مطالب مرتبط:
تعیین 10 حوزه آسیب پذیر دانش بنیان در شرایط شیوع/حفظ اشتغال 90 درصدی شرط اعطای تسهیلات کرونایی
تعیین 10 حوزه آسیب پذیر دانش بنیان در شرایط شیوع/حفظ اشتغال 90 درصدی شرط اعطای تسهیلات کرونایی
احراز آسیب دیدگی شرکت های دانش بنیان شرط اعطای تسهیلات کرونایی صندوق نوآوری
احراز آسیب دیدگی شرکت های دانش بنیان شرط اعطای تسهیلات کرونایی صندوق نوآوری
شرط اعطای تسهیلات کرونایی صندوق نوآوری
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 18 خرداد 1399 ساعت 05:402020-06-07اقتصادي

تعیین 10 حوزه آسیب پذیر دانش بنیان در شرایط شیوع/حفظ اشتغال 90 درصدی شرط اعطای تسهیلات کرونایی


مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی حفظ اشتغال 90 درصدی، کاهش میزان فروش و فعالیت در حوزه های آسیب پذیر را از شروط اعطای تسهیلات حمایتی این صندوق به شرکت های آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا نام برد و گفت: - گام دوم حمایت های ما شرکت های بزرگ دانش بنیان و شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری است.

در گفت وگو با ایسنا اعلام شد تعیین 10 حوزه آسیب پذیر دانش بنیان در شرایط شیوع/حفظ اشتغال 90 درصدی شرط اعطای تسهیلات کرونایی مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی حفظ اشتغال 90 درصدی، کاهش میزان فروش و فعالیت در حوزه های آسیب پذیر را از شروط اعطای تسهیلات حمایتی این صندوق به شرکت های آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا نام برد و گفت: گام دوم حمایت های ما شرکت های بزرگ دانش بنیان و شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری است.

محسن نوتاش در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اقدامات صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت از شرکت های آسیب دیده و متضرر از شرایط شیوع کرونا ویروس در کشور، افزود: تصمیماتی که ما برای حمایت از این شرکت ها داشتیم، از اوایل اردیبهشت ماه اجرایی شد و این حمایت ها شامل سه دسته از شرکت های دانش بنیان کوچک ، شرکت های خلاق و  شتابدهنده ها و تامین کنندگان فضای کار اشتراکی می شود.

وی شرکت های کوچک دانش بنیان را شامل شرکت هایی با نیروی انسانی کمتر از 50 نفر و یا فروش کمتر از 2 میلیارد تومان دانست و ادامه داد: تسهیلاتی که برای این دسته از شرکت ها در نظر گرفته شد، تا سقف 500 میلیون تومان با نرخ بهره 9 درصد است که پرداخت آن از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی صورت می گیرد.

نوتاش اضافه کرد: بازپرداخت این تسهیلات با دوره تنفس 6 ماهه تعیین شده است و در بازه 12 ماهه شرکت ها اقدام به بازپرداخت تسهیلات دریافتی خواهند کرد.

وی در پاسخ به این سوال که از این میزان تسهیلات چه مقدار به شرکت های متضرر از شرایط شیوع ویروس کرونا تعلق می گیرد، توضیح داد: این تسهیلات بر اساس هزینه هایی که شرکت ها در اظهارنامه ها و صورت های مالی شرکت درج کرده اند، میزان فروش و یا بر اساس حقوق و دستمزدی که شرکت به پرسنل پرداخت کرده است، اعطا می شود.

نوتاش با تاکید بر اینکه این تسهیلات در قالب تسهیلات سرمایه درگردش در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار داده می شود، یادآور شد: ما بر روی جزییات هزینه کرد این تسهیلات در شرکت ها نظارت نداریم و تنها موردی که در این زمینه مورد نظارت و ارزیابی قرار می گیرد، حفظ اشتغال است.

در بازه 6 ماهه که تسهیلات پرداخت می شود، شرکت باید 90 درصد اشتغال خود را حفظ کرده و نباید تعدیل و کاهش نیرو داشته باشد.

