعی، دانشگاه مروج سبک زندگی، پرورشگر قوه عاقله و درنهایت دانشگاه کارآمد، به عنوان اصل شیرازه پیاده سازی سند اسلامی شدن در دانشگاه آزاد در نظر گرفته شده است.

طهرانچی افزود: سند اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و الزامات راهبردی برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری درمورد دانشگاه آزاد، مبنای راه آینده دانشگاه آزاد اسلامی است.

رییس دانشگاه آزاد بر ضرورت بسترسازی و فرهنگ سازی برای اجرایی سازی سند اسلامی شدن تأکید کرد و گفت: در رویکرد اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی، بسته های کاری، ذیل آن برنامه، پروژه و راهکار تعریف شده است و حل مسئله در محیط واقعی صورت می گیرد.

وی تأکید کرد: سند اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و الزامات راهبردی برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری درمورد دانشگاه آزاد، مبنای راه آینده دانشگاه آزاد اسلامی است.

رییس دانشگاه آزاد ادامه داد: برای دانشگاه سرآمد و پاسخگو، باید قابلیت حل مسئله ارتقاء یابد که در دانشگاه آزاد برای تحقق این امر برنامه و پروژه و به صورت موازی اقدامات بسترساز و فرهنگ ساز طراحی شده است.

طهرانچی گفت: مجموعه برنامه علمی شامل 18هزار زمینه پژوهشی در اختیار محققین دانشگاه آزاد قرار گرفته که به واسطه آن نظام ارتباطی بین استاد و دانشجو برقرار شد و سامانه مدیریت اطلاعات تحقیقی با عنوان پژوهشیار برای این امر طراحی شده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر 162 هزار کنشگر فعال، دانشجو و استاد در سامانه پژوهشیار عضو هستند و برنامه های علمی دانشگاه آزاد در آن بارگذاری شده و بیش از 10 درصد دانشجویان به نظام موضوعات رجوع کرده اند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان با بیان اینکه به سایر دانشگاه ها نیز پیشنهاد الحاق به این سامانه را داده ایم، افزود: امید است یک نظام مدیریت دانش در پژوهش های تحصیلات تکمیلی، مبتنی بر سند دانشگاه اسلامی شکل بگیرد.

مشارکت ذی نفعان برای اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی ضروری است در ادامه جلسه دکتر محمدابراهیم سقزچی، معاون نظارت و ارزیابی شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی درمورد گزارش دانشگاه آزاد گفت: این سوال مطرح است که اگر سند اسلامی شدن ملاک نباشد چه تفاوتی در فرآیندها و خروجی دانشگاه آزاد ایجاد می شود؟ وی با بیان اینکه متأسفانه یک فاصله جدی بین اصول و مبانی و اقدامات و راهبردهای اولیه و خروجی وجود دارد، افزود: مشارکت ذی نفعان و برنامه ریزی غیر متمرکز و مشارکتی و رویکرد پایین به بالا برای اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی ضروری است.

معاون نظارت و ارزیابی شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی ادامه داد: برای اجرایی سازی سند نباید نگاه جزیره ای داشت و نگاه یکپارچه سازی برای داشتن دانشگاهی که پرورش دهنده متخصصین متعهد است، ضروری است.

  دانشگاه ها باید با مجموعه حاکمیت ارتباط داشته باشند دکتر عبدالله جاسبی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در حال حاضر خوشبختانه آموزش عالی کشور در بخش دولتی و غیر دولتی توانایی حل مسائل را دارد، گفت: بدنه دانشجویی کشور در مقطع تحصیلات تکمیلی قابلیت حل مسائل را دارند.

وی تأکید کرد: دانشگاه ها باید با مجموعه حاکمیت ارتباط داشته باشند و به جای متمرکز شدن برای نگارش مقالات، پایان نامه ها بر اساس مشکلات موجود کشور و ارائه راهکار انجام شود.

  ضرورت تعیین شاخص برای ارزیابی اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: در کمیته های چهارگانه آموزش، پژوهش و فناوری، مدیریت و فرهنگی ـ تربیتی باید شاخص ها به منظور ارزیابی اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی تدوین شود.

وی بر ضرورت تعیین شاخص به منظور نظارت و ارزیابی اجرایی شدن سند تأکید کرد و خواستار شد: شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیرخانه شورای اسلامی شدن دانشگاه ها را در بحث های بودجه ای و.

حمایت کند.

  مهم ترین ویژگی شاخص، امکان پذیر بودن است دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه ارزیابی دانشگاه ها در اجرایی شدن سند اسلامی شدن باید به صورت عملکردی سنجیده شود، گفت: ضرورت دارد آورده دانشگاه با آنچه که مطلوب سند دانشگاه اسلامی شدن مقایسه شود.

