مطالب مرتبط:
آخرین جزییات برگزاری امتحانات پایان ترم در دانشگاه های کشور
نحوه برگزاری کلاس ها و امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه سوره مصوب شد
جزییات حضور دانشجویان علوم پزشکی در دانشگاه ها و خوابگاه ها از 17 خرداد | نحوه برگزاری امتحانات
برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان نیازمند مطالعه دقیق است
وزارت علوم ضوابط برگزاری امتحانات پایان نیمسال تحصیلی دانشگاه ها را اعلام کرد
-209 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 11 خرداد 1399 ساعت 12:302020-05-31اجتماعي

آخرین جزییات برگزاری امتحانات پایان ترم در دانشگاه های کشور


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان، پس از شیوع ویروس کرونا در دنیا تمام مراکز علمی در سراسر جهان تعطیل شدند و برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری دانش آموزان و دالنشجویان چاره ای جز پیگیری دروس خود از طریق سامانه های الکترونیکی یا مجازی نداشتند.

در کشور ما نیز ترم جاری تنها یک الی دو هفته به صورت حضوری برگزار شد و مابقی آن به صورت مجازی نیاز دانش آموختگان را تا حدودی رفع کرد.

حالا بیش از 3 ماه از برگزاری مجازی کلاس های درس به دنبال شیوع ویروس کرونا می گذرد و بیشتر دانشگاه های کشور به منظور تشکیل کلاس های جبرانی 2 الی 3 هفته به ترم اضافه کرده اند و کمتر از یک ماه دیگر امتحانات دانشگاه ها آغاز خواهد شد که هم اکنون برخی از آن ها روند برگزاری امتحانات خود را اعلام کرده اند.

نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه تهران دانشگاه تهران طبق اطلاعیه ای اعلام کرد که امتحانات دروس مقطع کارشناسی به صورت حضوری و طبق تقویم آموزشی و برنامه زمانبندی اعلام شده برای هر درس، از تاریخ 05/‏04/‏1399 آغاز خواهد شد.

به همین ترتیب دانشجویان ساکن در استان های تهران، البرز و قم با حضور در دانشکده های خود در دانشگاه و دانشجویان ساکن در شهرستان ها با حضور در مراکز و واحد های دانشگاه پیام نور استان های محل سکونت خود در آزمون های پایانی نیمسال شرکت خواهند کرد و سوالات آزمون ها به صورت چند گزینه ای خواهد بود.

انتخاب محل آزمون بر عهده دانشجو است و سامانه مربوط به نحوه انتخاب محل آزمون و مراکز و واحد های دانشگاه پیام نور، از طریق مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه اعلام خواهد شد.

امتحانات دروس مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برای همه دانشجویان دانشگاه تهران به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

استاد هر درس مرجع ارزشیابی دانشجو در همان درس بوده و نسبت به ارزیابی و امتحانات پایانی اقدام خواهد کرد.

آزمون پایان ترم دانشجویان خارجی دانشگاه تهران که به کشور خود بازگشته اند به صورت الکترونیکی برگزار می شود و برای آن دسته از دانشجویان خارجی که در داخل کشور هستند به صورت حضوری خواهد بود.

دانشگاه خوارزمی در انتظار تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا محمد حسین عبداللهی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خوارزمی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران درباره روند برگزاری امتحانات پایان ترم این دانشگاه اظهار کرد: از تاریخ 20 اردیبهشت ماه شرایط حضور برای دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه فراهم شده و تاکید ما برگزاری مجازی امتحانات است و برای حضوری برگزار شدن امتحانات پایان ترم این دانشگاه نیازمند تصمیم گیری ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم.

نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه علم و صنعت ابوالفضل واحدی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران درباره برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان بیان کرد: نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان تا حدودی به شرایط شیوع کرونا بستگی دارد و با توجه به نگرانی برای بازگشایی خوابگاه ها و سالن های سلف غذاخوری برای دانشجویان، این دانشگاه نمی تواند با حضوری برگزار کردن امتحانات سلامت دانشجویان را به خطر اندازد.