حمایت از شتابدهنده های آسیب دیده از کرونا مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به تسهیلات این صندوق به شتابدهنده های آسیب دیده، خاطر نشان کرد: اعطای این تسهیلات به شتابنده ها بر اساس محل استقرار آنها است، به گونه ای که برای شتابدهنده های مستقر در تهران تا سقف 500 میلیون تومان و برای سایر استان ها تا سقف 400 میلیون تومان با نرخ بهره 9 درصد است.

شتابدهنده هایی که در سایر استان ها مستقر هستند، مشروط بر فعال و مستقر بودن 10 تیم کاری در آنها می توانند تسهیلات 500 میلیون تومانی کرونایی را دریافت کنند.

وی با اشاره به شرایط حمایت از شرکت های خلاق، افزود: برای شرکت های خلاق نیز تسهیلات تا سقف 400 میلیون تومان با نرخ 9 درصد است.

این شرکت ها باید مورد تایید دبیرخانه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری قرار گرفته باشند و ما بر اساس میزان فروش و حقوق و مزایای پرداختی، این تسهیلات را اعطا خواهیم کرد.

نوتاش، تاکید کرد: این تسهیلات برای شرکت های کوچک دانش بنیان، خلاق و شتابدهنده ها تا سقف 200 میلیون تومان با چک و سفته پرداخت می شود و بالاتر از آن علاوه بر چک و سفته نیاز به ضامن است.

نوتاش با اشاره به آمار شرکت های آسیب دیده متقاضی تسهیلات صندوق، گفت: تاکنون بیش از 300 شرکت دانش بنیان کوچک، 80 شتابدهنده و تامین کنندگان فضای کار اشتراکی و بیش از 110 شرکت خلاق برای دریافت این تسهیلات، تقاضای خود را ثبت کرده اند.

تاکنون بیش از 130 شرکت این تسهیلات را دریافت کرده اند.

وی در خصوص حجم تسهیلات اعطا شده به این شرکت ها با بیان اینکه پروسه اعطای این تسهیلات در حال انجام است، یادآور شد: از آنجایی که آمارهای مربوط به حجم تسهیلات پرداختی به شرکت های آسیب دیده در حال تکمیل شدن است، این عدد هنوز نهایی نشده است.

فرمولی برای برآورد میزان آسیب دیدگی شرکت ها در شرایط شیوع کرونا مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص شاخص های ارزیابی شرکت ها برای برآورد میزان آسیب دیدگی ناشی از شیوع کرونا ویروس در کشور، توضیح داد: شاخص در نظر گرفته شده نسبت فروش زمستان به کل سال 98 در مقایسه با همین نسبت (فروش زمستان به کل) برای سال 97 است.

در این شاخص اگر میزان فروش شرکتی کاهش نشان دهد، مشمول دریافت تسهیلات کرونایی این صندوق خواهد شد.

وی اضافه کرد: بر اساس این شاخص تشخیص داده می شود که آسیب دیدگی شرکت ها به چه میزان است و بر اساس هزینه ها، میزان فروش و حقوق و دستمزد، رقمی که باید به شرکت پرداخت شود، تعیین می شود.

نوتاش ادامه داد: مد نظر ما تنها فروش های رسمی در بازارهای داخلی و یا خارجی است که شرکت ها در صورت های مالی خود اظهار کرده باشند.

این مقام مسؤول در خصوص زمان انجام مراحل ارزیابی شرکت های متقاضی، افزود: فرآیند ارزیابی برای شرکت هایی که کاهش فروش داشتند و فعالیت شان در حوزه های آسیب پذیر تعریف شده باشد، در کمتر از یک هفته انجام می شود؛ ولی به طور کلی زمان پرداخت تسهیلات بستگی به همکاری شرکت ها با صندوق نوآوری و یا صندوق های پژوهش و فناوری دارد.

حمایت از شرکت های بزرگ دانش بنیان گام دوم حمایتی صندوق نوآوری نوتاش، با بیان اینکه تاکنون سه دسته از شرکت های دانش بنیان کوچک، خلاق و شتابدهنده ها و تامین کننده فضای کاری اشتراکی تحت حمایت های کرونایی این صندوق قرار گرفته اند، خاطر نشان کرد: برنامه گام حمایت ما شامل شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری، شرکت های نوآفرین (استارتاپ هایی که از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کد نوآفرین را دریافت کردند) و شرکت های دانش بنیان بزرگ می شود که نحوه اعطای این حمایت ها مرحله به مرحله اطلاع رسانی خواهد شد.

