مطالب مرتبط:
کارآفرینی، برنامه راهبردی دانشگاه صنعتی امیر کبیر است
معتمدی: اولویت دانشگاه صنعتی امیرکبیر اجرای برنامه راهبردی در سال 98 است
برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گردهم می آیند
توسعه ارتباطات بین المللی در برنامه راهبردی دانشگاه علم وصنعت تعریف شده است
اجرای برنامه راهبردی اولویت دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال 98/ به دنبال قرار گرفتن در میان 100 دانشگاه برتر جهان هستیم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 4 خرداد 1398 ساعت 21:352019-05-25دانش

توسعه دانشگاه صنعتی کرمانشاه با برنامه راهبردی 1400  در راستای طرح و برنامه راهبردی 1400 دانشگاه صنعتی کرمانشاه اقدامات مهم و اساسی برای اعتلای صنعت و روابط بین الملل استان در دست بررسی دارد.

- شهره امیری - کرمانشاه- خبرنگار: در راستای طرح و برنامه راهبردی 1400 دانشگاه صنعتی کرمانشاه اقدامات مهم و اساسی برای اعتلای صنعت و روابط بین الملل استان در دست بررسی دارد.

از این رو با اقلیم کردستان با بیان این خبر و با اشاره به اجرای برنامه راهبردی1400 دانشگاه می افزاید: دانشگاه صنعتی بر اساس این برنامه به اجرای طرح های آموزشی در دانشگاه از جمله پذیرش هیات علمی و دانشجو در برخی از گرایش ها و رشته های جدید اقدام کرده است.

در این طرح تا سال 1400 پذیرش 75 هیات علمی و 2هزار و400 نفر کادر اجرایی و خدماتی در دستور کار دانشگاه قرار دارد.

مذاکرات با اقلیم کردستان علی اکبر اختری ادامه می دهد: در اواخر سال گذشته مذاکراتی با اقلیم کردستان نه در زمینه پذیرش دانشجو بلکه به صورت دوره های کوتاه مدت، همایش های مشترک و خدمات مهندسی و پژوهشی انجام داده ایم که فعالیتی مناسب برای ارتقای دانشگاه و با هدف اصلی ایجاد اشتغال و کارآفرینی در میان فارغ التحصیلان دانشگاه است.

وی اضافه می کند: در راستای اهداف بلندمدت دانشگاه و به لحاظ ساختاری برنامه ای راهبردی از سال 1386 با دانشگاه رازی طرح کرده ایم که کم ترین همپوشانی را با این دانشگاه داشته باشد؛ از جمله راه اندازی رشته راه آهن غرب که مسیری مهم و حیاتی در ایجاد ارتباط با خارج از ایران تا سواحل مدیترانه است، به ویژه که تحریم های دریایی محدودیت هایی را در این زمینه شکل داده است.

این مسیر ارتباطی می تواند برای استان ما شروع توسعه یافتگی و راه ایجاد اشتغال باشد.

به همین خاطر طی این توافق با دانشگاه رازی، دانشگاه صنعتی رشته راه آهن و همه پکیج های آن را در دستور کار خود قرارداده است.

وی درباره مرتبه و جایگاه علمی دانشگاه اظهار می کند: دانشگاه صنعتی کرمانشاه سرانه پژوهشی بالایی نزدیک به 3/2 دارد که در مقایسه با دانشگاه های عالی کشور شرایط خوب و آینده ای روشن را خواهد داشت و این شرایط نشان دهنده ارتقای سطح پژوهشی اعضای هیات علمی دانشگاه و همچنین توانمندی دانشجویان و پژوهشگران تحصیلات تکمیلی دانشگاه است.

وی می گوید: متأسفانه در کشور آموزش عالی دانشگاه با صنعت ارتباط تنگاتنگی ندارد در حالی که در سال های اخیر اساتید دانشگاه صنعتی در طرح ها و پروژه های دانشگاه های مهم دنیا از جمله دانشگاه منچستر شرکت کرده و سهیم بوده اند.

این را می توان نشان دهنده وجود ارتباط و تقاضای دانش و صنعت در سطح جهانی دانست در حالی که این تقاضا در کشور وجود ندارد.