غفاری درمورد تعیین شاخص ها گفت: مهم ترین ویژگی شاخص، امکان پذیر بودن است و در موضوعات فرهنگی و رتبه بندی دانشگاه ها، تعیین شاخص در وزارت علوم انجام شده است.

  استاد، محور اجرایی شدن سند اسلامی شدن دانشگاه ها دکتر علیرضا منادی سفیدان، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حدوداً 10میلیون دانش آموخته در حوزه آموزش عالی داشته ایم که 6میلیون نفر دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه محور اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی در دانشگاه ها موضوع استاد است، افزود: برای رسیدن به اهداف سند باید اقتضای مسائل درنظر گرفته شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: شورای عالی انقلاب فرهنگی - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - انقلاب فرهنگی - شورای عالی - فرهنگی - انقلاب - نقشه جامع علمی کشور - شورای - دانشگاه - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری - عالی - دبیر - اسلامی شدن دانشگاه ها - اسلامی - سند دانشگاه اسلامی - دکتر منصور غلامی - مقام معظم رهبری - جامع - آموزش و پرورش - دکتر - مراکز آموزشی - شورای اسلامی - منصور غلامی - اسناد - گزارش - تخصصی - آموزش - غلامی وزیر - دانشگاه ها - کشور

آخرین اخبار سرویس:
لزوم پایش فعالیت های مالی و انضباطی در دانشگاه آزاد

لزوم پایش فعالیت های مالی و انضباطی در دانشگاه آزاد

تامین امنیت شغلی و امکانات رفاهی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

اعلام زمان توزیع کارت کنکور سراسری 99

مهلت ثبت نام آزمون دانشنامه و گواهینامه دندانپزشکی امشب، 23 مردادماه پایان می یابد

ثبت نام دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی در دو مرحله از 4 شهریور آغاز می شود / اعلام نتیجه نهایی در هفته اول و دوم مهرماه

تامین امنیت شغلی و امکانات رفاهی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

آغاز ثبت نام در رشته های بدون آزمون علمی کاربردی جهاددانشگاهی بجنورد

آغاز ثبت نام در رشته های بدون آزمون علمی کاربردی جهاددانشگاهی بجنورد

برگزاری 22 هزار کلاس مجازی برای دانشجویان دانشگاه آزاد خرم آباد

مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) منصوب شد

چشمگیرترین تصاویر از سیاره مریخ

پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی نور به 2 روش سوابق تحصیلی و آزمون

آزمون دوره کارشناسی ارشد پزشکی آغاز شد

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه 1000 پرس غذا بین نیازمندان توزیع کرد

عضو هیات علمی دانشگاه رازی به عنوان سرآمد علمی کشور انتخاب شد

دانشمندان نورانی ترین ماده دنیا را ساختند / کاربردی به گستردگی از پنل های خورشیدی تا ابزار های پزشکی

آغاز رقابت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی

آغاز کنکور کارشناسی ارشد پزشکی با حضور بیش از 49 هزار نفر / 495 داوطلب مبتلا به کرونا هستند

چرا دستیاران پزشکی از تحصیل انصراف می دهند؟

آغاز رقابت برای تصاحب صندلی های ارشد دانشگاه های علوم پزشکی

آغاز رقابت برای تصاحب صندلی های ارشد دانشگاه های علوم پزشکی

توانایی دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور در تولید قطعات صنعتی با روش ریخته گری

تقدیر رییس سابق دانشگاه آزاد از حرف های جنجالی فتاح

تولید سلول های قلب با فناوری چاپ سه بعدی

جدول برگزاری آزمون سراسری منتشر شد

آغاز رقابت برای تصاحب صندلی های ارشد دانشگاههای علوم پزشکی

تقدیر رییس سابق دانشگاه آزاد از شجاعت فتاح

آموزش های موسسه آموزش عالی امام جواد مهارت محور است

آغاز رقابت برای تصاحب صندلی های ارشد دانشگاههای علوم پزشکی

تقدیر رییس پیشین دانشگاه آزاد از شجاعت پرویزفتاح

غواصی دلهره آور در میان کوسه ها+عکس

ثبت نام دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی در دو مرحله از 4 شهریور آغاز می شود / اعلام نتیجه نهایی در هفته اول و دوم مهرماه

فناوری که آب دریا را در 30 دقیقه قابل آشامیدن می کند

انسان دوستی از منظر مولانا به روایت دکتر قربان ولییی

انجمن های علمی دانشگاه یزد 3 مقام کشوری جشنواره حرکت را کسب کردند

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

شناخت 8 چالش بحران حاشیه نشینی توسط دانشگاه آزاد اسلامی/ کدام پایان نامه ها به حل حاشیه نشینی می پردازند؟

مجله «بازیافت مواد آلی در بخش کشاورزی» چگونه جهانی شد؟

اقیانوس زیرزمینی گسترده در سیاره ای کوتوله/ تلاش برای یافتن حیات در سرس

پذیرش بدون کنکور دانشجو در مقطع کارشناسی و کاردانی در مرکز آموزش علمی کاربردی کاراد

