موضوعات داغ: - امير قلعه نويي - تقويت سيستم ايمني - دانشگاه پيام نور - سيستم ايمني - ويروس كرونا - كشورهاي اسكانديناوي - تيم فوتبال استقلال - فوتبال استقلال - ستاد ملي مقابله با كرونا - اسكانديناوي - جهاد دانشگاهي لرستان - شارلوا بلژيك - خريد شب يلدا - كشاورزي سنتي - كلنگي - ساخت و ساز شهري - سفيدرود - دموكراسي و حقوق بشر - سرژ گنابري - تبليغات بازرگاني - بهزيستي خراسان رضوي - پيامبر رحمت - موسسات مطبوعاتي

مطالب مرتبط:
ظریف: وزارت خارجه در مقابل دوستان داخلی هم مجبور است از خود دفاع کند
ظریف: وزارت خارجه در مقابل دوستان داخلی هم مجبور است از خود دفاع کند
ظریف: وزارت خارجه مقابل دوستان داخلی مجبور است از خود دفاع کند
ظریف: وزارت خارجه در مقابل دوستان داخلی هم مجبور است از خود دفاع کند
ظریف: وزارت خارجه در مقابل دوستان داخلی هم مجبور به دفاع از خود است
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 17 تیر 1399 ساعت 02:102020-07-06سياسي

ظریف: وزارت خارجه در مقابل دوستان داخلی هم مجبور است از خود دفاع کند


وزیر امورخارجه با بیان اینکه «امروز وزارت امورخارجه در صحنه خارجی با کشورها و گروه هایی مواجه است که از همه توان خود برای فشار بر مردم ایران استفاده می کنند»، - دنیای اقتصاد : وزیر امورخارجه با بیان اینکه امروز وزارت امورخارجه در صحنه خارجی با کشورها و گروه هایی مواجه است که از همه توان خود برای فشار بر مردم ایران استفاده می کنند ، گفت: همان طور که دیروز (روز یکشنبه) هم در جلسه مجلس مشاهده شد، وزارت امورخارجه در مقابل دوستان داخلی هم مجبور است از خود دفاع کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ظهر دیروز در نشست مدیران ارشد وزارت امورخارجه با معاون اول رییس جمهوری اظهار کرد: امروز وزارت امورخارجه در صحنه خارجی با کشورها و گروه هایی مواجه است که از همه توان خود برای فشار بر مردم ایران استفاده می کنند.

او افزود: شاید کمتر زمانی برای کشوری این میزان فشار از سوی برخی قدرت ها به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی تدارک دیده شده بود؛ این اتفاق به دلیل بالندگی و توانمندی های جمهوری اسلامی ایران است که نگرانی ایجاد کرده و موجب صف کشی علیه کشور شده است.

وزیر امورخارجه با اشاره به حضور خود در جلسه روز گذشته مجلس شورای اسلامی گفت: همزمان همان طور که دیروز هم دیدید وزارت امورخارجه در مقابل دوستان داخلی هم مجبور است به دفاع از خود بپردازد؛ گرچه ما وظیفه خود را دفاع از کشور می دانیم و برای دفاع از وزیر و وزارت خارجه حقوق نمی گیریم، بلکه همه همکاران من برای دفاع از کشور همه فشارها و توهین ها را به جان می خرند ولی حاضر نیستند حرف هایی را که لازم است برای دفاع از خودشان بیان کنند، اما برای منافع ملی بیان آنها مناسب نیست[به زبان آورند.

] این رسم ما در هفت سال قبل بوده و در یک سال آتی نیز همچنان پابرجا خواهد بود.

همچنین به گزارش سایت قطره و به نقل ازانتخاب به نقل از ایسنا وزیر امور خارجه گفت: دیروز یکی از نمایندگان می گفت چرا شما نمایندگان را در جلسات خود راه نمی دهید؛ اتفاقا همان برادر در مذاکرات به کلی سری من و پوتین حضور داشت و بعد از آن گفت قرار است روسیه از ما نفت بخرد.

همان گفته موجب قطع خرید نفت ایران از سوی روسیه شد؛ چون هرجا که روس ها خواستند از ما نفت بخرند، آمریکایی ها جلوی آن را گرفتند، درحالی که می شد طور دیگری رفتار شود.