بنابراین یکی از طرح های دانشگاه برقراری ارتباط با حوزه های صنعتی استان از جمله ذوب آهن بیستون و سیمان غرب است که طی این توافق ها حوزه های طرف قرارداد با طرح نیاز خود می توانند از متخصصین این دانشگاه بدون پرداخت دستمزد استفاده کرده و در صورت رضایت آنها را به کار بگیرند، این طرح می تواند ایجاد ارتباط بین عرضه و تقاضا را شکل داده و فارغ التحصیلان توانمند دانشگاه را نیز جذب بازار کار کند.

وی در ادامه می افزاید: درزمینه ارتباط علمی دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی با دانشگاه های خارج از کشور باید گفت که با توجه به عدم پذیرش دانشگاه در مقطع دکتری در حال حاضر طی برنامه ها و توافق نامه هایی با دانشگاه های به تعریف پایان نامه های مشترک دانشجویان ارشد با این دانشگاه ها پرداخته ایم و امیدواریم راهی برای گسترش ارتباطات با دانشگاه های بین المللی و بورس دانشجویان مقطع ارشد و در آینده با پذیرش مقطع دکتری در دانشگاه ایجاد شود.

همین طور یکی از طرح هایی که در دسترس است حمایت پایان نامه های دانشجویان ارشد توسط صنایع و مراکز صنعتی است که می تواند به جذب دانشجویان کمک کند.

راهی برای ایجاد اشتغال اختری بیان می کند: دانشجویان فارغ التحصیل زیادی از این دانشگاه توانسته اند با تکیه بر علم و فن خود پروژه ها و فعالیت های مهمی در استان و کشور انجام دهند که این خود نشان دهنده اعتلای سطح علمی دانشجویان و خودساخته بودن آنهاست.

همین طور با برنامه هایی که در حوزه های مختلف توسط این دانشجویان به ویژه دانشجویان رشته IT طراحی شده اند، راهی برای ایجاد اشتغال در سطح تخصصی شکل گرفته است و حتی در حال حاضر یک شرکت دانش بنیان با همکاری پارک علم و فناوری توسط اعضای هیات علمی دانشگاه با به کارگیری دانشجویان راه اندازی شده است.

فعالیت 42 شرکت دانش بنیان اختری با بیان این که در حال حاضر فقط 42 شرکت یا ایده شوها نیز یک بار در سال در دانشگاه برگزار می شوند که دانشجویان دانشگاه با شرکت در همایش ها و کارگاه های شرکت های دانش بنیان و استارت آپی به ارتقا و رشد ایده هایشان از این طریق می پردازند.

امیدواریم این مراکز در آینده نزدیک با بهبود شرایط اقتصادی کشور به وضعیت مطلوب تری برای پذیرش دانشجویان توانمند و پیشرفت صنعت استان منجر شود.

وی در ادامه درباره مشکلات دانشگاه می گوید: اصلی ترین مشکل دانشگاه صنعتی کمبود خوابگاه است و دانشجویان مجبور به استفاده از خوابگاه های خودگردان هستند، در حالی که در سال های 95 و 96 که سال های تمدید قانون پنجم خوابگاه است در آن ممنوعیت استفاده از خوابگاه های خودگردان مطرح شد، اما از طرفی که این خوابگاه ها مناسب نیستند دانشجو با وجود پرداخت 9 تا 10 درصدی شهریه توسط خود دانشگاه بین 300 تا400 هزار تومان بابت شهریه خوابگاه پرداخت می کند که این در دستور کار دانشگاه های دولتی نیست، بنابراین از خیرین محترم خواهشمندیم در این زمینه اقدامات مناسب و خیرخواهانه انجام دهند.

تاریخچه آغاز به کار دانشگاه صنعتی کرمانشاه علی اکبر اختری رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه درباره چگونگی شکل گیری این دانشگاه می گوید: سال 1384 با بودجه کمی که به دانشگاه داده بودند، این دانشگاه آغاز به کار کرد و سال 1386 اولین دانشجویان پذیرش شدند.

در این سال ها به دلیل بودجه ناکافی و نقل مکان های متعدد این دانشگاه امکان توسعه فیزیکی آن وجود نداشت.

بالاخره مکان فعلی برای این دانشگاه در نظر گرفته شد که زمین آن برای برنامه های توسعه ای و آینده دانشگاه مناسب است.