او افزود: تا حد امکان امتحانات برخی دروس را به صورت غیرحضوری برگزار خواهیم کرد و برای آن دسته از آزمون هایی که امتحانات آن ها به روش مجازی فراهم نیست، تمهیداتی خواهیم اندیشید.

واحدی تصریح کرد: آن دسته از دانشجویان خارجی که در ایران حضور دارند برای امتحانات حضوری و غیر حضوری می توانند آماده شوند و گروهی از دانشجویان خارجی که در ایران حضور ندارند هم می توانند تا اواخر مهر ماه با بازگشت به ایران و مراجعه به اساتید از شرکت در آزمون های مربوطه عقب نمانند.

نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه شهید بهشتی نیاز به مطالعه دقیق تر دارد سعدالله نصیری قیداری رییس دانشگاه شهید بهشتی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران، درباره نحوه برگزاری امتحانات این دانشگاه بیان کرد: از همان آغاز شیوع کرونا تمامی کلاس های دانشگاه شهید بهشتی به صورت مجازی برگزار شد و در حال حاضر 97 الی 98 درصد کلاس ها طبق همین روش برگزار می شوند.

او افزود: برگزاری امتحانات به صورت مجازی کار ساده ای نخواهد بود و اگرچه اساتید دانشگاه شهید بهشتی از همان ابتدا بر اساس ارزشیابی مستمر نمره درطول ترم از احوال دانشجویان با خبر شدند.

برای برگزاری امتحانات به صورت حضوری هم اسکان و تغدیه دانشجویان از نظر مسائل بهداشتی ممکن است سلامت دانشجویان را به خطر اندازد؛ بنابراین این کار نیازمند مطالعه دقیق توسط کارشناسان است تا بتوانیم به صورت جدی تصمیم گیری نهایی را اعلام کنیم.

برگزاری مجازی امتحانات دانشگاه علامه طباطبایی غلامرضا لطیفی معاون دانشجویی د"انشگاه علامه طباطبایی طبق اطلاعیه ای اعلام کرد که بازگشایی دانشگاه ها از 17 خرداد به عهده دانشگاه ها گذاشته شده است و با توجه به اینکه سیستم تدریس دانشگاه در حال حاضر مجازی است، پس امتحانات هم به صورت مجازی برگزار می شود.

به همین دلیل در این ترم پذیرش خوابگاهی نداریم و در حال برنامه ریزی و گرفتن تصمیمات لازم برای شروع سال تحصیلی جدید در مهرماه هستیم.

امتحانات پایان ترم دانشگاه خواجه نصیر مجازی خواهد بود دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی هم طی اطلاعیه ای اعلام کرد که اغلب اساتید دانشکده های این دانشگاه معتقد به ارزیابی غیر حضوری دانشجویان در نیم سال جاری هستند و تعداد کمی از این گروه از اعضای شورا مدعی هستند که در صورت فراهم بودن امکانات، برگزاری آزمون حضوری در پایان نیم سال بهترین روش ارزیابی به خصوص در مقطع کارشناسی خواهد بود.

نظرات اعضای هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در خصوص نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان در جلسه هیئت رییسه مشترک دانشگاه (با حضور روسای دانشکده ها) مورد بررسی قرار گرفت و معاونان آموزشی و دانشجویی دانشگاه ضمن بیان توضیحاتی در خصوص امکانات و محدودیت های خوابگاهی دانشگاه تاکید کردند که در شرایط جاری و یکی دو ماه آینده و با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی، امکان سرویس دهی به دانشجویان کارشناسی در دانشگاه وجود ندارد و حداکثر به حدود یک چهارم دانشجویان کارشناسی ارشد غیر بومی می توان خدمات خوابگاهی ارائه کرد.

شیوه مجازی و غیرحضوری را بهترین روش ارزیابی دانشجویان از سوی حاضران این جلسه اعلام شد؛ بنابراین ارزیابی دانشجویان در نیم سال جاری به شیوه غیر حضوری خواهد بود و دانشکده ها باید تا زمان باقیمانده تا پایان امتحانات بر اساس تقویم آموزشی (22 تیرماه)، ارزیابی های لازم را با توجه به محتوا و مقتضیات درسی یا دروس خود تکمیل کرده و نمرات دانشجویان را مطابق روال معمول و در مهلت تعیین شده در سامانه گلستان وارد کنند و به این صورت ترم جاری را به پایان خواهند رساند.