  به گفته وی، کارهای اجرایی این اقدام در حال اجرایی شدن است و به زودی شرایط آن از سوی وزارت علوم و پارک های علم و فناوری اعلام می شود.

نوتاش با تاکید بر اینکه میزان تسهیلات برای شرکت های بزرگ دانش بنیان آسیب دیده مشخص نشده است، اظهار کرد: قاعدتا میزان تسهیلات این دسته از شرکت ها در حد 400 تا 500 میلیون تومان نخواهد بود.

وی با بیان اینکه این تسهیلات برای شرایط ویژه شیوع کرونا در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: سایر تسهیلات این صندوق چون روش اقساطی، تامین تجهیزات، تامین فضای کاری، نمونه سازی، ضمانت نامه همچنان اعطا می شود و تسهیلات طراحی برای شرایط شیوع کرونا در بازه چند ماهه اعطا می شود و بعد از مدتی این تسهیلات از سبد حمایتی ما حذف خواهد شد.

حوزه های اولویت دار برای دریافت تسهیلات کرونایی مدیر ارتباط با مشتری صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه اولویت حمایتی ما شرکت های کوچک دانش بنیان بوده است، ادامه داد: برای اعطای این تسهیلات باید تعیین کنیم که آیا شرکت آسیب دیده است یا خیر و پس از آن میزان تسهیلات تعیین شود.

در بخش تعیین آسیب دیدگی شرکت ها، ما علاوه بر نسبت فروش سال 98 نسبت به سال 97، رتبه الکسا، میزان نصب و تعداد کاربران فعال برای حوزه نرم افزارها و  اپلیکیشن را مد نظر قرار می دهیم.

علاوه بر آن یکسری از حوزه ها نیز به عنوان حوزه های آسیب پذیر در شرایط شیوع ویروس کرونا تعریف شده است.

وی با بیان اینکه هر شرکتی که هر کدام از این سه آیتم فوق (میزان فروش، رتبه الکسا و یا قرار داشتن در حوزه های آسیب پذیر) را داشته باشند، می توانند درخواست خود را برای دریافت این تسهیلات ثبت کنند، اظهار کرد: حوزه های گردشگری ، سلامت غیر دیجیتال ، صنایع دستی ، حمل و نقل هوشمند ، دیداری ، شنیداری ، معماری ، هنری ، رسانه و سرگرمی غیر دیجیتال جزو حوزه های آسیب پذیر در شرایط شیوع تعیین شده است و شرکت هایی که در این حوزه ها فعال باشند، بدون در نظر گرفتن نسبت فروش،  می توانند از تسهیلات کرونایی ما بهره مند شوند، در غیر این صورت نسبت فروش و رتبه الکسای آنها مورد ارزیابی قرار می گیرد.

همکاری صندوق های پژوهش و فناوری مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به مشارکت صندوق های پژوهش و فناوری در اعطای تسهیلات کرونایی به شرکت های آسیب دیده از شرایط شیوع کرونا ویروس با تاکید بر اینکه اعطای این تسهیلات به شرکت های دانش بنیان از سوی صندوق نوآوری صورت می گیرد، گفت: شرکت های خلاق و شتابدهنده هایی که دانش بنیان نیستند، از سوی صندوق های پژوهش و فناوری مورد حمایت قرار گرفتند؛ به این صورت که پس از انجام فرآیند ارزیابی، به صندوق های پژوهش و فناوری معرفی می شوند و با تزریق اعتبارات به این صندوق ها، این تسهیلات از سوی صندوق های پژوهش و فناوری در اختیار شرکت ها و شتابدهنده های واجد شرایط قرار داده می شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: صندوق نوآوری و شکوفایی - دانش بنیان - حفظ اشتغال - شیوع ویروس کرونا - تسهیلات - تسهیلات حمایتی - شرکت های فناور - شرکت - آسیب - اشتغال - صندوق نوآوری - ویروس کرونا - بنیان - حمایت - کرونا - صندوق - پارک های علم و فناوری - آسیب دیده - دانش - شیوع - حوزه - کرونایی - مشتریان - گام دوم - حمایتی - فعالیت - نوآوری - ارتباط - علم و فناوری - ویروس