گرچه بودجه این دانشگاه همچنان در مقایسه با دانشگاه های شهرهای مجاور پایین است است اکنون هم حدود 46 درصد دانشجویان فارغ التحصیلان این دانشگاه، بیمه شده و به مشغول هستند.

عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی در میان دانشمندان برتر دنیا بر اساس آخرین نتایج منتشر شده در تاریخ نهم ماه می سال 2019 توسط پایگاه ESI، نام دکتر رضا همتی عضو هیأت علمی جوان گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه در فهرست یک درصد دانشمندان برتر جهان در دسته موضوعی مهندسی قرار گرفت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروابط عمومی دانشگاه، پایگاه استنادی کلاریویت آنالیتیکس (Clarivate Analytics) هر 2 ماه یک بار به ارائه فهرستی از دانشمندان برتر می پردازد که این اطلاعات در پایگاه شاخص های اساسی علم (ESI) منتشر می شود.

این فهرست بر اساس فعالیت 10 سال اخیر پژوهشگران تنظیم و هر 2 ماه یک بار به روزرسانی می شود.

معیار انتخاب دانشمندان برتر، تعداد استنادهای صورت گرفته به تولیدات علمی آنها در رشته و دسته های موضوعی بیست ودوگانه مورد ارزیابی توسط پایگاه ESI است.

پژوهشگران بر اساس تعداد استناد مرتب سازی و یک درصد برتر در هر دسته موضوعی معرفی می شوند.

بر اساس این گزارش زمینه اصلی تحقیقاتی دکتر رضا همتی انرژی های تجدیدپذیر و مدیریت انرژی در سیستم های قدرت است که بر اساس اطلاعات پایگاه Web of Science تاکنون 985 استناد به نتایج این تحقیقات صورت گرفته است.

قابل ذکر است که امروزه استناد به عنوان مهم ترین شاخص تعیین میزان اثرگذاری پژوهش در سطح بین المللی پذیرفته شده است؛ بنابراین قرار گرفتن در جمع پژوهشگران یک درصد برتر دنیا، نیازمند به کارگیری راهبردهای مناسب توأم با تلاش و پشتکار مضاعف است.

تعداد محدود اساتید راه یافته به این فهرست که عموماً عضو هیأت علمی دانشگاه های مطرح کشور هستند مؤید این ادعاست.

نام دکتر رضا همتی در حالی در این فهرست قرار گرفته است که فقط 4 سال از آغاز فعالیت وی در کسوت عضو هیأت علمی می گذرد.

این امر نشان دهنده کیفیت و تأثیرگذاری بالای نتایج پژوهش های انجام شده است.


کلید واژه ها: دانشگاه - صنعت - کرمانشاه - اقلیم کردستان - برنامه - هیات علمی - کردستان - دانشجو - علمی - استان - مذاکرات - فارغ التحصیلان - راه آهن - اشتغال - عالی - رشته - شرایط - توسعه - روابط - آموزش - دانشجویان - کارآفرینی - نشان - کشور - رازی - علی اکبر - تحصیلات - دریایی - منچستر - همایش

آخرین اخبار سرویس:
راه اندازی اندیشکده های مختلف از سوی دانشگاهها

ایده های فناورانه دانشگاهیان در حوزه دریا حمایت می شود

تجمع مطالبه گرانه مدیران مؤسسات قرآنی در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی

نظریه های جنگ طلبانه در اسلام متناقض است/ دلایل رد اصالت جنگ در اسلام

تحقیق با عنوان مقدمه ای بر سیاست گذاری علم و فناوری

دانشگاه آزاد در گام دوم به تربیت قوه عاقله کشور توجه کند/الزام جذب سالانه هزار عضو هیأت علمی

3 دانشجوی دانشگاه آزاد میانه در مسابقات تکواندوی یونیورسیاد قرار گرفتند

جزییات برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 98

درآمد دانشگاه آزاد از محل پایان نامه های ارشد چقدر است؟/ درآمد های صد ها میلیاردی و امکانات میلیونی

نشست نومعلمان دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان + فیلم

روز بدون خودرو در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

رونمایی ناو هواپیما بر آبراهام لینکلن در دانشگاه امیرکبیر

آیین نامه تشکیل «شورای استانی هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه ها» ابلاغ شد