روند برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد محمدمهدی طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد طی در اطلاعیه ای اعلام کرد که این دانشگاه برای برگزاری هر دو روش امتحانات به صورت حضوری و غیر حضوری آماده است.

طهرانچی ادامه داد: در حال آماده سازی مقدمات اجرای طرح آزمون در شهر محل زندگی هستیم.

در اکثر نقاط کشور با توجه به آنچه امروز جریان دارد اولویت امتحان حضوری با استفاده از شرایط امتحان هم زمان در همه شهر های کشور و عدم جابجایی دانشجویان بین شهرها است.

برای شهر های قرمز که نمی توانند امتحانات را به صورت حضوری برگزار کنند از سامانه آزمون مجازی با استاندارد های دانشگاهی مطرح دنیا استفاده خواهیم کرد، هرچند این آزمون ها برخلاف تصور اولیه ساده تر از امتحانات حضوری نیست و مشکلات خاص خود را دارد.

بیشتر امتحانات دانشگاه الزهرا (س) به صورت مجازی برگزار خواهد شد مهدی سیف برقی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا (س) در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران، درباره روند برگزاری امتحانات پایان ترم این دانشگاه اظهار کرد: به احتمال بسیار زیاد دستورالعمل رییس جمهور برای بازگشایی دانشگاه ها از 17 خرداد ماه بیشتر برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی باشد و غیر ممکن است که دانشگاه بتواند برای حضور تمامی دانشجویان شرایط اسکان، غذاخوری و .

را فراهم کند.

او ادامه داد: ممکن است دانشگاه الزهرا (س) بتواند برخی امتحانات محدود را به صورت حضوری برگزار کند، اما بیشتر امتحانات ما به صورت غیر حضوری برگزار می شود و برای انجام این امر تمهیدات لازم را در نظر گرفته و برای اساتید دوره های آموزشی آزمون سازی را برگزار کرده ایم.

به اساتید توصیه کرده ایم که قبل از امتحانات پایان ترم حداقل دو آزمون به صورت آزمایشی برای دانشجویان بدون در نظر گرفتن نمره برگزار شود تا هم اساتید و هم دانشجویان با این سیستم آشنا شوند و در صورت عملی شدن با نحوه استفاده از آن مشکلی نداشته باشند.

نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم در دانشگاه فنی و حرفه ای غلامرضا کیانی معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران، درباره نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم، بیان کرد: امتحانات دانشجویان در مرداد ماه برگزار می شود و برای هر دو حالت مجازی و حضوری آمادگی های لازم را داریم، اما به جهت بحث اسکان و مشکلاتی که ممکن است به وجود آید، طبق ملاحظات منتظر اعمال سیاست های قطعی وزارت علوم هستیم تا بتوانیم در این امر تصمیم گیری های لازم را انجام دهیم.

او افزود: به احتمال زیاد این فرصت را فراهم خواهیم کرد تا دانشجویان در صورت موجود بودن رشته ها در شهر خود امتحان دهند.

اما در حال حاضر تصمیمات قطعی برای برگزاری امتحانات نگرفته ایم.


کلید واژه ها: امتحانات - دانشگاه - شیوع ویروس کرونا - برگزار - دانشگاه ها - برگزاری - دانش - دانشگاه تهران - ویروس کرونا - امتحانات دانشگاه ها - باشگاه خبرنگاران - امتحانات دانشگاه - مجازی - کشور - دانش آموزان - تهران - ویروس - اعلام - پایان - الکترونیکی - کرونا - مراکز علمی - خبرنگاران - شیوع - صورت - کلاس - هفته - اطلاعیه - پیشگیری - باشگاه