درباره چین و برجام هم همین گونه است؛ این یک معضلی است که سیاست خارجی با آن روبه رو است و کسی هم به کمک ما نمی آید.

وی تصریح کرد: اگر همه کسانی که در این زمینه اظهار نظر می کنند و به وزارت خارجه فشار می آوردند، به شفافیت معتقد باشند، متوجه می شوند که چرا وزارت خارجه این اعتقاد را دارد؛ بنابراین ما بیشترین علاقه را داریم تا بتوانیم شفاف عمل کنیم.

وزیر امور خارجه گفت: بالاخره امروز سیاست خارجی به کف خیابان آمده و خیلی ها با کشیدن عکس مار، جامعه را تهییج می کنند؛ همان طور که امروز درباره چین این کار را انجام دادند و این خطری است که وزارت خارجه را تهدید می کند.

راهکارایران برای مقابله با فشار حداکثری آمریکا همچنین معاون سیاسی وزارت امورخارجه نیز در این نشست با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم آمریکا مجددا ایران را به عنوان یک تهدید امنیتی معرفی کند، گفت: هر حرکتی که ایران را در عرصه بین المللی به عنوان یک تهدید معرفی کند، بازی در زمین آمریکا است و نباید بهانه ای به آمریکا بدهیم که ایران را در رقابت های انتخاباتی به وجه المصالحه انتخاباتی آمریکا تبدیل کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا سیدعباس عراقچی روز گذشته در نشست مدیران ارشد وزارت امورخارجه با معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه اکنون درگیر یک معرکه سنگین سیاسی، اقتصادی و حقوقی با آمریکا در چارچوب سیاست فشار حداکثری این کشور هستیم، اظهار کرد: این سیاست سه سال و نیم است که توسط ترامپ شروع شده است و شروع آن یک سال پس از اجرایی شدن برجام بود.

وی افزود: به دلیل ناکام بودن سیاست فشار حداکثری، آمریکایی ها اخیرا فشار حداکثری را به حد اعلای خود رسانده اند؛ چون به نتیجه لازم نرسیده اند.

درحال حاضر مهم ترین هدف آمریکا، بردن مجدد ایران به شورای امنیت است؛ در این راستا همه ظرفیت و توان خود را بسیج کردند و این بازی خطرناکی است و اگر ما در این بازی گرفتار شویم، خسارات راهبردی برای ایران به همراه خواهد داشت.

معاون سیاسی وزارت امورخارجه اظهار کرد: آمریکایی ها از چند راه، مسیر بردن ایران به شورای امنیت را دنبال می کنند؛ یک مسیر از شورای حکام است.

رژیم صهیونیستی مدعی اسنادی شده که براساس آن اسناد جعلی، آژانس درخواست هایی را مطرح کرده و بازی بسیار پیچیده ای را در مقابل ما ایجاد کرده و با فشار آمریکا، آژانس قطعنامه ای علیه ما صادر کرده و احتمال ارجاع پرونده ایران در نشست بعدی شورای حکام به شورای امنیت وجود دارد.

عراقچی ادامه داد: مسیر دیگر، فعال کردن مکانیزم ماشه و تمدید تحریم های تسلیحاتی است که در نیویورک دنبال می شود.

براساس برجام، تحریم های تسلیحاتی در 26 مهر خود به خود لغو می شود؛ آمریکا همه تلاش خود را ماه ها است بسیج کرده تا این تحریم ها را دائمی کند و مانند قطعنامه 1929 که به همه کشورها اجازه بازرسی از ایران را می داد، این نظام را احیا کند.

وی گفت: وزارت امورخارجه در چارچوب مقاومت حداکثری دو هدف را برای خود تعریف کرده است؛ یکی کمک به نیازهای اقتصادی کشور و هدف دوم جلوگیری از اجماع سازی علیه ایران است؛ یکی از دستاوردهای برجام از بین بردن اجماع امنیتی از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی بود که به زحمت طی سال ها ایجاد کرده بودند.