استخدام کارشناس مکاترونیک با حداقل مدرک کارشناسی ارشد-تهران

حضور 6 دانشگاه ایران در رتبه بندی دانشگاه های برتر دنیا

گام دانشگاه آزاد اسلامی در خودکفایی و تولید محصولات دانش بنیان

استخدام حسابدار با تحصیلات کارشناسی در تهران

آزمون اختصاصی دانشگاه مذاهب اسلامی 31 خرداد برگزار می شود

49 درصد اعضای هیأت علمی استان فارس متعلق به دانشگاه آزاد است/اجرای 18 طرح پژوهشی برون دانشگاهی

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه صنعتی شیراز و دانشگاه های بصره عراق انعقاد شد

تعداد شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت از مرز یک هزار گذشت / افزایش رتبه فناوری کشور در سال 2018

بوشهر استان پایلوت اجرای نقشه جامع علمی کشور + گزارش

اول تیر نام نویسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور هرمزگان آغاز می شود

مقطع دکترای فلسفه علوم انسانی در موسسه امام خمینی تصویب و راه اندازی شد

بوشهر استان پایلوت اجرای نقشه جامع علمی کشور

بی توجهی به دانشگاه فرهنگیان، سبب غیرحرفه ای شدن معلمان می شود

دانشگاه اردکان می تواند پاسخگوی نیازهای علمی صنایع مستقر در شهرستان باشد

دانشگاه مازندران در تحول زندگی مردم استان نقشی ندارد

تفاهم نامه همکاری بین دو دانشگاه کردستان و «گه شه پی دانی مروی» عراق منقعد شد

ستاری: بیشترین اعتبارات به توسعه فناوری در حوزه بهداشت اختصاص دارد

اعلام اعتبار مورد نیاز برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان وزارت علوم

همه هَمّ و غَمّ یک مصلح فکری

شرکت های دانش بنیان منطقه ارس از چه امتیازاتی برخوردارند؟

ساختمان جدید مرکز رشد فناوری دانشگاه تبریز افتتاح شد

درآمد دانشگاه آزاد از محل پایان نامه های ارشد چقدر است؟/ درآمدهای صدها میلیاردی و امکانات میلیونی

ابطال مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان متخلف

اساتید بسیاری که هر روز با یک مدل پاپیون به دانشگاه می آید شریعتی اما هر روز با یک ایده جدید

جزییات ثبت ایده در سومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان اعلام شد

اعتبار مورد نیاز برای پرداخت پاداش بازنشستگان دانشگاهی اعلام شد

شرکت های دانش بنیان خدمات توانمندسازی بلاعوض دریافت می کنند/ فعالیت 3 صندوق نوآوری در حوزه سلامت

ثبت نام کارگاه نشریات خبرگزاری دانشجو آغاز شد / مهلت نام نویسی تا هفت تیرماه

آیین نامه تشکیل شورای استانی فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شد

شهردار زابل با قید وثیقه چند میلیاردی آزاد است

بطحایی، فرار از مدرسه یا سودای بهارستان و ...! / شماره 11 نشریه دانشجویی «تلنگر» منتشر شد

نانوحسگر های رصد گاز با استفاده از نانوالیاف توسعه می یابند

ریشه بسیاری از مشکلات اهمیت ندادن به تربیت معلم است

خرید پایان نامه از تهران برای دانشگاه های اروپایی

اعتبار مورد نیاز برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان اعلام شد

اختصاصی/«روشنک گرامی» بازیگر نقش «ترنج» در سریال «گمشدگان» را بیشتر بشناسید

دانشگاه تهران در میان 100 دانشگاه برتر جهان

اعلام اعتبار مورد نیاز برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان

مرکز علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی از مراکز باکیفیت است

کنفرانس ملی برق در خرم آباد آغاز بکار کرد

ساخت پماد حاصل از عصاره هیدروالکلی گیاهی در دانشگاه ایلام

امشب آخرین مهلت ثبت نام در مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد

مهلت ثبت نام در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد امشب پایان می یابد