آخرین اخبار سرویس:
رخداد یک اتفاق عجیب در تاسمانی! + عکس

گاندو دُری گرانبها برای محیط زیست منطقه بلوچستان

سرانه استاندارد آموزشی در بروجرد پایین تر از میانگین استانی و کشوری است

ممنوعیت تردد وسایل نقلیه در محور چالوس

کنارگذر شرق اصفهان به ایستگاه پایانی می رسد/ شریانی مهم برای کاهش ترافیک و آلودگی هوا

مهمترین استخدامی های آذربایجان شرقی و تبریز - هفته 20 ام

14 مدرسه مستقل اوتیسم در 14 استان ساخته می شود

ارتباطات دانش آموزی مشارکت آنها را در آینده علمی جهان اسلام افزایش می دهد

4 رشته بومی صنایع دستی در استان گلستان احیا می شود

گزارش | ردپای انسان در تغییر ظاهر محیط زیست/ دست درازی عده ای پرتوقع به دامان طبیعت

استان های شمالی کشور از جمعه گرم تر می شوند/ افزایش ابر در ارتفاعات تهران

اشترینان؛ رکورددار ترک تحصیل دانش آموزان در لرستان

علی دهقان بازدید مدیر کل آموزش و پرورش استان از دفتر خبرگزاری فارس

35 درصد راه های روستایی استان قزوین نیاز به بهسازی دارند

معبد آناهیتا دومین بنای بزرگ سنگی ایران + عکس

خاطرات زیبای جانباز 8 سال دفاع مقدس در «وِری وقت جنگه»

مصلی ها و ورزشگاه ها؛ میزبان داوطلبان کنکور سراسری 99

رونمایی از فرار داماد وزیر سابق در هفته ای که گذشت

سرانه فضای آموزشی در بروجرد پایین تر از میانگین استانی است

لغو طرح ترافیک، مترو و اتوبوس را خلوت نکرد

عکس روز| طوفان در مشتری

عکس روز| طوفان در مشتری

امضای تفاهم نامه بین جهاد دانشگاهی و میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد

60 درصد مدارس بروجرد فرسوده هستند/ کمبود تجهیزات آموزشی

عکس | گرما در اهواز

سرود شنیدنی دانش آموزان شیرازی به مناسبت عید غدیر + فیلم

3 پروژه آموزشی شهری و روستایی در «اشترینان» در دست احداث است

3 پروژه آموزشی شهری و روستایی در «اشترینان» در دست احداث است

کنارگذر شرق اصفهان کریدور شمال به جنوب را تشکیل می دهد

60 درصد مدارس بروجرد فرسوده هستند/ کمبود تجهیزات آموزشی

سرانه فضای آموزشی در بروجرد پایین تر از میانگین استانی است

جایگزینی بیش از 3 هزار درخت چنار در خیابان ولی عصر

استایل های تماشایی زوج سالمند خوش ذوق با لباس های بی صاحب خشکشویی شان

تبعیض در ارائه خدمات به شهروندان تهرانی/ اکثر تهرانی ها محروم از دوچرخه های اشتراکی

بخش خبری 23:00 پنجشنبه 16 مرداد 99

اسکن بیش از 42 میلیون برگ از پرونده های ثبتی استان فارس

فارس من | با پیگیری های خبرگزاری فارس؛ «باران» تنها بچه شامپانزه ایران به طور موقت از قفس خارج شد

نماهنگ| غدیر چشمه جوشان

فارس من | با پیگیری های خبرگزاری فارس؛ «باران» به طور موقت از قفس خارج شد

35 درصد راه های روستایی استان قزوین نیاز به بهسازی دارند

آزمون کارشناسی ارشد سال 99

آرام سازی 19 نقطه حادثه خیر در کرمانشاه

عکس | رزمایش کمک مؤمنانه موکب اربعین حسینی آبشار عاطفه ها

احداث 13 کیلومتر مسیر دوچرخه از نماز تا ملک آباد | در بلندمرتبه سازی تابع طرح تفصیلی هستیم