معاون سیاسی وزارت امورخارجه تاکید کرد: هدف ما در طول ماه های گذشته عدم شکل گیری مجدد این اجماع بود؛ دو، سه بار سعی کردند پرونده ایران را به شورای امنیت ببرند که با آن مقابله کردند.

دو، سه بار هم بیرون شورای امنیت چنین تلاشی کردند از جمله در نشست ورشو که با آنها هم مقابله کردیم و موفق شدیم جلوی اجماع کامل علیه ایران را بگیریم.

در نشست شورای حکام نیز چین و روسیه و هفت کشور عضو به روند آمریکا نپیوستند.

در نیویورک مشغول به کار هستیم عراقچی با تاکید بر اینکه برای مقابله با سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی در این خصوص در نیویورک هم مشغول به کار هستیم، خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم آمریکا مجددا ایران را به عنوان یک تهدید امنیتی معرفی کند؛ هر حرکتی که ایران را در عرصه بین المللی به عنوان یک تهدید معرفی کند، بازی در زمین آمریکا است.

تحولات اخیر آمریکا وضعیت ترامپ را دشوار کرده و در چنین شرایطی هر اقدامی ممکن است و بنابراین نباید بهانه ای به آمریکا بدهیم که ایران را در رقابت های انتخاباتی به وجه المصالحه انتخاباتی آمریکا تبدیل کند.

وی تصریح کرد: وزارت امورخارجه تحولات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به دقت رصد می کند و امیدواریم این ماه های آتی را به سلامتی طی کنیم که نیازمند دقت و مراقبت بسیار زیادی است.

امیدواریم شرایط سیاسی داخلی، سیاست خارجی را تحت تاثیر قرار ندهد.

وقایع دیروز مجلس نشان داد که چگونه می تواند سیاست خارجی را تحت تاثیر قرار دهد.

کپی شد
کلید واژه ها: وزارت امورخارجه - خارجه - وزیر امورخارجه - وزارت - مردم ایران - استفاده - معاون اول رییس جمهوری - کشورها - خارجی - ایران - امروز - محمدجواد ظریف - صحنه - گروه - دوستان - توان - مردم - وزیر - فشار - هایی - دنیای اقتصاد - رییس جمهوری - وزارت خارجه - مدیران ارشد - داخلی - دفاع - بیان - ظریف - مدیران - جمهوری

آخرین اخبار سرویس:
ترامپ از درون بیلبوردها و مسابقات کشتی کج وارد سیاست شد/ chr(034)هالیوودchr(034) ماشین تبلیغاتی در خدمت احزاب دوگانه آمریکاست/ سلبریتی باوری محصول فروپاشی اندیشه است/ انسان مدرن از اندیشیدن به ستوه آمده

فراخوان ارسال عکس از «مشارکت اجتماعی» در محلات مشهد منتشر شد

تفاوت خبر با شایعه و توقیف «جهان صنعت»

حل اختلافات بین شهروندی با ریش سفیدی

تبادل اسناد بستری در 26 بیمارستان آذربایجان غربی الکترونیکی است

اختصاص 200 میلیارد ریال به پروژه های عمرانی در هلیلان

مانع در مسیر امر به معروف، جرم است

به اهمیت نذر سلامتی بیاندیشیم

حل اختلافات بین شهروندی با ریش سفیدی

نوروزی: محرم امسال مردم برای کمک به مستضعفین دست به دست هم خواهند داد

تعویق یک ماهه کنکور سراسری به پیشنهاد وزارت علوم

اصفهان، امیدوار به نقشه راه مدیریت حوضه زاینده رود

انتقادات تند منتجب نیا از شورایعالی سیاستگذاری اصلاح طلبان: یک فاجعه و تجربه تلخ بود

ترامپ از درون بیلبوردها و مسابقات کشتی کج وارد سیاست شد/ هالیوود ماشین تبلیغاتی در خدمت احزاب دوگانه آمریکاست/ سلبریتی باوری محصول فروپاشی اندیشه است/ انسان مدرن از اندیشیدن به ستوه آمده

گفت وگوی تسنیم با جوان ترین مداح بجنورد| حفظ سلامت مردم «خط قرمز» هیئتی ها ست/ مراسمات را مسئولانه برگزار می کنیم+فیلم