فراخوان ثبت ایده در سومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان

تولید سالانه 16 هزار لیتر عرقیات گیاهی در کارگاه عرق گیری دانشگاه آزاد اراک

اخذ شهریه دروس جبرانی از دانشجویان روزانه ارشد

تولید محصولات مورد نیاز هر شهر و استان در واحدهای دانشگاه پیام نور

جزییات طرح تفکیک سنجش از پذیرش دانشجو

جای خالی دانشگاه تبریز در فهرست برترین های جهان

امضای حکم شهردار جدید اهواز توسط وزیر کشور

جای خالی مطالبه گری در میان مردم گلستان

شروع ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور

میشل پلاتینی آزاد شد

جذب 50 دانشجوی پسادکتری در سال تحصیلی 99-98

استفاده از قطرات باردار آب در فناوری های تصفیه هوا

مراکز بهداشت و درمان برتر و نمونه دانشگاه های کشور معرفی شدند / دانشگاه تهران رتبه اول

اطلاعیه جدید رشته مددکاری اجتماعی آزمون ارشد پزشکی 98 منتشر شد

هک مغز انسان برای بازسازی چهره افراد بر مبنای تصور شخصی

کمیته های انضباطی حق ورود به کرسی‎های آزاداندیشی را ندارند/برخی مدیران مانع ایجاد می کنند

از فریدون تا روحانی! / 95 امین شماره نشریه انعکاس منتشر شد

حضور 6 دانشگاه ایرانی در جمع برترین های دنیا/ شریف صدرنشین دانشگاه های کشور

ترویج علم؛کاهش شکاف میان دانشگاه و جامعه

دانشجویان امیرکبیر راهی مناطق محروم خراسان شمالی می شوند

آخرین مهلت ثبت نام مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

دانشگاه آزاد ساوه در 33 رشته دانشگاهی بدون کنکور دانشجو می پذیرد

دور جدید فعالیت گروه های جهادی دانشجویی در مناطق سیل زده لرستان آغاز شد

محصولات مورد نیاز هر شهر و استان در واحد های دانشگاه پیام نور تولید می شود

آخرین فرصت ثبت نام در مصاحبه آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد

ثبت نام ترم تابستانی در دانشگاه خلیج فارس بوشهر از 9 تیرماه آغاز می شود

امشب آخرین مهلت ثبت نام در مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد

استخدام کارشناس R&d رشته مهندسی مکانیک در تهران

کاهش علاقه به جغرافیا/درصد بالای بیکاران جغرافیاخوانده نسبت به رشته های کشاورزی و فنی

استخدام فروشنده حضوری با درآمد عالی در شرکت سولیکو کاله در یزد

تعویض مدیر عامل نکاچوب؛ تنها راه حل مسئولان برای حل مشکلات کارگران تعدیل شده / آتشی که مافیای چوب به محافظان جنگل زد

همکاری مدارس مهارتی دانشگاه آزاد با قوه قضاییه/ در کشور های پیشرفته 25 درصد از جمعیت جوان به دنبال تحصیل نظری می روند

تولید محصولات مورد نیاز هر شهر و استان در واحدهای دانشگاه پیام نور

علوم انسانی در دانشگاه ها بر اساس آموزه های دینی تدوین شود

سفر معاون علمی رییس جمهوری به استان آذربایجان شرقی

برگزاری اولین کنگره «روانشناسی و علوم رفتاری» در دانشگاه تبریز

ارتباط فلسفه اسلامی با زندگی مردم قطع شده است/ معضلات تدریس فلسفه اسلامی در دانشگاه ها

سقوط آزاد روی اهرام مصر در عکس روز نشنال جئوگرافیک

مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان متخلف باطل می شود

سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به آذربایجان شرقی

معاون رییس جمهوری: اهتمام دانشجو برای پذیرش دانشگاه خارجی تاسف آور است

افزایش تعامل بخش های علمی و اجرایی در استان البرز

تقدیر آیت الله صافی گلپایگانی از توسعه آموزش عالی در کشور

محققان دانشگاه امام خمینی(ره) موفق به طراحی و ساخت سازه هیدرولیکی شدند

توسعه دانشگاه صنعتی کرمانشاه با برنامه راهبردی 1400 

توسعه دانشگاه صنعتی کرمانشاه با برنامه راهبردی 1400