آخرین اخبار سرویس:
راهکارهایی برای تکرار نشدن فجایع خصوصی سازی

عرضه اولیه بعدی چیست؟/ لیستی از عرضه اولیه های جدید

بیست و نهمین نمایشگاه فرش در شهریور برگزار می شود

قیمت جهانی طلا در هر اونس 2 دلار گرانتر شد

از مالیات خانه های خالی چه خبر؟

پولدارترین های دنیا چه شغلی دارند؟

آغاز عملیات ساخت هتل پدیده شاندیز در راستای احیای حقوق سهامداران

124 هم گران فروشی می کند؟

واکنش کارگران نیشکر هفت تپه به خبر دریافت حقوق

هشدار برای صرفه جویی در مصرف آب در استان کرمان

خودروی «ال90» ایرانی تولید می شود

نظر دولت درباره تعطیلی و دورکاری کارکنان

124 هم گران فروشی می کند؟

صرفه جویی 60 میلیون یورویی در صنعت حفاری نفت2625294

سرنوشت این همه کیسه پلاستیکی چه می شود؟

دلایل التهابات اخیر بازار سکه | حباب سکه چقدر است؟

قیمت روز طلا قیمت سکه قیمت ارز نرخ دلار امروز جمعه 13 تیرماه 99+ جدول

پیش بینی ثبات قیمت مسکن در نیمه دوم امسال

قیمت مصوب مرغ کارشناسی شده نیست/نرخ نهاده ها بالاست

اجرای 27 طرح در راستای جهش تولید در قم/ احداث هزار مسکن برای محرومان

طرح های امید بخش درحوزه تولید واشتغال

ببینید سقف اجاره مسکن نهایی شد!

توضیح رییس کل بانک مرکزی درباره نرخ سود بانکی

نظرسنجی با کیفیت ترین ارائه خدمات مهمانداران کیش ایر و ایران ایر

توضیح رییس کل بانک مرکزی درباره نرخ سود بانکی

دلایل التهابات اخیر بازار سکه | حباب سکه چقدر است؟

اظهارات معاون وزیر درباره خودروی جدید k132

کدام استان ها در شرایط قرمز و هشدار کرونا قرار دارند؟

دستورات استاندار خراسان شمالی برای تهیه بسترهای پرواز «بجنورد - عشق آباد»

حاج احمد متوسلیان کیست + زندگینامه و عکس

حباب 740 هزار تومانی در بازار سکه

طرح سؤال از رییس جمهور در مجلس کلید خورد

خبر خوش ساخت واکسن کرونا تا پاییز امسال

گله مردم از ضعف نظارت بر بازار

طرح سؤال از رییس جمهور در مجلس کلید خورد

افزایش مجدد ورود زباله های بیمارستانی در آرادکوه/ قانونا شهرداری وظیفه ای در قبال جمع آوری زباله های بیمارستانی ندارد

فرصت 6 ماهه وزارت کشور به متصرفین سواحل کشور

توضیحات همتی درباره نرخ سود بانکی

واکنش کارگران نیشکر هفت تپه به خبر دریافت حقوق

صادرات و واردات، عامل به تعادل رسیدن قیمت خودرو در داخل کشور

طرح تغییر سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه به خانواده به جای خودرو

لزوم تاثیرگذاری افزایش رتبه علمی ایران بر توسعه کشور

مقایسه تویوتا لندکروزر سه در سوزوکی جیمنی

نگرش جدید بر بازار سرمایه غالب شده است/ یکه تازی بورس متأثر از کدام بازار است؟

نرخ ارز آزاد در 13 تیر

طرح سؤال از رییس جمهور برای مسائل «اقتصادی» کلید خورد

گازگرفتگی علت اصلی حادثه معدن گیلانغرب است

بازار اجاره مسکن با بخشنامه دولتی مدیریت نخواهد شد

نمایشگاه بین المللی فرش در شهریور ماه برگزار می شود

قیمت جهانی طلا در هر اونس 2 دلار گرانتر شد

گازگرفتگی علت اصلی حادثه معدن گیلانغرب کرمانشاه

طرح تغییر سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه به خانواده به جای خودرو

کرونا مشکل بیکاری کرمانشاه را تشدید می کند

بانک ها هیچ توجهی به مصوبات ستاد تسهیل ندارند/ریل گذاری جهش تولید با جذب سرمایه گذاران در فیروزکوه انجام می شو د /همه مدیران ادارات در شهریار باید در خدمت تولید و اشتغال باشند/دهیاران بدون مجوز حق جذب نیرو در دهیاری ها را ندارند