نوروزی: محرم امسال مردم برای کمک به مستضعفین دست به دست هم خواهند داد

افراط و تفریط در برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم قابل پذیرش نخواهد بود

حرف های «فتاح» تکرار رفتارهای «احمدی نژاد» است/ گویا معدل معرفی اشخاص برای انتخابات 1400 پایین آمده است/ فتاح نیت خود را شفاف بیان کند

تصاویر | ربات های جالبی که برای مقابله با کروناویروس ساخته شده اند

اخلاق رسانه ای اصلی مهم در حرفه خبرنگاری است

محرم و عزای امام حسین(ع) تعطیل شدنی نیست/زنجان مراسم دسته روی محرم ندارد

تولد 43 سالگی «رضا رشیدپور»/ عکس

استاندار قزوین روز ملی حمایت از صنایع کوچک را تبریک گفت

ببینید | لحظه انفجار مهیب در بیروت از دوربین های مداربسته یک هتل پنج ستاره

توضیح رییس سازمان سنجش درباره علت تعویق کنکور

پیشگامی هیئات مذهبی خراسان رضوی در رعایت پروتکل ها/ عزاداری ها با رعایت اصل سلامت برگزار می شود

مجلس طرح استیضاح 2 وزیر کلیدی کابینه را کلید زد

سه شنبه سرنوشت ساز برای ایران و آمریکا

استاندار سیستان و بلوچستان درگذشت حمیدالله سردارزهی را تسلیت گفت

حرف های «فتاح» تکرار رفتارهای «احمدی نژاد» است/ گویا معدل معرفی اشخاص برای انتخابات 1400 پایین آمده است/ فتاح نیت خود را شفاف بیان کند

محاکمه 3 نوجوان داعشی در تهران: زنان ایرانی را باید شلاق زد/کنیز گرفتن چه عیبی دارد؟

طرح مالیات بر خانه های خالی بازار پرالتهاب مسکن خواهد را آرام می کند؟

اقدام زیبای عروس و داماد مشهدی در روزهای کرونایی

استاندار سیستان و بلوچستان درگذشت حمیدالله سردارزهی را تسلیت گفت

رهبر انقلاب و مراجع تقلید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در محرم تاکید دارند

عکس/ ترامپ آماده رای گیری پستی شد!

تفاوت خبر با شایعه و توقیف «جهان صنعت»

رد صلاحیت در انتظار کدام نامزد انتخابات ریاست جمهوری است؟

تولد 43 سالگی «رضا رشیدپور»/ عکس

فتاح؛ شمایل احمدی نژاد و هزار راه نرفته | به سوی «پاستور» با شناسنامه ای در دست؟

بهترین برنامه های مدیتیشن 2020 را بشناسید

محاکمه 3 نوجوان داعشی در تهران

شما نظر دهید /«از نظر شما چه حد شفافیت در عملکرد مسئولان نظام برای جامعه مفید است؟»

استخدام امروز زنجان - 21 مرداد 99

استخدام امروز بندرعباس - 21 مرداد 99

ابوترابی: کمیسیون ملی انتخابات؛ مسئول نظارت بر انتخابات شورا ها / نامزد های شورای شهر باید آزمون دهند

آغاز مرحله دوم رزمایش ایران همدل با عنوان اطعام حسینی در قزوین

7300 مشترک در حاجی آباد از گاز طبیعی استفاده می کنند

سهام عدالت جاماندگان به کجا رسید؟

درخواست از پدافند غیرعامل برای بررسی وضعیت انبار نفت شهران

واکنش های چندباره حسام الدین آشنا به سخنان پرویز فتاح | «آشنا» به دنبال چیست؟

خلوت نشینی «علی شادمان» در تاریکی و تنهایی/ عکس

تفاوت خبر با شایعه و توقیف «جهان صنعت»

واکنش های چندباره حسام الدین آشنا به سخنان پرویز فتاح | «آشنا» به دنبال چیست؟

کدخدایی: به افرادی که در گذشته رد صلاحیت شده اند، توصیه می کنیم در انتخابات 1400 ثبت نام نکنند