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری از 28 مردادماه توزیع می شود

مرکز تحقیقات ژنتیک میبد، پاسخگوی مشکلات این بخش در استان یزد است

مرکز تحقیقات ژنتیک میبد، پاسخگوی مشکلات این بخش در استان یزد است

انجمن های علمی دانشگاه یزد 3 مقام کشوری جشنواره حرکت را کسب کردند

بیش از 80 درصد دانشجویان موسسه آموزش عالی امام جواد(ع) بومی هستند

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

پایش فعالیت های مالی و انضباط کاری یک نیاز اصلی در دانشگاه آزاد اسلامی است

جدول برگزاری آزمون سراسری منتشر شد

استفاده از نخستین محموله تشعشعی در ماهواره ناهید 2

درک الگوهای پرواز پرندگان با کمک مدل های ریاضی آلن تورینگ

انسان دوستی از منظر مولانا به روایت دکتر قربان ولییی

سرمایه های مادی و معنوی دانشگاه آزاد اسلامی باید به بهترین شکل مورد استفاده قرار گیرد

تاکید بر مساعدت دانشگاه ها با تحصیل دانشجویان در شهرهای خوشان/ در صورت تداوم شرایط فعلی امکان برگزاری کلاس های حضوری وجود ندارد

اولین محموله تشعشعی برای ماهواره «ناهید 2» ساخته شد

کلاس های دانشگاه فردوسی مشهد به صورت مجازی برگزار می شود

کلاس های نیم سال جدید تحصیلی دانشگاه فردوسی مشهد به صورت مجازی برگزار می شود

کارت کنکور سراسری از 28 مرداد توزیع می شود

کارت کنکور سراسری از 28 مرداد توزیع می شود

آغاز توزیع کارت کنکور 99 از 28 مرداد/ جزییات رفع نقص کارت آزمون

آغاز توزیع کارت کنکور 99 از 28 مرداد/ جزییات رفع نقص کارت آزمون

برگزاری آزمون های اخیر در دزفول بدون قطعی برق انجام شد

تصمیم نهایی برای کنکور اراده وزارت علوم و وزارت بهداشت نیست

توزیع کارت ورود به جلسه کنکور سراسری از 28 مرداد

80 درصد دانش آموختگان دانشگاه امام جواد(ع) یزد جذب بازار کار می شوند

کارت کنکور سراسری از 28 مرداد توزیع می شود

لزوم جذب افراد مستعد و نخبه در جهاد دانشگاهی

کارت کنکور سراسری از 28 مرداد توزیع می شود

توزیع کارت کنکور از 28 مرداد

کارت کنکور سراسری از 28 مرداد توزیع می شود

خاکی صدیق: ارزیابی طول ترم دانشجویان دستور کار دانشگاه ها قرار گیرد

هشت شهرستان استان یزد در وضعیت قرمز

بازدید مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی از سرای نوآوری فناوری های صنعت زعفران

ارائه 30 مستند تجربه فناوری در نمایشگاه اینوتکس

دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای اصفهان و مشهد قرارداد همکاری امضا کردند/ آغاز کار کانون فرهنگی «سفیر»

رزمایش کمک مؤمنانه با توزیع بسته های 300 هزار تومانی در آستارا

هیئت های اندیشه ورز بسته پیشنهادی میان مدت حکمیانه تدوین کنند/ تصویب راه اندازی دانشکده حکمرانی

جلسه هیات امنای دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد

امضای تفاهم نامه همکاری میان دو پردیس دانشگاهی در کیش

12 رشته جدید به واحد های دانشگاه آزاد کهگیلویه و بویراحمد اضافه شد

وجود و توسعه زیست بومی های علمی در کشور

85 درصد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون جذب می شوند

دانشگاه ها به دنبال جذب دانشجویان بین المللی بر بستر آموزش مجازی باشند

توانمندی دانشگاه برای رفع وابستگی به کشورها و رهایی از بند تحریم

راهیابی 137 دانش آموز هرمزگانی به مرحله کشوری جشنواره علمی پژوهشی

جلسه هیات امنای دانشگاه الزهرا(س) با حضور وزیر علوم برگزار شد

دانشجویان برای ایجاد ارزش افزوده درس بخوانند

اصول اولیه آموزش الکترونیکی از سوی معاونت آموزشی دانشگاه فردوسی منتشر شد

اهدای خون توسط دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن

رقابت 88 دانشجو در المپیاد علمی علوم پزشکی

معرفی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی رشت

پیشنهاد حذف 16 سهمیه کنکور/سند نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی مکمل یکدیگرند

پیشنهاد حذف 16 سهمیه کنکور/سند نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی مکمل یکدیگرند