کاهش شاخص سهام بورس های اروپایی

تکمیل طرح های نیمه تمام صنعتی ایلام اولویت سال جاری است

عرضه اولیه بعدی چیست؟ /لیستی از عرضه اولیه های جدید

نقش تولید و صادرات فرش در افزایش اشتغال روستایی

توضیح رییس کل بانک مرکزی درباره نرخ سود بانکی

وزارت نفت : ایران در رای اختلاف گازی با ترکمن گاز جریمه نشد

اتحادیه املاک: سونامی در قیمت مسکن نداشتیم

افزایش مجدد ورود زباله های بیمارستانی در آرادکوه/ قانونا شهرداری وظیفه ای در قبال جمع آوری زباله های بیمارستانی ندارد

فارس نوشت:طرح سؤال از رییس جمهور برای مسائل «اقتصادی» کلید خورد

گازگرفتگی علت اصلی حادثه معدن گیلانغرب است

واکنش کارگران نیشکر هفت تپه به خبر دریافت حقوق

کرونا مشکل بیکاری کرمانشاه را تشدید می کند

تکذیب مالیات بر سهام توسط دستیار قالیباف

پیش بینی ثبات قیمت مسکن در نیمه دوم امسال

مقصر اصلی گرانی کیست؟

اتحادیه املاک: سونامی در قیمت مسکن نداشتیم

عکس روز| تونل بهداشتی برای کرونا

سرنوشت این همه کیسه پلاستیکی چه می شود؟

ارزش سهام عدالت 15 میلیون تومان شد

پتروشیمی هگمتانه به زودی به جمع پتروشیمی های فعال ایران می پیوندد

مدیرعامل راه آهن: کاهش مسافر را با افزایش حمل بار جبران کردیم

غفلت آقای سرپرست از بازار کالاهای اساسی

بهره گیری از ظرفیت های بورس کالا در راه اندازی بورس املاک

گازرسانی به 250 صنعت لرستان در نیمه اول امسال

کسری بودجه قطعاً بهتر از گذشته مدیریت می شود/ از فردا، نرخ سود بین بانکی در دامنه بین 13 و 22 درصد

مدیرعامل راه آهن: کاهش مسافر را با افزایش حمل بار جبران کردیم

ضربه مهلک همه گیری کرونا بر اقتصاد ارمنستان

پیش بینی ثبات قیمت مسکن در نیمه دوم امسال

رشد کنونی نقدینگی به تورم بالا منجر نمی شود!

کسری بودجه دولت، بهتر از سالهای قبل مدیریت خواهد شد

پیگیری تکمیل سد پارسیان و رفع مشکل تعطیلی کارخانه قند ممسنی

خداحافظی بویینگ با جمبوجت 747

بازار های مالی

اتاق بازرگانی شیراز :فراوانی بخشنامه های بانکی صادرات را به تعطیلی می کشاند

اتاق بازرگانی شیراز :فراوانی بخشنامه های بانکی صادرات را به تعطیلی می کشاند

کیت های PCR اجازه صادرات به سایر کشور ها را ندارند

گازرسانی به 250 صنعت لرستان در نیمه اول امسال

اعتبارات سفر رییس جمهوری به قم 151 درصد افزایش پیدا کرد

مالیات بر عایدی سهام موضوعیت ندارد و منتفی است

راه آهن خواف - هرات، آبان ماه به بهره برداری می رسد

تکمیل طرح های نیمه تمام صنعتی ایلام اولویت سال جاری است

کسری بودجه قطعاً بهتر از گذشته مدیریت می شود/ از فردا، نرخ سود بین بانکی در دامنه بین 13 و 22 درصد

قیمت طلا بالا کشید

طرح سؤال از رییس جمهور کلید خورد

ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی 15 میلیون شد

قیمت طلا بالا کشید

تعیین 10 حوزه آسیب پذیر دانش بنیان در شرایط شیوع/حفظ اشتغال 90 درصدی شرط اعطای تسهیلات کرونایی

تعیین 10 حوزه آسیب پذیر دانش بنیان در شرایط شیوع/حفظ اشتغال 90 درصدی شرط اعطای تسهیلات کرونایی