آخرین وضعیت حضور خراسان رضوی در نمایشگاه اکسپو دبی

فرماندار پلدختر: خبرنگاران نقش مهمی در توسعه کشور دارند

بیش از صد پرونده از مجلس دهم در کمیسیون اصل 90 باقی مانده است/ معاونت های پارلمانی دولت با یک بار مکاتبه باید پاسخگو باشند و هیچ تاخیری را نمی پذیریم

استخدام امروز مشهد - 21 مرداد 99

دانشگاه صنعتی شریف رصدگر موافقتنامه 25 ساله ایران و چین را راه اندازی کرد

طرح مالیات بر خانه های خالی مسکنی بر بازار پرالتهاب مسکن خواهد شد؟

افزایش احتمال لو رفتن سئوالات کنکور درصورت اجرای پروتکل های جدید وزارت بهداشت

زنگنه و رحمانی فضلی قربانی دولت شدند؟

دبیرکل جبهه جهادگران: امسال با تشکیل حسینیه مجازی عزاداری می کنیم

نماینده ولی فقیه در کردستان: معیار عزاداری محرم بر اساس ضوابط ستاد مقابله با کرونا باشد

تاکنون 1544 میلیارد تومان اعتبارات استانی سال جاری تخصیص یافته است

معاون جو بایدن به زودی معرفی می شود

آزمون سراسری 99 به تعویق افتاد

«شیخ طبرسی»؛ از مفسر بزرگ مدفون در شمال صحن انقلاب حرم رضوی چه می دانید؟

حجت الاسلام مهدیزاده رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه قم شد

آگهی استخدام رشته حقوق و الهیات - استخدام امروز 21 مرداد 99

توقیف روزنامه جهان صنعت، در راستای حمایت از کادر درمان بود

مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه در لشکر 84 ارتش

آیین های عزاداری محرم در آذربایجان شرقی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود

بسیاری از پیشرفت های ایران در حوزه علم و فناوری در دوران تحریم ها شکل گرفته است

حجت الاسلام مهدیزاده رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه قم شد

اجرای طرح پیرایش شهری اصفهان با رویکرد عدالت فضایی

کنایه سنگین به فتاح: نقش بازی کردن هم قلق دارد!

قابل توجه روسای محترم قوای مقننه و قضاییه

معاون جو بایدن به زودی معرفی می شود

فرازی از خطبه غدیر خم در بوته نقد ادبی طلبگی

توقیف روزنامه جهان صنعت، در راستای حمایت از کادر درمان بود

کرونا برای شرکت های دانش بنیان فرصت سازی کرد

زنگنه و رحمانی فضلی قربانی دولت شدند؟

انس با قرآن کریم برای نوجوانان فرصت طلایی محسوب می شود

پادگان می رود و بوستان جی می آید

«تولد یک تراژدی» صدای مظلومیت کشمیر را به گوش مردم جهان می رساند

حدیث روز | توصیه اعتدالی أمیرالمؤمنین (ع)

خلوت نشینی «علی شادمان» در تاریکی و تنهایی/ عکس

هزینه سالگرد شهید و مادرش در مهریز به بیماران کرونا اختصاص یافت

انصاری نژاد «دیوان واقف لاهوری» را تصحیح می کند

آگهی استخدام مهندس - استخدام امروز 21 مرداد 99

نظارت بر تاسیسات گردشگری گیلان تشدید می شود

کسب و کارهای کوچک در سیستان و بلوچستان ایجاد شود

2 وزیر کلیدی در آستانه جدایی از دولت

حمایت مسئولان اقتصادی دولت از طرح «تأمین کالاهای اساسی»/ انتقاد از جهانگیری

خلوت نشینی «علی شادمان» در تاریکی و تنهایی/ عکس

طلاق عاطفی والدین چه تأثیری بر تربیت فرزندان دارد؟

درخواست از پدافند غیرعامل برای بررسی وضعیت انبار نفت شهران

شورای نگهبان تکلیف احمدی نژاد را برای انتخابات 1400 روشن کرد

ظریف: وزارت خارجه در مقابل دوستان داخلی هم مجبور است از خود دفاع کند

ظریف: وزارت خارجه در مقابل دوستان داخلی هم مجبور است از خود دفاع کند