مسابقات ملی قرآن دانش آموزان در مشهد پایان یافت

ممنوعیت تردد وسایل نقلیه در محور چالوس

سهم ناچیز بروجرد از سرانه استاندارد فضاهای آموزشی

دردهای خبرنگاری که بین دردسرهایش گم می شود

گزارش هواشناسی

شناسایی 13 تور گردشگری غیرمجاز در چهارمحال و بختیاری

استخدام مربیان حق التدریس (اخبار جدید)

کش و قوس های متروی قم

منابع انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش چگونه تأمین می شود؟

آموزش و پرورش امسال استخدام جدید دارد؟

تردد بی سابقه در آزادراه تهران-شمال + عکس

ممنوعیت تردد وسایل نقلیه در محور چالوس

ترافیک سنگینِ جاده های شمالی در آستانه تعطیلات

خبرنگاران خانه دار می شوند + جزییات

مجتمع آموزشی «حیات طیبه» در بروجرد احداث خواهد شد

تردد وسیله نقلیه از کرج به چالوس یک طرفه شد

بارش های پراکنده پیش بینی هواشناسان

انگلیسی به زبان ساده درس چهارم

آزمون کارشناسی ارشد

تهران در انتظار تندباد

استوری گذاشتن در اینستاگرام چگونه است؟

استقرار جوی نسبتا پایدار در سه روز آینده بر روی استان

تردد وسیله نقلیه از کرج به چالوس یک طرفه شد

اطلاع رسانی خبرنگاران در مبارزه باکرونا ستودنی است

آخرین وضعیت ترافیکی خیابان های شهر اصفهان

100 دانشجو معلم درالبرز فارغ التحصیل شدند

پروژه کمربند شمالی کرج تا پایان سال زیر بار ترافیک می رود

مراقب ترین مراقب کنکور!+عکس

اخبار کوتاه از آموزش و پرورش البرز

اتفاقات شگفت انگیز در محیط زیست کرمان / ثبت نخستین تصویر پلنگ سیاه خاورمیانه

فقر، می تواند باعث تخریب محیط زیست شود

راهکاری برای استفاده بهینه از فضای آشپزخانه

تردد وسیله نقلیه از کرج به چالوس یک طرفه شد

بخش خبری 20:00 پنجشنبه 16 مرداد 99

تصاویر متفاوت کنکور کرونایی | آزمون کارشناسی ارشد با پروتکل های کرونایی

تصاویر متفاوت کنکور کرونایی | آزمون کارشناسی ارشد با پروتکل های کرونایی

تقدیر از برگزیدگان مسابقه کشوری نقاشی، شعر و داستان کوتاه با موضوع کرونا

محور کرج-چالوس یکطرفه شد

ستاد مدیریت بحران کنارک در حالت آماده باش کامل

عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی / خبری خوش برای چند روز آینده

انتشار فراخوان مسابقه طراحی پل زندگی در شیراز

ترافیک سنگین در مبادی ورودی جاده های مازندران

ماندگاری 24 ساعت گذشته هوای سالم در تهران

نتایج نهایی کنکور ارشد اواخر مهر اعلام می شود

19 نقطه پر خطر و حادثه خیر شهر کرمانشاه آرام سازی شد/ اخذ کرایه الکترونیک در اتوبوس ها و تاکسی ها

تغییر پروتکل های بهداشتی برگزاری کنکور/استفاده از مصلی ها و ورزشگاه ها

زنگت آبشار در دل جنگل های مازندران

باغ پرندگان اصفهان را اینجا ببینید!

با گذشت 4 سال/برجا ماندن تخریب های سیل در شهرستان مراغه

دفترچه سوالات آزمون کارشناسی ارشد منتشر شد

دفترچه سوالات آزمون کارشناسی ارشد منتشر شد

درمیان رنگها

دانش آموز هشترودی قلک خود را برای کمک به خرید ماسک اهدا کرد

خبر های کرونایی کوتاه (16 مرداد)

بازدید مسئولان آموزش و پرورش استان مرکزی از دفتر خبرگزاری مهر

نخستین روز آزمون کارشناسی ارشد

آخرین جزییات برگزاری امتحانات پایان ترم در دانشگاه های کشور

آخرین جزییات برگزاری امتحانات پایان ترم در دانشگاه های کشور